Tweede Blad. ROODE STER ROODE STER vsn Dinsdag 14 nov. 1933. no. 135 geefft minstens 10 UUR van het hoogste rookgenot voor slechts 13 cent! NIEMEIJER'S &i/&ndde Rekent U dat eens om per uur. En dan per pijp! Vraagt Uzeli dan eens af, of er voor U nog de minste reden bestaat om niet op Roode Ster over te gaan. U weet dat Roode Ster HOLLAND's POPULAIRSTE MERK is, koopt nu eens zoo'n pakje en U weet ook waarom. Wat Niemeijer's Roode Ster aan smaak en geur biedt voor slechts 13 cent, dat is zeîis voor een rooker van een veel duurder merk een openbaringl siand in het Noordeu luidt als volgt Be Noord-Ooster VOETBAL. OVERZICHX. Sneek zorgde aan de Langeleegte voor een verrassing, door Veendam met 52 te kloppen. De geelzwarten hebben nu ult negen wedstrtj- den nog maar slechts zeven punten gehaald, staan nu nog op de vijfde plaats, maar hoe lang nog Be Quick won met 5—1 van Achilles en staat nog steeds ongeslagen aan het hoofd van de ranglyat. Velocitas bracht Priesland een 61-nederlaag toe en zal hoogstwaar- schijnlijk met Be Qulck om de eerste plaats xnoeten strijden. De derde Groninger club, G.V.A.V., won met 52 van Frisia en behoudt nog een kleine kans op het Noordelijk kam- pioenschap. Dit geldt ook voor Leeuwarden, de club van Steenbergen, die in Meppel met van Alcides wist te winnen. VeendamSneek 25. De Sneekers behaalden een klinkende overwinning op Veendam, door deze club met 25 te verslaan. Wy geven hierboven het kranlge elftal. VEENDAM—SNEEK 2—5. Een verdiende overwinning van Sneek. Het Veendammer elftal faalde ten eenenmale. De opstelllng een fiasco. Toen wij de opstelllng van het Veendammer elftal in De Noord-Ooster van Donderdag za- gen, hebben wy ons afgevraagd, hoe het moge- îyk was dat een elftal-commissie met deze op- stelling de geelzwarte kleuren durfde laten ver- dedigen. Dit geldt vooral wat betreft de be- zetting van de rechtsbinnenplaats door Schmit- ter waarom niet Boomsema. Deze speler die zich het vorige seizoen langzamerhand als een goede back ontpopte, moet dikwijls van plaats verwisselen. In den wedstrijd het vorige seizoen te Meppel tegen Alcides, moest deze speler in de drie kwartier, ook evenveel plaatsen bezet- ten. In dit seizoen gaat het evenzoo. In de eer ste wedstrijden had Schmitter de backplaats be- zet, later kreeg hij een plaats in de middenlinie, den vorigen Zondag te Leeuwarden bezette hlj de backplaats en nu probeerde men het met hem op de rechtsbinnenplaats. En als men nu nog niet geleerd heeft dat dit verkeerd is. begrijpen wy er niets meer van. Pattje, we hebben het al meermalen geschreven, is als middenvoor te langzaam, al beschikt hij inderdaad over een goed schot. Bovenstaande wàs alleen niet de oorzaak van de nederlaag, maar o.i. toch voor een groot deeL Ook Woltjes Jr. kon ons dezen middag niet zoo goed bekoren als anders, omdat hij te vaak zijn plaats verliet om in de midden linie te helpen, al was het dan ook met de beste bedoelingen. Woltjes Sr. willen we nog eens den raad geven om zich beter te beh'eerschen. Zijn spel vindt dikwijls afkeuring, zoowèl bij voor- als tegenstanders. Ook het terugspelen van deze is dikwijls te gevaarlijk en was in dezen wed strijd ook oorzaak dat het tweede doelpunt voor de gasten kwam. Aan het terugspelen bezondi- gen zich ook dikwijls de Veendammer backs en al willen we bekennen dat het vaak goed is, met een vlugge en doortastende voorhoede als b.v. van Sneek, is dit gevaariyk. Rosies is o.i. ook niet meer zoo safe als het vorige seizoen en had ook nu weer een paar doelpunten moe- ten houden. Over het Sneeker elftal niets dan lof. Deze hebben zich met een vurigen \vil in den strijd geworpen en zich van begin tôt einde geheel gegeven. Hun plaatsen was veel beter dan dat van de Veendammers. Zij hielden vân vlug doorgeven en schepten bij hun open spel mooie scoringskansen. De backs hielden van opruimen en zuiverden telkens op afdoende wijze het ter- rein. De voorhoede speelde doortastend en bracht dikwijls groote verwarring in de zwakke verdediging van Veendam. De wedstrjjd, Onder leiding van den heer Stijkel wordt om precies 2 uur begonnen. Het blijkt direct dat het veld glad is, zoodat het een zware wedstrijd beloofde te worden. Na een vergeefschen aanval van Sneek, komen de Veendammers in het of- fensief, waarbij Woltjes Jr. een prachtkans krijgt, maar deze richt verkeerd. Een keihard en onverwacht schot van Woltjes Sr. van ver- ren afstand gelost, wordt door den Sneeker doelman op uitstekende wijze gekeerd. De gas ten zitten ook niet stil en als er 9 min. is ge- VeendamSneek 25. Rosies moet handelend optreden. in goede handen. Aan dezen is het te danken dat het spel binnen de perken bleef. BE QUICK—ACHILLES 5—1. Zwakke Asser voorhoede. Zooals zoo vaak by deze wedstrjjden, was het begin zeer aantrekkeiyk. Snelle open aanval- len, waarbij die van Achilles het meest de aan- dacht vroegen, brachten herhaaldeiyk druk werk voor St. Obin en Stuvel. Edoch, de schutters, die de kansen, door de buitenspelers geschapen, in doelpunten moesten omzetten, ontbraken gansch en al. En toen van Staveren Jr. met een fraai schot en een even fraaien kop- bal geen succès had kunnen boeken, omdat St. Obin er ook nog was, ontmoedigde dat den jongen Asser linksbinnen dermate, dat hij even later, toen hy geheel alleen voor het vijandelijk doel stond, hopeloos faalde. Het zou onjuist zyn uit het bovenstaande de conclusie te trekken, dat de Be Quick-aanval tôt werkeloosheid ge- doemd was. Integendeel, hij weerde zich ge- ducht, doch de verdediging, met Stuvel aan het hoofd, was zeer wel voor haar taak berekend. Blijham I was buitengewoon op dreef en gaf zijn broeder kans op kans, zonder blijkbaar resul- taat evenwel. Na 15 min. ongeveer bracht een vlotte, door Jensema geleide aanval, waaruit Blijham H onhoudbaar scoorde, het eerste doel punt voor Be Quick, 10. Dit doelpunt luidde een période in van hevig Be Quick-offensief. De hâlflinie der roodbaadjes werd tôt verdedi- gen gedwongen, zoodat van de toch al geringe Achilles-aanvallen weinig kracht meer uitging. Stuvel kreeg het zeer druk, doch kweet zich op buitengewoon goede wijze van zyn moeiiyke taak en al werd het aantal kegels regelmatig grooter, hem treft in geen geval eenige blaam Het was N.N., die den voorsprong tôt 20 op- voerde, terwyi kort daarop een der vele afge- meten voorzetten van Biyham I, door Biyham II keurlg werd ingekopt, 30. Zeer vele goede schoten werden op het Asser heiligdom afge- vuurd, doch Stuvel verrichtte vaak wonderen. speeld, gelukt het Efdé die het leer m bui- Een snel onverwacht schot van N.N. bracht tenspel-positie ontvangt met een goed gencht den 4en kegel aan den balk> 4_o en toen ging Be Quick het wat kalmer aandoen. De Asser hâlflinie kon daardoor wat meer zorg aan de voorhoede gaan besteden, zoodat de stryd minder eenzijdig werd. De animo bleek er echter wat uit te zyn. Met uitzondering van Kaufmann's jongsten discipel, den 15-jarigen Snyders op de rechtshalfplaats, die niet alleen zeer enthousiast, doch ook zeer tactisch bleef doorspelen, geloofde de rest het verder wel. Na de thee kwam Be Quick zoo overdonde- rend opzetten, dat een iegelijk onzer vele doel punten verwachtte. Edoch, dat kwam anders uit. Afgezien van de schoten, die door lat en païen werden gekeerd, belandde de rest in de zekere handen van Stuvel, die niet te passeeren bleek en vaak op zeer moedige wyze een aan val onderbrak. Byna 20 minuten duurde deze be- legering en toen deed het uitbiyven van eenig tastbaar resultaat de geestdrift wat verflauwen, zoodat de Achilles-achterhoede weer wat op adem kon komen. Het bleek echter, dat ook St. Obin nog steeds goed op dreef was, zoodat doel punten niet „zoo maar" verkregen werden. Be- loond voor hun onvermoeid zwoegen werden de Assenaren echter wel, want het gelukte v. Sta veren Sr., na een zeer snellen en vlotten aanval, ,vaar geen Be Quick aan te pas kwam, een ver diend tegenpunt te scoren. Er volgde toen een korte période yan Achilles-overwicht, doch spoe- dig nam Be Quick het initiatief weer over en dat bleef zoo tôt het einde. Na het 5de doelpunt van Be Quick, dat door Blijham II uit een voor- zet van Blijham I werd gescoord, zakte het spel- peil op bedenkelijke wijze en ging de wedstryd als de bekende kr'ars uit. Er was niet veel pu- bliak. e. Met bons voor Niemeijer's be kende k w a I i- t e i t s-cadeaux. FRIESLAND—VELOCITAS 1—6. Trots de hooge score van Velocitas, kan toch nog worden gesproken van 'n spannenden wed stryd tenminste in de eerste helft was dit het geval. In deze période gaven de geelkragen uit- jtekend party en kreeg de Velo-defensie soms moeilijke ballen te verwerken. In snel tempo jverd de strijd ingezet en na eenig middenveld- îpel kreeg de thuisclub een prachtkans om de ieiding te nemen, maar Scheepstra richtte ver keerd. Als er pl.m. 5 min. is gespeeld, trekt Velocitas ten aanval, Luppes plaatst naar Fran- sen, die doorgeeft naar Bonsema, welke geen fout maakt, 01. Friesland ontmoedigt dit niet, integendeel, de thuisclub wordt steeds sterker en is de meerdere, zoodat de Velocitas-verdedi- ging ailes in het werk moet stellen om doelpun ten te voorkomen, maar het blijkt dat Pots en Brink en in laatste instantie Bolhuis, niet ge- makkelijk te passeeren zijn. Als een der backs van Velo „hands" maakt, ontgaat dit den ar- biter, wat voor Friesland jammer was. Na een half uur spelen gelukt het v. d. Velde den stand op 02 te brengen, wel welken stand ook de rust komt. In de tweéde helft viel spoedig op, dat Velocitas beter voetbalde, tenminste lang zamerhand werden ze sterker. Het duurt echter nog 20 min. alvorens Fransen met een kopbal de score weet te verhoogen tôt 03, terwyi Bonsema na een keurigen dribbel, de Vries geen schijn van kans geeft, 04. Dit wordt de thuisclub zeker te bar, tenminste nog eens trek ken ze ten aanval en het gelukt Zyistra de eer schot Rosies te passeeren, 01. Dit geeft de taaie Friezen moed en ze komen eenige keeren terug, zoodat de verdediging van Veendam aile zeilen moet bijzetten om onheil te voorkomen. Een paar keer wordt op Rosies teruggespeeld, waardoor groot gevaar dreigt. Als dan Woltjes Sr. een vryen bal eveneens terugspeelt waar om begrijpen wij niet wordt hun dit noodlot- tig, want van Delden overziet de situatie, be- machtigt den bal en voordat Rosies er aan te pas komt, ligt het leer voor den tweeden keer in het Veendammer doel, 02. Dan is er 17 min. gespeeld. Vlug golft het spel op en neer en de aanvallen van weerszijden volgen elkaar snel op, met die van de gasten het gevaariykst. Eén keer denken we Schmitter te zien doelpunten, als v. d. Werf hem een goede kans schept, maar de Sneeker doelman slaat den aanval af. Door en- kele spelers van beide partyen wordt dikwyis te forsch gespeeld, maar de heer Stykel leidt op kalme en waardige wijze en voorkomt alzoo erger. De rust komt tenslotte met 02. Als wederom wordt begonnen biykt dat de rechtshalf Venema van Sneek vervangen is door Byistra. Eerstgenoemde was geblesseerd ge- raakt. De geelzwarten komen direct in den aan val, maar de prachtkans wordt verknoeid. Aan den anderen kant krygt Rosies het zeer moeilijk met een keihard schot van v. Delden, maar hij tipt het leer corner, welke niets oplevert. Dan komt Veendam in den aanval, Timmer plaatst goed voor 't doel en nu is het schot van Woltjes Jr. raak, 1—2. Dit geeft de Veendammers wel even moed, maar 't duurt niet lang of het spel- peil zakt weer, terwijl ook nu weer door enkelen te forsch wordt gespeeld, zoodat de arbiter zyn waarschuwende stem eenige keeren laat hooren. Als het spel 25 min. oud is, brengt Efdé den Stand op 13, terwijl dezelfde speler enkele minuten later de score verhoogt tôt 14. Het Veendammer elftal wordt geheel door elkaar gegooid, maar het een helpt evenveel als het ander. Sneek houdt het beste van het spel. Uit een vryen schop, door Timmer voor 't doel ge- plaatst, verkleint Woltjes Sr. den achterstand tôt 2-4, maar spoedig hierna heeft de kleine aalvlugge G. Schuil succès, als hy een hem toe- gespeelden bal onhoudbaar inschiet. Een groot aantal toeschouwers had toen reeds het veld verlaten en al vonden we dat in de ontmoeting tegen Velocitas, toen de Veendammers gedaan hebben wat ze konden, onsportief, dit keer kon- den we het best billijken, dat men genoeg kreeg van het spel der Veendammers. Met onveran- SnetîT hacTeen v^ende zeae3 aa if devance- De Nederlandsche damesploeg, die het Europe esch record 4 X 100 Meter estafette verbeterde leegte bevochten, wat zeker weinigen hadden tUdens de internationale zwemwedstryden in het verniemvde zwembad aan den Heiligenweg te jrerwacht. De leiding was by den heer StykelAmsterdam. V. L n. r.; Willy den Ouden, Jopie Selbaoh, Puck Oversloot en Rie Mastenhroek. te redden, 14. Dan zyn er nog 10 min. te spelen, in welke période Bonsema en Fransen nog ieder één keer weten te doelpunten, zoodat de stand 16 wordt. Met dezen stand komt ook het einde en al was de uitslag geflatteerd, zeker heeft Velocitas verdiend gewonnen. FRISIAG. V _A. V. In den beginne had Frisia het beste van het 3pel, maar Vrugt verdedigde zyn heiligdom op uitstekende wyze, zoodat er geen doorkomen aan was. De Groningers komen er langzamer hand beter in, met het gevolg, dat het spel ge- lijk op gaat. Het eerste succès is voor G.V.A.V., als Hazeveld de kans benut, die hem werd ge geven, 01. Als direct hierna Gerritsen unfair door Wagner wordt aangevallen, krijgt Frisia een penalty toegekend, welke door Brada wordt gemist. De Groningers beginnen steeds beter te 3pelen en als Pals een goeden, maar hoogen voorzet geeft, benut Hazeveld deze kans en 't is 02. Direct hierna weet Geveke den ach terstand te verkleinen, als hy uit een voorzet van Brada onhoudbaar langs Vrugt in t doel plaatst, 12. Alhoewel G.V.A.V. sterker blijft, gescoord wordt in de eerste helft niet meer, zoodat met 1—2 wordt gedraaid. Het spel is in de tweede helft nog maar pas een minuut oud als Gerritsen met 'n pracht-schot gelijk maakt, 22. Dit geeft de thuisclub moed en aanval op aanval wordt op het Groninger doel onderno- men, maar Vrugt is onverbiddelijk en zendt ai les retour. Na een half uur spelen is het nog steeds 22, maar dan komen de Groningers los en is er geen houden meer aan. Uit een voorzet van Hazeveld brengt Pals den stand op 23, terwijl A. Dekker en Pals hierna de 3Core verhoogden tôt 2—5. Hiermee eindigde deze wedstrijd ook. Ook G.V.A.V. had verdiend, maar iets geflatteerd gewonnen. ALCIDES—LEEUWARDEN, 1—4. Het begint er voor de Meppelers steeds don- kerder uit te zien. Ook nu moesten ze het onder- spit wederom delven en wel tegen Leeuwarden. In het veld was de thuisclub niet veel minder sterk, maar de voorhoede bracht er weinig van terecht. In de eerste helft kwam het eenigste doelpunt even voor de rust, als van Dalsum ge heel onnoodig een voorzet van Delgrosso met de band verwerkt. Dit kost Alcides een penalty an levert Leeuwarden een doelpunt op, 01. Hiermee is het rusten. Direct na den aftrap in de tweede helft gaan Bennink en Arends- horst tôt den aanval over en het is laatstge- noemde die Burema met een prachtschot weet te passeeren, I1. Als vervolgens het leer weer aan 't rollen is gebracht, gaat v. d. Burg er mee vandoor en voordat van den Dolder er aan te pas komt, ligt de bal in 't Alcides doel, 12. Vlug golft het spel op en neer, zoodat aan weerszijden telkens gevaar dreigt. Het is na eenige vergeefsche pogingen andermaal v. d. Burg die van den Dolder weet te passeeren, 13. De thuisclub wordt dan ingesloten, maar een paar keer trekt ze er toch nog tusschen uit, echter zonder succès. Tegen het einde 3chept Vossenberg nog eens een mooie kans, waaruit v. d. Burg den stand op 14 weet te brengen. De thuisclub geeft den moed nu op, terwyi het Leeuwarden zeker welletjes is, zoo dat er geen verandering meer in den stand kcmt. de Quick Velocitas G.V.A.V. Leeuwarden Veendam Sneek Achi.les Friesland Frisia Alcides 9 8 1 17 38—12 9 8 1 16 44— 9 9 6 1 2 13 33-17 9 6 1 2 13 26-17 9 3 1 5 7 30 -32 9 3 6 6 18 32 9 3 6 6 16 30 9 2 1 6 5 14—30 9 2 7 4 16—9 9 l 1 7 3 17-44 Door het niet beschikbaar zijn van Bonsema en Strybosch, die beide geblesseerd zijn en het bedanken van Meulema, die niet op de midden- voorplaats wil uitkomen, zijn enkele wijzl singer-" in het voorloopig Noordelijk Elftal, dat Woehs- dagavond a.s. te Deventer zal spelen, noodza- keiyk geworden. Gemeld werd ons nog, dat ook het medespelen van Pots niet zeker is. Het ziet er thans als volgt uit Doel Bolhuis (Velocitas). Achter Pots (Ve locitas), Plenter (Be Quick). Midden Luppes (Velocitas), Hazeweijer (Be Quick), Huizeling (Velocitas). Voor Blijham (Be Quick), Blom (Sneek), Mulder (H.S.C.), Woltjes Jr. (Veen dam), Jensema (Be Quick). Tweede klasse. H.S.C. staat nog steeds ongeslagen aan het hoofd van de ranglgst, maar had het tegen Muntendam toch niet zoo gemakkeiyk als mis- schien aanvankelijk werd gedacht. Voor de 31 overwinning moest hard worden gestreden. Stadskanaal moest in Hoogezand zyn meerdere efkennen en verloor met 31. Noordster verhuist naar de derde plaats op de competitie- ladder, door de overwinning op W.V.V.. Wel heeft Stadskanaal evenveel (11) punten, maar Noordster heeft een wedstrijd minder gespeeld. Zuidbroek verloor op eigen terrein tegen Helpman met 23. Bato deed het verleden week tegen Hoogezand zoo goed, maar tegen G.R.C. bracht ze er bitter weinig van terecht. De 50-uitslag is hiervan het duidelijkste be- wijs. NOORDSTER—W.V.V. 5—2. Noordster is er in geslaagd een verdiende 5—2-overwinning op W.V.V. te behalen. Het is een in snel tempo gespeelde wedstrijd geworden, De Dultsche Rykspresident von Hindenburg brengt zyn stem uit op den verkiezingsdag van Zondag jj. 1NUE40NDLN MEDEDLLLUNt.LA

Nieuws- en Advertentieblad, De Noord-Ooster nl | 1933 | | pagina 5