heumat DE PttAIRIE-KONlMilN HONIG'S BOUILLONBLOKJES Ihcns 6 voor lOcl RAADSVERGADERING TE MEEDEN INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Neemt dan alleen PIRIN RADIO-PROGRAMMA AfloopVerkoopingen en Aanbestedingen Vergadering van Donderdag 17 Mei 1934, 'a nam, 7% uur. Aanwezig 4 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren Holt- man, Sjjpkens en Beishulzen. De VOORZITTER opent de vergadertng en wijdt eenige woorden aan de nagedachtenis van H.M. de Koningin-Moeder, welke door de leden etaande worden aangehoord. Spreker deelt nog mede, dat het gemeentebe- stuur een telegram van deelneming aan de Ko- ninkljjke Familie heeft gezonden en een dank- betuiging 1s terug ontvangen. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn de navolgende stnkken a. een verslag van de N.V. Waterleidlng-Mij. voor de provincie Groningen over 1933. b. een verslag van de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage over 1933. c. een verslag van de Vereeniging tôt oprich- ting en exploitatie van een Frlesch Volkssana- torium over 1933. d. een jaarboekje van de Provinciale Gronin- ger Vereeniging „Het Groene Kruls" over 1933. e. een jaarverslag van den Groene Kruis-Ont- smettlngsdienst voor Groningen en Drente over 1933. f. een jaarverslag van het Schoolfonds voor Schipperskinderen in de Prov. Groningen over 1933. g. een verslag van de Vereeniging „School muséum te Groningen" over 1933. h. een jaarverslag van de Vereeniging voor Ambachtsonderwijs ,,Veendam-Wildervank" over 1933. i. een schrijven d.d. April 1934, van den heer K. Kejjer, arts te Meeden, houdende verslag van de in zijn functie van schoolarts aan de open- bare lagere school verrichte werkzaamheden over 1933/1934. j. een missive van Ged. Staten der prov. Gro ningen d.d. 12 April 1934, no. 63, le Afd., hou dende mededeeling, dat aan het in deze gemeente geldende règlement en tarief voor de levering van electriciteit goedkeuring is verleend tôt 1 Mei 1935. k. een verslag der verrichtingen van de Ad- Viescommissie voor Bouwontwerpen en Uitbrei- dingsplannen in de provincie Groningen over 1933. 1. een missive van den Minister van Finan- ciën d.d. 24 Maart 1934, houdende mededeeling van de berekeningen, welke ten grondslag lig- gen aan de besluiten betreffende vermindering uitkeering per inwoner uit het gemeentefonds, uitkeeringsjaar 1934/1935. Zonder hoofdeljjke stemming wordt besloten de sub a—1 vermelde stukken voor kennisgeving aan te nemen. m. een schrijven, ingekomen op 10 Maart 1934, van M. Beishulzen, houdende mededeeling dat hij bedankt als lid van den raad dezer gemeente. De VOORZITTER spreekt eenige woorden van dank aan het adres van den heer Beishulzen, voor hetgeen deze in het belang der gemeente heeft gedaan. Hierna wordt het stuk voor kennisgeving aangenomen. n. een afschrift van een besluit van den Voor- zitter van het Centraal Stembureau d.d. 12 Maart 1934, waarbij H. van der Woude benoemd wordt verklaard tôt lid van den raad, alsmede een mededeeling dat deze de benoeming niet heeft aangenomen. o. een afschrift van een besluit van den Voor- zitter van het Centraal Stembureau d.d. 16 Maart 1934, waarbij D. Groote benoemd ver klaard wordt tôt lid van den raad, benevens een mededeeling dat deze de benoeming heeft aan genomen. De onder n en o genoemde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Mededeelingen. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge- meester en Wethouders aan fa. D. van Drooge te Harlingen hebben opgedragen de oppervlakte- behandeling met Goudalite van den Heereweg voor den prijs van f 0.16% per M2. Deze mededeeling wordt, zonder hoofdelijke stemming, voor kennisgeving aangenomen. 3. Gemeentebegrooting 1934. In behandeling komt de in de vorige vergade- ring om advies in handen van Burgemeester en Wethouders gestelde missive van de Gedepu- teerde Staten dezer provincie d.d. 1 Maart 1934, no. 179, 5e afd., waarbij de gemeentebegrooting voor 1934 is teruggezonden met verschillende opmerkingen. Gedeputeerde Staten merken op Heffing van secretarie-leges. Een heffing van f 0.25 voor de afgifte van een bewijs van huis- slachting dient te geschieden. Ook zullen leges (b.v. f 1.50) moeten worden geheven voor ver- gunningen aan caféhouders verleend voor het openhouden na sluitingsuur e.d. Ingevoerd zal moeten worden een belasting op tooneelvertoo- ningen en andere vermakeljjkheden. De verordening op de heffing van gelden in- gevolge art. 21 der Besmetteljjke Ziektenwet dient te worden gewijzigd in dien zin, dat de heffing inplaats van bij een belastbaar inkomen van f 1500 bij een belastbaar inkomen van f 1200 begint. Keurloonen. Deze zullen moeten worden ver- hoogd. De VOORZITTER deelt mede, dat om aan de ze opmerkingen te kunnen voldoen, verordenin- gen zullen moeten worden vastgesteld. Burgemeester en Wethouders zjjn nog niet met ontwerpen gereed gekomen, waarom wordt voorgesteld de vaststelling van verordeningen tôt een volgende vergadering uit te stellen Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besiloten. Besloten zal moeten worden tôt algemeen verhaal tôt het toegelaten maximum van de premies ingevolge de Ziektewet. De VOORZITTER deelt mede, dat bjj raads- besluit van 27 Februari 1930 besloten werd geen verhaal toe te passen. B. en W. stellen thans voor te besluiten tôt verhaal van de helft van de door de gemeente verschuldigde premie, welke 2.3 bedraagt. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. De posten jaarwedden burgemeester, wethou ders, secretaris en ontvanger kunnen worden verlaagd, aangezien thans de besluiten tôt ver- hooging der korting zijn goedgekeurd. De raming van de uitgaaf wegens abonnement op het staatsblad enz. moet van f 150 tôt f 120 worden teruggebracht. De raming van de uitgaaf voor kosten van vergaderingen, ververschingen etc. zal van f 250 tôt f 75 moeten worden teruggebracht. Kosten van uitzending en verpleging van kin- deren in gezondheids- en vacantiekolonies. Het subsidie zal moeten worden beperkt tôt f 0.25 per verpleegdag voor de zomermaanden en f 0.50 per verpleegdag voor de wintermaanden. Voor subsidie aan het Groene Kruis en voor Ziekenhuisverpleging is als vorige jaren f 500 uitgetrokken. Eene verlaging met 10 wordt noodzakelijk geacht. Voor schoolboeken, leermiddelen en schoolbe- hoeften mag voor het gewoon lager onderwijs niet meer worden geraamd dan f 2.per leer- ling. De post, Uitgaven voor volksfeesten, ad f 10, moet worden geschrapt. De post, Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten, kan vervallen. Het onder volgnummer 209 sub b geraamde bedrag voor opcenten op de hoofdsom der ge- meentefondsbelasting is f 1000 te hoog. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten de begrooting zoodanig te wijzigen, dat aan al deze eischen wordt voldaan. Een uitgaaf. voor een vakonderwijzeres in de nuttige handwerken aan scholen, waar een tôt het geven van handwerkonderwjjs bevoegde vrouwelijke leerkracht aanwezig is, kan alleen worden toegelaten, voorzoover deze uitgaaf vol- strekt noodzakelijk is. Indien de gemeente van oordeel is dat dit geval zich aan hare school voordoet dient deze zienswijze uitvoerig te wor- den toegelicht. De VOORZITTER deelt mede, dat adviezen zijn ingewonnen bij den Inspecteur van het La ger Onderwijs te Winschoten en bij de Com missie van Toezicht op het lager onderwijs. Aangezien het echter wenscheljjk is, dat de voltallige raad over deze aangelegenheid oor- deelt, stelt spreker voor, de beslissing hierover tôt de volgende vergadering aan te houden. Zon der hoofdelijke stemming wordt hiertoe beslo ten. Het subsidie aan scholen voor schipperskinde ren zal moeten worden geschrapt als er geen kinderen uit deze gemeente van dit onderwijs profiteeren. Aangezien dit niet het geval is, wordt beslo ten de post te schrappen. Kosten van de Commissie tôt Wering van schoolverzuim en van het plaatselijk schooltoe- zicht. Gevraagd wordt, of op deze posten niet kan worden bezuinigd. De VOORZITTER deelt mede, dat aan de bei- de commissies is verzocht hieromtrent advies uit te brengen. Van de Commissie tôt Wering van School verzuim is bericht ontvangen dat zij van oor deel is dat er bezuinigd moet worden. Zjj stelt voor te bepalen, dat Inplaats van presentiegeld ad f 1 per vergadering per lid een vast bedrag van f 50 wordt toegekend aan de commissie, terwjjl de vergoeding van den secretaris ad f 25, op f 10 wordt vastgesteld. Zonder hoofdeljjke stemming wordt hiertoe besloten. De Commissie van Toezicht op het lager on derwijs deelt mede, dat door wijziging van de verordening, regelende de inriehting en samen- stelling der commissie, het aantal vergaderin gen van 12 op 4 kan worden teruggebracht en de kosten ad f 80 kunnen worden verlaagd tôt f 35. Burgemeester en wethouders stellen voor de post te verlagen van f 80 tôt f 35, doch de ver ordening overigens ongewijzigd te laten. Aldus wordt besloten. De op een 13-tal posten geraamde bedragen zijn, vergeleken met de uitgaven over vorige jaren niet laag geraamd. Mede in verband met de plaats gehad hebbende daling van prijzen en loonen moet hier eenige bezuiniging ge vraagd worden, tôt een totaal-bedrag van f 600. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. niet tôt een grooter bedrag dan f 530 hebben kunnen verlagen. Op de post ,,straatverlichting" wen- schen zjj niet te bezuinigen. Besloten wordt tôt een verlaging in totaal met f 530. Gedeputeerde Staten wenschen, dat besloten wordt tôt volledig pensioenverhaal. B. en W. hebben advies ingewonnen bij een 3-tal ambtenaren-vereenigingen. De afd. Gro ningen van den Bond van gemeente-veldwach- ters en de afd. Oldambt van de Nederl. Mij. tôt bevordering van de Geneeskunst, hebben mede- gedeeld, geen bezwaar te maken tegen volledig pensioenverhaal. De afd. Groningen van den Nederl. Bond van Gemeente-ambtenaren heeft hiertegen bezwaren, aangezien de salarissen in deze gemeente ook in de jaren waarin de ge- meente-financiën er goed voorstonden, steeds laag zijn gehouden, zoodat het voor de betrok- ken ambtenaren wel zeer onredelijk zou zijn, dat thans deze korting wordt doorgevoerd. B. en W. stellen voor te besluiten tôt volledig verhaal van pensioensbijdragen. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. In een missive d.d. 12 April 1934, no. 189, 5e Afd., deelen Ged. Staten nog mede, dat de commissie van overleg inzake de gemeentebe grooting van oordeel is, dat het op de begroo ting voor 1934 met inbegrip van het uitgestoo- ten bedrag, geraamde bedrag der werkloos- heidsuitgaven volstrekt onvoldoende is. Naar haar oordeel ware, gelet op de enfers van 1933, te ramen voor Rijkswerkverschaffing f 10.000, voor werkverschaffing door derden f 15.000 en voor steunverleening f 2500, totaal f 27.500. B. en W. stellen voor, de betrekkelijke posten tôt dit bedrag uit te trekken, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. 4. Wjjziging Instructie geneeskundige, belast met de armenpractijk. De VOORZITTER deelt mede, dat bij schrij ven van 16 November 1933, No. 50, le Afd., van de Ged. Staten dezer provincie bericht is ontvangen, dat voor de vaststelling van de wij ziging der instructie voor den geneeskundigen be last met de armenpractijk, niet alleen de ver- eenigingen van ambtenaren moeten worden ge- hoord, waarbij de geneeskundige is aangesloten, doch het gevoelen van aile ambtenarenveree- nigingen moet worden gevraagd. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. alsnog advies gevraagd aan den Nederlandschen Bond van Gemeenteambtenaren en de afd. Groningen van den Bond van Gemeente-veld- wachters. Eerstgenoemde Bond heeft medegedeeld, geen bezwaar tegen de voorgestelde wijziging der in structie te hebben, terwijl de Bond van Ge- meente-veldwachters zich van het geven van advies meent te moeten onthouden, aangezien hij uitsluitend de belangen van zijn leden heeft te behartigen. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiema op- nieuw besloten tôt wjjziging van art. 6a der in structie. 5. Verslag Volkshuisvesting. Ingevolge artikel 77 der Woningwet bleden B. en W. den Raad een verslag aan van het geen met betrekking tôt de verbetering der volkshuisvesting over 1933 in de gemeente is verricht. TABLETTEN Uitsluitend verkrijgbear In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 cts. en oraniezakjes van 2 tabl. a 10 cts. nen aangewezen voor tewerkstelling. Spreker zag ook liever aile werkloozen bij de werkver schaffing tewerkgesteld. Hij kan echter mede- deelen, dat de Rijksinspecteur der Werkver schaffing in onderhandeling is over den aan- koop van groote terreinen voor de Ontginnings- Mjj. in Westerwolde, B. en W. besteden voldoende aandacht aan deze aangelegenheid en zullen zoo mogelijk gaarne hun medewerking verleenen. Hierna sluiting. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten het verslag voor kennisgeving aan te nemen. 6. Onderhandsche verhuring voormalige tol- pachterswoning. De VOORZITTER deelt mede, dat het raads- besluit tôt verkoop van de voormalige tol- pachterswoning aan den Breedenweg, nog niet door Ged. Staten is goedgekeurd. B. en W. stellen voor de woning van 1 Mei 1934 tôt 1 Mei 1935 onderhands te verhuren aan G. Hartman te Muntendam, voor f 300 per jaar. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform dit voorstel besloten. 7. Onderzoek geloofsbrieven D. Groote. De VOORZITTER verzoekt de heeren Vrind en Gruben zich als commissie van onderzoek te willen belasten met het nazien van de inge- zonden geloofsbrieven van het benoemd lid van den raad D. Groote. De vergadering wordt gedurende dit onder zoek door den voorzitter geschorst. Na opheffing van de schorsing der vergade ring rapporteert de commissie, bij monde van den heer Vrind, dat de stukken in orde zijn be- vonden en geadviseerd wordt, den heer Groote toe te laten als lid van den raad. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierna tôt toelating besloten. 8. Comptabilitéit. Burgemeester en Wethouders stellen voor, de begrooting voor 1933 te wijzigen. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Bij de rondvraag merkt de heer GRUBEN op, dat sommige werkloozen slechts 3 van de 4 weken of 3 van de 5 weken tôt de werkverschaffing zijn toegelaten. Spreker vraagt de medewerking van B. en W., opdat deze personen ook werkelijk 3 weken worden tewerkgesteld en niet op de steunregeling zijn aangewezen. De VOORZITTER antwoordt, dat deze ge meente slechts 30 of 40 werkloozen mag plaat- sen bjj de centrale werkverschaffing, doordat de werkobjecten in Westerwolde sterk vermin- deren. In de eerste plaats worden de georganiseerde arbeiders en dan de hoofden van groote gezin- VEENDAMMER RADIO-CENTRALE J. WINDT. Woensdag 23 Mei. HILVERSUM V.A.R.A. 8.01 Gramofoonmuziek. 9.00 Klein- Ensemble. 9.30 Onze Keuken. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. 12.01 De Notenkrakers. 2.15 Knipcursus. 3.00 Voor de Kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.05 Gra mofoonmuziek. 6.30 De Flierefluiters. 7.00 Sportuitzending. 7.20 V.A.R.A.-Orkest. 8.01 Her- haling van S.O.S.-berichten, Vaz Dias en Varia. 8.15 Aan den vooravond van Rome. 8.35 V.A. R.A.-Orkest. 9.20 Brand in „De jonge Jan". Schets van Herman Heijermans. 10.30 Gramo foonmuziek. 10.45 Orkest. 11.30 Gramofoonmu ziek. HUIZEN N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Liederenrecital. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Middagconcert. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Praatje voor jeugdige Postzegelverzamelaars. 3.00 Populair OrgelspeL 4.00 Concert. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Griffor- meard Frysk Selskip. ONDERWIJSFONDS VOOR DE SCHEEPVAART 6.30 Uitzending. N.C.R.V. 7.00 Politieberichten en Chr. Pers- bureau. Pl.m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Land- bouwhalfuurtje. 8.00 Uitz. voor het Bijbelsch Muséum. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Gramofoonpla- tenconcert. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN woordde Lady Susan treurig. ,,Maar ik zal je vreeselijk missen, kind. Maar, als Robin je noo- dig heeft, moet hjj je hebben en daar hij verlangt dat je zoo gauw mogelijk komt, denk 1k, dat het het beste is, dat je de volgende week maar met Tony en Sir Philip naar Engeland terug- reist." Het was typisch voor Lady Susan, dat ze geen tijd verspilde met klagen, maar direct maatre- gelen nam. ,,Maar wat zult u dan doen vroeg Ann met eenige bezorgdheid. „Ik rel tôt Parijs met je meereizen, en daar mag je se achterlaten om inkoopen te doen. Ik rai daar, denk ik, een paar weken bljjven." Ann's gelaat bleef nog bewolkt. Ze voelde, dat het niet erg aardlg was, Lady Susan zoo plotseling te verlaten, hoezeer ze er ook naar verlangde om zoo gauw mogeljjk naar Robin toe te gaan. „Weet u zeker, dat u niet liever heeft, dat ik nog wat langer bjj u blijf vroeg ze ernstig. „Ik weet zeker, dat Robin het best een paar weken zonder mjj zou kunnen stellen vooral daar Maria Coombe er toch ook zal zijn." Lady's Susan's vlugge donkere oogen keken haar aan. „Wie is Maria Coombe vroeg ze. Ann lachte. Maria Coombe is zooveel waard als tien an deren," antwoordde ze. „Ze is een oude dienstbo- de uit Devonshire, die eerst in dienst was bij mijn moeder. Ik geloof, dat ze naar Lovell kwam, toen ze achttien was, als keukenmeisje. Later, toen Robin en ik klein waren, was ze ons kindermeisje, en toen we daar te groot voor werden, bleef ze bjj ons, voor allerlei bezigheden. Ik kan me mijn leven niet voorstellen zonder Maria, tôt ze trouwde. Haar man werd in den oorlog gedood, en nu komt ze op Oldstone Cot tage om voor ons te zorgen. Ik vind dat zoo heerlijk, het zal weer net zijn als vroeger Maria weer om ons heen te hebben." „Dat is werkelijk erg prettig voor je," zei La dy Susan hartelijk. „Maar toch denk ik, dat Ro bin bljj zal zijn als zijn zuster er ook is. En je hoeft je om mij allerminst ongerust te maken. Ik heb massa's vrienden in Parijs. Bovendien is mijn neef er, Brett Forester, en wjj kunnen altijd best met elkaar overweg." „Tony kent hem, niet Hij zei, geloof 1k, eens, dat hjj hem in Londen ontmoet had." „Ja. Ik geloof dat ze daar in dezelfde speel- club zijn, jammer genoeg antwoordde Lady Susan afkeurend. „Het eenige verschil tusschen ben beiden is, dat Brett speelt en het zich kan permitteeren .terwijl Tony dat niet kan. Ik heb Brett in lang niet gezien," ging ze peinzend verder. „Niet meer sinds Augustus, toen hjj met zijn jacht rondzwierf en in Silverquay aanlegde. Hij zwerft altijd de wereld rond, hoewel hjj zich niet de moeite geeft me er van op de hoogte te houden waar hij zit. Ik wou maar dat hjj trouw de en ergens ging wonen Piotseling kwam een windvlaag door het open raam binnen en verwarde de rangschikking van enkele bloemen in een vaas. Ann ging er heen om ze weer recht te zetten. Lady Susan's oogen volgden haar peinzend. Ze hield van de gemak- kelijke manier, waarop het meisje zich bewoog, van de zuivere lijnen van haar smal, fijn gelaat. Er was iets bijzonders aan haar, bedacht ze en ze had bovendien die vreemde charme van heimelijk verborgen vrouwelijkheid, die zoozeer het kenmerk is van het moderne meisje met haar jongensachtige ljjnen en hoeken. „Ik zal je vreeselijk missen, Ann zei ze impulsief. „Ik wou, dat je bjj me kon bljjven." Ze was zich nauwelijks bewust van haar ge- dachtengang, die deze spontané woorden te voor- MEEDEN, 19 Mei. Onder architectuur van den heer N. Boiten te Veendam, werd he- den aanbesteed voor den heer H. Evenga te Mee den, de herbouw van diens afgebrande koemel- kersbehuizing. Er werd ingeschreven als volgt K. Brouwer f 3670. L. v. d. Veen f 3654. H. v. Oosten f 3359. K. Frans f 3285. E. Levinga f 3285. B. Ridderbos f 3183. Gegund. 92. Nick's vriendin was dichtbij ge- slopen en had gehoord wat Wag- ga zeide. Vlug rende ze heen, ter wijl Wagga en Nick door da jungle verder liepen. Na een flinken marsch, waarbij Wagga zich den tijd kortte door Nick te verhalen, dat ze aile blan- ke indringers martelden en dood- den, kwamen ze aan het dorp, dat goed verborgen, in het midden vaa het woud lag. schjjn had geroepen. Ann wendde zich glim- lachend om. „Het is erg lief van u, dat te zeggen," ant woordde ze. „Ik zal er voor zorgen, dat Robin me zoo vaak naar White Windows laat gaan als ik wil, en als u me wilt hebben Lady Susan lachte en kuste haar. „Je moet maar liever niet te veel beloven, of ik zal je nog heelemaal willen meenemen," ver- klaarde ze. „Ik vind, dat Robin maar erg goed af is." Toen de datum van haar vertrek naar Enge land eenmaal was vastgesteld, was het Ann, of de dagen werkelijk voorbjj vlogen. Er wa ren nog dulzend-en-een kleinigheden die haar aandacht vroegen. Maar eindelijk was ailes klaar en te mldder- nacht stond het groepje van vier reizigers op het verlaten perron van Montricheux, wachtend tôt de groote Oriëntexpress zou komen aandon- deren. Toen volgde een haastig bjjeenverzamelen van de handbagage, men klauterde de steile treden van de coupé op, een doordringend gefluit en de trein reed het station uit en ver- dween in den donkeren nacht vol sterren. HOOFDSTUK IX. Oldstone Cottage. Na de reis van Montricheux naar Londen snelde Ann door het bekende Engelsche land- schap, dat zij nu dubbel mooi vond na haar af- wezigheid van zes maanden. De trein vermin- derde vaart om een scherpe bocht te nemen, toen hjj Silverquay-station naderde en ze keek nieuwsgierig uit het raampje om het plaatje te zien waar ze voortaan zou wonen. Ze kreeg evea het gezicht op witte rotsen, begroeid met wui- vende groene bosschen, op het verblindende blauw van een baai, diep daar beneden, en op een verspreid liggend, schilderachtig dorp, dat langs een steilen heuvel lag, die van het strand af omhoog rees. Over ailes heen lag het warme waas van den vroegen Juli-zonneschijn. Toen reed de trein het station binnen, en had ze al leen oogen voor Robin's slanke, rechte gestalte, toen hij met groote stappen het peron afliep om haar te begroeten. Broer en zuster leken slechts weinig op el kaar. In plaats van Ann's wild, koperkleurig haar, had Robin donkerbruin, en voor haar licht- bruine oogen met wisselende glans had de na- tuur hem een paar emstige groen-bruine gege- ven. Maar het waren aantrekkelijke oogen, met een vaste uitdrukking er in, die herinnerden aan de oogen van een flinke foxterrier. „Robin Ann sprong uit den trein, en haast- te zich met onverholen vreugde naar hem toe. „0, jongen, hoe gaat het met je Laat me eens zien, hoe je er uit ziet Ze duwde hem een eindje van zich af, en haar oogen gingen onderzoekend over zjjn gezicht en gestalte. Toen knikte ze voldaan, alsof ze tevre- den was over haar onderzoek. Terwjjl hij, toen ze hem het laatst gezien had, nog een beetje hinkte ten gevolge van zjjn wond, was hjj nu het perron afgeloopen met zijn ouden, lichten lossen stap, zooals voor den oorlog, en hoewel zjjn gelaat nog aan den mageren kant was, zag het er niet meer zoo zwak uit als een jaar gele den, wat haar toen steeds zoo verontrust had. „Is dit ailes niet heerlijk, Robin vroeg ze vrooljjk, toen ze, na haar bagage aan een kruier gegeven te hebben, het station uitgingen. „Ver- tel me nu maar nooit meer, dat droomen bedrog zijn als je ze maar intens genoeg droomt Hjj glimlachte. Haar spontaan enthousiasme was aanstekeljjk. „Ja, nu ziet het er wel naar uit," antwoordde hij. „Hier is ons wagentje. Stap maar in." Ze keek naar het vierwiellige wagentje en den vroolijken bruinen hit. Het paard, dat slechts met moelte vastgehouden kon worden door een jongen, die Robin er bjj achter gelaten had, danste vroolijk tusschen de disselboomen, verlangend weg te mogen snellen. „Ons wagentje vroeg Ann. „Ja. Het hoort bjj de villa," legde Robin uit. „Coventry is reusachtig geschikt geweest met ailes. Naturlijk geeft hjj mjj een paard om op rond te rjjden. maar toen hjj hoorde, dat ik een zuster had, dien bjj me zou komen wonen, zond hjj me deze pony en het karretje uit zjjn eigen stallen. Natuurljjk zei ik hem, dat dit niet bjj het contract inbegrepen was, maar hjj legde me het zwijgen op met de opmerking, dat men niet kon verwachten, dat een vrouw zou komen wo nen aan het verste eind van de aarde zonder dat ze de gelegenheid had om te rjjden." Hjj moet dan wel een reusachtige aardige jongeman zjjn," antwoordde Ann, terwjjl ze ln het wagentje ging zitten. Robin nam de teugels en ze reden weg, terwjjl het vlugge paardje meteen in een scherpen draf liep, waardoor ze snel den beschaduwden land- weg afreden. Covp 'try is niet zoo heel jong meer," merkte Robin op, onder het rjjden. „Hjj zal op zjjn minst zes- of zeven-en-dertig zjjn. En ik geloof niet, dat jlj hem „aardig" zult vinden, als je hem ont- moette. Hjj is erg bruusk in zjjn manieren, en ik geloof niet, dat vrouwen een groote plaats in- nemen in zijn leven."' (Wordt vervolgd).

Nieuws- en Advertentieblad, De Noord-Ooster nl | 1934 | | pagina 7