JPORTVELDEN VEENDAM 3-2 VAN G.V.A.V. OMZEILT EEN LASTIGE KLIP EN WINT NA SPANNENDE STRIJD MET VAN D£ COMPETITIE-OVERZICHT. 7 VOET BAL 0 H.S.C.BE QUICK 0—6. Wedsfrijuîtslagen ACHILLES—FRIESLAND 3—3. >^JC? Tal van verrassingen. De dag' van gisteren heeft tal van verrassin- gen opgeleverd. Vooral in de vVestelyke afdee- lingen, waar Ajax, V.S.V. en Stormvogels ver- loren en Feijenoord en D.F.C. tegen teams als Z.F.C. en V.U.C. gelijk speelden. Sparta herneemt de leiding. Het was voor Sparta een in aile opzichten goede dag. Zelf wonnen de Spartanen in de Koog met 52 van K.F.C., terwijl van de concurren- ten Ajax met 21 van A.D.O. en V.S.V. met 32 van Haarlem verloor. Sparta heeft thans wel een prachtige kans op het kampioenschap. H.B.S. behaalde andermaal een uit-overwinning, thans werd R.C.H. met 21 geklopt. De belang- rijke wedstryd H.D.V.S.Xerxes, belangrijk met het oog op de laatste plaats, werd door Xerxes vei'rassend hoog met 62 gewonnen. De stand luidt Sparta 10 6 3 1 15 29—19 V.S.V. 11 6 2 3 14 22—20 A.D.O. 12 7 -0 5 14 29—29 Haarlem 12 5 3 4 13 29—25 H.B.S. 11 5 2 4 12 24—23 Ajax 10 5 1 4 11 29—18 R.C.H. 11 4 3 4 11 19—17 K.F.C. 11 3 3 5 9 12—19 Xerxes 11 2 2 7 6 22—31 HD.V.S. 11 1 3 6 14—30 Blauw-Wlt neemt een kleinen voorsprong. In afd. II nam Blauw-Wit een punt voor sprong. Met 41 wonnen de Amsterdammers in Rotterdam van Excelsior, terwjjl Feijenoord het tegen Z.F.C. niet verder bracht dan een 11 re- sultaat. Ook D.F.C. stelde teleur door in Den Haag met V.U.C. de punten te deelen. D.W.S. werkte zlch omhoog door een X0 zege op Stormvogels. H.F.C. kwam op de laatste plaats. In Delft verloor de „good old" met liefst 60 van D.H.C. De stand luidt Blauw-Wlt 10 7 2 1 16 227 D.F.C. 10 6 3 1 15 19—11 Feijenoord 10 6 2 2 14 29—11 Stormvogels 11 6 2 3 14 29—13 D.W.S. 12 4 4 4 12 26—25 Z.F.C. 12 3 6 3 12 17—21 D.H.C. - 11 4 2 5 10 34—23 Excelsior 12 2 3 7 7 17—37 V.U.C. 11 1 3 7 5 16—36 H.F.C. 11 1 3 7 5 12—37 S.C.H.'s eerste zege. Het meest opvallend resultaat in afdeeling III is wel de eerste overwinning van S.C.H., die met 41 van de Enschedesche Boys won. Wel baat het S.C.H. nog niet veel, maar er is thans weer een kleine kans om aan de laatste plaats uiteindeiyk toch nog te ontsnappen. Go Ahead behaalde in Wageningen een benauwde 10 ze ge. Enschede was veel te sterk voor het toch wel zwakke Z.A.C. en Tubantia kreeg tegen Heracles geen kans. A.G.O.V.V. klopte P.E.C. met 30. De stand luidt Go Ahead 11 9 2 0 20 34—7 Enschede 11 8 1 2 17 33- -15 Heracles 11 8 0 3 16 26- -13 P.E.C. 11 5 2 4 12 21- -13 A.G.O.V.V. 11 6 0 5 12 22- -24 Wageningen 11 3 3 5 9 10—21 Ensch. Boys 11 3 2 6 8 18- -25 Tubantia 11 2 3 6 7 16- -24 Z.A.C. 11 2 2 7 6 17- -35 S.C.H. 11 1 1 9 3 13- -33 B.V.V. moet oppassen. Verloor B.V.V. de vorige week in Maastricht van M.V.V., gisteren kwam de Bossche club er wederom niet zonder kleerscheuren af. Eindho- ven ontnam B.V.V. door een 11 gelijk spel een kostbaar punt. M.V.V. naderde B.V.V. door een 3—1 overwinning op Roermond tôt op één puntje en ook N.A.C. zorgde met een 51 resul taat op Juliana voor bestendiging van de goede kans, die de Bredanaars zonder twjjfel nog heb- ben. P.S.V. speelde voor de zevende maal gelijk de kampioen van Nederland wil blijkbaar een nieuw record van gelijkspelen vestigen en N.O.A.D. kwam door een 63 nederlaag tegen L.O.N.G.A. weer wat vaster op de laatste plaats te staan. De stand luidt B.V.V. 12 6 5 1 17 25—18 M.V.V. 12 6 4 2 16 29—20 N.A.C. 11 4 6 1 14 21—13 L.O.N.G.A. 11 3 5 3 11 22—14 P.S.V. 11 2 7 2 11 17—16 Bleijerheide 11 3 5 3 11 1517 Eindhoven 12 4 3 5 11 2324 Juliana 12 3 5 4 11 19—22 Roermond 12 4 2 6 10 1325 N.O.A.D. 12 1 2 9 4 17—32 Veendam houdt de race naar het kampioenschap met Be Quick goed vol. De geelzwarten slaagden er in, G.V.A.V. haar eerste thuisnederlaag te bezorgen en al was het slechts met één goal verschil, de punten tellen even goed. Een mooie verrichting van de Veendammers, maar Be Quick deed het nog een tikje fraaier. H.S.C. op eigen terrein, in eigen omgeving ook al waren er honderden stad- Groningers een 60 nederlaag te bezorgen, wil het één en ander zeggen. Be Quiek heeft dan ook zeer goed gespeeld, dank zij vooral het voor- treffelijk werk van de middenlinie Korter WachtersHogenbirk. Hugo Hazeweijer werd zelfs geen oogenblik gemist H.S.C. viel eenigs- zins tegen, de anders zoo productieve voorhoede was in 't geheel niet op schot en doelman Vier- kant maakte een tweetal fouten, die evenveel doelpunten kostten. Scheidsrechter Tamling deed het lang niet zoo kwaad, als de H.S.C.-aanhan- gers wel meenden. Hij maakte wel eenige fou- tjes. Zoo bij het derde doelpunt van Be Quick, toen midvoor Blijham, wiens spel toch al niet van aile smetten vry was, alvorens in te koppen, een overtreding beging, maar over 't geheel ge- nomen was zijn leiding toch zeer voldoende. Dat Velocitas van Sneek zou winnen, stond by voorbaat reeds vast. Zesmaal werd de Snee- ker doelman gepasseerd terwyi de Sneeker voor hoede er niet in slaagde één doelpunt te scoren. 0—9 tegen Be Quick, 013 tegen Blauw-Wit en thans weer 0—6 tegen Velo. Sneek is toch wel heel erg zwak. n Assen speelden Achilles en Friesland ge lijk, een resultaat, dat van Achilles elgenlijk iets tegen valt. LeeuwardenHoogezand werd bij een 20 stand gestaakt, omdat Edens een been brak. De stand luidt Be Quick 11 10 1 21 48—9 Veendam 12 9 1 2 19 38—26 Velocitas 12 6 3 3 15 31—17 Leeuwarden 10 6 0 4 12 25—17 G.V.A.V. 11 4 2 5 10 31—23 H.S.C. 11 4 2 5 10 25—34 Friesland 11 3 2 6 S 26—37 Achilles 10 2 2 6 6 19—31 Hoogezand 9 1 1 7 3 12—22 Sneek 9 1 0 8 2 9—41 Be Quick wint verdiend van H.S.C. Het spel van de withemden tech- nisch veel beter dan dat van de thulselub. De middenlinie van H.S.C. de zwakste plek in het elftal. (Van onzen eigen verslaggever.) Voor het eerst in dit seizoen waren we in de gelegenheid het spel van Be Quick gade te slaan en we willen eerlyk bekennen dat het ons niet is tegengevallen. Wij willen beglnnen met de St, Obin, de doelman. Deze kreeg weinig te doen, maar wat hij deed was uitstekend. De achter- hoede Plenter en ten Wolde vormde een backstel van goed gehalte, al miste eerstgenoemde in het begin een paar keer gevaarlijk. De middenlinie Korter, Wachter en Hogenbirk was haar plaats volkomen waard. De voorhoede Jensema, Wil- kens, W. Blijham, Hazeweijer Jr. en Walter Bly- ham liet zich van haar beste zjjde zien en was telkens gevaarlijk voor het vijandelyk doel. Het H.S.C.-elftal daarentegen hebben we wel eens veel beter gezien. Over de geheele linie werd onophoudelijk geknoeid. Vooral de midden linie liet het geducht zitten, zoowel wat het steunen als het voeden betrof. Er ging weinig kracht van uit. Ook de voorhoede, die het soms zoo prachtig kan doen, was er dikwijls geheel uit, met het gevolg dat de mooiste kansen om hais werden gebracht. De achterspelers deden wel hun best maar hadden tegen het aanvals- trio van Be Quick dikwyis weinig in te brengen. Vierkant in 't doel heeft weinig schuld aan het half dozyn doelpunten dat werd gescoord. DE WEDSTRIJD. Onder leiding van den heer Tamling, bijge- staan door een tweetal neutrale grensrechters, stelden beide ploegen zich op. Na den toss, waarbij Plenter goed had geraden, bracht Mul- der het leer aan 't rollen en spoedig krijgt H.S.C. een goede kans als Plenter mlst, maar het schot gaat ver naast. Be Quick neemt dan spoedig het spel in handen. Menige goed opgezette aanval wordt ondernomen, waarbij we uitstekend voet- bal te zien kregen, maar het goede schot blijft voorloopig achterwege. Ook H.S.C. kreeg nog een paar goede scoringskansen, maar Mulder en Schut mlssen beide. Be Quick kr(jgt de leiding. Als het spel pl.m. 25 min. oud is, geeft Haze weijer goed aan en schept Blijham Sr. een goede kans die deze benut en 't is 01. De thulselub beantwoordt dit doelpunt met een tegenaanval, waarbij het leer corner wordt gewerkt. Deze hoekschop brengt H.S.C. geen succès. Nadat Poelman dan nog verkeerd heeft gericht, no- teeren wij een tweetal hoekschoppen voor Be Quick, maar ook deze blijven zonder resultaat. Als vervolgens Plenter nog eens mist, krijgt Mulder de bal vry, maar zijn schot gaat ver naast. Direct hierna komt H.S.C. nogmaals in den aanval en als Brôerken dan een goede, ietwat harde voorzet geeft, mist Schut ander maal. Be Quick verhoogt de score. Pl.m. 10 min. voor de rust geeft Jensema een goede voorzet, welke door Wilkens prachtig wordt ingeschoten, zoodat de stand 02 wordt. Een mlnuut later is het reeds 03. Nauwelijks een minuut later als Be Quick een hoekschop krijgt te nemen, brengt Bljjham Jr. de stand op 03. Even verandert H.S.C. de op- stelling, maar ook dat geeft niets. De rust breekt dan spoedig aan met onveranderden stand 03. DE TW'EEDE HELFT. Na hervatting hetzelfde spel. Ook nu zijn de Groningers veel sterker alhoewel de thuisclub nu den wind mee heeft. Wordt er zoo nu en dan nog eens een goede aanval door H.S.C. onder- K. N. V. B. AFDEELING I. le klasse. KFCSparta ADOAjax RCH—HBS Hermes-DVSXerxes VSV—Haarlem AFDEELING II. le klasse. DWSStormvogels DHCHFC FeijenoordZFC VUC—DFC ExcelsiorBlauw Wit AFDEELING III. le klasse. AGOW—PEC Enschedesche Boys—SCH HeraclesTubantia Z AC— Enschede Wageningen—Go Ahead AFDEELING IV. le klasse. NAC—Juliana LONGA—NOAD EindhovenBW BleijerheidePSV M.VVRoermond 2—5 2—1 1—2 2—0 2-^3 1—0 6—0 1—1 3—3 14 3—0 1—4 5—1 1—6 0—1 5—1 6-0 1—1 1—1 3—1 AFDEELING V. le klasse. GVAVVeendam 23 SneekVelocitas 0—6 LeeuwardenHoogezand 20 gestaakt HSC—Be Quick 0—6 AchillesFriesland 33 2e klasse B. Muntendam—Helpman 32 StadskanaalWVV 1—0 GRC—Bato 3—1 3e klasse D. Hurry UpEmmen 05 ZwartemeerAsser Boys 42 ValtermondHoogeveensche Boys 30 NABNleuwbuinen 03 Res. 2e kl. B. Veendam 2Emmen 2 22 Noordster 2Velocitas 3 13 BRC' 2Achilles 3 32 G. V. B. Veendam 3Wildervank Muntendam 3FW 2 SVM 2Stadskanaal 4 Scheemda 3Heiligerlee PekelaVlagtwedde Noordster 4Jupiter 2 Noordster 5WW 3 Bato 2Nieuwolda WVV 2Drieborg 0—1 0—4 0—7 1—1 1—5 6—2 2—11 7—0 0—2 6 d* nomen, dan is de voorhoede voor 't doel telkens de kluts kwijt, terwijl natiiurlijk ook menig of- fensief te pletter loopt op de Be Quick-verdedi- ging Plenter-ten Wolde. Werd er in de eerste helft zoo nu en dan forsch gespeeld, in de tweede helft is dit ook het geval. zçodat de arbiter een paar waarschuwingen gJfcJ. N'adat Mulder nog eens een goede kans heeft gemist, trekken de Groningers weer ten aânval en het is Wllly Bijhani, die de stand op 04 weet te brengen. Een tegenaanval van H.S.C. loopt andermaal op niets uit. Aan den anderejj kant gelukt het ook nu beter. Als by een aanval van Be Quick doelman Vîerkant door uttloopen denkt te kun- nen redden is Willy Bijham hem even voor en brengt den stand op 0—5. 1f Hierna speelt H.S.C. een verloren wedstrijd, tenminste wat ze in de restëerende minuten nog presteeren is weinig. Vijf minuten voor het einde maakt Walter Blijham het half dozijn vol en is de stand 06. In den korten tyd die nog rest krjjgen de Groningers nog eenige goede sco ringskansen, maar het blijft Wj kansen. Met on veranderden stand komt het einde van deze in vlug tempo gespeelde wedstrijd, waarin we wei nig goeds van de zijde van H.S.C. hebben ge- constateerd. Omdat wij weten dat ze veel beter kunnen hadden we werkelijk mëer van hen ver- wacht. Voor den peimingmeester van H.S.C. was het een uitstekende dag. Nog nimmer tevoren was er op het H.S.C.-terrein zooveel belangstelling als bij deze ontmoeting. Jammer is het bij zulke gelegenheden dat de tribune niet meer publiek kan bergen. Toch komt het bestuur van H.S.C. een woord van lof toe voor de uitstekende regeling om en by het veld getroffen. Dat het er buiten de lynen ook warmpjes toe- ging, bleek op een moment in de nabyheid van het Zuidelyk doel, waar een tweetal, een Gro- ninger- en een H.S.C.-supporter handgemeen werden. Gelukkig echter kalmeerden beiden nogal spoedig. In een van weerskanten slecht gespeelde wdstrijd hebben Achilles en Friesland, de pun tjes broéderlijk gedeeld, een uitslag, waarmede beide tevreden mogen zijn. De thuisclub had invallers voor van Staveren Sr. en Strabbing, terwijl Friesland een eenigszins gewijzigde opstelling in het veld bracht. Over 'tverloop voor de rust valt weinig te vertellen, aangezien geen der beide partijen haar gewone spel wist te ontplooien. Friesland bracht er aanvankelijk nog het meest van terecht. Na 10 minuten spelen namen de blauwgelen door N.N. uit 'n scrimmage voor het Achillesdoel de leiding, welke zij tôt aan de rust wisten te be- houden 01. Wel hadden Steen en Boomsma bij de thuisclub eenige opgelegde scoringskansen ge had, maar het juiste schot ontbrak. Vlak voor de rust deed zich nog een ongeval voor, het- welk echter bijzonder goed àfliep. Toen v. Buu ren 'n bal op den thuisclub-doelman van Schaik terugspeelde, liep de Friesland rechtsbinnen de Vries op hem toe, van Schaik. had de bal toen reeds bemachtigd, en terwy'l deze nog met de bal op den grond lag, trapte de Vries, zeer stevig, in het heetst van den strijd. op van Schaik in, waardoor deze tegen het hoofd werd geraakt en het spel eenigen tijd moest worden onderbroken. Als het spel dan weer wordt hervat kondigt de scheidsrechter meteen de rust aan. 01. Terstond na de rust trekken de roodbaadjes ten aanval en als van Zand alleen voor Steen- bergen komt te staan, is de stand gelijk 11. De bal is nog maar nauwelijks weer afge- trapt, of Dellebarre stormt op het Friesland doel af en na eerst ter Heegde in de luren te hebben gelegd, geeft hij met een schitterend dia- gonaal schot de thuisclub de leiding 21. Hierna zakt het spelpeil weer aanmerkelyk en hoewel beide partijen elkaar in kracht weinig ontioopen, weet Friesland door N. N. na 20 minuten weer gelijk te niaken. Kort hierop is het de Vries, die uit een goed aangegeven bal van N.N. doelman van Schaik voor de derde maal het nakijken geeft 23. Tôt 1 minuut voor het einde blyft de stand dan ongewijzigd en juist als ieder reeds denkt dat de wedstryd voor de thuisclub verloren is maakt Felzel met een onhoudbaar schot gelijk. O.i. werd dit doelpunt in zuiver buitenspelposi- tie gescoord en had dus niet toegekend mogen worden. De scheidsrechter kondigt dan het einde aan met een verdeeling der punten 33. (Van onzen eigen verslaggever.) Eerst in de 2de helft van deze voor Veendam ietwat fortuinltjk verloopen wedstrijd viel de beslissing ten gunste der Veenkolonialen. Zij liepen anders hard van stapel. Nauwelijks 5 mi nuten was het spel oud toen Kuiper met een uitstekend schot de score opende. Toen korten tyd daarna Pattje er onhoudbaar 02 van maakte stond Veendam er al heel gunstig voor. Doch toen de G.V.A.V.-ers hun zenuwen in be- dwang gekregen hadden en er nog voor de rust in slaagden den achterstand geheel in te loopen en daarna het beste van het spel behielden, zag het er voor de bezoekers niet meer zoo goed uit. Immers, een ploeg die een vry vellig te ach- ten voorsprong geheel te niet gedaan ziet, is er over het algemeen het slechtst aan toe. Zoo was het hier ook en tallooze malen heeft de kans om tenslotte toch nog op de beide puntjes beslag te kunnen leggen aan een z(jden draadje gehangen. G.V.À.V. toch kreeg heel wat meer en ook heel wat betere kansen en omdat die kansen aile om zeep werden gebracht en Veendam enkele malen ternauwernood den dans ontsprong, schreven wij hierboven, dat de Veenkolonialen een ietwat for tuinltjk verloopen wedstrjjd gespeeld hebben. Hieraan moet niet de conelusie worden vastge- knoopt, dat een gelijk spel de verhouding beter zou hebben weergegeven en ook niet, dat aan de doelpunten door Kuiper (2 x) en Pattje (1 x) gescoord, een luchtje zat. Integendeel, aile drie waren het uitstekende schoten, onhoudbaar voor Vrugt. De rust kwam met geiyke stand 22 en het laatste kwartier van de eerste helft wettigde de veronderstelling, dat de Veendammers meer van hun krachten hadden gevergd dan de G.V.A.V.- ers. Doch het verloop van de 2de helft toonde duidelijk aan, dat dat niet het geval was. Wells- waar stond de wedstrijd na de rust niet op het peil van de eerste helft, doch het bleef niette- min rijk aan vele spannende momenten. Weer kreeg G.V.A.V. het leeuwendeel van het aantal sçoringskansen, doch ook nu was de schotvaar- digheld geheel zoek. Een half uur ging voorby zohder dat in den stand verandering kwam. Toen kreeg Kuiper een kans en maakte er 2—3 van. Van dat moment af is de overwinning voor Veendam feltelijk niet meer in gevaar geweest. De Veendammers verlegden het zwaartepunt naar de verdediging en G.V.A.V. zag geen kans daar doorheen te komen. Door beide ploegen is van het begin tôt het einde enthousiast en geest- driftig gestreden. Het was ook een stevig par- tytje voetbal, waarbij echter de grenzen van het toelaatbare geen moment werden overschreden. Als geheel beviel het elftal der Veendammers ons beter dan dat van G.V.A.V. Veendam speel de een snel en frisch open spel waarbij de voor hoede, waarin Kuiper verreweg de gevaarlUkste man was, goed gesteund werd door de halflinie. In de halflinie speelde Woltjes Jr. een naar onze smaak te sterk verdedigend spel. Van de verde diging was Veenman de beste en Rosies was Rosies en daarmee uit. By de gastheeren was de verdediging het zwakste deel. De backs stel den zich veel te veel op een lfln op en kozen by aanvallen over de vleugels op allerzonderlingste wyze positie. Trapvast waren beide allerminst. In de halflinie speelde Jansen een zwakke partij, Hoogeveen zwoegde als steeds, terwyl de jonge Dekker goed verdedigde, doch slecht steunde. De voorhoede had in v. Dijken de beste roan. Het binnentrio faalde herhaaldelijk waar het de af- werking der aanvallen betrof. Top scoorde de beide doelpunten en was verder niet gelukkig met ztfn schoten. Uitblinkers hadden zij niet. B(j Veendam waren dat Kuiper en Veenman. Opge- merkt dient nog, dat zoowel Slekman als Burger er wonderwel in slaagden de vleugelspeiers der tegenpartij in bedwang te houden. Voor de rust stond de wedstrijd, het ulterst gladde veld in aanmerking genomen, op zeer behoorlijk peil. De 2de helft was veel minder. Het tempo was niet meer zoo hoog en er werd ook niet meer zoo fel en vinnig gestreden. Toen was de wedstrijd al leen maar spannend. Opvallend groot was het aantal corners, waarvan het grootste aantal op het Veendam-doel genomen werd. Wij telden er op een gegeven moment zelfs 5 achter elkaar! HET WEDSTRIJDVERLOOP. Als arbiter Hofman het aanvangssignaal geeft, hebben de elftallen zich als volgt opge- steld G. V. A. V. Vrugt. Taatgen. Freese. A. Dekker. Jansen. Hoogeveen. v. Dijken. Hazeveld Jr. Top. Hazeveld Sr. B. Dekker. O Timmer. Pattje. Kuiper. Snijder. v. d. Werf. Burger. Woltjes Jr. Slekman. Veenman. Schmitter. Rosies. Veendam. Kuiper scoort voor de lste maal. G.V.A.V. had den toss gewonnen en verkoos het voordeel van den vrij zwakken wind die on- geveer van doel tôt doel stond. Het begin ken- merkt zich door groote nervositeit aan beide kanten. De bal gaat herhaaldelijk over de zylyn en komt niet van het middenveld. G.V.A.V. on- derneemt tenslotte de eerste aanval, die Schmit ter onderbreekt. Van hem komt de bal bij Woltjes Jr., die direct doorgeeft naar Kuiper, die geheel vrij staat. Handlg draait hij om Freese heen en lost een goed gericht schot, dat vlak onder de lat doel treft 01. G.V.A.V. onder- neemt dan eenige aanvallen die niet van gevaar ontbloot zijn. Een goede voorzet van B. Dekker wordt door de geheele voorhoede gemist en als de bal bij v. Dijken belandt schiet deze hard in, doch juist tegen Veenman. Daarna dringt de ge heele Veendam-voorhoede sterk op, doch Taat gen c.s. blijven de situatie meester. Veendam speelt, moreel gesteund door het lste doelpunt, rustlger dan G.V.A.V. Weliswaar is G.V.A.V. va- ker in den aanval, doch de zelfbeheersching is nog steeds zoek. Rosies blijkt op zijn hoede te zijn b(j gevaarlijk werk van zijn eigen backs en voorkomt door tijdig uitloopen onheil. De lste corner op het G.V.A.V.-doel kopt Kuiper in, doch Vrugt redt. Daarna volgt de lste corner op het Veendam-doel, waaruit een doelworsteling ont- staat en de bal niet weg te krjjgen is. Rosies loopt uit en valt, doch B. Dekker kan de bal niet goed voor het doei krijgen. Het is een benauwde période voor Veendam, want het aantal corners is reeds tôt 6 gestegen en nog houdt de druk aan. Hazeveld Jr. krjjgt op den rand van het strafschopgebied een vrjje schop te nemen en schiet hard in, doch Rosies redt op buitenge- woon fraaie wjjze. Eindelijk wordt dan toch de bal weggewerkt en onderneemt Veendam een aanval. Pattje scoort 0-2. Uit die aanval zou Veendam's 2de doelpunt ontstaan. Snijder forceert een corner, die door v. d. Werf hoog voor het doel wordt geplaatst. Kuiper probeert de bal te koppen, hetgeen ech ter mlslukt. De bal komt daardoor voor de voe- ten van Pattje, die oogenblikkeliJk hard en on houdbaar inschiet 0—2. G.V.A.V. zit niet bij de pakken neer. Een mistrap van Veenman geeft V. Djjken een vrij veld. Hij plaatst scherp naar Top die met een hoog schot Rosies geen kans geeft 12. Bijna gelukt het Veendam den voor sprong wederom te vergrooten, als Taatgen veel te zacht terugspeelt. Kuiper trapt echter de bal iets te hard voor zlch ult waardoor Vrugt, die snel uitliep, juist Iets eerder bij den bal was. De achterstand ingeloopen. Direct hierop is G.V.A.V. gelukkiger. Een voorzet van v. Dijken die juist op maat is voor Top passeert voor de 2de maal Rosies onhoud baar 22. Nadat Timmer een vrjje schop hard had ingeschoten waarbij Hoogeveen nog juist op de ljjn de bal kon wegwerken, neemt G.V.A.V. het spel voor geruimen tijd bijna geheel in han den. Vele en goede kansen kregen de gastheeren in die période, doch het binnentrio faalde steeds. Bovendien werd er slecht geplaatst en waren de passes naar de vleugels niet op maat. De 7de, 8ste en 9de hoekschop op het Veendam-doel blij ven zonder resultaat, terwijl menige aanval door het regelmatig buitenspel staan van v. Djjken wordt onderbroken. Vlak voor de rust komt Veendam nog even los. Timmer lost van den vleugel een hard schot dat Vrugt onvoldoende stopt. Een hevige doelworsteling ontstaat, doch „de bel" in casu het fiuitsignaal van den arbiter voor de rust, brengt G.V.A.V. redding. DE TWEEDE HELFT begon zeer matig. Het tempo, dat voor de rust zeer hoog geweest was, was nu beduidend min der en het had er wel wat van, dat de lste helft te veel van de krachten der spelers had gevergd. G.V.A.V. herstelde zich het eerst. Aanval op aanval werd ondernomen, dock de afwerking was zoo mogeljjk nog slechter dan voor de rust. Een uitval van Veendam geeft Kuiper een kans, doch met Freese op zjjn hielen komt hij vlak voor het doel te vallen. Iets eerder schieten het veld was glad zou beter geweest zijn. Het spande by tijden geducht voor het Veendam. doel. Als Rosies eenmaal zyn doel verlaten heeft, schiet Hazeveld Jr. snel in, doch vele Veendam- beenen waren in het doel aanwezig en keerden het schot. Veendam neemt npnleuw de leiding. Het overwicht van G.V.A.V. blyft aanhouden. Het binnentrio houdt het spel echter veel te kort en tenslotte 1s Rosies er nog die als steeds zeer betrouwbaar is. Toch wordt dat voortdurend overwicht den G.V.A.V.-ers noodlottig. Kuiper, die zich goed had opgesteld bij de te ver opgedrongen backs, krygt een verre pass van Woltjes Jr. te pakken en een snelle uitval wordt besloten met een uitstekend schot en Veendam heeft op- nieuw de leiding veroverd 23. Na dit doelpunt kreeg de wedstryd een iets levendiger karakter. G.V.A.V. probeerde den achterstand opnieuw In te loopen doch kreeg daar niet de gelegenheid voor. De Veendammers verdedigden zlch niet alleen met succès, doch wisten zelfs het spel te verplaatsen en wel zoo- danig, dat zy het laatste kwartier het meest in den aanval zyn geweest. Een 4-tal corners kre gen zy te nemen die echter zonder resultaat ble- ven. Bijna had Timmer nog succès, doch Vrugt kon de bal nog juist uit zyn doel werken. De bal was door de snel invallende dulsternis slecht te volgen, waardoor de wedstryd voor de vele toe- schouwers moeilijk te volgen werd. Onder groote spanning kwam het einde, zonder dat er verder nog gescoord wêrd. Veendam nam beide kost- bare puntjes mee naar huis, een uitslag, waar» mee geelzwart te feliciteeren is.

Nieuws- en Advertentieblad, De Noord-Ooster nl | 1936 | | pagina 4