r wsmooi BlACKBOy De Noord-Ooster DERDE BLAD kaxtâ&it/ L ôdka, Uitkcmst bij QMEP SPORT VAN ZATERDAG I FEBRUARi 1936. NO. 18. OFFICIEELE PUBLICATIEN BINNENLAND. Srooter quantum eieren naar Duitschland Uîtbreîding Diesel-Electrîsche tractie. Directeur van N.V. tôt f 10.000 boete veroordeeld. Auto rijdt op arbeider in. Jachtongeluk. Ibraak te Hellendoorn. INSEZONDEN MEDEDEEUNGEN Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma Verhooqde werktnq 75 cent! Verlaagdepruzen^Mîv Inbrekers dringen slaapkamer binnen. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. OM DEN NEDERL. VOETBALBEHER. INSEZONDEN MEDEDEEUNGEN ZWARE PRUIM mmm I - f j" 1 llwill»' Lo+sy în het huwelljk ge+reden. Léo Halle ernstig ziek. SCHAATSENRIJDEN De wereldkampioenschapperi. AUTOMOBILISME Roemenen winrien Sterrit 1936. De Burgemeester van Wildervank maakt be- kend, dat hy via k'et kantoor Veendam dag en nacht telefonisch te bereiken is onder no. 453 (gemeentehuis) en no. 313 (woonhuis) en de veldwachters van der Ploeg onder no. 363, Glastra no. 473, en Koster no. 293, terwijl de veldwachter van der Veer te Stadskanaal even- eens dag en nacht te bereiken is via het kan toor Stadskanaal no. 210. VORDERING VAN PAARDEN. De Burgemeester der gemeente Wildervank Gezien art. 17 van het Inkwartieringsbesluit 1892 Brengt ter openbare kennis, dat gedurende de maand Februari a.s. op de secretarie voor een ieder ter inzage zal worden nedergelegd de alphabetische lijst van de namen der eigenaars en houders van de in deze gemeente aanwezige paarden, welke bij eventueele vordering voor den krijgsdienst in aanmerking ltomen. Wildervank, 30 Jan. 1936. De Burgemeester voornoemd TEENSTRA. AMSTERDAM, 31 Jan. Het geldcontingent voor den uitvoer van eie ren naar Duitschland is voor de maand Februa ri 50 pet. hooger dan in Januari. Rekening ge- houden met de lagere eierenprijzen, zal het kwantum, dat in Februari mag worden geëx- porteerd, ongeveer het dubbele beloopen van het Januari-contingent. Daar staat tegenover, dat de Zentralé Eierstelle te Berlijn naar het zich laat aanzien, vermoedelijk weinig eieren zal afnemen. De uitvoer van eieren naar Engeland is ge- contingenteerd op basis van den uitvoer in het tijdvak van 1 Augustus 1934 tôt' 31 Juli 1935. AMSTERDAM, 30 Jan. Omtrent het gebruik der diesel-electrische tractie bij de Nederlandsehe Spoorwegen ver- neemt men, dat de tôt nog toe opgedane erva- ring bij de proefneming met de gewijzigde May- bach motoren, hoewel nog over langere erva- ring met meerdere motoren beschikt moet wor den, zoo gunstig was, dût de Nederlandsehe Spoorwegen tôt geleidelijke uitbreiding der die sel-electrische tractie hebben besloten. Met ingang van 3 Februari a.s. wordt de die. sel-electrische tractie van 110.000 tôt ruim 150.000 treinstel-KM. per maand uitgebreid en binnen korten tijd zal een uitbreiding tôt 175.000 volgen. Wegens valschheid in geschritte. ROTTERDAM, 30 Jan. Voor de Rotterdamsche rechtbank had zich vandaag te verantwoorden de 53-jarige J. K. P. K. uit Rijswijk, directeur der N.V. Meelfa- brieken der Nederlandsehe Bakkerljen, die ver- dacht wordt van valschheid in geschrifte en po- ging tôt oplichting. De N.V. had pl.m. 2 millioen gulden aan mo- nopoliewinst uitgekeerd. Het Rijk verleende terugbetaling van de in de opgave verantwoor- de partijen. Uit een ingesteld onderzoek bleek evenwel, dat de verkoopsstaten waren opgegeven aan de hand van hangende verkoopen. Toen deze trans acties niet doorgingen, is de Crisisinstelling hiervan geen mededeeling gedaan, met het ge- volg, dat het Rijk een bedrag van f 30.000 te veel aan de N.V. restitueerde. De dagvaarding legde o.m. opzettelijke ver- valsching ten laste. Na verhoor eischte de Officier van Justifie een boete van f 10.000 subs. 180 dagen hechte nis. HENGELO, 30 Jan. Op den rijksweg van Hengelo naar Delden is hedenmorgen een auto van v. L. uit Enschede, komende uit de richting Delden, op onverklaar- bare wijze bij het passeeren ingereden op een groep Enschedeesche arbeiders, die op weg wa ren naar de werkverschaffing te Wiene tus- schen Delden en Goor. Vier van hen werden zwaar gewond zij zijn naar een ziekenhuis te Enschede overgebracht. Het zijn H. en D. v. d. Wolde, vader en zoon, die beiden het linkerbeen braken, E. Veendijk, die hoofdwonden kreeg, en G. Duinkerken, die eveneens aan het hoofd werd gewond. VAASSEN, 30 Jan. De jachtopziener O., die hedenmorgen bij het jagen in de bossehen van H.M. de Koningin door een ongeluk door een schot hagel in den buik werd getroffen, toen zijn geweer onver- wachts afging, is hedenmiddag aan de bekomen verwondingen overleden. HELLENDOORN, 31 Jan. In den nacht van Donderdag op Vrijdàg is Ingebroken bij den molenaar Weggeman te Marie, onder Hellendoorn. De dieven zijn bin- nengekomen door een kelderraam. Nadat zij het huis hadden doorzocht, zyn zij op de slaap- kamer van de ouders van den molenaar terecht- gekomen, waar de moeder ontwaakte door een Wacht niet tôt de koorts oploopt, als Gij hoest, transpireert, U rillerig en ois geslagen voelt: dit is het moment, om Abdijsiroop te gebruiken, omdat Abdiisiroop snel en grondig werkt. Vanaf den eersten lepel zult Gij de taaie slijm kwijt raken, die bezwan- gerd is met millioenen ziektekiemen. Gij ondervindt een buitengewone verlichting, Uw hoest verdwi|nt Gij kunt dan de koorts meester worden en slapen zonder uitputtende hoest- aanvailen. Gebruik daarom altijd bij: AKKER'S lichtbundel, welke haar bescheen. Toen zij evenwel direct een lantaarn van de nabijstaande tafel nam en het licht op de inbrekers liet schijnen, namen deze ylings de vlucht. Uit het dadelijk ingestelde onderzoek bleek, dat de inhoud van verschillende portemonnaies was weggenomen, in totaal ongeveer f 170. De dieven hebben het geheele huis ondersteboven gehaald. De brandkast in hët kantoor hebben zij echter onaangeroerd gelaten. De telefoon- draden waren doorgesneden. De politie te Hellendoorn heeft de zaak in onderzoek. UTRECHT, 30 Jan. In den goud- en zilverwinkel van den heer H. Esmann aan den Steenweg alhier is in den afgeloopen nacht ingebroken. De inbrekers zijn daarbij in de slaapkamer van de dienstbode te- rechtgekomen, die ondanks het feit dat zij gewond werd het huis alarmeerde. De da- ders, die zich via de naast den winkel gelegen Buurkerk tôt de woning van den heer Esmann toegang hebben verschaft, zijn aile drie gearres- teerd en in verzekerde bewaring gesteld. Het zijn de 23-jarige metselaar L., de 24-jarige win- kelbediende H. en de 25-jarige koopman a., aile drie te -Utrecht wonende. DE KRIM, 31 Jan. 40-jarig bestaan Jongel. Vereen. op Ger. Grondslag. De Jongelingsvereeniging op Geref. Grond slag, hier ter plaatse, denkt op Woensdag 19 Febr. haar 40-jarig bestaan feestelijk te her- denken, in verband waarmede We enkele pun- ten uit de historié van deze tôt drie afdeelin- gen uitgegroeide Vereeniging, hebben opge- diept. De oprichting had plaats in Febr. 1896 en werd in den eersten tijd gepresideeFd door Ds. Cazemier, toentertijd predikant der Geref. Ge meente. Secretaris werd de heer J. Krikke, die thans nog te Klazienaveen woonachtig is. Het vereenigingsleven was aanvankelijk op zeer bescheiden voet geschoeid. Besprekingen nadden plaats zonder inleiding, doch na voor- lezing van enkele bijbelteksten. Vooral de pré sident had somtijds een gewéldige serie vragen over de gelezen bijbelverzen te beantwoorden. Van de oprichters zijn thans slechts een drie' tal plaatsgenooten aan te wijzen, te weten de heeren H. de Ruiter, H. v. d. Bely en J. Alfe- rink. Het ledental steeg al spoedig en in 1905 werd aansluiting bjj den Bond gezocht, de groote or- ganisatie, waarbij toen sporadisch en nu nage noeg aile jongelingen op Geref. Grondslag zijn aangesloten. In .vroeger jaren stond de vereeniging in veel opzichten ten achter bij de tegenwoordige, voor al ten opzichte van studiemateriaal enz. De be- langstelling van Predikant en Kerkeraad was echter een groote, ook van de zijde der ouders viel meer belangstelling op de vergaderingen waar te nemen, dan in de laatste jaren. De vergeelde bladen der notuienboeken too- nen menige bijzonderheid van het vereenigings leven. Speciaal trof ons het besluit om een be drag van f 5 beschikbaar te stellen voor een cadeau aan Ds. Bakker. Het cadeau bestond uit... een vet varken. De tegenwoordige vereeniging, volgroeid tôt een krachtige 40-jarige, telt niet minder dan 65 leden. Het vereenigingsleven is een ge- heel andere, dan bij de oprichting enkele jon gelingen uit dien tijd zitten straks als grijs- aards temidden van de feestvierenden. Dat is de „cirkelgang van 't leven" en zeer op zijn plaats vonden we dezen titel van de gedachtenisrede, die zal worden gesproken door Ds. de Wolf uit Enschede. Verdronken. Het 5-jarig zoontje van den arbeider J. Bis- schop te Elim is Woensdagnamiddag in een on- bewaakt oogenblik in een diepe wijk geraakt en jammerlijk verdronken. De moeder had de klei- ne meegenomen naar een visite en toen het knaapje even buiten - speelde, geraakte het te water. Pogingen van een geneesheer om de levens- geesten op te wekken, faalden. Jaarfeest Herv. Meisjesver De Herv. Meisjesvereeniging te Nieuwlande vierde haar jaarfeest, onder leiding van den Evangelist, den heer Eppinga, die 'n kort ope- ningswoord sprak. Mej. Martens bracht als secretaresse het jaarverslag uit, hetgeen een bloeiend vereeni gingsleven toonde, terwijl het fin. verslag van de penningmeesteresse, mej. Schonewille, een batig saldo toonde. De avond werd op de meest gezellige wijze afgewisseld door voordrachten en samenspra- ken. De belangstelling voor dezen avond was zeer groot. EXLOO, 30 Jan. Rede ds. van der Heide, Alhier werd in het café Takens een verga- dering gehouden uitgaande van den plaatselij- ken raad van S.D.A.P. en N.V.V., waarin als spreker optrad het Tweede Kamerlid, Ds. A. van der Heide. Het onderwerp van spreker's rede was De wereld in nood..., en de weg tôt redding. Tevens werd medewerking verleend door de A. J. C. van Sta^s- en Musselkanaal. Eenlge zang- en dansnummers werden door hen gegeven. Ds. van der Heide behandelde in het eerste gedeelte van zijn rede den economischen- en politieken toestand in Nederland, doch meer in het bijzonder den oorlog in Abessynië en de herbewapening in Duitschland. Volgens spr. bestaat de beschaving die Italië in Abessynië wil brengen uit militaire vliegtuigen, bommen, gifgas, dooden en gewonden. Ook wees spr. nog op het niet denkbeeldige gevaar voor Ne- derland, in verband met Japans expansiepoli- tiek. Japan houdt voornamelijk haar oog ge- richt op de oliehavens in Bornéo. De vraag hoe de Volkenbond zich in de toekomst zal ont- wikkelen, beheerscht de positie van Nederland in de toekomst. Hierna beëindigde spr. het eer ste deel van zijn rede In de pauze bracht de A.J.C. weer eenige zangnummers ten gehoore, welke zeer in den smaak vielen In het vervolg zijner rede werd door Ds. v .d Heide behan- deld, de weg die tôt de redding .eidt. Spreker gaf een beknopte uiteenzetting van het Plan van den Arbeid. Dit plan kan de werkloosheid verminderen en de koopkracht verhoogen, waardoor de welvaart van Nederland volgens spreker terug zal komen. Hij wekte allen op te strijden voor het Plan. Door de A.J.C. werden vervolgens nog eenige zangnummers en levensschetsen gegeven. Voor het débat gaf zich niemand op. De voorzitter sloot hierna de niet druk be- zochte vergadering met woorden van dank aan ds. van der Heide. ANNEN, 30 Jan. Jaarverg. Begrafenisvereeniging. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer J. R. Brandts, geeft aan, dat het ledental 399 bedraagt en dat van de diensten der vereeni ging 11 maal gebruik gemaakt werd. Het fin. verslag wijst een batig saldo van f 172.72 aan. Op de Boerenleenbank is thans be- legd een bedrag van f 2469.67. Het verslag werd goedgekeurd en décharge werd verleend. Tôt leden van het bestuur werden herbenoemd de heeren J. R. Brandts, L. Kluiving, R. Staal en R. Meursing. Op voorstel van den voorzitter werd het per- soneel der vereeniging opnieuw aangesteld en wel op dezelfde voorwaarden als die welke voor 1935 hebben gegolden. ZUIDLAREN, 31 Jan. Op verzoek van de N.V. Auto Mij. Veen- dam-Pekela te Zuidwending, hebben Ged. Sta- ten van Drente de in 1932 aan die N.V. verleen de vergunning tôt het in werking houden van den autobusdienst Veendam-Borgereompagnie- Kiel-Zuidlaarderveen-de Groeve-Zuidlaren (op Woensdag), voor zoover in de provincie Drente gelegen, ingetrokken. SELLINGEN, 29 Jan. Jaarvergadering Landb.vtêreeniglng. Na opening en vaststelling der notulen wer den bestelkaarten ingeleverd voor aankoop van diverse artikelen. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1935 10 nieuwe leden tôt de vereeniging toetraden, ter- w(jl 1 lid bedankte. Het aantal bedraagt thans 95. Aangekocht werd voor ruim f 7000 meer dan in 1934. Tenslotte werd nog een overzicht gegeven van het aangekochte in het afgeloopen jaar. Boeken en bescheiden bleken volkomen in or- de. De rekening werd op voorstel van de com- missie vastgesteld overeenkomstig Je door den secretaris genoemde cijfers in de balans en winst- en verliesrekening. Daarna kwam in be- handeling een voorstel van het bestuur, om het crediet bij de Boerenleenbank te verhoogen tôt f 30.000. Door den secretaris werd dit voor stel nader toegelicht, waarna met algemeene stemmen aldus werd besloten. Tôt bestuurs- leden werden herkozen de beide aftredende le den n.l. de h.h. J. Negen te Sellingerzwarteveen en H. Hoving te Jipsinghuizen. Tôt lid van de aankoopcommissie werd herkozen de heer J. Volders te Zuidveld, terwijl tôt lid van de Coin missie van Toezicht werd gekozen de heer K. Bakker te Jipsinghuizen, zulks in de plaats van den heer G. Haveman te Sellingen, die niet herkiesbaar was. Toegelaten werden 3 nieuwe leden tôt de vereeniging. Aïs afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde naar de ver gaderingen van den V.B.B. werden bjj acclama- tie herbenoemd de h.h. G. Haveman voormeld en W. Hesse te Terapel. BU het laatste punt van de agenda deelde de secr. mede, dat het bestuur voorstelt om het bedrag ad f 288, welk bedrag van het Centr. Bureau is terugontvangen, te restitueeren aan de leden. Per f 1000 afname over 1935 zal f 6.50 worden uitgekeerd. Na nog enkele be sprekingen volgde slulting. KIELWINDEWEER, 30 Jan Verg. „Voorultgang". De opkomst der leden was bevredigend. Me de was aanwezig het adviseerend lid, de heer J. Albronda. Na opening en vaststelling notulen, werd een keurig jaarverslag uitgebracht, waarin een getrouwe lezing van de gehouden excursie door Westerwolde, was verwerkt. De kas sloot met een batig saldo van f 18.12. Vervolgens hield de heer H. VAN PEER van Kalkwijk een lezing over Welken invloed oefe- nen de verschillende meststoffen uit op de an dere bodembestanddeelen en op de eigenschap- pen van den grond Spreker ging eerst na, welke factoren in den bodem invloed op de vruchtbaarheid oefenen, als de humusvoorraad, het bacterieleven, de bodemstructuur, de reactie van den grond en de watercapaciteit. Daarna volgde de invloed van de bemesting op de hu musvoorraad, het leven der bacteriën, op de reactie van den grond, waarna de verschillen de bodemziekten werden besproken en de wer king van de thans gebruikte meststoffen be- handeld. Bij 't gebruik van kalk waarschuwde hij op lichte gronden voor 't gebruik van kluit- kalk, schelpkalk en landbouwkalk. Men ge- bruike liever kalkmergel of silicakalk, welke niet ontledend op humus werken en toch den kalktoestand van den bodem voldoende verbete- ren, De voorzitter bracht den inleider een hartelijk woord van dank. Bij de bestuursverkiezing werd als voorzitter aangewezen de heer W. Kremer van Zuidlaar- derveen, inplaats van den heer G Breemhaar, die geen herbenoeming wenschte. Hierna slui- ting VEENDAM, 1 Febr. Jaarvergadering S.D.A.P. De hier gevestigde afdeeling van de S.D.A.P. hield Donderdagavond haar jaarvergadering in het Gemeentelijk vergaderlokaal, bezocht door 56 leden. De Voorz., de heer F. Spiekman, consta- teerde bij opening, dat 1935 niet heeft gebracht wat zoovelen graag zouden wenschen, n.l. ont- sparming en verademing, zoowel op économiser! als politiek gebied. Voor een cursus ten bate van de bestudee- ring van het „Plan van den Arbeid" waaraan door 82 cursisten gedurende acht avonden zal worden deelgenomen, werd een bedrag van f 10 toegestaan. Verder werd besloten met eenige af- gevaardigden deel te nemen aan de a.s. Zondag te Groningen te houden bespreking van het Werkeloozenvraagstuk, alwaar de heer H. Lin- deman van het N. V. V. een inleiding zal hou den. Vervolgens werd het Jaarverslag van den Se cretaris, den heer J. Hartman, gelezen en onder dankzegging vastgesteld. Het beleid van het bestuur werd op een paar punten aangevallen en door den voorzitter verdedigd. Daarna werd het financieel verslag uitgebracht door den heer J. Batting, die kon mededeelen, dat het ledental in het afgeloopen boekjaar eenigszins was achteruit gegaan. Door de gewijzigde con- tributie-regeling was het verloop der financiën eenigszins anders dan in vorige verslagjaren. Ontvangen was in totaal f 1085.11, waaronder een voordeelig saldo van net vorige boekjaar groot f 131.84 en een contributie-bedrag van f 880.22. De uitgaven bedroegen in totaal f 877.07, zoodat het nieuwe boekjaar kon aan- vangen met een saldo groot f 208.04. Buiten ge noemde ontvangsten om werd voor de propa- ganda voor het Plan van den Arbeid een bedrag van f 182.50 ingezameld. Bij de bestuursverkiezing werden de aftreden de leden F. Spiekman, J. Batting en H. Prins, herbenoemd en in een periodieke vacature voor- zien door de benoeming van Mr. N. Bolkestein alhier. Besloten werd een groote propaganda-verga- dering voor te bereiden, terwijl na een korte in leiding van den Gewestelijken Secretaris, den heer W. Remminga van Eelderwolde, besloten werd de werving van nieuwe leden kraohtig ter hand te nemen. Ingekomen was een schriftelijk bedankje van een lid, waar tegenover stond dat twee nieuwe leden konden worden ingeschreven. VeendamDe Spartaan, De geelzwarten gaan Zondag den strijd om den Nederlandschen Voetbalbeker aanbinden te- gen De Spartaan van Amsterdam, een club die in de afdeeling waarin ze speelt, een uitstekend figuur slaat, al bezet ze dan geen van de boven- ste plaatsen. Tegen deze oud-eerste-klasser krij- gen de geelzwarten het ook nu niet gemakkelijk, dat staat volkomen vast. Daarvan zijn de man- nen van Rosies zich ook volkomen bewust. Onze getrouwe sportvrienden zullen in het' Donder- dagnummer hebben gelezen, dat in het Veen- dammer elftal is opgenomen de jongste Woltjes, die de plaats van Snijder heeft ingenomen. Wij hebben dezen jongeman nog maar één keer zien voetballen en dat spijt ons op 't oogenblik ten zeerste, omdat wij nu geen oordeel over zijn spel kunnen vellen. Wel willen wij vanaf deze plaats onze vreugde er over uitspreken dat men het eens probeert met een jonge kracht. Meer zullen we er op 't oogenblik niet van zeggen maar afwachten tôt Zondag. Dit betreft ook de voorspelling, omdat we De Spartaan nog niet eerder zagen. In ieder geval zal het een span nende strijd worden, een strijd, die het aankij- ken ten voile waard zal zijn, omdat de gereor- ganiseerde voorhoede van Veendam tôt het uiterste voor de overwinning zal vec'nten. COMPETITIE-WEDSTRIJDEN. AFD. V. EERSTE HUASSE. AchlllesG.V.A.V. De Assenaren krijgen het tegen G.V.A.V. niet gemakkelijk, al moeten ze, gezien hun stand op de ranglijst, feitelijk winnen. De jonge ploeg kan goed voor den dag komen, maar tegen deze vlugge Groningers zullen ze het wel moeten af- leggen. SneekLeeuwarden Voor Sneek staat het er zeer slecht voor. Uit 10 wedstrijden haalde deze Friesche ploeg nog maar slechts 2 winstpunten, wat zeer weinig is. Ze zal dan ook nog heel wat moeten goed ma ken, willen ze den dans op de bezetting van de onderste plaats ontspringen. Tegen Leeuwardeh zullen ze echter het onderspit wel moeten del- ven. TWEEDE HUASSE B. MuntendamW.V.V De Muntendammers hebben den vorigen Zon dag een kostbaar puntje moeten afstaan aan Noordster en krijgen het nu tegen W.V.V. ook weer niet gemakkelijk. Ze zullen dan ook ge- ducht moeten oppassen willen ze de beide winst punten veroveren. Als de stoere Muntendammers zich echter In den strijd gooien met den vurigen wil om te winnen, dan kunnen ze ons inziens de Winschoters wel verslaan. StadskanaalN oor dster. Het schijnt dat Stadskanaal er steeds beter in komt, maar ook Noordster doet zijn uiterste best op 't oogenblik. Verwacht wordt dan ook een zeer spannende strijd te Stadskanaal met een verdeeling der punten. B.R.C.Bato. B.R.C. krijgt Bato op bezoek en zal er ailes op zetten om van de Winschoters te winnen. Al zàl het voor de Groningers oppassen zijn, voor ons staat vast dat ze zullen zegevieren. mm 0 s f 1 Product van DOUWE EGBERTS TabaKsfabriek ZuidbroekWildervank. Wij willen dit keer ook een paar regels wijden aan de ontmoeting ZuidbroekWildervank, om- drt het hier gaat tusschen de beide clubs die de eeiste en tweede plaats van hun afdeeling be- zet'.en. Wildervank staat er momenteel het beste voor, maar tegen Zuidbroek wacht hen nog een zwdre strijd. Wie zal winnen durven we niet voorspellen, al geven we de Wildervansters de beste kans. Plechtigheid te Uonden, welke een uiterst eenvoudig karakter droeg. LONDEN, 30 Januari. Hedenmorgen om elf uur is het gebouw van den burgerlijken stand van Marloes Street, South Kensington. het huwelijk voltrokken tusschen den heer K. J. J. Lotsy, bestuurslid van den K.N.V.B. en mevrouw A. Beltman. Als getuige fungeerde de heer Guépin van de Koninklijke. Precies om elf uur reed een auto voor het eenvoudige bureau van den burgerlijken stand in Marloes Street, waaruit de heer Lotsy, me vrouw Beltman, de heer en mevrouw Guépin en een nichtje van laatstgenoemde, 'n klein Bul- gaarsch meisje stapten. De bruid droeg een toef witte orchideeën op haar donkeren bontmantel. De heer Lotsy was in morningeoat. De forma- liteiten namen niet meer dan een kwartier in beslag, waarna de heer en mevrouw Lotsy naar hun hôtel terugkeerden. De geheele huwelijksplechtigheid droeg een zeer eenvoudig karakter, zooals trouwens de wensch was geweest van het echtpaar. Door dit huwelijk is de naam Lotsy meer dan ooit aan voetbal verbonden, want de naam Beltman was in de groote dagen van P. W. een beroemde naam. Een verbond dus van het voetbal der eerste Nederlandsehe jaren en het voetbal van thans. Vrees voor longontsteking. Naar het „Hbld" verneemt, is Léo Halle, de bekende doelverdediger van het Nederlandsehe elftal ernstig ongesteld. Zijn temperatuur was Woensdag 40.1 gr. Hoewel de koorts Donderd.ochtend iets was af- genomen, is de toestand toch zorgwekkend. Men heeft den aard van de ziekte nog niet kunnen vaststellen; de geneesheer vreest echter voor longontsteking. Nederlandsehe inschrUvingen. DAVOS, 30 Januari. Voor de op Zater- dag en Zondag 1 en 2 Februari te Davos te ver- rijden wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats, hebben de volgende Nederlanders ingeschreven: Blaisse, Dijkstra, Langedijk, Koops, v. d. Scheer, Fraaie Nederlandsehe (Ford)successen. AMSTERDAM, 30 Januari. De klassementsproef leverde heden in zoo verre een verrassing op, dat de Roemenen Zam- firescoe en Cristea ,die als out-siders tegenover de sterke Franschen werden beschouwd, den snelsten tijd voor het parcours noteerden en, daar zij zonder strafpunten te Monte Carlo waren aangekomen, na hun start te Athene, werden zij eerste in het algemeen klassement en daarmee winnaars van de Railley Monte Carlo 1936. Zij reden met Ford. G. Bakker Schut en H. de Beaufort (Ford) werden in de klassementsproef derde, doch in verband met het feit, dat zij te Tallinn waren gestart en dus maximaal 503 punten lcregen toegewezen tegen de Athene-rijders 506, werden Lahaye en Quatresous in het eindklassement nog boven hen geplaatst. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat de heeren Bylaard en v. Beek Calcoen met Ford de beste prestatie hebben geleverd van hen, die te Stavanger zijn gestart. Hetzelfde is het geval met het Nederlandsehe Ford-team Pes- tersDiepen, die van Valencia in Portugal wa ren vertrokken. Pech voor Nederlanders. Na 1524 K.M. te hebben afgelegd, is de heer Gatsonides uit Amsterdam, deelnemer aan den Sterrit naar Monte Carlo, bij aankomst aldaar, nog slechts 200 meter van het einddoel verwijderd, tegen een andere auto gebotst, waardoor zijn kansen verkeken waren. Ernstig ongeluk. Het Engelsche echtpaar Gordon Holmes, dat te Valencia (Portugal) was gestart voor den tocht naar Monte Carlo, is te Mandelieu bij Cannes met een snelheid van 100 K.M. in bot- sing gekomen met een vrachtauto. De toestand van Gordon Holmes is hopeloos, zijn vrouw liep eenige wonden aan het gelaat op. 0

Nieuws- en Advertentieblad, De Noord-Ooster nl | 1936 | | pagina 1