COMPETITIE-OVERZICHT Ajax wint van Be met 2 -1 Quick Slechte eerste helft der Groningers wordt gevolgd door zeer goede tweede Feyenoord - Go Ahead 2-0 DERDE BLAD No. 77 DE NOORD-OOSTER VAN DINSDAG 18 MEI 1937. SPORT. VOETBAL HET WESTEN SCHAKELT DE PROVINCIE UIT - AJAX WINT VAN BE QUICK EN FEIJENOORD VAN GO AHEAD - INCIDENTEN BU DE WED- STRIJD FRIESLAND-HEERENVEEN - VELDWACH- TER VERBALISEERT HEERENVEENSPELER. FRIES- LAND PROTESTEERT VEENDAM UITGEBEKERD LEEUWARDEN WIN T MET 5-2 VAN TUBANTIA 'T GOOI EN HILVERSUM MOETEN EEN BESLIS- SINGSWEDSTRIJD SPEL EN UlTSLAGEN K.N.V.B. ruijham HET GELUK DIENDE HET ROTTERDAMSCHE ELF- TAL. HALLE NIET IN ..NATIONALE" VORM. BondselftalWest Ham United I4. Xerxes winf met 20 van G.V.A.V. In den strijd om het Landskampioenschap is nu wel zooveel teekening gekomen, dat thans vaststaat, dat alleen Feijenoord en Ajax zullen moeten uitmaken wie beslag zal leggen op den eeretitel. Be Quick heeft hoofdzakelijk gedu- rende de tweede helft kranig partij gegeven. Een 21 nederlaag tegen Ajax in Amsterdam is waarlijk geen schande. De Noordelijke kam pioenen bezitten nu de derde plaats met 2 pun- ten voorsprong op Go Ahead en 4 op P.S.V. Feijenoord won met 20 van Go Ahead. En het merkwaardige is, dat Halle wederom heeft gefaald. Daarmee 1s tevens gezegd, dat de productlviteit van de Rotterdamsche voorhoede die tegen P.S.V. maar liefst 6 doelpunten scoor- de, ditmaal niet bijster groot was. De wedstrijd van a.s. Zondag n.l. Ajax—Feijenoord, kan de beslissing brengen, doch ook is het mogelijk, dat nog een beslissingswedstrijd moet worden gespeeld. De stand is .nu: Ajax 6 5 0 1 10 15—10 Feijenoord 6 4 0 2 8 15— 7 Be Quick 6 3 0 3 6 9—11 Go Ahead 6 2 0 4 4 7— 9 P.S.V. 6 1 0 5 2 10—19 In afdeeling I won Hllversum met 74 van R.C.H. Een be slissingswedstrijd tusschen de beide stadgenoo- ten is nu noodzakelijk geworden, De stand is nu: Willem 2 1 M.V.V. 1 Miranda 1 Middelburg 1 4—1 3—0 1—4 0—3 Afdeeling V. De belangrijke wedstrijd FrieslandHeeren- veen heeft een verre van prettig verioop ge- had. Tien minuten voor het einde hadden Scheepstra c.s. een 20 voorsprong en toen werd bij een aanval van Friesland een der Friesland-spelers zeer unfair genomen binnen het strafschopgebied. De neutrale grensrech- ter vlagde, doch de arbiter liet doorspelen. Te gen aller verwachting in wist Heerenveen toch nog gelijk te maken en na afloop van den wed strijd werd geprotesteerd tegen het feit, dat aan Friesland geen strafschop was toegekend geworden. Die strafschop werd nog genomen en in een doelpunt omgezet. Wordt het protest toegekend, dan zal de uitslag dus 32 wor den. Het wachten is dus nu op de protpstcom- missie. De voorloopige stand is dus nu: W.V.V. Heerenveen Friesland 3 4 2 1 1 1 1 4 8—3 3 7—8 3 6—10 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AjaxBe Quick FeijenoordP.S.V. AFDEELING I. Promotie-competitie 2e klasse. HilversumR.C.H. AFDEELING IV. Promotie-competitie 2e idasse. M. V.V.—Middelburg Willem HMiranda AFDEEUNu Vr" Promotie-competitie 2e fiasse. FrieslandHeerenveen K. N. V. B.-BEKEIi. SpartaanVeendam LeeuwardenTubantia INTERNATION AAL. BondselftalWest Ham United G. V. B Kampioenscompetitk de VogelsHeiligerlee 21 2—0 7—4 3—0 4—1 2—2 1—0 5—2 1—4 2—0 Tijdrekken. Jammer dat Ajax, op het laatst uitgespeeld en niet - meer in staat de machine vlot gaande te houden, tôt het onsportieve uittrap pen haar toevlucht nam. Zoo benauwd waren Diepenbeek c.s. tegen het einde voor de Gro- ninger aanvallen. Voor het overige werd deze wedstrijd behoudens enkele kleine in het vuur van het spel begane overtredingen, op sportieve wijze gespeeld. Hieronder volgt nog in het kort het wedstrijd-verloop: Op het beginsignaal van arbiter Twisterling stellen de volgende ploegen zich op. Ajax. Keizer. Van Diepenbeek, Loois, Anderiessen, Stam, Gerritsen, v. Reenen, Been. Schubert. Bijl, v. Wijn- gaarden, Bekerwedstrijden. De stand luidt nu: t Gool Hilversum R.C.H. 4 4 2 1 2 T 1 1 1 3 12— 6 14—11 9—15 In afdeeling IV Bette M.V.V. in door met 30 van Middelburg te winnen. Ook Willem n begon uitstekend en won van Miranda met 41, Nog slechts een Noordelijke eerste klasser is aan bod gebleven. Tegen de verwachting won n.l. Leeuwarden met 52 van de Oostelijke eer ste klasser Tubantia. Inderdaad een kranige prestatie. Jammer genoeg slaagde Veendam er niet in de volgende ronde te bereiken. Zij verloren in Amsterdam met 10 van de 2de klasser De Spartaan. beantwoordde dit doelpunt met een fellen aan val, waardoor een heftige doelworsteling ont- stond. Wachters Jr„ hevig aangevallen, wierp den bal ten einde raad in het wilde weg, welke blunder goed voor hem afliep, want Stam, die den bal vrij voor zijn voeten kreeg, wachtte iets te lang, zoodat toen hij eindelijk schoot Be Quick's keeper zich had kunnen herstellen en het schot stopte. Direct daarop ontstond aan de overzijde een ,,dans om den bal", waar- bij Keizer zich niet bijster sportief gedroeg. Be Quick speelde met tôt nu toe ongekende geest- drift, doch de afwerking der aanvallen was niet voldoende. Opvallend was het gedraai en ge- zeur van Hazeweijer Jr., die meer remde dan gang in de voorhoede bracht. De finishing touch ontbrak, hetgeen te betreuren viel. Want de vaak zeer goed opgezette aanvallen bleven daardoor zonder resultaat. Er ontspon zich een zeer levendige strijd met wisselende kansen. Prachtig werk van Wachters Jr., die op moe- dige en oordeelkundige wijze enkele malen een zeker schijnend doelpunt voorkwam, bezorgde hem de hulde van het publiek. Ook Plenter's imponeerend werk wekte bewondering. Nadat een doelpunt van Van Reenen wegens off-side was afgekeurd, met welke beslissing wij het niet eens waren, kreeg Wachters Sr. een waarschuwing omdat hij tegenover den arbiter meer zeide dan toelaatbaar was. De wedstrijd kreeg een rommelig karakter. Be Quick zette ailes op den aanval en de Ajax-verdediging, ge- holpen door Anderiessen, moest aile zeilen bij- zetten om de gelijkmaker te voorkomen. Zij gingen tijdrekken om mede op die manier de beide punten te kunnen behouden. Bijna had v. Wijngaarden nog met een hard schot suc- ces toen Wachters Jr. den bal neersloeg die daarna in het doel dreigde te springen. Met Ajax in den aanval kwam dan het einde en bracht Ajax een kleine doch verdiende over- winning en Be Quick een eervolle nederlaag. AJAX—BE QUICK IN HOEKSCHOPPEN. Voor de rust: Na de rust: Ajax 10 Be Quick 2 Ajax 4 Be Quick 1 Laten wfl maar eerlijk bekennen, dat de prestaties van Be Quick gedurende de eerste speelhelft in het minst niet deden vermoeden, dat het h>3j den 20 voorsprong die Ajax geno men had, blijven zou. De Ajaxieden wien de herinnering aan dat benauwde kwartiertje van den wedstrijd te Groningen waarbij zij op for- tuinlijke wijze aan een tweetal tegenpunten ontkwamen, nog kersversch in het geheugen lag, trokken nu zelf zoo geestdriftig van leer, dat Be Quick geen kans kreeg de overrompe- lingstaktiek toe te passfin. Gesteund door hun voortreffelijke middenlinie waren zij het die de lakens uitdeelden en op hun beurt de tegen- partij finaal in de verdediging drongen. Feite- Mjk had Be Quick slechts de eerste minuten van den wedstrijd iets in te brengen. Toen for- eeerda. Blijham Jr. een hoekschop die door Jensema goed genomen werd. Keizer greep mis en toen volgden enkele oogenblikken vol ang- stige spanning voor de hoofdstedelingen. Tôt driemaal toe werd de bal hard ingeschoten, doch het geluk was met de voor deze gelegen- heid in blauwe shirts gestoken Amsterdam- mers. Doch daarna volgden slechts zeer vele angstige momenten voor de enkele honderden Groningsche supporters. Ajax ondernam aan val op aanval en toen bleek, dat de verdediging der Noorderlingen lang niet safe was, zag het er leelijk uit. Het gladde veld was voor Plen- ter zeer hinderlijk; hij gleed herhaaldelijk uit en daar Korter zich weinig aan Stam gelegen liet liggen, dreigde er van dien kant steeds ge- vaar. Gelukkig echter was Plenter spoedig be- ter op dreef en toen hij ook niet meer voor de voeten geloopen werd door Tenwolde, was hij weer het niet te passeeren struikelblok. Ondertusschen had Ajax na 7 minuten op zeer fortuinlijke wijze de leiding genomen toen bij een intrap van Wachters Jr. deze den bal tegen den rug van Bijl aan schoot. Het „slacht- offer" aarzelde geen moment en zond, al stond hij dan ook vrij ver weg, onmiddellijk een hard schot in en lang voordat Wachters Jr. zijn hei ligdom weer had bereikt lag de bal al in het net. Cornerverhouding 102. Na dit doelpunt overheerschte Ajax bijna Bteeds. Door de voortreffelijke balbehandeling, het positiekiezen en het veel hoogere tempo, konden zij aanval op aanval ondernemen en Be Quick moest zich daartegen zoo goed en zoo kwaad als het ging verdedigen. Zij waren er to- taal uit en toen bovendien het verband met de voorhoede geheel verloren ging en geen enkele maal het leder behoorlijk werd aangegeven, zag het er voor de Noordelijke kampioenen slecht uit. Niet dan sporadisch konden zij ten aan val trekken, doch de opzet was te doorzichtig en uitvoering te langzaam om Diepenbeek c.s. te verontrusten. Wel probeerde Wachters Sr, met verre trappen naar de vleugels het spel open te gooien, doch hij beging daarbij de fout d«n bal op den man te plaatsen en niet in ât open ruimte voor hem. En daar zoowel Blij ham Sr. als Jensema geducht in de gaten gehou den werden, hadden zijn goed bedoelde pogin gen geen succès. Wij zullen over het spelbeelcf van die eerste helft maar niet veel meer zeg- gen. Hue het was, blijkt duidelijk uit de corner verhouding, n.l. 102 in het voordeel van Ajax. Na een half uur maakte Bijl er met een hoog schot na een prachtigen aanval 20 van en toen geraakten de Noordelijke kampioenen hee- lemaal van slag af, hetgeen bleek uit het ze- nuwachtige getrap en de noodelooze handsge- vallen. Het was werkelijk een opluchting voor hen en voor ons toen het signaal voor de rust weerklonk. Vijf minuten na de hervatting het dozijn hoekschoppen vol. De tweede helft begon met een heele serie aanvallen der Amsterdammers en de eene was nog gevaarlijker dan de andere. Binnen 5 mi nuten was het aantal hoekschoppen op 12 ge- bracht, doch dank zij Plenter die bergen werk verzette en de kleine man in het doel, die groot sche dingen deed, kon Ajax er niet in slagen den voorsprong op te voeren. Plotseling de geest vaardig. En ziet, wat wij voor niet meer mogelijk had den gehouden, gebeurde toch nog. Plotseling het spel was toen tien minuten oud hervond Be Quick zich en slaagde er in het spel te ver- plaatsen en bij den eersten den besten aanval kregen zij een prachtige kans om te scoren. Een voorzet van Blijham Sr. belandde bij Blij ham Jr., die echter op het beslissende moment door zijn knieën zakte, waardoor de bal over zijn hoofd ging. Daardoor kreeg plotseling Jen sema de kans van den dag, doch door den schrik raakte hij zijn zelfbeheersching kwijt en miste door op 1 M. afstand voor 'n leeg doel staande toch nog naast te schieten. Dit voorval deed Be Quick inzien, dat het toch nog wel kon het gaf hen nieuwen moed en de geestdrift die wij den geheelen wedstrijd door zoo noode had den gemist, brak zich baan. Na 31 minuten 31. De rollen waren nu omgekeerd want thans gaven de Groningers den toon aan. Aanval op aanval werd ondernomen en na 21 minuten kop te Blijham Jr., nadat Jensema den bal goed had voorgezet, den bal in het doel. Keizer stond op de goede plaats, doch liet den bal tusschen zijn handen doorglijden (21), Hierna volgde een prachtige strijd die het aanzien ten voile waard was en die behalve goed spel ook tal van spannende momenten bracht. In deze période was Be Quick het meest aanvallend, doch jammer genoeg liet de afwer king der aanvallen te veel te wenschen over, Er werd slecht geschoten, terwijl het binnentrio lang niet agressief genoeg was. De aanvallen van Ajax waren heel wat gevaarlijker en me- nigmaal dreigde er groot gevaar voor Be Quick's veste. Doch Plenter, verreweg de bes- te man van het veld en Wachters Jr. die enkele malen prachtig keepwerk deed zien, zorgden er voor *at A met een 2 1 zege genoegen Wel sr v P-<"ien nog een -, t, doch dat werd door arbitei xxekeurd. Jensema, Wilkens, Blijham Jr., Hazeweijer Jr. Korter, Wachters Sr., Hazi-weij Plenter, Ten Wolde.. Wachters Jr. Be Quick. Aanvoerder Ten Wolde heeft -'erkeerd ge- raden en de Ajax-captain verkiestghet geringe voordeel van den schuin over het tir staanden zwakken wind. Na eenige wederL.jJsche aan vallen, waarbij de resp. doelwachters de handen uit de mouwen moeten steken, komt de eerste hoekschop voor Be Quick. Jensema plaatst het leder hoog voor 't doel en bij de mm>ge die ontstaat, wordt de bal tôt driema.c aard in geschoten. Tenslotte schiet w< Tr- ,er de lat. Daarna oaUerïicem!, aanvallen die gunstig voor de Noordelingen af- loopen. Ajax blijft aanvallen en daar Plenter en Ten Wolde elkaar herhaaldelijk in den weg loopen, ontstaan er telkens gevaarlijke mo menten. Na 7 minuten neemt dan Ajax de leiding als Wachters Jr. den bal bij het wegwerken tegen Bijl ahntrapt. Geen oogenblik aarzelt de Amsterdammer en schiet onmiddellijk in het verlaten doel (10). Een mooi staaltje van snel reageeren. Direct daar op breek Gerritsen door, doch schiet hoog over. Hierna moet Keizer door uitloopen redding brengen. Twaalf minuten zijn er gespeeld als Ajax een hoekschop te nemen krijgt, de eerste van een heele reeks naar later zou blijken. Het gladde veld speelt Plenter parten. De lange, zware Be Quicker staat allerminst vast op zijn bee- nen. Het feit, dat Korter den snellen vleugelspe- ler Stam doorloopend vrij spel laat, maakt Plenter's taak dubbel zwaar. Prachtig van op zet zijn de aanvallen der Ajaxieden, doch op het beslissende moment faalt het schot. De combinatie wordt ook te ver doorgevoerd en met kort spel weten Plenter c.s. wel raad. Be Quick heeft weinig in te brengen. Het verband tusschen de linies onderling ontbreekt, terwijl het plaatsen hopeloos slecht is. Boven dien is Ajax zeker een tempo sneller en zij be- letten de Be Quickers hun gewone spel te ont- plooien. Uit ailes blijkt, dat zij geenszins van plan zijn zich te laten overrompelen. Een prach tig vleugelschot van v. Wijngaarden bezorgt Wachters Jr. veel moeite omdat de bal precies onder de deklat terecht komt. Hij kan het leder er nog juist over werken. Nadat Van Reenen lang uitvallend rakelings naast gekopt heeft, onderneemt Be Quick en kele aanvallen, doch gevaarlijk zijn die niet. Na 30 minuten zet Schubert Stam aan het werk die snel com- bineerend met Gerritsen ten aanval trekt. Hij geeft tenslotte een lage voorzet waar v. Reenen tactisch overheen stapt. Bijl bemachtigt den bal en alhoewel zwaar gehinderd door Ten Wol de, scoort hij toch onhoudbaar hoog onder de lat (20). Na dit doelpunt is Ajax steeds aan vallend. De eene hoekschop volgt op de an dere, doch verder succès blijft uit. De enkele maal dat Be Quick ten aanval trekt, wordt iedere kans door slecht plaatsen in de kiem ge smoord. De tweede helft Totaal Ajax 14 Be Quick 3 is nauwelijks begonnen, of door een freekick van Ten Wolde kreeg Ajax een kans. v. Wijn gaarden plaatste den bal goed voor het doel, doch Stam schoot juist over. Dan volgden twee hoekschoppen voor Ajax, waarmee het dozijn vol was, doch resultaat bleef uit. Plots de eer ste goede aanval van Be Quick. Blijham Sr. plaatste den bal hoog voor het doel, waar Ju nior het leder voor het inkoppen kreeg. Hij zwikte echter achterover, zoodat hij miste, doch toen kreeg Jensema den bal voor het in- trappen. Hij schoot echter langs het leegedoel. Be Quick werd nu wat vinniger en enkele aan vallen werden besloten met voorzetten van Jen sema, die echter iets te scherp waren en aile door Keizer werden onderschept. Na 21 minuten 21. Be Quick bleef aanvallen en de Ajax ude liging was daarvan iet of wat beduusd. Blij ham Jr. kreeg tenminste ongehinderd ge gen heid den bal na een voorzet van Jensema gor in te koppen. Keizer liet den bal daarbij dooi zijn handen glippen en de stand is 2—1. Ajax ROTTERDAM, 16 Mei. Ook de derde thuiswedstrijd van Feijenoord in de kampioenscompetitie in het nieuwe sta- dion heeft zich in een bijzonder groote belang- stelling mogen verheugen, want toen scheids- rechter Boekman precies om twee uur Feijen oord en Go Ahead liet aantreden, waren er ruim 40.000 toeschouwers aanwezig. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat het publiek van een interessanten wedstrijd met weer voortreffelijk spel van de thuisclub ge- tuige zou zijn en toen reeds na 8 minuten Ven te den Rotterdammers de leiding gaf, was de algemeene gedachte, dat het opuieuw op een groote overwinning van Feijdaoord zou uit- dr- aien. Maar zij, die aldus dachten, kwamen spoedig tôt de eohelusie zich te hebben ver- gist, want na de eerste tien minuten die wer kelijk perfect voetbal hadden te zien gegeven, werd het peil al spoedig minder om na een half uur zelfs bedenkelijk te zakken. Feijenoord was weliswaar over het algemeen een tikje ster- ker, maar haar voorhoede hoe goed ook gesteund door de middenlinie waarin v. Heel uitblonk kon niet voldoende op gang komen. En daar kwam bij, dat Jan Halle bij de be- zoekers van stonde af aan het er als spil op ge- zet scheen te hebben Vrauwdeunt en Vente zoo scherp mogelijk te bewaken. Natuurlijk kwamen zij toch snel langs hem heen, maar dan vonden zij Goldenbeld en Eysink op hun weg, die er voor zorgden, dat doelman Halle het niet al te moeilijk had. Kwam hij in actie, dan maakte de nationale doelman echter niet steeds een voor honderd procent betrouwbaren indruk. Hij liet enkele ballen vallen en aan een dergelijke fout had Vente het dan ook te danken, dat hij reeds zoo kort na den aanvang Feijenoord de leiding kon geven. Na de rust pakte Feijenoord de zaken dade- lijk zoo energiek aan, dat het er op leek, of zij toch nog haar slag zou slaan, maar ook dat ge beurde niet, want de verdediging van Go Ahead, kranig ter zijde gestaan door Jan Halle en Roe- lofs -laatstgenoemde stak bepaald Van Heel naar den kroon gaf nagenoeg geen kans. En kwam er een bal in den doelmond, dan stond Halle steeds op de juiste plaats. Go Ahead moest het in deze période voornamelijk van snelle uitvallen hebben, welke doorgaans knap geleid werden door De Vries. Wat deze echter ook deed, het binnentrio van de bezoe- kers bleef onmachtig om de aanvallen in een doelpunt om te zetten, hoewel er zich heusch wel eenige kansen hebben voorgedaan. Immers de backs van Feijenoord waren allesbehalve trapvast en zij kozen bovendien vaak onvol- doende positie, zoodat Paauwe, Kuppen en Van Heel herhaaldelijk moesten bijspringen om on- heilen te voorkomen. Ook Van Maie deed zijn werk niet altijd even feilloos, doch de voorhoe de van Go Ahead was niet doortastend genoeg om fouten af te straffen. Het was duidelijk, dat toen Feijenoord op vrij fortuinlijke wijze een doelman van de kwaliteiten van Halle had toch eigenlijk het schot van Kuppen moe ten keeren den voorsprong vergrootte, de strijd in haar voordeel beslist was. Gezegd dient te worden, dat Go Ahead ook in het al- lerlaatste gedeelte geen moment den moed heeft opgegeven, maar haar spel miste te zeer die eigenschappen, welke tôt succès kunnen leiden. Feijenoord behaalde aldus een 20 overwinning, maar de billijkheid eischt te er kennen, dat zij op nog al gelukkige wijze aan de door haar gemaakte doelpunten gekomen is. Over het geheel genomen was het spel van Feijenoord stellig niet veel beter dan dat van de bezoekers, maar het geluk lachte de thuis club meer toe en dat blijft bij voetbal nu een- maal een factor waarmede men rekening dient te houden. De heer Boekman heeft den wedstrijd, die in de beste verstandhouding gespeeld werd, met kennis van zaken geleid. De elftallen waren als volgt samengesteld: De eerste aanval is voor de bezoekers, die onmiddellijk een hoekschop krijgen te nemen. Er volgen dan eenige aanvallen van de thuis- club-voorhoede, maar deze zijn niet zoo opge- zet, dat daardoor de verdediging van Go Ahead in ernstige moeilijkheden wordt gebracht. Wanneer Vrauwdeunt een mooien pass geeft aan Vente, lost deze een enorm hard schot, dat Halle juist nog over de lat kan stompen. Het spel is acht minuten oud, als Feijenoord de leiding neemt. Kantebeen zwenkt naar den vleugel, zet van daar hoog voor, doelman Halle loopt uit, onderschept den voorzet wel, maar laat den bal vallen en dan is Vente er als de kippen bij om, nog voordat Halle zijn plaats onder de lat weer heeft ingenomen, het net te doen trillen (10). Direct daarna wordt het doel van Go Ahead opnieuw belaagd, het is Ven te, die een pass van Kuppen meeneemt, en een gloeienden kogel lost, welken Halle met veel bravour in het veld stompt. Daarna komt Go Ahead weer in actie en de verdediging van de thuisclub moet herhaaldelijk op het critieke moment ingrijpen. De Vries is een paar malen Paauwe te vlug af en als hfl een keer daarbij naar binnen loopt, krijgt Van Maie arme han den van het felle schot. De worhoede der be zoekers goed gesteund door de middenlinie zet in het veld vaak *.eei verdienstelijke aan vallen op, maar de afwerking laat veel te wen schen over. Achtereenvolgens krijgen Koopman, Terbeek en Wagenvoort, op momenten dat de backs van Feijenoord de situatie niet snel genoeg over- zien, vrij gemakkelijke kansen, doch deze wor den aile door onvoldoende schieten verknoeid. Koopman maakt het wel heel erg wanneer hij, op een paar meters afstand van Van Maie, een schot afvuurt, dat ergens bij de hoekvlag te recht komt. Even moet het spel gestaakt wor den, als Van der Heide in onzachte aanraking komt met een Deventenaar, maar hij kan w®L dra weer aan het spel deelnemen. Kort voor de rust noteerden we een paar felle aanvallen van de Go Ahead-voorhoede, waarbij het meer geluk dan wijsheid is dat de bal niet achter Van Maie belandt. Als de spelers thee gaan drinken, is de stand nog steeds onveranderd. De Rotterdammers openen de tweede heNt met een paar pittige aanvallen, bij een waar- van Vente een heel moeilijke kans krijgt, hij moet zich n.l. bij een voorzet van rechts geheel omdraaien, het schot vliegt dan ook rakelings langs den paal; weer komt de thuisclub-voOP- hoede, goed samenspelend, terug. Smits dreigt voor de Deventenaren gevaarlijk te worden, op het beslissende moment evenwel gooit Eysink zich er voor en dan verhuist de bal naar de an dere helft. Daar probeert de voorhoede van Go Ahead met open aanvallen succès te hebben, maar de fout van voor de rust herhaalt zich: in de omgeving van het doel houdt het binnentrio er niet voldoende het hoofd bij. Go Ahead geeft waarlijk den moed niet op en de verdediging van Feijenoord heeft het dan ook lang niet gemakkelijk. F ""htig gaat De Vries langs de lijn, hij krijgt ge.egenheid naar doel te loopen, hij lost een geweldig hard schot, dat Van Maie nog stopt; de bal belandt bfl Wagenvoort, maar uit diens voorzet kopt Koop man naast. Terbeek trapt even later den bal in de touwen, maar de scheidsrechter heefrt 'n buitenspel-overtreding geconstateerd, zoodat het doelpunt ongeldig wordt verklaard. Er is 25 minuten gespeeld wanneer Feijenoord den voorsprong vergroot. Kuppen is met de voorhoede naar voren getrokken, hij draait nog even met den bal, om daarna met een hard en hoog schot Halle het nakijken te geven (20)« Feijepoord is nu weer sterker en het lflkt er op dat er dadelijk weer een doelpunt komt. Eenige aanvallen van Feijenoord leverenniet het geweaschte resultaat op, daar haar voor hoede mer. den buitenspol-regel overhoop bgt. Wanneer -Verte een mooie opening maakt, heeft Kantebeen een heel eenvoudige kans, giasu hfl reageert niet snel genoeg, waardoor Italie de scoring-poging kan verhinderen. Doelman Halle moet nog een paar malen in actie komen om kopballen van Vrauwdeunt en Vente te keeren, hetgeen hem goed afgaat. Plotseling dan nog een stevige aanval van de bezoekers, Terbeek schiet uit vrije positie hard in, Van Maie slaat den bal niet ver genoeg weg, weer waagt Ter beek een kansje, maar nu haalt als Van Maie reeds gepasseerd is, Paauwe den bal nog juist van de doellijn weg. Aan den anderen kant no- teeren wij nog een vrijen schop van Vrauw deunt, dien Halle keert en een hard schot van denzelfden speler, dat juist naast gaat. Zonder dat er nog gescoord wordt, komt het einde. Op het Eindhoventerrein besloot West Ham United gistermiddag haar toumee door Ne- derland met een wedstrijd tegen een Bondselftal waarbij 4500 toeschouwers van hun belangstel- ling blijk gaven. Het werd een 41 zege der Engelsche tweede klasse profelub, een overwinning, die alleszins verdiend mocht worden genoemd, vooral door het betere positiespel en de uitstekende tech- niek, welke de Engelsche spelers in het alge meen demonstreerden. Daarentegen stak er in in het Bondselftal weinig verband, het was een samenraapsel van spelers, die elkaar slecht verstondeii. Pelikaan was eigenlijk de eenige, die een gelijkwaardigen tegenstanders mocht worden genoemd. Zijn duels met den Engel- schen linkervleugel waren bijzonder intéressant. Van Beek, de B. V. V.-linksbuiten, was ook niet slecht, evenmin, als Van Spaandonck, die voor de rust reehtsbinnen speelde, doch in de tweede helft den spil Wallaart verving, maar op die plaats slechts matig voldeed. De Neder- landsche achterhoede was vrij zwak. Zoo nam Punt wel goed af, maar hij en zijn partner stelden zich slecht op. Reeds na 5 minuten kreeg de Engelsche linksbinnen Green gelegen-! heid een dergelijke fout van Punt af te straf fen door vrrj voor doel staand hard in te schie ten (01). Na een half uur spelen schoot Green hard in (02). Vier minuten later gaf Van Spaandonck op de rechtsbiimenplaats een fraai staaltje voet bal te zien. De ex-internationaal gleed handig langs den Engelschen linksback en met zijn linkervoet schoot hij hard en onhoudbaar in den bovenhoek (12). Na de rust scoorde de Engelschman Focall nog 2 maal en bracht de stand daarmee op Feijenoord. Doel: Van Maie. Achter: De Groot en Van der Heide. Midden: Paauwe, Kuppen en Van Heel Voor: Smits, Vrauwdeunt, Vente, Kan1 Linssen. Go Ahead. Ooel: L. Halle. chter: Goldenbeld en Eysink. dden: Th. de Kreek. T H°i'e en Roelofs or: Wagenvoort, Hei mau Kooj-inan, Terbeek, Kieftenbelt en De Vries. NA-COMPETITIE DER TWEEDEN. G.V.A.V. heeft gisteren een 20 nederlaag ge- leden tegen Xerxes dat op haar goalgetter van der Vaart na volledig in het veld verscheen. Het terrein, knus gelegen aan de Wilgenplas te Schiebroek, bleek zwaar te bespelen, nochtans kon van behoorlijk veldspel gesproken worden. De aanvallen van G.V.A.V. waren gevaarlijker dan die van Xerxes maar de defensie van de blauw wit gestreepten, wist teUseoa «iger ta.

Nieuws- en Advertentieblad, De Noord-Ooster nl | 1937 | | pagina 1