p 88888?" Off. Landbouwmededeelingen AANGIFTE t/iD. VRIJDAG 15 Januari '43 instituât boelkes, Sappemeer Kinderwagens Van Houten's WEEKKALENDER. BIOSCOOP H00GEZAH0. Tel, 52, ,,o. O. O." ■tcaféOLTHOF A. N. C. C„ afd. H.-S. „DE JONGE SPELERS" Q. W* Vewe.%, tl^nN-s IS OORIOGSSCHADE Voedingsgewassen in eigen tuin. OFFICIEELE MEOFDFFUNGEN. BONAANWIJ ZIN G HONDEN EN KATTENBROOD. hJle Publicaties „ALS DE HEIDE BLOEIT" BOELDAG Noordbroek. WATERSCHAP publiek te verpachten: Een leven vol Muziek Heropvoerîng spelen Zaterdag 16 Jan. in Café SLOOT a. d. Van Roijenstraat bonvrij VOER „De Tijdgeest" H.H. Kweekers INSECTOL G. Buitenkamp OMWISSELING VAN LUISTERVERGUNNINGEN IN JANUARI DE LETTERS A EN B De bond V8Î1 Zwartbont fokkers BEKENDMAKING. „DE KLOK een Stieren verkoopdag. Geen huur - Geen rente Hoe kan dat Groote keuze Van Delft's LUTTMER GRONINGEN DALMOLEN Deze bon is Uw één van meest waarde- voile bonnen. PUDDINGPOEDERS 7 5# Zondag 10 Jan.: Zon op 8.46, onder 16.49. Maan op 11.04, onder 21.09. Wie in zijn jeugd niet leert nukken, zal op later leeftijd het hoofd stooten. Maandag 11 Jan.: Zon op 8.45, onder 16.50. Maan op 11.30, onder 23.26. Zijt gij niet geroepen tôt groote dingen, doe dan de kleine trouw. Dinsdag 12 Jan.: Zon op 8.46, on der 16.51. Maan op 11.54, onder Weest in Uw jeugd dankbaar voor het kleinste, dan zult ge op Uw le- vensweg van veel genieten, dat an- deren voorbij zien, maar uw leven mooier zal maken. Woensdag 13 Jan.: Zon op 8.43, onder 16.52. Maan onder 0.38. op 12.18. In de school van elgen er- varing krijgt men lessen, die ons bij blijven, omdat zij met de roede gegeven worden. Eerste Kwartier 7.08. Donderdag 14 Jan.: Zon op 8.42, onder 16.53. Maan onder 1.48, op 12.42, Velen vertellen gaame van den berg der opoffering, die ze voor U zouden gaan beklimmen, maar vergeten de trap op te gaan, en de kleinigheid te halen, die gij juist noodig hebt. Vrijdag 15 Jan.: Zon op 8.41. on der 16.54. Maan onder 2.55. op 13.07. Dien 't ailes gaat naar zijnen wensch, acht dien een ongelukkig mensch. Zaterdag 16 Jan.: Zon op 8.40, onder 16.55. Maan onder 4.06, op 13.36. Niet door wat vleiers tôt ons zeggen, komen we vooruit, maar wel door het eerlijk gesproken oor- deel van onze medemenschen. Verzekert Uw bezit tegen r Practische voorwaorden Vlolte schaderegeling Vraagt opçeve der lege lorieven Algemeen OnJerling Waarborg Genootschap Leldicheplein 29 - Amstardam-C. RICHTLIJNEN VOOR I)E GEëVACUEERDEN. Zooals bekend, kan men zijn distri bu tiebescheiden in hit algemeen slechts bij de distributiedienst dejr gemeente, waar men in het bevol- kingsregister is ingeschreven, afha- len. Tôt hen, die in een andere ge meente hun bescheiden kunnen ver- krijgen, behooren ook de volgende eategorieën: 1. Zij, die verplicht zijn hun wo- ning wegens redenen van militaire aard of in het belang der burgerbe- volking te verlaten, aangezien zij bin- nen het gebied, waarvan de bevoegde autoriteiten de geheele of gedeeltelij'- ke ontruiming heeft gelast, woonach- tig waren; 2. zii die uit vrees voor oorlogshandelingen hun woning vrij- willig verlaten hebben; 3. zij. die hun woningen hebben moeten verlaten, aangezien deze tengevolge van oor- logsgeweld onbewoonbaar geworden was. Deze personen dlenen hun per- soonsbewijs tezamen met hun stam- kaart en inlegvel, aan te bieden aan de afdeeling bevolking van de ge- meente-secretarie, ten einde daaron een desbetreffende aanteekening te verkriigen. Zoodra zii in de nieuwe gemeente van vestiging aankomen, dienen zi1 zich, wederom met de ge noemd» bescheiden. tôt de afdeeling bevolking van die gemeente te wen- den. PLANNEN VOOR HET NIEUWE JAAR. In het afgeloopen jaar hebben on- telbare bewoners van stad en land zich met ijver toegelegd op den ver- bouw van aardappelen, peulvruchten en andere voedingsgewassen. Tien- duizenden nieuwe volkstuinen hebben aan vele gezinnen de gelegenheid ge- boden deze producten te telen. On- danks mislukkingen en teleurstellin- gen zal het overgroote deel der nieuwe tuinamateurs tevreden en dankbaar zijn voor wat de grond hun het afgeloopen jaar voor direct ge- bruik of voor wintervoorraad heeft opgeleverd. Meer dan ooit blijkt het,' dat het een voorrecht is om over een eigen stuk grond te beschikken. La- ten allen, die een siertuin bezitten dit beseffen en, naar gelang van de geschiktheid van den bodem, dezen tuin voor het' komende seizoen ten bate van den verbouw van eigen voe dingsgewassen benutten. Immers, de grond, die tôt dusver uitsluitend de siergewassen voedt, kan in deze tijds- omstandigheden beter worden aange- wend voor de voeding van het gëzin. Het is thans de tijd om daarvoor de noodige plannen te maken en deze te verwezeniyken. Dit geldt ook voor den gewonen moestuin of volkstuin. Reeds bij den aanvang van het jaar komen daarbij de vragen naar voren: Welke gewassen zal ik verbouwen? In welke oppervlakten? Welke rassen zal ik kiezen? Hoe zal ik den tuin indeelen? Welke vruchtwisseling moet ik toepassen? De beantwoording van al die vragen wordt samengevat in het teeltplan, waarover in een volgend artikel. Een ander onderdeel van de plan nen voor het nieuwe jaar vormen de gi®ndbewerking en de bemesting. Met de grondbewerking of het spitten kan reeds thans een aanvang worden ge- maakt. Voor de bemesting zmest- stoffen noodig. Wie geen ervaring bezit, raadplege omtrent dit ailes een deskundige. De hoofdzaak is intus- schen, dat al de plannen later met zor» en overleg on de juiste wijze in de praktijk worden gebracht. Uw oogst voor het komend seizoen is daarmee gebaat en dat is de hoofd zaak. BALANS. Zooals de rekenmeester telkens weer opnieuw zijn kasboek sluitend tracht te maken en zich dan pas weer rustig zet ter neer, wanneer er orde is in al zijn zaken, Zoo komt voor ieder mensch eenmaal de tijd, 't zii vroeg of laat in dit vergank'lijk leven, waarin hij, nagenoeg onvoorbereid, van al zijn daden rekenschap moet geven. Dan zijn er dikwijls creditposten zoek, er was zoo vaak geen orde in levenszaken. Dan grijnst ons toe, meedoog'loos, d' eeuw'ge *vloek Hoe zal 't ons zijn, als w' uit den dood ontwaken? 't Is moeilijker éénmaal het levensboek dan steeds weer 't kasboek sluitende te maken (Overname verboden). H. v. H. HANDELSREGISTER. Wijzigingen. J. J. Dallinga, Sappemeer, Noorder- straat 1, handel in hout en bouwma- terialen. De zaak is overgedragen aan de N.V. Dekker's Houthandel te Zaan- dam, die het bedrijf voortzet als haar filiaal onder den naam: J. J. Dal- linga. Beh. P.: J. J. Dallinga (B.P.) Coôp. Landbouwersaankcopvereïn. ,,Trlpscompagnie" G. A., Trlpscom pagnie. Uitgetr. lid Comm. v. Toez.,: B. Slim. Nieuw lid Comm. v. Toez.: J. K. Salomons. Coop. Roerenleenbank te Noord- brœk, Noordbroek. Volrn. aan den kassier E. P. Blaauw (B.P.). N.V. Scheepvaart Mû- „Kwiek Hoogezand. De naaml. venn. is in liq en W. J. Benes. Rap", Hoo- getr. V.: D. H. BotjMjen N.V. Schecpvaart Mij. gezand. De naaml. venn. is in liq. getr. V.: D. H. Botje en W. J. Benes. N.V. Schepenexploitatie ..Kamelia", Hoogezand. De naaml. venn. is in liq. getr. V.: D. H. Botje en W. J. Benes. In verband met het repelen van vlas wordt er nogmaals op gewezen, dat iedere teler verplicht is vôôr 1 Maart 1943 zijn geheelen voorraad stroovlas af te repelen. Tevens is iedere stroovlas-hande- laar verplicht vôôr 15 Januari 1943 tenminste 30 en vôôr Maart 1943 het restant van zijn voorraad stroo vlas af te repelen. Behalve in het Oldambt, de Veen- koloniën en Westerwolde, waar nog geperst moet worden, is in de overige districten de hooivordering thans grootendeels beëindigd. In verband met de hoeveelheid, welke ter be- schikking moet komen, wordt er de aandaoht op gevestigd, dat de telers volledic aan hun verplichting moeten voldoen. Mocht dit onverhooot niet gebeuren of tracht een teler zich aan de hooilevering te onttrekken, dan zal de boetebepaling van f 0.40 per kg. te weinig geleverd hooi onvermin- derd van kracht blijven. Het vervoer van hooi, alsmede de verkoop en aflevering zoowel van kla- ver- en weidehooi als van aile soor- ten graszaadhooi is verboden, daar dit ter beschikking' moet blijveii voor zoo ver de telers het niet voor eigen gebruik noodig zijn of ingevolge hun aanslag hebben moeten leveren. Telers, die voor oogst 1943 als hoofd- gewas voor zaadwinning een land- bouwgewas wenschen te telen of even- tueel te laten liggen, moeten dat aan- vragen bij het Bedrijfschap voor Zaai- zaad en Pootgoed, afd. Zaaizaad, Wassenaarscheweg 80 te 's-Graven- Inzake de regeling, betreffende het afschrijven van gestorven runderen en schapen van den leveringsplicht voor de verplichte rundvee of schapenleve- ring is een beiangrijke wijziging geko- men. Tôt dusver konden dergelijke af- schrijvingen eerst plaats vinden, wan neer een destructiebewijs van de Ne- derlandsche Thermochemische Pabrie- ken werd overgelegd. In het vervolg zullen echter de Keu- ringsdiensten voor Vee en Vleesch bij de aangifte al keuringsbewijzen uitrei- ken. Dergelijke bewijzen worden alleen uitgereikt. indien het gestorven dieren, en dus niet, wanneer het uit nood ge- dcode dieren zijn. Van de door den Keuringsdienst uit- geschreven bewijzen ontvangt de vçe- houder een exemplaar, hetwelk be- waard dient te worden in het vee- boekjë. Een ander exmplaar, hetwelk naar de betreffende L.C.O. wordt op- gezonden, dient als bewijs van af- schrijving voor den leveringsplicht. Aangezien de afschrijving dus aan de hand van bovengenoemde bewij zen zal geschieden is het noodig, dat de omschrijving van de soort der ge storven dieren juist wordt ingevuld. Bij gestorven runderen dient tevens het registratiemerk aan de Keurings diensten te worden opgegeven. De Keuringsdiensten plaatsen het nnmmer, alsmede de letters van het registratiemerk, op het afschrijvings- bew'is. Aile afschrijvingsbewijzen voor run deren, waarop geen registratiemerk vcrmeld staat worden beschouwd als te zijn uitgeschreven voor een gestor ven nuchter kalf. Voor dergelijke be wijzen wordt dus slechts 30 kg. in mindering gebracht. Afschrijvingsbewiizen. waarop wel een registratiemerk vermeld staat, zullen door een opzichter worden ge- controleerd of de omschrijving van de soort juist is. Bliikt het, dat aan de Keuringsdiensten een onjuiste op- gave is verstrekt dan zal de onjuiste afboeking worden hersteld. terwijl door de Contrôle een Tuchtrechtelii- ke verklaring zal worden opgemaakt. Het is ncodzakelijk steeds het juiste adres, alsmede het organisatienum- mer op te geven. Bovendien dient te vens aan de cadavers om de hais een label bevestigd te worden, voorzien van naam en adres van den eigenaar alsmede ziin organisatienummer. Bovengenoemde regeling zal 18 Ja nuari e.k. in werking treden. BON AAN WIJ ZIN G KUNSTMEST. Het R.V.O. Kunstmest Distributie Bureau maakt bekend, dat met in gang van 28 December 1942 wordt geldig verklaard: Kali, bonnenserie voorzien van opdruk Nr. 4. De kalizegels met oodruk Nr. 4 blij ven geldig tôt 31 Januari 1943; de ingeschrevenen kunnen de bonnen in de maand Januari 1943 tweemaal in- zenden en wel vôôr 15 Januari en vôôr 31 Januari a.s. De verbruikers dienen de kalizegels voorzien van op druk nr. 4 uiterlijk 26 Januari 1943 bij hun leveranciers in te leveren, op- dat deze voor tijdige inzending der bonnen aan het R.V.O. Kunstmest Distributie Bureau kunnen zorg dra- gen. De bonnen welke na den vervalda- tum binnenkomen, kunnen onder geen voorwaarde meer geaccepteerd worden. TOEWIJZINGEN VOGELZADEN. De toewijzing voor zang-, sier- en volièrevogels zal met ingang van 1 Ja nuari 1943 gebaseerd zijn op de helft van het aantal ingeschreven vogels met een maximum van 10 stuks to- taal; per vogel zal worden toegewe- zen. voor zangvogels 125 gram, voor parkietachtige (volière) 125 gram, voor tortels (kooiduiven) 250 gram en voor papegaaien 500 gram. Indien naast tortels ook andere vo gels worden gehouden, zal steeds in de eerste plaats de vermindering van toewijzing op tortels worden toege- past. Papegaaien vallen voorloopig niet onder deze beperking, tenzij het aantal per vogelhouder meer dan 2 stuks bedraagt. In het bovenvermelde maximum van 10 stuks worden de papegaaien wel berekend. Voor verzamelingen van vogels, wel ke do.or vermeld Bureau (Sectie Bij- zonde're Diergroepen, Prins Hendrik- plein 2 te Apeldoorn) van cultureele waarde worden geacht, bestaat gele genheid een bijzondere toewijzing aan te vragen; fokkers van kanaries en soortgelijke vogels komen hiervoor echter nier in aanmerking. Nieuwe inschrijvingen kunnen onder geen voorwaarde worden toegestaan In geval een detaillist door evacu- atie of anderszins de levering van vogelzaden moet stopzetten. is deze verplicht dit zoo spoedig mogelijk aan vermeld bureau, met opgave van de voorradige hoeveelheden en soor- ten, te berichten. Voor de période van 1 tôt en met 31 Januari 1943 wordt op bon No. 20 van de voederkaarten voor honden volgens dezelfde normen hondenbrood verkrijgbaar gesteld als voor de voor- afgaande période. Op bon No. 20 van de voederkaart vbor hondenbrood (groen K) wordt voor dezelfde période 1% kg. katten- brood beschikbaar gesteld. Na 31 Januari 1943 zijn de bonnen No. 20 van vermelde kaarten ongeldig; zij mogen nadien niet meer worden aangenomen. Slachtpaarden. De Prov Voedselcommissaris voor Groningen maakt hierrpede, onder verwijzing naar vorige publicaties nogmaals bekend, dat bij sterfte van een paard binnen 3 dagen te- gelijk met het inzenden van de identiteitskaart bij den plaatselij- ken bureauhouder een veeartsver- klaring moet worden ingediend, waaruit blijkt, dat het paard is ge storven en al of niet voor consump- tie geschikt is. Wordt het dier ge- slacht, dan dient tevens eenslacht- bewijs te worden ingediend, ge- waarmerkt T.C., den Groningen. Ieester der gemeente nadere regel! brengt ter openbare in acht woiyQigend besluit inzake ci3g Hiïïk straatnamen. slacht dient Algemeen, Kroon Jzn., Commissie. P> eester der gemeente trnemende de taak van d p d 6 va n dat het gewenscht is, kfng staande-g^eente een spoor- waar het be heeft bezeten, (welke wordpn eeslai'aal£ van den spoorweg tegen inlevvoor hét nageslacht vleeschbonnei este kan plaats vinden Dorschtagen welke naar de De Prov 301'wegstations leiden, voor Gronin^ diS j£*eï}™îr}n±„ door een vertegenwoordiging van werkgevers in het landbouwbedrijf en een vertegenwoordiging van de loondorschers in de provincie Gro ningen voor den oogst 1942 de vol gende dorschtarieven zijn vastge- steld. welke door hem zijn goedge- keurd. 1. District Noordelijk Wester- kwartier, de Marne, Hoogeland, Flvelingo, Duurswold en de Veen- koloniën prijs per hl. zwaar zaad f 0.75, prijs per hl. gerst f 0.62, prijs per hl. haver f 0.47. Deze prijzen zijn inclusief aile kosten, zooals arbeidsloon, machinehuur, persen van het sîtroo, brandstof, electr. stroom, persdraad. Prijs per uur f 12.75, inclusief aile kosten. Deze uurprijs moet worden verhoogd met f 1.75 per 1000 kg, stroo voor het persen. De onder 1 genoemde prij zen gelden ook voor Westerwolde, met dien verstande, dat voor het persen de prijs per uur wordt ver hoogd met f 1.50 in plaats van met f 1.75. 2. District Zuidelijk Westerkwar- tier en de gem. Haren: a. voor bedrijven van 0 tôt 7y2 h.a. bouwland. Prijs per hl. zwaar zaad f 1.prijs per hl. gerst f 0.77.1 Prijs per hl. haver f 0.65. Deze prij zen zijn inclusief aile kosten. Prijs per uur f 12.75 voor machines van 4 voet en grooter. Prijs per uur f 9.50 voor machines kleiner dan 4 voet. De prijs per uur wordt voor het persen van het stroo verhoogd met f 2.per 1000 kg. b. voor bedrijven van 7y2 tôt 12y> h.a. bouwland. Prijs per hl. zwaar zaad f 0.85. prijs per hl. gerst f 0.71, prijs per hl. haver f 0.60. Prijs per uur gelijk aan de bedrijven van 0—7y2 h;a. Deze uurprijs wordt voor het persen van het stroo ver hoogd met f 1 per 1000 kg. c. voor bedrijven van 12y2 h.a. bouwland en grooter gelden de prij zen van het Noordelijk Wester- kwartier, genoemd onder 1. 3. District Oldambt. Prijs per uur voor het dorschen met een niet-electrische aandrijf kracht f 6.Prijs per uur voor electrisch dorschen f 4.10. Deze prijzen zijn inclusief aile kosten behalve die van het arbedîsloon en het pers draad, dat door den boer wordt be- taald. Als electrisch wordt ge- dorscht betaalt de boer tevens de stroom. In aile districten wordt voor het voer van het garnituur f 5.bere kend. De tarieven worden niet ver- laagd indien er wordt gedorscht zonder gebruikmaking van de pers. FEU1IXETGN. door ANNY v. PANHUYS. 6) Nadruk verboden. Lieve hemel, wat was dat mooi! Het was alsof hij op een gouden vaartuig over een zee van verbijs- terend schoone melodieën was ko men zeilenMelodieën, zooals hij er nooit gehoord had, die als ster- ke, oude wijn de zinnen benevelen, het bloed sneller door de aderen jagen en het hart doen kloppen als onder den invloed van een groote, eindeloos groote liefde. Langzaam, als slaapdronken, stond Maurits van Kempen eindelijk op en liep wankelend, als doodelijk vermoeid van een verren tocht door de kamer. Aldoor heen en weer, van zijn vleugel naar het venster en te- rug. Zijn scherp besneden gelaat zag er plotseling ontzettend oud uit en zijn lippen waren op elkaar ge- klemd, als vreesden zij, dat erwoor- den van drift en toom aan zouden ontsnappen. Het was hem te moede, als had hij tôt nu toe trotsch en fier op een hoogen troon gezeten en nu kwam daar een ander, die hem met jonge onstuimige kracht Ja, het was waar: Dirk Wille- brands stiet den beroemden opera- componist Maurits van Kempen van zijn verheven troon! Tranen, bloedige tranen had de professor willen schreien. Hij had afgedaan, voor goed afgedaan De roem en het succès lagen ach- ter hem en als hij zich daaraan wilde bedwelmen, moest hij de her- innering te hulp roepen. Voor hem zouden geen nieuwe, versche lau- werkransen gevlochten worden. Maar voor Dirk Willebrands. den jonge, den sterke, lag de toekomst open als een paradijs, waar de roem hem wachtte, en de poort, waardoor hij in dat beloofde land zou bin- nengaan, het was de opéra, die hij gecomponeerd had. Hoe was de naam van die opéra eigenlijk? De professor had niet naar het titelblad gekeken. Ja, daar stond het netjes in rondschrift: De Overwinnaar. Maurits van Kempen fluisterde dat woord stil voor zich heen. In dien titel klonk alreeds iets van zekerheid op succès. De Overwinnaar! Was het niet, alsof Dirk Willebrands hem daar mee wilde uitdagen? Alsof hij wilde zeggen: „Ik weet, dat als wij bei- den met ons werk voor het voet- licht treden. ik den prijs zal win- nen dat ik overwinnaar zal zijn. Maar dan schudde hij die ge- dachte van zich af. Dirk wist toçh niet, dat hij aan het einde van zijn loopbaan stond; hij vermoedde niet dat zijn leermeester, dien hij op zoo'n hoog voetstuk had geplaatst, afgedaan had en nooit meer van daarboven op een geestdriftig pu- bliek zou neerzien. Gisteren ging het applaus naar hem uit, morgen zou men Dirk Willebrands toejuichen. Een gloeiende haat welde plotse ling op in het gemoed van den professor en de afgunst begon hem heimelijk toe te fluisteren: „Maak voor hem geen ruim baan! Nog heb je het in je macht! Help hem toch niet voort op de ladder, waar- langs hij zou opstijgen naar de hoogten, waar de aurier bloeit! Wees niet dwaas, Maurits van Kem pen! Zeg hem, dat zijn werk niet deugt, dat hij het liever verbergen moet in een donkere lade van zijn schrijfbureau, of nog beter, hetver- nietigen!" Ik kan het niet verdragen, dat hii mij over het hoofd groeit," steunde van Kempen en het was, alsof aile edele stemmen in zijn ge moed tôt zwijgen waren gebracht. Slechts fluisteringen van jalouzie lieten zich hoorenen toen opeensherinnerde hij zich den brief van zijn vriend in New-York. Ja, als de opéra van Dirk Wille brands door hemzelf gecomponeerd was, met hoeveel vreugde zou hij dan aan den wensch van zijn vriend voldaan hebben! Alsdeopéra van Dirk Willebrandszijn werkzijn eigen werk was Ja, als In de oogen van den professor kwam opeens een eigenaardige schitteringAls die opéra zijn eigendom was Zijn eigendom? Aldoor dieper groefden zich de rimpels van zijn neusvleugels naar de hoeken van zijn mond, aldoor meer fronste hij de wenkbrauwen en de gedachten achter dat voor- hoofd kwamen en gingen, vereenig- den zich en vormden zich tôt een spel van leugens, waarin hij zijn jongen teerling de troeven uit de handen zou nemen. Gedurende de volgende dagen werkte Maurits van Kempen ach ter gesloten deuren en niemand mocht hem storen. Snel en op on- regelmatige uren gebruikte hij zijn maaltijden en soms zei Antoon tôt de keukenmeid: „Mijnheer schijnt iets bijzonders te componeeren, maar het is eigenaardig dat men hem niet hoort spelen. Dat moet. wel iets zijn, dat hem vlot van de hand gaat. Nu eens bevindt hij zich in elevazione, opgewekte stem- ming, dan weer is hij terneerge- slagen, miaar poco poco zâl hij wel weer normaal worden. Punc- to!" Dirk Willebrands wachtte in koortsachtige spanning op hetgeen zijn leermeester van zijn werk zou zeggen. Maar de dagen gingen voorbij en de professor zei er geen woord over. Hij had de partituur al doorge- zien, of ze misschien heelemaal vergeten? Lag zijn werk op een hoekje van het schrijfbureau, be- dolven onder allerlei papieren? Hij sprak er met Josine over en opperde zijn twijfel, maar zij ladi te hem uit. Hij voelde zich hoe langer hoe onzekerder, nu hij zoo lang moest wachten, maar het jonge meisje probeerde die stem- ming te ver jagen door er mee te spotten. Misschien hielp dat beter dan ijdele troostwoorden. Toch was het niet het juiste mld- del. Al geleek Dirk uiterlijk niet op het beeld, dat Josine zich vroeger had gevormd van musici of compo- nisten, toch was hij pven fijnge- voelig als deze gewoonlijk zijn en voor het eerst sedert de drie jaren, die hij onder het dak van den ma- joor had door gebracht, kwamen er kleinere schermutselingen voor. Eens zei Josine overmoedig: „Wacht maar, als de professor de opvoering van je opéra voor elkaar heeft gebracht, zul je mij op je knieën om vergiffenis vragen jij, bange Piet!" „Dat wil ik graag doen en zelfs al dadelijk, als van Kempenp mij zegt, dat hij met mijn werk tevre den is." Bij zichzelf dacht hij, dat als dat gebeurde, hij in staat zou zijn, dwaze dingen te doen... En steeds werd hij ongeduldiger. Hij kon maar niet begrijpen, wiaarom de professor geen woord sprak over datgene, wat hemzelf dag en nacht bezig hield. (Wordt vervolgd). Op Woensdag 27 Jan. 1943 in 't Hôtel STAAL, van DIVERSE MEUBELEN en andere goederen. G. KOSTWINDER, Beëed, Makelaar, Noordbroek. N.B. Zie volgende ad vertenties. Er bestaat gelegenheid een beperk- te hoeveelheid goederen bij te brengen mits ten spoedigste opgaaf wordt gedaan. „JAGERSWIJK, SPITS- BERGEN en KOSTVER- LOREN". Het Bestuur van bo- vengenoemd Waterschap is voornemens op MAANDAG 18 JANUARI des nam. om 3 uur ln het Café PRINS te Sap pemeer, voor den tijd van twee jaren (vanaf 1 Mel 1943—1 Mei 1945) de heffing der door- vaartsgelden aan het verlaat in het Noord- broeksterdiep te Sappe meer, met de daarbij behoorende behuizing en tuin. De voorwaarden van verpachting liggen ter lezing in genoemd café. Het Bestuur: J. DE VRIES, Voorzitter. B E. VEENHUIZEN, Secretaris. P. 1513/1. Verantwoorde- lijk voor den geheelen inhoud: J. PRUT, Veen- dam. Uitgave: Uitge- verszaak .Duurswold", Sappemeer. Drukkw: firma J. G- DIJKHUIS (P. SEGGERS en Zn.), Noorderstr. 70, S'mecr. Kengetal K 2154. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Woensdag een film van onstuimige vreugde jolige dartelheid, boordevol bekende melodieën met een typische sfeer van Berlijn rond 1900, vroolijk en gemoedelijk. WILLY FRITSCH en ADELE SEECK in: een prachtig gespeelde film met véél j stemming en romantiek, vol oude popu laire schlagermelodieën van Walter Kol- lo, als: .Kleine Màdchen mttssen schla- fen gehn", „Es war in Schôneberg", „Im- mer an de Wand lang", „Die Mànner sind aile Verbrecher" en vele andere en een schat van tafreelen uit revue's om- streeks 1900. De avontuurlijke levensge- schiedenis van een componist, waarbij U zich uitstekend zult amuseeren. Geen toegang voor personen beneden 18 jaar. Plaatsbespreken als gewoon. VERWACHT: PAUL RICHTER en HAN- SI KNOTECK in een spannende flhn van menschelijke hartstochten HET VLAMM ENDE WOUD- Vanwege enorme belangstelling der Tooneelvereeniging op Zondag 17 Jan. 1943 te KROPSWOLDE. met de successtukken DIEKMAN WAIT 'T ALLAIN", (blijspel in 3 bedr., en „WILKENS ZUGT SPOUK'N", (dolle klucht). Aanvang 6 uur. Zaalopen half zes. Kaarten te verkrijgen bij onderstaande adres- sen: H. W. SCHERINGA Smitslaan 78, J. LANING Woldweg 83 en in het Café OLTHOF. Entrée 25 et. per persoon. voor de nieuwe cursussen: TYPEN, STENO, STENO-TYPIST(E), BOEKHOUDEN, TALEN, MIDDEN- STANDS OPL. ALGEM. ONTWIKKE- LING, NEDERL. HANDELSCORRESP. ALG. HANDELSKENNIS en KAN TOOROPLEIDING. Inlichtingen en inschr. dagelijks van 6y2—9V2 uur bij den Dir. J. A. BOELKES. Lijst van geslaagden ter inzage! ZUIDERSTRAAT 100', TELEF. 106. Opgevoerd zal o.a, worden: „OLLE WICHTER", „DWAARS BONGEL". Zaal open 5.30 uur precies. Vrij entrée. Ver plicht programma 25 et. Verkrijgbaar bij W. RIJKENS („De Kleine Bazar"), bij de Le- den en ln bovengenoemd Café. (Zie officleele mededeellng). Wij leveren U elk ge wenscht kwantum zolang de voorraad strekt Vismeel (voor kippen en varkens). Kippenkorrels. Varkensmeel. Geiten en Koeienmeel. Konijnenmeel. Kippenmeel. Hondekoekjes. Wij lichten U geheel vrijblijvend over de prij zen en monsters in. Sluiskade 2, Tel. 447. MARTENSHOEK. Bestelt tijdig Uw het bestrijdingsmiddel tegen spint, thrips, enz. De leverbare voorraad ls beperkt. Kweekerij TIMMERS, Slochterstr., S'meer ALLE luistervergunningen 1942 moeten in den loop van dit jaar worden omgewisseld op een postinrichting (geen postagentschap). In Januari zijn aan de beurt: 7 Januari: A t/m Alt 8 Januari: Alu t/m Bakker J 11 Januari: Bakker K t/m Bek in Groningen organiseert op DINSDAG 12 JAN. a.s. op de Veemarkt te GRONINGEN 1 2 Januari Bel 13 Januari Bez 1 4 Januari Boep 1 5 Januari Bor 18 Januari: Brap 19 Januari Bru t/m Bey t/m Boen t/m Boq t/m Bran t/m Bro einde B. Postrekening 400200 is opgeheven iedereen moet zegels plakken. De Iuisterbijdra ge 1942 (groot f 11.-) moet geheel voldaan zijn aile bewijzen van betaling medebrengen. De Rijksradiodistributie valt buiten deze regeling. In Februari zijn de letters C en D aan de beurt. nfr De wnd. Burgemeester van HOOGEZAND brengt ter openbare kennis, dat de Secretarie der gemeente, alsmede het ontvangerskantoor en het bureau gemeente-werken, met ingang van 11 Jan. 1943 alléén des morgens van 9 uur tôt half één voor het publiek geopend zijn. De wnd. Burgemeester voornoemd: P. O. POSTHUMUS. SW, 215 N.V. ZEEPFABRIEK Kl Aanvang 9J/2 uur. couvert. Naam Woonplaats Straat zenden aan HYPO, Alkmaar. Oosterstr. 27 Telefoon 25333 NU GOlDVERZORCrDE rtiWc.V... LN PUN?.. VER-DWLVIN! Pedicure-Voetverzorging Brugstraat, Hoogezand. Geert aan kwaliteit de voorkeor. VOOR LVKKIS1ÉH NAAR HAODINOEJ&TBAAT 3-31 GRONINGEN JC HO(S t c l 6 PO on 22816 -v VANAF OC VIS CHMARKT Want voor één bon No. 472 ontvangt U twee pakjes Van Houten's puddingpoeder. En een pakje Van Houten's puddingpoeder tezamen met een hatve Liter melk en 40 gram suiker is voldoende voor een heer- lijke pudding voor 4 personen. Iedere Van Houten's pudding onverschillig welken smaak U kiest - is een aangename verrassing voor iedereen, dank zij de uitstekende samenstelling. Er zijn verschillende smaken: vanille (10 cls) cilroen, abrikoos, banaan, frambozen, advocaat. roomsmaak (12'l2 cts)

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 4