ABBmmOOP I I Hr LIKSTENEN 2 Groote AMUSEMENTS-AVONDÎ H.H. Winkelieis en wedeiverkopsrs 0NWISSELIN6 LUISTERVERGUNMINGEN STAD ROTTERDAM A'1720 WEEKMLENDER. d&yen Uw ~„ALS DE HEISE BLOEIT" „KUNST en STRIJO" RIO SCO DP HOOGEZAND. Tel. 52. iJENNY ALS DETECTIVE SchQUWburgzaat Hotei F A B E R ~Het RUYS ENSEMBLE Johan" (uw ondsrdanlp dienaarj Harkstede-Scharmer. Hote! FABER HOOgBZând. Î8l. DE RHYTHMISGHE MELODISTEN VERZEKERINGBN 0 AMMONIAKenBLEEKLOOG GEEN BRANDSPIRITUS Deze duiveltjes der verspilling bedreigen uw rautsoeu Meent 'nÂKKER"TJE ÛFFICIEELE MEDEDEELINGEN. AKKER'S KRAM BAMBULI SPAARBANK ZITTING Dameskoor lfEUPHONlA MORGEN ZONDAG 7 FEBRUARI 1 m.m.v. f DETIJDGEEST" Sluiskade 2 Tel. 447, Hoogezand. u IN FEBRUARI DE LETTERS C EN D KOOP EEN PAK „G L O E D" Firma J. BUS&Co,, Groningen, X Zondag 7 Febr.: Zon op 8.12, on- der 17:37. Maan op 9.33, onder 21.06. De nood brengt ons tôt net bewustzUn van onze kracht en on ze waarde. Maandag 8 Febr.: Zon op 8.10, onder 17.39. Maan op 9.59, ondei 22.21 Dat het varken meer houdt van slijk dan van rozen, en modder boven paarlen stelt, ontneemt de roos haar schoonheid niet, noch de paarlen haar waarde. Vraag niet wat er van U gedacht wordt, maar wle het doet. Dinsdag 9 Febr.: Zon op 8.08, onder 17.41. Maan op 10.25, onder 23.34. Veel menschen zljn als boe- ken: tltel en inhoud kloppen niet altijd samen. Woensdag 10 Febr.: Zon op 8.0b, onder 17.43. Maan op 10.50, onder Harde steenen slijpen het ijzer; harde stooten maken wijzer. Donderdag 11 Febr.: Zon op 8.04, onder 17.45. Maan onder 0.43, op *11.15. Qeen wolk zoo zwart, of er kan door - een lichtstraal een boog van kleuren op vallen; geen leven zoo somber. of er moet iets te vin- den zijn, dat levenslust weer nieuw maakt en spreekt van nieuwe ver- wachtingen. Vrijdag 12 Febr.: Zon op 8.03, onder 17.47. Maan onder 1.51, op 11.54. Eerste Kwartler 1.40. Wie eerlijk en oprecht het goede wil, kan er zeker van zijn, voorlichting en steun te ontvangen. Zaterdag 13 Febr.: Zon op 8.01, onder 17.48. lyiaan onder 2.54, op 12.16. Zeg zoo zelden mogelijk: „morgen", want een ieder kan zeg- gen: „heden ben ik", maar nie- mand „morgen zal ik zijn." KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR GRONINGEN, KANTOOR VEENDAM. Inschrijvingen Handelsregister. Gebezigde afkortingen. E. eigenaar. F. filiaal. Comm. commissaris. V. veref- fenaar. Venn. vennoot. B.P. geeft aan, dat bepalingen zijn ge- maakt, die de bevoegdheid der be- trokken personen beperken. H.V. beteekent, dat de betrokken per- soon gehuwd is onder huwelijksche voorwaarden. Wijzigingen. H. W. Boss, Hoogezand, Kielster- straat 23, rund-, varkens- en lamsslageri)De zaak is overgedra- gen aan: C. H. Boss, die de zaak onder den bestaanden handelsnaam voortzet. Die kunnen voor vrouwen gepaard g aan met pijnen, die ecbter met AKKER- TJES dadel'jk verdwijnen! De Nederfandsche Pjjnstillen IN BEN WINTER DE LENTE IN DE HUISKAMER. De lezer of lezeres van dit arti- kel zal het opschrift toch zeker wel met bevreemding lezen. Waar wij immers in den winter denken aan ijs en sneeuw doet de lente ons meer aan bloemen denken. Toch is het mogelijk in den winter bloemen te kweeken, die onder normale omstandigheden eerst in de lente bloeien Wel is bekend, dat erhees- ters en planten zijn, die juist in den winter bloemen dragen. Wij brengen in herinnering de vroege Jasmijn of Jasminum nudiflorum. In een zachten winter tooit deze heester (zich reeds in November met een overvloed van gele bloe men. Bij strenge vorst slulten de bloempjes zich, maar wordt de na- tuur zachter dan openen zij zich ook dadelijk weer. Men zou dus een paar takjes van deze heester kun nen afsnijden en deze in de huis- kamer zetten. Toch zou men hier niet lang veel plezier aan hebben. In de warme kamer zouden ze gauw leelijk worden. Dit vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de heester juist bloeit in het gure jaargetijde en de bloei dus op de koude is ingesteld. Wij moeten echtër nu bloemen hebben, die in normale omstandigheden in het laatst van Maart of -zelfs in April bloeien. Daarvoor kan men de tak- ken nemen van het Chineesch klok- je of Forsythia viridissima. In het laatst van Januari of begin Febru- ari snijdt men enkele takken van deze heester af. Deze takken moet men niet te groot nemen. Het is immers niet de bedoeling een over- dadige hoeveelheid in de huiska- mer te krijgen terwijl het afsnij den van te groote takken de hees ter zijn vorm ontneemt. Deze tak ken zet men in een vaas met water in de huiskamer. De hoogere tem- peratuur vervroegt het groeiproces. Men moet echter niet meenen, dat de temperatuur maar opgevoerd kan worden om spoedig resultaten te krijgen Wie zijn takken bij de fel brandende kachel of vlak bij de centrale verwarming zet ziet deze proef vastf mislukken. De knoppen verdrogen en het resultaat is zefer teleurstellend. Daarom zet men de takken wel in de huiskamer, maar op een flinke afstand van de ka chel. Het is een lust de ontwikke- ling gade te slaan. Het eerst ko- men groene puntjes. Heel spoedig hierna openen zich de bloemknop- pen. Heeft men de takken zoover dan doet men verstandig ze in een minder sterk.. verwarmde kamer te plaatsen. De oloei wordt dan ver- traagd. Naast het Chineesche klok- je komen ook het Peperboompje en de Tooverhazelaar in aanmerking om deze proef te nemen. Hier moet men slechts kleine takken afsnij den, omdat de heesters ook kleiner zijn. De behandeling dezer takken is dezelfde als bij het Chineesch klokje. MOND- EN KLAUWZEER. De moderne bestrijdingswijze. Over ,,d.e moderne bestrijdings- wijzeP van mond- en klauwzeer heeft Dr. B. J. C. te Hennepe, di recteur van den Veeartsenijkundl- gen Dienst, dezer dagen een radio- rede gehouden. Na te hebben opgemerkt, dat voor een veerijk land als het onze het mond- en klauwzeer met zijn ge- volgen een jaarlijks terugkeerende rahip is, waarvan de reohtstreek- sche schade per jaar op 20 30 millioen gulden geschat kan wor den, werd uiteengezet, dat als ge- volg allerlei niet te vervangen voe- dingsmiddelen als vleesch, melk en vet, verloren gaan tôt schade van de totale voeding van ons volk. Het 'is daarom van groot belang deze verwoestende veeziekte met haar vele naziekten, para-typhus, miltvuur en t.b.c., welke als ge- volg van verminderd weerstands- vermogen weer kunnen optreden, krachtig te bestrijden. Dat kost geld, waarbij echter het beproefde Oud-Hollandsche gezegde: „de cost gaet voor de baet uyt", van toe- passing is. Tôt nu toe was men er mmmer in geslaagd het mond- en klauw zeer met zijn vele eigenaardige en onbegrijpelijke eigenschappen de baas te worden. Zelfs afmaken en isoleeren hebben slechts betrekke- lijk succès gehad en kunnen niet als afdoende middelen worden be- schouwd. Ook het stilleggen van handel en vervoer; veemarktinspec- tie en ontsmetting zijn hulpmidde- len, die elk op zich zelf hun waar de hebben en waarmee soms succès verkregen is, maar waarvan vooral in vee- en weiderijke landen als het onze, nog vaker gebleken is, dat ze er hoogstens toe bijdroegen deziek- te eenigszins tegen te houden. Reconvalescentenserum. Meer succès, zoo vervolgde Dr. te Hennepe, is verkregen .toen men het sérum van genezen dieren ging gebruiken om andere dieren voor de ziekte te behoeden. Vooral bij kalveren en varkens worden daar- mee goede resultaten bereikt. De bezwaren zijn echter, dat de se- CJLl rumbehandeling slechts voor korten wijlc[ tot <3^ tijd ongevoeligheid geeft en dat het seic0mmissaris sérum dat men van genezen koei- en uit de practijk verkrijgt, alleen tegen het eigen smetstoftype werkt. En smetstoftypen zijn er minstens twee Bovendien zijn niet aile vee- houders er voor te vinden om van hun genezen diëren bloed te laten aftappen. Om nu aan de bezwaren van het éénwaardige sérum van genezen dieren (z,g reconvalescentenserum) te ontkomen, heeft men in het Mond- en klauwzeerinstituut te Amsterdam een sérum tegen de beide bekende smetstoftypen be- reid Men spuit daarvan een groote hoeveelheid in bij de proefrunde- ren om een hoogwaardig sérum te verkrijgen. Dit sérum werkt zeer gunstig, doch slechts gedurende een paar weken. Bovendien is het zeer kostbaar in de bereiding. Aan- en Verkoopbnreau ran Akkerbouwproducten Monopolie- houder. Het Aan- en" Verkoopbureau van Akkerbouwproducten te 's-Graven- hage maakt bekend, dat het bij Besch. No. 28521 van 25 Jan. '43 in plaats van de stichtingen Neder- landsche Akkerbouwcentrale, Ne- derlandsche Meelcentrale en Neder- landsche Aardappelmeelcentrale is aangewezen als monopoliehouder voor den in- en uitvoer van die producten waarvoor tot heden ge- noemde -Stichtingen als monopolie houdster optraden, terwijl voqrtsde lijst van monopolieproducten nog eenigszins is uitgebreid. Hierdoor is geen wijziging gekomen in de algemeene voorwaarden, waaraan de in- en uitvoer van deze produc ten gebonden is. In- en uitvoer- machtigingen dienen voortaan te worden aangevraagd bij genoemd bureau, afd, Buitenland, Bezul- denhoutscheweg 15, 's-Gravenhage. Veeboekje voor sehapenhouders." Met de inwerking treding van de Veeregistratieverordening '1942 is het houden van schapen slechts dan geoorloofd, Indien de houder in het bezit is van een veeboekje. Dengenen, die thans één of meer schapen houden en niet een vee boekje bezitten, wordt in hun eigen belang aangeraden, dit ulterlijk 3 Februari 1943 ter kennis te bren gen van den Provincialen Voedsel- commissaris voor de provincie, De prijs van Italiaansche mandarijnen. De maximum-verkoopprijs voor Italiaansche mandarijnen zijn als volgt vastgesteld: Voor importeurs f 95.30 p. 100 Kg. Voor grossiers f 107,— p. 100 Kg. Voor winfeliers f 0.13£ p. 100 gr. De consumentenprijs mag op een halve cent naar boven worden afgerond. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. waar hun bedrijf is gevestigd. De Provinciale Voedselcommissa- ris draagt zorg, dat de betrokke- nen, die daarop aanspraak kun nen doen gelden, in het bezit van een veeboekje worden gesteld. Bij verzulm een en ander tijdig te doen, kan geen uitreiking plaats vinden en is de betrokkene in overtreding met aile gevolgen van dien. Men wende zich dus onver- Provincialen Voed- Kunstmest naar teeltplan 1943. De provinciale Voedselcoinmissaris maakt bekend, dat dezer dagen in Juli en December 1942 zijn ver- strekt, zoodat bij inkrimping van de gewassen waarvoor de normen het hoogst zijn, op de eerstvolgen- de toewijzing het te veel ontvan- gene zal worden gekort. Bij uitbrei- ding van aardappelen- en suiker- bietenverbouw en van den tuinbouw kan daarentegen op een aanvullen- de toewijzing aanspraak worden ge- maakt, evenals voor koolzaad en raapzaad, indien het goed door den winter is gekomen. Ook voor de oppervlakte ge- scheurd grasland, waarop dus in 1943 voor t eerst een akkerbouw- tuinbouwgewas zal worden ver- bouwd, zal een toewijzing worden gegeven, welke echter lager is dan voor het andere bouwland. De toewijzing heeft alleen be- trekking op stikstof en kali. Voor zoover men minder noodjg heeft d'an waarop de normen recht ge- ven, dient de gewenscht na overleg met den Plaatselijken Bureauhou- der op de achterzijde van het aan- vraagformulier te worden vermeld, welke hoeveelheid van elke mest- stof wordt verlangd. Ook overigens worden de gegadigden steeds in eerste lnstaptie naar de Plaatse- lijke Burdauhouders verwezen. Aan aanvragen om een extra- toewijzing wegens bijzondere be drijf somatandi'gheden kan niet worden voldaan, terwijl evenmin wijziging in de bedrijfsgewijze in- deellng der grondsoorten meer kan worden toegestaan. De noè te verstrekken toezegging vindt voor 80 plaats in z.g. B.T.- bons en voor 20 in serie 5; bij de geldigverklaring hëbben de B.T.-bons de voorrang. I Inventarisatie Aardappelen. De Prov. Voedselcommissaris voor Groningen deelt mede, dat in de période van 8 Februari t.m. 20 Februari 1943 door de V.B.N.A. in opdracht van het Bedrijfschap voor Aardappelen een inventarisa tie zal worden gehouden van de voorradige hoeveelheden aardappe len, welke voor consumptie kun- aan ^al de verbruikers, die het vo- «en worden geleverd, naar den toe- rig jaar een kunstmesttoewijzing is verstrekt door de Plaatselijke Bu- reauhouders, een aanvraagformu- lier voor 1943 wordt gezonden, waarop het teeltplan voor 1943 moet worden opgegeven, naast dat voor 1942, beide in gemeten maat en met vermelding van de grond- soort achter elke onderscheiden groep van gewassen. Deze aanvnage moet met inacht- neming van de binnenkort te ver- wachten voorschriften voor het teeltplan 1943, zooveel mogelijk worden" ingediend vôôr 1 Maart e.k. om een vroegtijdige toewijzing mogelijk te maken. Al degenen, die wegens een grootere oppervlakte cultuurgrond dan 10 are, in geme ten maat, voor een toewijzing in aanmerking komen en op 15 Febr. e.k. nog geen aanvraagformulier hebben "ontvangen, kunnen dit bij den plaatselijken bureauhouder aanvragen. De definitieye toewijzing vindt dus plaats op grond van de gege- vens over het bedrijf maar dentoe- stand in 1943, berekend naar 80 van de normen, welke het vorig jaar hebben gegolden. Daarbij wordt rekening gehouden met de voorschottoewijzlngen, welke reeds stand op Zondag 7 Februari 1943 te 24 uur. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat zij verplicht zijn aile te dezer zake gewenschte inlich- tingen aan de door de V.B.N.A. met de inventarisatie belaste per sonen te verschaffen. I Regeling inzake het volkstuinwezen seizoen 1943. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Groningen deelt mede, dat ten aanzien van het volkstuinwezen voor het seizoen 1943 de volgende regeling is getroffen. Behoudens enkele uitzonderin- gen, kan den volkstuinders in het algemeen toestemming worden ver- leend voor het seizoen 1943 dezelf de tuintjes, welke in 1942 bij hen in gebrulk waren, weer te huren. Op bouwland zullen slechts dan volkstuinen mogen worden aange- legd, indien het betreffende per- ceel ook het vorig jaar als zooda- nig is verhuurd geweest en ook inderdaad van werkelijke volks tuinen sprake was. Teneinde de regeling zoo vlot mogelijk te doen verloopen, worden belanghebben den verzocht van het navolgende goede nota te nemen en zich te III ".un '..WJ - ■'.■UBI.I'.A-.. I.I...IJI I houden aan de gegeven voorschrif ten. 1. Volkstuinders, die het bij hen in 1942 in gebruik zijnde tuintie op- nieuw huren voor het seizoen 1943, Deze catégorie dient zich te ver- voegen bij den plaatselijken bu reauhouder van het district van inwoning, teneinde hun bewijzen van inschrijving (grijze kaarten) voor het seizoen 1943 te laten ver- lengen. Tevens dient dan te wor den opgegeven, welke oppervlakte van den tuin met aardappelen, groenten en andere gewassen zal worden beteeld. 2. Volkstuindlers, die voorne- men zijn voor het komende sei zoen een ander tuintje te huren. Deze catégorie dient zich, onder overlegging van hun in 1942 uit- gereikt bewijs van inschrijving te vervoegen bij den plaatselijken bu reauhouder van het district van inwoning voor het afKalen van een aanvraagformulier, hetwelk tegen betaling van f 0.25 wordt beschik- baar gesteld. Er zij echter met nadruk op gewezen, dat slechts in zeer bijzondere gevallen een nleuw bewijs van inschrijving zal worden afgegeven. Het is zeker niet toege- ataan, dat b.v. een volkstuinder uit de stad Groningen, die het vo rig jaar een tuintje heeft gehuurd in de stad of naaste omgeviing, voor het komende seizoen tracht bij een landbouwer elders in de provincie een tuintje te huren. In het algemeen is men dus aan gewezen op hetzelfde perceeltje, hetwelk men het vorig jaar in ge bruik heeft gehad. 3. Degenen, die voorgaande ja- ren geen tuintje hebben gehouden. Deze catégorie dient zich even- eens te vervoegen bij den pl. bu reauhouder van het district van inwoning, voor het afhalen van een aanvraagformulier, tegen beta ling van f 0.25. Het betreffende perceeltje moet zijn gelegen in de gemeente van inwoning of een hieraan grenzende gemeente. Bij accoordbevinding zal een bewijs van inschrijving worden uitgereikt. Alleen hoofden van gezinnen kun nen als volkstuinders worden in- geschreven. Volkstuinders wonende in de provincie dienen zich met betrek- king tot het bovenstaande te ver voegen bij den pL bureauhouder van het district hunner inwonjng gedurende de maand Febtuari. Men verzuime niet het bewijs van inschrijving 1942 mede te bren gen! Bedenkverwaarioozen kan gevaarlijke gevolgen hebben. Geef daarom Uw kind de uit oude genees- kruiden samengasteide onackadelijkeAbd^siredp. Vanands fceproetd bij hnest, griep, kranchitis, asthme. sWerelds ùèste Hoestsiroop FFITLT.FTON. door ANNY v. FANHUYS. 10) Nadruk verboden. Wat stel jij je bespottelijk aan om zoo'n kleine teleurstelling! Zoo heb ik het niet gedaan, toen een prut- ser van een dokter mijn beetje rheumatiek aanzag als een reden om op pensioen gesteld te worden." Jpslne wilde iets zeggen, maar Dirk keek haar aan en die blik verzocht haar te zwijgen. Iemand als majoor Boymans zou toch •nooit of nimmer kunnen begrijpen, hoe het hem te moede was. Maar zij wilde niet zwijgen. Iets drong haar tôt spreken. ,,Hoe kon je dat toelaten? Die prachtige mu- ziek verbranden! Dat is toch van dalisme!" „Wat gaat jou dat aan, meisje, en wat begrijp je ervan?" De ma joor stampte boos op den grond. ,,Het verstandigste, wat die jongen had kunnen doen, dat is soldaat worden, zooals aile leden van onze famille gedaan hebben. Dat zit er nu eenmaal bij ons In, wij zijn mi- litairen in hart en nieren. Laat de jongen maar probeeren ergens een betrekking als kapelmeester te ver- overen, dan verdient hij tenminste zijn brood en behoeft zijn hoofd niet meer te vermoeien met al die fantasterijen. En nu is het gedaan... Ik wil er niets meer van hooren Vrouw, laten wij gaan koffie drin- ken Mevrouw Boymans liep al de ka mer uit. Dat woord: koffiedrinken had haar herinnerd aan haar plicht als huisvrouw. De maaltijden moesten op" tijd gebruikt worden, dat was heel wat gewichtiger dan al dat lawaai en dat geredeneer, waar geen mensch uit wij s kon worden. Haar man had groot ge- lijk; voor iemand met een gestalte en houding als Dirk was de militai re stand de eenige, die hem paste. Met de hulp van het dienstmeisje dekte zij zorgvuldîg de tafel, zette naast het bord van haar man een flacon cognac en ging dan weer terug naar de kamer van Dirk, waar de majoor en Josine gebleven waren. Zij wilde ze roepen orii te komen koffiedrinken. Verschrikt bleef zij aan de deur staan. Josine zat te huilen en het gezicht van haar man was hooger gekleurd dan gewoonlijk. Dirk, als een beeld van verzet. stond met de armen over elkaar midden in het puar vertrek. „Wat is er gebeurd? vroeg zij on'tsteld en toch nieuwsgierig, ter wijl zij den een na den ander aan- ,,Wat moois heb ik ontdekt," schreeuwde de majoor. ,,Dirk en Josine zijn op elkaar verliefd Alsof wij het meisje opgevoed heb ben, opdat zij zou trouwen met zoo'n mislukt genie ,dat niets is en niets kan." „Oom, dat heeft u nu al zoo dik- wijls gezegd," zei Dirk, op wiens ge zicht drift en verontwaardiging te lezen stonden. ,,Ik zou wel eens willen weten, waarvan die twee willen leven al dat huwelijk gesloten zou worden, ging de oude heer voort. ,,Zoo ver is het immers nog niet. Wij zijn jong en kunnen wachten, tot jk een behoorlijk bestaan heb. „Dus een verloving op de eeuwig- heid? Voorloopig heb je toch abso- luut geen vooruitzichten. Het oor- deel van je leermeester moest je toch duidelijk aantoonen. dat je zoogenaamd talent niets waard is," zei de majoor hoonend. „Waarom gaat u mij weer her- uur geleden heb ondervon- den?" Langzamerhand begon Dirk ziin zelfbeheersching te verliezen. ,,Inplaats van mij te troosten en te bemoedigen-, kamt u voortdurend af, hetgeen mij tôt nu toe heilig is geweest. En d<an dat liedje van den militairen stand- Alsof iedereen, die flink gebouwd is, daar neiging toe zou moeten gevoelen! U spreekt en oordeelt over dingen, waar u hoege- naamd geen verstand van hebt. Dat heb ik tôt nu toe verdragen, omdat moeder erop gesteld was, dat ik hier zou blijven wonen en omdat Josine hier isZijn blik ging naar het jonge meisje, dat op de sofa zat met haar zakdoek te gen de oogen. „U hebt mij voort durend gekwetst met de gering- schatting van mijn kunst, maar dat u mij vandaag nog hoont en onze jonge liefde zoo ruw en on- barmhartig wilt vernietigen. dat ls te erg, dat wil en kan ik niet ver dragen!" Mevrouw Boymans keek met ont- zetting naar den vermetele, die het waagde tegen den majoor woorden te gebruiken, zooals niemand het ooit zou hebben durven doen. „En dien kerel heb ik drie jaren mans werd blauwrood van woedeen zijn stem sloeg over. Josine wrong wanhopig de han-t den. „Maar Dirk, hoe kun je. je zoo tegenover vader vergeten?" Snel trok de vrouw des huizes de deur dicht, want nu pas dacht zij eraan, dat het dienstmeisje bene- den misschien ailes kon hooren. Dirk wierp het hoofd achterover en zei: „Neen, Josine, het is je va der, die te ver ls gegaan, niet ik. Als mijn ooera niet is geworden, wat ik ervan hoopte en verwachtte, dan is daaraan zeker voor een groot gedeelte schuld de toon, die hier in huis heerscht, het eeuwige: Jongen, je had soldaat moeten worden! Daarvan wordt men stompzinnig, daardoor wordt de scheppingsdrang tegengehouden. Dat is alsof men met gloeiend ent housiasme onder een koude douche komt." „Zwijg, ik wil niets meer hooren. Je staat te preeken als een volksre- denaar ,dle tôt oproer aanzet." De majoor beefde van drift. „Maar ik duld het niet en daarom moet je vandaag nog dit huis verlaten." ,,Goed, ik zal heengaan, zoodra ik mijn goed heb ingepakt," ant inneren aan datgene, wat ik een lang onder mijn dak geduld?" Boy- woordde Dirk^koud en tergend. Josine gaf een gil. Neen, dat mocht niet gebeuren. Zij probeerde de twee mannen met elkaar te ver- zoenen, maar tevergeefs. Geen van beiden wilde toegeven. „Hendrik, de koffie staat klaar," het was mevrouw Boymans, die het waagde, die woorden tot haar man te richten. Het was al of dat eenvoudige woordje de als met electriciteit ge- laden atmosfeer tôt ontspannlng bracht. Een lachje, dat de mond- hoeken van den majoor omhoog trok, deed zijn militaire snor tril- len. „Ja, laten wjj gaan koffiedrin ken. Vooruit, Josine, droog je traantjes. Je weet, dat ik het liefst door jou bediend word." „Dirk, wees niet zoo koppig, vraag vader excuus," smeekte het jonge meisje. Maar hij keek haar niet eens aan. „Zwijg maar, Josine. Ik kan mijn zelfbewustzijn niet te grabbel gooi- en." „Je bent boos, Dirk. later zal je er spijt van hebben. Komaan, wees lief en verdraagzaam als vroeger. Je bent heelemaal niet meer te her- kennen." Haar hand zocht de zij- ne. (Wordt vervolgd). Muziek- en Tooneelver. te Muntendam (eorrespondentieades B 26 Muntendam, nog en kele avonden vrij in Maart), geeft op morgen Zondag 7 Febr. in 't Hôtel „DE MUNTE" te Muntendam, Zaterdag 13 Februari ..VEENLUST", Veendam Zondag 14 Februari „ONS GEBOUW" te Zuidbroek Muziek- en Toneel- avonden Opgevoerd wordt „AINEGST KIND" in 4 bedr „DE HUWELIJKS ADVERTENTIE", in 1 bedrijf. Zle voor verdere bijzonderheden de ter plaatse hangende raam- biljetten. Kaarten in voorver- koop voor Muntendam bij H. SNIJDERS en H. GRUBEN voor Veen dam bij A. v. d. VEEN's Slgarenmagazijn en BROUWER, A. G. W. Plein; voor Zuidbroek bij HARTMAN. Uiterbu- ren 122, J. RIJKENS, Kapper en „Ons Ge- bouw". Zondag, Maandag, Dinsdag en Woens dag. Avondvoorstellingen op weekdagen 8 uur. Zondags 3 voorstellingen half 3, half 6. half 9. JOHAN HEESTERS, GUSTI HUBER, PAUL KEMP in een kostelijke criminaal- film. vol komische verwikkelingen en sensationeele wendingen. De sensationeele diefstal van een kost- bare parel op een internationaal congres van postzegelverzamelaars. Avondvoorstellingen toegang 18 jaar. Zondagmiddag half 3. Toegang aile leef- tijden. de geschiedenis van een hond. Een spannend stroopersverhaal met als mid- delpunt de aanhankelijke trouw van een hond. Plaatsbespreken op weekdagen tot 6 uur. Op Zondagen van 11—1 uur en van 37 uur. Besproken plaatsen moeten ten minste een kwartier voor de aanvang der voorstellingen worden afgehaald. VERWACHT: ZARAH LEANDER in „DIE GROSSE LIEBE". HOOGEZAND.TELEFOON 22. brengt MAANDAG 8 FEBR. de 100e opvoering van blijspel van Théo Lingen. Titelrol: COR RUYS m. m. v. Elly van Stekelenburg, Anton Ruys, Pierre Myin, Gérard Schild, Marjan Bollingei Prijzen: f 2.—, f 1.50 (aile rechten inbegr.) Plaatshespreking als gewoon. a.s. Woensdag van 2—4 uur. W. BROEKEMA, Adm. GEBR. IIOEN, Hoogezand Tel. 188. F. 1513/1. Verantwoorde- lijfc voor den geheelen inhoud: J. PRIJT, Veen dam. Uitgave: Uitge- verszaak .JPuurswold", Sappemeer. Drukker: firma J G. DIJKHUIS (P. SEGGERS en Zn.), Noorclerstr. 70. S'meer. Kengetal K 2154. kunnen nog EENIGE LEDEN worden geplaatst. In studie wordt genomen een Revue. Aangifte bij Hôtel FABER Vrijdag 12 Febr. aanv. half 8. Dir. E. E. v. d. GLAS. (voormalige „VOETWARMERS") AANVANG 7y2 uur I O'OUOf MOOFOPOORT - CtRBTf OCP lêAATOMAPWj in. v. MAATSCBAPPU 'Een Nederlandsch Bedrijf door de eeuu/en heen -F. R A S M U SHUIS COOLSINGEL ROTTERDAM: Wij leveren elke hoeveelheid ruime winstmarge. VAN ALLE luistervergunningen 1942 moeten in den loop van dit jaar worden omgewisseld op een postinrichting (geen postagentschap). Toezending vindt niet meer plaats. In Februari zijn aan de beurt: 8: 9: C t/m Coo Cop t/m Dek 10 Del t/m Doz 11 Dra einde D Postrekening 400200 is opgeheven; iedereen moet zegels plakken. De luisterbijdra" ge 1942 (f 11.-) moet geheel voldaan zijn èn één termijn f 1voor Januari 1943. De letters A en B, die in Januari in gebreke bleven, kunnen moeilijkheden voorkomen, door hun luistervergunning onmiddellijk - aangetee- kend - toe te zenden aan de 3e afd. van het Hoofdbestuur der P. T. T. te 's-Gravenhage met verzoek om toezending van een nieuwe vergunning. Deze regeling is niet van toepassing op de Rijksradiodistributfe. In Maart zijn de letters Et/m G aan de beurt. KABOUTER GOEDERAAD GEEN PETROLEUM? GEEN NOOD! en U kunt STOVEN, SPIJZEN en DRANKEN WARM HOUDEN zonder BRANDSPIRITUS of PETROLEUM te gebruiken. Teyens een groote bespartng dp Uw gasrantsoen. Prijs p. pak 25 et. VRAAGT UWEN WINKELIER. Voor en-gros: m 1. Het aansteekvlammetje onder den geyser. 2. Het lampje, dat onnoodig brandt. 3. Onnoodig sterke lampen, waar zwakkere ook dienst kunnen doen. als U er niet naar De radio, luistert, Deze vele kleine duiveltjes maken één grooten vijand, die U belet uit te komen met uw gas- en electriciteitsrantsoen. Waak dus tegen elk ,,gedach- tel'oos verbruik" van gas of stroom, het bedreigt uw eigen en aller rantsoen. Contro- leer geregeld, dan komt U niet voor verrassingen te staan, dan kunt Ge tijdig zelf ingrijpenl iVtKIS/l lia:*! nirrr Hurnitc uit miii«l«'r lutlcir! Geen huur - Geen rente Hoe kan dat Naam Woonplaats Straat In couvert zenden aan HYPO, Alkmaar.

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 4