RUKSPOSï SPAARBANK 9k WEEKKALENDER. Off, Landbouwmededeelingen „ALS,DE HEIDJ BLOEIT" Gymn. Vereen. „Kwiek" BU DE BIP SCOOP HOOSEZAHO, Tel. 52. ONSTUIMIG BLOED Holel faber Hoogezand. Tel. 22 Hôtel „Struvé" Sappemeer. Tel, 223 Gemengd Koor „0EFENING BAART KUNSTI" Schouwburgzaal Hôtel faber B O Y D BACHMAN KiNDERLEDIK&NTEN en KINDERWAGENS Babyhuis „D E OOIEVAAR" Deze duiveltjes der verspilling bedreigen uw rantsoen 4 UITZONDERING. J Il QFFICIEELE MEDEDEELINGEN. UITVOERING .çOSTSP^ U KUNT OOK GIREEREN POSTREKEN ING-200.000 Neem'nÂKKERTJE De Neder/andsche Pijnstiller Fa. R. BUITENWERF Morgen Zondag 14 Maart Groot Amusements-Avond „Het Laatste Nieuws" 24ste UITVOERING op ZATERDAG 20 MAART 1943, MEUBILAIRE EN ANDERE GOEDEREN Accordeonschool A. D. O. Il TUINZADEN! BUITENWERF TUINZADEN Wanneer aile kinderen op klom- pen loopen, protesteert het zoontje dat door zijn moeder tôt sehoenen veroordeeld wordt. Dlezelfde jongen zal zich tegen klompen verzetten, zoodra de sehoenen weer mode zijn. Rieruit blijkt, dat het niet de voor- keur voor of tegenzin tegen een be- paalde dracht is, welke de houdlng van de kinderen aangeeft. Hun eenige wensch is: gelijk te zijn aan de anderen. Hun eenige vrees: uit- zondring op den regel te vormen. Wat wij in dit opzicht bij kinderen opmerken, openoaart zien eveneens bij volwassenen. Wij kennen de tyrannie van de mode, waaraan geen mensch zich onttrekt, als hij niet met den vinger als een zon- derling wil worden aangewezen. Die mode betreft niet unsiuioeud ûe kleeder dracht; oek omgangsvor- men, leuzen, stopwoorden, kunst- uitingen en overtuigingen zijn aan mode onderhevig. „Men" vindt, „men" doet, „men" zegt dit of dat op zeker oogenblik, en wie niet met ,.men" meedoet, ziet zich in een onaangname positie geplaatst. Hij voelt zich in zekere mate slachtof- fer of martelaar. Het is verre van pleizierig, uitzondering te zijn! In de houding tegenover de uit zondering openbaart zich een in- stinctmatig natuurgevoel, dat men zelfs ook onder de dieren aantreft. De behandeling, welke het leelijke jonge eendje van de andere eenden onderging, alleen omdat het er an- ders uitzag dan dezen, getuigt vol- doende van dit instinct. Volkomen gelijk deze eenden handelen de primitieve menschen, die 'n vreem- deling uitjouwen. Het vreemde is vanouds het vijandige geweest. „Wat de boer niet kent, dat lust hij niet", geldt niet van boeren al leen. Het onbekende is het onbe- grepene, en het onbegrepene stemt achterdochtig en onzeker. Men wil nu eenmaal graag weten wat men aan iemand heeft. Er zijn menschen, die het leed der uitzondering dragen als een offer voor hun persoonlijkheid, welke zij boven ailes willen handhaven. Hoe gaarne zouden zij met de mode meeaaan. hoe gaarne de algemeene overtuiging deelen, omdat dit, zoo- veel gemaKkenjKer en zooveei voor- deeliger is. Maar zij kunnen hun zelfstandige smaak en hun zelf- standig inzicht niet prijsgeven voor een waan van den dag. ZiWlijden, maar kunnen niet anders. Daarçaast zijn er menschen* die ernaar streven, uitzondering te zijn omdat het hun een behoefte is, op te vallen en van zich te laten spre- Zondag 14 Maart: Zon op 6.59, onder 18.41. Maan onder 2.40, op 11.30. Door den moed te laten val len verliest men den lasit niet, maar de kracht om hem te dragen. Maandag 15 Maart: Zon op 6.57, onder 18.43. Maan onder 3.31, op 12.16. Zoodra wij persoonlijke erva- ringen als algemeene waarheden gaan beschouwen, beginnen wij verbitterd te worden. Dinsdag 16 Maart: Zon oo 6.55, onder 18.46. Maan onder 4.56, op 13.09. Op den ploeg en de egge is het kwaad dansen. Woensdag 17 Maart: Zon op 6.52, onder 181.46, Maan onder 4.56, op 14.06 De opgewekte mensch denkt bij de laatste roos aan het eerste viooltje; de sombere mensch bij het eerste radijsje aan den laatsten perzik. Donderdag 18 Maart: Zon op 6.50, onder 18.48. Maan onder 5.30, op 15,07. Ook op den langsten dag volgt een nacht, die rust geeft. Vrijdag 19 Maart: Zon op 6.48, onder 18.50. Maan onder 6.op 16.12. Ailes, waaraan men niets veranderen kan, wordt lichter te dragen door "geduld. Zaterdag 20 Maart: Zon op 6.46, onder 18.52. Maan onder 6.25, op 17.18. Zoek Uwe roeping en bestem- ming niet boven lucht en wolken; zoek die in Uw arbeid. in den kring, waarin gij geplaatst zijt. WEEST ZUINIG MET DE MEST- STOFFEN! De hoeveelheden kunstmeststof- fen. welke ten behoeve van moesr en volkstuinen voor de teelt van eigen voedingsgewassen beschik- baar zullen worden gesteld, zijn beperkt. Bovendien zullen alleen stikstofmest en kalimest verkrijg- baar zijn. Voor iederen gebruiker moet dit een reden te meer zijn om er mee te woekeren. Om te voorkomen, dat er ook maar iets verloren gaat, moet de kunstmest niet lukraak worden uitgestrooid, doch oordeelkundig. Men houde daarbij in de eerste plaats rekening met de behoefte, die de verschillende gewassen aan deze meststoffen hebben. Peulvruchten, zooals erwten, boonen en tuinboonen, behoeven slechts weinig stikstof, doch hou- den van veel kali. Bladgroenten als spinazie, sla, andijvie, benevens kool, hebben veel stikstof en kali IN MAART SNOEIEN WE ONZE ROZEN! Rozen hebben in den voorbij gega- nen wintter weinig of geen vorst- schade ondervonden. De winterbe- dekking konden we onlangs al weg- nemen en nu client gesnoeid te wor den. Alie taxken woraen tôt op ca. 10 12 cm. ingekort, doch niet ai le takken mogen dan nog aan de struik blijven! Voor een dergelijke amputatie schrikken beginners al- tijd .terug, miaar deze snoei is toch heel normaal. We gaan als volgt te werk: eerst wordt al het doodehout afgeknipt, opdat we goed kunnën, zien hoeveel gezonde takken er over zijn. Zijn het jonge struiken, dan mogen ni. aan de plant, niet meer dan 3 4 takken worden ge- laten, terwijl oudere struiken er 5 6 kunnen houden. De dunste takjes worden dus ook wegfeeknipi, zoodat alleen de stevigste takken overblijven. Natuurlijk' moet er goed 6% gelet worden, dat er geen wilde scheuten zijn blijven staan! Deze zijn niet alleen te herkennen aan de talrijke dorens, maar ko- men bovendien uit het wortelgestel, dus onder de occulatie vandaan. Deze worden zoo mogelijk tôt op den wortel weggesneden. Hoever worden de overgebleven takken nu ingekort? Dit komt neer op 10 12 cm. De bedoeling is ni. dat er aan ieder takje 4 5 oogen blijven zitten. Vlak boven een oog Het totaal aantal af te sluiten mesteontraoten zal verdeeld wor den in twee sériés. Vpor de eerste serie zal reeds thans krachtvoeder verstrekt wor den en wel 200 kg. in totaal, te verdeelen over 4 opeenvolgende dis- tributie-perioden, echter onder voor behoud, dat het desbetreffende var- ken reeds op het bedrijf aanwezig is. Voor de tweede serie mestcontrac- ten zal, in verband met de moeilijke krachtvoederpositie, deze toewijzing vermoedelijk pas na 1 September 1943 verstrekt kunnen worden. In dien men echter reeds thans zonder krachtvoer een mestcontract van de tweede serie wil afsluiten, dan bestaat hiertegen geen bezwaar. De betrokkene dient zich inzake het afsluiten van de mestcontracten te wenden tôt zijn Plaatselijken Bu- reauhouder, onder opgave van het aantal con trac t'en en de maand van levering. Voor deze mestcontract- varkens zal boven den geled. prijs een piemie van /15.per dier wor den uitbetaald, indien aan de ge- stelde voowaarden ten aanzien van de aflevering in de hier genoemde gewichtsklassen en in de overeen- gekomen maand van aflevering is voldaan. Eerst indien de betrokkene het vereischte aantal mestcontracten heeft afgesloten, zal hij een ver- gunning tôt het aanhouden van een wordt de tak afgesneden. Opdat huisslachtingsvarken kunnen aan vragen, waarbij hij er rekening mee dient te houden, dat het levend ge- wicht op 1 November 1943 ten hoog- ste 150 kg. mag bedragen, tenzij het een fokzeug betreft, welke voor huis siachting is bestemd. zich straks goed gevormde struiken zullen vormen snoeien we tôt op een oog hooger of lager, al naar gelang de richting, waarin de scheût zal ontwikkelen. Zoodra het weer dit toelaat wor den in Maart uien gezaaid of ge- poot. De bedden worden dus nu ge- reed ,.ge„maakt, diep los maken, maar vooral geen versche mest on- derwerken! Pootuien (Zwijndrecht- scRe) kunnen ook op lichtere gron- den gekweekt worden met kans op succès. Op zandgrond voldoen Sja- lotuien, vooral de gele, ronde soort, het best. Hier vervangen zij dus de zaai-uien, die alleen op voedzamb, sen (wortelen, bieten, uien enz.) vragen een matige stikstofbemes- ting en veel kali. Hoewel aardappe- len in het algemeen eveneen met ken. Ije weelde van een eigen smaak noodig. Wortel-, bol- en knolgewas- of meening kunnen zij er niet op fc' ta" 1 na houden, omdat het holle vaten zijn, zonder merk, zonder inhoud. Eerst als de menigte tegen hen schopt en op 'hen slaat, geveh zij geluid. In de massa zou niemand hen opmerken; als uitzondering klinken zij het meest. Het zijn de aanstellers, de opscheppers, de contreraineurs,. die men niet met de bona fide uitzonderingen over één kam mag.scheren. Nadruk v§fbo<*3n H, G C zware gronden zijn te kweeken. Op een en ander kon uitvoeriger terug. Mestcontractvarkens en Huis- slachtingsvarkens. In 1943 zal wederom aan hen, die voor het eerstkomende huis- slachtingsseizoen varkens voor huisslachting willen bestemmen, de verplichting worden opgelegd een of meer mestcontractvarkens aan het Vee- en Vleeschaankoopbureau af te leveren. In tegenstelling echter met de in 1942 geldënde regeling, waarbij, na dat het vereischte aantal mestcon tracten was afgesloten, voor de overige varkenshouders de ver- De prijzen voor aardappelmesjes. De prijzen voor aardappelmesjes, groentenmesjes e.d. moeten worden bepaald in overeenstemming met de Prijzenbeschikking 1940 no. 1, zoo- lang de belanghebbenden geen ver- gunning hebben ontvangen tôt het I berekenen van hoogere prijzen. i Ten gerieve van het publiek deelt de Gemachtigde voor de Prijzen zware gionuen zyn te Kwee*eu wy ipede dat VQOr deze mesjes in geen een en ander komen we binnenkort geVal meer dan f 0.25 per stuk mag worden gevraagd of betaald. Vergunningen voor het houden van een Huisslachtingsvarken. De Prov. Voecjselcommissaris voor Groningen maàkt bekend, dat er van heden af voor het loopende huisslachtingsseizoen geen vergun ningen voor het houden van een huisslachtingsvarken. meer worden afgegeven. Ook zullen voor dit sei-' zoen geen spéciale toewijzingen voor varkens meer worden ver strekt, Machtigiingen voor het slachten van een varken zullen door de plaatselijke bureauhouders worden afgegeven tôt uiterlijk 24 Maart 1943. Voor het nieuwe huis- iïJl y}? VOLftSCHE PLIAIT, recept bestaat er in dit opzicht El VOOKRANG AAN HOUD- £niet. Bij gémis aan de noodige er- Sk ERS VAN VOORRANGSKAAR- varing wende men zich daaromtot TEN VAN DÈN NEDERLANDSCHEN den Assistent van den Rijkstuin- VOLKSDIENST. bouwconsulent. een matige stikstofbemesting kun-, plichting tôt het aangaan van een 1 slachtingsseizoen zal voor het aan- nen volstaan en daarentegen veel kali vragen kan op vroege aardap- pelen wel iets meer stikstofmest worden gestrooid. Op deze wijze zal men de mest stoffen oordeelkundig over de ver- scillende gewassen moetefi verdee len. Hoeveel een gewas precies noo dig heeft, is in weinig woorden moeilijk te zeggen. Een eenhëids- mestcontract verviel, zal in 1943 aan iederen huisslachter de eisch gesteld worden tôt het leveren van een of meer mestcontractvarkens (met een levend gewicht tusschen 80 en 100 kg. of wel, indien het een afgemeste zeug betreft boven 175 kg.) aan het Vee- en Vleeschaan koopbureau, afhankelijk van de grootte en samenstelling van zijn bedrijf; een enkele catégorie zelf- verzorgers, zooals de landarbeiders en een beperkt aantal zeer kleine boeren en tuinders, zal van deze verplichting ontheven worden. houden van varkens een regeling worden getroffen, welke belangrijk afwijkt van de thans bestaande In verband hiermede worden aile spéciale toewijzingen voor het aan houden van varkens met ingang van 1 April a.s. ingetrokken. Bin nenkort zullen hierover nadere mededeelingen worden gedaan. De voor van Prov. Voedselcommiss'aris Groningen brengt ter .kennis de schapenhouders, dat thans r^T'TI ETON. )U, AMW R.A?i?miYS. 15)Nadruk yerboden „Een flinke, jongë officier zou ik voor Jo liever gekozen hebb*h;v zei zij en het was alsof zij ,Toàr haar geest het beeld wilde oprôepen van haar man, zooals die eç uitzag in die lang vervlogen jaren, toen er nog geen rimpelS dm zijn oogen lagen over vielen. jnu oedekten eenige dunne, frijze haren met moeite zijn kalëh schedel. Maar overigens kon mevrouw Boymans die verloving wel goed- keuren. Er was ook geen reden om het huwelijk uit te stellefl en reeds twee maanden later was Josine de vrouw van professer Maurits van Kempen. Een paar vriendinnen van de bruid, eenige bloedverwanlten, wat bekenden werden bii de brn'inft uitgenoodigd. De moeder .van Dlrk m'evrouw willebranas, nad een aen- nisgeving ontvangen en in ant- woord daarop zond zij methaar KOLHAM. op 13 MAART 1943. voor Ouders van leden en Donateurs. Entrée f 0.50 p. persoon. Echtpaar f 0 75. Dona teurs op dezen avond vrij toegang. Op 27 Maart voor ieder toegankelijk tegen f 0.50 entrée per persoon. Beide avonden zaal onen 5.30. Aanvang 6 uur "Ti hartelijke felicitatie een .fraai bor- Hng meet maâr nu vond hij een duurwerk. Haar gezondheid was ouden zal worden overgegaan tôt hetmer- ken van aile schapen. Daartoe zullen aile schapenhou ders worden bezocht door de op- zichters, die met het merken der schapen zullen worden belast. Voor deze merking zal gebruik worden gemaakt van een metalen oormerk, dat zal worden aange- bracht in het linkeroor der scha pen. De schapenhouder is verplicht voor ieder aan te brengen merk een bedrag van f 0.25 direct bij het merken te betalen. Verder is hij verplicht, daadwer- kelijke hulp te verleenen voor het aanbrengen der merken, terwijl hij op het tijdstip, waarop de merker zal komen, en waarvan vooraf kennis zal worden gegeven, aile schapen bij zijn bedrijfsgebouwen aanwezig^moet hebben. Wordt nieraan niet voldaan, dan zullen de schapen voorloopig niet worden gemerkt en zullen ze ook niet mogen worden verhandeld, i terwijl de eigenaar zich aan straf- vervolging en in beslagneming blootstelt. Indien een aangebracht merk verloren gaat, dan is de schapen houder verplicht hiervan terstond schriftelijk kennis te geven aan zijn plaatselijken bureauhouder. Ten aanzien van de lammere» geldt, dat deze gemerkt moeten worden, voordat ze 20 kg. wegen, dan wel, indien zij 5 weken oud zijn, ook al hebben zij dan het ge wicht van 20 kg. nog niet bereikt. Voor schapen, welke niet gemerkt zijn, zal geen geleidebiljet voor het worden afgegeven. verhandelen of vervoeren daarvan Aanvragen om deze te merken moeten bij de plaatselijke bureau houder worden ingediend. Verder wordt nog verwezen naar een perspublicatie, waarin is ver- meld, dat met ingang van 1 April aile spéciale toewijzingen voor var kens worden ingetrokken en dat van 8 Maart af geen vergunnin gen voor huisslachtingen meer worden verstrekt. Aangezien per 1 April a.s. het huisslachtingsseizoen is verstreken, worden nog slechts tôt 24 Maart machtigingen voor huisslachting uitgegeven. Voor het volgende seizoen zal een belangrij- ke wijziging worden gebnacht inza ke de spéciale toewijzingen. Bin nenkort zullen hierover nadere me dedeelingen worden gedaan. Men leze dus steeds de Officieele Publi- caties. Voor de bestrijding van emelten wordt een bestrijdingsmiddel, zgn. „vergiftigde zemelen", beschikbaar gesteld, hetwelk is samengesteld uit zemelen, vergift en kleursel en al leen voor de bestrijding van emel ten kan worden toegewezen. Land- en tuinbouwers, alsmede veehouders die in het bezit van een toewijzingsbon voor „vergiftig- de zemelen" wenschen te worden gesteld, dienen zich te wenden tôt den pl. bureauhouder in hun dis trict. Als norm is een hoeveelheid van 25 kg. vergiftigde zemelen per ha. vastgesteld. Er zij nog op gewezen, dat ter bestrijding van emelten slechts het gereede product „vergiftigde zeme len" kan worden toegewezen, zoo dat in geen enkel geval voor dit doel een toewijzingsbon voor zeme len kai} worden afgegeven. Voqr het betrekken van de ver- ,«j SPAAR BANKBOEKJE Bjjna niet in staat uw dagelijksch werk te doen? "AKKERTJES" zullen U weer spoedig en heele- maal kunnen opknappen. Klaag daarom niet, maar: giftigde zemelen dient de toewij zingsbon bij den handelaar te wor den ingeleverd. Nu ook voor stikstof de zgn. B.T. bon is geldig verklaard en tôt na- der order geldig zal blijven, moet worden afgewacht, dat de laatste bonnenserie 5 geldig kan worden verklaard. Dit hangt af van de stikstofproductie en den aanvoer van kalimeststoffen in de komende maanden. Bij de inrichting van het bemestingsplan moet er voor- zichtigheidshalve rekening mee worden gehouden, dat bon 5 niet tijdig ten voile gehonoreerd zal kunnen worden. De afgifte van B.T. bons is in- middels aangevangen; de stikstof bemesting van koolzaad, waarvoor, nu het koolzaad in het aleemeeri goed door den winter is gekomen, reeds thans B.T. bons worden ver strekt, zal gedeeltejijk reeds uit de vorige bonnenseries plaats kunnen vinden. Voor de afgifte der B.T. bons, voor zoo ver de bedrijven daar aan de hand van het teeltplan 1943 voor in aanmerking komen, wordt speci- aal in spoedeischende gevallen naar de plaatselijke bureauhouders ver wezen. miet al te best en hét, speet naain. dat zij bij de huwelijfcsvolttefellfig niet tegenwoordig kop zijn De afstand tusschen Leeûwarden en Den Haag was voor haar te groot. Het jonge paar ging naar Ber- lijn. Daar wilde van Kempen zijn vrouwtje inleiden in de groote we- reld der toonkimstefrp^rs en zij vond overal vriendelijke belang- stelling en hartehjKe xegemoëtJto- ming. S Sedert maanden was Dirk Wille- brands nu werkzaam als kapel- meester aan het kleine operette- theater in dé voorstad van Parijs In het begin voelde hij zich alles- behalve op z'n gemak in zijn nieu we functie. De positie, die hij be- kleedde, was geheel anders dan de theater-agent, die hem geënga- geerd had, hem had wijsgemaakt Er was hem gezegd, dat hij twee de kapelmeester en tevens koorre- petitor zou zijn en daarom dacht Ehrk, dat zijn werkzaamheden niet al te moeilijk zouden blijken. Hij bracht weliswaar de beste voorne- mens van ijver en plichtsbetrach- vermoefden, ziekelijken di recteur, die de geheele m'ifzikale Hejding Hefst in jonge,*. bekwame Tianden wildëleggen. Een reusach- tige taak waéhtte hem. Etienne Boussac, de directeur, was ook fi- nancieel "i'n de ondèrneming be- trokken en er dus sterk op be- van Maurits "van Kempen, dat was aanbeveling genoeg. dacht, om een goede àîbeidskracht daaraan te verbinden. Een leerling van Maurits van Kempen, dat was aanbeveling genoeg. Hij ontving Dirk met uitgezochte beleefdheid, noemde hem bij elken zin ..Monsieur" en droeg hem da- gelijks nieuwe werkzaamheden op. Doodelijk vermoeid kwam de jonge kapelmeester na de voorstelling in zijn pension terug. De repetities, die vroeg begonnen, duurden tôt in den namiddag en vermoeiden hem zeer, wijl hij daaraan niet gewoon was. Zijn lust in den arbeid, eerst zoo levendig, verminderde en hij dacht er ernstig over om heen te gaan en een betrekking op te geven, die heelemaal niet overeenkwam met hetgeen hij zich had voorgesteld. Maar Etienne Boussac scheên zijn j. Toen hij zich goed met die ge- plap te raden. Hij omgaf 'ljem met dachte vertrouwd had gemaakt, buitçngewone beleefdheid en .over- had hij bij de volgende repetitie laadde hem met compllmeïVCj>er-,l*J waarbij hijhem in elkefi zlji driemaal Monsieur noemde. Uitvoering S. G. V. Hôtel WIJGCHELSHEIM, Schildwolde. Zaterdag 20 Maart Ouders entrée f 0.25 p. p. Donateurs entrée* f 0.10 Per persoon. Zaterdag 3 April Overige belangstellenden Entrée f 0.75. Zaal open 5 30 uur. Aanvang 6.30 uur. Entrée Voetbal- en Hand balleden S.G.V. f 0.35. Het Bestuur. Ten slotte besloot Dirk te blij ven waar hij was. Hij dacht aan Jo sine en aan zijn vaderland. Wat moest hij daar nog doen? In toom en wrok was hij heengegaan en had ailes verlaten. Dat hij tegen over Josine niet goed gehandeld had, was hem reeds lang duidelijk geWorden, maar toch kon hij haar niet vergeven, dat zij zich zoo gauw getroost had en zich in de armen van Maurits van Kempen had ge- worpen. Een man, die bijna haar grootvader had kunnen zijn! Het was zijn moeder, die hem over dat huwelijk had geschreven. Toen hij haar brief ontving, was hij eerst als verbijsterd. de gedach- te kwam in hem op om direct te vertrekken en Josine rekenschap van haar gedrag te vragen. Maâr daarop kwam zijn verstand hem vragen: ,,Heb je dan wel het recht om haar rekenschap te vra gen? Josine is toch even vrij als jijzelf het bent." t eerst een lachje over voor imadonna, Margo Girardin, z oh der wie het publiek van het theatertje Bon Plaisir zich geen amusante voorstelling kon denken. Waarom zou hij bedroefd zijn, daar Josine hem blijkbaar allang vergeten had? En waarom moest zij nu juist de vrouw worden van zijn ouden leermeester? Eigenlijk was het vreemd, dat die twee el- kander gevonden hadden Waarom zou hij er over piekeren? Wat voorbij is, is voorbij en hier lokten hem het leven en het succès. De donkere oogen en blozende wangen van Margo Girardin zou den hem wel schadeloos stellen. Etienne Boussac verheugde zich. Nu was er geen gevaar, dat de fon- ge kapelmeester hem ontrouw zou worden, daarvoor zou zijn prima- donna wel zorgen. Die zou hem weten vast te houden" met de kete- nen der liefde. „Ik heb je zoo lier, Dirk Wille- brands," zei zij vleiend en zijn naam klonk zacht in den mond der bevallige Parisienne. „Onze nieuwe operette wordt door jou gedirigeerd Vroeger kwamen hier enkel de be- woners van de voorstad en nu zien wij al auto's vobr *dë poort staan." „Wat heb ik- daaraan," vroeg hij in zijn nog onbeholpen Fransch. „Bon Plaisir is geen springplank om op een groot tooneel te land te komen." ,,Als men talent bezit en daarbij energie en ijver, dan kan ook Bon Plaisir zoo'n springplank wezen. Denk je dan, Dirk, dat ik hier tôt mijn dood toe zal blijven dansen en zingen?" Haar schitterende oogen keken voor zich uit, alsof zij een visioen zag. ..Geheel Frankrijk moet het weten, dat ik jong en mooi ben. dat ik kan zingen en dansen." Zij lachte en ging voort: ,,Ook voor mij kan Bon Plaisir als springplank dieneh." Dat klonk zoo triomfankelijk en voor Dirk leek het een roepstem, die een echo in zijn binnenste vond. Energie en ijver (Wordt vervolgd). -««rat** i mm Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Woensdag MARIKA ROCK, de meest populaire filmster van dezen tijd, Paul Kemp en Hans Stuwe in een humoristische sport- sensEiiie Een vroolijke geschiedenis van onstuimi- ge paarden en een even onstuimige jon ge dame. - AvondvoorsteHingen 8 uur. Zondag half 3 nan 6, half 9. Toegang avondvoorstellin- Jaa£ Zondagmiddag half 3 aile leeftijden. Plaatsbespreken van 111 u. 36 uur- BesProken plaatseii moeten een kwartier voor de aanvang van de voorstelling zijn afgehaald Verwacht: GROOT ALARM. Zaadhandel etc,. Martenshoek, biedt aan, tegen vast gestelde Reg.priizen: Ceka Bruine boon, Gele Stroo boon, Wi'te W.boon, Hala Caps,.. Blauwpeul-, Gru no Rozijn-, Groenfe kortJ çtroo. TJnica-, Schokkers enz. enz. Zendt omgaand Zaaibcistelbon aeulvruch- ten. P. 1513/1. Verantwoorde- liik voor den geheelen inhoud: PRTJT, Veen dam. Uitgave: Uitze verszaak Duurswold" firma J G DJJKHUIP (P SEOGERS en Zn Sappemeer. Drukker Noorderstr 70 S'meer Kengetal K 2154 m.m.v. Roelof Stalknecht en zijn orkest Aanvang 7J4 uur. Donderdag 18 Maart a.s. Aanv. 7.30 u. De groote Hollandsche Revue 40 medewerkenden. Extra geëngageerd groot Show orkest o.l.v. Prof. ONYX. GUUS BROX, de Hollandsche „Crock" RIC, RAC, ROC, drie vroolijke Matrozen TRIO DE JANEIRO, boksen en rythme DE SACRAMA's met hun walsacrobatiek JAN ROEM, de man die ailes kan MARIO VERRA, de dolle guitarist Oroot orkest o.l.v. Peter Rester. Prijzen der kaarten f 1.—f 1.50, f 2.—, f 2.50 rechteÉ inbegrepen. Bespreekt vroegtijdig uw plaatsen. M O I CURSUS LANDBOUW-BOEKHOUDEN CURSUS TUINBOUW-BOEKHOUDEN De inschrijving van nieuwe leerlingen voor bo venvermeide cursussen, welke opleiden voor de ^ajaars-Examens 1943 v. h Bur voor Land en MU1geschred^nekVr°aUd"xExamensé kan van heden Vraagt omgaande inlichtingen be- treffende mondelinge en schriftelijke Ook,ln het drukke seizoen behoeft het AHo i! Vaiî cursus niet bezwaarlijk te ziin dp upif h0n-Joor het Najaarsexamen worden in ï-SSaKl®" mondelinge S NO) gn:",tig geTvolgJ afgelegd examen wordt den uiteerh t vni,^d" of Tainbouwboekhou- suwï S.!' Volledig prospectus van de gegevens betreffende de njblijvend aan te vragen bij het Nederlands Onderwijs Instituut Groningen Postbus 22. Deze advertentie uitknippen plaatsing geschiedt voorloopig niet. cur- examens Dir. L. BAKEMA in 't Hôtel „STRUVÉ" (K. BEEREBOOM) te Sappemeer 1. ZANG. 2. TOONEEL. Opvoering v. ,,'t WAS IN MAAI deur J. Bus, kluchtspul in drei bedrieven Muziek O. KERLIEN. Aanvang 6 uur. Zaal open 5 uur Kaarten in voorverkoop 40 et (bel. inbegr bij L. BAKEMA, Luth. Kerkstr. 1; S WIENDELS Langewijk E 2; E. LAMMERTS, Smitslaan 6 J. DE BEST, van Roijenstraat 81 en 's avonds aan de kas 60 et. DONATEURS met 1 Huisge- noot vrije toegang. Belangrijke BOELDAG Noordbroek Op Woensdag 17 Maart 1943, 's middags één uur zal in 't Hôtel STAAL, publiek contant worden verkocht: w.o. 4 nieuwe eikenh. Crapeauds, 1 nieuw Old. finish Eetk. Ameublement (4 stoelen en 2 fau teuils), eikenh. Kabinet, le klas Piano, Vampir Stofzuiger, halfk. Klokken, Radio, partij Stoe len, Kleerkist, Bakkersslede, Taart- en andere Trommels, Speculaasvormen, Winkelbakken, Ton Toonb.bascule, div. geijkte Maten en Gewichten, 1 Petrol.kachel, Bascules, Kapstok, Matrassen, Loophek, Schuifpaard, autoped, ovale- en ande re Spiegelis, Armstoelen, Strijkijzers, ijzer. Goot- steen, Oarb. Kooktoestel, fust Carbid, Grasma- chine, Karpetschuiers, Carb. Fietslantaarns, Rij- tuiglantaarns, tinnen Koffiepotten, Stopfles- schen, Badkuip, Koffertje, Bloemstanders. Ta- fels, Schilderijen, Sehoenen (H. en D.), Laarzen, Beenkappen, Vleugelpomp, Naaimachine, Ven- tiel-Waterpomp, 2 Eggen, 5.15 M. looden Buis, Theemeubel, Vaten, Trekladder, Bokkewagen, Ketels, Kolenkit, Rookstel, Zinken Tobbe, Plank- mes, Stormlantaarn, Melkbus, Wekker, Stoven, Messen, Vorken, Lepels, Emmers, Bordén, Trap- pen. Ledikanten, Kruiwagen, Vorken Schoppen Heerenfiets, Kachels, Theegoed, Zeis, Snit, Fam. Weegschaal enz. enz Bezicht. verk.dag van 10^12 uur f 0.15 en trée p. p. G. KOSTWINDER, Beëedigd Makelaar Noordbroek. KABOUTER GOEDERAAD (Ailes Door Oefening). Dir. W. J. VELLEMAN geeft op Zondag 28 Maart de tweede Leerlingen-uitvoering in Hôtel ..STRUVÉ" te SAPPEMEER. O.a medewerking van „DE CREPO's", Radio Ac cordéon Virtuozen en een groep Groninger Leer lingen. Uitverkochte zalen in Groningen. Kaarten 60 et. verkrijgbaar aan onderstaan- âe4Ta^re^se-1iL Hotcl .STRUVÉ", Sappemeer; T BALK, Zuidbroek: D. B. MUNTENDAM Noord broek; L. STEENHUIS, Slochteren; Mej POT. Her- yan Ropenstr. 143, Hoogezand en aan de kas Aanvang 's middags 5 uur. Zaalopening 4 uur Kinderen zonder geleide geen toegang. Hoogezand. Tel. 22 Dinsdag 23 Maart 7.30 uur: Ik kom met gloednieuwe attracties Denderende vroolijkheid door het populajre dansorkest van den gevierden Deen de koning tvan den lach met z n schlagers MUZIEK-REVUE. Prijzen f 1.50 en f 2.— plus belasting. Plaatsbespreking als gewoon. Oud Fr. Kleurbloezem. Onder contr. Bondskeur Instituut. Alléén het beste bij Zaadhandel, MARTENSHOEK. Besteld vroegtijdig. Aanbevelend, D. SCHEERINGA Hoenslaan 54, S'meer 1Het aansteekvlammetje onder den geyser. 2. Het lampje, dat onnoodig brandt. 3. Onnoodig sterke lampen, waar zwakkereookdienst kunnen doen. er niet naar 4. De radio, als U luistert. Deze vele kleine duiveltjes maken één grooten vijand, die U belet uit te-komen met uw gas- en electriciteitsrantsoen. Waak dus tegen elk „gedach- teloos verbruik" van gas of stroom, het bedreigt uw eigen en aller rantsoen. Contro- leer geregeld, dan komt U niet voor verrassingen te staan, dan kunt Ge tijdig ze If ingrijpen! Haal meer warmte iiif mitidei- koleti met of zonder Matrassen en Kussens Oude Ebbingestr. 52, Groningen. Tel. 28660. WiES mm A»

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 4