WOEKtR! mtzemimN Prijsopdrijying is RIJWIELEN, 3-WIELERS, MEDERUNDSE SCHOOL VOOR MODERNE TALEN LADDERS OPHALEN. Officieele madedeelinpn. Spaarbank Zuldbroek. BIP SCOOP -HOOGEZ&ND. Tel, 52. Een vrouw gaat naar de Tiopen. Keukenuitrusting STAD ROTTERDAM A'1720 DeTwentsche Bank N.V. «RENOVATUM» „ALS DE HEIDE BLOEIT" ZITTING BANDEN op Bon halve dagen ONGEDULD. WEEKKALENDER. OORLOGSSCHADE STORMSCHADF. Ne'em'nÂKKE&TJg De Nederlandsche Pijnsfiller SPAARBANK Plaatselijk Nut J. SCHAAPHOK „Als ik naga, wat ik tekort kom", In de Volkszaalc H. SCHAAP t.o. R. K. KERK SAPPEMEER '"liA r en haar 4 Dochterscholen Bonverlies doot Van 6 tot 12 Mei. O. Ebbingestr. 1b, Tel. 25126, Groningen Jùet dan 700 teellinaen pet jnzt HP Kl Q C Kl SAPPEMEER. C FH O C M» VEENDAM. Het is merkwaardig. hoe sommi- ge liefhebbers in het tuinieren zich gedragen ten opzichte van hetgeen zij hebben gezaaid. Kinderen in hun miniatuurtuintje, maar ook wel hier en daar een volwassene, die zich op het algemeene voor- beeld aan het pic d.uctief maken van zijn terrein i*. Tt gezet, heb ben zich nog niet op grond van er- varing gevoegd naar het geleidelijk tempo van de na^iur. Zij meenèn, dat deze te wer'; it op dezelfde wijze als het door .ischen uitge- vonden mechaniek, dat op haast en snelheid is ingericht. Zij willen, nadat zij het materiaal aan den éénen kant van de loopende band hebben aangebracht. onmiddellijk aan den anderen kant het afge-i werkte product in ontvangst ne- men. Tôt wachten ontbreekt het hun aan geduld. Wanneer een dag na het zaaien er nog niets boven den grond komt, hebben zij moeite, hun ongeduld te bedwingen en zichzelf te overreden, dat er toch op zijn minst wel een week over- heen zal moeten gaan. Maar als eindelijk die week om is, en er is nog geen resultaat te merken, be- ginnen zij te vreezen. dat hetzaai- sel mislukt is. Zij gaan zich verdie- pen in allerlei gissingen omtrent de oorzaak van deze vermeende mis- lukking en tenslotte wordt het ,hun te kras en, om zich te over- tuigen. of er gang in het groeipro- ces zit, krabben zij de laarde open en halen het nauw ontkiemde sprietje boven den grond. Nu zijn zij tevreden gesteld; nun nieuwsgierigheid is voldaan, hun onrust geweken. Zij stoppen het ontkiemde zaadje maar gauwweer onder de aarde en hebben het ge- voel, alsof zij het he"bben geholpen door het ingrijpen van hun nieuws- gierige handen. Maar het teere kiempje kan niet tegen een derge- lijke ontijdige operatie en het wachten op verder resultaat blijft nu tevergeefs; er vertoont zich niets meer en heel de tuinierderij is mislukt. Bederven wij zôô niet vaak onze mooie plannen. waaraan wij met vlijt en inspanning waren begon- nen? Hoeveel ondernemingen loo- pen op niets uit. doordat het on geduld ze in haar natuurlijken v groei heeft gedwarsboomd. Wij wil len te gauw resultaat zien. Wij in- formeeren, wij experimenteeren, wij forceeren, waar alleen geduldig af- wachten ons succès zou hebben ge- waarborgd. Door herhaaldelijk aandringen ontstemmen wij een klant. als een geneesmiddel niet direct helpt, loopen wij maar een anderen dokter en daarna naar een kwakzalver; een beschermer, die ons voorspraak heeft beloofd, vallen wij lastig. wanneer hij onzen brief niet nog denzelfden dag heeft beantwoord; met onze propaganda loopen wij zoo hard van stapel, dat wij de menschen vervelen inplaats van ze te bekeeren. Wij blijken op menig gebied di- lettant-tuiniers, die van den land- man nog moeten eeren, rustig te wachten totdat de natuur het door ons gezaaide vanzelf opkomen doet. Nadruk verboden. H. G. C. Zondag 16 Mei: Zon op 5.46, on der 21.27. Maart onder 4.41, op 17.09. De mensch is nooit gelukkiger dan wanneer hij anderen gelukkig maakt. Maandag 17 Mei: Zon op 5.44, onder 21.29. Maan onder 5.05. op 18.22. Tijdverkrrôeien is bestaan; tijd benutten is leven. Dinsdag 18 Mei: Zon op 5.43, on der 21.31, Maan onder 5.29, op 19.38." Niemiand weet ooit, wat in hem zelve zit, zoolang het lot hem niet in buitengewone omstandigheden heeft gebracht. Woensdag 19 Mei: Zon op 5.41, onder 21.32. Maan onder 5.58, op 20.55. Voile Maan 23.13;. Sommige ouders zijn er werkelijk trots op, wanneer ze in hun kinderen hun eigen gebreken terugvinden. Donderdag 20 Mei: Zon op 5.39, onder 21.34. Maan onder 6.31. op 22.10 Tegenslag waardig dragen is moeilijk; maar gematigd zijn in voorspoed is het toppunt van wijs- heid. Vrijdag 21 Mei: Zon op 5.38, on der 21.35. Maan onder 7.13, op 23.22. Het ware en zekere geluk des le- vens ligt niet buiten ons, maar in ons; niet in de geldkist. niet in dep adelbrief, niet in den schui- menden beker, maar in het kalme, tôt vroolijkheid gestemde hartf Zaterdag 22 Mei: Zon op 5.37, on der 21.37. Maan onder 8.04, op Geduld is een wapen, dat bijma al tijd de overwinning behaalt. WAAR GEBREK HEERSCHT, MOET GEHOLPEN WORDEN. DIT DOET W1NTERHULP DOOR U W OFFER GIRO 5553. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR GRONINGEN, KANTOOR VEENDAM Gebezigde afkortingen. E. eigenaar. F. filiaal. Cornm. commissaris. V. veref- fenaar. Vernn. vennoot. B.P. geeft aan, dat bepalingen zijn ge- maakt. die de bevoegdheid der be- trokken personen beperken. H.V. beteekent, dat de betrokken per- soon gehuwd is onder huwelijksche voorwaarden. Nieuwe inschrijvingen. E. van der Ark en Zoon, (B.P.) Hoogezand, Eiklaan 2, expeditiebe- drijf. Venn.: E. van der Ark (H.V.) en W. F. van der Ark. Wijzigingen. Boek-, Courant- en Handelsdruk- k.nij. Boekbinderij „Veendam" H. Hazewinkel, Veendam, Garastraa^ 83, drukkerij, boekbinderij en pa- piertiandel. De zaak wordt voort- gezet door de venn.o.firma: Firma H. Hazewinkel en Zn., onder den handelsnaam: Drukkerij „Veen- dam", H. Hazewinkel en Zn. Venn.: H., J. M. H. en M. J. M. Hazewin kel. P. van Dijken, Hoogezand, Hoofd- straat 76, kleinhandel in haarden en kachels, gereedschappen,_ ijzer- waren, huish. art., luxe -waren, ga- lanterieën, lederwaren, koffers, speelgoederen, tuinmeubelen, bor- stelwerken en parfumerieën en fa- bricage, verkoop en montage van markiezen. De venn.o.firma 1s ont- bonden. De zaak wordt onder den zelfden handelsnaam voortgezet door: D. Dijkstra. L Tuin, Noordbroek, Hoofdstraat B 163, rijwiel- en garagebedrijf en landbouwsmederij. Het rijwiel- en garagebedrijf is overgedr. aan de venn.o.firma: L. Tuin en Zonen (BP.) Venn.: L. Tuin. A. J. de Vries en C. L. de Vries. Ter inzage gelegde stukken. Rekersjing en verantwoording van dp N.V Nederlandsche Wissel- en Effectenbank te Sappemeer. DENKT OM BOSCH EN HEIDE Wederom zijn mooie stukken van de prachtige natuur in ons mooie Nederlandje grootendeels verwoest door 't vuur. Door den wind en door de droogte en het zachte voorjaarsweer, komt dan ook voor bosch en heide 't Brandgevaar weer meer en meer. Eén klein brandend lucifertje, één klein stukje sigaret heeft zoo dikwijls heele bosschen fel in lichterlaai gezet. Groote oppervlakten heide gingen reeds door brand teloor; mooie brokken van 't natuurschoon En wat krijgt men dan daarvoor? Nog meer borden met het opsehritt: ..Streng verboden toegang hier." zal er op den duur van komen en geeft dàt zooveel plezier? Rookt daarom niet in de bosschen. op de heide evenmin; geeft hierbij het goede voorbeeld, toont hierdoor. gemeenschapszin Werkt toch allen, allen mede tôt behoud van bosch en hei; wees vooral met vuur nietroekloos en beseft. bedenkt daarbij: Elke bosch- of heidèbrand ii verlies '^WIJK Prijzen consumptieijs. Voor verpakt consumptie-ijs en consumptie-sche"pijs, dat "verkocht wordt aan ijskarretjes. in melkm- richtingen. ijssalons e.d. mogen ten hoogste de onderstaande prijzen m rekening worden gebracht. Verpakt consumptie-ijs, dat ten- minste voor 10 gewichtsprocenten uit suiker en 2 gewichtsprocenten uit magere melkpoeder bestaat f 0.05 p. 40 gr. Consumptie-schepij s, dat ten- minste voor 13.5 gewichtsprocenten uit suiker bestaat f 0.05 p. 60 gr. Bij verkoop van consumptie-ijs met een lager suikergehalte of met afwijkend gewicht mogen ten hoog ste evenredig gewijzigde, naar be- neden afgeronde prijzen worden berekend. Bij verkoop voor gebruik ter plaatse per coupe, glas, schaaltje of dergelijke, mag de prijs met ten hoogste 100 °/c worden verhoogd. mits hetzelfde ijs tegelijkertijd te- vaas in hoeveelheden van 120 gr. of minder tegen de bovenvermelde prijzen -ten verkoop wordt aange- boden. Afronding mag dan op 2y2 cent naar boven plaats vinden. Maximum grossiers- en detaillis- tenprijzen voor groenten en fruit. Deze prijslijst geldt van 12 Mei af. GROENTEN: p. 100 kg. p. kg. Andijvie (glas f 22.f 0.29 R'oode kool - 13- 0.17 Savoyekool (geel) - 12.50 - 0.16 Groene kool (schelk) - 15.50 - 0.20 Witte kool - 10.50 - 0.14 Bloemkool: p. 100 st. p. st. over den kop gemeten: IA boven 25 cm. - 35.50 - 0.44 I boven 20 cm., - 3*.- 0.41 II van 16i20- cm., -124.50 - 0.32 III van 10—16 cm. - 17.— - 0.22 p. 100 bos p. bos Bospeen (glas) 20 st. p. bos v. tenminste 0.4 kg. afgebroken peen - 32.50 - 0.31 p. 100 kg.(* p. Kg. Peen zonder lof (roode) I v. 2050 gr. gew. - 13 50 - 0.18 II v. 51-200 gr. ongew. - 9.0.12 III v. 201-500 gr. - 7.50 - 0.10 IV v. 501 gr. en hoo- ger ongewasschen - 6.50 -I 0.09 Rabarber: Paragon - 13.0.17 Overige soorten - 10.50 - 0.14 Postelein (glas) - 36.0.45 Prei boven 15 mm. middell. - 14.50 - 0.19 tôt 15 mm. middell. - 11.0.14 p. 100 bos p. bos Radijs - 4.50 - 0.06 Bosselderij (glas) - 5.<0.07 p. 100 kg. p. kg. Knolselderij (zonder lof) boven 6 cm. middell. - 18.- 0.23 van 46 cm. middell. - 15..0.19 p. 100 bos p. bos Peterselie en kervel - 6.- 0.08 Kropsla (glas) p. 100 st. p. st. I minstens 1.5 kg. p. 10 st. - 7.50 - 0.10 II van 1.3—1.5 kg. p. 10 st. I 5.50 - 0.08 Sla (dunsel, snij- p. 100 kg. p. kg. en stoofsla) - 24.50 - 0.32 Raapstelen (glas) I boven 25 cm. II ""/an 20-25 cm. III korter dan 20 Spinazie (blad) Idem (struik) Kaskomkorpmers I vanaf 500 gr. p. II van 450-500 gr. III van 350-450 gr. Platglaskomkommers IA vanaf 750 gr. p. st. - 31. I van 650-750 idem - 28.- - II van '550-650 idem - 21.50 - III van 450-550 idem - 15. p. 100 kg. p Kemkommmerstek - 21.50 - 0.28 Schorseneeren: I ten hoogste 20 st. p. kg. 23.0.29 cm. 14.50 - 11. 9.50 - 11.50 - - 10. p. 100 st. st. - 27. - 21 - 14.50 0.19 0.14 0.11 0.15 013 p. st. - 0.35 - 0.27 - 0.19 0.40 0.36 0.28 0.19 kg. II van 2045 st. p. kg. - 15.50 - 0.21 Witte uien Roode uien Witlof I ten hoogste 15 st. p. kg. - 24.— - II meer dan 15 st. p. kg. - 19. Koolrabi (glas) p. 100 st. p I bov. 6 cm. middell. - 12. II v. 56 cm. idem - 10.- - 13.0.17 - 14.50 - 0.19 0.31 III v. 25 cm. idem p. 100 kg. p. 0.25 st. 0.16 0.13 0.08 kg. Voor het snij den van kool mag 3 et. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snij den gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 et. per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vôôr het schrap pen gewogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag door detaillisten-1 et. per kg in rekening gebracht worden den boven den verkoopprijs ,af \vm- kd Voor de afwijkende kwaliteitvan bovengenoemde producten, alsme- de voor het zg. uitschot, moeten prijzen berekend worden, die in een redelijke verhouding staan tôt de hierboven gepubliceerde maxj~ mumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maxi- mumprijzen moeten de verkoop- prijzen dienovereenkomstig worden vBrlââëd Het vragen van hooggre prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en •gebruik haar. Nieuwe opgaven kun- nen de vrSegere ongeldig maken. Bureau Oogstvoorziening, Het Bureau Oogstvoorziening van de Directie van den Landbouw (het Bureau van den Gemachtigde voor den oogst) is met ingang van 7 Mei verplaatst van Bezuidenhout" scheweg 26 naar Bezuidenhout- scheweg 123, Den Haag. Het tele- foonnummer is 72.0060, interlo- caal: letter G. Geldigheidsduur Kunstmestbonnen. Aile thans geldige kunstmest" bonnen behouden hun geldigheid tôt uiterlijk 10 Juni 1943. De sti'k- stofbonnen No. 5 en B.T, de fosfor- zuurbonnen No. 1 en de kalibonnen No 5 en B.T. moeten uiterlijk 7 Juni a.s door de verbruikers bij hun leveranciers wordeningeleverd, opdat deze voor tijdige inzending der bonnen aan het R.ViO. Kunst mest Distributie Bureau kunnen zorgdragen. De Provinciale Voed- selcommissarissen kunnen na 20 M'îi a.s. géén correspondentie be- treffende de distributie van' kunst- meststoffen in het seizoen 1942/"43 meer in behandeling nemen. De mogelijkheid tôt het omruilen van vervallen kunstmestbonnen tegen geldige bonnen blijft eveneens tôt uiterlijk 20 Mei 1943 geopend. Vergunningstelsel ingevoerd. In den vischhandel komt het veelvuldig voor, dat groot- en klein- handelaren zich op elkaars terrein begeven, hetgeen niet bevorderlijk is voor "een gezonde ontwikkeling van dezen tak van handel en een behoorlijk toezicht op de naleving van prijs- en verdeelingsvoorschrif- ten ten zeerste belemmert. Teneinde de zoo noodzakelijke ordening in den vischhandel te be- reiken. is in het 8 dezer versche- nen Voedselvooïzieningsblad een verordening afgekondigd van het Bedrijfschap voor Visscherijproduc<- ten, waarbij met ingang van een nader door dit bedrijfschap te be- palen datum de uitoefening van den groot- en kleinhandel invisch. schaal- en schelpdieren markt- en straathandel hieronder begre- pen alsmede de uitoefening van het bedrijf van tusschenpersoon in den vischhandel, afhankelijk wordt gesteld van een vergunning. Be- langhebbenden kunnen zich uit een officieele mededeeling van na OOOR Renovatum verzekert Uw bezit tegen BRANDSCHAOE Pracli%che voorwaarden Bi/li/fce taneven InlichlinÇen bij onze correspondenten Algemeen Onderling Waarborg Genoolschap LEIDSCHEPLEIN 29 AMSTERDAM-C. J Koolrapen (A) - 7.0.09 Koolrapen (B) - 6.0.08 Tuinkers - 56.50 r 0.62 Peulen - 164.— - 1.94 Kasboonen - 1.95 - 2.25 Asperges: Soort IA, tôt 26 cm. lang, zonder gebreken, 25. st. per kg. - 104.— - 1.24 Soort IB, tôt 26 cm. lang, met lichte gebre ken, 25 st. per kg. - 94.50 - 1.13 Soort IIA, tôt 26 cm. lang, zonder gebreken, 2640 st. per kg. - 89.-1.07 Soort IIB, tôt 26 cm. lang, met lichte gebre ken, 2640 st. p. kg. - 78.- 0.93 Soort IIIA, tôt 26 cm. lang, lichtblauw, t/m 25 st. per kg. - 78.— - 0.93 Soort IIIB, tôt 26 cm. lang, lichtblauw van 2640 st. per kg. - 61.— - 0.73 Soort IV. tôt 26 cm. ft*hg, dun en lichtbl., 41—55 st. P. kg. - 45.0.54 Soort V, holle en stuk ken uit bovengenoem de sorteering - 56.0.67 FRUIT: Aardbeien - 334.3.94 Voor de prijs van (gekookte) kro- een umuccie --r ten wordt verwezen naar Bekend- Viere bijzonderheden op de hoogte making No. 54. stellen. In Uw huisapotheek en in Uw zak, steeds bij de hand, zijn AKKERTJES een eerste hulp bij onver- hoedsche pijnen en ook bij 'n opkoftiende griep. Vergunningstelsel voor den Vischhandel. M.i.v. een^nader door het Bedrijf schap voor Visscherijproducten te bepalen datum is op grond van de verordening tôt regeling van den handel in visch de uitoefening van den groot- en kleinhandel in visch, schaal- en schelpdieren markt- en straathandel hieronder begre- pen en van het bedrijf van tus schenpersoon in den vischhandel slechts toegestaan aan hen, die in het bezit zijn van een daartoe door het bedrijfschap afgegeven ver gunning, waarvoor aanvragen vôôr 8 Juni as', moeten worden inge- diend bij genôemd bedrijfschap, 2de Adelheidstraat 300, 's-Gravenhage. Zij, die zich na 6 Augustus 1941 op grond van het Visscherijbesluit' 1941 bij de N.V.C. hebben aange- meld, onverschillig of zij sedert dien bij genoemde Centrale voor- loopig als georganiseerde zijn toe- gelaten of niet, behoeven geen aan- vrage meer te doen. Ongemerkte Lammeren, Voor lammeren, geboren in 1943, is tôt 1 Juli 1943 niet van toepas- sing de bepaling, dat voor schapen alleen geleidebiljetten worden af gegeven, indien zij gemerkt zijn en staan ingeschreven in een scha- penboekje. Tôt RJuli 1943 mogen lammeren, geboren in 1943, ongemerkt worden verhandeld en vervoerd. doch het vervoer dien't op geleidebiljet plaats te vinden, waarop in plaats van de registratiemerken het aantal stuks wordt vermeld. Bij verkoop van schapenhouder naar schapenhou- der blijven aankoopvergunningen noodig. FEUILLETON. 23) Nadruk verboden. Hij las zijn brief nog even door en stak dien- in de enveloppe. Er werd op de deur geklopt en Margo Girardin kwam binnenstormen. „Dirk, lieve Dirk!" juichte zij. Dan greep zij zijn beide handen, boog er zich over heen en kuste de slanke vingers vurig en ftmig. „Maar, Margo. wat doe je? Laat mijn handen toch met rust," zei hij lachend. „Ncen, ik moet je handen kus- sen, want sedert gisterenavond heb ik eerbied voor je gekreg-n. Ach, Dirk, ik heb tianen van geluk ge- geschreid, toen men je zoo storm- achtig toejuichte. Klein, nietig klein is Margo Girardin "geworden, nu Çirk Willebrands zoo hoog verhe- ven is." Zij keek hem met stralen- de oogen aan en voegde er aan toe: ,,Ik ben trotsch op je!" Hij sloeg de armen om haar heen. ..Eigenlijk heb ik ailes aan jou te danken," fluisterde hij haar toe en een golf van dankbaarheid welde in hem op. Hij meende, dat die dankbaarheid liefde was en met innigheid vervolgde hij: „Margo, wij zullen samen Verder werken. elkaar aansporen tôt altijd betere, tôt altijd volmaakter kunst. Jij wordt een operazangeres, zooals er geen tweede te vinden zal zijn en ik een beroemde componist. Laten wij samen trouwen, Margo!" „Wat?" Zij ontsnapte hem en bleef bevend en bleek voor hem staan. Trouwen? Neen, Dirk. daar voor heb ik je te liefIk zou voor jou een lastpost worden, zoo- dra je zoudt erkennen, dat je wel van mij houdt, maar mij niet be- mint." Een droevig lachje kwam op haar gezichtje. ,,Er woont in Hol- land een blonde vrouw, aan haar heb je je hart geschonken. Op mijn zwarte zigeunerlokken staat geen bruidssluier". ..Margo!" Hij fronste de wenk- brauwen. Waarom moest zij hem juist nu over Josine spreken? Josi- ne die hij vergeten moest! Was het niet haar kleingeestigheid geweest, die de band had verscheurd, waar- mede zij eens verbonden waren? Nu hadden Margols woorden de beeltenis van, het jonge meisje voor zlin geëstesoog getooverd. Sterk en levendig stond het voor hem en hij voelde het verlangen naar haar in hem branden als een vlam. Margo glimlachte. maar daarach- ter verborg zij haar groote smart. Zij moest zich beheerschen, anders zou zij zich laten gaanjen het ge luk van den beminden man ver- woesten. „Ja, Dirk, wat je als liefde be- schouwt, is slechts groote sympa thie en dat is al zooveel waard. Want twee menschen als wij kun nen wel een stukje van onzen le- vensweg te samen bewandelen. Maar wij moeten vrij blijven, be- grijp je mij? Door het geheele le ven gaan, verbonden door een niet te verbreken band. wel beste jon- gen, dat zou een droevige tocht worden. Die huwelijken tusschen kunstenaars eindigen meestal slechô Maar dat je mij over trouwen spreekt, Dirk. dat maakt mij zoo trotsch, dat is al een heerlijk ge- schenk voor mij." Aangedaan verborg zij het lieve gezichtje in de handen. .Margo, je bent het verrukke- lijkste schepseltje ter wereld," riep Dirk uit en trok haar alweer in zijn armenJa, wat je zegt over trouwen, daarin' kun je wel gelijk hebben, maar toch hou ik zooveel van je, schattig zangvogel- tje." Zij lachte alweer. „Och, weet je, de liefde is toch zoo eigenaardig. ir moet er verstand van hebben." Il Dirk keek ernstig. Ja, Margo kon wel gelijk hebben. De liefde is iets eigenaardigs, daarvan moet je ver stand hebben." Plotseling was het hem alsof hij in de plaats van de zwartgelokte Margo de blonde Josine in de ar men hield. Haar teer hoofdje met de goudblonde krullen stak zoo lief en jong af tegen de zwarte rouwkleeren Ja. de liefde is iets eigenaardigs. Josine voelde zich in het prach" tige huis, waar professor van Kem- pen haar als zijn echtgenoote had binnengeleid, zoo ontzettend een- zaam, nu Maurits er niet meer was. Haar huwelijk had maar enkele maanden geduurd en soms meen de de jonge weduwe, dat het hele- maal niet waar was, dat zij ooit ge- trouwd was geweest. Als dat groo te huis, waarin elk voorwerp, en elk meubelstuk aan Maurits herin- nerde, niet zoo'n 'duidelijke taal had gesproken, dan zou Josine kunnen denken, dat een buitenge- woon levendige droom zich in haar geheugen had geprent. Maar die geheele inrichting, die snuisterijen, vooral die kostbare vleugel en de kasten gevuld met muziekstukken. dat ailes herinnerde haar aan haar overleden man. zeker niet het minst de reeds dorre lauwerkran- sen aan de muren. On zekeren dag sprak zij met haar ouders over haar eenzaam- heid. „Weet je wat je doen moet, kind," zei haar moeder en haar verschrompeld gezichtje straalde bij de gedachte, haar dochter weer thuis te hebben. „Je moet die groo te huishouding opdoeken en weer bij ons komen wonen." Maar de majoor dacht er zoo niet over „Blijf in het huis, waar in je man je heeft binnengeleid op den dag van je huwelijk", zei hij. Hij heeft je verwend en je bent verstandiger geworden. onze een- voud zou je niet langer behagen... En wie weet. misschien komt er wel eens iemand, die je eenzaam- heid wil deelen", ging de oude heer voort en knipoogde schalks. „Je bent veel te jong om weduwe te blijven." Neen, vader vergiste zich. Josine wilde ongetrouwd blijven, want hij, aan wien haar hart toebehoorde4 was in toorn en vijandschap heen- gegaan. Op den brief, dien zij hem geschreven had, was geen ant- woord gekomen, hoewel zij heime- lijk het gehoopt had. Zij vroag haar vader, waarom hij ook niet aan Dirk Willebrands een beriCht had gezonden van het overlijden van Maurits, daar hij toch wel zijn adres aan zijn moe der in Leeuwarden had kunnen vra gen. De majoor kéek haar doordrm- gend aan en antwoordde: „Wat gaat mij die vlegel aan, die zich zoo onbeschoft tegenover mij heeft gedragen? Ik wil niet meer aan hem denken en raad je aan. het evenmin te doen. Die brutale deug- niet, tôt niets in staat, is het niet waard, 'dat men zich nog over hem bekomrrjert. Die tingeltangeljongen, die niets is en nooit iets worden zal (Wordt vervolgd). HoogezandSappemeer. Dagelijks behalve des Zaterdags geopend van 6-7 uur DE JEUGDBANK des Zaterdags van 24 uur. op Donderdag 20 Mei van 68 uur Donderdag 27 Mei ook van 68 uur. HET BESTUUR. ZATERDAG kwart voor 6. ZONDAG half 3 en half 6. Toegang 14 jaar. HILDE KROGER in een avontu'ur- lijk verhaal, zich afspelenûe in de geheimzinnige sfeer van het on- heiispellende oerwoud Tusschen leven en dood zocht zij haar weg- Onder de sterren van de mysteneu- ze tropennaeht strijden twee man- nen om een vrouw Plaatsbesprekpn van 1112 en van 3-5 uur. Besproken plaatsen moe ten vôôr de aanvang afgehaald zijn. Makelaar en Taxateur, Sappemeer. Beleggingsadviezen. Onroerende Goederen Hypotheken Expertise Assurantiën enz. enz. Jongelui die dringend veflegen zijn en reeds in het bezit zijn van punten voor Extra- keukengerei, pro- beert U eens bij ons. Voor U hebben wij spéciale NOOD-UITRUSTINGEN ter waarde van 70 punten in diverse kleuren. Voor nu en later O'OUDI HOOFOPOORT - URI1J ZfTVL 0» ItAATlOHAPWj n.v. MAATSCHAPPU Een Nederlandsch Bedrijf door de eeuiven heen zei de klant, maar de winkelier werd baloorig en zel „U komt niets tekort. Bij mij lukt U het niet, maar bi sommige anderen wel. U koopt, en tegen iederer prijs. U hebt genoeg. U wordt niet mager, maar die stakkers met lage loonen moet U zien; één ziekte er zij zijn er geweest. Daar helpt U aan mee." Hij had een klant minder, maar hij had gelijk. F R A S M U S H U IS COOLSINGEL ROTTERDAM VADER, daar leveren ze en het komtp steeds in orde Kantoor Hoogezand. Gaarne verleenen wij onze bemidde- ling bij aankoop van effecten voor belegging. Stort Uwe gelden op een bankreke- ning en maak gebruik van het ge- makkelijke systeem van bankgiro, waarover gaarne nadere inlichtin-..' gen worden verstrekt. Deponeer Uwe geldswaarden en kostbaarheden in een loket in onzen brand- en inbraakvrijen kelder. De sedert 20 jaren alom bekende grote bonafide zj. va-u iiuersina en Moet zij. Siddeburen. Ond er- o-nnn uinenga, 28 j.. Ten apper, 24 j., Kolham; Een kiurf Kantens en G J., Scharmer; B. UU- Mevrouw,0lham gn H Walburg bonnen b Getrouwd: G wilthof ze los in -en en G. Elzenga, 21 schort. E. T. Moedt, 22 j., delijk vooral van M. A. E. Bijmolen, 24 j., huiavrouw ".heert S, nog secuurder da^L na* Harm Roosje, 20 j: te ,'to "sil ai ociiii i' Publ. v/'h Dep. v. Handel, Nijvérheid en Scheepv t b v.h. C.D.K. scholen voor het beste MONDELING OF SCIÎRIFTE-! LIJKE ONDERWIJS op bijna elk gebied tegen de ïaagste lesgelden met duizenden en duizenden ge- slaagden tot in de hoogste kringen der maatsch'appij. Steno-Typen Nederl., Duits, Frans en Engels, Boek- houden en Middenstandsopteiding, L.Ô. Handels- kennisVakleraar Boekhouden en Staatspractijk- diploma Nederl., Doits, Frans en Engels met ot zonder Handelscorrespondentie. Conversatie Ready Wereld Méthode. Hoofdcorrespondent vakleraar Handelscor respondentie. Aile speciaal-opleidineen voor het com- mercieel, industrieel, administratief en literair groot> en kleinbedrijf. Opleiding Publicist, akte L.O. Teke- nen, N.O. akte N II B Tekenen, Modetekenen, Hand- sohriftverbetering en Handelsdiploma en akte M.O. Schoonschrijven en in aile andere vakken van onze scholen. Vraagt lijsten van duizenden geslaagden en folder met aile leervakken. 9» Bederf niet langer Uw oogen met Me vrouw! Wij repareeren Uw kousen met de zelfde zorg, die U er aan besteedt, echter doen wij het volkomen on- zichtbaar, gelijk fabriîkswerk, ZOO- DAT ZE WERKELIJK ALS NIEUW AFGELEVERD WORDEN BINNEN DE 24 UUR. ONZE NIEUWE SERVICE IS VOOR U EEN UITKOMST 1

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 4