17, 'V ttûût is tHmetf WQIKIR! Hjtten idvïiimn HUISKOUDSTER GEVRJAGD, BOELDAG Hoogezand. Zwem»er,„NERO BIP SCOOP - HOOGEZAND. Tel, 52, HANS ALBERS in TRENCK DE PANDOER Hôtel faber Hoogezand. Tel. 22 FRiNS WOUTFRS en zijn Radiosolisten Middenstandsdiploma Crtoofloor ,,0rinQff@or" KLOMPEN KLOMPEN "S1.- -* w DE LANGSTE DAG. OFFICIEELE MEDEDEELiOEN. LANDDIENST Jeugd van Nederland: 65 cts-, Neem nÂKKERTJE De Nederhndsche P/jns fil ter nette Inboedel Jaarvergadering 't Hôtel BEEREBOOM J. SCHAAPHOK Zondag 20 Juni a.s. NIEUWE CURSUS Noodgedwongen BOS - LEXL, KERKWEEK voor iedereen. „Jezus Christus Heer der Wereld" Dr. M. A. BEEK v. Groningen op Dinsdag 22 Juni in de Ned- Herv. Kerk te HOOGEZAND. Liturgie: Ds. SCHMIDT. Zang Mevr. EDZES KOERTS. TOEGANG VRIJ. Hamerende Hoofdpijn/ Die levert zijn Scheerzeep- bon S in bij zijn leveran- cier, want hij lerijgt dan nog Adelaar-Scheerzeep van oude kwaliteit! n ADELAAR-PRODUCT SPAARBANK Flaatselijk Nut van 6-7 uur DE JEUGDBANK Zwarte handelaar helpt arme drommel Nieuwe ZOLEN onder Uw versleten Klompen gezet en zij zijn weer als nieuw. Geen huur - Geen rente Hoe kan dat Merkwaardlg is, dat behalve het nog slechts hier en daar plaatse- lijk bestaande Sint Jiansvuur er omstreeks den langsten dag geen feest wordt gevierd, dat met het hoogtepunt van den zomer in ver- band kan worden gebracht. Wanneer de zon op haar laagst staat, vieren wij Kerstmis en zoo- dra haar licht voldoende in kracht is toegenomen om den winter te verdrijven, komt Paschen in zicht, om na zeven weken door de Pink- stervreugde te worden gevolgd De vraag rijst, waarom er bij het tijd- stip van hoogsten luister en sterk- ste kracht een feestviering ont- breekt. Het lijkt, alsof wij alleen blij kunnen wezen met de hoop op de toekomst. Onze prêt schijnt louter voorpret te zijn. Want in het duis- terste van het seizoen en later. als het voorjaar meestal nog slechts op de kalender bestaat doch de werkelijkheid schraalte en guurte oplevert, speculeeren wij op het vooruitzicht van zomer. En nu is de zomer gekomen enwij zuchten, dat hij wel spoedig voorbij zal gaan. De langste dag staat ook alweder in het teeken van de toe komst: de dagen. beseffen wij, beginnen thans in te korten en na eenige weken zullen wij het reeds meberken, dat het warme licht uit de lucht is en de herfst zijn intre- de aankondigt. Toekomst en altijd toekomst beheerscht onze gedach- ten en onze gevoelens. Het hoogtepunt van het seizoen en het hoogtepunt van het leven moesten, praktisch gesproken, het feestgetij bij uitnemendheid zijn. Men heeft immers bereikt, waar- naar men zoo lang heeft uitgezien. En nu is dit doel veroverd, en de stemming daalt? In zijn jeugd verheugt men zich in illusies om- trent de rijpe jaren, waarin men zich zijn carrière heeft geschapen, zijn gezin heeft gevestigd en op het hoogtepunt staat van zijn kennis en macht. Doch als het eenmaal zoover is gekomen, maakt men zich zorg over de eerste grij- ze haren en men denkt aan den naderenden ouden dag. Van fees- telijke stemming geen sprake meer! Het hoogtepunt met zijn over- vloed om zich heen bracht den dichter Horatius er over aan het mijmeren. dat hij eenmiaal zijn ge- rieflijke woning, zijn vrouw en kind zou moeten verlaten om te worden begraven onder de in vollen was- dom pralende boomen, die hijzelf had geplant. Van dienzelfden dichter is echter ook de bekende spreuk: Pluk den dag! Tegenover de toekomst heeft ook het heden zijn rechten. Laat de herfst in aantocht zijn en de winter hém volgen, op dit oogen- blik mogen wij nog genieten van den oppersten bloei en het zou ons later spijten. dit genot terwille van sombere toekomstmijmeringen te hebben verzuimd. H. G.C. Verbod tôt verkoop en koop van te velde staande gewassen. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Groningen vestigt met nadruk de aandacht van belang- hebbende telers op de verbodsbe- palingen neergelegd in art. 3 van de verordening Granen, Zaden en Peulvruchten 1942 I. Hierin wordt verhandelen en ver- vreemden van te velde staande ge wassen ten strengste verboden. In een enkele uitzonderingsge- val kan echter ontheffing worden verleend, n.l. indien het belang der voedselvoorziening of een dringen- de omstandigheid zulks noodzake- lijk maakt. Hierbij wordt gedacht aan gevallen van overlijden. boedel- scheiding, gebrek aan hulpmiddelen voor het oogsten en dergelijke. Als kooper kan dan alleen een ge- organiseerde landbouwer optreden, die het zelfde gewas, dat hij aan- koopt ook op eigen bedrijf heeft verbouwd, terwijl hij gehouden is aile aangekochte producten bij de P.A.V.A. in te leveren. Er wordt daarbij uitdrukkelijk op gewezen, dat deze gewasen niet voor de be- rekening van een eventueele teelt- premie in aanmerking komen. Eventueele aanvragen om ont- hefing kunnen worden gericht aan mijn bureau Landbouwhu'is, Mar- tinikerkhof 32, Groningen. Dorschen van Koolzaad. De Provinciale Voedselcommissa- ris voor Groningen maakt hiermede bekend. dat perceelen koolzaad, dicht bij de bedrijfsgebouwen gele- gen, in 't algemeen in de schuur gereden moeten worden. De verderop gelegen perceelen kunnen ter voorkoming van zaad- verlies ter plaatse machinaal wor den gedorscht. Voor zoover op de betreffende bedrijven electrisch kian worden gedorscht, dient uit een oogpunt van brandstofbesparing, zoo weinlg mogelijk op het land te worden gedorscht. Voorrang bij het dorschen van koolzaad hebben de bedrijven met kleine schuren. Met nadruk wordt er op gewe zen, dat niet tôt dorsching van de producten mag worden overgegaan, dan nadat een dorschvergunning bij den Plaatselijken Bureauhouder is aangevraagd en verkregen. Bij zelfdorsching, door den land bouwer aan te vragen; bij dor sching met een loondorscher of coôperatieve vereeniging door den dorschmachinehouder. Het tijdens het inhalen uitge- vallen zaad dient onmiddellijk op een afzonderlijk dorschbriefje te worden vermeld. Voor het persen van koolzaad- stroo zal geen persdraad beschik- baàr worden gesteld. Verbod koopen, verkoopen en afleveren van Meubelen. Het verkoopen en afleveren van meubelen door fabrikanten is sinds 12 Febr. j 1. verboden. Blijkens een publicatie in de Staatscourant van 11 Juni '43 is dit verbod thans uit- gebreid tôt het koopen, verkoopen en afleveren van ongebruikte al dan niet ge,stoffeerde houten meubelen in hel algemeen, zoodat het ook aan grossiers en detaillisten. ais- mede aan ambachtslieden verboden is ongebruikte, al dan niet beklee- de houten meubelen zonder vergun- ning te verkoopen en/of af te leve ren. Ook aan gebruikers is het zon der vergunning koopen dezer meu belen verboden. Van het verbod zijn o.a. uitgezonderd bureau-meubelen, waaronder uitsluitend te verstaan: bureaux, schrijfmachinetafels, kar- thotheekkasten en -laden en regis- terkasten. Eveneens buiten de verbodsbepa- ling vallen die meubelen. die krach- tens een „Verlagerungsauftrag" vervaardigd zijn, voorzoover de ..Verlagerungsauftrag" is goedge- keurd door de ..Wirtschaftsgruppfe Holzverarbeitende Industrie" te Berlijn en door de „Zentralauf- tragsstelle" in Den Haag. De geldigheid van door den di recteur van het Rijksbureau voor Hout ingevolge zijn bekendmaking van 12 Februari '43 reeds afgege- ven vergunningen vervalt één maand na dato van de huidige pu blicatie. Aanvragen om een vergunning tôt verkoopen en/of afleveren van reeds gereed zijnde al dan niet be- kleede houten meubelen aan gros siers, stoffeerderijen en detailhan- delaren, welke vergunningen te- vens als verkoopvergunning voor dezen gelden moeten worden inge diend a. door leden van de Vakgroep Meubelindustrie en Meubelstof- feerderij, alsmede door de leden van de Vakgroep Woninginrichtersam- bacht via hun vakgroep door mid-, del van door deze vakgroepen tel' beschikking te steilen aanvraag- fornjulieren b. door ondememers, die niet bij één der beide genoem- de vakgroepen aangesloten zijn, rechtstreeks bij het Rijksbureau voor Hout op bij dit Bureau ver- krijgbaar gestelde formulieren. Aanvragen om een vergunning tôt verkoop en aflevering aan ver- bruikers en aanvragen om koopver- gunningen door verbruikers kun- hen tôt nadere mededeeling niet in behandeling worden genomen. Eerl ieder, die al dan niet be- kleede houten meubelen vervaar- digt, bekleedt of op andere wijze bewerkt, alsmede een ieder, die al dan niet bekleede houten meube len verhandelt. is verplicht van zijn op den datum dezer bekend making aanwezigen voorraad ge- reede ongebruikte, al dan niet be kleede houten meubelen op daar- voor bestemde formulieren opgave te verstrekken. Deze opgave moet uiterljjk 19 Juni 1943 in het bezit zijn van het Rijksbureau voor Hout, Driekoningenstraat 4, Amsterdam. De formulieren moeten door de le den van de vakgroep Meubelindu strie en Stoffeerderij en van de Vakgroep Woninginrichtersambacht bij hun vakgroep worden aange vraagd. Ondernemingen, welke niet bij één dezer vakgroepen zijn aan gesloten, vragen de formulieren aan bij het Rijksbureau voor Hout. Meubelen. die op den dag van af- kondiging dezer publicatie reeds zijn afgezoden, worden geacht te behooren tôt den voorraacfcvan den ontvanger en moeten door deze bij zijn voorraad worden opgegeven. Een ieder, die al dan niet beklee de houten meubelen vervaardigt, bekleedt of op andere wijze bewerkt is verplicht maandelijks op de daar- voor bestemde formulieren opgave te doen van de aantallen in de af- geloopen kalendermaand vervaar- digde, al dan niet bekleede houten meubelen. Deze opgave moet in het bezit zijn van het Rijksbureau voor Hout uiterlijk op den 7den van de maand, volgende op die, waar- op de opgave betrekking heeft. De eerste opgave moet uiterlijk 7 Ju- 11 1943 in het bezit zijn van het Rijksbureau voor Hout en moet, in afwijking van het vorengestelde, be trekking hebben op de tijdruimte, liggende tusschen den datum der huidige publicatie en den Isten Ju- li 1943. Ook deze formulieren moe ten bij het voornoemd Rijksbureau worden aangevraagd. Bericht No. 196. Inlichtingenplicht voor fabrikanten van industrieéle producten. In de Staatscourant van 11 Juni 1943 is afgekondigd het uitvoe- ringsvoorschrift van het prijsvor- mingsbesluit „Inlichtingen Fabri kanten van idustrieele producten no. 1", waarin de fabrikanten van a. zeepvervangende wasch-, reini- gings- en schuurmiddelen b. overigç schuurmiddelen; c. poetsmiddelen; d zoetstoffen en verzoetingsmidde- len; e. artikelen vervaardigd uit leder- vervangende stoffen. f. vitaminepreparaten verplicht worden tôt het geven van inlichtingen. Deze inlichtingen moeten worden gegeven ten aan- zien van die goederen, welxe op het tijdstip van het in werkmgtreden van dit voorschrift door de fabri kanten in den handel gebracht worden, binnen een maand na dit tijdstip en ten aanzien van goede ren, welke na genoemd tijdstip voor het eerst of opnieuw in den han del worden gebracht voordat dit plaats vindt. Bedoelde inlichtingen moeten eveneens worden verstrekt voordat de prijzen, samenstellingen, ver- pakkingen of merken van de goe deren worden gewijzigd. Onder fa brikanten worden mede verstaan degenen, die genoemde goederen van derden betrekken en deze on der eigen naam. merk of verpak- king ten verkoop aanbieden. De inlichtingen moeten worden verstrekt op formulieren, welke voor de belanghebbenden kosteloos ver- krijgbaar zijn bij den Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen voor zoover het betreft de goede ren welke onder a, b, c en d ge noemd zijn. bij het RB. voor Hui- den en Leder voor de onder e ge noemde artikelen en bij het R.B. voor genees- en verbandmiddelen voor de onder f genoemde prepa- raten. Zeer belangrijke Formulieren voor Detaillisten. Op nader door de plaatselijke distributftediensten bekend te ma- ken dagen dienen aile bij het Cen- traal Distributiekantoor onder de codenummers 1000 tôt en met 5999 ingeschreven detaillisten bij die diensten twee formulieren af te halen. Het is van zeer groot belang voor elken detaillist om deze beide formulieren volledig ingevuld en onderteekend binnen drie dagen na ontvangst wederom bij den dis- tributiedienst in te leveren. Bij het niet of te laat inleveren bestaat de mogelijkheid, dat de betrokken de taillist geen toewijzingen meer ont- vangt. Het heeft geen zin inzake bovenbedoeled aangelegenheid met het C.D.K mondeling of schrifte- lijk in overleg te treden. Correspon- dentie daarover kan dan ook niet worden beantwoord en persoonlijk bezoek niet worden ontvangen. Zoo noodig wende men zich voor inlichtingen tôt de plaatselijke dis- tributiediensten. Ongebruikte Meubelen voor de Duitsche Weermacht. In aansluiting op de publicatie van den directeur van het Rijks bureau voor Hout in de Staatscou rant van 11 Juni j.l. (bladen van 12 Juni e.v.) wordt nog medege- deeld, dat het verbod van koopen, verkoopen en/of afleveren van on gebruikte, al dan niet bekleede hou ten meubelen, ook betrekking heeft op koopen door, resp. verkoopen en/of afleveren aan de Duitsche Weermacht of derzelver onderdee- leni. Ook hiervoor is een vergun ning van voornoemden directeur noodig. GERMAÀNSCHE Helpt mede Europa's Korenschuur te vullen 1 Nog steeds liggen in het Oosten vele vruchtbare ge- bieden te wachten op stoere knuisten, die hen zullen be- bouwen. Treedt in de voet- sporen van hen, die reeds vorig jaar daarheen zijn getrokken. Strijdt met hen mede in den productieslag voor de Europeesche voed selvoorziening. Ook Neder land heeft daar baat bijl Trekt nu de wijde wereld in, brengt iets tôt stand en wordt boer op eigen hofstede. s Meidt je aan en vraagt inlichtingen bij het adres Monseigneui Van de Wete- ringstiaat 118 Utrecht perdoosje FABRJKANTEt N.V. NOURYRHARHA. 0EVENTEK1 In Uw huisapotheek en in Uw zak, steeds bjj de hand, zjjn AKKERTJES een eerste hulp bij onver- hoedsche pfjnen en ook bij 'n opkomende griep. WAAR GEBREK HEERSCHT, MOET GEHOLPEN WORDEN. DIT DOET WINTERHULP DOOR U W OFFER GIRO 5553. KORT VERHAAL. Schetsje door FRANK VAN FALCKENOORT. Het rustige leventje van boer van Dam werd wreed verstoord, toen zijn vrouw Geertje op een morgen niet meer opstond en en kele dagen daarna plotseling over- leéd. Geertje was een stille vrouw geweest, die met nijvere hand het kleine huishouden van boer van Dam ze hadden maar één zoon bestuurde. Toen ze door de fa- milie ten grave gedragen was en men zich tegoed deed aan de kof- fie en koèk, zooals het gebruikelijk was, gaf iedereen dit volmondig toe. Van Dam zelf zat er wat we- zenloos bij. Vler en twintig jiaren had hij lief en leed met zijn vrouw gedeeld en nu was ze zoo maar in eens van hem weggenomen door den dood. Het leven gaat echter verder en het werk op de boerderij van van Dam kon ook niet stil blijven lig gen. De koeien moesten op tijd gemolken worden en het land be werkt. Van Dam had niet veel tijd om te treuren en op aansporing van zijn buren werkte hij dan ook maar hard, want hij moest met zijn zoon en een knechtje het hee- le bedrijf thans beheeren. En dat yiel niet mee, vooral niet als je 's avonds moe thuis kwam en zelf nog de boterhammen moest snij- den. Dat duurde zoo een paar maan- den en duidelijk bleek in huis, dat de zorgzame hand van een vrouw ontbrak Geen van beiden, vader noch zoon, vonden dat prettig en het was Klaas, die op een avond tôt zijn vader zei: „Weet je wat je doen moest, vader? Een adverten- tie plaatsen voor een huishoudster. Want zooals het nu gaat, kan het niet langer." Van Dam, die nog in de kracht van z'n leven was, had eens ge- zucht en slechts geknikt. Ja, dat zou wel het beste wezen Zonder een vrouw ging een boer derij toch niet goed. En den vol- genden ayond had hij een stuk papier en een enveloppe opgezocht en was aan het schrijven gegaan Schrijven was wel niet z'n fort, maar toch had hij een fatsoenlijke advertentie samengesteld en deze stuurde hij naar het bureau van de krant. Den dag daarna stond de advertentie van van Dam in het provinciale blad: „Huishoudster gevnaagd op een kleine boerderij in klein gezin. Brieven aan het bureau van dit blad." De krant zou de brieven wel doorsturen. En de brieven kwamen dan ook. Den eersten avond bracht een heel pak, wel vijftien. Den dag daarna kwamen er nog enkele brie ven. Zondags na kerktijd werden de brieven allemaal nog eens zorg- vuldig nagelezen en na rijp benaad hadden vader en zoon hun keuze bepaald. Een flinke jonge vrouw uit Friesland stond hen beiden wel aan. Ze schreef, dat ze op een boerderij was opgegroeid en dus verstand had van het vak. Ze was goed gezond en gaf de voorkeur âan een rustig, klein gezin. Ook van Dam en z'n zoon hielden van rust ,dus werd de Friesche geschre- ven. of ze eens wou komen praten. Een paar dagen later arriveerde een flinke. gezonde jonge vrouw. Er werd een poosje gepraat in het kleine achterhuis en Janma, zoo heette de uitverkoren huishoudster deed al dadelijk of ze thuis was, zette koffie en sneed brood. Over het loon was men het spoedig eens en met de eertse van de nieuwe maand zou de huishoudster haar ,'intrede doen op de boerderij van van Dam. Met de intrede van Janna veran- derde er heel wat ten goede op de boerderij. Van Dam en z'n zoon kregen weer op tijd degelijke kost te eten en 's morgens en 's mid- dags ging Janna mee naar de wei om de koeien te melken. Het werk vlotte beter en in huis was het weer helder en proper. De buren, die zoo iaf en toe eens kwamen kijken met critischen blik, verzekerden boer van Dam, dat hij een lot uit de lo- terij had getrokken, want zulke nette huishoudsters had je niet veel. Boer van Dam antwoordde er slechts met een toestemmende knik op, maar diep in zijn binnenste was ook hij tevreden met z'n nieuwe huisgenoote. Zoo ebde het leven van boer van Dam en z'n zoon weer haast even genoeglijk voort als voorheen, toen de boerin nog leefde en allengs sleet het verdriet en voelde van Dam het gémis van zijn vrouw al minder en minder. Janna schepte een sfeer van geluk in het kleine boerenhuisje; ze was zuinig en netjes, wat wilde je nog meer. Een jaar na het overlijden van van Dam's vrouw dacht de boer, dat het niet gek zou zijn, als hij hertrouwde. Klaas, z'n zoon, had er 's avonds, als Janna er niet bij was, al eens op gezinspeeld. „Je bent nog in de kracht van je leven, va der, en waarom zou je blijven treu ren om moeder? Je bent nog te iong, om je heele verdere leven al leen te blijven". Van Dam had op zijn gewone manier maar eens geknikt. doch overdag, bij het werk. dacht hij daaorver dikwijls na. Wat weerhield hem, om weer te trouwen? Geer tje was al meer dan een jaar dood en je kon niet altijd blijven treu ren Hij was immers pas acht en veertig? En de jongen zou van- daag of morgen ook met een vrouw in huis komen. Dan zou hij toch het veld moeten ruimen. Hij had in den loop der jaren goed geboerd en zou best een klein huisje in het dorp kunnen koopen met een stuk- je grond. Dan had hij een gemak- kelijk leven. Maar om te trouwen was ook een vrouw noodig en van Dam wist niet ,wie hij als zijn uitverkorene moest kiezen. Hij kwam niet veel in het dorp en kende er zoodoende weinig menschen. Z'n buurman gaf hem echter op een mooien zomeravond, toen ze aan "weerszijden van de sloot, die hun bezittingen scheiden met el- kander stonden te praten een tip ,.Tjonge, buurman," had hij ge- zçgd, ,,ik vind, dat je maar een struische deern als huishoudster hebt Als ik je was zou ik er maar mee trouwen ,dan heb je haar voor goed in huis. Anders gaat vandaag of morgen een of andere boeren- zoon er mee strijken." Hierover dacht van Dam de vol gende dagen diep na. Ja, Janna was een flinke vrouw. Hoe oud zo" ze zijn? Ze was beslist niet ouder dan vijf en twintig. En 't was een flinke vrouw, die heelemaal op de boerderij thuis was. Enkele dagen daarna drong Klaas er bij zijn vader nog eens op aan, dat hij zou hertrouwen. „Want," zoo voegde hij er iaan toe, ,,het is niet onwaarschijnlijk, dat ik je van daag of morgen vertel, dat ik me ga verloven. Ik wil je natuurlijk niet wegjagen, maar het zou daar- om het beste zijn, als je een vrouw De jongen had gelijk, dacht van Dam, Hij had de leeftijd. was nu bijna vijf en twintig jaar. Toen hij zelf zoo oud was, was hij al enkele jaren getrouwd. De jongen had er dus recht op, om zelf een gezin te vormen. En weer dacht boer van Dam aan Janna Toen hij 's avonds in de keuken zat en haar bedrijvig heen en weer zag loopen. rees bij hem het verlangen op om niet te lang meer te wachten. Klaas was des middags naar de stad gegaan om een boodschap te doen en zou voor donker wel niet terugkeeren Hij had nu mooi de gelegenheid. Die moest hij dan maar te baat nemen. Janna," begon hij een beetje zenuwachtig, „ik wilde even met :t praten." „Dat kan boer", antwoordde de huishoudster en toen ze de koffie- kan op het fornuis had gezet, nam ze de stoel aan de andere zijde van de tafel en ging zitten. Met vra- gende oogen keek ze hem aan. ,,Kijk eens Janna," vervolgde van Dam, „mijn vrouw is nu ongeveer anderhalf jaar dood en jij bent nu zoowat een jaar bij ons. Ik had gedacht om maar weer te trouwen." „Dat is geen kwaad idee, boer," antwoordde Janna en haar oogen schitterden. Van Dam zag het en beschouwde dit als een aanmoedl- ging. Hij vatte daarom moed en vervolgde: ,,Kijk eens, mijn zoon zal vandaag of morgen ook wei gaan trouwen en dan vind ik het voor mij maar het beste, dat ik hier het veld ruim. Ik heb het het oog op een klein huisje aan den anderen kant van het dorp, er is een aardig stukje grond bij; dat wilde ik koopen en daar dan gaan wonen." „En dan trouwen," voegde Jan na er lachende aan toe. „Juist", bevestigde de boer en hij schraapte zijn keel. „Kijk eens ik bsn geen man van veel woorden Je bent hier nu ongeveer een jaar, zooals ik al zei en ik moet eerlijk zeggen, dat we het best met je hebben getroffen. De boel ziet er hier netjes uit, dat zeggen ze alle maal in het dorp. Ik had gedacht... eh. ik meendezou jij met me willen trouwen, Janna?" Janna was in tusschen opgestaan en naar het raam geloopen. Waar om zei die deern nu niets? Boer van Dam kreeg het benauwd. i.Het spijt me wel boer, dat ik je moet teleurstellen," begon ze ein- delijk, „en hoewel ik het heel pret tig vind, dat je mij als vrouw zou willen hebben, kan ik toch geen toestemmend antwoord geven. De zaak is namelijk, dat ik me van- middag met Klaas, je zoon, heb verloofd. Hij is juist naar de stad gegaan om ringen.. tg._ji;ponen tv- gesprôken4 ha?' 9 30 uur Leesdienst. koeltjes ..Da|L.DE 10 uur lezing; len? vervolgd P- J- v d' Stûel- Over- troek,h!dateik'N' 9 30 en 2 30 uur Ds- den kom. I spaarpotje wHerv. Gem. (Ev.) een boerderR, v.m. geen dienst, nm. Klaas en ilHeer F, Faber zend.coll. trouwd zijn, CH, nam. 7 uur Dhr. hier een beetjkel; 2 u. Zondaessch „Ja, ja," knlkte de boer vaag. Het is misschien beter zoo. Ik ben ook al wat te oud. Jullie bent beiden jong en zullen misschien beter bij elkaar passen. Enfin, mijn zegen hçb je." Janna liep iSfm de tafel heen op den boer toe, trok zijn hoofd naar zich toe en drukte een. hatrelijken zoen op z'n wang. „Dank je wel, vader," zei ze warm. „Ik wist wel, dat je geen bezwaar zou hebben. Ik beloof jej dat ik een goede boerin zal zijn." ,,Daaraan twijfel ik niet," ant woordde de boer, al heelemaal ver- teederd. Toen Klaas 's avonds thuis kwam zat de boer bij het raam een brief te schrijven. Het was een adver tentie voor de .krant; ..Wegens huwelijk der tegen- woordige, per 1 September een huishoudster gevraagd." Van Dam las de advertentie nog eens over en voegde er toen aan hoe ..Van middelbaren leeftijd. Op Zaterdag 26 Juni des middags 2 uur zal ten hui- ze en verzoeke van de Fam. BROUWER, Kiel- sterstr. 36, publiek con tant worden verkocht een w.e.: eikenh. Secrétaire, Tafels Stoelen, gegoten Kookkachel, Kamerka- chels, Spiegels, Ledikant. Kinderledikant, Linnen- rekken, Matten, Loopers, Karpet, Potten, Pannen, Tobb. n, Tuingereedschap. Gas^tel enz. enz. Bezichtiging op de dag der verkoop van 12-1 uur teven bet. van 15 et. per persoon. K. v. d. WAL, Hoogezand. il op DINSDAG 22 Juni '43, 's avonds half 8 in Agenda: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en bestuursmededee- lingen. 3. Verslag penningmees- ter en kascommissie. 4. Verslag secretaris. 5. Wijziging Huishoude- lijk Règlement. 6. Bestuursverkiezing. 7. Benoeming Kascom missie. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. HET BESTUUR. Makelaar en Taxateur, Sappemeer. Beleggingsadviezen. Onroerende Goederen Hypotheken Expertise Assurantiën enz. enz. VRIJDAG, ZATERDAG, ZONDAG en WOENSDAG een avonturenfilm van een adembenemend tempo een film vol moed en durf, maar ook vol charme en humor. Een romantisch en woelig tijdperk her- leeft voor ons oog. En te midden daar- van de sympathieke figuur van Maria Theresia en de dynamische persoonlijk- heid van den durf-al Trenck, die zich in een stormachtig tempo door een reeks romantische avonturen slaat. Een film die pakt en tegelijkertijd doet schater- lachen. Avondvoorstellingen half 8. Zondag 2 uur, half 5 en half 8. Toegang aile leeftijden. Plaatsbespreken van 1112 en van 36 uur. Bestelde plaatsen moeten vôôr de aanvang afgehaald zijn. Zanger: EDDY CHRISTIANI. Extra geëngageerd JAC DE VOS (imitator) CAROLA BENNER. Chansonnière. DE TWEE |WAMA's, imitaties, parodieën en Zuid Afrikaansche liedjes. Prijzen der plaatsen f 2.25, 1.75 bel. inbegr. PlaatsbesprekingZaterdag 19 Juni v. 4-6 uur. Kaartverkoop vanaf heden. Aanvang 7.30 uur. OPLEIDING AANGIFTE vôôr 1 JIJLI 1943. Bureau Belastingzaken en Boekhoudmgen J. H. VISSER. Noorderstr. 101. S'meer. nog langer die kwellingen ondergaan van Exzeem (huidziekte). Rhcumatiek, Ischias, Asthma, Bronchi- tus, enz. OMDAT U MEENT? dat Uw geval hopeloos is, daar U reeds zooveel heeft eeprobeerd. MOGEN WIJ U DAN OVERTUIGEN! dat Uw meening denkeli.ik niet .iuist is. Getroost U de kleine moeite Uw geval eens zoo uitvoerig moge lijk te schrijven aan Instit'-nt Reform te FRA- NEKER. Onze onschade- liike, gemakkelijk toe te passen méthode, bracht reeds velen een blijvende genezing. (Postzegel bij- sluiten s.v.p.) Over dit onderwerp spreekt 's avonds lYi uur, in een bijzondere dienst N»«mi Mo t t»»e« BUS' CACHETS an ni 10 min»- ton a wii Dw kieppend» 8ooMpiJn.fc w4g tlal gevoel bo**n Uw nogmv nmV m«nic& fcwt U dan weer, opgewajwn legen Ket jachtorx}* lcr»n BUS' CACHETS l'jô ée me«t «Hectiet* ^pijiuUtlar»" bij kieipijn. lenuwpijnwv gr'ep. migraine «t <uv bebaaglijkheld «OS OCKITJ HoogezandSappemeer. Dagelljks behalve des Zaterdags geopend des Zaterdags van 24 uur. LIJDERS (STERS) AAN wendt U zich, alvorens uw geld weg te g xden aan tgn. ..Haarmiddel- tjes", eerst In het volste vertrouwen tôt ons. Haarultval, te dun naar, ronde kale plekken, haarroos, te vet haar, vroegtljdige kaalhoofdig heid, kortom aile gebre- ken welke zich aan Uw hoofdbaar voordoen, kunoe» hèiwteld wortien door: Volledigi namen en adrsMen nu herstel- den, selfs ult Uw eigen woonplaats of naaste omgeviiig gratis bij oos verkrijgtear ïnUchtiii- gen mondeling of schrlf- teHjk, gebeel kosteloos, iandsr eenige verplich- ttae Uwerzljds, elken wwkdag van 10—2 en van 88 uur, aan oo- dmtaaod adres: Tel. 20034, Parkweg U, Groningen. (Inlichtingen per brief worden gratis in geslo- ten enveloppe zonder réclamé onder geheim nouding beantwonrdr Zou U 't gelooven, als het in de krant stond? Vast niet. Die kerels „helpen" alleen hen, die hun fantas- tische prijzen kunnen betalen en die zich niet be- kommeren om de vele, vele landgenooten, die het schraal hebben. Medeleven, helpen? Nee, verdienen is de leus. GEGARANDEERD GOED. OCTROOI 51640. ALLEEN DROGE EN SCHONE KLOMPEN WOR DEN AANGENOMEN BIJ ONDERSTAANDE ADRESSEN: Hofstee, Engelbert v. d. Werf, Middelbert. Hamminga, Harkstede, Bosker, Slochteren. Lamain, Hoogezand, Elzinga, Slochteren. Boswijk, Sappemeer, M. Pranger, Muntendam. Naam Woonplaats Straat No. 12, In couvert zenden aaL HYPO, Alkmaar

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 4