Ln UNICUM WOCKER! \ijnen 3 UUR 0P0NTH0UD ïdtiïiinm SCHOUWING 8UL0ER en WIERINGA wegens VACANTIE GESLOTEN. IBlOSCOOP - HOOGEZAND. Tel. 52. ZONDAGSKINDEREN. Hôtel faber Hooenzanil. Tel. 22 GROQTE AMUSEMENTS-AVOND RINKET'S SO LIST EN ENSEMBLE ACCORDEONNISTENI MOLESTRISICO LOTEN «RENOVATUM» Ne Beznekt Tentoonstelling DOUWE EGBERTS DE VREES ALS LEVENSVERGALLER. WEEKKALENDER. OFFICIËELE MEDEDEELINGEN. OORLOGSSCHADE STORMSCHADE BRANDSCHADE 65ets. per doosje Bij mij komt U NIET op de koffiel G geurig koffie-surrogaat. ofdP'Jn ?eem n jM, 10 u. cand. De Neelerlanc NOORDZIJDE *8 GESLOTEN wegens vacantie* Wat aarde bewaarde van 14 Juli t.irj. 1 Augustus Versche FAMA.. Kinderen speien Boekhandel ROUKES, Het leven van velen onzer wordt tegenwoordig door vrees vergald. En inderdaad brengt elke dag z'n eigen sensatie. Voor een kalm en rustig bestaan 1s er geen plaats, nu elke zekerheid ontbreekt. Wanneer wi] des avonds naar bed gaan met net dankbaar gevoel, dat wij den dag weer onverlet hebben doorleefd, schrikken angstige voorgevoelens voor morgen ons op uit den slaap. Verbindtenissen durven wij met aangaan plannen niet maken, om- dat steeds een onzekere toekomst ons dreigt. Dit is een normaal gevoel in abnormale tijden; echter vindt men een dergelijke gemoedstoestand ook wel in normale perioden, waar- in men ze abnormaal zou kunnen noemen. Toch lijden ook dan tal van menschen aan vrees, die hun leven .vergalt. De Zwitsersche dich- ter Amiël heeft in zijn beroemd geworden Intiem Dagboek beleden, dat hij ongehuwd is gebleven, omdat de gedachte aan de vele rfsico's, welke het huwelijk biedt, hem steeds van dien stap heeft weerhou- den. Hoezeer het gémis aan een ie- vensgezellin en aan een huiselljken kring. met vrouw en kinderen hem ook tôt een dagelijksch verdriet was, durfde de overgevoelige man zich niet wagen aan een zoo broos bezit, dat hij zou kunnen verli:zen of dat hem zou kunnen teleurstel- len. En zoo ging het hem met ailes; elke hoop besehouwde hij als een ei, waaruit een slang inplaats van een duif zou kunnen te voorschijn ko- men; elke zaadkorrel. aan de toe komst toevertrouwd, bevatte voor hem een halm vol smarten, welke zij kan doen ontkiemen. Hem ont- brak naar hij bekende, de helden- moed, dien hij omschreef als ae overwinning van den geest op de vrees. Is er eigenlijk wel een prmcipi- eel onderscheid tusschen normale en abnormale omstandigheden? Ook in vredestijd is al ons hebben en houden onzeker. ziekte kan ons el- ken dag overvallen en de dood staat ook dan steeds op de loer. Voor te- leurstelling en bedrog zijn wij ook dan niet beveiligd; wie waarborgt ons de trouw van onze vrlenden, de bestendiging van onze liefde; het voortbestaan van onzen werk- kring? Ligt ook dan niet in elk kind voor de ouders het toekomstig ont- groeien belichaamd en staat voor het kind het toekomstig verlaten van het ouderhuis niet ials een on- ontkoombaar feit in 't verschiet? Vrees is niet gebonden aan his- torische perioden; z'J is een ver- schijnsel, dat het leven als zoodanig begelêidt De overwinning op de vrees blijft de grootste overwinning ook in normale dagen; wie deze heldenmoed mist, is, gelijk de Zwit sersche dichter, levenslang tôt een vergald leven gedoemd. Nadruk verboden. H. G. C. WAAR GEBREK HEERSCHT, MOET GEHOLPEN WORDEN. DIT DOET WINTERHULP DOOR DW OFFER GIRO 5553. MOEDER GAF KIND IN „BRUIK- LEEN" AF. Een vrouw kwam bij de politie aangifte doen van een zonderling ge- val Op Maandag 28 Juni vervoegde zich aan haar woning een haar on- bekende vrouw, die in een langdurig verhaal mededeelde, dat zij weduwe was in Utrecht woonde en verzocht haar 4-jarig dochtertje twee dagen te verzorgen, waarna zij het kind weer zou komen afhalen. De vrouw is niet meer komen opdagen. De po litie stelde naar de onbekende vrouw een onderzoek in. Het te Utrecht op- gegeven adres bleek vais te zijn. Thans wordt verder naar de moeder die zich op deze wijze van haar kinci wil ontdoen, gespeurd. Het meisje is tijdelijk in een kindertehuis on- dergebracht. Diensttijd eerste vrijwîlligers landwacht gaat ten einde. Wilt gij hun plaats niet innemenï Wilt gij nog altijd afzijdig bttjven staan? Toont, dat ook gij bereid zijt voor uw volk aan te treden, opdat dit een goede toekomst tegemoet ga. Laat ook U zich gedurende dne maanden africhten en treedt toe tôt de Landwacht Nederland. Inlichtin- gen over verzorging der familiele- den, vrijstelling van arbeidsinzet in Duitschland, extra levensmiddelen- toewijzing voor de familie, reser- veering van Uw betrekking gedu- rende Uw diensttijd, worden tijdens de keuringen verstrekt. De data der keuringen worden in aile bladen bekend gemaakt. DOOR BRANDBOM GEDOOD. De 17-jarige zoon van den heer G. J.. die werkzaam was op de boerderij van den heer Van B., te Wijk bij Duurstede, vond in een weiland een brandbom. De jongen sloeg de bom tegen een boom met het noodlottige gevolg, dat het projectiel ontplofte en de jongen zoo verminkt werd, dat hij enkele uren later overleed. Zondag 18 Juli: Zon op 5.41, on- der 21.51 Miaan onder 6.46, op 22.33. De sneltrein des levens gaat door donkere tunnels en over zon- nige vlakten. Maandag 19 Juli: Zon op 5.42, on der 21.50. Maan onder 8.05, op 23.11. De belooning eener goede daad is haar verricht te hebben. Dinsdag 20 Juli: Zon op 5.43, on der 21.49 Maan onder 9.27, op 23.42 Wie zijn plieht niet met blijd- schap volbrengt, is niet waard, dat hij er een heeft. Woensdag 21 Juli: Zon op 5.44, onder 21.48. Maan onder 10.48. op Men waardeert het water eerst, als de bron opdroogt.' Donderdag 22 Juli: Zon op 5.46, onder 21.47 Maan op 0.08, onder 12.06. Kijk minder in den spiegel miaar meer in Uw geest. Vrijdag 23 Juli: Zon op 5.47, on der 21.46. Maan op 0.33, onder 13.21. Om leider te kunnen worden, moet men eerst toonen geleid te kunnen worden. Zaterdag 24 Juli: Zon op 5.48, on der 21.45 Maan op 0.57, onder 14.33. Laatste Kwartier 6.38. Van bittere vijanden trekt men meer voordeel dan van vleiende vrienden. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR GRONINGEN. KANTOOR VEENDAM. Wijzigingen. Firma H. N. Teuben en Zoon, (B. P.). Sappemeer, Noordersrraat. 56, brandstoffenhandel. Venn.: H. N. Teuben (H.V.) Opheffingen. G. J. Post, Zuidbroek, Diepstreek B 206, timmer- en aannemersbedrljl Overl. E. G. J. Post. Ter inzage gelegde stukken. Coôp. Stoomdorschvereen. „Nooit Gedacht" te Kalkwijk. Coôp. Dorschvereen. „Electro" te Zuidbroek Telersprijzen Pootaardappelen oogst 1943. Voor door den N.A.K. goedgekeur- de pootaardappelen oogst 1943 zijn voor de groepen I en V de volgende telrsprijzen vastgesteld: Geteeld op kleigrond: Groep I: Rassen: Alberta, Dunbar Yeoman, Eersteling, Frtihmôlle, Ideaal, Limo sa, Roode Eersteling, Royal Kidney en Volgeling. Maten 25/28: A 12.60—15.60. AB 12.60—14.10, B 12.10, C 11.60. Maten 28/35: A 11.20—14.20. AB 11.20— aantal mestcontractvarkens vrijwel tegelijk met de huisslachtingsvar- kens moet worden opgezet, doch de varkenshouders behoeven allerminst ongerust te zijn, dat zij hun biggen niet tijdig zouden kunnen koopen, want evenals vorig jaar zal de var- kenshouder ook in den komenden winter weer van 1 November 1943 tôt 1 April 1944 zijn huisslachtings- varken mogen slachten. Hij dient er daarbij zorg voor te dragen, dat de vergunning tôt het aanhouden van een huisslachtingsvarken in ieder geval vôôr 1 November aan hem is uitgereikt; zijn varken zal nimmer zwaarder mogen zijn dan 150 kg. Ook in de reggling voor de mest contractvarkens zijn enkele wijzi gingen aangebracht, waardoor ge- makkelijker aan de gestelde ver- plichtingen voldaan zal kunnen wor den. Biggen boven 25 kg. mogen slechts dan op het bedrijf aanwezig zijn, indien hiervoor een mestcontract is afgesloten, of wel een vergunning tôt het aanhouden van een varken voor huisslachting ofwel voor fok- doeleinden aanwezig is. In aile an- dere gevallen dienen dus de biggen, voordat zij een gewicht van 25 kg. bereiken, te worden verkocht. Vervoerverbod ongemerkte Lammeren. Zooals bekend, mochten onge merkte lammeren tôt 1 Juli j.l. wor den vervoerd, mits het vervoer 12.70, B 10.70, C 10.20. Maten 35/55: A 9.00—12.—, AB 9.00=10.50. B 8.50, pfa'ats vond onder dekking van een C 8 Groep V: Rassen: Belle de Fonte- nay, Beteka, Deva, Duivelander, Geelblom, Hellena, Iduna, Magnéto, Nederlanden, IJsselster. Orion. Gesorteerd en ongesorteerd AA 19.—, A 16.—. AB 13.—. B 11.— C 10— De prijzen, genoemd voor de klas- sen B en C voor de rassen, ver- meld onder groep I, zijn vaste te lersprijzen. De prijzen voor de ove-, rige klassen van groep I zijn min. en max. prijzen. De onder groep V genoemde prijzen zijn aile max. te lersprijzen Voor pootgoed van an- dere dan kleigronden zijn bovenge- noemde prijzen f 0.50 per 100 Kg. lager. Aile prijzen gelden franco dichtstbijzijnde gebruikelijke laad- plaats, exclusief zak. Aile prijzen zijn inclusief plombegeld. De prij zen voor niet genoemde rassen zul- len binnenkort worden gepubliceerd. Bovenstaande prijzen gelden bij ver- koop door een teler aan een hande- laar, resp. bij aankoop door een nan- delaar van een teler. De handel in Biggen. De vraag naar biggen is ook thans nog groot en de prijzen hiervan zijn nog steeds abnormaal hoog, on- danks de door den Gemachtigde voor de Prijzen gepubliceerde maxi- mumprijzen. 't Bedrijfschap voor Vee en Vleesch wijst er met nadruk op, dat voor een zoodanig prijsver- loop geen gegronde reden bestaat. Uit de cijfers van de inventarisatie Mei/Juni 1943 blijkt, dat het aantal varkens thans zelfs nog iets grooter is dan in het vorige jaar, terwijl ook het aantal biggen niet minder is dan in Juni 1942. Van een ern- stig tekort aan biggen in verhou- ding tôt het vorige jaar is dus geen sprake. De vraag zou momenteel nog tiooger kunnen zijn dan het aanbod van biggen, daar een groot geldig geleidebiljet. Nadrukkelijk wordt er thans op gewezen, dat bij vervoer van ongemerkte lammeren evenals bij vervoer van ongemerkte schapen, inbeslagneming zal volgen- Koffiesurrogaattoewijzingen niet bestemd voor het. koopen van Theesurrogaat. Het blijkt. dat dezer dagen In een of meer vakbladen een bericht is verschenen, waarin distributie van theesurrogaat wordt aangekondigd en waarin den handelaren wordt aangeraden een gedeelte van hun koffiesurrogaattoewijzingen voor het koopen van theesurrogaat te ge- bruiken. Met nadruk wordt er on gewezen, dat dit bericht niet juist is en dat aan de daarin gegeven laanwijzingen geen gevolg dient te worden gegeven. Mededeeling voor Kruideniers. Een aantal detaillisten heeft van het Centraal Distributiekantoor een kaartje ontvangen met de mededee ling, dat het bedrijf niet voldoet aan de normen, welke bij de voor- afgaande aanvrage door kruideniers waren gesteld aan kruidenierszaken, of dat die aanvrage moest worden afgewezen omdat niet werd voldaan aan de gestelde normen. Deze me dedeeling houdt uitsluitend verband met de zaak, waarop de aanvraag- formulieren betrekking hadden en is van geen invloed op het verdere be drijf van den detaillist, dat dus kan worden voortgezet. Corxespondentie over deze aange- legenheid wordt niet beantwoord. Bezoeken kunnen niet worden afge- wacht. Distributie van Boter. Detaillisten dienen de boterbonnen in den vervolge zoodanig op te pLak- ken, dat iedere bon één vakje van een opplakvel MD 18 bedekt. Dit is mogelijk, daar de boterbonnen thans thans eenzelfde formaat hebben als de overige bonnen van de bonkaart voor voedingsmiddelen. De A- en B-bonnen voor boter moeten met één ontvangstbewijs MD 242-01 worden ingeleverd, doch mogen niet op hetzelfde opplakvel voorkomen. Inlevering Akkerbouwproducten. De Prov. Voedselcommissaris maakt, mede namens de P.I.C.A. voor Groningen bekend, dat de ak kerbouwproducten oogst 1943, na het dorschen, zoo spoedig mogelijk moeten worden ingeleverd. In het bijzonder geldt dit voor koolzaad, dat in vele gevallen wei- nig houdbaar is en in zakken opge- slagen in korten tijd door broei tôt bederf kan overgaan. Daarom zijn de commissionairs in de gelegenheid gesteld, zoo noodig dagelijks monsters ter keuring iaan te bieden, terwijl in spoedgevallen, in overleg met den verantwoordelij- ken vervoeder in het betreffende district, het vervoer onmiddellljk kan plaats vinden naar het door de P.I.C.A. aangewezen pakhuis. Nu de commissionair voortaan geen copie van de dorschopgave meer ontvangt, dienen commissi- onnair en verbouwer elkaar op de hoogte te houden. Gezorgd moet worden, dat de beschikbare huur- j zakken zoo spoedig mogelijk weer j voor andere bedrijven ter beschik- king komen. j De dorschopgave dient door den j verbouwer binnen uiterlijk 24 uur na beëindiging van de dorsching j volledig ingevuld en geteekend, me de door den verantwoordelijken i dorschmachinehouder, bij den plaat- j selijken bureauhouder te worden in- j gediend. In het belang van een economi- j sche werkwijze, is het noodig de af- gelegen bedrijven in één keer af te dorschen en ook overigens geen restanten van minder dan 1 ha. on- gedorscht achter te laten. De verbouwers zijn gehouden de ongedorschte akkerbouwproducten I naar de hun daarvoor aangewezen zetplaatsen te brengen. Afwijkend Veevoeder. De Provinciale Voedselcommissa ris voor Gronigen maakt bekend, dat voor deze provincie wederom een hoeveelheid afwijkend veevoe- j der is beschikbaar gesteld, waar- voor iedere veehouder een aanvra- j ge kan indienen. Degene, die voor een toewijzing afwijkend veevoeder in aanmerking j wenscht te komen, dient zulks schriftelijk aan te vragen bij zijn Bureau, Martinikerkhof 32, te Gro- ningen, uiterlijk 24 Juli 1943. In de- j ze aanvrage moeten onderstaande gegevens worden opgenomen: j le. de nàam, het juiste adres: alsmede district- en lidnum- mer; 2e. de grootte en de indeeling van het bedrijf; j 3e. het aantal stuks rundvee (ge- specificeerd in melkvee en jongveer, varkens, schapen en geiten, Er wordt nog op gewezen, daton- volledig of on juist ingevulde aan- vragen, alsmede laanvragen, welke na 24 Juli 1943 worden ingediend, niet meer in behandeling kunnen worden genomen. Ooo« Rtnovatum varzekert Uw bezit tegen Pracfïithtvoorv/aofden Billijke torieven Mlchtlttifin bij onze correspondenten Algemeen Onderling Waarborg Genoolschap LEIDSCHEPLEIN 28 AMSTERDAM-C. fABFUKANTE N.V. NOURYPHAIWA. DEVENTEn vertelt Pim U dènkt wel, dat het èchte koffie is, maar in werkelijk- heid is 't Unicum koffie-sur- rogaat. Een w n d e r van smaak! Da's waar! Proef 't maar 36 et. per rantsoen VAN DER PLAATS B0LSWARD verdwijnt als sneeuw voor de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE. Geen sche- lehoofdpijn migraine) meer mpt ak Rerk. en 4.30 uur Ds. 10 en 3 uur Ds. KORT VERHAAL. door HENK VAN HEESWIJK. Een vriendelijk briefje van een collega van mij uit Barneveld deed mij besluiten om op een mooien Junimorgen de stad den rug toe te keeren, eens een dag vacantie te nemen om hem in z'n eierendorpje een bezoek te brengen. Nij hadden elkaar in geen maanden gezien en een rustig dagje op het platteland scheen me als een oase in mijn drukke le vent je. Ik gooide den kap over m'n schrijfmachine, verzamel- de de restjes tabak, die ik nog vin den kon, bij elkaar in een doos, koos met zorg enkele bonnen uit en belde Barneveld op, dat ik omkwiart over tien zou arriveeren. Kwart over aeht vertrok ik van de Centraal en verheugde me op een heerlijk dag je vacantie in Barneveld. Men zegt wel eens, dat toevallige gebeurtenissen in staat zijn om aan 's menschen leven een wending te geven. Ik stond tôt nu toe tegen- over deze stelling steeds zeer scep tisch, tôt op den dag, dat ik naar Barneveld reisde. Door verschillen- de omstandigheden echter hao ae trein tusschen Amsterdam en Amersfoort eenige vertraging, met het gevolg, dat we een kwartier te laat in laatstgenoemde stad arri- veerden. Wiat ik vreesde, was waar- heid: het locaaltreintje naar Bar neveld was precies op tijd vertrok- ken en ik stond voor het feit, dat lk drie uur moest wachten, alvo- rens de volgende zou vertrekken. Besluiteloos stond ik op het per ron. Allereerst belde ik naar Bar neveld, dat ik de aansluiting had gemist en pas om kwart over één zou arriveeren. Daarna had ik een kleine drie uur om me in Amers foort te vermaken. Ik liet m'n spoorkaartje afstempelen en sien- terde doelloos !het Statiionsplelix op. Waar moest ik heen? Kennis- sen had ik niet in de stad, dus het eenigste zou zijn een wandeling te maken in de stad en een kopje koffie te drinken in een of andere gelegen- heid. Terwijl ik zoo in de nchting van de stad wandelde, schoot me opeens te binnen, dat er toch nog een ken- nis van me in Amersfoort moest wo- nen. Weliswaar was ik er in jaren niet geweest, doch ik was er van o- vertuigd, dat men het wel leuk zou vinden wanneer ik onverwachts voor hùn zou staan. Het waren oude buren van me, die ik een paar jaar voor den oorlog in hun eenvoudige huisje eens had opgezocht. De man had naast ons gewoond en toen hi] trouwde met een meisje, ergens uit de provincie Utrecht, waren ze naar Amersfoort vertrokken, waar hij een betrekking had gekregen. In m'n no- titieboekje moest het adres nog staan 's Even zoeken: o ja, hier was het al: Paulus Buyslaan 102. Ik klampte een agent aan, die me den weg wees naar het adres en bm_ nen tien minuten stond ik voor den ingang van Paulus Buyslaan 102. De deur was dicht, maar uit de brieven- bus hing een eindje touw en ik her- innerde me nog dat dit ten gerieve van hun spruit was, opdat deze, zon der dat moeder de deur behoefde te openen naar binnen kon gaan. Wat zou ik doen: bellen of via net touwtje de deur openen en naar bin_ nen gaan om ze te verrassen? Ik be- sloot tôt het laatste en trok de deur open Toen ik in den gang stond. sloot ik de deur voorzichtig achter en luisterde even. Nlets te hoo- me ren. Natuurlijk, dacht ik, het kind is al zooveel ouder en was ongetwij- feld al op school. Jan Bakker, de heer des huizes, was natuurlijk naar z'n werk en z'n vroiuv was ongetwij- feld aan het werk, ergens in huis. Ik liep de gang door naar de huiskamer en klopte aan. Geen geluid verried, dat binnen iemand aanwezig was en ik opende de deur. Verrast bleef ik staan: de kamer was smaakvol ge- meubileerd, heel anders dan toen ik enkele jaren geleden bij hen op be zoek was geweest. Ik schrok: ze zouden toch niet verhuisd zijn en andere menschen het huis bewonen? Ik keerde op mijn schreden terug naar den gang, maar iets deed me in dit opzicht gerust stellen. In den gang stond op een tafeltje een borstbeeld van Goethe en ik nerm- nerde me nog, dat we indertijd braaf schik gehad hadden om het borstbeeld, dat Bakker zoo mooi vond en zijn vrouw zoo leelijk. Eer- lijk gezegd deelde ik toen de mee- ning van mevrouw Bakker: het was afschuwelijk. Doch thans was ik talij het weer te ontmoeten, want het deed me in m'n meening ver sterken, dat Bakker nog altijd do- micileerde in deze woning. Dus zet- te ik m'n onderzoekingstocht voort en klopte vervolgens aan de keu kendeur. Het resultaat was verba- zend: met een ruk werd de deur geopend en ik stond van aangezicht tôt aangezicht tegenover een knap pe, blonde jonge vrouw, die me echter met verschrikte oogen aan- zag. Ik was even een oogenblik van m'n stuk gebracht, doch herstelde me, nam m'n hoed af en zei: ,,Neem me niet kwalijk, als ik U aan het schrikken gebracht heb, maar is de vrouw des huizes niet thuis?" „Die ben ik," antwoordde ze kort, „maar ik begrijp niet, hoe U bin nen bent gekomen." Ik schrok, draaide me om en keek nog eens naar 't leelijke borstbeeld. Een vergissing was uitgesloten, het stond er nog steeds. Toch maakte de situatie me eenigszins verlegen. Wat drommel, waarom had ik niet gewoon aangebeld, zooals andere menschen? „Misschien mag ik de situatie even uitleggen," vervolgde ik. „Ik ben een oue Jœnnis van den heer mevrouw Bakker en aangezien ik doordat ik den trein gemist heb, drie uur oponthoud heb, wilde ik hen eens opzoeken en „De familie Bakker is verleden jiaàr reeds uit de stad verhuisa. De man is naar Duitschland en me vrouw Bakker is met haar kinde ren ingetrokken bij haar moeder in Zeist." Was het te verwonderen, dat ik even verrast stond te kijken? Wat een brutaliteit van me, om zoo maar binnen te gaan. „Dat verandertehae zaak," stotterde ik, blozend als een school jongen,n miaar Ik wist niet, dat ze verhuisd waren. U moet na- melijk weten, dat ik me het borst beeld van Goethe, dat in den gang staat, nog herinnerde van m'n vo rige bezoek en daarom twijfelde ik er gëen oogenblik aan, of de Bak- kers woonden hier nog, temeer, om dat ook nu nog het touwtje uit de brievenbus hing." De dame begon even te lachen en dat gaf me meer moed. Ik stel de me voor en deelde haar precies mede, waarom ik op het oogenblik niet in Barneveld zat, maar in Amersfoort. en dat ik gedurende de drie uur oponthoud niets beters wist dan een oude kennis te bezoe ken. Mevrouw Bakker heeft dat be- wuste borstbeeld in huis achtergeia- ten en toen ik haar zulks schreef, antwoordde ze me, dat ik het mocht behouden, als ik het mooi vond, omdat zij het afschuwelijk vond. En omdat ik het wel aardig vond staan in den gang, heb ik het er ook neer- gezet. Maar nu U toch oponthoud hebt, wil ik u niet wegsturen. Gaat U even in de huiskamer, dan zal ik een kopje koffie voor U klaar ma ken. U bent nu toch eenmaal bin nen. dus dan moet U er ook nog maar even blijven." Toen de koffie ingeschonken was, zaten we, als waren we oude ken- nissen, heel gemoedelijk samen te praten. En hoewel ik tôt nu toe steeds een verstokte vrijgezel. wias, raakte ik weg van mijn charmante gastvrouw, die er ook werkelijk be- tooverend uitzag. Toen ik de koîfie opgedronken had, wilde ik. beleefd- heidshalve vertrekken, doch - zij weerhield me: „Het zou net lijken, alsof ik U weggejaagd heb. Blijrt U rustig hier, tôt het tijd is voor Uw trein." En dat deed ik. Terwijl we zoo sa men zaten te praten, kwam er eens- klaps uit den tuin een kleine jon gen binnen met een wagentje in zijn hançl. „Moeder, nu is het wiel er weer afgegaan en nu kan het niet meer rijden." „Dan zullen we het nogeens pro beeren te maken," troostte de moe der „maar geef meneer eerst eens een handje." Zonder schroom legde de knaap zijn kleine hand in de mij ne en twee minuten later zat hij op m'n knie. Nu zag ik ook, dat m'n gastvrouw een ring droeg. Na tuurlijk, ze was getrouwd. Ze merk- te, dat ik naar haar rechterhand keek en raadde ongetwijfeld m n gedachten. Ze stond -on. streek over Ds. 0 en 2.30 uur heur haar en we tret, dat aan der Gem (Ev) knappe jongemanlur 'Dhr Faber; uniform. „Dat waidsure Dhr paber. zacht. o u Dhr. Berg- Ik stond op en staan. „Dat?" vrc g 30 uur £>hr. haar aanzag. „Ja," fluisterde uur Dhr Blaauw- „hij is in den c En ze nam haar - uur Dhr. Blaauw- „Is hij niet sprek Zondagsschool. De kleine wil Gem den grond om mêt zn w agence yC spelen Maar dat ging niet op dne wielen. „Meneer moet het maken, beval de kleine Hans. „Foei, Hans je, dat mag je toch niet zeggen," bestrafte zijn moeder, maar ik lachte er wat om, vroeg en kreeg gereedschap en binnen een paar minuten was het wagentje weer in orde, steviger dan ooit. Bo- vendien had ik Hansje tôt mn vriend gemaakt en toen het m'n tijd was om m'n onderbroken reis voort te zetten, nam ik slechts noo- de afscheid. ,Kom je gauw terug, oom? vroeg Hans en wat kon ik anders doen dan beloven, dat ik over een paar dagen nog eens zou komen? Temeer, omdat z'n moeder er geen bezwaar tegen had. Drie uur oponthoud had ik in Amersfoort. Maar nu ik er aan te- rugdenk, prijs ik het feit, dat mn laansluitende trein dien morgen weg was. Ik was in de gelegenheid haar te leeren kennen. Was het toeval? Ik weet het niet. In ieder geval kwam ik als een vreemde voor den kleinen Hans. Ik ging als oom en zal nu binnenkort. dank zij zn moeders antwoord op m'n vraag, zijn vader zijn. WATERSCHAP Het Bestuur van voor- meld Waterschap maakt bekend dat de Zomer- schouw over de afwate- rlngsloot, gelegen ten Oosten van de Slochter- weg en ten Westen der Klyvewijk, ten Noorden van het Achterdiep zal plaats hebben op 26 JULI a.s. Belanghebbenden wor den verzocht voor dien tijd de sloot in schouw- baren staat te hebben. Sappemeer, Juli 1943. Namens het Bestuur: M. K. BOON, Voorz. H. BOER, Secr GRO S SIERDERIJ HOOGEZAND is vanaf 19 t/m 24 Juli a.s Vrijdag. Zaterdag, Zondag en Woensdag: 4 vertolkers van formaat en een chai- mante vrouw spelen de hoofdrollen m een amusant verhaal van onverwacht ge- luk en lang verwachte liefde. I JOHANNES RIEMANN, THEO LINGEN, GRETIIE WEISER, CAROLA HoHN in j een aaneenschakeling van komische ver- wikkelingen Het meer dan koddige verhaal va^ £wee I hotelbedienden, die dachten de 100.000 gewonnen te hebben. Avondvoorstellingen half 8. Zondag 2 uur, half 5. half 6. Toegang aile leeftijden. Plaatsbespreken van 1112 en van 3—6 uur. Bestelde plaatsen moeten vôôr de aanvang worden afgehaald. Buiten bespreektijd worden geen nlaatsen aangenomen. I Morgen Zondag 18 Juli met medewerking van I Aanvang 7 l«l uur. il over het leven van onze voorouders in de Tentoonstellingszaal van de Nederlandsche Kultuurkamer. Martinikerkhof 26, Groningen. Geopend van 10^17 uur. Geen huur - Geen rente Hoe kan dat Voor het Stemmen of andere Reparaties «.an Uw instrument naar de Accordéon Reparatie- inrichting te SAPPEMEER, Noorderstraat 123, bij de Borgerc.brug. No. 12. In couvert zenden aai, HYPO, Alkmaar Naam Woonplaats Straat TWEEDE NOORDELIJKE ONDERLINGE WAARBORGMAATSCHAPPIJ TEGEN Gevestigd te Groningen. Opger. 10 Juni '40 VËRZEKERD BEDRAG f 525.000.000. Bij het accepteeren van verzekeringen passen wij in 't belang van de deelnemers scherpe selectie to^ in verband met aard, grootte en ligging van het te verbinden risico, alsmede met het oog op de crediet- waardigheid van aanvragers. De tôt nu toe geleden schaden vormen slechts een deel van de ontvangen voor- schotpremies. Het eventueel bezwaar tegen definitieve afrekening van schaden na sluiting van het boekjaar wordt, waar noo dig, ondervangen door een renteloos voor- schot tôt 90 van de geleden schade op door de Directie te stellen voorwiaarden. Voor inl en tarieven wende U zich tôt Ned. Wissel- en Effectenbank; Twentsche Bank, Hoogezand; E. Stulp, A. H. Bark- man, H. Viening, R. Jager, allen te Sap pemeer; L. Pot, Hoogezand; E. Stuut, Martenshoek; J. Ridder Zn., H. J. Radijs beiden te Slochteren; J. Piest Jr., Kiel windeweer. HOOGEZAND: E. Huizing 9-15 Aug. P v. Dijken, 19-25 Juli De Kandelaar 9-15 Aug. De Concurrent 26-31 Juli J. Pool 9-15 Aug. Beenker's IJzerhandel SAPPEMEER: 2-8 Aug. W. Beerta 19-25 Juli A J. Bonting 2-8 Aug. J. Kuipers 26-31 Juli J. Laphor 2-8 Aug. H. Dieters 2-8 Aug, J. Laphor, Foxham De Concurrent 2-8 Aug. 2-8 Aug. J. Tolhuizen 2-8 Aug H. J. Bodewes 9-15 Aug. De Winkeliers in Luxe- en Huish. Art. en IJzerwaren. KC8Ï op de j h Este wijze gezet komt in'geur.eiçsmaâk echte koffiemabij. Dit vmdtzijïrôorzaakûn de spéciale brandwijZC» die Douwe Egberts vroeger ook voor de bestè koffiesoorten toepaste. Och, ze hebben niet zgo veel noodig om te spelen. Hun fantasie toovert met kleine middelen 9r.?ot®J^'1? aen Toch al is speelgoed niet onontbeerlijk, het is zoo' heerlijk kinderoogen te zien gjanzen mm een veriaardag. „Hoe kan dat nou, vraagt een vader met een bescheiden inkomen ,als je die prijzen z et Ook hier zijn parasieten aan het werk, ook hier kllnict schrijnend: MAANDAG 2 AUG. begint de HAIGHTON TREK KING. De nieuwe ,.DE TOEKOMST" en ..UNI CUM" Obligaties per 1/20 3.70 verkrijgbaar bij SAPPEMEER, n/d R. H. Burgerschool. HOOGEZAND, Hoofdstraat 132. De zaak te Sappemeer is wegens vacantie GESLOTEN van 26 t/m 31 Juli.

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 4