NSEUWS- en ADVERTENTiEBlÂD voor Landbouw, Handel en Nijverheid ZIEKENFONDSBESLUIT EN VERTOEF BUITEN WOONPLAATS ONVOORWAARDELIJKE CAPITULATIE VAN ITALIË. DE HEIDE STAAT IN 2de Jaargang - No. 36 Zaterdag I I September 1943 Oplaag 10.000 exemplaren VERSCHIJNT IEDEREN ZATERDAG voor de GEMEENTEN HOOGEZAND, SAPPEMEER. SLOCHTEREN. ZUIDBROEK. NOORDBROEK, MUNTENDAM en omgeving Berlijn optimistisch over de strijd in het Oosten. VERLOVEN ZIJN UITGESTELD NOODIGE MAATREGELEN REEDS GETROFFEN GEVAAR VAN ONGEFERMEN- TEERBE TABAB. ABONNEMENTSPRIJS 57 et. p. kwartaal. franco per post 70 et. (bij vooruitbet.") PRIJS DER ADVERTENTIËN 7 et. per m.m. Bij abonn lager. Tarief op aanvraag. Zoogen. ..Kleintjes" als te koop. te huur enz. 115 m m 65 et Gevraagd en aanb personee) van 115 m.m 60 et. DUURSWOLD Adminlstratie- en Redactieadres: UITGEVERSZAAK ..D U U R S W O L D". Noorderstr. 70 - Sappemeer - Tel. 214. Bijkantoor te Slochteren D 92. TeL 9. G1RO 466506 Pe strijd aan het Oc^telijk front. Ten aanzien van de gevechten aan het Oostelijke front toont men De schending van de Zweed- sche neutraliteit. De jongste terreuraanval op Ber lijn is naar men in Duitsche poli- zich in militaire kringen te BerlUn tleke krinsen verklaart. uitgevoerd opmerkelijk optimistisch. Ook uit met schending van__de eenige dagbladartikelen, welke door bevoegde hand geschreven zijn, spreekt een dergelijke toon. Men Zweedsche neutraliteit. daar 300 Anglo-Ameri- kaansche bommenwerpers zoowel op den heen- als op den terugweg verklaart algemeen dat het hrnnrt over Zweedsch souverein gebied ge offensief dat Stalfn nutwee maaml^10^11 hebbe,n- Dit feit wordt hier den geleden met meer dan drie hon beschouwd als een nieuw bewijs uc - 1 voor het respecteeren van de rech- derd divisies begonnen is. tôt dus ver nog geen enkel positief resul taat heeft opgeleverd. De Duitsche légers zijn niet geslagen. noch om- tSlngeld. Zij maken slechts gebruik van de wijde gebieden. die hun voor een beweeglijke oorlogvoering ter beschikking staan. Nergens is het Duitsche front aan het wankelen gebracht. De Berliner Boersen Zeitung schrijft. dat de bolsjewisten in het wekenlange gevecht hun divisies hebben zien verbloeden en hun ma- teriaalformaties hebben zien slin- ken bij het stormloopen tegen de Duitsche stellingen. Wederom is bewezen, dat op dit oogenblik de verdediging de sterkste vorm der oorlogvoering is. Dit geldt ook in den zin van de vernietigingsgedach- te. die volgens Clausewitz de grond- gedachte van aile stratégie zijn moet. Als centrum der gevechten in het Oosten noemt men te Berlijn het Donetzbekken en het gebied van Charkow. De stad Konotop die de bolsjewisten als veroverd gemeld hebben, is volgens Duitsche berich- ten in Duitsche hand Het valt voorts op. dat de aanvallen bij Orel sterk afgenomen zijn en dat vrij- wel in het geheele Noorden slechts gevechten van ondergeschikte be- teekenis plaats vinden De bolsje wisten willen er blijkbaar ailes op zetten om de Oekraine te herove- ren en zoodoende een drelgenden hongersnood tegen te gaan. De jongste rede van Churchill Volgens de te Berjijn bestaande meening verdient de door den Brit- schen omroep uitgezonden rede van Churchill aandacht wegens zijn bereidheid de belangengemeen- schap tusschen het Britsche Impe- rium en de Vereenigde Staten be- langrijk te versterken. De door Churchill aangeduide mogelijkheid van een ..gemeenschappelijk staats- burgerschap" kan naar men te Ber lijn verklaart. worden beschouwa als een indirecte bekentenis van den zwakken toest&nd, van Enge- land, waarmede tevens toegegeven wordt, dat in de toekomst het Britsche Imperium volkomen door de Vereenigde Staten op sleeptouw *?J worden sep. men. Churchill heeft op die wijze eigenlijk de in Europa reeds lang bekende ver- schijnselen van verval van het Brit sche Imperium. die hij door een nog sterkeren band met de Vereenigde Staten hoopte te kunnen tegenhou- den toegegeven. De prijs, die daar- vooa- moet wordten betaald is uit- levering van het Imperium aan de Vereenigde Staten die volgens de tôt nu toe opgedane ervaringen de hun geboden kans zullen weten dienstbaar te maken aan hun bij- zondere belangen. Churchill wordt, zoo verklaart men nog te Berlijn. op die manier ..doodgraver van het Imperium", een naam waaronder hij in de ge- schiedenis wel bekend zal worden. Want er is geen twijfel mogelijk, de sterkere en gewetenlooze deel- hebber in dit door Churchill voor- bereide zaakje zal Amerika zijn. Overigens constateert men te Ber lijn, dat Churchill ook dezen keer en wel sterker dan tôt nu toe met bijzonderen klem gewezen heeft op de moeilijkheden der verdere oorlog voerlng. „Tweede front of geen tweede front". ..Tweede front of geen tweede front, Stalin. moet, of hij wil of niet, pogen de Duitsche strijdkrach- ten voor de période van slecht weer in het Oosten begint op vernietigen- de wijze te verslaan". zoo schrijft de diplomatieke medewerker van de Londensche „People". Ondanks aile militaire prestaties voeit het Sov- jetieger tin toenemende mate de verschrikkelijke verliezen die het in reusachtige slagen sedert 1941 heeft geleden Daarom is ook de Raad der Opperate Sovjet overeengekomen liever aan de Westelijke geallieerden oorlogsmateriaal dan levensmidde- len te vragen. De Sovjetrussen zijn echter ook hongerig en het voor- uitzlcht van nog een oorlogswintei is voor hen onaangenaam. ten van andere staten door de Anglo-Amerikanen, die. zooals de steeds weer terugkeerende schen ding van de Zweedsche neutrali teit door vijandelijke vliegtuigen bewijst, een bijzondere opvatting schijnen te hebben van de heer- schappij in de lucht. In de Wilhelmstrasse wordft aan net 'spektakejl van een groot deel der Zweedsche bladen tegen Duitschland herinnerd in verband met een Duitsch koeriersvliegtuig en het in strijd met het Volken- recht zijnde optreden der Zweed sche visschersbooten. Men consta teert hier, dat wanneer Duitsche vliegtuigen voor çen aanval b.v. op een "Britsch convooi de Zweedsche souvereiniteit in de lucht zouden hebben geschonden, de kolommen der Zweedsche bladen ongetwijfeld niet voldoende zouden zijn om ui- ting te geven aan de verontwaardi- ging over een dergelijk optreden. Men stelt derhalve te Berlijn de vraag, hpe de Zweedsche pers op het optreden van de Anglo-Ameri- kaansche bommenwerpers zal rea- geeren. Aangezien in Duitschland een nieuwe verlofregeling in voorberei- ding is, zijn aile verloven der Neder. landsche arbeiders uitgesteld tôt na 15 October a.s. Familieleden in ons land. die in de komende dagen vader of zoon thuis verwachten. behoeven zich dus niet ongerust te maken. wanneer hun mannen wegblijven. MOEDERSCHOOL CURSUSSEN De Centrale Persdienst van Het Nederlandsche Arbeidsfront meldt: Het Arbeidsgebied -„Vrouwen" van Het Nederlandsche Arbeidsfront heeft voor den komenden winter een viertal zoogenaamde moeder- schoolcursussen in het leven geroe- pen. Gehouden zullen worden: een cursus „Naaien en Knippen", „Zie- kenverpieging", ,,Zuigelingenverzor- ging" „Opvoedkunde en Kinder- XT J handenarbeid". Nederlandsche vnjwilligers bij de De cursussen kunnen worden ge- Duitsche ooriogsmarine. 's Middags volgd door vrouwen en meisjes ";,at men weer naar buiten voor de werkzaam in de bedrijven zoowel 1 'efening van spel en sport. Dat als door gehuwde vrouwen met dien Vikwikt en geeft aan het dienst- verstande. dat de cursussen „Zie kenverpleging" en ..Zuigelingenver- zorging" alleen toegankelijk zijn voor meisjes boven de 16 jaar. Buiten deze cursussen zal door het Arbeidsgebied ..Vrouwen" te vens een cursus gegeven worden Voor ingevolge het Zlekenfondsen besluit verplicht verzekerden die meer dan dertig dagen achtereen buiten hun woonplaats vertoeven en geneeskundige hulp behoeven, bestaat reeds geruimen tijd een re- geling. De commissaris. belast met het toezicht op de ziekenfondsen, heeft thans ook regelen gesteld voor een verblijf van dertig dagen of minder. De rechtstreeks of indirect ver plicht. verzekerde. die zich voor een verblijf van 30 dagen of minder buiten zijn woonplaats. bevindt en geneeskundige verzorging van noo- de heeft, dient, zoo hij zich tôt een arts, tandarts, apotheker of vroed- vrouw wendt. zich aanstonds als verplicht verzekerde bekend te ma ken. met het verzoek om op de af te geven rekening of kwitantie den naam van het algemeen zieken fonds te vermelden. Deze stukken moeten door den verplicht verzekerde aan het alge meen ziekenfonds, waarbij hij is aangesloten, worden overgelegd Naast onder bijvoeglng van een verkiaring van van den huisarts. specialist of tana- arts die de hulp verleendé dat de,ze uit medisch oogpunt zoo nood- zakelijk was, dat daarmede niet kon worden gewacht tôt de terugkeer eigen GEEN VERRASSING TE BERLIJN. tend met het sedert lang voorberei De officieele Britsche berichten- rlienst heeft gisteravond uit het hoofdkwartier van generaal Eisen- hower bekend gemaakt, dat de Ita- liaansche regeering de onvoorwaar- delijke capitulatie van de Italiaan- sche strijdkrachten heeft aangebo- den. Eisenhower heeft volgens dit be- richt, de capitulatie aanvaard en Italië een militairen wapenstilstand toegestaan. welke door zijn verte- genwoordiger en een lasthebber van maarschalk Badoglio js ondertee- kend. De wapenstilstand is met de onderteekening terstond van kracht geworden. Intusschen heeft ook Badoglio terwijl de Komng en hijzelf nog op 3 September iedere gedachte van ficii uaru ait, iaster van de nand gewezen hadden in een communi qué voor den Romeinschen omroep de capitulatie bevestigd. Hij gaf toe Eisenhower om wa penstilstand gevraagd te hebben. In feite heeft de onderteekening reeds op 3 September plaats ge- vonden. De Italiaansche strijdkrach ten moeten dienovereenkomisitig ildus verklaarde hij iedere vijan delijke handeling tegen de Engelsch Amerikaansche strijdtkrachten sta- ken. Sedert den misdadigen aanval op den Duce op 25 Juli en de met de Engelschen en Amerikanen voorbe- eiden Putsch ter verwijdering van de aan het bondgenootschap trouwe fascistische regeering was de Duit sche leiding voorbereid op dit open- ijke verraad van de huidige Itali- ransche regeering en zij heeft der halve aile vereischte militaire maat- •egelen genomen. De verraderlijke ranslag op de verdedigers van Eu ropa zal tenslotte precies zoo mis- ukken als aile soortgelijke onderne- ningen. DUITSCHLAND'S AFWEERKRACHT OP GEENERLEI WIJZE BENADEELD Ten aanzien van het wapenstil- standsaanbod van Italië schrijft de hoofdredacteur van het D.N.B.. Dr. Hermann Rau. o.m. Er behoeft wel nauwelijks op ge wezen te worden. dat het verzoek om een wapenstilstand van de re geering-Badoglio voor de Duitsche bevoegde kringen op geenerlei wijze als een verrassing is gekomen. Het was sedert den val van Mussolini reeds direct nog slechts een kwestie van tijd. want deze Putsch van 25 Juli want daarom ging het n.l. was door Badoglio en de achter hem staande kringen niet onderno- men om door sterker concentratie van de krachten den strijd om Ita lië met meer succès dan tôt dusver te kunnen voortzetten. maar uitslui- i :n de noodije afwisseling. v. rfbal worden aile takken sport beoefend. (Bildberichter Andres/Recla Pax s) DOODELIJK ONGEVAL TE HEERENVEEN Dinsdagmiddag omstreeks half 6 van den betrokkene in zijn ter bekwaming m het vervaardigen is de ruim 50-jarige vrachtrljder F iwoenplaats. van practische huishoudelijke voor- Muurling uit Lemmer, toen hij te Voor de op dezen grondslag te K 'erenveen uit zijn vrachtauto j verleenen geneeskundige verzorging s; apte, door een passeerende auto gelden verder de gewone voorschrif- gogrepen. De man was vrijwel op slag dood. V -edieven slachtten schapen in de ueide. Boeren te Hpendam, waar- ••'"n schapen waren gestolen, be- t. apten drie mannen. die juist be- z:g waren in de weide een schaap tr slachten. Spoedig waren de man- ^NOEIE^RO OP GROOTE SCHAAL non omsingeld door boeren met hooivorken, die de veedieven over- 1 verden aan de politia De dieven werden veroordeeld tôt 1 jaar en 9 maanden. Sluiting herlevend wei-pen en kleeding. Aanmeldingen en informaties omtrent deze cursussen worden ver- strekt door de provinciale en plaat- selijke kantoren van Het Neder- landsche Arbeidsfront. ten en beperkingen. Voor opneming op medisch voor- schrift in een ziekenhuis in de tij- delijke verblijf plaats geldt niet de eoisch, dat het algemeen ziekenfonds vooraf een machtiging moet hebben In de weersportkampen der Germaansche jeugd. In Seeboden aan het Mildstàdter Meer, waar het weersportkamp der Germaansche jeugd wordt gehouden, komen Noorsche, Deensche, Vlaamsche, Nederlandsche en Duitsche jongens vrijwillig bijeen voor een militaire vooropleidlng. In een leergang van vier weken in een der mooiste streken van het Groot Duitsche Rijk heeft naast den velddienst en sportbeoefening een scholing in wereldbeschouwing plaats en het gemeenschappelijk beleven van dezen tijd bindt de jongens tôt een hechte kameraadschap, die over de dagen in het kamp verder zal werken voor de toekomst van Europa. Een Neder- lander. die als SS-man aan de gevechten in het Oosten heeft deelgenomen, werkt als instructeur bij den dienst te velde. (Bildberichter Sanden PBZ/Recla Pax s). de doel onder verbreking van de bondgenootschapsovereenkomst met Duitschland en Japan het uittreden van Italië uit den oorlog ten uit- voer te kunnen leggen. Wat Duitschland betreft, zooals de dingen er voor staan. zal wsl nie mand aannemen. dat de militaire afweerkracht van Duitschland door het uittreden van Italië uit den oor log op eenigerlei wijze benadeeld wordt. Het zal ook algemeen wel als natuurlijk beschouwd worden. dat ook de militaire voornemens van Duitschland. die gekenmerkt wor den door een vastberaden en intran- sigente verdediging van het conti nent tôt aan de overwinning door de gebeurtenissen van thans niet in het minst geraakt worden. Vele amateurtabakkers kunnen hun tijd niet afwachten, fermentee- ren zoo'n beetje de tabak op eigen bout je of stoppen de droge bladeren ongefermenteerd in de pijp. Hier aan is echter voor de ongeduldigen een groot gevaar verbonden In ver. schillende plaatsen, o.ia. te Emmen, zijn reeds gevallen van ernstlge ni- cotinevergiftiging voorgekomen En- kele patiënten moesten in een zie kenhuis worden opgenom^O. Onjuist of onbehandelde tabak bevat veel nicotine. Voor sterke rookers, vooral bjj hen die gewend zijn „in te ha- len". zijn de gevaren groot. Het le ven kan er zelfs mee gemoeid zijn Deiîkundige behandeling van de ta bak is geboden en overigens matlg rooken. POLITIEPRESIDENT TE UTRECHT VERMOORD. Vrijdag 3 Sept., tegen half zes des avonds, is de waarnemende politie- president Gerardus Johannes Ker- len te Utrecht het slachtoffer van een laaghartigen moordaanslag ge worden. Op weg naar huis werd hij in de nabijheid van zijn woning door een ongeveer 20-jarigen per- soon met een vuurwapen zwaar ge- wond. Aan deze verwondingen is hij overleden ADRESWIJZIGING AFDEELING VERVOER Rb. V.V.O. De afdeeling Vervoer van het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie- ning in Oorlogstijd, gevestigd aan den Waalsdorperweg 84 en 92 wordt met ingang van Maandag 13 Sep- tembr verplaatst naar den Bezui- denhoutscheweg 123/125, 's-Graven- hage, telefoon 720060. intercommu- naal letter G. UITSCHAKELING ZELFSLIJTENDE MELKVEEHOUDERS In het Voedselvoorzieningsblad van 4 September is opgenomen de „Zuivelverordening 1943, Uitschake ling van den zelfslijtenden melk veehouder. Ingevolge deze verorde- ning is het met ingang van 5 Sep tember 1943 den melkveehouder verboden consumptiemelk af te le- veren aan verbruikers, hetzij voor eigen rekening, hetzij voor reke ning van een ander. Met melkvee- houders worden op een lijn gesteld zijn gezinsleden, zijn personeel enz. Het verbod geldt niet in afgelegen gebieden, waar de standaardisatie nog niet is ingevoerd, voor wat be treft modelmelk. voor aflevering van voile melk in z.g. burenplicht en voor het afleveren aan leden van het personeel van een melkvee houder (zelfverzorgersregeling). Een regeling, volgens welke het Be- drijfschap voor Zuivel schadeloos- stelling kan uitkeeren. zal nader worden vastgesteld. Voor bijzonder- heden worden belanghebbenden verwezen naar het Voedselvoorzie ningsblad no. 67. KOUSENBON M VOOR MEISJES VAN 3 TOT 15 JAAR Met ingang van 1 Sept. 1943 is van de textielkaart voor meisjes van drie tôt vijftien jaar, gemerkt V415, bon M voor de aankoop van één paar kousen geldig geworden. Bij inlevering van bon M dient het ver- eischte aantal punten tevens te worden afgegeven NIEUWE RANTSOENBONNEN Zooals bekend worden met Ingang van 5 September a.s. rantsoenbon- nen van een nieuw model in om- loop gebracht voor de artikelen bo- ter margarine, suiker, eieren, melk en tabak. Deze rantsoenbonnen zijn evenals de nieuwe ranteoenbonner, voor aardappelen. welke reeds gebruik zijn, uitgevoerd in de kl, ren groen en lichtbruin. welke rizontale banen vormen. BIJ GROENTEDROGERIJ f 225.000— boete van de Prijsbeheersching In de groentedrogerij van de fa. Dikia te Scheemdermeer (Gr.) umsmxg uciicvcuu Nederlaïid. zijn in de laatste jaren grove oor- p Zondag 12 Sept. a.s. zal te Arn-1 l°gswinsten gemaakt. Met behulp I,em de tentoonstelling herlevena yan allerlei middelen. ook van Nederland gesloten worden met een knoelerijen. is getracht dit verbor ferootë openluchtdemonstratle op het Velperplein. Tevens zal dezer dagen de lOO.OOOste bezoeker van de tentoonstelling worden verwacht. Wat van der dieven gading was. Gedurende het jongste weekeinde hebben de langvingerige lieden een goede greep gedaan. Zoo drongen zij over het dak van een sigaren- makerij te Amsterdam binnen waar "'i 100 kistjes ieder met 50 sigaren ■ntvreemden Voor f 7.700 aan grondstoffen ge- stolen. Een fabriek van speelgoede- en luxe voorwerpen, gevestigd Amsterdam was het doeiwit van inbrekers. Aile grondstoffen. o.a 14 bussen lakverf, zes vaten lak, aile machines en gereedschappen, teza- men ter waarde van f 7.700 bleken verdwenen te zijn. Het gestolene is per boot vervoerd. Groot® textieldiefstal. Een groot- handel in textiel in Amsterdam kreeg inbrekers op bezoek. Zij gin- gen er met 120 dozijn dameskousen en 30 dozijn heerensokken van door. Hond richt silachting onder scha pen aan. In den nacht van Zondag op Maandag richtte een rondzwer- vende hond in de buurtschap Eder- veen, gemeente Ede, een slachting aan onder schapen, die in de weide liepen Totaal acht dleren waren het slachtoffer Doodelijk ongeval. Maandagmiddag s 'n inwoner van Bolsward bij het ultwijken voor een outo door een andere auto gegrepen, waarbij hij zoodanig werd gewond. dat hij aan de gevolgen is overleden. Werkster stal f 7000 Eenige da gen geleden kwam de heer T. te Eindhoven tôt de ontdekking, dat uit zijn huis een bedrag van ruim f 7000 verdwenen was. Een 47-jarige werkster die plotseling verschillende groote inkoopen had verricht werd gearresteerd. Zij heeft bekend. Herdenking sterfdag Peter Ton. Woensdagmorgen werd op de be- graafplaats Nieuw Elk en Duinen de sterfdag van Peter Ton her- dacht. De banleiders Henken en Van der Hout voerden het woord. Hierna werd het appèl gehouden. waarna langs het graf werd gede- fileerd. gen te houden, maar deze kruik kon slechts zoo lang te water gaan tôt zij brak. Zoo werd er selderiezout vervaar- digd, waarin men aanvankelijk 7 PCt. selderiezaad verwerktei. Gelei- delijk daalde dit percentage echter en tenslotte bevatte het selderie zout in het geheel geen selderie zaad meer. Bij de kostprijsbereke- ning ging men echter nog altijd uit van een selderie-gehalte van 10 pCt Op den duur vond de directeur J": G. Diekema uit Scheemda deze bere- kening wat al te doorzichtig en liet hij een nieuwe kostprijs-calculatle opstellen. Het eindbediag. waarop de berekening moest ultkomen, stelde hij evenwel van te voren vastl De samenstelling van het product was zoodanig, dat het Rijksbureau voor Onderzoek van Handelswaren verklaarde grondstoffen te hebben aangetroffen, welke als waardeloos of als vervalschingsmiddelen waren aan te nemen, Hierbij ging het niet om kleine hoeveelheden er weri vêle honderdduizenden kilo1 riezout afgeleverd. ..Dika" vervaardigde senmeel. Dit had met crocussen ge werkelijkheid waç fen doperwten, iafval. Dat op - waardige procès is spreekt wens ook h ducten der der en ged De direc1 winst lang want toen gesteld, bli scheiden v nletigd of wel aan t was bleek valscht geheel Toen, deze was voor ward Hij geld verleend. doch wel is het in dit ge- val noodzakelijk. dat de recht- stieeks verzeD rde z. o mogellji vçôr de ipnem ng l-ii anders 'lit'm- lijk binnen een week een schriftelij- ke kennisgeving aan zijn zieken- fonds doet toekomen, Hetzelfde geldt voor het ziekenvervoer Met epn te late kennisgeving kan' alleen genoegen worden genomen, indien de ziektetoestand van den verzeker- de dft onvermijdelijk maakte het een geval. waarin de ziektetoestand reeds in de eigenlii- ke woonplaats was geconstateerd, terwijl het verblijf elders niet om gezondheidsredenen noodzakelijk was gebleken, dan worden de ge- maakte kosten niet door het alge meen ziekenfonds vergoed. Hierop is echter één uitzondering toegela- ten, nd. wanneer de behandelende geneesheer opneming van den ver ?®kerde ip een. ziekenhuis in zijn tijdehjke verblijfplaats noodzakelijk acht. In dit geval neemt het alge meen ziekenfonds de ziekenhuisver- plegmg tôt op zekere hoogte voor zijn rekening. Wanneer een verplicht verzekerde zich voor ten hoogste dertig dagen ?aar een andere verblijfplaats in Nederland begeeft en duurt zijn verblijf daar tegen zijn aanvankelij- ke verwachtmg in langer, dan dient de rechtstreeks verzekerde hiervan onverwijld aan zijn algemeen zie kenfonds kennis te geven. Gaat iemand buiten de woon plaats van zijn gezin gedurende meer dan 30 dagen werkzaamheden vernchten en komti hij door de aanvaarding van deze werkzaamhe den onder het Ziekenfondsenbesluit te vallen. dan moet hij beginnen met zich aan te melden bij een al gemeen ziekenfonds in de woon plaats van zijn gezin Een punt van bijzonder belang is tenslotte nog. dat indirecte verzeke ring van gezinsleden van een recht streeks verzekerde ontstaat of voortduurt, indien de wil tôt sa- menwoning van den rechtstreeks verzekerde en die gezinsleden aan- wezig is, doch niet kan worden ver- wezenlijkt tengevolge van oorlog oorlogsgevaar of andere buitenge wone omstandigheden als evacuatie womngnood en dergelijke of door- dat de rechtstreeks verzekerde bui ten de woonplaats van zijn gezin werkzaamheden verricht. LEEUWAJRDENAAR VAN ZIJN PORTEFEUILLE BEROOFD De recherche heeft een 26-jarlgen^, Haarlemschen betonwerker a houden, die een inwoner van warden een portefeuille lafhandig had gemaakt. werker beweerde in eeni wijken van de stad weten, waar gouden koop zouden zijn Leeuwardenaar gen. Bij het de betonwerjj Leeuwardei zich ha portefM En de Imker verwacht een goeden honingoogst. Barneveld, 7 Sept.— Wie op het oogenblik per trein. bus of fiets de Veluwe doorkruist, zal getroiren worden door de schoonheld. die dl, jaar vooral de bloeiende heideveï den bieden. In deze eerste dag van de Herfstmaand staat de hel vrijwel overal volop In tool. En Zelden heeft de heide er zoo voor gestaan. hetgeen zeker wel bevolg 1s van de bizonder gun weersomstandlgheden der weken. Tusschen Putten en Voorthuizen en Apeldoorn ook langs de IJsselstreek en kop van de provincie Utrech- neert het helle paars van oenen heidebloesems. Vooraj geving van Otterloo. Kootwijk en Assel is vlakte. Niet alleen de vreé en late vacantlegangers van de bloeiende heide, kers, de bijenhouders. wel de bloei nog n staat thans wel oogst op de heid bizonder go genstelling ren toen en die noka' met huicai heide st d meegeha Voor de;1 1s in de Zuidoos* ders w wlnd zeer Ve, is wi' de-0' et u-

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 1