46 H.H. ADVERTEERDERS. PLAATSELIIK NIEUWS. NIEUW ITALIE. diphteriebestrijding door DEN N.A.D. RECHTSZAKEN. BIOSCOOP HOOGEZAND. VOETBAL. SCHAKEN. 45 GELDIGE BONNEN. BURGERLIJKE STANO. KORFBAL. KWEEKERSBELANGEN. v. v. h. s. PREDIKBEURTEN. Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten In varband met de beperkte ruim- te, wordt men nogmaals beleiefd doch dring*nd verzocht DE ADVERTENTIëN VOOR DONDERDAGSMIDDAGS 12 UUR IN TE ZENDEN, daar anders niet voor plaatsing kan worden ingestaan. SAPPEMEER, 29 Oct. De maré chaussée heeft proces-verbaal opge maakt tegen Chr. H.B., echtgenoote v. a J- F., alhier, wegens het verkoo- pen van levensmiddelenkaarten. 29 Oct. Kinderen spelen graag met lucilers. Dit begint al vroeg. Als kle'ue Jantje nog op vaders scnoot zit volgt hij met levendige belang- stelling het korte ontbrandingsproces ai. vader zijn pijpje aansteekt. En dan komt voor hem het groote mo rne1 t: hij mag het vlammetje „uut- poesten". En als hij wat ouder is ge- wovden en hij kans ziet om stiekum een doosje lucilers te pakken tekrij- gen, dan probeert hij1 het zelf. Even strliken, dan het mooie vlammetje en da^ poesten. Prachtig gaat dat. Ja maar gevaarljjk ook. Telkens op- niej'w komen tal van branden uit dit spelletje voort. Nu pas weer de kapschuur met ailes wat er in was van den kweeker B. Wiltjer te Kiel- windeweer. Gaarne drukken wij d/ rom op bijzonder verzoek den ouders op het hart om er streng op to» te zien dat lucifers buiten het bt iik ran de kinderen blijven. - 29 Oct. Maandagavond had in 'b hôtel ..Struvé" een bijzondere plechtigheid plaats, die een gevolg s van het feit. dat de heer M. K. Boon, na 34 jaar bestuurslid, waar- van de laatste 25 jaar voorzitter te zXjii geweest van het waterschap Noordzijde der Gemeenten Sappe- mfr, Hoogezand en v.o., in verband met zijn leeftijd voor die functie had bedankt, zoodat er een opvolger moest worden gekozen, het eenige punt der agenda op de ingelanden- ver adering. Die opvolger werd de heer E. Begeman, Achterdiep, alhier- Men liet den heer Boon zoo niet ga- n. De secretaris, de heer H. Boer sprak mede namens medebestuurs- leden en ingelanden zijn groote waarde-ering uit voor ailes wat de scheidende voorzitter voor het wa terschap had gedaan en bood hem als blijk van die waardeering een mooi bloemstuk aan. terwijl de heer U. J. Reinders sprak in denzelfden geest, in het bijzonder de aandacht vctigend op verschillende verbe te- ringén, die onder leiding van den heer Boon waren tôt.stand gekomen De laatste betuigde voor deze hulde- blijken zijn warmen dank. HOOGEZAND, 30 Oct. In de va- cature Boelema is benoemd totbrug- wR"hter-pachter van dje bmg over het Kieldiep bii het Winschoterdiep de heer Ji Zuidema, dtie Voordien d<~ spoorbrug over het Kieldiep heeft bediend en als zoodanig is gepensi- onneerd. - 29 Oct. Geslaagd voor het d'oloma-machineschrijven niï.i- A. Sesselaiar Smitslaan, alhier. - - 29 Oct. Tôt tijdelijk gemeente- ontvanger is met ingang van 1 Nov. benoemd de heer G. ten Cat?, werk- zaam ten kantore van den ontvan- ger. - 29 Oct. Voor de betrekking van gemeenteontvanger, tevens boekhou- de"-kassier 'dur gemeentebedîrijvcn ziin 38 sollicitanten. - - 29 Oct. Het is aan de politie ge- lukt den dader van verschillende rijwieldiefstallen in deze gemeente aan te houden, n.l. den 26-jarigpn R. H. van Groningen. Deze heeft reeûs 10 diefstallen bekend. ZUIDLAREN. Van den landbou- w r F. Weites werd een bus melk, inhoudende 30 liter, die bij het wei- land was blijven staan voor demor- f jnmelk, ontvreemd. Reedsl mel~r- malen werd diefstal vermoed, maar dp n betrof het slechts kleinere hoe- veelheden. MUNTENDAM, 29 Oct. Wegens het ongedekt vervoeren van aardappelen heeft die maréchaussée proces-ver baal opgemaakt tegen W. H., alhier, en W. W. van Veendam, terwijl we gens overtreding van de verordening Granen Zaden en Peulvruchten ver- baal werd opgemaakt tegen H. H., alhier en T. H. K. uit Veendam. WINSCHOTEN. De gemeentepoli- tie heeft na uitstekend speurders- werk de hand weten be leggen op tw"e inbrekers. Maandagmorgen deed de heer P. Kloosberhuis te Bovenbu- ren aangifte van diefstal van twee zakien met schorseneerenzaad uit ziin door zijn arbetder bewoonde borrdery te W.-Oostereinde. Dit zaad ve tegenwootrdigt momenteel een jroote waarde. De daders bleken te z:'a binnengekomen door verbreking van een deur. Een uitgebreid onder- eoek werd onmiddellijk ingesteld en m t succès. In de woning van den arbeider J. v. d. W. aan den Grind- wev werden de zakken zaad in een bedsitede aangetroffen en in beslag genomen. V. d. W. werd aangehou- dc i en legde vrii spoedig een beken- tenis afHet bleek. dat hii de in- b »ak had gepleegd met M. K. te Napels. Ook deze werd aangehouden en heeft bekend. Het tweetal is op transport gesteld naar Groningen.. Dezer dagen vervoegde zich in een scboenenzaak alhier een juffrouw me. een schoenenbon. Zi1 zocht zich een paar schoenen uit, betaalde en ve.trok. Toen zij echter net de deur uit was, bemerkte de winkeljuffrouw da< de bon verdwenen was. Onmid- delliik ging zij de klant achterna en deze werd in een andere schoenzaak aangetroffen, blijkbaar van plan ook hier een paar schoenen te koopen, err-roedelijk op dezelfde bon. De iuffrouw ontkende vrii heftig, de bon weer te hebben meegepakt en toonde zich bereid mee naar de poli tie te gaan. Onderweg echter werd zii toch bliikbaar wat bang. want hei- mî lijk haalde zij de bon te voorscijn. versbheturd'e het pa^iiertje en wierp he1 weg. Op het politiebureau ont kende zii dan ook, nog een bon in hanr bezit te hebben. De bon had zij in ue eerste schoenenzaak afgegeven Haar ontkenning duurde echter niet la1 g. want ten slotte gaf zij toe, de bon na het koopen der schoenen weer te hebben mer genomen. De ve'scheurde bon werd nu ook gevon- den terwiil de gekoe.hte schoenen in beslag genomen werden. Nadat ver- b' 1 was onvemaakt. kon de teleur- gestêlde iuffrouw naar haar woon- phiats, Nieuwolda terugkeeren. „Ik heb er schoon genoeg van schold Henk op zekeren dag tegen zijn vrienden. Zij wisten nergens an ders over te spreken, dan dat Duitschland den oorlog verloor, dat er hongersnood en revolutie was en wat niet al Hij wilde niet mee- huilen met de wolven in het bosch hij wilde zich zelf overtuigen Daarom meldde hij zich dan ook voor het eerstvolgende weersport- kamp in Duitschland. Nederlandsche jongens van 1618 jaai', doe als hii! Breek een maand uit de aile daagsche sieur. Meld je aan en ge een extra week vacantie Onder voorzitterschap van den Du ce 1s in diens hoofdkwartier de twee^ de ministerraad gehouden van de nj.'uwe fascisbische nepublikeinsche regcering. Het voornaamste onder- werp van bespreking werd gevormd door het door den minister van oor log, Graziani, ingediende ontwerp voor de nieuwe weermachtswet. Hier- bij hied ie Duce een programma-re- de, waai'x.i hij de richtlijnen schets- te voor de.v wederopbouw van de Ita- liaansche weermacht en wees op de beslissende beteekenis van de mede- werking dei" verbctnden Duitsclie weermacht. Het Italiaansche volk staat op het punt zich weder te verheffen uit den diepen afgrond van vernedering en moreele en materieële ineenstorting waaEin het door de verraders van Ju- li en September is gesleurd De nieuwe organisatie van de Ita liaansche weermacht is bezig zich te ontwikkelen. De faze van hei plunderen en de eàgenmachtige de mobelisatie is men bijkans te boven. Maarschalk Graziani. thans gesteund door generaal Gambara, zal de ver- wachtingen van aile Italianen, aie waardlg zijn zoo snel mogelijk onze strijdplaats aan de zijde van de ka meraden der Spil en van het Drie- mogendhedenverdrag weer in te ne- men, verwezelijken. Het opstellen van nieuwe eenheden kan elk oogenblik verwacht worden. Op politiek en administratief gebied is een aanvang gemaakt met de reorganisatie door de benoeming van de chefs der provincies en vafi de politiepresidenten alsmede door niet van gevuld met sport, spel en veldwerk. ue ^publik^he fScî Loon wordt doorbetaald, wMkgevers uînnpriVnrt dp buitengewone moeten vrij geven. Aanmeldingsbu- reau weersportkampen Koningslaan 9 Utrecht. (Fritz Emde/Stapf Pax s) POMTIENIEUWS VAN VEENDAM H. Spelde te Ommelanderwijk deed aangifte van het stelen zijner landknollen op den akker. De bakkiers-bakfiets van den broodventeir Hl Schoenmaker, ge- raakte op onVerklaarbaire wijze in het Oosterdiep, 'n 20-tal brooden gingen verloren. Bii den stucadoor F. Jager aan het Beneden Westerdiep. zijn van een drie wieler bakfiets, welke onder een afdak was neergezet, de banden weggenomen en gestolen. De fiets welke enkele weken aan de Veenkade, werd gestolen van den zoon van den manufacturier G. Boi- ten alhier. is van banden ontdaan, in den vijver van Uitbreidingsplan- Zuid teruggevonden. In een nacht hebben onbevoegden twee koeien van den landbouwer Heiko Meijer aan het Ben. Wester diep. welke koeien graasden in een weide in de buurt van den Wester- brink, geheel uitgemolken. In de woning van den arbeider Ebbe Bosscher aan het Benèden Dwarsdiep, bevond zich in een man- telzak een bedrag van f 144 welke som daaruib plotseling was verdwe nen. Aangifte werd gedaan bii de gemeentepolitie welke den dader spoedig kon aanhouden en tôt be- kentenis brengen. Het was de 11 .iarige K. F. die reeds f 4,- van het geld had versnoept, doch de rest nog in ziin bezit had. Het restant van f 144 kon aan Bosscher worden teruggegeven. terwijl tegen den on- eerlijken knaap proces-verbaal werd opgemaakt. Op een Zondag is uit de wasch- en striikinrichting van den heer J. de -Jong, aan de Van Beresteiinstraat. een bedrag van 4 5 gulden ont vreemd. De heer A. van der Nol uit Naald- wiik herkomstig. die de kweekerii van den heer Boerma te Bergercom- pagnie heeft overgenomen, heeft aangifte gedaan dat hem 'n gummi- tuinslang ter lengte van ongeveer 50 Meter. is ontstolen. OOK HOEDEN AAN DEN KETTING? Bij de uitgebreide catégorie van dieven heeft zich Dinsdag in de hoofdstad een nieiuwe gevoegdj, n.l. de hoedendief. Het was een kellner die de waarschijnlijk maar weinig gewaardeerde primeur had. De man stond Maandagavond op het Spui op de tram te wachten toen hem plotseling door een onzichtbare hand de hoed van het hoofd werd gelicht. Had hij in eerste opwelling misschien aan een geestesverschij- ning gedacht, onmiddellijk bleek, dat hier t en vulgaire dief in den meest letterlijken zin de hand in had want in het duister holde iemand hard weg en hoe vlug de kellner hem ook achterna liep, de dief wist te ontkomen. zoodat den bestolene wei nig anders overbleef, dan blootshoofd bii de politie aan te bellen, hetgeen hij dan ook deed. Er zal niets anders opzitten, dan in de toekomst onze hoeden met een ketting vast op ons hoofd te veran- keren. Slechte vriendinnen. ,,Een onbe- grijpelijk geval", teeide de président van de rechtbank te 's-Hertogen- bosch, mr. Poerink. Als verdachtvan drie rijwieldiefstallen had zich te verantwoorden een 23-j. getrouwde vrouw uit Eindhoven, afkomstig uit een behoorlijk milieu en met een in- komen, dat geenszins ieen motfef voor dergelijke dingen kon opleveren Dat het hier een merkwaardig geval betrof bleek ook wel uit het feit, dat de vrouw zich na den laatsten dief stal zelf bii de politie was gaan aan- geven. Zelf verklaarde zij, diep on der den indruk, in aanraking geko men te ziin met verkeerde vriendin nen dit tengevolge van het feit. dat de verstandhouding met haar man die elders werkte, zeer slecht was ge worden. Voor de diefstallen kon zii echter geen verklaring vinden. De officier van Justitie mr. Du bois zeide rekening te willen hou den met verzaehtende omstandighe- den. doch eischte niettemin ander- half .ia.ar gevangenisstraf. De verdediger drong aan op de uiterste clementie en vroeg opname van de gratieclausule in het vonnis Over 14 dagen zahde rechtbank uit- soraak doen. w NTEITWF LICHTTNG VOOR DEN NED. ARBEIDSDIENST. Personen areboren in 1925. De Secretaris-Generaal van het Département van Algemeene Zaken heeft, het, volgende bepaald Van de manneliike arbeidsdienst,- nlichtigpn. pehoren in het iaar 1925 zullen tôt het vervullen van hun orbeidsdienst.Dlicht gedurende het t.iîdvak van en met R .Tanuari 1944 tôt en met 15 Juni 1944 worden op- gproenen 1p. Zii. die ziin aancesteld in eoenbaren dienst of bii het biizon- derr ond'erwils. voor zoo ver zii hun Rrbeidsdmnstnlieht niet reeds heb- heo yervuld. 2e. Voor de overiffen zii. wier on- komst door den commandant, van den Nederlandschen arbeidsdienst noodig wordt geoordeeld. terwijl binnenkort de buitengewone gerechthoven in werking zullen tre- den en voorbereidingen worden ge- troffen voor de groote constitueeren- de vergadering, die den vasten grond- slag zal vormen van de sociale Itali- aansche tepubliek. COMPEOT VAN CLANDESTIENE SLACHTERS ONTDËKT. Tij dens een uitgebreide contrôle- tocht werd te Zeist een auto aange houden waarin zaten een Baarnsche wachtmeester van de politie, een zoon van een Baarschen slager en nog een derde persoon. Bij nader onderzoek bleek een halve koe in de auto verborgen te zijn. Bii1 deze zaak bleken ook betrokken de Baarnsche politiechef, de opperluitenant v.d. B. De Baarnsche politiechef werd even- als een boer uit Nijkerkerveen nog denzelfden nacht van bed gelicht, Ook werden twee medeplichtige land- bouwers aangehouden. CEANDESTIEN DANSAVONDJE Zondagavond was door een groep- je jongelui uit Hallum en omstreken een dans-avondje geofganiseerd in de boerderii van den landbouwer Jippes onder Hallum. Omstreeks 9 uur werd een inval gedaan. Aangetroffen wer den 20 meisjes en 28 .iongens. De meisjes werden. nadat hun namen wairem genotéerdl. weer vrijgtelaten. De jongens werden overgehracht naar Leeuwarden evenals de landbouwer. die gelegenheid tôt dansen had ge- geven. Door de leiding van dien Neder landschen Arbeidsdienst zijn maat regelen genomen, dat in het tijdvak van 2 November tôt 10 December a.s 20.000 .iongemannen, die in aanm.er.i king kunnen komen begin Januaxr 1944 te worden opgeroepen om. Arbeidsdiènstplicht te vervullen. kositeloos kunnen wordfen ingeënt tegen diphtérie, welke besmettolijke ziekte de laatste paar jaar in vrii sterke mate is tor genomen en van- zelfsprekend in het bijzonder in le- geringsplaatsen waar veel menschen bii^en wonen. kans op te treden. Teneinde dit gevaar tôt een mini mum terug te brengen zal in niet min- der dan 24 plaatsen in ons land voor de iongemannen die in aanmerking komen om per begin Januari te wor den opgeroepen de gelegenheid be- staan zich kostrloos te laten inen- ten. Hoewel d'e inenting niet ver- n1!cht is. zal het t-och zeer verstan- dig ziin van deze gelegenheid ge- b"uik te maken rn in het belanv van zichzelf en in het belang van de al- gem°eno volk'zezondeheid. AANMELDINGSPLICHT COM- MISSIES EN COMITé'S. Bestuursleden persoonlijk aan- sprakelijk. Het is den Commissaris voor niet- commerciëele vereenigingen enstich- tingen gebleken, dat de voor de aan- melding verantwoordelijke bestuurs leden van niet-commerciëele organi- saties, welke onder den navam van eommissies, comité's, jubileumcomi- té's of iets dergelijks werden opge- richt ten onrechte van meening te zijn, dat de verordeningen 145/1940 en 41/1941 op deze organisaties niet van toepassing zouden zijn. Ver- Schillende hunnar zijn tengevolge van de niet-aanmelding strafrechte- lijk vervolgd. In verband hiermede geeft de Com missaris voornoemd op grond van Verordening no. 41/1941 aan de be- sturen van niet-commerciëele ver eenigingen en stichtingen, waaron- der derhalve zijn begrepen aile per- sonenorganisaties. onverschillig. met welke niet op winst gerichte doelstelling zii zijn opgericht, de al gemeene aanwijzing zich alsnog vôôr 1 November as. bij zijn Commissa- riaat, Amaliastraat 13 te 's-Graven- hage, aan te melden. Bii niet nakoming dezer aanwijzing worden de bestuursleden voor dit verzuim persoonlijk aansprakelijk .gesteld en tuchtrechtelijk beboet. DE TEXTIELDISTRIBUTIE. Van bevoegde zijde wordt mede- gedeeld dat het innemen van tex- tielpunten niet in overweging is ge nomen. NIEUWE RANTSOENBONNEN VOOR AANTAL ARTIKEEEN. Met ingang van 1 November a.s. worden look voor artikelen versna- peringen, ipeulvruchten, fcoffiesuiTO- gaat. .iam, vervangingsmiddelen, tar- webloem, rijst. havermout, vermiceili. gort, beschuit, spijsolie, kaas, tapte- melk, toiletzeep, scheerzeep. een- heidszeep. waschpoeder en groente rantsoenbonnen van een nieuw model in gebruik genomen. De thans voor deze artikelen in omloop zijnde rant soenbonnen blijven geldig tôt 27 No vember a.s. Voorts wordt een nieuwe rantsoen- bon voor vet. welke uitsluitend recht geeft op het koopen van vet, in ge bruik genomen. Voor maizena wordt geen nieuwe rantsoenbon ingevoerd. De thans in omloop zijnde bon ,een rantsoen maizena" is na 27 Novem ber a.s. niet meer geldig. Van de oude rantsoenbonnen ziin na 27 November a.s. uitsluitend nog geldig: de bon één rantsoen cacao en de wissrlbonnen voor i rantsoen brood, l/5f> rantsoen boter. j rant soen kaas, 1/7 rants. melk, 1/7 rant soen tacternelk en i rantsoen vleesch GEEN GEEETKWENSCHEN MEER IN TELEGRAMMMEN. De persdienst van de P. T. T. deelt mede. dat telegrammen. waarin ge- lukwenschen of zinswendingen van dien aard, zooals groeten, voorkomen, voortaan niet meer zijn toegelaten, ook niet in combinatie met andere mededeelingen. De: aanbieders moe ten die gedeelten schrappen of het telegram in zijn geheel terugnemen. RECHTBANK TE GRONINGEN. De rechtbank veroordeelde Don- derdag o.a. Jaâi Beentje, schilder te Slochte- ren, terzakie verduistering. eisch 6 maanden gevangenisstraf, tôt 6 mnd. gevangenisstraf. „KELLNERIN ANNA". Een film met veel locale kleur, met een aantrckkelijke teekening van muzikale milieu's, met een over het algeheel uitstekende bezetting, gaat deze week in bovengenoemde Bios coop, welke film buitendien een ap- pèl is aan een der diepste mensche- lijke gevoelens, de Moederliefde. In Kellner in Anna", waaxin de ge: schiedenis verhaald wordt van een kellnerin. die een zoon had, die haai niet kende, is een bijzonder en daar- door zeer aantrekkelijk gegeven ver- werkt en wel op zoo'n manier, dat aile valsche pathos vermeden is evenals aile theatraals. Dit is, naast den régisseur, te danken aan het diep doorvoelde spel van de beide hoofd- figuren, Franziska Kinz als kellne rin en Otto Wernicke als de eige naar van de granietgroeven dragen dragen dleze film. Eerstgenoemde, die aan Paula Wessely doet denken geeft een zuivere en gevoelige uit- beelding van de moederfiguur. De tweede geeft een robuste vaderrol. Bijzonder fraai is bovendien in deze film de boeiende muzikale illustra- tie. Ailes bij elkaar een film met in- nige effecten, pakkende scènes, m een boeiend conflict vol ontroerende momenten. J. D. B. Lammtrts. EEN NIEUWE REVUE VAN TER HALE. Uitermate zelazaam zijn de goede Revue Ensembles. En wanneielr een dergelijk goed gezelsc-hap een voor- stelling komt geven, is er aile reden daaraan die noodige aiandlacht te besteden. Zoo is het met het Ter Hall-Etnsembfe dat binnenkort o.m. in 't hôtel Faber z'n nieuwsts pro- duct ,,Koning Lach" komt brengen. Ondanks distributie-moeilijkheden en oorlogsbeslommeringen heeft Ben ter Hall het aangedurfd met een eigen gezelschajp een revue van formaat op te zetten, die, hoewel zij wordt aangekondigd als een begin. toch reeds zeer veel heeft bereikt en die reeds aardig op weg is de naam van den grooten Ter Hall bii de oude- ren wel bekend, weer in zijn oude glorie te doen opleven. Afd. V, le klasse: DE STILLE DOOD. (In verschillende plaatsen van ons land, o.a. Vlissingen, Fra- neker en Scheveningen, zijn weder gevallen van kolendamy- vergiftiging voorgekomen) Als de wintertijd weer nadert en in huis de kachel staat, als de Oostenwind weer waait door de verlaten, kille straat; als de bladerlooze boomen schijnbaar afgestorven zijn, als heel de natuur weer wacht op milde lentezonneschijn, dan gaan w' onzen troost zoeken rond den huiselijken haard, bii 't fornuis of bij de kachel zitten w' allen dan geschaard, heel gezellig bii elkander, nu weer lang de avond is; binnenshuis brandt fijn de kachel, buiten is 't al knapjes frisch! Als de wintertijd gaat naad'ren ■en thuis weer de kachels staan, is de stille dood weer zachtjes sluipend op het pad gegaan. Heel verraderlijk, onhoorbaar, legt hij op z'n prooi beslag; wie blijft rusten in zijn ai-men ziet op aard' niet meer den dag. Schier onmerkbaar dooft hij langzaam zondî-r medr die levenslamp en de naam van dezen dooder is: d' onzichtbare kolendamp. Weest voorzichtig in deez' dagen met uw kachel, uw fornuis, want de stille dood was nu al winnaar in zoo menig huis. Laat uw stookgelegenheden immer zijn zooals 't behoort; weest voorzichtig en opmerkzaam, want de stille dood gaat. voort! Laat daarom, bij het naar bed gaan beter maar geen kachel aan, dan het risico te loopen 's morgens niet meer op te staan. H. v. H. De le ronde, gespeeld om het clubkampioenschap van de Schaak- club „H.—S.", bracht de volgende uitslagen: J. v. Bockhoven^F. J. Slim 01 G H. DreseJ. C. Overman 0—1 A. KoldijkJ. Miedema 1—0 H. KranenborgJ. Kuipers 1—0 29 Oct. Op een in Groningen door dr. Max Euwe gegeven simul- taan-séance schaken won hij van de 30 partijen 23, verloor er 3. w.o. die tegen H. Kranenborg, alhier on speelde 4 remise, w.o. die tegen W. Kruitl, Stadskanaal. Beiclen zijn le- den van die Sohaakclub Hooge zandSappemeer". dammen. Het eerste tiental van „Houdt S. heeft in den com- en s.werk 683 en 693 691 688, 689 690 691 692 695 45 45a 450 45a en 45b 4-69 674 Z 675 Z Z Heerenveen 7 6 0 1 L.S.C. 7 5 0 2 Achilles 7 4 2 1 H.S.C. 7 3 2 2 Sneek 7 3 1 3 Be Quick 7 2 3 2 G.V.A.V. 7 1 3 3 Velocitas 7 1 3 3 Leeuwarden 7 1 2 4 Veendam 7 1 0 6 2e klasse B: Emmen 7 4 3 0 Bato 7 3 3 1 ■rtbjsingedam 6 2 3 1 W.V.V. 7 2 3 2 G.R.C. 6 2 2 2 Hoogezand 6 3 0 3 Woltersum 6 2 2 2 Helpman 7 1 4 2 Muntendam 6 1 3—2 Noordster 6 1 2 3 F.V.V. 6 1 1 4 3e klasse D: Thos 7 5 1 1 Scheemda 6 5 0 1 Veflerveen 7 4 2 1 Delfzijl 7 4 2 1 Farmsum 7 4 2 1 Nw.-Schans 7 3 1 3 Wildervank 7 3 0 4 Kwiek 7 0 3 4 Bellingwolde 5 0 1 4 P. J. C. 6 0 0 6 Tôt en met 13 Nov. Brood Beschuit Melk 1| liter Taptemelk Aardappelen Tabak (46 alleen sigaren) Suiker Koffiesurrogaat, 250 gr, Bloejn Havermout, 250 gr. Vermiceili, 100 gr. Kaas, 100 grain Jam, 250 gram Versnaperingen, 100 gr. Gort, 250 gr. Rijst of Gort, 250 gr. Margarine, 125 gr. Tôt en met 11 Dec. Boter v. kinderen 2-69, 3-69, t.m. 31 October Eenheidszeep Eenheidszeep Waschpoeder Waschpoeder Toiletzeep v. kinderen TOT EN MET 19 NOVEMBER: Petroleum 13, 14 TOT EN MET 31 DECEMBER: Scheerzeep Textiel Brandstoffen 15 t.m. 19 BY TOT EN MET 29 FEBR. 1944: Brandstoffen 20. 21, 22 BY TOT EN MET 30 APRIL 1944: Brandst. v. kookdoel. 11 t/m 16 KF N.B. Voor vervangingsmiddelen en chocolade zal dg^eerstvolgende bon- aanwijzing gesëfteden op 14 Nov. Men lette er verder op dat het kaasrantsoen is verminderd tôt 100 gram. SAPPEMEER 22 t/in 28 Oct. 1943. Geboren: Jantje Trijntje, d. v. Hinderikus Hoving en Trijntje Kla- mer; Geertje Johanna, d. v. Rinze Roukema en Trijntje Heijes; Jantje d. v. Johannes Jager en Jakoba Lah- por; Willem z. v. Albert Brommer en Harmke Hoogakker; Anke Jantje Cathrine, d. v. Abel Jacob Veldman en Hiltje Meijer. Ondertrouwd: Hen- drik Drenth, 27 j., Sappemeer en Grietje Anna Wôstenfeld, 32 j., Hoo gezand; Gerrit Stuut. 25 j., Hooge zand en Engberta Amerika, 27 j., Noordbrœk, onl. te Sappemeer; Jo hann Hendrik Mtiller, 25 j., Sappe meer en Maria Bakker, 20 j., Veen dam; Gerke Corzaan, 23 j., Sappe meer en Lammiechiiena Henderica Hut, 19 j., Muntendam. Getrouwd: Folkert Brugge, Hoogezand en Dina Hartman, Sappemeer. Overleden: Hendirtkje van der Ploeg, 78 j.. 12 40— 8 10 20—11 10 17—19 8 16—16 7 13—10 7 10—20 5 5—11 5 4—10 4 10—22 2 11—19 11 44—11 9 19— 8 7 11— 8 7 12—15 6 12—11 6 13—14 6 16—16 6 16—29 5 11—13 4 12—23 3 10—28 11 32—12 10 33—13 10 23—11 10 22—11 10 19—16 7 17—15 6 20—27 3 13—30 1 5—19 0 7—37 PROGRAMMA VOOR MORGEN. Afd. V, le klasse: GVAVVeen dam. Velocitas—Heerenveen. Achil- lesLSC. LeeuwardenBe Quick. HSCSneek. 2e klasse B: Appin- gedam—GRC. Woltersum—Hooce- zand. MuntendamBato. WVV Helpman. NoordsterFVV. 3e kl. D: FarmsumKwiek. Res. 2e kl. B: Veendam IIMuntendam II. -Hooge zand IIBe Quick III. HERFSTSTEMMING. Terwijl in waggelzweving vallen stâag De kranke bla'ren naar omlaag, Ademt een matte glans van herfstgoud Over 't langzaam dorrend najaarshout, Waarover, van zilv'rig rag geweven, Een spin zijn fijne draad laat zweven, En een kleurschakering zoo wonder mooi volmaakt deez' schoone herfsttooi; In roodachtig bruin en violet Als door een kunstenaar opgezet, Werpt zij een doorzichtig rosse gloed Die de ijle lucht zacht trillen doet Over de lijsterbes, die nog tooit het bosch met haar oranje-rooden bessentros. Stand" te H.- - petitiewedstrijd voor de hoofdklasse i gchtgen. van Jozef Kraai. van den Prov. Gron. Dambond van X> G Z." te Groningen gewonnen met 17—3. Het tweede vijftal verloor voor de eerste klasse in den strijd tegen ..D.V.S." uit Groningen met 37, KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Bapt. Gemeente. HOOGEZAND. Zondag j.l. heeft ds. J. Hekhuis. alhier, in den voormid- dagdienst bekend gemaakt, dat hii voor het beroep naar Deventer had bedankt, een medcdeeling. die door de gemeente met groote blijdschap werd vernomen. 't Is het schoone najaar, de herfst die Ons schenkt zoo'n kleuren- symphonie. v. T Op de Zondag j.l. in Groningen gespeelde korfbal-kaimpicenswedstru- den voor adspiranten behaalde in klasse B (1112 jaar) S.V.C. ce Hoogezand den 3en prijs. KAMER VAN KOÔPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR GRONINGEN, KANTOOR VEENDAM. Wijzigingen. N.V. W. A. Scholten's Chemische Fabrieken, Foxhol, W. A. Scholten- weg. Overl. proc.h.: A. van der Hoef. Ter inzage gelegde stukken. Rekening en verantwoording van de Coôp. Roerenleenbank „Hooge- zand" te Hoogezand; Coôp. Dorschvcr. .Kiehvindeweer en Omstreken G.A.' te Kielwindeweer. A.s. week enkel Veiline op Don- derdag. Sappemeer, 29 Oct. 1943. ZONDAG 31 OCT. Ned. Herv. Kerk. Sappemeer, 10 u. ds. Lekkerkerker van Noordlaren, Hoogezand, 7 u. ds. Schmidt. Kielwindeweer, 10.30 u. ds. Wasch Kropswodle, 10 u. mej. Hoving (kerkkoor). Westerbroek, 2.30 u. ds. Bijl. Engelbert, 10 u. ds. Schmidt Harkstede-Scharmer, 9.30 u. ds. Gras, H .A. Kolham. 3 u. ds. Schoenmaker. Slochteren, 10 u. ds. Kwint. Noordbroek, 10 u. ds. v. d. Meiden (Herd. Kerkherv.) Zuidbroek, 10 u. ds. v. Mullem. Doopsgez. Kerk. Sappemeer, 10 u. ds. Gorter v. Gro ningen. Noordbroek, 10 u. dienst. Geref. Kerk. Sappemeer, 9.30 en 3.30 U. ds. Tom. Martenshoek, 10 u. cand. Rienks. Schildwolde, 9.30 en 2.30 u. ds. van Dijk. Siddeburen, 9.30 en 2.30 u. ds. Los Ned. Herv. Kerk (Ev.) Sappemeer, 10 u. ds. Schoenmaker. Stootshorn, 10 u. de hr. Scheidema Noordbroek, 3.30 u. de hr. Barkman Schaaphok, 9.30 U. de hr. Blaauw- wiekel. Froombosch, 3.30 u. de hr. Blaauw- wiekel; 1.30 u. Zondagsschool. Bapt. Gem. Hoogezand, 10 en 4 u. ds. Hekhuis; 2 u. Kinderkerk8 u. Jeugdd.; Donderdag 7.30 u. bidstond. Foxhol, 10 en 4 u. Ev. Wolters; 114 u. Kinderkerk; 7.30 u. Jeugdd. Siddeburen. dienst. POSTHUME OVERWEGING. „Hmmet geestelijke wapenen was ik het Bolsjewlsme natuurliik wel de baas geweest HOOGEZAND 20 t/m 26 Oct. 1943. Geboren: Aaltje Henderika Louisa, d. v. Trienko Hamminga en Aaitje Huisman, Hoogezand; Harmannus, z. v. Klaas Doddema en Marchien Hei- kens, Windeweer; Derkien, d. v. Klaas Luiken en Aafien Scholtens, Wèsterbroek; Froukje. d. v. Marti- nus Deisz en Antje Gejas, Foxhol; Pieternella, d. v. Gerrit Willem Ver- ver en Stijntje Blaauw, Hoogezand; Albert, z. v. Albert van der Velde en Adriana Veenhoven. Hoogezand. Ondertrouwd: Lukas Zwaneveld, Martenshoek en Jantje Stuut, Fox- ham; Albert Medendorp, Wester broek en Tijssina Alida Massink, Foxhol; Hendrik Drenth, Sappe meer en Grietje Anna Wôstenfeld, Hoogezand; Gerrit Sltuut,, Foxhol a/b, er Engberta Amerika, Nodfd- broek, onl. te Sappemeer; Getrouwd: Lucas de Ruiter en Aleida M. de Best. Overleden: Elsiena Hinderika Smith, 88 j., wed. v. Jan Douwes; Johannes Raspe, 63 J., echtg. van Grietje Douma; Harmannus Dodde ma, één dag, z. v. Klaas Doddema en Marchien Heikens. SLOCHTEREN 21 t/m 27 Oct. 1943 Geboren: Alberdina Gepkina, d. v. G. van Bergen en J. van Dijken, Schildwolde; Aaltje Egberdina, d. v. 0. K. Smit en G. Haan, Hélium; Klaas Wubbo. z. v. O. K. Smit en G. Haan, Hélium; Albert, z. v. G. Wil- deboer en K. Mooibrœk, de Paau- wen; Jannetje d. v. M. Lindeman en 1. Hazenhoek, Hélium: Hillechienus, z. v. L. Westerhuis en A. Tuinema, Siddebuffen. Getrouwd!: G. Zwane veld, 39 j., Kolham en F. Reinders, 46 j., 't Hooiland. Overleden: G. J. Luchtenberg, 59 j„ echtg. v. K. Har- tog, Siddeburen (overl. te Zuidla- ren); M. Aalfs, 76 j., ongehuwd, Scharmer. MUNTENDAM 14—21 Oct. 1943. Geboren: Jacob z. v. Hendrik Ho ving en Janna Hogenberg. Onder trouwd: Jan Batting, 26 j., Veen dam en Berendje Snijder, 24 j., Muntendam. Getrouwd: Jurrien Wij'Sbeek, 26 j. en Elizabeth Kip, 23 j., b. v. Muntendam. Overleden: Der- kie de Vries, 84 j., echtg. v. Roelf Germs; Ebbe Bosscher, 90 j. wedn. v. Martje op de Dijk; BerendjeBen- nema, 72 j., wed. v. Heine Scholtens, eerder van Jacob Veendorp (overl. te Groningen). DISTRIBUTIEDIENST SAPPEMEER. Na-uitneiking boiikaarten 12e pé riode zal plaats hebben op Dinsdag 2 Nov. van 8.30 tôt 12 uur. Na-uitreiking toeslagkaarten 12e période zal plaats hebben op Dins dag 2 Nov. van 2 tôt 5 uur. Sappemeer. 30 Oct. 1943. DISTRIBUTIEDIENST HOOGEZAND. Dinsdag 2 November. Toeslag bij zondere arbeid oogsttoeslag voor de landbouwers wonende in Kielwin deweer. 8V212% Dorpstraat. Vos- seburg, Zuidlaarderweg, Sluisweg. 24V2 Doj-pskaYle. Nieuw-Oompag- nie, Eendrachtsweg. Woensdag 3 November. Toeslag bijzondere arbeid -f oogsttoeslag landbouwers te Kropswolde en Fox hol. 8 Va12% de letters A t/m N. 244% de letters O t/m Z. Donderdag 4 Nov. Toeslag bijzon dere arbeid -I- oogsttoeslag landbou wers: 8%12% Westerbroek. 24— 4% Borgweg en Foxham. Vrijdag 5 Nov. 8%—12% Na uit- reiking zelfverzorgers en niet zelf- verzorgers. Ruiling inlegvellen voor hen die geboren-zijn na 31 Oct. doch voor 29 Nov. van de jaren 1922, 1929 en 1939. 244% Toeslag bijzondere arbeid A- oogsttoeslag voor de land bouwers van Hoogezand. Tevens na- uitre#ting toeelagkafvrten bijzondere arbeid. Zaterdag 6 Nov. 8%11 Toeslag bijzondere arbeid 4- oogsttoeslag voor de landbouwers te Kalkwijk. DISTRIBUTIEDIENST SLOCHTEREN. De na-ui'treiking Van bonkaarten wordt gehouden op Woensdag 3 Nov. a.s. van 9 tôt 12 en 1 tôt 4 uur in 't café Smit te Slochteren.

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 2