W£T-ri£ miII. NIET ABDIJSIROOP LUCHTGEVAAR MENSCHEN IN NOOD TELEFONEER De bonnen krijg je morgen! VOOR Off. Landbouwmededeelingen. YERKOUDHESD. BRONCHITIS DRIE ZIGEUNER ZUSTERS. Ne c™ 'n AKKER'TJE Ik was overal Calé STAAL PETER ROBINSON BIOSCOOP - H006EZAHD. Tel. 52. BIOSCOOP HOOGEZAND. - Tal. 52. JEUGDBIOSCOOP Uitvoering der Red. Kamer „HARM0NIE" VARKENSVERZ. DE MAAN WEEKKALENDEH. OFFICIËELE MEDEDEELINGEN, ,20*1 HOES7; AKKER'S s Wereld besté Hoestslràop IEDEREEN} ZEGT: wgr-nechti Bs Nederlandsche Pjjns+iller Unicum OORLOGSSCHADE STORMSCHADE «RENOVATUM» SPAARBANK Plaatsolljk Nut HoofteiaudSappemeer. Houders van SPAARBUSJES te NOORDBROEK HET VERLEDEN (Damais) Levering van aile soorten B O M E N G. J. D R A A IJ E R, Overschild. HULPDIENSTEN VRI] BAAN LATEN Denkt^ U om de Samenkomsten in de BAPTISTE KERK te Siddeburen b.n.g. op Zondag 21 November a.s. Boneeknoei is erger dan diefstal! Strqkqzers Kilowatt-schrokkers „Strijk àlles achter elkaar!" Haal meèr warmie ukt minder ko Paarden en Runderen verz. tegen fok- waarde naar J. W.HINRICHS, Siddeburen (Vraagt inlichting). Nu wij aan de verduistering gewend zijn, kunnen wij ons eer&t recht voorstellen wat de maan en de ster- renhemel voor de ouden moeten zijn geweest. Ja, er zullen onder ons zijn, die nog uit eigen ervaring weten, hoe in hun kindertijd od de dorpen ide maan als de eenige straatver" jlichting den tijd aangaf voor bijeen- komsten en familiebezoeken. ..Lichte maan'' en „donkere maan" waren gewichtige factoren in het gezel- schapsleyen. En dat zijn zij thans weer geworden. Maar ook kunnen wij ons thans beter verplaatsen in de bewondering en in het gevoel van dankbaarheid, dat de oude dichters bezielde tôt verzen op de maan. Hoevaak en in welke onderscheiden toonaar- den is de maan vroeger bezongen! Onze muziekliefhebbers kennen al- len het gedichtje van Seidl, door Schubert getoonzet, waarin de zwer- ver de maan aanspreekt en zijn rus- teloos bestaan vergelijkt met het statige en stille verglijden van de maan langs het luchtruim. In dit gedicht zegt de zwerver o.a. tegen de maan: ..Gtf schuift over het ééne land na het andere, en bent, waar gij zijt, tehuis!" Dit benijdt de zwerver de maan, want hijzelf in zijn onrust voelt zich ner- gens op zijn gemak. Inderdaad is dit iets merkwaar- digs. de vredige, kaimeerende en tôt vriendelijke en teedere gevoelens stemmende werking van het maan- licht. Waar de maan schijnt, voelt men zich veilig en goed. Wie in een vreemde plaats en bij vreemde men schen overnacht en zich anders on- wennig zou voelen, zakt gerustge- eteld in slaap, zoodra het maanlicht door de reten van het gordijn kiert. De maan is een vriend, die overal mee heen gaat en die iedereen gezel- schap houdt. De maan kent het onderscheid niet tusschen vreemd en eigen; voor haar is er geen grens afgebakend en blijft geen deur ge- sloten. Zij lijkt op dien Goedheilige onder de menschenwiens feest weer in het zicht komt, en die in aile gezinnen tegelijk als vertrouwde gast op het ..heerlijk avondje" ver- schiint. Waar zii is, is zij thuis. de maan. Maar bestaan er onder ons ook niet van die menschen, van wie men dit zou kunnen zeggen? Van die rustgevende. kaimeerende, vrien delijke naturen, die overal waar men ze aantreft een sfeer van vel- ligheid en vertrouwdheid om zich heen verspreiden? Wanneer men zoo iemand ontmoet is het, alsof men hem reeds levenslang kent; het lijkt of hii altiîd gewoond heeft op de plek, waar hii gister nog nooit een voet had gezet. Deze menschen heb- ben den ruimen blik met de maan gemeen. welke haar invloed en be- langstellins niet tôt het eigen heem beperkt. maar wier vredige stralen zich naar aile kanten van. het aard riik even vriendeliik verspreiden. om- ■dat zii heel den kosmos als haar tehuis beschouwt. H. G. C MAATREGELEN OP LOTERIJ- GEBIED. Alleen Staatsloterrj toegestaan. In de Nederlandsche Staatscou- rant is afgekondigd een besluit van de Secretarissen Generaal van de Departementen van Financiën en Justitie, waarbij wordt bepaald, dat er zal zijn een Staatsloterij, waar- omtrent nader voorschriften zullen worden gegeven door den Secretaris- Generaal van het Département van Financiën. De inwerkingtreding van de nieu- we regeling zal tengevolge hebben, dat de verkoop van andere oten dan st&atsloten verboden zal zijn. De «staatsloten eullen in grooter getale dan tôt dusver worden uitgegegeven en op meer plaatsen verkrijgbaar worden gesteld. De inwerkingtreding zal vermoe- deliik ongeveer 1 Maart 1944 plaats hebben. Zondag 14 Nov.: Zon op 7.57, on der 16.52. Maan onder 10.09, op 18.54. Eerst als men voor anderen iets waard is, krijgt men waarde voor zichzelf. Maandag 15 Nov.: Zon op 7.59. onder 16.50. Maan onder 11.08, op 19.39. Geld geeft wel gemak maar geen geluk. Dinsdag 16 Nov.: Zon op 8.on der 16.49. Maan onder 12.op 20.31. Door vergiffenis te schenken verheft men zich boven hen, die ons kwaad deed. Woensdag 17 Nov.: Zon op 8.02, onder 16.47. Maan onder 12.43, op 21.28. We moeten in onszelf straf- fen datgene, wat wij in anderen la- ken. Donderdag 18 Nov.: Zon op 8.04, onder 16.46. Maan onder 13.19, op 22.29. Er is ter wereld geen grooter venijn, dan vriend te schijnen en vijand te zijn. Vrijdag 19 Nov.: Zon op 8.06, on der 16.44. Maan onder 13.49, op 23.32. Laatste kwartier 23.43. Rijk- dommen en schatten zijn hindemis- sen, zoolang het hart aan hen blijft hangen. Félix Timmermans) Zoterdag 20 Nov.: Zon op 8 08, on der 16.43. Maan onder 14.14. op Ieder moet zich eens met de oogen van zijn buurman zien. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRÏEKEN VOOR GRONTNGEN, KANTOOR VEENDAM. Nieuwe inschrijvingen. Instëituut Boelkes, Sappemeer, Zui- derstraat 100-1', opleiding voor ty- pen, sténo, boekh.. Ned. handels- corr., talen, middenstands-dipl., alg. ontwikkeling, handschriftverb., han- delsk., kantooropl. en bijwerken van scholieren en copieerinr. E.: J. A. Boelkes. J. A. Groenewold, Sappemeer, Noorderstraat 169, brood-, koek- en banketbakkerij en handel in choco- lade en suikerwerken. Ter inzage gelegde stukken. Rekening en verantwoording van de N.V. Houthandel E. C. Maat- huis te Sappemeer. Er wordt nadrukkelijk de aandacht op gevestigd. dat de aanslag 1944 voor levering van vleesch gebaseerd zàl zijn op het bedrijfsmaximum per 1 Dec. '43 waarmede aile veehouders inmiddels op de hoogte zijn gebracht en op het op een nader te bepalen datum aanwezige aantal vrouwelijk jongvee boven 1 jaar dat nog niet gekalfd heeft. Vaarzen, die na 1 Dec. as. kalveren, vallen dus niet onder het normale bedrijfsmaximum Hiervoor moet een tijdelijke verhoo- ging van het bedrijfsmaximum wor den aangevraagd. Men vrage dus tij- dig bij de plaatselijke bureauhouders verlaging aan van het bedrijfsmaxi mum tôt dat aantal, dat men als melkkœien, welke minstens 1 keer hebben gekalfd, na 1 Dec. wil aan- houden, waarbij men de vaarzen dus niet moet meetellen. Doet men dit niet, dan wordt men voor dieren aangeslagen, die niet op het bedrijf aanwezig zijn. De mogelijkheid van huisslachting van varkens is thans weer aanwe zig. De période loopt van 1 Nov. 1943 tôt 1 April 1944. Machtigingen voor huisslachting kunnen tegen betaling van f 2.25 bij den bureauhouder wor den aangevraagd. Voor uitreiking komen alleen diegenen in aanmer- king, die op dat moment in het be- zit zijn van een vergunning tôt het aanhouden van een varken voor huisslachting. Deze vergunningen worden na 1 Dec. a.s. niet meeruit- gereikt. Zij, die na 1 Dec. wenschen te slachten, moeten derhalve het var ken reeds op 1 Dec. 1943 aanwezig hebben en de vergunning tôt het aanhouden voor huisslachting even- eens op dien datum in hun bezit hebben. ook wanneer het varken het gewicht van 25 kg. nog niet heeft bereikt. Men houde er dus terdege rekening mede, dat voor huisslach ting bestemde varkens, die na 1 Dec. worden aangetroffen en die niet door een vergunning tôt het aanhouden van een huisslachtingsvarken zijn gedekt/, niet zullen mogen worden geslacht en onrechtmatig worden aangehouden. Dit geldt ook voor een 2e of 3e huisslachtingsvarken. De georganiseerden, die een mest- contract voor varkens hebben afge- sloten, zullen in het algemeen eerst het contractvarken moeten leveren, alvorens zij tôt huisslachting kun nen overgaan. Het geslachte gewicht incl. been zal niet meer mogen bedragen dan het toegestane verbruik van 't zelf- verzorgersgezin tôt 24 Dec. 1944, op basis van 500 gram per week voor personen boven 4 jaar en 250 gram voor kinderen beneden 4 jaar. Het- geen meer aan vleesch aanwezig is, zal moeten worden afgedragen f 0.97 per kg. incl. been. Degenen, die door bijzondere om- standigheden geen varken voor huis slachting hebben kunnen koopen, mogen inpiaats van een varken een schaap of een lam slachten. Los daarvan staat de huisslach- tingsregeling schapen; hiervoor ko men die personen in aanmerking, die ook in de jaren 1941 en/of 1942 een schaap of een lam hebben ge slacht. Overigens geldt hier dezelfde regeling als voor de huisslachting varkens. Voor bijzonderheden wordt naar den pl. bureauhouder verwe- zen. Van de overjarige schapen moet 20 pet. worden geleverd, van de on- geregistreerde ramlammeren 100 van de geregistreerde 20 en van de ongeregistreerde ooilammeren 25 Breuken van 0.5 en meer worden naar boven afgerond, zoodat b.v. van 2 ooilammeren 1 moet worden geleverd. De aanslag overjarige scha pen is gebaseerd op het bedrijfsma ximum voor schapen, die van de lammeren op de telling per 25 Juli 1943. Schapen, die na 2 Mei 1943 en lammeren, die na 25 Juli zijn gestorven, geslacht of geleverd aan het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch komen op den aanslag in mindering terwijl getracht wordt. dit eveneens te doen met dieren, die vôôr deze data zijn gestorven of geslacht. Voor huisslachting aangewende dieren komen op den aanslag in min dering en tevens bestaat de moge lijkheid voor schapen en lammeren een contract bij den pl.bureauhouder af te sluiten met als uiterste leve- ringsdatum voor schapen 1 Jan. '44 en voor lammeren 1 Nov. 1944. Ook deze dieren komen reeds nu op den aanslag in mindering. In de plaats van den gewonen leveringsplicht komt dan een contractueele ver- plichting; ook aan deze contractu eele verplichting kan onder meer door huisslachting worden voldaan. Nadere inlichtingen verstrekt de pl. bureauhouder. Denkt men onder den leveringsplicht vallende dieren te slachten of te contractueeren. dan gelieve men hiervan tijdig schrifte- lijk kennis te geven aan de afd. Veehouderij, opdat niet onnoodig lastgevingen tôt levering worden uit- gereikt. Meent men met het oog op het bovenstaande reeds aan den le veringsplicht te hebben voldaan, dan gelieve men ook daarvan mededee- ling te doen. Overigens moet aan den leverings plicht vôôr 1 Jan. 1944 zijn voldaan, zoodat huisslachtingen (behalve van gecontracteerde lammeren) alsmede het afsluiten van contracten vôôr dien datum moeten zijn verricht.. Aanmelding bij de Bedrijfsgroep Wegvervoer. Ingevolge een besluit van de Or- ganisatie-Commissie voor het Be- drijfsleven zijn verplicht zich aan te melden: a. degenen, die in beroep of bedrijf personen langs den weg ver- voeren (hiertœ behooren onderne- mers van autobusd'iensten- toerwa - gens, huuraufco's en taxi's. verhuur zonder chauffeur, stalhouderijen) b. degenen, die motorrijtuigen of an- der materiaal verhuren ten behoeve van het personenvervoer, (uitgezon- derd gewone rijwielen) c. degenen. die in beroep of btdrijf voor reke ning van derden goderen langs den weg vervoeren; d. degenen, diewerk- zaam zijn als bodehuis. als bestel- huis of als agent van de onder c genœmde ondernemingen; e. dege nen, die transportmiddelen verhuren voor het goederenvervoer langs den weg. Ook diegenen, wier bedrijf door de huidige omstandigheden tiidelijk is stilgelegd, -dienen zich aan te mel den. AanmeLdingsfoirmulieren zijn verkrijgbaar bij de Bedrijfsgroep Wegvervoer, Groot-Hieirtoginnelaan 16, 's-Gravenhage. Inlevering Kaasbon-ien. Detaillisten kunnen de kaasbonnen in het vervolg uitsluitend inleveren gedurende de week na afloop van den geldigheidsduur. Inlevering geduren de de période van geldigheid is niet meer itoegdstaan. Restan»Jbonnen kunnen zij inleveren gedurende de week na afloop van den geldigheids duur van den volgenden bon. De bonnen ..Algemeen 692" dienen in- geleverd te worden van 15 t/m 19 Nov. a A. Restantbonnen Algemeen 692" moeten van 29 Nov. t/m 3 Dec. ingeleverd worden. Aanvragen voor een spec. toewijzing voor Varkens. Vanaf 9 Nov. '43 zullen geen nieu we aanvragen om een spéciale toe wijzing voor varkens meer in be- handeling worden genomen. De aanvragen. welke reeds zijn binnengekomen, zullen echter nog worden afgewerkt. Riet te velde. Aile eigenaren en pachters op lan- gen termijn van perceelen riet, waar- van het gewas in de jaren '38 en '39 niet door henzelf is geoogst zijn verplicht het riet vôôr 15 Nov. '43 te velde te verkoopen aan een der- genen, die het gewas van de percee len in de jaren '38 en '39 hebben geoogst. Indien niemand dezer per sonen gegadigde voor het riet is, die nen de betrokken eigenaren of pach ters op langen termijn daarvan, on der overlegging van bewijsstukken, vôôr 20 Nov. '43 aan het bedrijf schap kennis te geven onder opga- ve of zij het riet zelf willen oogsten dan wel te velde willen verkoopen. Dengenen, die er de voorkeur aan geven het riet te velde te verkoopen, wijst het bedrijfschap een kooper aan. Eigenaren en pachters op lan gen termijn van perceelen riet, waar- van het gewas in de jaren '38 en '39 of in een dier jaren door henzelf is geoogst. zijn verplicht vôôr 15 Nov. '43 aan het bedrijfschap op te geven of zij het riet al dan niet zelf wil len oogsten Zii, die nalaten aan de ze verplichting te voldoen, worden geacht te hebben verklaard het riet niet zelf te willen oogsten. De eige naren en pachters op langen ter mijn. die hebben verklaard of worden geacht te hebben verklaard niet zelf te willen oogsten, zijn verplicht het riet te velde te ver koopen aan dengene, die het perceel in een der voormelde jaren heeft ge- sneden, of indien zij1 beide jaren zelf hebben gesneden. aan een of meer door het bedrijfschap aan te wijzen personen. De koopers van riet te velde dienen in het bezit te zijn van een vergun ning tôt den aankoop van het riet. Voor het oogsten van riet is een ver gunning van het bedrijfschap ver- eischt. E igenbrandturf - produceiiten. Turfproducenten, wien het is toe- gestaan dit jaar turf voor eigen gebruik te graven en die derhalve bij de Brandstoffencommissie als eigen- brandturf-producent zijn ingeschre ven, worden in de gelegenheid ge steld om in het tijdvak van 11 Nov. tôt en met 15 December a.s. bij den distributiedienst de bonnen. resp. toewijzingen voor het betrekken van vaste brandstoffen bij den handel, in ontvangst te nemen, indien en voor zoover zij op grond van de op "hui^ inschrijvingskaart geplaatste aanteekeningen hierop aanspraak maken. Het betreft hier de défini- tieve verrekening, welke eenige maanden geleden in het vooruitzicht werd gesteld. Zij, die hun in 1943 geproduceerde hoeveelheid eigen- brandturf nog niet geheel hebben afgehaald, doch hiertoe aisnog wil len overgaan, dienen eerst de ver- voervergunning aan te vragen, alvo rens zich voor de «définitieve bonnen- venrekening tôt den distributiedienst te wenden. Aardappelen voor verwerking. De fabrieken mogen thans nog uit sluitend voor consumptie ongeschik- te aardappelen of uitschot verwer- ken. Aile voor consumptie geschikte aardappelen moeten door de fa- brieksaardappeltelers voor consump tie bestemd en als zoodanig verwerkt worden. Voor den oogst '43 wordt af- stand gedaan van het aanslagsy- steem, aangezien aile aardappelen, die geschikt zijn bevonden voor con sumptie, voor dit doel geleverd moe ten worden. De fabrieken mogen al leen aardappelen vermalen, die door een contrôleur van het Bedrijfschap voor Aardappelen of door een con trôleur van de fabriek voor con- Bumptiedoeleinden zijn afgekeurd. Het risico van bewaring van een goedgekeurde partij blijft voor den teler, m.a.w. indien een partij op het moment van aflevering niet aan de kwaliteitseischen voldoet, zijn de financieele gevolgen van de dan noodzakelijke afkeuring voor reke ning van den teler. Gaat een teler met af- dan wel goedkeuring niet accoord, dan kan hii herkeuring aanvragen bij het Bedrijfschap voor Aardappelen, bijkantoor Veendam, nadat hij aan een bepaalde voor- waarde heeft voldaan. Aanvragen Winterjassen en Win terman tels. De Secretaris-Generaal van het Département van Handel, Nijverheld en Scheepvaart maakt in verband met de distributie van textielproduc- ten bekend. dat uitsluitend in het tijdvak van 8 bot en met 20 Novem- ber 1943 bij de Distributiediensten aanvragen kunnen worden inge- diend voor spéciale vergunningen voor winterjassen en wintermantels. zoodat na dit tijdvak geen aanvra gen daarvoor in behandeling kun nen worden genomen. In verband met den geringen voor- raad dezer artikelen zal echter de uitgifte van de vergunningen zeer beperkt bly'ven. Voor hen, die reeds in het bezit zijn, hetzij van een winterjas of -manteCL of eenig an- der soort jas of mantel, is het on noodig een aanvrage in te dienen, daar zij niet in aanmerking komen voor een spéciale vergunning. Evenmin komen in aanmerking zij, die reeds gedurende deze of in een vorige distributieperiode een spéci ale vergunning voor een jas of man tel hebben bekomen. Nadrukkelijk wordt erop gewezen, dat in elk geval op het aanvraagfor- mulier moet worden vermeld, dat over geen enkel soort jas of man tel wordt beschikt, hetwelk aan een contrôle zal worden onderworpen. Aanvraagformulieren, waarop een dergelijke verklaring ontbreekt, wor den onbehandeld terzijde gelegd. waarbfj slijm op de borst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, terwtjldehoest verdwjjnt. Vmnonds beprorfd bU hoeit, griep, bronchitis, Mthmi. FEUILLETON DOOR ANNY VON PANHUIJS 13) Ze had indertijd wel gemerkt, hoe blij haar beide zusters geweest wa ren over deze afwijzing, ze waren ze- ker bang geweest, dat zij haar om- wille van Herbert Tormalen in de steek zou laten, dat zij het klaver- blad van de drie bij elkaar hoorende zigeunerinnen uit elkaar zou rukken. Maar toen de liefde tôt haarzelf kwam, toen hielden ze met haar Constance geen rekening en lieten haar alleen. Ook Ina trouwde al gauw en nu leefde ze geheel op zichzelf. Op zekeren dag brachten Ina en Andréa haar een bezœk, twee beeld- mooie jonge vrouwen, wien het ge luk uit de oogen straalde. „Je bent te eenzaam. Constance," zei Andréa, „je moet niet zoo op je- eelf leven, waarom kom je niet va- ker bij ons?" „Of bij ons," glimlachte Ina. Constance haalde de schouders op. ..Jullie hebben me enkel te plot- seling in den steek gelaten," onitviel het haar. Andréa zette een yerbaasd gezicht. ,,Ik b^rijp je niet, Constance, die woorden klinken net, of je ons wilt aanklagen." Ina was nog meer verwonderd. ,,Wij moesten je toch verlaten." Constance was opgewonden. „Zoo, moesten jullie? En waarom dan? Hadden jullie niet dezelfde ver plichting als ik, om jullie deel bij te dragen tôt dekking van vaders schulden, zoodat we Vossengrond, dat al sinds anheuglijke tijden aan de familie von Salnow behoort, konden houden? Waarom onttrokken jullie je aan die verplichting? Jullie bent jong genoeg, het zou heusch niet zoo'n ongeluk geweest zijn, als jul lie een jaar later getrouwd waren." ..Constance!" riepen de twee Jonge vrouwen als uit één mond. Afkeuring en ergernis lag in die uitrœp. Ina meende klagend: „Je bent onrechtvaardig, Constance, en jever- wijt is, op zijn zachtst gezegd, vreemd. Jij' verdiemt toch veel geld en tenslotte moet van ons drieën toch degene voor ailes opkomen, die geld verdient en Marcus betaalt je bijna precies evenveel als vroeger aan ons drieën. Trouwens, ik wil mijn man niet om geld vragen, an ders lief ik me zooiets over vaders schulden van jou heelemaal niet zeggen." Ook Andréa ergerde zich. ..Ik kan Marcus ook niet om geld vragen, hij betaalt al zooveel, geeft me de duur- ste kleeren en de kostbaarste siéra- den." Constance weerde af. ,,In 's he- mels naam, ik wil niets van jullie hebben, ik heb jullie alleen aan het verstand willen brengen. dat jullie niet goed gehandeld hebt." Ina herademde, ze zou het af- schuweijk gevonden hebben, tegen haar man te moeten zeggen: „Mljn arme vader heeft veel schulden na- gelaten, en om Constance niet ailes alleen te laten betalen, vraag ik je alsjeblief een beetje bii te dragen." Ze lachte opgewekt. „Zet niet zoo'n streng ouwejuffrouwengezicht, Constance, let 'ns op. op een gœden dag volg jij ons voorbeeld en trouwt ook." Ook het gezicht van Andréa werd weer vriendelijker. .Misschien zul je later toch nog eens Herbert Tormalen nemen, ik ge- loof heelemaal niet, dat je zoo on- verschillig tegenover hem bent, als je je voordoet." Constance zweeg, maar Ina zei: „Wat heb jij toch rare ideeën, An dréa, Herbert Tormalen's mœder zou er hartelijk voor danken, een circusartiste als schoondochter te krijgen. Neen, dat kan ik me niet voorstellen, de trotsche oude dame zou dat nooit verdragen!" Constance, die tôt nu toe evenais haar zusters gezeten had, sprong heftig op. .Maken jullie je îmaar geen zorgen over mijn teekomst, want daar hebben jullie ook niet naar gevraagd. toen je me alleen liet." De jonge vrouwen wisselden een blik. Ina schudde het hoofd. „Je bent vandaag wel erg uit je hum, ik ga maar liever." Andréa trok haar handschœnen aan. „Ik wou je nog vragen, om met mij Marcus in zijn kantoor op te zoeken, hij' heeft vandaag twee prachtige contracten voor je gekre- gen, en je zoudt ze nog moeten on- -'erteekenen." ,,Dat onderteekenen kan morgftn of overmorgen ook nog wel," ant- woordde Constance, „ik heb hoofd- pijn en wil liever thuis blijven." Andréa mokte. „Je bent ondank- baar en je hebt echte prima donna- grillen." Geheel ontstemd gingen de zus ters uiteen. Constance echter liet zich op de sofa vallen en weende bitter. In haar ooren klonken nog scherp de woorden van Ina: Herbert Tormalen's mœder zou er hartelijk voor danken een circusartiste als schoondochter te krijgen! Een stille, vage hoop, die ondanks ailes in haar onderbewustzijn was blijven leven, Stierf plotseling een bitteren dood. Met vaste hand on- derteekende Constance den volgen den dag de twee contracten, die ze door bexniddeling van Marcus Brun- ner zelf gekregen had en die haar ver van Berlijn zouden wegvoeren. VI. Gedragen door haar schitterende contracten leerde Constance vele groote Europeesche steden kennen en overal waar de ,,zigeimerin" haar kunststukken vertoonde. werd zii door het publiek toegejuicht en door de pers uitbundig geprezen. Bloemen en geschenken ontving ze van aile kanten, iedere post bijna bracht brieven van vurige bewonderaars harer schoonheid, maar Constance bleef er totaal onverschillig onder, de geschenken werden niet aange- nomen, de bloemen verwelkten zon der dat zij ze een blik had waardig gGkourtl De schulden van architect von Salnow waren al lang betaald, en het huis op den Vossengrond was a.1 vrij tôt aan de eerste hypotheek; ook bezat Constance al een heel Wanneer U in een café een kop thee wordt geserveerd en deze smaakt warempel als echt, tien tegen één dat het „Nettie" is. Uitsluitend verkrijgbaar - in beperkte hoe veelheid - voor hotçls, café's, restaurants, pensions, ziekenhuizen, Jcloosters en andere groote instellingen. C. J. M. HILLING Heerengracht 435 - Amsterdam (C) Die kanU elk oogenblik over- vallen. Zorgt steeds AKKER- TJES in huis te hebben. L&at U dus niet noodeloos kwellen. verhaalt Pim En overal rook ik de echte koffie Maar vroeg je hoe ze er aan kwamen, dan zei men ,,'t Is bijna echt, Unicum Da's wââr Proef 't maar! Best koffie-surrogaat Knip dese Pim uit en let op de volgende advertentie. VERK00PKANT.VAN DER PLAATS BOLSWARO ÛOOO kert Uw bexit tmqmn BRANDSCHADE hmJtUm.eoorwemden BiHi/le fcfti»W MCMbÇen bij unie cotrespondenlen Algemeen Onderling Woarborg Genootschap AMSTERDAM-C. LEiDSCHEPLEIN 29 aardige bankrekening, en nu voelde ze lust, om eens voor korten tijd thuis van haar zwerftochten uit te rusten. Ze dacht er vaak aan, hoe mooi het wel moest zijn, de lucht van haar geboortegrond weer in te ademen, de heerlijke pittige dennen- lucht, en hoe verrukkelijk zou het wezen, zich weer eens een beetje door de goede, dikke Marlene te la ten verwennen! En toch bleef ze in den vreemde. Marcus Brunner schreef. Hij zou graag hebben, dat Constance weer bij hem optrad, hij had een nummer noodig, dat in den smaak viel. Ze gaf hem een toestemmend antwoord en toen de herfst de groene bladeren weer in gouden omtooverde, trad zij weer in het circus Brunner op. On geveer twee jaren waren intusschen verloopen, sinds ze Berlijn verlaten had, een volleerde artiste keerde naar de plaats van haar eerste suc- cessen terug. Andréa en Ina begrœtten haar zuster met een lichte verwarring en vetrbazink. Zij wiaren mooie lenlge vrouwen, maar de schoonheid van Constance was bijna verbluffend. (Wordt vervolgd). Groot is de vraag naar •paarbusjes. Wij kunnen es thans niet bij laten maken. Gebruik dus CJw busje regelmatig of lever 't in. Laat geen ge- leend busje nutteloos on- gebruikt staan, .terwijl anderen er dringend om verlegen zijn. ZONDAG 21 NOV. in Vanwege 't enorme suc- ces en op velerlei verzoek nogmaals (DE GEHEIMZINNIGE). Ter afwisseiing het po pulaire Orkest „De Vroolijke Melodisten" Aanvang 7 uur pirocies. Entrée f 1.bel. inbegr. Voorziet U vroegtijdig van kaarten om teleur- stelling te voorkomen. Tijdens de experimenten wordt niemand toegela- ten. Vanaf 4 uur MUZIEK. Vanaf Vrijdag tôt en met Woensdag. ZARAH LEANDER in haar nieuwste film Een reeks spannende episoden uit een merkwaardig vrouwenleven: Ook in deze prachtige film laat Zarah Leander ons genieten van haar wonderlijk bekoorlijke stem en voordrachtkunst. Zel- den zag men haar in een zoo avontuurlijke en meesleepende rolprent. 's Avonds half 8. Zondag half 5 en half 8 Toegang 18 jaar. Plaatsbespreken van 11 Vi12 Mî uur en van 3—5 uur. Telefo- nisch alleen van 35 uur. Bestelde plaat sen moeten tenminste een half uur voor de aanvang worden afgehaald. HEDEN ZATERDAGMIDDAG 3 uur en ZONDAGMIDDAG 2 uur: Als Hoofdfilm „DE ZONNEPRINS". Toegang aile leeftijden. 50. 40, 30, 20 et. Hagen, Heesters, vaste Planten enz. Nog 2 avonden en wel heden- en morgenavond. Aanvang 7% uur. ZATERDAGAVÔND 20 NOV. MUZIEK in de RAPT. KERK. Aanvang 7 uur. Muziekvereeniging van Delfzijl komt met verscheidene instrumenten. Toegang en zitplaatsen vrij. Het beloofd een mooie avond. Komt U ook? te BORGERCOMPAGNIE in het Café DRIJFHOLT. Aanvang 5 uur. Opgevoerd zullen worden „As zun deurkomt" en ,,'n Maie veside". Muziek: OTTO KERLIEN. De jongen laat zich overbluffen en zij... zi) achrijft de bonnen in het vergeetboek. Wordt hij lastig, dan maar een anderen bakker Dat die jongen gaat knoeien om uit de moeiljjkheden te komen en tegen de lamp loopt, dat raakt haar niet. i) Publ «/h Dop Handel, Nljvarhaid an Sohanp*., tb.v.b C.O.K. RLV^^VOWATt Dit moet U onthouden: uw strflkjjzer is een elec- triciteit-schrokker Strijk daarom vlug en ailes In één keer; zoo nu en dan een beetje strfjken is ver- keerd en schakel uit vôôr U klaar is. wia m Controleer geregeld zelf uw verbruik, ztimn want U weet: uw rantsoen overschreden, stroom afgesn'eden! SLACHT FOK

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 4