J 51 52 KWEEKERSBELANGEN. PLAATSELIJK NIEUWS. vergiftiging te hees. VOETBAL. Roode Kruis K inderlegitimatiekaart VRACHTAUTO GEGREFEN DOOR TREIN. RECHTSZAKEN. u u u u u u PREDIKBEURTEN. BURGERLIJKE STAND. GELDIGE BONNEN, HANDBAL. SAPPEMEER, 10 Dec. Naar wijver- namen zijn voor de Konijnententoon- stelling uitgeschreven door de Komj- nenfokkersvereen. „H.S." en ge- houden zal worden op heden Zater- das en morgen Zondag in het Park- hotel te Sappemeer, plm. 500 konij- nen ingezonden, waaronder veel mooie exemplaren. Wij twijfelen er dan ook met aan of het bezeek zal zeer groot worden. Naar wordt gemeld heeft de middengewicht kampioen bokser van Nederland. de heer Douwe Bakker, alhier. van Sportparkers, een licensie voor beroepsbokser heeft aange- vraagd, doch dat hii voorloopig nog niet in den ring za.l verschijnen. Toen Woensdagmorgen de gebv Jager, landbouwers te Tripscompag- nie bii mistig weer de spoorwegover- gang te Sappemeer-Oost wildenover- steken met een paar wipkarren, be- laden met haver, waarvoor twee paarden gespannen. ontsnapten ze temauwernood aan een groot onge- luk. Juist toen ze de overweg wilden passeeren, werden de hekken neerge laten en meteen reed reeds de trein ûit de richting Zuidbroek voorbij Hoewel de paarden hierdoor nogal schichtig werden wist men deze tôt staan te brengen en liep dit ongeval behioudens kleinie materrieele schade bijzonder goed af. HOOGEZAND. 10 Dec. De gemeen tepolitie heeft proces-verbaal opge maakt tegen B. H. terzake diefstal van een kachel uit een voor een werf liggend schip. Ter g-emeentesecretajrie) alhier zijn bevorderd: tôt commies T. Hel- Iinga, thans le adj. commies, tôt le adj. commies I. A. van Royen. thans 2e adj. commies, tôt 2e adi. commies mej. G. Quirijns, thans klerk le klas, bot klerk 2e klas G. ten Cate, thans leerling ambtenaar en tôt leerling ambtenaar W. R. Kunst thans volontair. Door de Noord. Econ. Techn. Organisatie (N. E. T. O.) is aan de firma A. Hulsebos, alhier de verzo- ling opgedragen van 200 paar klom- pen per week voor de gemeenten Hoogezand en Sappemeer. Verzame- laars zijn de firma's H. Lamain te Hoogezand en W. Boswi.ik te Sappe meer. 10 Dec. Sinterklaas heeft het druk gehad in Hoogezand. zoodat hii soms vergezeld was van twee knech- ten. De groote dag was Maandag. Hoe dat zoo kwam? Dank zij de mr- dewerking van den N.V.D. heeft hij een bezoek gebracht aan aile o.l. scholen in de gemeente en overal. waar hii kwam heeft hii met milde hand ziin gaven uitgedeeld. Zoo werd het bezoek van den heiligen bisschop en zijn knecht aan elke school tôt een prachtig feest, te grooter nog. wiil ieder naast de aangeboden ver- snaperingen, waarvan volop was ge- noten, ook nog een cadeau meekreeg naar huis. Dat Sinterklaas en zwarte Piet overal zoowel bii hun komst als bii hun vertrek luide zijn bejubeld, behoeft niet te worden gezegd. Dat de schooljeugd van Sappemeer eveneens de zegeningen van den Uefdadigheidszin van den goeden Sint, die ook daar onder auspiciën van den N. V. D. op verschillende o.l. scholen heeft bezocht. heeft ervaren, spreekt wel vanzelf. Ook hier een blijde inkomst en dankbare harten. Op uitnoodiging van den N. V. D. bracht de goed-heilig man een af- zonderlijl* bezoek aan ïiotel Beere - boom, waar hij een 130 tal kinderen door tractaties en gescbenken over- gelukkig heeft gemaakt. Ook daar werd weinig verwacht en veel ver- kieg.-n 10 Dec. In de veronderstelling. dat het geen zuivere koffie was, heeft de politie hier iemand aangehouden die een fiets trachtte te verkoopen. Die veronderstelling bleek juist. De fiets was gestolen in Assen, waarom de verdaehte. een zekere H. G. van Westerbork, overgegeven is aan de gemeentepolitie in Assen. 10 Dec. Hout is een gewild ar- tikel. Langs den gewonen weg is het moeilitk be krijgen en stelen mag nu eenmaal niet. Toch heeft iemand zic.h op de scheepswerf van de firma Bo- dewes te Martenshoek daaraan be- zondigd en het eind van het lied was, dat de politie proces-verbaal tegen hem heeft opgemaakt. NOORDBROEK10 Dec. Met in gang van 1. Dec. is het poststation Noordbroek omgezet in een hulp- postkantoor, waarvan als directeur is benoemd de heer Oomkes, thans station-houder. SLOCHTEREN. De Vereen. van oud-leerlingen der Lagere Land- bouwschool te Slochteren vergaderde op Maandag 6 Dec. j.l. Ir. J. F. van Riemsdijk, adiunct dir. aan het Be- drii fslaboratorium te Groningen, trad dezen middag voor de oud-leer- lingen op met het onderwerp: Pooi- goederencultuur. Spr. ging na hoe, tôt voor enkele iaren nog. om goed pootgoed 'te verkrijgen de aardap- pelknollen geselecteerd werden. Men is er echter steeds meer toe overge- gaan om zich op pootgoedcultuur toe te leggen. Zoo werd er "t vorigjaar o.a. een proefveld aangelegd in Garsthuizen. Als ras werd genomen de Noordeling, die hier in 't Noor- den nogal veel in brek is. Op ver schillende wiize werd deze cultuur- proef aangewend. Oja. nauwe en wiide stand, kleine- en groote maat poters, doorgesneden poters, twee knollen in een gat. veldies met ver schillende hoeveelhedien stikstofbe- mesting, verschillende rooitiiden e.a. De af stand der planten heeft een groote invloed op opbrengst ensor- teering. De cultuur van -het poot goed komt daarom meestal ook hier - op neer, om een behoorlitk aantal kg. pootgoed te gebruiken. maar die dan op de juiste af stand te plaat- sen. Nadat de spreker nog verschillen de vragers bevredigd had, was de voorzitter de tolk van allen. die hem een woord van dank toebracht voor zijn lelerzaam betoog. De bibliotheek fcrok weer veiel be- langstelling. zoodat vele boeken on der de leden gecirculeerd werden Hierna volgde sluiting der verga- dering. SIDDEBUREN, 10 Dec. Vorige Vrij dag hield de Usclub ,,Eendracht" haar algemeene vergadering in „De Witte Linden". onder voorzitterschap van den heer B. Sijtsema Sr. 28 van de 170 leden waren aanwezig. Denc- tulen en het jaarverslag werden on- veranderd vastgesteld. De heer B. H Moedt bracht versiag uit van de al gemeene vergaderirfte van den Prov Gron. IJsbond te Groningen. de heer A. Emmens van de vergadering van de IJscentrale „Duurswold" te Sloch teren. De kennisgevingen van het be- stuur aan de leden zullen in hetver- volg worden aangeplakt bii mej. wed Aukes, A. ter Borg, H. Groen, C. Haan en H. Vos. De boeken en bescheiden van den penningmeester werden nagezien door de heeren K. Drijver en Th. B. Klimp die ailes in de beste orde be~ vonden, zoodat décharge kon worden verleend. De inkomsten bedroegen f 345.86, de uitgaven f 78.35, batig saldo dus f 26751. De aftr. bestuurs- leden, de heeren B. Sijtsema Sr., J. Tinge en A. Emmens, werden herko- zen. Tôt baancommissarissen voor de Munnekesloot werden gekozen de heeren Th. B. Klimp, F. J. Rumpfî en K. Drijver. Als er ijs komt, zal er eerst een rijderii ...van schoolkinderen worden gehouden, daarna de ledenwedstrijd in verband met de kampiœnswed- strijden voor de provincie. Meerdere wedstrijden werden aan 't bestuur overgelaten. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter met dank voor de opkomst de vergadering daartoe had aangezet. Eisch tegen ieder één jaar gev.straf. Brand bii het Distex. Begin deze week is bii het aanmaken van een open haard brand ontstaan in een der gebouwen van het Riiksbureau voor de distributie van textielgoede- ren te Den Haag. Met 2 stralen op de waterleiding is het vuur ge- bluscht. Het huis is voor een groot deel uitgebrand. Jeugdige zwervers gearresteerd. Eenige dagen geleden werden bii een bakker te Tilburg ruim 1300 brood- bonnen en een kistie met geld ge stolen. De daders bleken 2 18-ja- rige jongens te ziin, waarvan er een ontsnapt was uit een Riiksopvoe- dingsgestichb. Zi.i leididen 'n zwer- vend leven en hebben in de laatste weken te Tilburg en omgeving een groot aantal insluipingen en aief- stallen gepleegd, welke thans ook tôt klaarheid zijn gebracht. 4000 gulden gestolen te Tilburg, Onbekende daders hebben bii een winkelier te Tilburg een geldkist.je met ruim 4000 gld. gestolen. terwijl zij tevens twee fietsen buitmaakten. AANTAl DOODEN TOT NEGEN GESTEGEN. -f In den loop van dezen week zijn nog twee personen, die na het eten van geconserveerde vruchten ziek waren geworden ten gevolge van ver giftiging overleden. Een van hen is een broeder uit Helmond, die den be>- wusten Zondag aan den maaltijd in het Missiehuis had deelgenomen en ziek naar huis was gegaan. Hij is la- ter in een ziekenhuis te Tilburg over leden. Te Nijmegen is van de zes paters, die in het St. Canisius-Ziekenhuis vertoeven, een priester overleden. In totaal zijn er thans negen personen overleden. In het ziekenhuis worden nog vijf paters verpleegd; van een hunner is de toestand ernstig, de vier anderen maken het naar om- standigheden goed. NIEUWE REGELING GRENS- GANGERS. De Provinciale Persdienst van heti Nederlandsche Arbeidsfront deelt mede, dat een nieuwe regeling inza- ke de verzorging dter belangen van grensgangers van kracht is gewor den. De klachten gaan thans recht- streeks van Groningen naar Ensclie- dé. waar zii aan den Gauverbin- dungsmann worden ter hand gesteld. Met klachten aangaande de distri butie. -uitbetaling van loton uitikee- ring door de Krankenkasse, enz. kan men zich vervoegen bii de onder- staande personen: Beerta: des Za- terdags 2021, C. Olders. Veenweg B 240; Nw.-Pekela: des Zondags 10 - 11, Tempel, Hôtel te Bos. hoek Zuid- wendingerweg; Scheemda: des Zon- dags 1011, SchenbelHoogeman, Langeweg 3 Eexta: Veendam: des Zaterdagis 17—19. K. Hazewinkel; Vlagtwedde: des Zondags 810, P. v. d. Wal B 54b: Winschoten: des Zaterdags 2021, J. Klein, St. Vi- tusstr. 5; Ter-Apel: A. J. Weishaupt. Westerstraat 123. PROGRAMMA VOOR MORGEN le klasse: Be QuickGVAV, HSC Veendam, AchillesLeeuwarden, SneekVelocitas, HeerenveenLSC. 2e klasse B Muntendam— WVV, BatoNoordster, AppinigedamHoo gezand,- WoltetrsumGRC, Help- manFVV. 3e klasse B ThosKwiek, Scheem daDelfzijl, VeelerveenNieuwej- ■schans, Farmsum—PJC, Wildiervank Bellingwolde. Reserve le klasse Velocitas 2Alci- des 2, GVAV 2—HSC 2, Emmen 2— .Achilles 2- Reserve 2e klasse B Noordster 2— Be Quick 3. Hoogezand 2Velocitas 3, GRC 2Veendam 2. GVAV 3 Muntendam 2. COMPETITIESTANDEN, 2e klasse B: en Een bom op het huis En moeder niet thuis Leeg is 't bed waar de kleintjes in lagen! Maar klaag niet le vlug (Jw kroost vindt men terug Als ze 't Roode Kruis plaatje maar dragen. Ouden of Toogden, vrasgt voor Uv kinderen loi 15 jaar een kinderlegitimallekaart aan. Aanvraagforaalieren verkrijgb«ar btyi Hoofden t m «choleiu G« m wntesecrBUrtoë* (afd. Bevolking), A.fdeelingsbe9tureB 2» het Ned. Roode Kruis. ^rifs f O.IO Minvermogenden kodsloo». P 1513/1. HOOFDRED ACTEUR J Prijt, Veendam. Verantwoordeliik voor de ADVERTENTIES: Th. Seg- gers., Sappemeer. UTTGAVE: Uit- geverszaak ..Duurswold", Sappe meer. DRUKKER: Firma J. G. Dijkhuls (P. Seggers Zu.l Nœr- àerstraat 70, Sappemeer. KENGE- iAL: K 2154. De Konijnenfokvereeniging „Nut en Genoegen" hield Vriidag en Za- terdag in 't café „Por" haar viifde tentoonstelling. Niet minder dan S50 dieren waren ingezonden. Door de keurmeesters, de heeren K. Steen- huis en D. Volkers, werd 33 maal het praedicaat Z.G. toegekend, 154 mapl G, 59 maal V.G en 17 maal B. Het mooiste konijn, eigen fok. was een witte VI. reus (r.) van A. Klimp, het beste konijn van de tentoonstelling een witte VI. reus (v.) van D. Bij- molt het op een na beste een Groot Zilver (v.) van C. H. Schoonberg mooisi.,- arroot -ras -W. VI. reus <v.> van D. Bijmolt, mooiste middenras Groot Zilver (v.) van C. H. Schoon berg, op een na mooiste Bl. Weener (v.) van S. Abels, mooiste klein ras Black and Tan (r.) van D. Stoter, op een na mooiste id. van F. Koster mooiste fcortharig ras Rex (v.) van J. S. Reinders, op een na mooiste Rex (r.) van E. A. Broekema, mooiste langharig ras Angora (v.) van J. S. Reinders. op een na mooiste id. (r.) van J. S. Reinders, zwaarste konijn witte VI. Reus (v.) van P. Noorman. De 5 médaillés voor de mooiste Z.G. dieren, die tevens een eerste prijs hebben behaald, vielen ten deel aan de eigenaars D. Bijmolt, C. H. Schoonberg, D. Stoter, W. Tuinema en A. v. d. Hekn. HELLUM 10 Dec. In 't café Bak ker trad v-ao-r hot Département ..Duurswold" van de Maatschappii tôt Nut van 't Algemeen op de heer I. J. Leutscher te Groningen met het onderwerp: ,,Wat ik hoorde en zag te Schoonebeek." Aan de hand van een serie prachtige lantaarnplaatjes hield de heer L. een lezing over de Neder- saksische boerderijen in Oud- en Nieuw-Schoonebeek en Weierswold, de bewoners en hun zeden en ge- woonten. POLITIENIEUWS VEENDAM. Dezer dagen werden er op een avond twee fietsen gestolen Het eene rijwiel was voor slechts enkele oogen- blikken neergezet bii de deur van het manufacturenmagazijn Modderman in de Kerkstraat. Het behoorde aan den melkventer Jan Harm Kalk aan de Molenstreek. Het andere riiwiel was op slot neergezet bij een kapperszaak. Gelukkig werd de ver- loren gewaande fiets den volgenden dag. een eindje verder, gaaf en onge- schonden weder terug gevonden. Een anderen avond, tegen zessen zette de arbeider F. J. Kappen zijn rijwiel aan het Boven-Oosterdiep neer in de nabijheid van den winkel in huis- houdelijke artikelen van de firma J. G. L. Drenth. Het bleek weldra dat het karretje gestolen was. De arbeider J. Nieuwold te Borger- compagnie had vier dikke konijnen in een apart schuurtje geborgen. En 't schuurtje was des nachts behoor- lijk op slot. Dieven zijn echter listig en hebben er niet tegenop gezien, de pannen van het schuurtje te halen en zoodoende de konijnen te stelen. In een schuurtje van de firma J. G. Schuur in de Kerkstraat, was een leeren jas geborgen, welke daaruit. door een ongenoode gast, is gestolen. Bii1 de familie van der Scheer aan de Molenstreek, zijn gewasSchen kou- sen van een drooglijn gehaald, na- tuurljjk op een tiidstip waarop de zon reeds was ondergegaan. zoodat de dader niet gezien werd. Bij den landbouwer A. D. Bolhuls aan het Beneden Westerdiep werd een tamelijk groote hoeveelheid tar- we gestolen. Baldadige handen hebben het ijze- ren deurtje van het straathek bii de woning van mevr. de weduwe Geling, in ede Stationsstraat, daaruit verwij- derd en vervolgens gestolen. Vrouw stal 13 fietsen t«e Laren. Een 29-jarige vrouw uit Utrechthad langen tiid Laren onveilig gemaakt. Zii was geregeld daarheen gereisd om fietsen te stelen. Viif fietsen- diefstallen waren haar ten laste ge- legd, maar zii gaf grif toe, dat zii in elk geval dertien fietsen had ge stolen. Haar man verkocht de rii- wielen weer. Hii was er tegen ge- weest en hii had de fietsen alleen verkocht, omdat de vrouw hem Woensdagavond omstreeks kwart voor vijf had op de onbewaakten overweg De Woestduin te Heemstede een ernstig ongeval plaats. De 39-ja- rige bestuurder van een vrachtauto, G. G. van E. chauffeur van de firma D. C. H- uit Haarlem. merkte den na- derenden trein niet op. De auto werd door den trein gegrepen en geheel vemield. De chauffeur werd ernstig aan de rechterschouder en hoofd ge- wond; de medeinzittende, de 25-ja- rige mej. C. S. uit Bloemendaal be- kwam een gecompliceerde onderbeen- fractuur en een emstige hoofdwon- de. Haar toestand was zorgwekkend. Beide slachtoffers zijn naar de Ma- ria-&tdchting te Haarlem vervoerd. DERDE SLACIITOFFER ONGE- LUK BU KIEL-WINDEWEER. In het Acadiemisch Ziekenhuis te Groningen is de 72-jarige E. M. Luy ten uit Deventer, een van de gewon- den bii de ernstige autobotsing on der Kiel-Windeweer op Maandag 22 November, aan de gevolgsen over le den. Er zijn thans drie dooden, ter wijl twee gewonden zich nog in het Academisch Ziekenhuis hfèvimden. Hun toestand is bevredigend. HAAI AAN STRAND VAN LAU- WERSZEE GEVANGEN. Aan de Lauwerszee onder de Fïies- Groningsche kust vonden twee dijk- verzorgers gisteren een ongeveer ti meter lange haai- die vermocde over de zomerdijk heen geslagen en vervolgens in een rijshaag tereeht is gekomen. De haai, die reeds met het prikkeldiraad in aanrakinlg was gekomen, trachtte een aanval te doen op een der diikverzorgers, doch deze gaf het dier -met een brand haak een slag in de nek. De kolos woog 400 pond en is naar Amsterdam vervoerd. Voor de twee gelukkige vinders was het een buitenkansje. SPEK VAN KADAVERS De politie heeft een inval gedaan bij den arbeider G. Bruinsma te Ber- gum. In beslag werden genomen 300 kg. varkensvleesch. vier vaten met vet, eenige kilogrammen schapenvet, een radiotoestel, een motorfiets en melkbus gevuld met benzine. Het on- derzoek wordt voortgezet. Uit Bergum wordt nog gemeld: Inzake het in beslag genomen spek bij den arbeider G. Bruinsma, kun- nen we nog melden, dat het thans vast staat dat ongeveer 200 kg. spek afkomstig was van de kadavers en gestolen werd uit de slagerij van de destructor der N.T.F. Welk een ge- vajar hier Voor de volksgezondheid aanwezig was blijkt uit de toestand waarin de van het spek gemaakte worsten verkeerden. Ook het in be slag genomen vet, c.a. 250 kg., ver- spreidde een verpestende stank. De rommel is na onderzoek door den rijksinspecteur voor de volksge zondheid, door de N.T.F. opgehaald ter verwerking. Nader vememen we nog. dat een slager der fabriek. zekere G. K. van Drachten en een chauffeur van het ophaalstation te Nijverdal (Ov.) zijn gearresteerd in verband met deze zaak. De chauffeur J. W. is later weer op vrije voeten gesteld. VOOR f 30.000 SIERADEN GESTOLEN. In den nacht van 22. op 23 Nov. werd ingebroken in een perceel aan het Nassauplein te 's-Gravenhage waar een veilingslokaal is gevestigd. Door inklimming ziin de daders via de 2e étage door vernieling van een ruit naar binnen gekomen. Hier be- vond zich een vitrine, waarin een groot aantal gouden sieraden, horlo ges, benevens verrekijkers en andere waardevolle artikelen waren opgebor- gen, ter gezamenlijke waaTde van circa f 30.000. De Haagsche recher che heeft na langdurig speuren op 3 Dec. aangehouden, den 32-jarigen J. W. M. en den 24-jarigen S. V. bei- den kooplieden en wonende aan de Hooftskade te 's-Gravenhage. Geble- ken is, dat een groot gedeelte der gestolen goederen in Amsterdam is verkocht, welke buit op 8 Dec. bij Amsterdamsche juweliers in beslag is genomen. Ook bij familieleden der daders werd een gedeelte terugge vonden in een leeren koffer. De twee daders zijn in verzekerde bewaring genomen. Aan het Hobbemaplein werd door verbreking van de straatdeur toe gang verschaft tôt een woning. waar een bedrag van f 8700 werd ont vreemd. Van de daders ontbreekt ieder spoor. ALJECHIN OPGENOMEN IN KRANKZ3NNIGENGESTICHT. Naar verluidt, is de wereldkampi- oen schaker, Aljechin, die onlangs naar Spanje is gekomen, ten einde deel te nemen aan de kampioen- schappen aldaar, in een krankzin nigengesticht bii Madrid ter verple- ging opgenomen, daar hij sinds eni gen tijd tekenen van vers tandis ver-, bijstering vertoonde. DE AANRIJDING TE OOSTWOLD. De kamtonrechter te Winschoten heeft dezer dagen uitspraak gedaan in de zaak tegen Jadbb J. U. uit Kropswolde, die in Oostwold in de scherpe bocht naar Ekamp met ziin auto in botsing was gekomen met de auto van den expéditeur Oosterhuis te Oostwold. De eisch was f 8.of 4 d. De kantonrechter heeft hem vrijgesproken. GEEN HARDRIJDERIJEN IN FRIESLAND. In de vergadering van den Bond van IJsclubs in Friesland werd be- sloten. deze winter geen groote wed- striiden te houden, maar alleen rij- derijen voor clubleden en kinderen van leden. Dit besluit houdt verband met de amateursbepalingen en de kwestie omtrent het z.g. beroepsriv- -derschap. welke geacht worden in te druischen tegen de opvattingen van het Friesche volk en het historisc] daar gegroeide. ECONOMISCHE RECHTER GRONINGEN. 2200 (naar rubberzolen Ver-bandeld Wdgen.s het verhandelen van 22 naar rnbberznlen z-"nder daarvoor in bat 'bezit te ziin van een vreunning welnd' Woensdagmorgen dtoor den 'foonnmische Rechter veroordleeld de 50-1arlsre Piete- Spaak, schoerî- winkelier te Sannemeer. De vonr- raad was door de nolitie in beslag genomenDoor den Officier van -Tu- stit.i° werd een geld-boete van f 25. °f 12 d. h. gevraagd. Verdaehte vroeg to-niegave van de zolen aangezien hii anders grimte financieele pchade Ui-dt D° Ee pechter zeide dat dit n;et me°r mogeliik was en veroor- Sn tnt f 25of 5 d. h. met verbenrdverklaving van de in be slag zenomen goederen. TOEWI.IZTNGEN VOOR RAAPOLTE Detaillisten kunnen de voor raap- oliei aangewezen bonrten i.Alisjmeen 708" nog tôt en met Woensdag 15 Deeember a.s. bii de plaatseliike di.st.ributiediensten inleveren ter ver- krliging van vettoewiizingenwaar van de linkerbovenhoek is verwij- derd. en welke zoowel aan de voor- als aan de nch'.erzl.ide zijn voorzien van het stempel van den distribn- tiedienst. Zooals bekend geven deze toewiizingen uitsluitend recht op het koopen van raapolie. Grossiers kun nen de van detaillisten ontvangen restantboonnen nog tôt en met Vrij- dag 17 Deeember a.s. bii de diensten ter verkrijging van toewiizir.gen in leveren. Grossiers kunnen de bonnen welke zij eventueel overhouden. recht- streeks aan den fabrikant, opzenden tôt een maxium van 9 stuks. De fa- brikanten dienen zich met deze bon nen te verantwoorden tegenover het BedHifschan v-oor Margarine, Vet- ten en Oliën. De detaillisten mogen ten boogste 9 restantbQnnen aan de grossiers opzenden. Detaillisten of mossiers kunnen voor breuk van de hun toegezsnden flesschen (raapolie een beperkte vergoedlng ontvangen. 7ii dienen hiertoe in hun bezit ziin- de margarine toewijzingen bij den distributiedienst te ruilen tegen toe wiizingen waarop zij raapolie kun nen koopen. Deze vergoeding kan ton hoogste één orocent van het van 29 November tôt, en met 3 Deeember 1943 ingeleverde aantal rantsoenen raanolie bedragen. terwiil geen ver goeding zal worden gegeven voor de margarîne-toewilzingen welke ge- ruild ziin. Emmen 8 3 0 19 56—13 Bato 10 5 3 2 13 27—12 Muntendam 10 5 3 2 13 25—18 Woltersum 10 4 4 2 12 26—20 GRO 10 4 3 3 11 19—18 FVV 4 2 5 10 17—35 Appingedam 3 3 5 9 21—23 WVV 3 3 5 9 21—2.7 Helpman 10 2 4 4 8 22-40 Hoogezand 11 3 2 6 8 1625 Noordster 1 2 8 4 16—36 3e klasse D: Delfzijl 12 9 2 1 20 39—14 Thjos 8 2 1 18 46—17 Veelerveen 10 5 3 2 13 27—15 Scheemda 9 6 0 3 12 37—21 Farmsum 10 5 2 3 12 25—22 Nw.-Schans U 5 1 6 9 25—26 Wildervank 9 4 0 5 8 25—31 Kwiek 10 2 3 5 7 21—39 Bellingwolde 8 0 3 5 3 8—24 PJC 10 0 0 10 0 14—58 le klasse, Afd. V.: Heerenveen 10 8 1 1 17 52—11 Achilles U 6 4 1 16 24—21 LSC 11 6 2 3 14 25—16 HSC 11 5 2 4 12 23—24 Be Quick 11 4 3 4 U 16- 25 Sneek 12 3 3 6 9 18—24 Veendam 11 3 2 6 8 20—2S GVAV 12 2 4 6 8 14- 22 Velocitas U 2 4 5 8 8—20 Leeuwarden 10 2 3 5 7 16—27 V. V. H. S. A. s. week veiling op Donderdag. Sappemeer, 10 Dec. 1943. ZONDAG 12 DEC. 1943. Ned. Herv. Gem. Sappemeer, 10.15 u. ds. Bos van Groningen. Hoogezand, 10 u. ds. Schmidt, ll1i u. Kinderkerk. Kropswolde. 10 u. ds. Wassenaar. Kielwindeweer, 10.30 u. ds. Wasch. Westerbroek, 10 u. ds. Bijl. Noordbroek, 7 u. ds. v. d. Meiden. Zuidbroek, 10 u. ds. v. Mullem. Doopsgez. Gem. Sappemeer, 10 u. ds. de Zeeuw. Noordbroek, 10 u. dienst. Geref. Kerk. Sappemeer. 9.30 en 3 u. ds. Tom. Martenshoek, 10 u. cand. Rienks. Ned. Herv. (Ev.) Sappemeer, 3.30 vu de hr. Pruysen. Froombosch, 3.30 u. de hr. Blaauw- wiekel; 1.30 u. Zondagsschool. Nooi-dbroek, 3.30 u. de hr. Bergmans. Stootshom, 10 u. de hr. Bergmans. 3e adv. Bapt. Gem. Hoogezand. 10 u ds. Hekhuis; 4.30 u. ds. de Neef en ds. Hekhuis: Kerkk.; 2 u. Kinderkerk; Donder dag 7.30 u. Liibell. en bidst. Foxhol, 10 en 4 u. Ev. Wolters; 11.15 u. Kinderk.; 7.30 u. Jeugdd. Siddeburen. 230 u. de hr. Reinholtd KERKELTJKE VERKIEZING. Gekozen zij ni tôt louderlingen der Ger. Kerk te Sappemeer de heeren H. Bontkes. J. Pilkes en J. Turkstra en tôt diaken de heeren P. Helder en R. Suk. SAPPEMEER van 3 t/m 9 Dec. 1943. Gdboren: Marijke Aritoinette Mi- chelina d. v. Pieter v. d- Berg en Mi- chebna Johanna Maria Stokkermans wonende teHoogezand. Johan Si- ardus Jan z. v. Comelis Pieter Fok- kema en Geessie Roukema; Fekea Jaooba d. v. Willem Broekema en Grietje Fekea Lammerdi-na Mulder wonende te Hoogezand: Jurjen Ber- nardus z. v. Henderikus Kerstholt en Betje de Vries wonende te Hooge- zand.Ondertrouwd: Jan Tap 25 j. v. Hoogezand en Jantina Kraster 20 j. v. Sappemeer; Jan Fi tus Meiring 24 j. v. Sappemeer en Grietje Hassing 27 j. v. Hoogezand; Gercit Jan Rei- nek 26 j. v. Sappemeer en Jeltje Wiltens 23 j. v. Hoogezand. Getrouwd Anthony Woldhek en Jantje de Vries Tôt en mt 25 Deeember. Brood Beschuit Melk 1| liter Taptemelk Vleesch Aardappelen Tabak (naar keuze) Bak- en Braadvet of Margarine 50B Eenheidszeep 716-AB Waschpoeder 717-AB Bloem 718, 719 Havermout, 125 gr. 720 Gort, 125 gr. 721 Kaas, 100 gr. volv. of 40+ 722 Suiker, 500 gr. 723 Jam, 250 gram 724 Suikerwerken en Chocolade, 100 gr. 51 en 52 Gort, 250 gr. 51a Kijst of Gort. 250 gr. 51b Margarine, 125 gr. 51b Boter, 125 gr. 51a Margarine v. kind. 125 gr., 52a, 52b Boter v. kind. tôt 4 jaar, Vi rants. 4-77 res. Itoffiesurrogaat 725 Vervongingsmiddelen 726 Geldig tôt en met 11 Dec. Petroleum, 1 L. v. verl. 42, 43 S 121 Petroleum, 1 L. v. verl. 62 S 221 TOT EN MET 31 DECEMBER: Scheerzeep Textlel X Brandstoffen 15 t.m. 19 BV TOT EN MET 29 FEBR. 1944: Brandstoffen 20. 21, 22 BV TOT EN MET 30 APRIL 1944: Brandst. v. kookd. U t.m. 17 KF Geldig tôt en met 11 Jan. Petroleum v. kookd. 15 en 16 TOELICHTLVG. VLor de période va.i 12 D:cenber tôt en met 25 Deeember is voor het koopen van 100 gram volvette, 40+, Limburgsche of Herveesche kaas bon algemeen 722" geldig verklaard. Op de ranltsoenbonnen dienen geduren- de deze période eveneens de vette soorten te worden afgeleverd. Voorts is op elk der bonnen „boter 52 A en 52 B" vcor personen van 021 jaar een aanvullend rantsoen van 125 gr. margarine verkrijgbaar. De bonnen „boter 52 A en 52 B" zijn, evenals bon boter 50 B", waar op zooals reeds is gepubliceerd 100 gram bak- en braadvet of 125 gr. margarine verkrijgbaar is, geldig tôt en met 22 Januari. Voor kinderen van 04 jaar is een bijzonder rantsoen van 125 gram bo ter op bon reserve 4-77" beschikbaar gesteld. De bonnen „resei've 4-77" zijn tôt en met 25 Dec. geldig. Aangezien bon ,,toeslag 52" van de tœslagkaart voor aardappelen ter verkrijging van een nieuwe kaart moest worden ingeleverd, is bon ,,toeslag 51" voor het koopen van de dubbele hoeveelheid, d.i. dus twee kg. aardappelen, geldig verklaard. N.B. voor chocolade en vervmid- delen wordt op 9 Jan. een nieuwe bon aangewezen en voor Koffiesur- rogaat op 23 Januari. KOUSENBONNEN AANGEWEZEN. Tegen inlevering van den kousen- bon van de textielkaarten V 115 env 215 (voor mannen en vrouwen boven 15 iaar) en dé daarvoor benoodivde geldige textielpunten van eerder ge- noemde kaarten of T-punten wordt een paar sokken resp. kousen, be schikbaar gesteld. In verband met de bevoorraading van den handel van sokken en kousen is het mogelijk, dat niet steeds sokken of kousen voorra- dig ziin, doch zorg wordt er voor ge- dragen. dat ieder de in ziin (haar be zit zijnde bonnen te ziiner tijd zal kunnen honoreeren mits men alsdan de beschikking heeft over op dat oogenblik nog geldige punten SPECIALE PUNTEN ONGELDIG OP 15 DECEMBER. Wij herinneren eraan dat met in gang van 15 Deeember a.s. aile uit- gegeven en in omloop zijnde spéciale punten. zooals HG-. K- S- en T- punten ongeldig zijn. GS-punten bli.i- ven geldig, voorzoçyer zij worden aan geboden met een geldige spéciale ver- gunning. V.O.G. Derk Withagen, 31 j.. Winschoten en Marchina Titia Kuipers, 30 j., Muntendam. Getrouwd: Andries Grofsmid, 30 i. en Saartje Mulder, 28 i., b. v. Muntendam. Mededeelingen Plaatselijke Di^tributiediensten DISTRIBUTIEDIENST SAPPEMEER. Uitreiking Bonkaarten le période en Tabakskaarten geschiedt volgen- de week volgens de gestempelde da ta op de inlegvellen. Textielkaarttvi V 115 medenemen ter verkrijging van de tabakskaart. Aan belanghebbenden woidt verder medegedeeld dat het kantoor op Donderdag 16 Dec. as. des margens van 9 tôt 10.30 uur voor aile zaken gesloten is, ook voor winkeliers e.d. Sappemeer, U Dec. 1943. DISTRIBUTIEDIENST SAPPEMEER. VERKOOP BRANDHOUT. De Btu'- gemeester der gemeente Sapi>emeer maakt bekend, dat van gemeentewe- ge verkoop zal plaats vinden van brandhout, af gehaald aan de US- TENT tegen den priis van 4 et. per K.G. Voor verstrekking komen in aanmerking zij die in het bezit zijn van een kaaart voor kookdoeleinden (U 115). Het maximum aantal K.G. per gezin bedraagt 100 in de 4 we ken. Zij, die zullfe twenschen kunnen het gekocht hout laten zagen aan de Gemeentelijke timmerwerkplaats. De kosten bedragen 1 et. per K.G. Afgifte van hout heeft plaats des Woensdags voormiddags van 912 u. DISTRIBUTIEDIENST HOOGEZAND. "-""""".r jUitreiking Bonkaarten le période beiden van Sappemeer. Overleden. voor niet-zelfverzorgers 13 t/m I—S.V.C. I. S.V.C. is er Zondag jl. niet in ge slaagd het eenige winstpuntje, dat hen nog van het kampioenschap scheidde, in de wacht te sleepen. Ze kwam uit met 3 invallers tegen een volledig V.O.G. twaalftal. wat zeker haar invloed heeft doen gelden. Aan vankelijk was VOG sterker. wat in 2 doelpunten werd uitgedrukt. SVC gaf zich echter nog lang niet gewon- nen en ze slaagde er zelfs in tegen de zeer forsch spelende thuisclub de achterstand in te loopen tôt 21. Deze vreugde was echter van korte du m' want onmiddellijk daarna wist VOG er weer 3—1 van te maken. Verder ging de strijd aardig gelijkop en aan beide zijden werd nos 1 doel- punt gescoord, zoodat de wedstrijd eindigde met een 42 overwinning voor VOG. VOG eindigdie hierdoor als eei'ste op de rangliist met 9 punten, gevolgd door SVC met 8 punten. Zondag a.s. sve nHKV II. Roelof Jansen, 89 j., echtgenoot van Aagtje Smit. HOOGEZAND 1 t/m 7 Dec. 1943. Geboren: Berend Antonie, z. v. Harm Kruize en Jantie Sloots, Hoo- "gezand; Hiddo Hendrik Karel. z. v. Jacob Duiven en Anna A. M. Boom- sema Westerbroek, Sijke, dochter v. Roelf Willem van Bruggen en Hib- derika Hogenberg, Westerbroek; Jan Pieter, z. v. Simon Bote Berghuis en Geertje Bos, Hoogezand; Ever- dina Hillechiena d. v. Heike van Dam en Margie Adolfiena Kle'n, Westerbroek. Ondertrouwd -iBarteld Korthuis, Windeweer en Trientde v. d. Laan. Eexterveetnschekanaal; Edo Kwant, Westerbroek en Geertje Ho- ving, Haren; Gerrit Jan Reinek, Sappemeer en Jeltje Wiltens, Mar tenshoek; Jan Fitus Meiring, Sap pemeer en Gjrietje Ha/ssing. Hooge zand: Hendrik Bert Willem Grutte- rink, Borger en Lena P. van der Jagt, Hoogezand. Getrouwd: Jaco- bus Mellens en Berendina Ploeger. Overleden: Fiederik Olferdus Kiel- man, 80 i-, echtg. van Aaltje Wiar- di: Willem Niewoonder. 71 i. SLOCHTEREN van 2 t/m 8 Dec. 1943 Geboren: Hendrik z. v. O. Hoiting en J. Bouma, Slochteren; Jan, z. v. S. Kuiper en J. Koopman. Siddeburen; Geert, z. v. A. Veldtman en E. Lup- pes Slochteren: Hendrik z. v. K. Woltman en L. Klinkhamer, Borg- weg; Antoon, z. v. A. Zantinge en G. Dopma, Hélium; Elsje Geziena, d. v. G. Meijer en R. Blaauw. Siddeburen; Wiert, z. v. J. Smit en S. Vonk, Koi- ham; Trientje, d. v. G. Watsing en G. Schneiders, Kolham. Ondertrouwd S. K. Blaauw. 28 j. en J. M. de Witt 26 j„ beiden te Schildwolde. Ge trouwd: A. H. Woltjer 54 j. en G. Zuur 53 j. beiden te Lageland; J. T. Verwer, 25 j. Nieuwolda en D. Kalk 21 j., Schildwolde. Overleden: A. E. Wildeman. 2 j., z. v. A. Wildeman en A. Wildeman. Overschild (overl. te Groningen). ZUIDBROEK 3—9 Dec. 1943. Geboren: Andréas, z. v. Daniel Kruizinga en Jantina Venema. Overleden: Dettje Buseman, 74 i-, echtg. v. Hendrik Mulder; Jantje Jansen, 33 j. MUNTENDAM 1230 Nov. 1943. Geboren: Abel, 'z. v. Biouko Zui- dema en Fokkien v. d. Heide; Ma- rinus, z. v. Pieter Bosma en Hille china Liefke Keizer; Engbert z. v. Frederik Gruben en Jantina Kraan Bertha, d. v. Geert Jan Alders en Bertha Hut. Ondertrouwd: Gérard 18 Dec. 1943. Op dezelfde dagen en uren als aangegeven op het inlegvël van het HOOFD". Degenen. die Woensdag 15 Dec. hun bonkaarten moeten af halen tussclien 9 en 10 uur. dienen tusschen 10 en 12 uur hun bescheiden in ontvangst te nemen, daar Woensdag 15 Dec. a.s. het Distributiekantoor om 10 u. geopend is. Hoogezand, U Dec. 1943. DISTRIBUTIEDIENST SLOCHTEREN. Uitreiking Bonkaarten le période 1944. Bij het afhalen van bonkaarten dient de textielkaart V 115 van man- nelijke personen van 15 jaar en ouder (geb. voor 27 Dec. 1925) te worden medegebracht. Voorts dient ter verkrijging van een tœslagkaart L 401 de bon ..Toeslag 52" van de toeslagkaart L 118 te worden ingele verd. Opgemerkt zii, dat zelfverzor- gers voor aardappelen destijds geen toeslagkaart L 118 ontvingen, zoodat zij bovengenoemden bon uiteraard niet kunnen inleveren. Uitreiking te Slochteren. Maandag 13 Dec. uitsluitend zelfverzorgers, vm. Huisno.'s C 151 t/m 300, n.m. No.'s C 300 t/m 454. Dinsdag 14 Dec. uitsl. zelfverzorgers, v.m. huisno.'s D 1 t/m 140, n.m. No.'s D 141 t/m 260. Woensdag 15 Dec. uitsl. zelfverzor gers, v.m. huisno.'s D 261 t/m 380, n.m. No.'s D 381 t/m 460. Donderdag 16 Dec. uitsl. zelfverzorgers. v.m. huisno.'s D 461 t/m 514 en E 361 t/m 450, n.m. no.'s E 451 t/m 591. Vrijdag 17 Dec. De niet-zelfverzor gers. V.m. C 1 t/m 454 en D 1 t/m 260, n.m. D 261 t/m 514 en E 361 t/m 591. Uitreiking toeslagkaarten te Hark- stede. De toeslagkaarten voor zwaren arbeid worden te Harkstede uitge - reikt op Zaterdag 18 Dec. van 814 t/m 11% uur. DISTRIBUTIEDIENST ZUIDBROEK Uitgereikt worden de Bonkaarten le période 1944, Tabakskaarten en Aardappieltloeslagkaarten voor hou- ders van L-inlegvellen. De uitreiking vindt plaats op de tijden, aangegeven op de inlegvellen. Mannelijke personen van 15 jaar en ouder dienen hun Textielkaart mede te brengen, terwiil zij, die in aanmerking willen komen voor een AardappeltOfc.slagkaairt (bon 52 van de oude tœslagkaart moeten inleve ren. Toeslagkaarten voor zwaren ar beid worden alleen uitgereikt op Vrijdag 24 Deeember van 912 u^r.

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1943 | | pagina 2