NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD voor Landbouw, Handel en Nijverheid STORMLOOP TEGEN DE DUITSCHE STELLINGEN VOOR HET RUHRGEBIED. 4 t Zaterdag 25 November 1944 No. 47 VERSCHIJNT IEDEREN ZATERDAG voor SAPPEMEER. SLOCHTEREN, ZUIDBROEK, NOORDBROEK, MUNTENDAM de GEMEENTEN HOOGEZAND, en omgeving GELDIGE. BONNEN, NOODKAARTEN in het tijdvak van 26 Nov. t.m. 9 Dec. Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld dat reeds een aantal verbruikers van electriciteit vie- gens overschrijding van het rant soen (acht eenheden per maand, d.i. iets minder dan 0.3 per dag) werden afgesneden voor denduur van hetgeheele winterseizoen. Men zij daarom op zijn hoede! RIO (Tabak) DUBBEL PORTIE VLEESCH ALS SINTERKLAASCADEAU TOELICHTING BONNENLIJST. De bekend gemaakte nieuwe bonnen zijn aile van de tweede noodkaart. Er wordt op gewezen dat men voor den aankoop van Trinose of Citro—Trinose blik- 3ren. in misver- ldat in en- recht geeft jluitend het Jaren, Win- 3n voorzoo ver het de provincies Qroningen en Drenthe betreft. In Drenthe geeft deze bon geen recht op Havermout. De bon voor kinderdrankpoeder (R 29) is niet geldig voor de pro- vincie Drenthe. Bon R26, recht gevende op versnaperingen of kinderbiscuits moet zoo spoedig mogelijk wor- den ingeleverd, waarna verstrek- king volgt op nader te bepalen tijdstip. Een dubbel rantsoen vleesch wordt deze période verstrekt. Dit in verband met het a.s St. Nico- laasfeest. Eén rantsoen vleesch is o.a. 150 gram paardevleesch, been inbegrepen. Wie volgt? Hoewel er ontelbare keeren gewaarschuwd is toch vooral op te passen bij het vinden van on- bekende voorwerpen, die van oor- logsha.idelingen afkomstig zouden kunnen zijn, schijnt dit geen effect te oogsten. Nu weer, is hierdoor in Delft een ernstig ongeluk gebeurd. Terwijl een schoolklasse onder lei- ding van den onderwijzer in den gang stond klonk een harde slag. De onderwijzer zag een vuurzuil temid- den van de jongens en meisjes, ter wijl glasscherven rinkelden. fclf leer- lingen werden min of meer ernstig gewond. Oorzaak: als gewoonhjk. Een gevonden projectiel er mee ge- speeld op school en vervolgens het onvermijdelijke, de ontploffmg. WEESf ZUINIG MET LICHT Veertig millioen gulden gestolen te Almelo. In de avonduren van 15 Nov. hebben zes gewapende perso- nen te Almelo een overval gepleegd op het kantoor van de Ned. Bank. Het personeel werd in de kluis op- gesloten, telefoondraden doorgesne- den en vervolgens maakte men zich meester van ruim 46 millioen gulden aan bankbiljetten. Er is een zeer hooge belooning uitgeloofd voor het vinden der daders. Veertig kilo vleesch met deNoor- derzon verdwenen. Te Winschoten is dezer dagen bij een slager, den heer Aapkes, ingebroken. Uit zijn kelder werd veertig kg. vleesch, dat bestemd was om tôt rookvleesch te worden verwerkt, ontvreemd. Van de daders geen spoor. STROOMUITSCHAKELING. j In dit nummer komteen publi- ca£ie voor van he' PEB betref- fiende stroomaitschakeling gedu- rènde bepaalde deelen van. het etmanl. We vernemen hierover dat de stad Groningen, Veendam en Winschoten gedeeltelijk stroom zullen houden. Overigens zullen de meeste gemeenten op de in de mededeeling genoemde uren worden uitgeschakeld. Yoorzoover dit nog niet gebeurt zal dit bin- henkort geschieden. Dit beteekent niet dat de particulieren nog zuiniger moeten zijn dan het verbruiken van 8 eenheden per maand, maar speciaal een bespa- ring op het verbruik door de in dustrie. De gevechtshandelingen aan het Westelijk front, die vorige Don- derdag vrijwel overal zijn opge- laaid hebben in het gebied van Aken en in de sector bij Metz het karakter van een materiaal slag van den grootsten omvang aangenomen. Het offensief der Geallieerden is het kader van een actie met zui- ver operatief doel te buiten ge- gaan en blijkt thans een strate- gische onderneming te zijn. In het gebied van Aken cones- pondeerend met den aanval op Venlo heeft zij de doorbraak naar het Ruhrgebied ten doel en in den sector Metz, het open- splijten van het geheele Duitsohs front. Hallensleben, gaf deze week als zijn meening te kennen dat Eisenhower voornemens is den laatsten beslissenden slag tegen Duitschland te leveren. Op de zwaartepunten van het offensief, aldus Martin Hallensleben, zal men een nieuwe terreinwinst van de Geallieerden kunnen verwach- ten. Oveiigens schijnt het Duitsche commando het offensief al strij- dend te willen laten naderen tôt een zekere Unie, om dan op zijn beurt met middelen, die't nog ach- terhoudt, actief op te treden. De ze iinie ligt Oostelijk van Aken en Westelijk van Metz. De ontwikkeling van de actie bij de Bourgondische poort, waar afdeelingen van het Fransche lé ger langs de Zwitsersche grens eenige kilometers in denElzas zijn doorgedrongen diaagt volgens Hal lensleben het kenmerk van een actie die voor de Duitschers pre- cair kan worden. De sleutel tôt de Europeesche veiligheid. Naar de Britsche berichtendienst meldt, schrijft de Times in een hoofdartikel onder meer, dat de sleutel tôt de Europeesche veilig heid ligt in een svsteem van per manente operatiesteunpunten voor de gemeenschappelijke strijdkrach- ten te land, ter zee en in de lucht. Het is begrijpelijk, dat men aanneemt, dat Engeland met de andere Westelijke mogendhe- den een hoofdrol zal spelen in het Westen en de Sovjet-Unie in het Oosten. Engeland, aldus vervolgt het ar tikel, moet eenerzijds zijn han- delwijze bepalen in overleg met zijn groote bondgenooten in de Wereld-alliantie en evenzeer in overleg met de andere leden van het Britsche rijk. Anderzijds moet het bijzonder veel waarde h' ten aan samenwerking met Frank- rijk en tezamen met Nederland en de Scandinavische landen een gemeenschappelijke organisatie van wederkeerige verdediging op bouwen. Tezamen vormen deze landen een sterk bolwerk van veiligheid in West-Europa, ana loog aan het bolwerk in het Oos ten, waarvan de Sovjet-Unie aile hulp zou genieten. BEGONIA IN DE WINTER Koopt men een Bégonia dan lette men er op, dat de bladeren goed frisch zijn. Soms lijken die wel eens bevroren en glazig. Dit is een aan- wijzing, dat de plant lijdende is aan de zoogenaamde Aaltjesziekte. Heeft men een plant gekocht dan moet die in een warm vertrek staan. Een temperatuur van ruim 60 graden F. is uitmuntend. Dit is dus onze ge- wone kamertemperatuur. Liefststaat zij voor het raam in het voile zon- licht. Een raam op het Zuiden of Westen is wel een ideale plaats. De potgrond wordt vochtig gehouden Niet te nat maar vooral niet te droog. Eens in de week de pot in lauw water dompelen is eveneens van belang. Zij kan dan tevens wat bloemenmest krijgen. Een afgestreken theelepeltje opgelost in een liter water is voldoende voor tien planten. Laat de Bégonia de bloempjes val len dit komt nog al eens voor- dan wijst dit gewoonlijk op een te droge atmosfeer in de kamer. Moet er door felle vorst hard gestookt worden dan is haar plaatsje bij het venster toch te koud. Wij brengen haar dan meer midden in de kamer. Dit kan vooral des nachts noodzakelijk zijn. Het is in dien tijd ook goed de bladeren eens met lauw water te besproeien. Vergeet dan de onderzijde niet Wordt de Bégonia op deze wijze behandeld dan kan men maanden lang van hare bloemenpracht genie Vcï, De uiteebloeide bloemen wor den weggeriomen. Niet alleen ziet de plant er dan meer verzorgd uit maar de zaadvorming vraagt ook veel van de krachten der plant Neemt men dus de uitgebloeide bloemen weg dan kan zij al haar krachten besteden aan den verderen bloei. BURGERLUKE STAND. SAPPEMEER 15-21 Nov. Geboren Jan z. v. Roelof loltman en Carolina Pietronella Schuur won te Hgz. Warner z. Warner Spoor en Johanna Drenth Tjaaktje Elizabeth, d. v. Jakob Westerdiap en Harmke Bosma, won. te Hoogezand Hilje 'jeertruida, d. v. Jakob Leating en Martha Heemstra, won. te Hgz. Ondertrouwd Gerrit Roelof okken 22 j. van Hgz. enGesina Staal 20 j., van Sappemeer. Overleden Fokko Taai, 63 j., echtg. v. Wubbina Graafhuis Jan Doddema, 82 j., wedn. van Gees- sien Spakman Geertuida Marga retba Bodewes 75 j., ongehuwd. HOOGEZAND 15=22 Nov. Geboren Aaltje, d. v. Jan Ger rit Wijnsema en Grietje Hogen- berg, won. te Windeweer Wil em, z. v. Marienus Mulder en Catrina Tepper, won. te Foxhol Anna Jakobina, d. v. Geert Veldt- huis en Hinderkie de Roosz, te foxhol Magrietha Lummechiena, v. Jan v. d. Meij en Harmina andman, te Hgz. Ondertrouwd RoelfBoer, 32 j. en Jantje Lutterop 23 j., b. v. Hgz. Pieter Ausema, 25 j., en Jantje Stuit, 22 j., b. v. Hgz. Overleden: Pieter Weijer 88 j., m. v. Aaltje Streurman, won. te Slochteren Julia Helena Sienot, 74 j., vr. v. Nieko Middel, won. te Hgz. Heino Buitenkamp, 1 mnd. v. Sebo Buitenkamp en Kla- ziena ten Cate, te Hgz. Jan Scholten, 89 j., wedn. vanGeesje Kruit, won. te Hgz. Hendrik Huizinga, 15 j., z. v. Albert Garmt Huizinga en Frederika Koopman te Westerbroek. GOED VOORBEELD, DOET GOED VOLGEN. De „Nieuwe Winschoter Crt." verneemt dat er plannen bestaan voor de opening van een omni- busdienst tusschen Winschoten en Oude Pekela. Deze dienst zou voor velen een groote uitkomst beteekenen, nu er geen vervoers- mogelijkheden meer zijn en ook het rijwielverkeer door het ban- denvraagstuk vrijwel niet meer mogelijk is. Wie neemt in onze omgeving hiertoe het initiatief? Animo zal er stellig volop zijn. Nog niet lang geleden reed de omnibus van Slochteren naar Hoogezand. Wanneer de mogelijkheid be- staat ook hier een dergelijk in- Jerlocaal omnibusverkeer in te jstellen, zal het stellig in een îgroote behoefte voorzien. OrfAVIN PIA SAPPEMEER, 24 Nov. Benoemd tôt hulpprediker bij de Vrijgemaakte Geref. Gemeente, cand. B. Jongeling te Garijp. 24 Nov. Naar wij van be. voegde zijde vernemen ligt het in het voornemen bij voldoende be- langstelling een aanvullingskeuken op de reeds bestaande, in het le- ven te roepen en wel voor hen die dieet moeten houden vanwege suikerziekte of maagpatient zijn. Men toone hiervoor dus de animo. Sappemeer heeft er een nieuwe brandspuit bij gekregen en Don- derdagmiddag j.l. heeft men op de werf van Maathuis een de- monstratie gegeven, terwijl tevens de overdracht plaats vond bij monde van burgemeester van Ham van de gemeente aan de brandweer. De nieuwe spuit heeft een capaciteit van 1500 liter water per minuut met een opvoerhoogte van tien atmosfeer. In totaal kunnen er acht slangen mee wor den gevoed. In totaal beschikt de gemeente over 1 autospuit met autopomp, 4 handspuiten en 2 standpijppos- ten. In tijden van nood is de brandbestrijding hierdoor doelma- tig verdeeld en kan men zoo goed mogelijk paraat zijn. VEENDAM. De wed. RaatjeS van het Kerkpad te Ommelander wijk, had in een hok achter haar woning een konijnenhok met een konijn van 12 13 pd. Het dier is de wed. afgestolen en de dader is onbekend gebleven. Pieter Dekker van Wildervank plaatste zijn rijwiel achter een wo ning in de Kerkstraat alhier. Een onbekende heeft het karretje ge stolen. SLOCHTEREN 15 t.m. 21 Nov Geboren: Zwaantje, d. v. K- Boer en A. Heitman, Tjuchem Wubbina Fennie, d. v. J E. L- Broekema en E. D. Vos, Schild- wolde; Jan Johan, z. v. A. Bos ker en C. J. Kruiger, Siddeburen; Pieter, z. v. N. van der Poel en A. Vos, Schildwolde; Anje Jan tje, d, v. R. Boddeus en T. Eos- ter, Schildwolde; Janna, d. v. A. van Hoek en T. Buikema, Schild wolde; Derk, z. v. G. Strobos en E. Veentjer, Siddeburen; Freeka, d. v. F. Kamst en P. J. Schuur, Amsterdam (geb. te Slochteren). Ondertrouwd J. Scbriever, 22 j., Appingedam en J. Spijker, 20 j., Oosterweeren. Getrouwd: H. Niemeijer, 29 j., Woudbloem en H. v. d. Schuur, 23 j., Harkstede. Overleden A. H. Ruben, 1 j., d. v. J. B. Ruben en J. Ooster- veld, Slochteren (overl. te Gro ningen); P. Weijer, 88 j., echtg. v. A. Streurman, Harkstede (overl. te Hoogezand); G. Brons, 69 j., echtg. v. R. Klooster, Slochteren; K. Dijkhuis, 60 j., weduwe van L. Kok, Siddeburen. GRONINGEN, 29 Juli. Het N. v. h. N. schrijft Vandaag hadden we op ons bureau bezoek van Lambertus Alting, bij het groote publiek beter bekend als reclame Bertus. Hij vertelde ons dat hy Donderdag zijn 41sten verjaardag hoopte te vieren en dan meteen het feit herdenken wilde dat hij 25 jaar in dienst der reclamo had gestaan. Hij begon zijn loopbaan als 16-jarige jongen met het ver- spreiden van strooibiljetten, kreeg later groote bekendheid door de origineele wijze waarop hij de loten van de Groninger paaiden- loterij aan den man wist te bren gen, maar heeft feitelijk zijn top- punt van beroemdheid bereikt tijdens de bekende tentoonstelling in 1903 toen hij, om zijn eigen woorden te gebruiken de „rech- terhand van meneer Scholte was". Vooral de aanspraken en rede voeringen uit dien tijd acht Ber tus het vermelden waard en met bijzondere trots herdenkt hij nog graag den opgeblazen tentoonstel- lingsolifant, waarmee bij Neder land destijds doorreisde. Of hj) van plan was om echt t« jubi- leeren Natuurlijk, ook Kokadorus deed het en in deze vindt hy navolging van zulk een model niet onbescheiden. Mocht iemand dat met hem eens zijn, dan vindt hij Bertus Donderdag in zijn wo ning, Kerklaan 75a, waar hij graag de huldiging van heel Gro ningen in ontvangst wil nemen. WAGENBORGEN, 3 Aug. Het koolzaaddorschen was vroeger een dag van plezier. Bijna iedere land- bouwer, die zaad verbouwde had aile gereedschappen noodig voor 't dorschen blok, zaadkleed, draagkleeden, gaff'els, sleepen enz. De ambachtslieden werden veelal uitgenoodigd een handje te helpen. Voor en na ging de beker met „stroopen"-jenever rond, des mid- dags werd op het land „stoet" gegeten en des avonds werd een groote maaltijd gehouden. NOORDBROEK. 1-22 Nov Sappemeer, geen dienst. Hoogezand, 10 u. ds. Schmidt Kielwindeweer, geen dienst. Kropswolde, 10 u. ds. Wasch Westerbroek, 10 u. ds. Schenk Kolham, 10 u. ds. Schoenmaker. Noordbroek, 10 u. ds. v. d. Meiden (Doodenherdenking). Zuidbroek, 10 u. ds. van Mullem. Sappemeer, 9.30 u. ds. Tom; 2.30 u. cand. Rienks, Openb. Bel. Martenshoek, 10 u. cand. Rienks; 5.30 u. Afsch. Samenk. en Afsch. Zuidbroek, 9.30 en 3 u. ds. Bosscha Schaaphok, 9.30 u. de hr. Blaauw- wiekel; 10.30 j. Zondagsschool. Froombosch. 4 uur de hr. Blaauw- wiekel; 1.30 u. Zondagsschool. îtootshom, 9.30 u. de hr. Bergmans Noordbroek, 3.30 u. de hr. Bergmans Hoogezand, 3 u. ds. Hekhuis; 2 u. Kinderkerk; 4 30 u. Jeugddienst. Foxhol, 10 u. dienst (Scholtenweg) 2 u. Kinderkerk; 3.30 u. Ev. Wol- ters [kerk]; 5 u. Jeugddienst. Officieele mededeelingen. ten stroo (koolzaad- karwij- en boonenstroo d. verbranding wor den vernietigd. Daar hiervoor in het eigen bedrijf geen bestemming gegeven kan worden, vestig ik nadrukkelijk de aandacht op, dat dit niet is toegestaan. Deze maat regel is genompn daar in de ge geven omstandigheden, in verband met de groote schaarste aan brand- stoffen, dergelijk stroo zeer goed bruikbaar is voor bakkerijen enz. en derhalve voor deze doeleinden beschikbaar moet blijven Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten. De aankoopvergunningen v. boter van de zelfverzorgers voor de 13e période 1944 en le période 1945 moeten worden afgehaald voor de gem. ZUIDBROEK op Maandag 27 November 1944 van 8.30—12 uur, 1.30—4.30 uur; voor de gemeente NOORDBROEK op Dindag 28 Nov. 1944 van 8.30 12 uur; 2—4 uur. De zelfverzorgers dienen hun zegelboekje en stamkaarten over te leggen. Degenen, die nog niet aan hun plicht hebben voldaan om de bon- nen, waar voor ze zelfverzorger zijn. in te leveren, krijgen op bo- venstaande data en uren daarvoor nog de gelegenheid. Verder wordt het publiek er dringend op gewezen, dat het niet is toegestaan, dat zij de ambte- naren na hun diensttijd steeds lastig vallen om diverse inlich- tingen. Het kantoor is daarvoor steeds geopend op Maandag, Woensdag en Vrijdag, telkens van 9—12 uur. ABONNEMENTSPRIJS: 57 et. p. kwartaal. franco per post 70 et. (bij vooruitbet.") PRIJS DER ADVERTENTIÊN 7 ot. per m.m. BU abonn. lager. Tarlef op aanvraag. Zoogen. ..Kleintjes" als te koop. te huur enz. 115 m.m. 65 et. Gevraagd en aanb. personeel van 115 oun. 60 et. DUURSWOLD Admlnlstratle- en Redactleadres: UITGEVERSZAAK .J5 U U R S W O L D". Noorderstr. 70 - Sappemeer - TeL 214. BUkantoor te Slochteren D 82. TeL GIRO 466581 280 t.m. 215 t.m. R21 t.m. 218 282 217 R23 R27 220 221 219 en 222 223 R24 283 224 R25 R26 (vôôrinlevering) R29 285 R28 Tôt en met 225 1-37, 2-37, 3-37, 4-37 1-38, 2-38, 3-38, 4-38 C403,D403,E403(inl.v. E-404 (inlegvel) 4-47, 4-48 205 8 rantsoenen Brood 4 rantsoenen Brood 3 rants. Brood, of Bloem of 250gr. Kindermeel Voedingsuiker, Trinose of Citrinose 2 rantsoenen Brood, Bloem of 250 gram gemengd meel 250 gram Gort, Gortmout, Havermout, Roggevlokken enz. 100 gram Maizena-art. 250 gr. Jam of Stroop of Kunsthoning 2% rantsoen Vleesch 100 gram Kaas of Vleeschwaren 10% liter Melk 3% liter Taptemelk 250 gram Boter of 200 gram Vet 250 gram Suiker 150grV ersnaperinqen of 150gr. Kinderbiscuits 300 gram Kinderdrankpoeder 6 K.G. Aardappelen 3 K.G. Aardappelen 9 December 1944 zijn geldig 1 rantsoen Eenheidstoiletzeep idem 1 rants. Zeepverv. Waschm.ofWaschpoeder idem 1 rantsoen Toiletzeep 150gr.Versnaperingen of 150gr. Kinderbiscuits 250 gram Stroop, Kunsthoning of Jam Tôt en met 6 Januari 1945 zijn geldig 45 gram Scheerzeep WEINIG LICHT BETER, DAN GEEN LICHT. Een aantal verbruikers reeds afgesneden. VOOR DE VROUW FEUILLETON. Maar op hetzelfde oogenblik begreep hij, dat hij dat verlangen zou moeten beheerschen. Nu eerst was voor hem de tijd geko- men, om haar liefde te winnen en hij gevoeide, dat er hem ailes aan gele- gen was, daarin te slagen, omdat hij plotseling tôt het bewustzijn gekomen was, dathij haar bemindel Zacht en teeder kuste hij haar hand en liet haar daarna uit zijn armen los. Met een zucht van verlichting trad zij een paar schreden terug. „Tante Maria is niet thuis!" vertelde zij. „Zij bezoekt iederen middag een zieke vriendin. Maar ga zitten! Mag ik je iets aanbieden? Je bent zeker pas aangekomen?" Uiterlijk rustig sloeg hij haar aan- bod af en sprak, zich het doel van zijn komst herinnerend: „Het is mij aangenaam, je alleen aan te treffen! Weet tante Maria iets van hetgeen je mij geschreven hebt?" Zij schudde het hoofd. „Neen. Mevrouw von Brenken meen- de, dat zooiets zooveel mogelijk in de familie moest blijven en tante Maria zou mij waarschijnlijk toch niet zoo veel geld hebben kunnen geven, als ik i ccdlg heb. Heb je geld voor mij mee - gebracht,heel veel geld?" vroeg zij met een blik van verwachting. Hij glimlachte; in geldelijke aange- legenheden had zij blijkbaar haar kin- derlijke opvattingen behouden! „Die zaak komt in orde, Pia Je va rier heeft een onbepaalde volmachr verleend!" antwoordde hij gedachte- loos, kijkend naar het allerliefste voe- tje, dat van onder den zoom van haar rok te voorschijn kwam. Pia keek hem verschrikt aan. „Papa?" bracht zij uit. „Mijn hemel, je hebt er toch niet met papa over gesproken?" Hij richtte zich op. „Jawel, Pia," antwoordde hij, „ik moest er wel met hem over spreken, hij had trouwens zelf reeds een brief van mevrouw von Brenken ont- vangen waarin zij hem de treurige omstandigheden van je stiefmoeder afschilderde!" „En zij had mij zoo vast beloofd, daarmede te wachten totdat ik een poging gedaan zou hebben, om op een andere wijze geld te verschaffen!" sprak Pia op een toon van teleurstel- ling en ontsteltenis. „Dat is niet mooi van haar! Was papa erg overstuur?" „Neen, neen! Stel je gerust. Hij komt over enkele dagen hier, om je af te halen!" Een blosje kleurde haar gelaat. In overweldigende vreugde drukte zij haar hand tegen haar hart, maar zij sprak haar gevoelens niet uit. „Hans," vroeg zij, „kun je mij mis- schien zeggen, waarom mijn vader zoo hard was voor mijn stiefmoeder?" „Neen, Pia," antwoordde hij, „maar ik kan je wèl zeggen, dat hij daarvoor goede redenen had. Wil je mij nu eens uitvoerig vertellen, hoe je mevrouw von Brenken hebt leeren kennen en wat ze je vertelde?" Pia knikte en zette zich rechtop in haar stoel; die beweging deed haar weer geheel op de oude Pia gelijken evenals de haastige wijze, waarop zij begon te vertellen; zij zeide hem ailes, wat hij wenschte te weten, ook hoe zij er toe gekomen was, het adres van haar vader op een enveloppe van tan te Maria te schrijven. Met een zucht van voldoening be- sloot zij „Maar nu is ailes goed! Nu papa weet, dat de arme vrouw in nood ver- keert, zal hij haar natuurlijk helpen, nietwaar?" „Ja, dat wil hij, daarvoor zal gezorgd worden! Weet je ook, waar mevrouw von Brenken verblijf houdt?" Zij gaf hem het hôtel op en praatte verder: „Ach, dat ailes heeft mij zoo be- droefd gemaakt! Ik moest er voortdu- rend aan denken Wat ben ik blij, dat papa bereid is, haar te helpen! Ik zou er ook niets van begrepen hebben, als nij zoo wreed was geweest, haar zijn hulp te weigeren!" „Je vader is in geen enkel opzicht ooit wreed, Pia! Deze vrouw is veel wreeder tegenover je vader geweest, dan hij ooit tegenover iemand zou kunnen zijn! Ongetwijfeld zal je vader je wel een volledige opheldering cin trent deze aangelegsnneid geven, zoo- dra je in staat bent, die voikomen te begrijpen. Hij heeft tôt nog toe je jong hart je daarmede niet wil1. en bedroe- ven! Hij was ontsteld toen h:i vernam, flat die mevrouw von Brenken je erover gesproken had. Maar nu zullen wij die zaak laten rusten Ik zal me vrouw von Brenken bezoeken en ailes met haar regelen! Laat mij je nu eens tijd veranderd vind! Je bent een zeer bekoorlijke, jonge dame geworden, Pia!" Een donkere blos steeg in haar ge- zichtje op. „Ach!" weerde zij haastig af. „Laten wij niet over mij spreken! Ik was na tuurlijk een afschuwelijk klein mon- stertje, vôôr tante Maria mij met haar zachte handen in de goede plooi bracht!" (Wordt vervolgd) PLAATSELIJK NIEUWS UTJT D'ôLLE DEUZE Uit het Nws.- Adv.blad van 1908: Ondertrouwd Geert Schuur, 2 j., Slochteren en Imke Zuidema, 2^ j„ Noordbroek. Getrouwd Tjapko Arbeider, 23 j ..Slochteren en LammechienDaanje, 19 j., Noordbroek; Frederik Pals, 45 j. en Fenje Wemmi, 42 j. bei- den te Noordbroek Ebo Geesie- nus Aeilkema. 25 j., Slochteren en Lammechien Olthof, 22 j., Noord broek. Overleden Steffen Grofsmid, 71 j., man van R. Jager. MUNTENDAM, 7-20 Nov. Geboren Daniël Hendrik, z. v. Marten Martena en Maria Hoving Geert, z. v. Willem Huisman en Stientje Kuiper Klaas Hendrik, z. v. Christiaan Knapper en Siemen- tje Kuipers Geert, z. v. Jakob Pieter de Vries en Elsiena Meijer. Overleden Tijtje Molema, 27 j., echtgenoote van Johan Siemons (wonende te Winschoten) Anne- chien Pijning, 92 j., wed. van Wijgchert Kolthof. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 26 NOV. Ned. Herv. Gem. Doopsgezinde Gem. Sappemeer, geen dienst. Geref. Kcrk. Ned. Herv. KeFk (Ev.) Sappemeer, 10 en 3 u. de heer K. Pruysen. Bapt. Gem. Bekendmaking van den Prov. Voedselcommissaris voor Groningen Verleden week publiceerden wejHet is gebleken^dat^diverse^soor- deze rubriek een bericht no- în pens het stelen van garens etc. uit de Tricotagefabriek van de fa. Wilmink in de Sarastraat. De ons verstrekte gegevens bleken achteraf niet heelemaal juist te zijn. Bij 14 meisjes en eenige jongens werd door de gemeentepolitie huiszoe- king gedaan met het gevolg, dat bijna overal gestolen goederen werden gevonden. Enkele hebben een huiszoeking niet afgewacht, maar brachten het ontvreemde persoonlijk aan het bureau. ZUIDBROEK. w.o. Agentschap NOORDBROEK. P 1513/. HOOFDREDACTEUR J. Prijt Veendam. Verantwoordelijk voor de AD VERTENTIES Th. Seggers Jr., Sappemeer. UITGAVE: Uitgeverszaak „Duurswold" Sappemeer. DRUKKER: Firma „DIJKHUIS", (Seggers Zn.) Noorderstraat 70, Sappemeer.

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1944 | | pagina 1