(slIFI ADVERTENTIEBLAd" voor Landbouw, Handel en Nijverheid MENU 3de Jaargang Zaterdag 9 December 1944 ABONNEMENTSPRIJS: 57 et. p. kwartaal. franco per post 70 et. (bij voorultbet.1 PRIJS DER ADVERTENTTËN 7 et per m.m. Bij abonn. lager. Tarlef op aanvraag. Zoogen. ..Kleintjes" als te koop. te huur enz. 115 m.m. 65 et. Gevraagd «n aanb. personeel van 115 mjn. 60 et. ##No. 49 VERSCHIJNT IEDEREN ZATERDAG Admlnlstratle- en Redactleadres: UITOEVERSZAAK ..DOURSWOl D". Noorderstr. 70 - Sappemeer - TeL 214. voor BUkantoor te Slochteren D 92. TeL zu,d..oik' «OO....OK muhienoam GELDIGE BONNEN, NOODKAARTEN in het tijdvak van 10 t.m. 23 Dec. 286 t.m. 288 en 227 226 R12 8 rantsoenen Brood 4 rantsoenen Brood 6 rants. Brood of Bloem of 500 gr. Kindermeel of Voedingssuiker 2 rantsoenen Brood, of Bloem of 250 gram gem. meel of 250 gr. Gort, Gortmout, enz. 250 gram Gort. Gortmout, Havermout. Roggevlokken enz. 250 gr. Jam of Stroop of Kunsthoning of 125 gram Suiker 2)4 rantsoen Vleesch 100 gram Kaas of 1 rants. Vleeschwaren \0)4 liter Melk 3)4. liter Taptemelk 125 gram Boter 100 gram Spijsolie 250 gram Suiker 1 rantsoen Verv.middelen 6 K.G. Aardappelen 3 K.G. Aardappelen 100 gram Zout 1 rants. Zeepverv.Waschmiddelen of Waschp. Tôt en met 23 December 1944 zijn geldig 1 rantsoen Eenheidstoiletzeep 1 rants. Zeepverv. Waschm.of Waschpoeder idem 1 rantsoen Toiletzeep 250 gram StroopKunsthoning of Jam 300 gram Kinderdrankpoeder Tôt en met 6 Januari 1945 RIO (Tabak) 45 gram Scheerzeep SUIKER VOOR ALLEN. 214 Rll 213 228 229 RI 3 270 230 en R15 273 R16 231 271 R14 212 (vôôrinlevering) R17 225 1-37, 2-37, 3-37, 4-37 1-38, 2-38, 3-38, 4-38 C403.D403.E403 E-404 (inlegvel) 221 R29 TOELICHTING OP DE BONNENLIJST. Er is deze période een suiker- bon bekend gemaakt, ni. 213. Deze bon geeft recht op 125 gram suiker ôf 250 gram jam enz. Er wordt op qewezen dat géén kris- talsuiker mag worden afgeleverd Uitsluitend basterdsuiker, zoowel gele als witte. In Drenthe geeft deze bon eventueel ook recht op 125 gram Vleeschwaren. Bon 214 geeft deze keer ook recht op 250 gram gort, gortmout enz. Voor de plaatsen Groningen. Haren, Winschoten, Assen en Mep- pel is bovendien een aparté gortbon aangewezen, n.l. 2/2. Als gewoon- lijk is deze bon alléén in genoemde plaatsen geldig. In het boterrantsoen is ook een wijziging gekomen. Er zijn nu twee bonnen bekend gemaakt. 230 geeft recht op 125 gram boter (de helft v. h. normale rantsoen, terwijl 273 recht geeft op 100 gram spijsolie OPLEVING VAN DE STRIJD IN NEDERLAND Er zijn op het oogenblik aan- wijzingen, die doen vermoeden, dat Eisenhower thansook aan een rechtstreeks optreden van de zich in Nederland bevindende Britsch- Canad. gevechtsgroepen denkt Sedert enkele dagen begint het in het Nederlandsche gebied weder levendiger te worden. Men zal er rekening mede moeten houden, dat binnen korten of langen tijd Montgomery opnieuw moet aan- treden om den tegen het Ruhr- gebied gerichte slag van de Noor- delijke flank uit op gang te hel- pen. Een boodschappentasch bij het gemeentehuis. Inlichtingen te be- komen ter gemeentesecretarie te Slochteren. ONZE CYCLAMEN Wil men een Cyclaam koopen dan schenke men vooral, zijn aan- Onrechtmatige „huiszo2king"Bij een zeepfabrikant te Haarlem vervoeg- den zich 's ochtends om halfzes vier mannen, die verklaarden huis- zoeking te moeten doen. De mannen spraken Duitsch doch de bewoners kregen de indruk, met Nederlanders te doen te hebben. Na de „huiszoe- king" bleek een geldkistje met f3200 en een aantal effecten ter waarde van ongeveer f 20.000 verdwenen te zijn. 1600 kg. spijsolie gestolen in de nacht van 14 op 15 Nov. werd te Baarn een hoeveelheid van 1600 kg. spijsolie ontvreemd, een hoeveelhied gelijkstaande met het rantsoen voor pl. m. 6000 personen. Hoewel de daders geen enkel spoor hadden achtergelaten, is 't de Baarnse recher che nochtans mogen gelukken, de hand op de daders van deze dief- stal te leggen. De gestolen spijsolie bleek reeds op een zeer kleine hoe veelheid na in den zwarte handel te zijn verdwenen. Lucifers in beslag genomen. De opsporingsdienst van de prijsbeheer- sching Winschoten heeft bij den grossier in tabaksartikelen een groo- te partij lucifers in beslag genomen- die vermoedelijk bestemd was om straks tegen hoge prijzen te worden verkocht. De partij is onder de Winschoter grossiers en winkeliers verdeeld en zal dus de ingezetenen ten goede komen. Voorschriften betreffende scheuren van grasland ten deele ingetrokken. De Regeeringscommissaris voor de Bodemproductie maakt bekend, dat door hem aile voorschriften tôt het scheuren van grasland, door de Productiecommissarissen voor den Akker- en Weidebouw op grond van de Scheurbeschikking '44 Bo demproductie gegeven, worden in getrokken. Een uitzondering wordt evenwel gemaakt voor die voor schriften, krachtens welke de ge- bruiksgerechtigden van grasland verplicht werden grasland vôôr 1 September 1944 te scheuren. Even - eens blijven van kracht de op grond van bovengenoemde beschikking gegeven voorschriften tôt het telen van koolzaad of andere gewassen. De bankroof te Almelo opgeheldera De Duitsche Sicherheitspolizei heeft den bankroof, onlangs te Almelo ge- pleegd, waarbij meer dan 46 millioen gulden werd geroofd, ppgehelderd. De voornaamste daders, leden van een verzetsgroep konden gearresteerd worden. Al het geroofde geld kon achterhaald en aan de Ned. Bank overgegeven worden. 8 Dec. De operateur van het City-theater in de Kerkstraat, den heer G. Scholten, wonende aan de Molenstreek, plaatste dezer dagen zijn rijwiel even neer in de gang gelegen tusschen den winkel van den heer H. Schuur en het theater. Toen hij het karretje weer wilde gebruiken, bleek dat niet mogelijk omdat het reeds gestolen was. In de buurt van het Beneden Vallaat, lag steeds het woonschip in gebruik bij de weduwe van Kasper van Dijk. Dezer dagen sloeg bij nacht het oude scheepje lek en was de weduwe genoodzaakt het schip ijlings te verlaten. Zelf is ze voorloopigbij haar gehuwde kinderen ingetrok ken, terwijl den volgenden dag haar meubilair moest worden op gej/ischt uit het kanaal. De vrouw van den werkman G. J. Hilberdink, wonende aan het Boven Westerdiep alhier, rolde dezer dagen haar kinderwagen over de Lange Leegte. Haar tasch met geld had ze in den wagen liggen. Bij den schoenmaker Kruisman. moest ze even een boodschap doen. den kinderwagen liet ze ook „even buiten staan. Toen ze terugkwam was er uit haar tasch een bedrag van omstreeks f 100 gestolen, ni. een biljet van f 50, van f 25 en van f 10, terwijl verder nog eenige zilverbons bleken te zijn verdwe nen. Het zal voor de politie wel JAMPIE'S SUNTERKLOAS. 't Gebeurde op 4 December. Daags vôôr de Sinterklaasvie- ring dus. Ailes was in afwach- ting van 't groote gebeuren. Pa en Ma hadden voor Jampie, hun zoontje, geheimzinnig schijnende inkoopen gedaan en al dagen lang had zoonlief angstvallig gewacht op de groote dag, waarop die goeie, ouwe heer pakjes zou brengen. Totdat Maar dat was, zooalsgezegd op die bewuste vierden De cember. Men dient nog te we- ten dat Pa kapper was. Pa had het dien dag erg drukmetzijn klanten. Ma was boodschap- pen gaan doen en Jampie ver- maakte zich dus ail een. Plotseling kwam Jampde het salon in stuiven, ln zijn ar- men klemde hij e<m pakje. „Kiek es Pabbe, 'k heb ook wat vond'n. 'n Hail mooi boek. 't Lag in de veurkoamer onder kaaste 't Salon lachte hard en lang Pa zei leelijke woorden en toen Ma 's avonds terug kwam heeft Pa nog meer leelijke woorden gezegd. Maar Jampie heeft nooit be grepen waarom BURGERLHKE STAND. SAPPEMEER 29 Nov. t.m. 5 Dec Officieele mededeelingen. MEDEDEELING BRANDSTOFFEN-COMMISSIE TE SAPPEMEER. (Geldt alleen voor de gemeenten Hoogezand, Sappemeer, Slochteren, Muntendam, Noordbroek en Zuidbroek. De Brandstoffencommissie te Sap pemeer deelt mede, dat nieuwe aanvraagformulieren ter verkrij- ging van vaste Brandstoffen vanaf Dinsdag 12 December voor par- ticulieren bij de diverse distributie- diensten verkrijgbaar zijn. Zoowel zij, die in het bezit zijn van een brandstoffenkaart T405 voor ruimteverwarming en van een brandstoffenkaart U. 405 voor kookdoeleinden, als zij, die slechts de brandstoffenkaart T. 405 uitge- reikt gekregen hebben, dienen dit formulier in te vullen, willen zij voor brandstof in aanmerking komen. Het formulier dient binnen 24 uur volledig ingevuld bij den dis- tributiedienst te worden ingeleverd. Bij degenen, die een lagere voor- raad opgeven dan zij in werkelijk- heid bezitten, zal de geheelevoor- raad in beslag worden genomen. Reclames betreffende een even tueel toegewezen soort brandstof kunnen niet in behandeling worden genomen. itviii. a-" rd-- - uau s Spijsolie moet per gewicht worden (jacht aan het volgende afgeleverd en niet per maat Een rantsoen vleesch is o.a. 150 gram paardevleesch. Tenslotte is nog een bon bekend gemaakt voor zeepverv. wasch- middelen of waschpoeder, n.l. R 17, CENTRALE KEUKENS. Bij deelneming van warme maaltijden uit de Centrale keukens moet in de provincie Groningen de helft van het aardappelrantsoen worden ingeleverd. Dus géén boter, zooals voorheen OP DE O.T. BOTERBONNEN GEDEELTELIJK KAAS. Op de extra levensmiddelenkaar- ten, welke in de provincies Gro ningen en Drenthe aan arbeiders, werkzaam bij de O.T. worden uit- gereikt, komeu bonnen voor, recht- gevende op 300 gram boter per bon. Met onmiddellijken ingang zijn deze bonnen niet meer. zooals daarop vermeld, geldig voor 300 gram boter, maar uitsluitend voor 200 gram boter en 100 gram kaas per bon. Tevens is bepaald, dat de bonnen van de O.T -kaarten, waarop als geldigheids'luur 9 Dec. 1944 is vermeld, nog tôt en met Zaterdag 16 Dec. a.s. kunnen worden gebruikt voor het koopen van de artikelen, waarvoor deze bonnen geldig zijn. Het bladerdak moet goed ge- sloten zijn. Daaronder moeten de knoppen in verschillende stadia van ontwikkeling voorkomen. Eigenlijk behoeven er nog niet zooveel bloemen t.e bloeien. Wij moeten ook weten welke eischen de plant stelt om tôt een voile ontwikkeling te kunnen komen. Zij mag niet te warm staan, maar vraagt wel het voile licht. Wij zetten haar dus maar vlak voor het raam. Meer in het voorjaar kunnen wij haar wel beschermen tegen al te felle zonnestralen. Yergeet men dat, dan gaan de bloemstelen hangen. Het geven van water is ook een zaak van groot gewicht. Het water wordt flink warm op het schoteltje ge- goten. Bij koud weei kan dit water zelfs wel heet zijn. Door dit warme water wordt de tem- peratuur van den potgrond booger. Dit is bij deze plant noodzakelijk omdat and ers de wortels het water niet opnemen. Is het water te koud dan nemen de wortels het niet op. De bladeren worden dan geel. Blijft er na eenigen tijd nog water op het schoteltje staan dan wordt dit weggeworpen. Dit water zou namelijk den pot van onderen afsluiten en de lucht beletten tôt de wortels toe te treden. SAPPEMEER, 8 Dec. Zooals ook in de toelichting op de bonnenlijst is vermeld behoeft met ingang van ieden geen boter meer te worden ingeleverd voor maaltijden van de Centrale-Keuken. Het eten wordt echter niet vetloos. Dit zal voor de huisvrouwen een belangrijke ver- betering zijn, daar het boterrantsoen nu op een andere manier aan de huishouding ten goede kan komen. Het inleveren van de aardappelbon- nen zal wel voor niemand een be- zwaar zijn. Tenslotte deelt menons van bevoegde zijde nog mede dat het vleeschrantsoen, verwerkt in deze maaltijden, met 100 pCt. is verhoogd. HOOGEZAND, 8 Dec. De poli tie heeft procesverbaal opgemaakt tegen iemand die een boom in 't Oos- terpark had afgezaagd. Oorzaak na tuurlijk brandstoffennood. VEENDAM, 8 Dec. De Kerke raad der Nederl. Herv. Gem. al hier, heeft besloten vanaf a.s. Woensdag wekelijksche Middag- wijdingen te organiseeren. Des Woensdagsnamiddags zal in de groote Herv. kerk een namiddag- wijding plaats hebben welke maar een kwartier zal duren. Orgelspel, gezang en gebed, plus een korte toespraak, zullen het geheel vor- men. Hetgeen thans zal worden ondernomen, blijkt in overeenstem- ming te zijn, met wat in meerdere steden reeds plaats heeft. Voor 't platteland en kleinere centra is dit echter geheel iets nieuws. heel moeilijk zijn, dit geval van diefstal tôt klaarheid te brengen en onvoorzichtig is het zeker, op die manier geld mee te nemen als men uitgaat. 8 Dec. In ..Veenlust" werd deze week de j.l. algemeene ver- gadering van aandeelhouders van de Electriciteits-Mij. „Veenkolo- niën" gehouden. De nieuwe direc teur, de heer R. Sijbolts van Utrecht werd in het bijzonder ver- wekomd. Door de bijzondere om staadigheden waaronder we leven de rantsoeneering etc., werd voor- gesteld en besloten dit jaar geen div.dend uit te keeren. De jaarrekening sloot met een nadeelig saldo van f 376.56, welk saldo kon worden verminderd met een bedrag van f 116.92, onver- deeld saldo van een vorig boek- aar. Een bedrag van f 28.180.15 werd afgeschreven. De heer J. A. Hoogkamp werd als commissaris herkozen. De nieuwe directeur, de heerR Sijbolts, dankte voor het in hem als directeur gestelde vertrouwen, waarna de heer Hoogkamp, spre- kende namens commissarissen, den voorzitter, den heer St. Duintjer, dank bracht voor hetgeen deze gedurende ruim twee jaar als wnd. directeur voor de onderneming heeft gedaan. Uit erkentelijkheid werd den heer Duintjer een stof- felijk blijk van waardeering aan geboden, door dezen in dank aan vaard. Wegens het verbod vanelectri- Geboren Luchiena Grietje, d. j citejtsverbrUjk zijn de kantooruren v. Willem Landman en Wubbinal^ commjssje als volgt: Harmanna Beerta; Tonmske Hen- VOOR PUBLIER: Iedere Maan- derkien, d. y. Kornelis Waijer en Woensdag en Donderdag van Lummechie Jager Sonja Magda, d. v. Harm Bos en Klasina Smit: Harm, z. v, Pieter Beishuizen en Eilke Kuiper Paul Herman, z. v. Hermanus Jan Willem v. Ooijen en Elisabeth Deumer, wonende te Amsterdam Roelfina, d. v. Klaas Blaauw en Aaltje Zwarts Zwaan- tje Jantje, d. v. Jan Roelf Rijkens en Trijntje Brink, won. te Zuid broek. Ondertrouwd Georgius Johannes Kerstholt, 31 j„ Hooge zand en Engelina Nicola Mulder, 25 j»» Sappemeer. Getrouwd Al- uertus Antonius Mulder en Lam- mechien Hoving, b. v. Sappemeer Gerrit Roelof Lokken, Hoogezand en Gesina Staal, Sappemeer. Over- leden: Willem Roelfsema, 86 j., weduwn. v. Taetje Aits. HOOGEZAND 29 Nov.—5 Dec. Geboren Kornelis, z. v 9—12 uur. VOOR HANDELAREN," Indu- strieën en Instellingen, iedere dag van 9—3 uur. Brandstoffencommissie Kring Slochteren, Stationsstraat 55 Sappemeer. Venema en Geertje Corzaan, Mar tenshoek Willem, z. v. Hendrik Huisman en Johanna Klunder, Wes terbroek. Ondertrouwd: Georgius Vervangingskeulcen gem. SAPPEMEER. van 10-16 December. Zondag PAP. Maandag ERWTENSOEP. Dinsdag: BOERENKOOL [stamp.j Woensdag: WITTE KOOL [stamp.j Donderdag GROENTESOEP. Vrijdag: PEEN [stampot) Adam j Zaterdag ROODE KOOL [stampot] GKAVIN PIA Hij blikte haar met koude, critische oogen aan. Zij was nog altijd sehoon, bewonderenswaardig schoon en verleidelijk! Hij wist, dat zij thans vier en dertig jaar oud moest zijn, maar in haar kostbaar, gewild een- voudig toilet, dat haar volmaakte vor men tôt hun voile recht deed komen, zag 7i] er wel tien jaar jonger uit. Hij dacht aan den gloeienden harts- tocht, dien deze vrouw hem eenmaal had ingeboezemd en hij werd er zie van bewust, dat hij thans mets dan verachting voor haar gevoelde. Het is u waarschijnlijk niet be kend," sprak hij bedaard, „dat gravin Eckhoff mijn tante is!" „Neen, dat wist ik met bracht zij op heeschen toon uit. ICoortsachtig zochten haar hersens naar een middel om van den zonder- lingen samenloop van omstandighe- den partij te kunnen trekken voor haar en voor haar echtgenoot, of om ten minste te zorgen, dat er voor hen geen moeilijkheden uit voortvloeiden. Hans von Ried wees met een kalm- zakelijk gebaar op een stoel. „Wilt ge zoo goed zijn, even plaats le nemen?" noodde hij. „Ge behoeft met fcang te zijn, dat ik zal aanroeren wat m St. Moritz en in Venetië tus schen ons is voorgevallen. Ik heb an dere dingen met u te bespreken!" Zij keek hem besluiteloos aan, alsof zij zich in stilte afvroeg, of zij haar macht over hem geheel verloren zou hebben, zich nederzettend, sprak zij or sn.eekenden toon: „Mijnheer von Ried, ge zijt inder- tijd zoo haastig van Venetië vertrok- ken, dat ik geen gelegenheid had mij tegenover u te rechtvaardigen!" Hij hief afwerend de hand op. „Laat dat rusten!" verzocht hij. ,,Die aangelegenheid is als afgedaan te beschouwen; we zullen bij ons te- genwoordig onderhoud eenvoudig aan- nemen dat er vroeger tusschen u en mij geen betrekkingen hebben be- staan!" Zij boog zich voorover en keek hem aan met dezelfde uitdrukking in haar wondere oogen, die hem vroeger aile bezinning ontnomen had. „Hans!" fluisterde zij op den toon van iemand, die diep geschokt Is. „Hans, de schijn was tegen mij! Wat je ook van mij gedacht moogt heb ben, ik heb je liefgehad, jou al leen! En ook nu behoort mijn hart je nog toe! Zij was zoo gewend, haar schoon - heid over aile bedenkingen te doen triomfeeren, dat zij werkelijk ge- loofde, hem door deze verzekering op nieuw aan haar voeten te kunnen brengen; zij had na een korte overwe- ging besloten, dezen weg te kiezen, om hem voorloopig onschadelijk te maken. Maar op zijn gelaat weerspiegelde zich geen andere gewaarwording dan ijskoude verachting. „Genoeg, mevrouw! Ik stel daarin niet het minste belang! Laat ons ter Zcik0 komen!" Haar oogen flikkerden opnieuw van ergernis op; zij gevoelde zich door zijn kalmte vemederd en in haar ont- waakte de wensch, om zich over die vernedering op hem te kunnen wre- ken Ik luister!" sprak zij, in haar stoel terugleunend. (Wordt vervolgd). ZONDAG 10 DEC. Ned. Herv. Gem. Sappemeer, 10 u. ds. Schenk. Hoogezand, 3.30 u. ds. Schmidt. Kielwindeweer, 10.30 u. ds. Wasch Kropswolde, 10 u. ds. Bloemhoff Westerbroek, 10 u. ds. Schmidt Harkstede-Scharmer, 10 u. ds. Gras Kolham. 10 u. ds. Schoenmaker Slochteren, 10 en 3 u. ds. Lieve. Schildwolde, 10 u. ds. Zuiderduyn, 2e Adv. Zuidbroek, 10 u. ds. van Mullem. Doopsgezinde Gem. Sappemeer, 9.45 en 10.45 u. ds. de Zeeuw. Geref. Kerk. Sappemeer, 9.30 en 3 u. ds. Tom. Martenshoek, 10 u. ds. Wynia Schildwolde, 10 en 3 u. dienstten huize v. J. de Boer Siddeburen, 9.30 en 2.30 u. ds. Los, H. A. en Dankz. Zuidbroek, 9.30 en 3 u. ds. Bosscha Geref. Kerk (Vrijgemaakt). Schildwolde, 9.30, 2.30 en 6 u. ds. v. D'îk- Sappemeer, 9.30 u. Bev. Cand. Jon geling door Prof. Schilder 2 uur intrede Jongeling. Ned. Herv. Kerk (Ev.) Sappemeer, 10 en 3 u. de heer K. Pruysen. Schaaphok, 9.30 u. de hr. Blaauw- wiekel; 10.30 j. Zondagsschool. Froombosch. 3.30 u de hr. Blaauw- wiekel 1.30 u. Zondagsschool îtootshorn, 9.30 u. de hr. Bergmans 2e Adv. Noordbroek, 3 u. de hr. Bergmans 2e Adv. CENTRALE KEUKEN te Hoogezand. MENU Johannes Kerstholt, 31 j., Hooge-Zondag 10 Dec. Pap. zand en Engelina Nicola Mulder, j Maandag 11 Dec. Erwtensoep. 25 j„ Sappemeer; Johannes Pieter i Dinsdag 12 Dec.: Aardappelen, Planting, 24 j., Sappemeer en Hil- I roode kool en jus. legien Nietneijer, 22 j., Hoogezand r^foensdag 13 Dec. i Hutspot met Gerrit Mik. 24 j., Hoogezand en haché. Antje Jungman, 28 j., Slochteren. Donderdag 14 Dec. Aardappelen, Getrouwd: Roelf Boer, 32 j. en prei en jus. Jantje Lutterop, 23 j., Hoogezand yrijdag 15 Dec>Stamppot witte Jan Martens, 27 j. en Jacoba Ram- kool en jus. melaar, 19 j., Hoogezand Overle- zaterdag 16 Dec.: Aardappelen den: Rudolf Wilkens, 8 weken, z. spruitjes en jus. v. Harmannus Wilkens en Jaco- y/iizigingen voorbehouden biena Mulder, Martenshoek J Woensdag bestaat er zich als" afnemer der Geboren Jan, z. v. H. iI warme maaltijden op te geven. en J. Buitemkamp, Siddebu Voor hen, die de prijs te hoog S!l7nDje Jag|D,|ellumV; ^sm^^iddTbu^SbTrtus Vanaf ^den behoev v Reinder, z. v W. de Boer en G. loopig geen boterbonnen meer Knot, Overschild; Aaltje, d. v. R. ingeleverd te worden. W. Sanders en E. Hamminga, H£EM_en PLAAf&GELD "1944. Kolham Bonko, z. v. H. a e: Gemeente-Ontvanger van Ondertrouwd E. Drajjer, 23 j. November W4 eu F. Thoma, 20 i„ beiden te HEEM- ENJPM^EIDBN Koinam. Tini/taruma 98 i 1945 moeten worden betaald. eu E°UMaider,' 22 j. beiden te Bi) niet-tijdige betaling wordt Siddeburen 15 cent incassokosteu m rekeomg Overleden J.^Strootman, «S Toekie. waarlu de uummera Siddeburen S. van der Weg, 82 de .!,ad Granmgen, eo ™"ae j., weduwe'van K. Visscher, Sid- kwitantie, a. u. b. medebrengen. deburen P. Woltjer, 71 j., echt- genoote van H. Grijsdijk, Schar- mer; H. Bos, 79 j., weduwnaar van H. Wiltjer, Overschild A. Keuringsdienst Veenkoloniën B»pt Gain. Hoogezand, 1.45 u. Kinderkerk 3 u. ds. Hekhuis; 4 30 u. jeugddienst. Foxhol, 10 u. dienst (Scholtenweg 9); 2 u. Kinderkerk; 3 u. Ev. Wol fers [kerk]; 4.30 u. jeugddienst. Siddeburen. 2.30 u. de hr. Mosterd; 11 u. Zondagsschool. De Gemeente-Ontvanger: E. H. SCHANSEMA. Beukema, 81 j., weduwe van E. KamphuisGarrelsweer, gem. Lop persum (overl. te Siddeburen). Boven-Oosterdiep 103, Veendam. Tel. 102. De aangifte voor de keuringte MUNTENDAM 28NOV.-6 Dec.pe'de van wiutergranen oogst '45 Geboren: Annechien, d. v. Janmoet plaats hebben voor 1 Ja- Muurman en Menna Bos. Onder- nuan 19*5. tviuurm en Deze aangifte is een voorloopige trouwd: Geer Martena, J3 Aangifteformulieren moeten wor- S'Sn oterléden Aaltje Willy den aangevraagd bij keuringsdienst tendam. Overleden Aaltje w lU7 VeenkolonieIli Roven-Oosterdiep tjruben, o a.yeen(jami 0nder opgaaf van p 1513/.HOOFDREDACTEUR J. Prijt bet aantai perceelen, dat men Veendam. Verantwoordelijk ™or °;e Wenscht te laten keuren. saDp^meeErN UITGAVE uitgeverszaak De Directeur van Keurings- Duurswoid" Sappemeer. drukker: dienst Veenkolomen Firma „DIJKHUIS", (Seggers Zn.) T. Weijer. Noorderstraat 70, Sappemeer. DUURSW GEVONDEN VOGRWERPEN VOOR DE VROUW PLAATSELIJK NIETJWS FEUILLETON. PREDIKBEURTEN.

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1944 | | pagina 1