ADVERTENTIEBLAD voor Landbouw, Handel en Nijverheid NIEUWS- en GEALLIEERDEN TRACHTEN DUITSCHE TROEPEN AF TE MATTEN. MENU 3de Jaargang Zaterdag 16 December 1944 ••No. 50 VERSCHIJNT IEDEREN ZATERDAG voor de GEMEENTEN HOOGEZAND. SAPPEMEER. SLOCHTEREN, ZUIDBROEK. NOORDBROEK, MUNTENDAM en omgeving In ziin radiovoordracht over den toestand aan het Westelijk front heeft Luit. Gen. Dittmar er deze week op gewezen dat het Duitsche commando op de plaat- sen, die voor een onmiddellijke beslissing in aanmerking komen, voor het eerst sedert lange tijd zich bevrijd kan gevoelen van het gebrek aan menschen en mate- riaal, dat anders zoo zwaar op zyn beslissingen drukte. Weliswaar zullen de Duitschers, aldus Dittmar, de strijd tegen een overmacht moeten blijven zien als de eerste taak op het slag- veld, maar juist daarom moet ailes wat wij doen, bepaald wor- den door het streven, zoo goed mogelijke voorwaarden te schep- pen voor deze zeer moeilijk te bevechten leidingsprestatie. Het Amerikaansche commando stelde zijs vertrouwen in een ongehoorde opstapeling van materiaal, doch schijnt hoe langer hoe meer, toch nog tôt een beslissing te willen komen door afmatting van zijn tegenstander. Daarom heeft het waarschijnlijk gemeend te kunnen laten aankomen op een voortdu- ren van de slag. De Amerikaansche aanvallen aan de Midden Roer, bij Aken, en in de Beneden Elzas vertoo nen duidelijk de strekking dat de Amerikanen door het binden van sterke strijdkrachten in dat ge- bied tôt snelleen toch beslissende successen wil komen. Zoowel in Midden Italië als in Hongarije duren hevige gevechten voort. Over het verloop van strijd zijn nog weinig berichten binnen gekomen, zoodat hierover weinig valt te vermelden. In Griekenland zijn de gevech ten met de linksch georienteerde Elastroepen fel opgelaaid. Athene en omgeving moeten thans voor de tweede keer bevrijd worden. De opstandelingen worden door de Britsche troepen op aile mo gelijke manieren aangevallen, zoowel vanuit de lucht door vliegtuigen als vanaf de gronc met zwaar en, licht geschut Vervoer van levensmiddelen- pakketten met de scheepvaart- diensten is verboden. De Prov. Voedselcommissaris voor Groningen maakt bekena, dat het vervoer van levensmiddelenpakketten e.d. voor particulieren metdescheep- vaartdiensten op Holland is verboden Aile daarvoor beschikbare scheeps- ruimte moet volledig en zoo effectief mogelijk worden gebruikt voor de algemeene verzorging van het Westen des lands met graan, aardappelen en andere daarvoor het meest in aanmerking komende levensmiddelen. Door overtreding van dit verbod stelt de vervoerder zich bloot aan ernstige moeilijkheden en schaadthij de algemeene levensmiddelenvoor- ziening. KOLENDAMPVERGIFTI- GING IN EEN SCHOOL. Dinsdagmorgen vond men in de eerste klas van de lagere senool in de Muurstraat te Groningen een on- derwijzeres en acht kinderen in be- wustelooze toestand. Zij waren het slachtoffer geworden van kolen- dampvergiftiging als gevolg van het niet goed trekken van de verwar- mingsketel. Prof. dr. J. Lookeren Campagne slaagde er met zijn assistent in met behulp van een zuurstofkoffer de juffrouw en de kinderen het bewust- zijn terug te geven. Politiearts dok- ter Barth was ook spoedig ter plaatse IN MEMORIAM. A. H. SMITH 1860-1944. Maandag 11 Dec. hebben wij hem uitgeleide gedaan Ammo Hen- derikus Smith, oud-leraar der R. 1. B. S. te Yeendam en ter ruste gelegd in de schaduw der aloude iruiskerk te Zuidbroek in welke plaats hij tôt 1907 hoofd ener school is geweest. De overle- dene was een merkwaardige per- soonlijkheid die aller achting en bewondering waardig was een sterke geest in een sterk lichaam, welke beide ongebroken bleven tôt enkele dagen vôôr zijn on- onverwacht verscheiden nog. Deze mens heeft onvermoeid gewerkt zolang het dag voor hem was. Wanneer ik bij mijn buurman thuis kwam, moest deze meestal uit zijn studeervertrek worden gehaald, ook kon men de 84-jarige vaak ontmoeten op het archief van ons Provinciehuis of aan de universiteitsbibliotheek alhier. Zijn vroegere humoristische schetsen, geschreven onder het pseudoniem Gerrit Witse, werden, evenals zijn latere populaire en ook meer wetenschappelijke bijdragen in het tijdschrift Groningen, zeer ge- waardeerd. Het studiewerk over zijn geliefd geboorteland Wester- wolde is gelukkig nog juist ge- reed gekomen en zijn dagelijkse aantekeningen o.a. over het hui- dige wereldgebeuren, zijn bijge- houden zeifs in de ruim een week dat hij in het ziekenhuis lag. Veel goeds heeft deze warme mens en stoere werker gegeven aan zijn gezin, zijn famiiie, aan zijn vele vrienden en oud-leer- lingen, veel goeds en liefs mocht hij ontvangen ook hij die stellig geen vijanden had en die, gelijk een zijner beste vrinden oniangs getuigde „alleen goede herinne- ringen heeft nagelaten". Aan hem wordt ten voile het dichterwoord bewaarheid Wie veel in liefde geeft, En veel in liefde ontvangt, Hij heeft het hoogste waar de mens aan hangt Hij heeft geleefd Een ryk, welbesteed leven, vre- dig afgesioten door een milde, goede dood. Trouwe echtgenoot en vader, beste vriend en leermeester, wij danken u voor ailes wat gij aan allen gegeven hebt. Rust zacht in den sluimer der graven, gij hebt uw ruste wel verdiend. Groningen, Dec. 1944. Joh. Kl. ZONDAG 17 DEC. Sappemeer, 10 u. ds. Schenk. Hoogezand, 10 u. ds. Schmidt; llu. Kinderkerk. Kielwindeweer, 10.30 u. ds. Wasch Kropswolde, 3 u. ds. Bloemhoff. Westerbroek, 2 u. ds. Schmidt Harkstede-Scharmer, 10 u. ds. Gras Kolham. 10 u. ds. Schoenmaker Schildwolde, 10 u. ds. Beijer,3e Adv. Siddeburen, 9.30 en 2.30 u. ds.Los. Zuidbroek, 10 u. ds. van Mullem. Doopsgezinde Gem. - ds. de NOORDBROEK, 15 Dec. '44. Maandagmiddag had onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van den op tragische wijze om het leven gekomen heer M. Zijlker. De rouwstoet, gevolgd door honderden belangstellenden, maak te een diepen indruk op het ge- beuren. Nadat het stoffelijk om- hulsel ter aarde was besteld, kwam als eerste spreker naar voren de heer Edema, burgemeester van Noordbroek, die met gevoelvoile woorden de overledene als mensch schetste. Als tweede spreker de burgemeester van Zuidbroek. Deze bepaalde zich hopfdzakelijk tôt een afscheidswoord, daar ZEd. niet in herhalingen wilde treden. Tenslot- te dankte de dominée namens de famiiie voor de eer aan den over ledene bewezen, las enkele verzen voor en eindigde met het „Onze Vader", en hiermede hadden de Noordbroeksters een man ten gra ve gebracht waaraan de herinne- ring nog lang zal voortleven. YEENDAM, 17 Dec. De arbei- der Hendrik Spelde aan de Mo- _enstreek, vermiste tweemaal eenige kippen. Het is de gemeente- lolitie gelukt een tweetal daders van kippendiefstallen op te sporen, ni. Trientje ten C., die elders woont doch bij haar moeder op visite was. Die woont vlak bij het gezin van Spelde. De politie slaagde er in de naan uit de soeppot te halen en een tweetal kippen stonden in een braadpan. Tegen de daderes is proces-ver- baal opgemaakt. Enkele dagen eerder waren reeds twee kippen van Spelde verdwe- nen. De politie vond in den be- jaarden arbeider Jan Harms L. den dader van den diefstal. En ook deze kreeg procès-verbaal. De 18 jarige arbeider Koenraad M., wonende te Ommelanderwijk, werd door de politie te Haren er van verdacht, aldaar een rijwiel te hebben gestolen. De Veendam- mer politie kon ten huize zijner moeder het rijwiel in beslag ne- men. Doch het achterwiel was van de fiets verwijderd. Maar ook dat gedeelte van het gestolen rij wiel kon in beslag worden geno. men. ni. bij een broer van den verdachte, die te Meeden woon- achtig is. M. kreeg proces-verbaal. De doopsgezinde predikant ds. H. Luikinga, heeft het gewaagd, bij huisbezoek zijn rijwiel onbe- heerd aan het Beneden Wester diep te laten staan. Het karretje werd gestolen, maar naar den dader wordt nog gezocht. Sappemeer, 9.30 en 3 u. ds. Tom. Martenshoek, 10 u. ds. Wynia Schildwolde, ten huize v. de Boer) 10 u. Leesd.; 3 u. ds. den Brave van Wagenborgen. Zuidbroek, 9.30 en 3 u. ds. Bosscha Geref. Kerk (Vrijgemaakt). Sappemeer, 9.45 u. ds. Jongeling; 2.30 u. ds. Jongeling, Cat. Zondag Schildwolde, 9.30, 2.30 en 6 u. ds. v. Dijk, voorber. Noordbroek, 3 u. de hr. Bergmans 3e Adv. Hoogezand, 1.45 u. Kinderkerk 3 u. ds. Hekhuis; 4 30 u. jeugddienst. Foxhol, 10 u. dienst (Scholtenweg 9); 1.45 u. Kinderkerk; 3 u. Ev. Wol- ters [kerk]; 4.30 u. Jeugddienst. Siddeburen. 2.30 de hr. Mosterd; 11 u. Zondagsschool. G.G. Het Leger des Heils. Hoogezand, 10 en 3 u. dehr. Krom- menhoek Vereen. van Vrijz. Herv. Muntendam, [benedenzaal „deMun- te"] 2,30 u. ds. van Mullem van Zuidbroek. BURGERLIiKE STAND. Mededeelingen Plaatselîjke Distributiediensten. Zij die volgens hun codenum- mer moeten komen op Dinsdag moeten hun bonnen inleveren op Donderdag 21 Dec. en zij die moeten komen op Woensdag moe ten hun bonnen inleveren op Vrijdag 22 Dec. a.s. GRAVIN PIA (Wordt vervolgd). ZUIDBROEK, 6-12 Dec. Geboren Trinette Conny Hen drika, dochter van Johannes Pe- trus van Mullem en Leuntje Anna Welleman Sieuwert Arend, z. v. Jannes Lieffering en Willemke van der Wal. MUNTENDAM, 7—13 Dec. Geboren Alberdina d. v. Hil- brand Bijlholt en Albertje Abee. Getrouwd Berend de Yries, 24 j. en Ettje Abee, 21 j., b. v. Mun tendam. Zelfverzorgers ontvangen een persoonlijke kennisgeving. Zelfverzorgers, die de bonnen voor die artikelen, waarvoor zij zelfverzorger zijn niet of gedeel- telijk inleveren ontvangen geen noodkaart 3de serie. Uitreiking aan niet-zelfverzor- gers te Muntendam 20 Dec. '44 van 9—12 uur wijk A.E. en T. 20 Dec. '44 van 1 3 uur wijk G.H.C. 21 Dec. '44 van 912 uur wijk B. 21 Dec.'44 van 1 3 uur wijk D. Uitreiking aan niet-zelfverzor- gers te Meeden 21 Dec.'44 van9—12uur Heereweg 21 Dec.'44 van 1 2uur rest. Na-uitreiking aan Zelfverzorgers en niet-Zelfverzorgers te Munten dam op 9 en 10 Jan. '45 van 9—12 en van 1 3 uur. Na-uitreiking aan Zelfverzorgers en niet-Zelfverzorgers te Meeden op 11 en 12 Jan. '45 van 912 en van 1—2 uur. Distributiedienst Muntendam. OHicieele mededeelingen. Centrale Keuken gem. SAPPEMEER. van 17-23 December. Zondag PAP. Maandag ERWTENSOEP. Dinsdag: KOOLRAPEN [stampp.] Woensdag: GROENTESOEP. Donderdag BOERENKOOL[stampp. Vrijdag PEEN [stamppot) Zaterdag SPRUITKOOL [stamppot] CENTRALE KEUKEN te Hoogezand. MENU ABONNEMENTSPRIJS: 57 et, p. kwartaal. franco per post 70 et. (blj voorultbet.") PRIJS DER ADVERTENTIËN 7 et. per m.m. Blj abonn. lager. Tarlef op aanvraag. Zoogen. ..Kleintjes" als te koop. te huur enz. 115 m.m. 65 et. Gevraagd «i aanb. personeel van 115 nm. 60 et. DUURSWOLD Admlnlstratle- en Redactleadres UITGEVERSZAAK .DUURSWOLD", Noorderstr. 70 - Sappemeer - TeL 214. Bljluntoor te Slocbteren D 92. TeL 9. G1KO 466584 zijn PLAATSELUK Openbaring 1 16a, b. Het themawas: Christus, de Koning der Kerk, be- heerscht den Dienst des Woords. De verdeeling was: 1. Christus draagt de Dienaren des Woords. 2. Christus spreekt in de bediening des Woords. Na den middagdienst was er een vergadering van den kerkeraad met de gemeente en belangstellenden, waarin den predikant het welkom na- mens kerkeraad en gemeente werd toegeroepen. Deze vergadering stond onder leiding van ouderling J. A. Mulder, die, na een openingswoerd te hebben gesproken, het woord verleen- de aan ouderling R. Koning om de welkomstrede te houden. Van Ds. Van Dijk van Schildwolde, die door de classis afgevaardigd was om de intre- "J"n Ts ~n m u de bij te wonen, werd een schrijvenS appemeer, 9.45 en 10.45 U van verhindering voorgelezen. De Zeeuw. nieuwe predikant beantwoordde de Noordbroek, 10 U. dienst toespraken en maakte vervolgens ken- nis met de aanwezigen. dankgebed door Ds. Jongeling PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. NIEUWS SAPPEMEER, 15 Dec. Het was Zon- dag j.l. een blijde dag voor de Geref. Kerk (vrijgemaakt) te Sappemeer, toen zij in Ds. B. jongeling een eigen Dienaar des Woords mocht ontvan gen.. In den morgendienst werd cand. Jongeling bevestigd in het ambt door Prof. Dr. K. Schilder! Tôt tekst voor zijn prediking had de hoogleeraar ge- kozen Deut. 18 15. Het thema van de prediking was: De ambtelijke ver schijning van den beteren Middelaar dan Mozes is. De volgende punten werden behandeld: 1. Het ambtswerk in den dienst der openbaring. 2. Het ambtswonder van den God der open baring. 3. De ambtsgemeenschap met het volk der openbaring. 4. Het ambts- gezag naar de wijze der openbaring. Bij elk der punten werd gewezen op het drieërlei feest in de kerk van Sappemeer: a. het feest dat er elke Zondag is, b. het feest van de ad ventstijd, c. het feest van de ontvangst van een eigen Dienaar des Woords. Na de predikatie had de bevestiging plaats op de gebruikelijke wijze, na voorlezing van het daarvoor bestem de formulier. In den middagdienst hield Ds. Jon geling zijn intreepredikatie over Na werd deze prettige vergadering, die opgeluisterd werd door het ronddie- nen van een kop koffie, gesloten. HOOGEZAND. 13 Dec. In den laat- sten tijd worden in deze gemeente tal van schapen, geiten en konijnen ge- stolen. De schapen worden in of na- bij de schuur geslacht, de afval blijft liggen. Geref. Kerk. Ned. Herv. Keffc (Ev.) Sappemeer, 10 en 3 u. de heer K. Pruysen. Uootshorn, 9.30 u. de hr. Bergmans 3e Adv. Bapt. Gem. RECTIFIC ATIE Aan een drukfout is het te wij- ten geweest dat in de advertentie van de Kamer van Koophandel te Veendam, het telefocnnummer fou- tief geplaatst werd. Dit is niet No. 29, maar No. 249. SAPPEMEER 6 t.m. 12 Dec. 1944. Geboren: Eppe, z. v. Koeno op 't Zandt en Catharina Pot, won. te Hoogezand; Albertus Theodorus, z. v. Bernardus Henricus Fikkers en Jo- hanna Nicola Agatha Barkman, won. te Hoogezand; Martha, d. v. Eerke Kempinga en Jantina Gezina van der Linde, won. te Hoogezand; Herman, z. v. Jan Loorbach en Martha Fol- kerts. Getrouwd: Sikko Nijborg en Hendrikje Pot, b. v. Sappemeer. Overleden: Fopkje Knorr, 80 j., wed. van Willem van der Plas; Itje Vo- renkamp, 76 j., ongehuwd; Stientje van der Haag, 5 j., d. v. Fredenk v. d. Haag en Nieske Schut. HOOGEZAND 6 12 Dec. 1944. Geboren: Hendrikus, z. v. Kornelis Bekius en Lammegien Geertje de Haan, Hoogezand; Jan, z. v. Roelof Hoving' en Derkie Blaauw, Hooge zand; Jantien, d. v. Fokke Scholtens en Foktje Feenstra, Westerbroek; Henderika, d. v. Boelo Jan Kruize en Anna Milo, Veendam. Ondertrouwd: Jan Klopstra, 23 j. en Sieverdina Meedendorp, 20 j., b. v. Hoogezand; Jan Gerrit Blaak, 39 j., Hoogezand en Zuidbroek; DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Kringkantoor te Hoogezand. Ter attentie Detaillisten en Grossiers. De afd. Handel is wegens bui- tengewone omstandigheden op Dinsdag 19 Dec. a.s. en Woens- dag 20 Dec. a.s. gesloten. Uitreiking noodkaarten 3e serie. De uitreiking van bovenge- noemde kaarten aan niet-zelfver- zorgers zal plaats vinden op Maandag 18 Dec., Dinsdag 19 Dec. en Woensdag 20 Dec. a.s. volgens onderstaand schéma, naar de be- ginletters der namen. Maandag 18 Decembdr 1944 9—10 uur de letters A en B. 10—11 uur C, D; 11-12.15 uur E en F 1.45—8 30 uur G en H. Dinsdag 19 December 1944. 9—10 u. de letters I, J en K 10—11 u. L. en M 11—12.15 u. N en O 1.45—3.30 u. P en Q. Woensdag 20 December 1944 910 uur de letters R en S 10—11 u. T en U 11-12.15 u. V en W; 1-45-3.30 X, IJ en Z. ATTENTIE. Uitgereikt wor den Noodkaart IIIA voor perso- nen geboren in 1939 of vroeger tegen inname van bon no. 268 van de noodkaart II. Noodkaart IIIB voor personen geboren in 1940 of later tegen inname van bon no. R 09 van de noodkaart II. Aangezien de leeftijdgrens is gewijzigd kan het voorkomen dat kinderen die tôt dusver in het bezit waren van een noodkaart A nu in het bezit moeten worden gesteld van een noodkaart B. Deze gevallen kunnen alleen behandeld worden op Zaterdag 23 Dec. a.s. van 9 tôt 11 uur. Uitreiking Noodkaarten derde serie. De uitreiking van boven- genoemde kaarten aan Niet-zelf- verzorgers zal plaats vinden op Donderdag 21 Dec. enVrijdag22 Dec. a,s. volgens onderstaand schéma naar de beginletters der namen Donderdag 21 Dec. 19449 10 uur de letters A, B en C 10— 11 uur D. E en F 11 12.15 G, H en I; 1.45-3.30 J. K en L. Vrijdag 22 Dec. 1944: 9—10 uur M, N en O; 10-11 P, Q, R en S; 11-12.15 T, U en V 1.45-3.30 W, X. IJ en Z. Attentie. Uitgereikt worden Noodkaart IIIA voor personen ge boren in 1939 of vroeger tegen inname van bon no. 268 van de noodkaart II. Noodkaart IIIB voor personen geboren in 1940 of later tegen in name van bon R 09 van de nood kaart II. Aangezien de leeftijdgrens is ge wijzigd kan het voorkomen dat kinderen die tôt dusver in het be zit waren van een noodkaart A nu T^nfDolSb26rl Sliw^en HaKr'-i n" het bezit moeten worden gesteld manna Agnes Wessels, 29 j., Wester- van een noodkaart B. FEUILLETON. Het is namens graaf Buchenau en zijn dochter, dat ik eenige dingen met u te bespreken heb. Ik breng u in ze- keren zin antwoord op den brief, dien gij aan den graaf hebt geschreven! Het was Liane von Brenken te moe- de. alsof de geheele kamer met haar in het rond draaide. „Graaf Buchenau?" stamelde zij. „Kent ge graaf Buchenau?" Hij boog. „Zeker, zeker!" antwoordde hij. „Ge schijnt niet geweten te hebben, dat ik zijn naaste buurman ben. Misschien hebt ge mijn volledigen naam nooit gehoord; ik heet Ried von Riedberg en ge herinnert u ongetwijfeld wel, dat het slot Riedberg in de nabijheid van Buchenau gelegen is!" Liane von Brenken staarde hem in ontzetting aan; zij was bleek gewor den en haar tanden klemden zich krampachtig opeen. Met bovenmen- schelijke inspanning wist zij echter een schijn van zelfbeheersching te bewaren. Zij begreep, dat haar zaak verloren was, als Hans von Ried en graaf Buchenau elkander op dehoog- te hadden gebracht van wat zij hun had aangedaan. ,,Ik wist niet," bracht zij uit, ..dat gij de eigenaar van Riedberg zijt! Maar dan nog begrijp ik niet, hoe gij als tusschenpersoon tus- schen graaf Buchenau en mij optre- den kunt!" „Dat zal ik u verklaren. Gravrn Pia is mijn verloofde en mijn aanstaande schoonvader, die zelf niet tôt reizen in staat is, heeft mij opgedragen, met u te onderhandelen en te voorkomen, dat ge zijn dochter opnieuw lastig valt!" Haar schoon gelaat werd door woe- de verwrongen, haar oogen fonkelden en zij deed een hoonend lachje hooren. „Het leven heeft wonderlijke gril- len!" spotte zij. „Hans von Ried mijn schoonzoon! Het is om te lachen!" Hij richtte zich trotsch op en sprak op snijdenden toon: „Ge kunt geen rechten meer doen gelden op graaf Buchenau, noch op zijn dochter! Ge moest u schamen, omdat ge u aan dat reine, argelooze kind hebt durven opdringen!" Opnieuw klonk haar spottend ge- lach op; zij keek hem aan met blik- ken van een getergd roofdier. „Ja," sprak zij verachtelijk, „ik weet, dat men zich niet heeft ontzien, gravin Pia in den waan te brengen, dat haar stiefmoeder niet meer in le ven is!" „Om zeer begrijpelijke redenen, viel hij in. „Men heeft haar reine kin- derziel niet door het spreken over uw laaghartige handelwijze willen ver- giftigen!" „Nu, nu," hpotte zij, „het is niet goed, dat een jong meisje niets van het leven weet! Zij zal het leven Im mers toch eenmaal moeten leeren hetzelfde reine, onschuldige kind kennen en wie weet, of zij dan wel blijft? Dat is nog zeer twijfelachtig! Ik, ook ik was eenmaal jong, en onschuldig!" De laatste woorden kwamen half gesmoodr over haar lippen, alsof ze haar door een gevoel van grenzelooze smart werden ontrukt. Een oogenblik voelde Hans von Ried een zweem van medelijden met haar in zich opkomen, maar terstond verhardde hij zijn ge- moed, omdat hij zich voorgenomen had, zich op volmaakt zakelijke wijze van zijn opdracht te kwijten. „Laten wij ter zake komen," ver- zocht hij; „ik wil u niet langer hier ophouden, dan noodig is!" Zij keek hem met een dreigenden blik aan en vroeg: „Vreest ge soms, dat mijn tegen- woordigheid de lucht hier in huis be- smetten zal?" „Ik wil in ieder geval verhinderen, dat ge opnieuw met de bewoonsters ervan in aanraking komt!" sprak hij op snijdenden toon. Zij balde haar vuisten in machte- looze woede. „Daarvoor zal hij boetenl" dacht zij, vervuld van wrok. Kalm en beheerscht vroeg zij ech ter: „Spreek, wat hebt ge mij tezeg- gen?" broek. Getrouwd: Hendrik Hoving, 26 j. en Maria Hoving, 24 j., Gieten; Pie- ter Ausema, 25 j. en Jantje Stuit, 22 j., Sappemeer; Lammert Brommer, 27 j. en Wilhelmina Pruis, 20 j., Hooge zand. Overleden: Pieter Reitsema, 86 j., wed. van Johanna Maria Schuite- ma, Martenshoek. SLOCHTEREN 6 t.m. 12 Dec. 1944. Geboren: Hendrik Heino, z. v. E. Smit en F. Woldhuis, 't Gaarland; Ei- tjo Berend, z. v. B. M. Bockhoudt en M. K. Kamminga, Siddeburen; An- thonie Jehannes, z. v. H. G. van den Berg en I. van der Heide, Overschild; Johanna Jacoba, d. v. K. Thoma en I. C. F. Zoet, Slochteren. Ondertrouwd: E. Doornbos, 26 j. en J. Snakenborg, 23 j., b. v. Kolham; B. T. Ploeger, 41 j., Wildervank en J. E. Tonkes, 26 j., W'eudbloem. Getrouwd: J. A Davids, 25 j., Zuidlaren en W. A. Hartog, 23 j., Kolham; J. Schriever, 22 j. en J. Spijker, 20 j., b. v. Oosterweeren. Overleden: W. Nijborg, 52 j., echtgen. van J. R. Schrage, Harkstede (overl. te Appelscha); J. Borg, 80 j., echtgen. van H. Vogel, Siddeburen; W. Dijke- ma, 55 j., echtgen. van M. Haan, Graauwedijk (overl. te Groningen). Deze gevallen kunnen ALLEEN behandeld worden op Zaterdag 23 Dec. a.s. van 9 tôt 11 uur. Inname Bonnen Zelfverzorgers. Zij, die zelfverzorger zijn voor één of meerdere artikelen, moeten de bonnen die geldig zijn verklaard in het tijdvak van 26 Nov, t.m 23 Dec. 1944 voor dat artikel inleve ren in de week van 18 t.m 22 Dec. a.s. De zelfverzorgers ont vangen bericht wanneer zij moe ten verschijnen. Bonnen in ge- noemd tijdvak niet ingeleverd zijn waardeloos en kunnen niet meer worden ingeleverd. De bonnen moeten los, dus niet aan de nood kaart zich bevindende, worden ingeleverd! In hetzelfde tijdvak zullen aan de zelfverzorgers de noodkaarten III worden uitgereikt. Voor bijzonderheden zie uitreiking aan Niet-Zelfverzorgers. Inname bonnen zelfverzorgers. Zij, die zelfverzorgers zijn voor één of meerdere artikelen, moeten de bonnen die geldig zijn verklaard in het tijdvak van 26 Nov. t/m 23 Dec. 1944 voor dat artikel in leveren in de week van 18 t.m. 22 Dec. a.s. De zelfverzorgers ontvangen bericht wanneer zij moeten verschijnen. Wij atten deeren erop dat men op tijd dient te komen daar dit de eenigste ge- legenheid is. Bonnen in bovenge- noemd tijdvak niet ingeleverd zijn waardeloos en kunnen niet meer worden ingeleverd. De bonnen dienen los ingeleverd te worden, dus mogen zich niet meer aan de noodkaart bevinden In hetzelfde tijdvak zullen de zelfverzorgers in het bezit worden gesteld van de noodkaart III. Voor verdere bijzonderheden zie hierboven. O. T. bonnen. De bonnen van de O. T. kaartjes waarvan de geldigheidsduur op 9 Dec. 1944 afloopt, maar welke nog tôt en met 16 December kunnen worden gebruikt, dienen in de week van 17 t m. 23 December te worden ingeleverd. Ook al is in die week normaal geen inlevering van een bepaald artikel, dan dienen de bonnen van de O. T. kaartjes toch ingeleverd te worden. Indien het aantal ingeleverde rantsoenen niet precies een tiental rantsoenen be- draagt, dienen rantsoenbonnen of geldige bonnen voor het desbe- treffende artikel ter aanvulling te worden bijgeplakt. Is aanvulling op deze wijze niet mogelijk, dan mag een restant worden bewaard tôt de volgende inlevering van bonnen voor het desbetreffende artikel. Ter attentie van slagers. Zooals U uit bovenstaande kunt zien dient U dus de O. T. bonnen vleesch op Maandag 18 December in te leveren. Aanvulling kan ge- schieden met de thans geldige- of rantsoenbonnen. Agentschap SAPPEMEER. Zie voor O.T. Bonnen (spe- ciaal ter attentie van de slagers) de publicatie van het kringkan toor Hoogezand. Ter attentie Detaillisten en Grossiers. De afd. Handel is we gens buitengewone omstandigheden op Donderdag 21 Dec. a.s. en Vrijdag 22 Dec. a.s. gesloten. Zij die op deze dagen moeten komen dienen hun bonnen in te leveren of toewijzingen in te wis- selen op Maandag 25 Dec. a.s. DISTRIBUTIEDIENST MUNTENDAM. Uitreiking Illde noodkaart. Tegen inlevering van bon 268 (thuis afknippenj bij personen geboren in 1939 of vroeger en van bon R. 09 (thuis afknippen) bij personen, geboren in 1940 of later wordt de noodkaart 3de serie uitgereikt. Zondag 17 Dec. Pap. Maandag 18 Dec. Erwtensoep. Dinsdag 19 Dec. Stamppot koolraap met jus. Woensdag 20 Dec.: Aardappelen, roode bieten en jus. Donderdag 21 Dec. Stamppot Boerenkool met jus Vrijdag 22 Dec. Hutspot met haché. Zaterdag 23 Dec. Stamppot zuurkool met jus. Wijzigingen voorbehouden.

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1944 | | pagina 1