ADVERTENTIËN 3 zware 9 weeks Big- gen, z.g.a.n. 5 vts. Bin- derkleed, Schokbrekers en 2 tweed. Konijnen- hokken bij F. A. Ve- nema, Kielwindeweer. 7 witte Leghorn Kip- pen, 2e leg en 50 H.L. Voeraardappelen, E. Pentenga, Westeind C 24, Zuidbroek, 1-2 N.H. B'ouwe, 2-3 Twentsche Grijzen, 1-1 Goudpel, 2 6 Raskrielen bij A. Ottens, De Groeve D 60, Zuidlaren. 3 Holi. voedster Konij- nen, tevens ruilen een p. h. Damessch>enen h. bak m. 42 tegen Klomp- schoenen m. 41, L. Ve- nema, Nieuwelaan E 256^2. Kolhara. verb. Spaniel (teef) of ruilen tegen Utsanders. Ruiling, z.g.a.n. heren Winteroverjas tegen J. pak leeftijd 16 jaar. 3 p. Damesschoenen m. 38. 39, 41, waarvan 1 paar moet worden ge- ruild tegen raaat 41 pl. hak, Damesmantel tegen Meisjesmantel leeftijd 18 j., G. T. Westerdiep, B Tgweg 27, Wester- broek. 2 Bioemtafeis f 15 en f 25, Slaapkamerkast f 65, Theebox f 35, gr. Iumaakpot f 30, ook wel ruilen, G.W. Mulder Stationsstr. 7, S'meer. een Mandoline m. kist f 40 en een Mandoline met foudraal f 25. R. A. Jongman, Sport- terreinstr. 112, H'zand Tuinschommeistel com- pleet met ringen, Rek- stok, Païen, Steunen enz., prijs f 200. Yan de Berg, Wester- singel 24, Groningen. uit voorraad te leveren mooie eigengeknoopte Tasschen, L. Bosch, 't loeg B 238, Muntend. zwaar duboel Grafhek f 60, B >rgercomp.str. 15 Sappemeer. z.g.a.n. Onderstel van een Handkar f 70, een beste dikke Jekker <ui- len tegen iets passend L. W. Hopster, Sloch- terstr. 96, Sappemeer. Woensdag den 20 Dec. hoopt onze lieve Over grootmoeder T. Damhof-Spieker haar 82ste verjaardag te herdenken. Sappemeer, Dec. '44. Kleinem.straat 72. Dat zij nog lang ge- spaard mag blijven is de wensch van haar Achterkleinkinderen van Sappemeer Aalie en Hennie. Johan en Sjors Dinsdag 19 Dec. hopen onze geliefde Ouders Arend Pieters en Klasina P. Kostwinder bunne 30-jarige Echt- vereen. te herdenken. Zuidlaarderweg 33. Dat zij nog vele jaren voor ons gespaard mo gen blijven is de wensch van hunne dankbare kinderen Jantje. Klaas van der Yeen Geert Wichertje Jan Lamein Hiddo en verloofde Lies Klasina Pieterdina en kleinkinderen. jaemge Kuikens tegen vette Geit of ietsderg. J. Nieboer, Hoofdstraat 120. Hoogezand. 4 Konijnen tegen Kui kens of Kippen, le leg en 2 p. Schoenen, m. 27 en 28 tegen Dames Schoenen, m. 39, pl. h. bij H. Winter, Lange- wijk 11, Sappemeer. vet Slachtkonijn tegen z.g.a.n. D.Schoenen, m. 40— 41 m. 1. h. H Bfls Heerenstr. 14-4, Sap pemeer. 3 Kinderdekens en 2 p Kinderschoenen, m. 19 en 20 tegen Brandstof. W. Wolters, Hoofdweg 82, Foxhol. 2 nw. Lakens, v.o. te gen v.o. Jongens Over- jasje, 1. 6—7 j., bij H. Winter, Langewijk 11, Sappemeer. z.g.a.n. v.o. Winterjas v. j. 14 16 j. tegen z.g.a.n. Laarzen, m. 43- 44. J. Steen, Borgweg F 227. Meisjes Wintermantel, leeftijd 15 16 j. te gen Wintermantel van 17 18 j. H. Blijham, Brugstr. 42, H'zand. d.gr. Mantel, gr. maat, oude kw., gr. Pan, te gen Brandstof. Na 10 nur. Niet op Zondag. Wed. Ebens, Zuiderstr. 203, Sappemeer. korte Winterjas v. brui ne Boonen, bij H. de Vries, Nieuwe- weg B 170-1, Munten- dam. keurige H. Overjas, o. kw. en pracht Jongens- jas, 1. 7—9 j., samen voor prima o. kw. Kin- derwagen, lapgebloem- de Zijde voor japon o. kw. tegen Luiers en wollen Wiegdekentje, zeer zwaar, z.g.a.n. w. Heerenhemd tegen dun ner Hemd en Pantalon of Luiers, o. kw. D.- schoenen, zw. 3/4 hak m. 39 tegen dito m. pl. hak of hooga Sch. voor meisje v. 7 j. C. G. J. Hofman, Noor- derstr. 112-1, S'meer. zw. Heerenhoed v. gekl. slap model, Kachelpijpen tegen Kuikens. C. Jager. Verl. Hoofdstr. 84, Hoo- gezand. reebr. Glacé H. Hand schoenen voor dito li., ook wel li. te koop ge- vraagd. J. H. Blnauw, 1 Kerkstr. 74, Zuidbroek. 1 p. L.schoenen m. h z., m. 46 voor Brand stof. B. Kremer, Hee- renstraat 8, Sappemeer. br. H. Sch., m. 42 v. D. Sch., m. 38, H| Sch. 1 m. 38 v. D. Sch. m. 38, 2 p. w. Kousen, 1. 13 j. voor z. D. Kousen, Pop met kl. v. d.bl. D. Rok, gr. Pop m. Wieg en matras v. D. Sch., m. 38. Alleen Zat. van 2—5. M. Huizenga, Hoofdweg 64, Foxhol. 1. Laarzen, m. 44 tegen Gummilaarzen m. 45. H, Boerland, Westeinc c 98, Zuidbroek. br, D. Schoenen, 3/4 hak m. 38 tegen 39 of 40. G. Meijer, Noordbroek Zuid A 175. D. Schoenen, m. 40 te- i gen K. Schoenen, 31 32. K. Perdon, Jagers- wijk 42, Sappemeer. 3 p. Meisjes Schoenen, m. 36, 2 p. met houten zool, 1 p. leeren tegen Slacntkonjjnen en te- 1 vens te koop 'n Vaas- kacheltje f 30, bij W. Brugge, Foxham- sterhoofdweg 129. D. Schoenen, m. 38, pl. hak tegen Schoenen m. 39 of 40, p). hak. J. R. Middel, Kerkstr. 1 7, Hoogezand. br. M. Schoenen, h. m. 28, zw. J. Schoenen, h. m. 28, tegen Overjas voor jongen van 7 j. E. Visser, Atlantapad 23, Hoogezand. d.bl. M. Schoenen, m. 35 tegen M. Schoenen, m. 37. Postema, Spoor- dijk 7, Hoogezand. z.g.a.n. J. Schoenen, m. 37 tegen J. Schoenen m. 38, nieuwe Haar- snijmachine t. Scheer- mes met riem z.g.a.n. Vilthoed, terra, liefst tegea Alpino Muts, I. ongev. 18 j. S. Zee- man, Zuiderveen, Noordbroek Heden is in vrede ontslapen, na een langdurig lijden, onze lieve Moeder, Be- huwd- en Grootmoe der Heika Miïller, in den ouderdom van ruim 74 jaar, sedert 29 Oct. 1919 wed. van B. Brouwer, eer- der wed. van R. Eer- kens. N oordbroekster- hamrik, 9 Dec. '44. H. Eerkens G. Eerkens-Bronts en Kinderen. De begrafenis heeft plaats gehad Don- derdag 14 Dec. '44. Tevens onzen har- telijken dank aan Dr. Wieringa en Zuster Tepper voor de lief- devolle behandeling tijdens haar ziekte bewezen. Heden overleed na een kortstondige ziek te onze lieve Dochter Zuster, Behuwdzuster en Tante Aaltje de Vries, in den ouderdom van ruim 32 jaar. Sappemeer, 15 Dec. Noordbr.sterstr. 32. Slochterdijkje P. H. de Vries L. de Vries—Trip. Slochteren A. Kempenga— de Vries L. Kempenga. Sappemeer A. de Vries. Vroombosch H. de Vries L. de VriesKiers. Slochteren J. de Vries G. de Vries— Doornbosch. Schildwolde W. de Vries J. de Vries— Groeneveld. Nw.-Compagnie: E. Hoving— de Vries A. Hoving De begrafenis zal plaats hebben Dins dag 19 Dec. om 2 uur te Scharmer. Zij die de overle dene de laatste eer wenschen te bewijzen worden verzocht sa men te komen inhet café Venema, Schar mer. J. Messchendorp |l G. Messchendorp-Bosma geven met blijdschap kennis van degeboorte van hun Zoon JOHANNES. Sappemeer, 8 Dec. '44. Jagerswijk 27. Tijd. Acad. Ziekenhuis Groningen. Met blijdschap geven wij kennis van de ge- boorte van onze dochter ANNA MARGRETHA MARTHA Hoogezand, 13 Dec. '44. Verl. Hoofdstr. 94. B. J. Bodewes B. M. B. Bodewes-Kroon Tijd. St. Jozefstichting Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje HERMAN die bij het H. Doopsel de namen ontving van Hermannus Petrus Francisus. B. Deiman T. Deiman-Boekholt. Sappemeer, 12 Dec.'44 Stationsstr. 4. E. Kempinga J. G. Kempinga- van de Linde geven met grote vreug- de kennis van de ge boorte van hun Dochter MARTHA. Hoogezand, 10 Dec. '44 Knijpsl aan 28. Tijd. St. Jozefstichting Sappemeer. J. Klaassens J. Klaassens-v. d. Werf geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter ELLEGIEDINA TEUNECHIENA Slochteren, 10 Dec. '44 Borgweg F 214. Ds. en mevrouw Van Mullem-Welleman geven met grote dank- baarheid kennis van de voorspoedige geboorte van hun dochtertje TRINETTE CONNY HENDRIKA. Zuidbroek, 9 dec. '44 Herv. Pastorie. Verloofd Frederik Meuken en Zwaantje Westman le Kerstdag '44. Muntendam, Bovenweg Sappemeer,Noordbroek- sterstr. 68. Receptie 2—5 uur Noordbr.str. 68. Verloofd Kini G. Germs en E. A. Winter. Muntendam F 12 Noordbroek D 10 24 Dec. '44. Geen ontvangdag. Aldert Groeneveld en Leentje Blaauw geven namens weder- zijdse Ouders kennis van hun voorgenomen Huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op D mderdag 21 Dec. 1944, des na- middags 2 uur te Oude Pekela. Sappem.,Slochterstr. 48 Oude Pekela, Hendrik Westerstr. 463. Receptie 3—4j^. Toek. adres, Spoorstr. D 16, Zuidbroek. Ondertrouwd BEREND TJAKKE PLOEGER en JACOBA EVERDIENA TONKES. Wildervank, 11 Dec. '44. Woudbloem. Huwelijksvoltrekking 30 Dec. te Slochteren. Toek. adres: Wester diep D 334, Wildervank. Klaas Olthoff en Marthie H. Haan hebben de eer, mede namens wederzijdsche Ouders kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Vrijdag 22 Dec. des voormiddags 10 uur. Kerkelijke in- zegening 11 uur door Ds. Schoenmaker in de N.H. Kerk te Kolham. Receptie 3%-4% uur. Borgweg 7, Hoogezand Woensdag 20Dec. hoopt onze lieve Opoe T. Damhoff-Spieker haar 82e verjaardag te vieren. Kleinem.straat 72. Dat .ze nog lang ge spaard mag blijven is de wensch van haar Kleinkinderen Bé Tea Roelfie Hulp in de huishouding voor de morgenuren of tôt 3 uur, meerdere hulp is aanwezig. Mevr. Lolkema, Eik- laan 7, Hoogezand. net Meisje voor hulp in de huish. voor dag en nacht. Liefst omgeving Siddeburen Br. no. 421, Bur. dpzes. Dienstmeisje voor dag en nacht. Br. No. 414, Bur. dezes. bij alleenwonende Dame, flink net Meisje v. huis houding en gezelschap. Intern. Aanb. aan A. Luinge—Hoff, Noord- broek A 198. net Dagmeisje van half 8 tôt 6. Zondags vrij. Mevr. Ruding, Brugstr. 8, Hoogezand. Meisje voor 's morgens of een Werkster voor 3 morgens per week. Mevr. Bruins, Vijverstr. 6, Hoogezand net Meisje boven 18 j voor eenige dagen p. w. B. Rijkens, Stationsstr. 69, Sappemeer. voor direct voor lichte werkzaamheden in de huish. een Meisje of bej Vrouw. H. Gruben, Verl. Zuiderstr. 12, H'zand. met Mei of eerder een vaste Boerenarbeider. J. P. Slim, Westeind C 90, Zuidbroek. Arbeider voor direct. W. Oldenziel, Kropswol- de 91. fiinke Kweekersknecht voor direct of met 1 Maart, H. Kasemir, Zuiderstr. 197, S'meer te Hoogezand of Sappe meer gem. Zit- en Slaap- kamer zonder pension. Br. No. 415, Bur. dezes. Jongedame zoekt kost huis in Hgz. of omg. Br. no. 418 bur. dezps TE KOOP GEVBAAGP" Slachtkippen, Konijnen, Rashonden enz., tevens aile soorten Vellen.door A. Ottens, Erk. Poelier, De Groeve D 60, Zuid- laren. volbl. Stiertje van 7—10 maand, door J. Th. de Vries, TripscompagnieG 14 (boven). Huisorgel. Fr. Klein, Groningerstraat 3, Wes- terbroek. Orgel, defect geen bezw. door J. Mulder, Zuidlaar- derveen. of in ruil Dameslaarzen, m. 38 of 39. G. v. Buizen, Parkstraat 39, S'meer. Autoped op rubber of luchtbanden ook w. rui len voor z.g.a.n. Fototoe- stel. C. D. Fokkema, Hoenslaan 79, S'meer. goede Carbidlantaarn. P. Kroon, Noorderstraat 124, Sappemeer. Carbid voor verlichting. P. E. Noordhoff, Land- bouwer, Noordbroek A 5 Suikerbieten. J. Keizer, in Zaden, Hooi, Stroo en Ruwvoeder, Stootshorn C 16a, Noordbroek. U ijzer en een paar Stortgolfplaten. Br. no. 419, bur. dezes. 6 of 12 volts Accu of ruilen tegen Rubber- laarzen. P. W. v. Veen, Nieuwelaan E 235. 1 2 pers. Zeilkano, M. E. Kannegieter, Nieuwelaan E 248, Kolham. Konijnenhokken. D. v. d. Laan, Heeren- laan 77, Sappemeer. een Schooltasch of ruilen tegen iets passends. G. Meijer, Noordbroek Zuid A 175. heele of gedeelten van inboedels, zolderoprui- ming, antiek enz. G. Wijsbeek, Veendam, Boven Westerdiep 91 oude kwahteit kinderwa- gens def. geen bezwaar, T. Veenstra. Sijsenstr. 63a Groningen of aanbieding M Siccama, Luth. Kerk- str. 66, Sappemeer. TE H U UR GE VRAAGD door net echtpaar z.k., Woning of ged. hier- van [omg. Engelbert] De vrouw is event. gen. dame of heer behulpz. te zijn in de huish, Br. no. 420, bur. dezes. Voor de vele blijken van belangstelling on- dervonden bij ons Hu welijk betuigen wij na mens wederzijdsche Ouders onzen hartelij ken Dank. Sappemeer, Jagersw.43 A. A. Mulder L. Mulder—Hoving. Voor de vele blyken van belangstelling bij de ziekte en het over- lijden van ons innig geliefde Dochter en Zuster Hendrika Johanna betuigen wij onzen har- telijken dank. Sappemeer, Boswij klaan 4 Dec. '44. H. Hakkeling Grietje. Voor de vele bewij zen van deelneming ontvangen bij het over- lijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Fokko Taai betuigen wij onzen har telij ken dank. Sappemeer, Dec. '44. Hoenslaan 2. Uit aller naam W. Taai- Graafhuis. Zoo de Heere wil hopen onze lieve Ouders Hendrik Perdon en Sijke Perdon-Wildeboer Donderdag den 21sten Dec. hunne 55 j. Echtv. te herdenken. Kalkwijk. Dec- '44. Beukemastraat. Hunne dankbare Kin deren, Behuwd- en Kleinkinderen. Langs dezen weg be tuigen wij onzen har- telijken Dank, voor de vele blijken van belang stelling bij onze 25j. Echtv. ondervonden. J. Bakker H. Bakker—Schut Kolham, Knijpsl. E 892. Donderdag 21 Dec. a.s. hopen onze lieve Ouders, Behuwd-, Groot- en Over- grootouders K. BAKKER en S. BAKKER—v. d. WIJK hunne 55-j. Echtvereen. te herdenken. Waterhuizen, Dec. 1944 Gem. Noorddijk. T. Albronda F. Albronda—Bakker Dirkje A.s. Woensdag 20 Dec. hopen onze ge liefde Ouders M. Suzenaar en D. Suzenaar-Broesder hunne 25-jarige Echtv. te herdenken. Zuidbroek, Dec. '44. Hunne dankbare Kin deren Joh en Verloofde Jan en Verloofde Mente Antje. Heden overleed zeer plotseling onze lieve Man en Vader Klaas Klatter, in den ouderdom van 48 jaar. Sappemeer, 14 Dec. Zuiderstr. 35. H. Klatter—Woltjer Hillechien Edo Klaas. De begrafenis zal plaats vinden Dins dag 19 Dec. Vertrek stetfhuis 's nam. 2u. Zij die den overle- dene de laatste eer wenschen te bewij zen worden aan het sterfhuis verzocht. Heden overleed, zacht en vredig, ten huize van Wed. J. Woldendorp, Park straat 45, onze lieve Nicht en Tante ITJE VORENKAMP, in den ouderdom van 76 jaar. Sappemeer, 8 Dec.'44. Namens de Famiiie: J. Voorenkamp. De begrafenis heeft plaats gehad DiDS- dag 12 Dec. op de Oude Begraafplaats. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader LIEUWE PALSTRA, in den ouderdom van bijna 82 jaar, geliefde echtgenoot van JantienPoelman. Kiel-Windeweer, 13 Dec. 1944. Fam. Palstra. De begrafenis zal plaats hebben Maan- dag 18 Dec. a.s. om 1 uur Zij die den overledene de laatste eer wenschen te be wijzen worden a.s. Maandag den 18 Dec. aa,n het sterfhuis verwacht. op het erf een H. Pois- horloge. T.g.k.t.t.b. bij E. Hulshof Borgweg E 197 Dinsdag 5 Dec. j.l. voor winkelKoeneman.Noor- derstr. Sappemeer, een linker D.overschoen m. 5Terug te bek. Noorderstr. 97, S'meer. Portemonnaie met geld tusschen Kolham en Hoo gezand. Ter. te bez. te gen goede bel. bij R. Kooi, Kolham. Ceintuur van een beige Regenjas in S'mear. T.b.t.b. bij G. Baptist, Parallelweg 4, H'zand. Hoofddoek van Hgz. brug n. Spm.Oost. Gaarne t.t.b.t.b. M. Bos Noorderstr. 152. Heren Armbandhorloge van Borgweg tôt Mo- lenstr. 16. T.t.b.t.b. bij H. Fabricius, Molen- straat 16, Sappemeer. Persoonsbewijs t. n. van J Koetjer, p.a. R. van Dalen, Achterdiep 46, Sappemeer. Philips Zaklantaarn. De vinder wordt verzocht deze tegen hooge be- looning terug te bez. Stationsplein 23 H6z. in de Kerkstr., Kielster- str.weg of Parai elweg een d.bl. w. Kinderboa op Woensdagmiddag 29 Nov. Tegen bel. terug te bez. bij D. Blaak, b.h. Gem.huis, H'zand. grijs wollen Sjaal vanaf Kerkstr. tôt Spoorstr. Wed. Luppes, Spoorstr. D 14, Zuidbroek. 8 Dec. tusschen Gado- garage en H'zand.brug 2 bankbiljetten van f 10 en 3 Distr.noodkaarten T.b. bij H, Vroom, Knijpsl. 42, H'zand. Heden overleed, nog zeer on verwacht, in het R.K. Zieken huis te Groningen, onze innig geliefde zorgdragende Man en Vader JELLE VENEMA, in den ouderdom van 51 jaar. Sappemeer, 13 Dec. '44. Noordbr.sterstr. 47. E. VenemaKalk. Abraham. Jacobus Johaunes. Berend Hendrik. Ebelina. Grietje. De begrafenis zal plaats vinden teHoo- gezand, Maandag 18 Dec. Vertrek sterf huis 's nam. 2 uur. Zij, die den overle dene de laatste eer wenschen te bewij zen worden aan het sterfhuis verzocht. Heden overleed, zacht en kalm, in het R.K. Ziekenhuis te Groningen, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Groot vader JAKOB SPAAN, in den ouderdom van 57 jaar. Zuidbroek,7 Dec.'44. A. Spaan—Ruiter. Vlagtweddo G. Telkamp Spaan. H. Telkamp. Sappemeer S. Hazewinkel-Spaan J. A. Hazewinkel. en Kleinkinderen. De begrafenis heeft 12 Dec. plaats gehad. 13 Dec. overeed in het R.K. Zieken huis te Groningen, nog od verwacht,onze beste Broeder, Zwa- ger en Oom JELLE VENEMA, in den ouderdom van 51 jaar, echtgenoote van Ebeline Kalk, Namens allen Fam. Venema. Sappemeer. Kalkwijk. Hoogezand. Heden overleed, zacht en kalm, in het R.K. Ziekenhuis te Groningen, onze lieve Broer, Behuwd- broer en Oom JAKOB SPAAN, in den ouderdom van 57 jaar. Zuidbroek, 7 Dec. '44. A. Spaan M. Spaan—Ruiter en Kinderen. Heden overleed zeer plotseling onze zeer geachte Zuster en Tante Aaltje de Vries in den ouderdom van ruim 32 jaar. Sappemeer, 15 Dec. Noordbr.str. 32. Uit aller naam A. de Vries Poppo, Haijo. degene die Dinsdag- middag plm. 4 uur bij Pool Martenshoek een couvert met Distrib.b. heeft medegen. wordt verzocht deze terug te bez. bij H. Bos, Een- drachtsw. 17, H'zand. Maandag j.l., Rheepin- cher, gitzwart, chroom Halsbandje, t.t.b.t.bel. Lijster Zuidbroek. Jongen 15 j. v. lichte fabrieks- of Magazijn- werkzaamheden. Nieuweweg 71, Hgz. voor het Slachten van Hazen en Konijnen en tevens te koop gevraagd aile soorten Vellen. W. v. Hal, Kleinemeer 119, Sappemeer. Met droefheid ge ven wij kennis van de geboorte van een levenloos Dochtertje Winschoten, 9 Dec. Langestraat 113. H. Drenth G. Drenth-Wôsten- feld. TE KOOP GEVONDEN i VERLOBEN

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1944 | | pagina 2