K NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD voor Landbouw, Handel en Nijverheid DUITSCHLAND S LA AT TERUG. MENU 3de Jaargang Zaterdag 23 December 1944 No. 5 VERSCH1JNT IEDEREN ZATERDAG voor de GEMEENTEN HOOGEZAND, SAPPEMEER, SLOCHTEREN. ZUIDBROEK, NOORDBROEK, MUNTENDAM en om9evin9 GELDIGE BONNEN, NOODKAARTEN in het tijdvak van 24 t.m. 30 Dec. 237, 275 8 rantsoenen Brood 276 1 rantsoen Brood of Bloem R18 3 rants. Brood of Bloem of 250 gr. Kindermeel of Voedingssuiker 277 2 rantsoenen Brood, of Bloem of 250 gram gem. meel of 125 gr. Gort of Gortproduct, R19 250 gram Gort, Gortmout, Havermout, Rog- gevlokken enz. 233 100 gram Maizena-artikelen en/of Aard.meel 234 250 gr. Stroop, Kunsthoning enz. of 125 gram Suiker (géén kristalsuiker) 235 2% rantsoen Vleesch of Vleeschwaren 236 100 gram Kaas of 1 rants. Vleeschwaren R02 5% liter Melk 278 l8/* liter Taptemelk 238 125 gram Boter ROI 250 gram Suiker 239 250 gram Koffiesurrogaat 260 3 K.G. Aardappelen R03 1% K.G. Aardappelen (alléén in Gron.) Tôt en met 6 Januari 1945 zijn verlengd t 221 250 gram Stroop of Kunsthoning (alleen in Friesland en Drenthe) 1 rants. Kinderdrankpoeder (alléén in Gron.) R29 1-37, 2-37, 3-37, 4-37. 225 1-38,2-38,3-38,4-38 C403, D403, E-403 (inl.vel) en RI7 E404 (inlegvel) RIO Tabak 1 rantsoen Eenheidstoiletzeep 1 rants. Zeepverv. Waschm. of Waschpoeder idem 1 rantsoen Toiletzeep 45 gram Scheerzeep EXTRA VLEESCH VOOR DE KERSTDAGEN. TOELICHTING OP DE BONNENLIJST. GRAVIN PIA Voorloopig geen briefpalcjes. Tôt nadere aankondiging is het a.uinemen voor verzending van briefpakjes (pakketten tôt 2 kilo- gram) door de Posterijen gestaakt. SAPPEMEER, 22 Dec. In de j.l. gehouden vergadering van het kies- callega der Ned. Herv. kerk alhier, is benoemd tôt ouderling, inplaats vin den heer v. Buizen, niet her- kiesbaar, den heer W. J. Kliphuis en tôt Diaken, inplaats van den heer Reyne, niet herkiesbaar, den heer W. Smit. ECONOMISCHE RECHT ER GRONINGEN Den 29— jarige scheepsbouw- arbeider Jan G. te Waterhuizen moest zich heden voor den Eco- nomische rechter verantwoorden wegens diefstal van veldvruchten koolzaad, haver en tarwe, terwijl hij ook in andermans pereboom was geklommen om zich de rijpe vruchten toe te eigenen. Vindt je zoo iets niet laf, vroeg hem de Economische rechter stel je voor, dat je zoo iets zelf overkwam en je je lekkere peren kwijt waart. En die haver, wat wou je daar- mee doen Voor mijn konijnen, antwoordde verdachte. Je kuni niets koopen. Als je bij de boe- ren vraagt, dan kan je niets machtig worden en ik had beslist wat noodig voor mijn gezin. De officier, die het geval eveneens eigerlijk vond, achtte het toch gewenscht, alvorens zijn eisch te stellen, om rapport te vragen om irent verdachte's levensgedrag. De Economische rechter ging daarmee accoord en zoo werd be- paald, dat verdachte opnieuw zal voorkomen op 10 Jan., opdatals- nog informaties kunnen worden ingewonnen over zijn persoon en levenswandel. (Wordt vervolgd). YEENDAM, 22 Dec. Bijbesluit van den heer Commissaris der provincie Groningen, is goedge- keurd het besluit van den Bur- gameester, waarbij verklaard is, dat het voortbestaan van de één- mans Lagere school te Numéro Eertien, door het onderwijs be- lang wordt gevorderd. 22 Dec. Bij den landbou- wer H. Heres, te Ommelanderwijk, is een partij koolzaad van 13 hec- toliter, gestolen. De dieven zijn vermoedelijk door het dak in de boerderij doorgedrongen. De po litie heeft een ernstig onderzoek ingesteld. De arbeiders Aike H., 27 jaar eu Tjaart B., 42 jaar, beide wo- nende aan het Boven Westerdiep alhier, kregen proces-verbaal om- dat zij uit een tweetal vaten van de firma Duintjer, Wilkens, Mei- huizen en Co., die in de buurt van d; fabriek lagen, een voorraad van n et minder dan 210 kg. stroop hebben ontvreemd. Bij deze ope- ratie ging veel stroop verloren, maar het was de grootste strop voor het tweetal, dat ze bij hunne v'oningen teruggekeerd, werden r>newacht door een tweetal agen- ten van de gemeentepolitie, die het gestolene in beslag konden nemen. 2e kregen beide proces-verbaal en werden eenige dagen in het poli tiebureau ingesloten. Daar reeds eerder een hoeveelheid stroop van dezelfde firma was gestolen, wer den de genoemde daders ook daar over onderhouden, met het gevolg dat ze hebben bekend °ok dien diefstal te hebben gepleegd. De beurtschipper Frederik Nap, heeft aangifte gedaan, dat in de période van Zaterdag tôt Maan- dag j.l., in zijn beurtschip, gemeerd aan den Postweg, door onbeken- den is ingebroken. De dieven hebben een aardige buit meege- nomen, ni. vier Edammer kaasjes, een Goudsche kaas, twee doozen met suikerwerken, een doos met 12.5 kg. meel en een pak thee- surrogaat. Ongenoode gasten hebben [dezer dagen een bezoek gebracht bij de boerderij van den heer A. D. Bolhuis, aan het Ben. Westerdiep. Vermoedelijk was het de bedoe- ling, kippen te stelen. De deur was met een handvoorwerp los- gebroken, maar er werd niets ont vreemd. Toevallig waren, een dag eerder, de kippen verhuisd en naar een ander verblijf over- gebracht, zoodat de dieven bot hebben gevangen. Dezer dagen is bij nacht inge broken in het kantoortje bij de Tomatokweekerij aan de Molen- st.reek. De inbreker(s) hebben een Hammondschrijfmachine uit dat kantoortje gestolen. BEKENDMAKING. Voor de tijd van 23 Dec. '44 tôt en met 1 Jan. '45 schrijf ik voor aile industriële ondernemingen en handwerkbedrijven een bedrijfs- sluiting voor. Bedrijven, voor welke dit voor- schrift niet geldt, worden door mij met een afzonderlijk schrij ven ingelicht. De loonen en salarissen moeten gedurende de bedrijfssluiting door- betaald worden. Der Beauftragte fur die Nieder- lande des Reichsministers fur Riistung und Kriegsproduktion Richard Fiebig. Kropswolde, Zo. 10 u. cand. Naber. 4 uur Kerstfeest. .Slochteren, Zo. 10 u. ds. Lieve, 3 u. Kerstwijdingsdienst; Ma. 10 uur ds. Lieve; Di. 10 u. ds. Beijer, 3 u. Kerstfeest v. d. Zondagsschool. Noordbroek, Ma. 10 u. ds. v. d. Mei- den, 2 u. Kerstfeest; Di. 9.30 u. ds. de Vries. ZIJ SPEELDEN MET EEN GEVONDEN GRANAAT. Twee zoontjes van den landbou- wer P. 0. te Den Haag, resp. ne gen en zes jaar oud, vonden op het veld nabij de boerderij een granaat. De kinderen speelden er mee, met het gevolg dat de gra- naat ontplofte en zij beiden het leven er door verloren. DICHTENDE LEZESR VERKEERD BEGREPEN" Als er nu eens geen water was, Vroeg Juf aan Jantje in de klas- Hoe zou jij dat vinden? Wel Juf, zei Jan. da'snogal wis, Wie vindt nu iets wat er niet is. 'k Zou mij eerst, bezinnen; En hier kunt U van opaan. 'k Zou het heus niet zoeken gaan Waarvoor zou 'k het ook? Want och Juf, wat deerde 't mij lk Was meteen van wassen vrij, En U misschien ook H, v. d. Werk. RURGF.RUJKE STAND. SLOCHTEREN 13-19 Dec. Geboren Gezina Hilje, d. v. G. H. Keizer en G. Timmer, Slochteren; Harm Rudolf, z. v. G. Koster en J. Scholtens, Kolham Grietje Pietertje Anna, v. H. A. Swabedissen en J. Bontsema, Slochteren. Ondertrouwd: D. Doornbos, 24j., en S. Kraaima, 19 j., b. v. Sidde- buren. Getrouwd: A. Tonkens, 27 j; en H. Mulder, 30 j. beide te Harkstede Overleden: J. Battjes. 4 mnd. z. v. H. Battjes en T. Laning. Tjuchem; J. Maatjes, 83 j. echtgenoot van A. de Vries, Harkstede; S. Tuizinga, 83 j. wed. van K. Schipper, Schild- wolde. MUNTENDAM 14-20 Dec. Geboren Hendrik z. v. Dedde Meuken en Aaltje Loots. Getrouwd Geert Martena, 23 j. en Grietje Bakker, 20 j„ b. v. Muntendam. Overleden: Jan Prins, 21 j., ongehuwd Heino Fokkens, 73 j., ongehuwd. Te Schildwolde: een zwart lede- ren portemonnaie met inhoud; een roode want met kap. lnlichtingen te bekomen te gemeentesecretarie te Slochteren. Mededeelingen fiaatsalijke Distributiediensten. In verband met de Kerstdagen die nen detaillisten in de week van 25 t.m. 30 December als volgt in te le veren: Woensdag 27 Dec. van 9—12 uur codenummers 1001 t.m. 1070. Van 1 tôt 3 uur slagers en bakkers. Donderdag 28 Dec. van 9 tôt 12 uur codenummers 2001 t.m. 2060 en van 1 tôt 3 uur codenummers 3001 t.m. 3060. Vrijdag 29 Dec. codenummers 4001 t.m. 4060. DISTRIBUTIEDIENST MUNTENDAM. Na-uitreiking bonkaarten 411-412. Tegen inlevering van het inleg- velbonnetje 411 zal alsnog de bon- kaart 411-412 worden uitgereikt. Centrale Keuken gem. SAPPEMEER. van 24-30 December. Zondag PAP. Maandag: ERWTENSOEP. Dinsdag: GROENTESOEP. Woensdag: ZUURKOOL (stamppot) Donderdag PEEN [stamppot) Vrijdag: SPRUITKOOL [stamppot] Zaterdag: RAPEN [stampp.] CENTRALE KEUKEN te Hoogezand. MENU 24 tôt en met 30 December. Zondag Pap. Maandag Aardappelen, Woltel- tjes en jus. Dinsdag Aardappelen, Roode Kool en jus. Woensdag: Erwtensoep. Donderdag Aardappelen, Kroten en jus. Vrijdag Stamppot zuurkool. Zaterdag Stamppot Boerenkool. Wjjzigingen voorbehouden. ABONNEMENTSPRIJS: 57 et. p. fcwartaal. franco per post 70 et. (bij voorultbet.7 PRIJS DER ADVERTENTIEN 7 et. per m.m. Bij abonn. lager. Tarlef op aanvraag. Zoogen. .Klein tj es" als te fcoop. te huur enz. 115 m.m. 65 et. Gevraagd en aanb. personeel van 115 m.m 60 et. Admlnlstratle- UITGEVERSZAAK Noorderstr. 70 - Sappemeer BUkantoor te Slochteren D en Redactieadres: .DUDRSWOL D". - Tel 214. 92. TeL 8.. G1RO 466594 Aile bekend gemaakte bonnen, voorkomende aan Noodkaart II, zijn slechts voor één week geldig. De volgende bijzonderheden ver- melden we nog Bij aankoop van kindermeel of voedingsuiker of Trinose, dan wel Citro-Trinose, op RI8, dient ledige blikverpakking te worden ingeleverd. Er is, zooals de laatste weken gebruikelijk is, ook weer een gort- bon aangewezen die voor bepaal- de distributiekringen geldigheid heeft. Dit is bon 274, recht ge- vende op 250 gram gortproducten. Ze is bestemd voor hen die wo- nen in de volgende plaatsen Gro- ningen, Haren, Winschoten, Assen en meppei. Aile anderen kunnen met deze bon niets beginnen. Verder heeft men ook dezekeer weer te kiezen tusschen jam of stroop en suiker. Kristalsuiker mag niet worden afgeleverd. De Kerstdagen leveren een ex tra rantsoen vleesch op. Er is een portie van 2% .rantsoen te verkrij- gen. Bon ROI (kinderkaart), recht ge- vende op 250 gram suiker moet in de provincie Drenthe vôôr inge leverd worden. De bonnen voor aardappelen, tenslotte, zijn alleen geldig in de provincie Groningen. CENTRALE KEUKENS Bij deelname aan warme maaltijden van Centrale Keukens in de pro viccie Groningen, dient de hclft van het beschikbaar gestelde aard- appelrantsoen te worden ingeleverd. Onverwacht heeft het Duitsche oppelbevel door een groots opge- zette manoeuvre de oorlog een an- der beeld gegeven. Groote hoe- veelheden Duitsche troepen, ge- steund door zware wapens en een nieuwe luchtmacht, hebben de aan- val ingezet. Reeds in de eerste uren werden bressen geslagen in de Geallieerde légers, welke bres sen snel werden vergroot en ver- diept. Volgens berichten van het :rront schijnt het doel van de Duit sche aanval Luik te zijn. De stad Malmedy werd door de Duitschers heroverd. Ook de grens van Luxemburg werd over- schreden. Van Duitsche militaire zijde wordt hierop aansluitend nog ge- meld dat de Geallieerden ver achter het front de stormloop pro- aeeren te keeren. Het Duitsche uchtwapen ondersteund overal aan het Westelijke front de strijd- crachten op de grond. Ook van Engelsche zijde heeft men de nadruk gelegd op het ka- rakter van deze operaties. Een commentator van de B.B.C. heeft gezegd dat hij het Duitsche offen- sief veel te denken geeft. Men ieeft lange tijd geloofd dat de oorlog reeds was gewonnen, zoo zeide hij, maar nu blijkt eerst recht dat daarvan nog geen spra ce is. In Hongarije is nog steeds een îevige slag aan den gang. Van îet Italiaansche front wordt ver- minderde gevechtsactie gemeld. In Athene is men aan het onderhan- delen met de Elas-troepen. De FEUILLETON. Een oogenblik dacht hij, zijn oogen neerslaand, ernstig na; toen nchtte hij zich op en begon op zakelyken toon zijn opdracht ten uitvoer te brengen. Liraat Buchenau heeft uit uw bnei gezien, dat ge u in ongunstige om- btanûigheûen bevindt. Hoewel hij te- genover u geeneriei verpiichtingen heeft, wil hij uw smeekbede niet on- teantwoord laten en hij wil gaarne voorkomen, dat ge in het vervoig op de tôt nu toe door u gevolgde wyze in uw levensonderhoud voorziet. Daarom is hij bereid, een jaarlijksche rente op u vast te zetten, op voor- waarde, dat ge in het buiteniand. een fatsoeniijk leven gaat leiden. Ge kunt zelf uw woonpiaats kiezen en ge be- hoeft alleen maar op te geven, aan welke bank de rente, laten we zeggen: in halfjaarlijksche termijnen, moet worden overgemaakt. Deze rente is al leen te uwer beschikking, als ge u aan de gestelde voorwaarden houdt; zoo- dra ge u weder in het land vertoont, of als graaf Buchenau verneemt, dat uw levenswandel opnieuw aanstoot geeft, wordt de uitkeering terstond stopgezet. De graaf wenscht u met opnieuw een kapitaal in handen te geven; dat zou verloren kunnen gaan, terwijl de rente blij vende inkomsten voor u vertegenwoordigt Liane was onder het luisteren steeds meer in elkaar gezakt; haar oogen hadden allen glans verloren entuur- den strtik voor zich uit. Nu zij de verwezenlijking van haar vurigsten wensch nabij zag, brak de spanning van de zenuwen, die ha"" omhooggehouden had. Maar toch bleef het vernederende van haar toestand een marteling voor haar. Hans von Ried, de man, die een- maal om een woord van haar, om een glimlach, gebedeld had, die haar slaaf was geweest evenals al de mannen, met wie zij haar spel had gespeeld, trad nu als haar meester op! Eén had zij het recht daartoe gege- venj Justus, den man, dien zij liefhad, in wiens handen zij haar lot had gelegd! Die andere, de man die vôôr haar stond, had geen recht op hetgeen hij zich krachtens zijn rijkdom, krach- tens het geld dat hij in handen hield, wilde aanmatigen! Hij wilde haar deemoedigen, om, zijn eigen vroegere zwakheid op haar te wreken; zij was ervan overtuigd,. dat haar vernedering hem een gevoel van innige genoegdoening schonk! En zij, zij moest hem de overwin- nmg laten ter wille van 't ver- vloekte geld, dat hij haar bieden kon.. Een machtelooze haat jegens hem vlamde in haar binnenste op. Haar hartstochtelijke natuur, die zoowel in het slechte als in het goede tôt uiter- sten verviel, deed haar snakken naar wraak op den man, dien het in zijn. macht had, haar te vernederen. Zij trachtte haar gevoelens te be-- dwingen en dat gelukte haar goed, dat zij in stilte haar berekeningen kon maken. Als graaf Buchenau voor waarden stelde, moest hij er ook maar voor betalen! straatgevechten duren echter voort. In de Zuidzee is een nieuwe lan- ding uitgevoerd, nu op Mindoro, één van de groote eilanden in de Philippijnen. FLAATSELIJK NIEUWS naar nanuen meemuemmena, tceeit zij met een roerenuen oint op naar nei onuewogen geiaat van nans von Rieu, emuenjK vroeg zij langzaam en bijna toomoos: „noe noog zou het bedrag zijn van de rente, aie mij, ais Lk het voorstei aanneem, zaï worden uitgekeerd? ny dacht even na en antwoordde daarop: Laten wij zeggen, zes duizend mark per jaar, tôt aan uw dood toe, XJat is voidoende, om u voor gebrek te bewaren." Liane iachte snijdend en spotte: „L)at is voor graaf Lucnenau een bagatei! En ook voor my is het te weimg, tè wemig, ik kan my daarmede niet redden, ik ben niet al leen!' „Ge vergeet, dat ge volstrekt mets te eischen nebtl" sprak hij kaim, „En u vergeet, dat men mij voor waarden wensent op te leggen!" viei zy met fonkelende oogen in. „Met zes duizend mark kunnen myn man en ils niet toe, dan moeten wij ons in ai res bekrimpen! Hij maakte een beweging, alsof hij iets weerzinwekkends, iets, dat hem walgde, van zich afschoof. „lk wil niet met u ioven en bieden, gaf hij verachtelijk toe. „Laten we dan zeggen: tien duizend mark per jaar; ik zal dat bij graaf Buchenau wel weten te verantwoorden!" Zij overlegde in stilte, dat men van zulk een bedrag tamelijk goed leven kon, weliswaar niet in de groote we reld en niet op de verkwistende wij- ze, waarop zij en haar echtgenoot tôt nu toe hadden geleefd, maar dat ver - langde zij ook niet; het zou nu ook niet meer noodig zijn, den menschen door glans en schittering zand in de oogen te strooien; met tien duizend mark inkomen konden zij in een stil, vredig plaatsje een geheel nieuw le ven beginnen. Zij wierp nogmaals een blik op Hans von Ried en zij kreeg den in- druk, dat hij een ultimatum had uit- gesproken. Zij kon trouwens ook wel tevreden zijn; zij had niets te eischen en enkele minuten tevoren had zij haar spel zelfs geheel verloren ge- waand. Toch deed zij nog een uiter- ste poging, om meer te bereiken, dan zij reeds bereikt hadl „Goed!" sprak zij. „Ik neem met uw aanbod genoegen, maar wij hebben nog verschillende schulden, bijvoorbeeld in ons hôtel hier ter ste- de. Ge zult toch zeker niet willen, dat men ons als oplichters arresteert!" Hij maakte een gebaar van schrik. „Neen, om 's hemels wil, dat mag niet gebeuren! Ge hebt in het huis van mijn tante verkeerd! Een dergelijk schandaal kan ik niet toela- ten!" „Dan moet ge er maar voor zorgen, dat wij dadelijk een toereikende som tôt onze beschikking hebben!" Hij haalde zijn chèque-boek te voorschijn en vulde zonder zich lang te bedenken een chèque voor dertig duizend mark in. „Veroorloof mij," verzocht hij met beleefde ironie, „dat ik u tôt dat doel het bedrag afsta, dat ge mij indertijd nog hadt willenafpersen. Ik zal graaf Buchenau daarover in on- wetendheid laten. Maar ook ik stel A<een voorwaardet" Welke is die?" vroeg zy. ,Dat ge uiterlijk hedenavond Ba den-Baden verlaat en dat ge ervan afziet, tegenover vorst Irkow dezelf- de kunstgrepen in practijk te bren gen als ge tegenover mij hebt ge- daan!" luidde zijn antwoord. Zij kromp inéén en uit haar oogen flitste hem een blik vol haat toe. „Wat gaat u vorst Irkow aan?" j'Niets! Maar ik ken hem toevallig en'ik weet, dat hij een excentriek heer is! Zulke menschen doen onverwach- te dingen; hij zou de politie in den arm kunnen nemen en dat zou voor ons even onaangenaam zijn als voor u. En bovendien zoudt ge dan uw be- lofte om voortaan fatsoeniijk te le ven," reeds weder gebroken hebben. De overeenkomst is vanaf dit oogen blik van kracht: onthoud dat! Hier is de chèque en ik verzoek u hierop het adres te willen schrijven van de bank in het buiteniand, waar ge uw rente wenscht te ontvangen." Hij reikte haar een potlood en een blaadje papier toe. Zij schreef het adres van een Fran- sche bankinstelling op, want zij wist, dat Justus het liefst in Zuid-Frank- rijk zou willen wonen; daarna borg zij de chèque in haar taschje. „Als ge in het buiteniand van woonpiaats verandert, behoeft ge daarvan alleen aan de bank kenms te geven en erbij te vermelden, waar ge in het vervoig uw geld wenscht te ontvangen. Ge zijt vrij, mits ge u met weder in Duitschland vertoont!" sprak hij op hoffelijken toon. Zij glimlachte spottend. „Wees gerust!" antwoordde zy scherp. „Ik zal mij aan de voorwaar den weten te houden!" Hij boog. „Dan is ons onderhoud geeindigd! Uw tegenwoordigheid in dit huis is dus verder overbodig. Ik zal aan mijn tante en aan gravin Buchenau zeg gen, dat gij haar door mij laat groe- tenî' Mijn verloofde mag niet weten wie ge zijt en nog minder mag zij ooit vernemen, dat zij in aanraking is geweest met den man, die haar va- der voor zijn geheele leven heeft ver- minkt!" PKEDIKBEURTEN. KERSTDAGEN. Zo. Zondag; Ma. lste Kerstdag; Di. 2de Kerstdag. Ncd. Herv. Gem. Sappemeer, Zo. geen dienst; Ma. 10 u. ds. Schenk, extra coll.; 2 u. Kerst- feest; Di. geen dienst. Hoogezand, Zo. 10 u. ds. Schmidt; Ma. 10 u. ds. Schmidt, extra collecte; 2.30 u. Kerstfeest Zondagssch.; Di. 5 u. Kerstfeest Kinderkerk. Kielwindeweer, Zo. geen dienst; Ma. 10.30 u. ds. Wasch. Westerbroek, Zo. 10 u. ds. Schenk; Di. 10 u. ds. Schmidt; 2 u. Kerstfeest. Harkstede-Scharmer, Zo. 10 u. ds. Gras; Ma. 10 u. ds. Gras, 13.30 u. Kerstfeest (lokaal). Kolham, Zo. 10 u. ds. Schoenmaker; Ma. 10 u. ds. Schoenmaker; Di. 2.30 u. Kerstfeest. Zuidbroek, Zo. 10 u. ds. v. Mullem; Ma. 10 u. ds. v. Mullem (zang), 2 u. Kerstfeest. Doopsgczinde Gem. Sappemeer, Zo. geen dienst; Ma. 10 ds. de Zeeuw (in de Kerk) 3 uur Kerstfeest Zondagssch.; Di. geen dienst. Noordbroek, Zo. 10 u. dienst. Geref. Kerk. Sappemeer, Zo. 9.30 u. ds. Wynia; 3 u. ds. Tom; Ma. 9.30 u. ds. Tom; Di. 9.30 u. ds. Bosscha. Martenshoek, Zo. 10 u. ds. Tom; Ma. 10 u. ds. Wynia; 2 u. Kerstsamen- komst; Di. geen dienst. Zuidbroek, Zo. 9.30 u. ds. Bosscha; 3 u. dezelfde. Geref. Kerk (Vrygemaakt). Sappemeer, Zo. 9.45 u. ds. Jongeling; 2.30 u. ds. Jongeling. Heid. Cat. Zondag 2; Ma. 10 u. ds. Jongeling; Di. 10 u. ds. Jongeling. Ned. Herv. Kerk (Ev.) Sappemeer, Zo. 10 u. de hr. Pruysen; 3 u. Kerstwijdingsdienst; Ma. 10 u. de hr. Pruysen; Di. idem. Stootshorn, Zo. 9.30 u. de hr. Berg- mans; Ma. geen dienst; Di. 5 uur Kerstfeest. Noordbroek. Zo. 3 u. de hr. Bergmans Ma. 2 u. Kerstfeest; Di. geen dienst. Bapt. Gem. Hoogezand, Zo. 3 u. Adv. Pred. ds. Hekhuis; 4 30 u. Jeugdd.; Ma. 10 u. Kerstpred. ds. Hekhuis; 2 u. Kin- derkerstfeest; Di. 10 u. geen dienst, 2 u. Kerstfeest. G.G. Het Leger des Heils. Zo. 10 en 3 u. dienst in de Leger des Heils zaal; Ma. 7 u. Kerstwijdings- stonde; 3.30 u. stonde van gewijde muziek en zang (in zaal Sloots); Di- 3.30 u. sluitingsdienst (zaal Sloots). SAPPEMEER 13 t.m. 19 Dec. 1944. Geboren: Hermannus Petrus Fran- ciscus, z. v. Bernardus Petrus Deiman en Geertruida Christina Boekholt; Ritske, z. v. Kornelis Pot en Boukje Hoogstra; Anna Margaretha Martha, d. v. Bernardus Josephus Bodewes en Barbera Margaretha Berendina Kroon won. te Hoogezand; Leni Maria Sophia d. v. Derk Jan Meester en Mechelina Aalbers, won. te Arnhem; Hinderikus, z. v. Aldert Ottens en Dina Roukema; Janna Everdina, d. v. Martinus van Veen en Everdina Hillechiena Klein; Hendrik Jan, z. v. Jan Willem Prun- tel en Reinderika Lolkema, won. te Hoogezand; Trijntje Jelkes,d. v. Pie- ter Jan Bos en Roelfina Kloen. On- dertrouwd: Jan Smit, 26 j., Gronin gen en Klazina Brugge, 25 j., Sappe meer. Getrouwd: Menzo Appeldoorn, Onstwedde en Anna Maria Warde- naar, Sappemeer. Overleden: Aaltje de Vries, 32 j., ongehuwd. HOOGEZAND 13—19 Dec. 1944. Geboren: Jantje Aaltje, d. v. Arien Jelle Huizenga en Aaltje Johanna v. Riemsdijk, Zaltbommel; Weija, d. v. Pieter Hendrik Nie en KlaasKe Freij, Groningen. Adolf Grietus, z. v. Jan Derk Kliphuis en Catharina Breem- haar, Windeweer; Gesina, d. v. Ja- kob Smilde en Gesina Hulshof, Kalk- wijk. Ondertrouwd: Jan Gernt Blaak 39 j., Hoogezand en Trientje Lubbers, 23 j., Zuidbroek, onl. te Hoogezand; Azing Dolfin, 26 j., Kalkwijk en Har- manna Agnes Wessels, 29 j., Wester broek; Hindrik Blaauw, 22 j., Kol ham en Johanna Scheper, 22 j., Hoo gezand. Overleden: Lieuwe Palstra, 81 j., echtg. van Jantien Poelman, Windeweer; Anje Wiltjer, 69 j., wed. van Tjaard Uildriks, Hoogezand, overleden te Groningen. Levenloos kind van Abraham Jan Bos en Roel- fien Aaltje Prins, Windeweer. P 1513/. HOOFDREDACTEUR J. Prijt Veendam. Verantwoordelijk voor de ADVERTENTIES: Th. Seggers Jr., Sappemeer. UITGAVE: Uitgeverszaak „Duurswold" Sappemeer. DRUKKER: Firma „DIJKHUIS", (Seggers Zn.) Noorderstraat 70, Sappemeer. GEVONDEN VOORWERPEN DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Ter Attentie DeUillisten en Gros siers. Aangezien het distributiekan- toor in verband met de Kerstdagen op Maandag en Dinsdag a.s. is gesloten dienen zij die volgens hun codenum- mer op Maandag moeten komen hun bonnen in te leveren op Woensdag 27 Dec. a.s. en zij die op Dinsdag moeten komen op Donderdag 28 Dec. a.s. Inlevering Bonnen door zelfverzor- gers. Zij die nog geen oproep hebben ontvangen of nog niet in de gelegen- heid zijn geweest de bonnen waarvoor zij zelfverzorger zijn in te leveren, worden in de gelegenheid gesteld dit te doen op Woensdag 27 Dec. a.s. van 9 tôt 12 uur en van 2 tôt 3 uur. Na-uitreiking Noodkaarten III, vindt plaats op Woensdag 27 Dec. a.s. van 9 tôt 12 en van 2 tôt 3 uur. Medegenomen dienen te worden: de bon no. 268 van de noodkaart II van personen geboren in 1939 of vroeger, de bon no. R 09 van de noodkaart II van personen geboren in 1940 of later. Ageniscbap SAPl'LMLEK. Ter Attentie Detaillisten en Gros siers. Aangezien het distributiekan- toor in verband met de Kerstdagen op Maandag en Dinsdag a.s. is gesloten dienen zij die volgens hun codenum- mer op Maandag moeten komen hun bonnen in te leveren op Woensdag 27 Dec. a.s. en zij die op Dinsdag moeten komen op Donderdag 28 Dec. a.s. Inlevering Bonnen door zelfverzor- gers. Zij die nog geen oproep hebben ontvangen of nog niet in de gelegen heid zijn geweest de bonnen waarvoor zij zelfverzorger zijn in te leveren, worden in de gelegenheid gesteld dit te doen op Donderdag 28 Dec. a.s. van 9 tôt 12 en van 2 tôt 3 uur. Na-uitreiking Noodkaarten m, vindt plaats op Donderdag 28 Dec. a.s. van 912 en van 23 uur. Medegenomen dienen te worden: de bon no. 268 van de noodkaart II van personen geboren in 1939 of vroeger, de bon no. R 09 van de noodkaart II van personen geboren in 1940 of later. DISTRIBUTIEDIENST SLOCHTEREN

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1944 | | pagina 1