NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD voor Landbouw, Handel en Nijverheid MENU 3de Jaargang S/Zaterdag 30 December No. 52 VERSCHIJNT IEDEREN ZATERDAG voor de GEMEENTEN HOOGEZAND. SAPPEMEER. SLOCHTEREN. ZUIDBROEK, NOORDBROEK, MUNTENDAM «n om9evin9 rt- SYLVtSTER-AVOND Duitsch oflensief heeft bedoeling de bedrei- ging van het industriegebied af te wenden Tengevolge van de Duitsche aanvalsactie in België en Luxem- burg hebben de Geallieerden zich gedwongen gezien tôt snelle te- genacties over te gaan, waarbij zij aan andere fronten strijdkrach- ten hebben onttrokken. In toon- aangevende kringen werd er dezer dagen op gewezen dat het gevolg van het Duitsche offensief in de eerste plaats geweest is een af- wending van de bedreiging van Roer- en Saargebied. De Gealli eerden staan hierdoor voor de noodzaak hun krijgsplannen ge heel te herzien. Op de beide flanken van het Duitsche offensief hebben de Ge allieerden verwoéde aativallen ondernomen. In het gebied tus schen Eisenborn en Stavelot trok- ken de Amerikanen telkens weer ten aanval. Toen het weer dezer dag'm aan het front gunstiger werd, ging dit gepaard met een toename van de luchtactiviteit. De strijd in HONGARIJE is nog steeds fel. Boedapest wordt door de Russische troepen be- dreigd. Ook in Koerland wordt hevig gevochten. Het hoogtepunt is hier nog niet overschreden. De strijd in MIDDEN-ITALIË beperkte zich tôt vrij zwakke aanvallen. (Wordt vervolgd). VANAF 2 JANUARI WEER BRIEFPAKJES. Vanaf 2 Januari kunnen weer briefpakjes worden verzonden. De stopzetting geldt tôt dien datura alléén voor de provincie Gronin gen. Van uit andere provincies mag men ook nu nog pakjes verzenden. SAPPEMEER, 28 December '44. De leider van Nederlandsch Ar- beidsfront, afd. H.S., deelt mede dat hij vanaf heden weer zitting houdt in het kantoor Stationsweg no. 1. - - 29 Dec. Voor O.T. arbei- ders werd Eerste Kerstdag een vroolijke cabaretprogramma op- gevoerd in het hôtel „Struvé". Het gebodene vond in aile op zichten een gunstig onthaal. Het was een welkome afwisseling vooj de werkers, terwijl de aantrekke lijkheid nog werd verhoogd door de omstandigheid dat aile mede- werkenden uit H. S. atkomstig waren. Zooals gezegd, hebben zij zich best geweerd eu het pu- biiek heel veel aangenameoogen- blikken verschaft. De plaats- ruimte laat niet toe de spelers afzonderlijk te noemen, doch al len komt een woord van lof toe. Men zal ze graag nog eens weer zien op de planken. KIELWINDEWEER. Te Groningen is o.a. geslaagd voor het wijkzuster- diploma mej. M. H. Oldenziel te Kiel-Windeweer. VEENDAM. Tôt Kerkvoogd der Nederl. Herv. gemeente is door no- tabelen herbenoemd, de heer H Dekker. 29 Dec. In den loop dezer week zijn hier ter plaatse niet min der dan negen slachtkonijnen gesto len, ni. vier bij de wed. A. Ham- minga—Jager te Borgercompagnie, 2 bij den heer J. J. Eerkens te Om- melanderwijk en drie bij de famiiie Scholtens. eveneens teOmmelander- wijk* De horlogemaker J. Dutmer plaat- ste zijn rijwiel, zonder het op slot te doen, in een der café's te dezer plaatse. Een onbevoegde heeft het karretje stiekum meegenomen. Enkele weken geleden bekende Hendrikus M., te Zuidwending, dat hij op zijn eentje bij den brandstoffenhandelaarSchokkenbroek aldaar, turf, sjalotten, een handbijl, een tabak-snijmachine en tabaksbla- deren had gestolen. De politie ver- trouwde de mededeeling, dat hij de diefstallen alléén had gepleegd, niet en zette het onderzoek voort. Met het gevolg dat het haar geiukte, ook Henderikus M. en Geert H. tôt de bekentenis te brengen, dat zij mede schuldig waren aan de gepleegde diefstallen. Ook dit tweetal kreeg iroces-verbaal OUD- EN NIEUWJAAR. O Oudejaar. N =Nieuwjaar Ned. Herv. Gem. Sappemeer, O 3 u. ds. Schenk, ex tra coll.; N geen dienst. Hoogezand, O 3.30 u. ds. Schmidt, coll. <ielwindeweer, O 10.30 u. ds. Wasch, coll. <ropswolde, O 2.30 u. ds. Bloem- hof (Kerkk.) Westerbroek, O 10 u. ds. Schmidt coll. Noordbroek, O 3 u. ds. v. d. Meiden Zuidbroek, O 10 u. ds. v. Mullem. Kolham, O 2.30 u. ds. Schoenmaker; N 10 u. ds. Schoenmaker. Slochteren, O 10 u. ds. Zuiderduyn; 3 u. ds. Lieve N. 10 u. ds. Lieve. Sappemeer, O 3 en 4 u. ds. de Zeeuw N geen dienst. Noordbroek, 0 10 u. dienst. Sappemeer, O 9.30 en 3 u. ds. Tom; N 9.30 u. ds. Tom, bev. ambtsdr. Martenshoek, O 10 en 3 u. ds. Wy- nia; N geen dienst. Zuidbroek, O 9.30 en 3 u, ds. Bos- scha. Sappemeer. O 10 en 3 u. de heer Pruysen N 10 de hr. Pruysen. Stootshorn, O 9.30 u. de hr. Berg- mans. Noordbroek, 0 3 u. de hr. Berg- mans. Hoogezand, O 3 u. ds. Hekhuis; 4.30 u. Jeugdd. N. 2 u. Nieuwjaarsvi- site voor allen. G.G. Het Leger des Heils. Hoogezand, O lOu. Heils. Dienst; 3 u. Dienst v. leden Leger des Heils; N 3 u. dienst. Geref. Kerk (Vrijgemaakt). Sappemeer, Zo. 9.45 u. ds.Jongeling 2.30 u. ds. Jongeling, Oudejaars- dienst Ma. 10 u. ds. Jongeling, 3e coll. voor alg. chr. doeleinden. lenbroek, 45 j., Haron Willem de Boer, 23 j., Sappemeer en Antje Baalmans, 28 j., Hoogezand. Getrouwd Klaas Olthof en Martje Harmina Haan, Hoogezand. Overleden Rienus Hollander, 4 mnd., z. v. Roelof Hollander en Jantje Brans, Westerbroek. SLOCHTEREN, 20 t.m. 26 Dec. Geboren Willemtje, d. v. W. Holthuis en G. F. Voorma, Sloch teren Susanna Elsiena d. v. J. Kamst en H. J. Gankema, Sloch teren Klaassina, d. v. S. van Delden en K.Boomgaarden,Hélium. Getrouwd E. Draijer, 23 j. en F. Thonia, 20 j., beiden te Kolham. Overleden Jan Bont, 67 j., echtgenoot vau Geessien Post, Overschild. MUNTENDAM, 21 t.m. 27 Dec Geboren Ar<md, z. v. Arend Mooibroek en Frouwke Pjjper Albert Hendrik z. v. Geert Schol tens en Jacobtj^ van Oost. Overleden Henderikus Jager, 2 j., z. v. Jobannes Jager en Martha Venema. BURGERUJKE STAND, SAPPEMEER 20 t.m. 26 Dec. HOOGEZAND 20-26 Dec. Geboren Helena, d. v. Auke Bisschop en Jantje Ackerman, Veendam Willem, z. v. Albert OttensenGesinaWijnhold.Odoorn; Robert, z. v. Nicolaas Vente en Jannigje Pietje Klootwijk, Rot terdam Hindrik, z. v. Hindrik Hartman en Berendina Veenma, Kropswolde. Ondertrouwd Roelof v. Dam, Haren en Egberdina Smal- Madedeelingen Plaatselijke Distributiediensten. 3 Januari van 1012 uur voor Zuidbroek 4 Januari vau 10—12 uur voor Noordbroek te Noordbroek. Mede te brengen bescheiden le Aile stamkaarten van aile gezinsleden. 2e De bonnen 268 en ot R 09 van de 2e noodkaart. De zelfverzorgers worden er nogmaa's op ge vezen, dat ze de bonnen, waarvoor ze zelfverzorger zijn, dienen te bewaren. Zij ont vangen persoonlijk bericht, wan- neer ze deze dienen in te leveren. Voor het tjjdvak van 15 Dec. '44 tôt 15 Jan. '45 zullen er we- derom in de gemeente Zuidbroek vitamine D tabletten aan kinderen van h mnd.3 jaar en a.s. moe- ders in de laatffe 3 mnd. der zwangerschap worden uitgereikt op 3 Januari 1945 van 9—12 uur. Distributiedienst Zuidbroek. Centrale Keulcen gem. SAPPEMEER. van 30 Dec. '44-6 Jan. '45. Zondag PAP. Maandag ERWTENSOEP. Dinsdag GROENTESOEP. Woensdag: KOOLRAPEN (stampp.) Donderdag: BOERENKOOL Vrijdag ZUURKOOL [stamppot] Zaterdag WORTELEN [stampp.] Wijziging voorbehouden. K E U K E N jogezand. ENU ABONNEMENTSPRIJS 57 et. p. fcwartaaL franco per post 70 et. (bij voorultbet.*) PRIJS DER ADVERTENT1ÊN 7 et. per m.m. B1J abonn. lager. Tarlef op aanvraag. Zoogen. ..Klelntjes" als te koop. te hunr enz. 115 m.m. 65 et. Gevraagd en aanb. personee) van 115 mjn. 60 et. DUURSW Admlnlstratle- en Redactleadres: UITGEVERSZAAK ,D U U R S W O L D". Noorderstr. 70 - Sappemeer - TeL 214. Btfkantoor te Slocbteren D 92. TeL fl. GIRO 466511 -15 mjn. 60 et. K il K I I I GELDIGE BONNEN, NOODKAARTEN in het tijdvak van 31 Dec. 1944 t.m. 6 Jan. 1945 240, 261 8 rantsoenen Brood R05 3 rantsoenen Brood of Bloem of 250 gram Kindermeel of Voedingssuiker 262 1 rantsoen Brood of Bloem 263 2 rantsoenen Brood of Bloem of 250 gram gemengd Meel of 125 gram Gortproducten 241 \lU rantsoen Vleesch of Vleeschwaren R06 51/i liter Melk 264 l8/* liter Taptemelk R07 125 gram Boter 265 100 gram Spijsolie of voorzoover voor- radig 125 gram Margarine 266 3 kilogram Aardappelen (alleen prov. Gron.) R08 1X kilogr. Aardappelen (alleen prov. Gron.) Tôt en met 6 Januari 1945 blijven geldig t 237, 275 8 rantsoenen Brood 276 1 rantsoen Brood of Bloem RI 8 3 rants. Brood of Bloem of 250 gr. Kindermeel of Voedingssuiker 277 2 rantsoenen Brood, of Bloem of 250 gram gem. meel of 125 gr. Gort of Gortproduct, R19 250 gram Gort, Gortmout, Havermout, Rog- gevlokken enz. 233 100 gram Maizena-artikelen en/of Aard.meel 234 250 gr. Stroop, Kunsthoning enz. of 125 gram Suiker (géén kristalsuiker) 235 2XA rantsoen Vleesch of Vleeschwaren 236 100 gram Kaas of 1 rants. Vleeschwaren R02 51/, liter Melk 278 1 liter Taptemelk 238 125 gram Boter ROI 250 gram Suiker 239 250 gram Koffiesurrogaat 260 3 K.G. Aardappelen R03 \l/i K.G. Aardappelen (alléén in Gron.) 221 R29 1-37, 2-37, 3-37, 4-37, 225 1-38, 2-38, 3-38, 4-38 C403, D403, E-403 (inl.vel) en R17 E404 (inlegvel) RIO Tabak 250 gram Stroop of Kunsthoning (alleen in Friesland en Drenthe) 1 rants. Kinderdrankpoeder (alléén in Gron.) 1 rantsoen Eenheidstoiletzeep 1 rants. Zeepverv. Waschm.of Waschpoeder idem 1 rantsoen Toiletzeep 45 gram Scheerzeep EEU1LLEXUN. ^HAViri Hij trad op de deur toe en opende die voor naar. z,y was meéngekrompen bij zijn laaisie woorden; zij Klemde naar tan- aen opeen en wierp nem een biik voi haai 10e; naasug ging zij daarop naar de deur. jjicni bij bem bieef zij een oogen- biiir siaan en siste bem op een toon van verneten woede toe: ..Vaarwei, mynnear von Ried! Veel geiuit in uw huwelijk met de jonge gravin! Tôt ,.nimxner '-we- derziens!" Snei verliet zij de kamer, vervuld van den vurigen wenscb, zieb op ééne of andere wijze op bem te kunnen wreken! De buitendeur viel in bet slot, met een zucbt van verhehting deed Hans von Kied de kamerdeur dicht „Hoe heb ik ooit zoo verbiind kun nen zijn, boe beb ik ooit voor dat on- waardige schepsel iiefde kunnen ge- voeienr' vroeg bij zieb in diepe be- sebaming af. Hij kon niet bealuiten, Pia dadelyk weer in de reine oogen te biikken, hij wiide een oogenblik alleen zijn, voor hij zieb in haar tegenwoordigbeid waagde; hij liet zieb in een stoei ne- derzmken, steunde zijn hoofd in zijn handen, zijn geiaat als in schaamte bedekkend. Met geweld wilde hij het doorleefde tooneeitje uit zijn gebeugen bannen; bet geiukte hem niet dadelijk, maar de gedacbte aan Pia wischte toch ein- delyk den indruk, door Liane von Brenken achtergelaten, uit. Pia's lieflijk beeid deed ailes, wat hem hinderde, als een booze droom vervliegen, Het bloed stroomde bem sneller door de aderen; bij gevoelde zich jong en gelukkig en bij was grenzenloos dankbaar, dat bet lot dit groote, rei ne geluk voor hem had weggelegd. Het bad zich zoo ongezocht op zijn weg geplaatst, dat bij niet anders had behoeven te doen dan het vast te hou- den. Kalm en na rijp beraad bad hij er aanvankelijk zijn handen naar uit- gestoken, maar nu gloeide een harts- tochtelijk verlangen in bem op, nu pas wist hij, dat in Pia zijn geluk be- lichaamd was. „Pia! lieve, dierbare, kleine Pia Het was hem zoo warm, zoo geluk- zalig te moede! Vergeten was Liane von Brenken, vergeten de geheele wereld, alleen het beeld van zijn bekoorlijke, jonge verloofde stond hem helder voor oogen I Zacht ging de deur open. Pia wierp een blik in de kamer en zag hem zit- ten, roerloos, zijn geiaat in zijn han den verborgen. Verschrikt bieef zij staan. Hij had het opengaan van de deur niet ge- hoord, hij wist niet, dat hij niet lan ger alleen was. Een diepe zucht steeg op uit zijn borst. Het was een zucht van verlos- sing, van gelukzaligheid. Maar dat wist Pia nietl Een zucht scheen haar een onmiskenbare uiting van pijn, van leed toe. Hij richtte zich verschrikt op en staarde de lieflijke verschijning met een droomerig verrukten blik aan. ,,Ach Hans," vervolgde Pia, ,,ik zag door het raam mevrouw von Brenken weggaan en omdat je niet naar mij toe kwam, zocht ik je hier op. Ik wil graag weten, of nu ailes in orde is!" Hij sprong op en zij ontstelde van zijn bleek, vertrokken geiaat; nim- mer tevoren had zij hem zoo ont- roerd gezien. Haar verschrikte oogen hergaven hem zijn bedaardheid. „Alles is in orde, Pia!" sprak bij. „Je stiefmoeder zai tôt aan haar dood toe jaarlijks een bepaalde som geld ontvangen, die ha&r voor aile gebrek behoeden zal!" Zij siaakte een zucht van verheh ting. „rt.eh, daar ben ik blij omi r,n mevrouw von Brenken? Waarom beeit zij haar beiofte met gebouuen? „Zij, zij had vergeten, wat zij je heiooiU haai sn zij verzoeui inij, je ic groeten! verteide Hans von Kied. „Zij was gekomen, om alscheid te nemen, want zij veriaat nog vandaag de stadl" waarom heb je mij niet even la- ten roepen?" „Zij nad baast, en, zooals ik je reeds zeide, zy droeg mij op, je namens haar te groeten!" Weueiend keek zij naar hem op. Het was naar, aisoi Hans opzettehjK îets voor naar verborgen hieid. Maar wat? Zy moest haar voortdurend over aenken, wat Hans ook deed, om naar af te ieiden; zij vroeg er bem met naar, omdat zij Degreep, dat zij op haar vragen een ontwijkend antwoord zou ontvangen. Een ding stond echter bij haar vast, nameiijk, dat het on- ûerhoud met mevrouw von Brenken Hans in groote opgewondenheid had doen geraken. Die opgewondenheid moest van smartelijken aard zijn ge- weest, anders zou bij niet zoo be- wegingioos zijn blijven zitten, dan zou bij ook niet zulk een diepen, smartvoilen zucbt hebben geslaakt. Het was haar, alsof haar een looden last op de borst drukte, als zij aan zijn moedelooze houding en aan zijn stilie zuchten dacht. Tante Maria's thuiskomst bracbt afleiding! Liane von Brenken was na haar onderhoud met Hans von Ried in be- grijpelijke opwinding naar haar hô tel teruggekeerd. Nauwelijks was zij in haar kamer gekomen of haarecht- genoot voegde zich bij haar, om te vernemen, wat zij met haar bezoek aan gravin Pia had bereikt. Met een geluid als een snik wierp zij zich in zijn armen en klemde zich aan hem vast. ,,Wat is er gebeurd, Liane?" vroeg hij ontsteld. „Wat scheelt je toch? Je bent geheel overstuur!" Zij trok hem naast zîch op den di van en begon hem in hartstochtelijke opgewondenheid haastig te vertel- len, wat zij had doorleefd. Hij schrok hevig, toen zij hem over von Ried's plotselinge verschijning sprak; maar het bevredigende einde van het pijnlijke onderhoud tusschen Liane en gravin Pia's verloofde ont- lokte hem een zucht van verlichting; hij overlaadde het schoone geiaat van zijn vrouw met onstuimige kus- sen en sprak verheugd: ,,Maar dan is immers ailes goed, Liane! Dan zijn wij voor goed uit den I" door JOH. KLASENS. Wel menigeen heeft vooral dit jaar bij de dagelijkse nadering van het koude en donkere jaargetij geklaagd en gezucht: och, was de kortste dag maar eerst weer voorbij! Doch vlug- ger nog dan wij dachten, zij het met zware gang, zijn de dagen en weken voorbijgegaan en de zon is nu al weer merkbaar op haar terugreis van het zuiden. Kerstmis, het gekerstende Midwinterfeest na het kortst der da gen, is reeds gepasseerd, het oude jaar heeft met St. Sylvester zijn harde loop volbracht en een nieuw staat drei- gend op de drempel. Ons oude Europa houdt nog steeds gespannen de adem in bij de wereld- worsteling welke zijn landen en vol- keren verscheurt. En ook nu geen rustpauze in deze gigantenstrijd. Geen rust ginds op de slagvelden, geen lust en geen gelegenheid hier om thans bij de jaarwisseling feest te vieren als voorheen. Deze ellendige ooriog heeft bij aile onheil misschien nog dit heil verwekt dat hij velen onzer dich- ter bij elkander heeft gebracht en dat het huiselijk leven werd verinnigd en versterkt. Ook op hoogtij dagen als er nu weer achter ons liggen, fietste zo menigeen vroeger niet slechts de kerk voorbij, maar men verzuimde ook de dienst in een ander heiligdom: het eigen tehuis. Wat echter het voile daglicht niet vermag en allerminst de felle booglamp in feestzaal of salon, dat gelukt thans menigmaal de kleme olielamp welke heden ten dage der mens en woning wel spaarzaam ver- lichten moet. Klein, dapper lichtje in een wereld van duisternis! Het schept er een intieme sfeer en opent de har- ten. Ja dankbaarheid kan ons nog vervullen: „Als men aan zijn huis gebonden, 's Levens wellust heeft gevonden, Waar geen werelds leed ze krenkt.' Het wereldleed is thans echter zo groot geworden dat het aile harten en huizen wel binnendringen moet lloe menig gezin werd in deze benarde tijd verminkt of uiteengeslagen en wèl ge- benedijd de huisvader die bij het schijnsel van zijn kleine lamp ,,de hoofden zijner geliefden telt", geJyk het in Schillers Glocke heet, en die dan geen hunner mist op de laatste dag van dit stervend jaar. Zoals een verontruste en onvoldane mensheid ten allen tijde zich in t ver- leden een zondeloos paradijs heeft gedacht en in 't verschiet een zonnige hemel, zo ontvlucht de individuële mens ook dikwijls de druk van net heden voor een betere en meer ge- lukkige tijd die er is geweest of een- maal komen zal. Hoe ouder wij wor- den, hoe sterkor de trek onzer 'lc"J ten is naar voorhéén, naar het dro- menland onzer j eu gd met het oude dorp en het ouderlijk huis waar het zo wel was te wezen. Maar wie nog in de opgang of in de volheid van het leven staat zendt zijn gedachten van het donkere heden eerder vooruit naar een lichte en blij de toekomst. Werd niet in menig mensenleven Vondels dichterwoord bewaarheid: Dikwijls keert de tijd ten leste Door zijn verandering de zaken nog ten beste. En veilig verankerd rust op de bo- dem van het mensenhart het vertrou- wen dat veel ook nu weer terecht ko men zal. Geen luchtig gerucht of enige voorspelling, maar het klare be- sef van de eeuwige scheppingsdrang naar regeneratie en opbouw is de grond van dit geloofsvertrouwen, waaruit stil opbloeit de hoop op beter tijd en de moed om het harde heden dapper te aanvaarden. Mochten wij met deze gezindheid het nieuwe jaar tegemoettreden en moge dit in zijn duistere schoot voor ons geborgen houden waarnaar heel een geslagen mensheid met vurig verlangen uitziet: den eindelijken Vrede! nood!' Zij zuchtte ber voor zich diep en staarde soai- uit. BOKSEN. Vorige Donderdag j.l. werden te Groningen bokswedstrijden gehouden waarbij als hoofdpartij de revanche- partij Georg MulderJac. Nolle werd gebokst. Het is een zeer mooie paxtij geworden, waarbij Mulder in aile ©p- zichten verreweg de meérdere was. In de 3e ronde werd Nolle aange- slagen en redde de gong hem. In de 4e ronde wist hij twee goede tireffers te plaatsen die Mulder niets deerden en in de 5e ronde ging Nolle vo'or 10 tellen neer en verloor hij door K.O. Mulder gaat in aile opzichten snel vooruit. De partij werd uitstetkend geleid door den. heer Lesterhuis. RECHTBANK GRONINGEN. Zitting van Donderdag 21 Dec. Diefstal van haantjes. De 20-jarige railwachter Henderi- kus Bertus H. te Hoogezand heeft den lOden November j.l. bij den kweeker B. H. Helmers aldaar, vyt jonge hanen gestolen. Veel plezier heeft hij er niet van gehad, want de politie was hem heel spoedig op het spoor. Door de voetstappen in de modder kwam zij er achter, dat H. de dief moest zijn. Nu wilde hij zijn daad verzachten door te vertellen, dat hy het niet alleen had gedaan, maar de hulp had gehad van een paar militai ren. De politie heeft echter maar een spoor kunnen vinden en niet meer. De eigenaar kreeg zijn haantjes, schoon ze al geplukt waren, terug Een ervan werd in beslag genomen by Grietje D. te Martenshoek, wie ver- dachte er zoo maar een cadeau had gedaan. Tegen Henderikus genisstraf geëischt Grietje beweerde niet wist, dat het h tje gestolen was haar al eens eerde wilde eend en d zoon van Grietje I verklaard. dat Hi zelf had gezegd, vandaan waren ge moeder het ook w of gewaar geworde rikus. De officier geloc Grietje's verhaal, c haan stiekum in h worpen toen zij schoonmaken va vond, dat zij er draaide en laakte zeerste. Daarom v 1 maand gevangen Diefstal van D' Jantje L. te Slod de Groninger recl| wegens diefstal nen ten nadeele va| A. Blaauw aldaar thuis was, is zij de| gaan en heeft uit weggehaald. Noc getuige waren cier eischte bij v 3 maanden gev.str PLAATSELIJK NIEUWS Leden, en Vrouwen wiens mannen in Duitschland werken, wendt U zich met Uw klachten tôt dit kantoor. (Zie advertentie). PREDIKBEURTEN. Doopp.gezlnde Gem. Geref. Kerk. Ned. Herv. Kerk (Ev.) Bapt. Gem. NOORDBROEK 1—20 Dec. 1944. Geboren: Maria Mattine, d. v. Lup- po van Dijk en Elizabeth Mars; Frou- wina Klasina, d. v. Jan Speelman en Elsiena Holt; Elisabeth Geertdie An- neke, d. v. Harm Duit en Elisabeth Noordhof; Lambertus, z. v. Schelto Jan Hevinga en Harmine Jantje Vos. Getrouwd: Harm Rijkent Pater, 25 j., Muntendam en Esselina Buitenkamp, 23 j., Noordbroek; Geert Schuur, 27 j., Slochteren en Imke Zuidema, 20 j., Noordbroek. Overleden: Heika Mul- ler, 74 j., wed. v. Berend Brouwer; Martinus Zijlker, 59 j., echtg. v. Hin- derika Peterina Kloosterboer. CORRESPONDENTIE. Abonné. Uw Kerstgedicht beviel ons best. Helaas kwam 't een dag te laat om nog tôt plaatsing te kunnen overgaan. Nu, na de Kerst, lijkt het ons minder gewenscht 't nog op te nemen. Geboren: Nijssiena, d. v. Douwe Bakker en Gepke Nijborg. Onder- trouwd: Willem de Boer, 23 j., Sap pemeer en Antje Baalmans. 23 j-, Hoogezand; Derk Kliphuis, 25 j., Sap pemeer en Trijntje Kremer, 20 j-. Muntendam. Overleden: Klaas Klat- ter, 48 j.. echtg. van Kosina Woltjer, overleden te Veendam; Jelle Venema, 51 j., echtg. van Ebelina Kalk, overl. te Groningen. DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Agentschap SAPPEMEER. Ter attentie van de Detaillisten. Aangezien het distributiekantoor in verband met Nieuwjaarsdag Maan- dag a.s. is gesloten dienen zij die vol- gens hun codenummer op Maandag moeten komen hun bonnen in te leve- ren op Dinsdag 2 Januari a.s. van 9 tôt 12 uur. DISTRIBUTIEKRING ZUIDBROEK. w.o. Agentschap NOORDBROEK. De na-uitreiking van de nood- kaarten 3e serie geschiedt op |>t en met 6 Jan. |moutpap. ardappelen, Roode tensoep. mppot Koolraap en utspot met haché, ippot zuurkool en jus. tamppot Spruitkool voorbehouden 3ZE INENTING. ester der gemeente rengt ter algemeene genheid tôt ZE INENTING ven op: Woensdag 3 s namiddags van 23 ltatiebureau. bevelen, kinderen be- eeds te laten inenten. dt het trouwboekje 29 Dec. 1944. meester voornoemd J. VAN HAM.

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1944 | | pagina 1