BIOSCOOP GRAVIN PIA ■s Hk Op de mijne kun je a'tijd reke- jen En laat Papa niet lijden on- mijn besluit! Blijf zijn vriend, la&j hem niet weder alleen Ik kan werkelijk niet anders handelen. Ver- geef mij Pia." Na lezing van dezen brief, druk- te Hans even]zijn hand voor zijn oogen; hij trad naar het venster toe, om zijn door smart vertrok- ken gelaat voor zijn tante te ver- bergen. Het was hem, alsof hij zijn schoonste, kostelijkste bezit plotseling verloren had, alsof het leven geen waarde meer voor hem hebben kon. „Hans!"deed de gravin op be- zorgden toon hooren. "Hans, wat is er toch? Laat mij niet zo in onrust! Mag ik niet weten, wat Pia schrijft?'' Hij dwong zich tôt kalmte wend- de zich naar haar om en reikte haar zwijgend den brief toe. Zij las hem en hij vroeg op gedrukten toon. „Begrijpt u er iets van?" Zij schudde het hoofd en sprak: „Neen! Lees haar brief aan mij eens; die zegt nog veel minder!" Hij deed het en sprak op een toon van droeve gelatenheid ..Gehebt u ongetwijfeld vergist, toen ge aannaamt, dat Pia mij liefheeft, al was zijzelve zich daar- van misschien nog niet volkomen bewust! Het lijkt er al zeer wei- nig'iop! Zij is eenvoudig op de vlucht gegaan voor mij Het is nu zeker tôt haar doorgedron- gen, wat het zeggen wil, de echt- genoote van een onbeminden m an te worden Dat is de eenige ver- klaring, die op het gebeurde past. Misschien heeft zij iemand liefge- kregen, zij heeft in de laatste maan- den zooveel jonge mannen leeren kennen en men heeft haar, zooals ge mij gezegd hebt, zoo ijverig het hof gemaakt!" Gavin Eckhoff schudde het hoofd en antwoordde op beslisten toon: .,Neen, neen, dat is niet zoo Dat kan ik niet gelooven! Er is nie- mand, aan wien zij boven ande- ren de voorkeur gaf; zij was te- gen aile jonge mannen, die zij ont- moette, even onbevangen en arge- loos vriendelijk! Ik kan mij niet zoo in het kind vergist hebben! Ik zou er bijna een eed op dur- ven doen, dat zij je liefheeft!" Met e n bitter glimlachje wees Hans op Pia's brief. „En toch hebt ge u blijkbaar vergist!" zeide hij. Geruim:n tijd zwegen beiden, ieder van eigen gedachten vervuld. Op den dag, waarop ik haar vroeg, om mijn vrouw te worden," dacht Hans met smartelijke ont roering, „zou ik mij haar weige- ring weinig aangetrokken hebben. Zij legde als een argeloos kind haar hand in de mijne en ik dacht er alleen aan, dat ik een verstandige keuze deed. Maar nu treft het mij hard, dat zij zich van mij afwendt, want ik weet nu, dat ik het bekoorlijke schepsel- tje met groote innigheid liefheb. Ik zag het kind tôt vrouw gerijpt weder en mijn hart vloog haar tegemoet. Wat zou ik gelukkig zijn geweest, als haar jeugdig hartje voor mij tôt ontwaken was geko- men! Maar nu zij zich van haar eigen gevoelens bewust is gewor- den, heeft zij begrepen, dat haar hart mij volstrekt niet toebehoort en zij is ontvlucht, omdat zij ge- voelt, dat een vrouw van goeden aanleg zich niet geven kan aan een man, dien zij niet liefheeft. Ik heb geen geluk in de liefde Als ik mijn handen uitsteek, om het geluk te grijpen, glijdt het mij tus- schen de vingers weg!" Hij vermande zich en tegenover zijn tante nederzettend, vroeg hij: ,,Wilt u mij eens nauwkeurig vertellen, hoe ailes eigenlijk in zijn werk is gegaan?" Gravin Eckhoff vertelde ailes, wat zijzelve wist eraan toevoegend: „De slag trof mij geheel onver- wacht, Hans! Gisteravon i was Pia nog in haar gewone. opgewekte stemming." Hij schudde het hoofd en sprak „Neen dat was zij niet zij was verlegen en niet op haar gemak ik zag duidelijk, dat zij voor mij terugbeefde, als ik haar wilde na- deren, maar ik, dwaas die ik was, hield dat voor meisjesachtige schuch- terheid. Nu weet ik beter Mis schien heeft zij gevoeld, dat er in mijn binnenste een groote veran- dering heeft plaats gevonden, mis schien heeft dat haar verschrikt en haar tôt het bewustzijn gebracht, dat zij mij niet kan toebehooren Het arme, lieve kind, wat zal zij in angst en onrust hebben verkeerd Nu heb ik bovendien ook haar vertrouwen verloren Maar dat wil ik toch terugwinnen, als het zijn moet ten koste van mijn eigen levensgeluk en van mijn eigen gemoedsrust Gravin Eckhoff sprak zuchtendj .,Ik ben er zoo bedroefd om Het maakte mij zoo gelukkig, dat je hart zich naar Pia had toege- wend! Ik heb zoo mijn best ge- daan, om te maken, dat zij je be vallen zou en nu was het achter- af misschien beter geweest, dat je onverschillig voor haar gebleven (Wordt vervolgd) Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoon tje en Broertje LUCAS. Martenshoek, 18 Febr. Brugstraat 100. G. Steenhuis M. Steenhuis—Timmer Gérard. Tijd. St. Jozefstichting Sappemeer. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje HERMAN, die bij het H. Doopsel de namen ontving Harmannus Georgius. Sappemeer, 18 Febr. Borgercomp.str. 51-1. R. v. d. Werff C. G. v, d. Werff— Boekholt. Tijd. St. Jozefstichting Sappemeer. Eé YENEMA en HARMIEN I. HAAK geven, mede namens wederzijdsche Ouders, kennis van hun voor genomen Huwelijk^ waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Woensdag 7 Maarta.s., des nam. 2.30 uur te Hoogezand. Hoogezand, Febr. '45. Kielsterstr. 32. Slochteren, Borgweg F 222. Receptie: 4.30—5.30 u Borgweg F 222. Toek. adres: Kielster- straat 32, Hoogezand. De Heer en Mevrouw Dr. K. BOS-MULDER geven kennis van de geboorte van een Zoon LUDO PETER REINOUT. Groningen, 15 Febr. Heereplein 16a. Woensdag 20 Febrnari hopen onze geliefde Ouders H. Schreijer en K. Schreijer -Huisman hunne 25-j. Echtvereen. te herdenken. Dat ze nog lang ge- spaard mogen blijven is de wen.-ch van hun- ne dankbare Kinderen en Verloofde. Westerbroek, Febr. '45 Oudeweg 41. Verloofd: AT1E HOMAN en Ir. T. A. EDZES Parkstraat 35', S'meer Nutsstraat 4, H'zand 18-2-'45. Geen ontvangdag. Receptie Verloving An je Mellema en A. R. Elema wordt wegens ziekte niet gehouden. In plaats van kaarten Ondertrouwd Aeilke Bakema en Christina Meijer. Sappemeer, 16 Febr. '45 Hoenslaan 57. Maandag den 26sten Febr. hoopt onze lieve Grootmoeder Jantje Struik-Brondijk haar 80ste verjaardag te herdenken. Foxhamsterhoofdweg no. 19. Haar liefhebbende klein- kinderen, Jan en Jantje Teule. H. P. MULDER en L. BUINING hebben de eer, mede namens wederzijdsche Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben opDonderdag 11 Maart a.s., 's middags 2 uur te Hoogezand. Muntendam A 4. Kropswolde 35. E. v. Iddekinge en I. A. Westerkamp geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk op 27 Febr. '45 Sappemeer, Winkelh.21 Slochteren D 348. G. SCHUT en E. v. d. LAAN hebben de eer, mede namens wederzijdsche Ouders, kennis te ge ven van hun voorge nomen Huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats hebben op Za- terdag 3 Maart a.s., des voormiddags 11 uur te Sappemeer. Hoogezand, Febr. '45 Kropswolde 34. Sappemeer, Heerenstraat 2-12. Woensdag 28 Februari hopen onze geliefde Ouders Johannes Remkes en Margaretha Bakker hunne 25-j. Echtvereen. te herdenken. Sappemeer, Febr. 1945 Noorderstr. 121. Hunne dankbare Kin deren: Reinder, Johannes, Anton, Mina, Mia. Heden overleed na 'n kortstondigeziek- te, onze lieve Zus- ter, Behuwdzuster en Tante Reina Pietersen, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Hoogezand, 12 Febr. Parallelweg 25. Namens de Familie: G. van Dalen en J. Pietersen. De begrafanis heeft plaats gehad op Vrij- dag 16 Febr. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder. Jantje Bos, in den ouderdom van 69 jaar. Zuidbroek, 13 Febr. (Jit aller naam: H. HUT, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. De begrafenis heeft plaats gehad op Za- terdag 19 Febr. Woensdag 28 Febr. a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Hendrik R. Westerhof en Jantina Bos hunne 25-j. Echtvereen. te herdenken. Hoogezand, Febr. 1945 Werfkade 32. Hunne dankbare Kin. deren, Behuwd- en Kleinkinderen. Door een noodlottig ongeval verloren wij plotseling onzen lie- ven, zorgzamen Man en Vader, den Heer Siemen Geert M andema in den leeftijd van 39 jaar. Zuidbroek, 17 Febr. G. M. Mandema- Barkhuis Rense Geert Siemen Trijnkie. De teraardebestelling heeft plaats gevon den Donderdag 22 Februari, Met zeer groote droefheid, geven wij kennis van het over- lijden van onzen in- nig geliefden Broe- der, Behuwdbroeder en Oom Kunno Berend Knapper, in den ouderdom v. 54 jaar, laatst wo- nende te Farmsum. 15 Febr. 1945. Uit aller naam Fam. Knapper. Heden overleed onze lieve Vader Behuwd Groot- en Overgroot- vader Jan Bosscher, in den ouderdom van ruim 87 jaar, sedert 29 Juli 1901 weduw- naar van Anna de Lange. Zuidbroek, 20 Febr. Uit aller naam: Fam. Bosscher. Voor de vele bewijzen vandeelneming ontvan- gen bij het overlijden van onze lieve Doch- ter, Zuster, Behuwd zuster en Tante Frederika Sophia Wilhelmina Koning, betuigen wij langs de zen weg onzen hartelij ken dank. Sappemeer, Febr. '45. Noord broeksterstr. 3. Koning T. Koning-Geertsinga Door dezen betuigen wij onzen dank voor de blijken van belang telling bij het overlij den van onzen Oom en Broer, wijlen H. B. MULDER. Sappemeer, Febr. '45. Uit aller naam: G. J. Mulder, Execut. Test. Heden 20 Februari '45 overleed ons lief Kleindochtertje Dineke Lida Schober, ruim een jaar oud. Groningen: R. Schober— Dijkhuizen. Sappemeer: A. Minderhoud B. A. Minderhoud Mulder. Voor de vele blijken van belangsteîling on- lervonden i>ij de ge- joorte van ons Doch- tertje, betuigen wij onzen îartelijken Dank. Kropswolde, Febr. '45. J. Post G. Post—-Reinders. GEBOUW VAN DE NED. HERV. KERK SAPPEMEER. TWEEDE CONCERT Jan v. d. VELDE, Viool. DICK BLOM, Altviool, REGINA WIJNALDA Cello, op Zondag 4 Maart half drie. Werken o.a. van Mozart en Beethoven. Toegangs'oewijzen f 1.50 (bel. inbegr.), in voorverkoop bij Boekh ROUKES, Hgz.-Spm. en indien voorradig 's mid dags aan de zaal. Hef gebouw is verwarmd. M. Gruisinga, Achterdiepeen paar Arbeiders. 28a, houdt zich beleefd aanbevolen voor het in orde maken van Tuinen. Ondanks ailes Harm Schaaphok Uw drogist. Voor de vele blijken van belangsteîling ont- vangen bij onze 25-ja rige Echtver,, betuigen wij onzen hartelijken Dank. W. Joël A. Joël Lokhorst. Kiel, Sluisweg 68. Febr. 1945. TRICOT O ndergoederen worden binnen korten tijd hersteld (binnen 14 dagen) bij HENSEN M'hoek HET GRON. SCHOOLMUSEUM voor Onderwijs, Opvoe- ding en Literatuur is voorloopig gesloten Voor dringende aanvra- gen kan men zich richten tôt den Directeur De Sitterstraat lia. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onze lie ve Moeder, Behuwd- Groot- en Overgroot. moeder Marchien van Wijk, betuigen wij onzen har, telijken dank. Sappemeer, Febr. 1945 Zuiderstr. 150. Namens de Familie Koning. Gebr. Jongman, Boom- kweekerij Borgercompag- nie. eenige nette Naaihuizen. H. de Vries, Haltepad A 155, Zuidbroek. een Boerenarbeider met aile werkzaamheden be- kend. Wed. M. Mulder, Achterdiep 16, S'meer. een Typist(e) J. B. Praktiek, Account., Westerparkstr. 16, Hgz. z.s.m. in Geref. burger- gezin omstr. Slochteren een net meisje van Chr. beginselen v.d. of d.e.n. Voor goede behandeling wordt ingestaan. Br. no.'109 Bureau dezes voor direct of Maart een Arbeider, niet beneden 16 jaar, goed met paarden kunnende omgaan, door G. Kloosterhuis, Krops wolde 105. een flinke huishoudster bij bejaarde menschen, burgergezin (2 pers.). Br. no, 110 Bureau dezes voor direct een flinke Kweekersknecht, bekend met platglas en koude grond. Aan het zelfde adres tegen half Mei Ta baksplanten te koop. Spoedige bestelling gew. A. Radema. Kalkwijk Oost 61. nette Huishoudster, mid- delb. leeft. bij alleenst. persoon. Br. no. 202. bur. dezes. net Kosthuis, pers. be- schikt over levensmidd. Br. no. 103, bur. dezes, Dagmeisje, J. B. Praktiek Westerparkstr. 16, Hgz. Weide voor 3 pinken, K. Meijer, Westeind C 29 Zuidbroek. Profiteert hiervan WIJ BREIEN EN REPAREEREN nog steeds voor U. Gezusters KRAAI, Mach. Brei-Inrichting, Stationsstr. 83, S'meer Meisje of jonge Vrouw voor aile morgens beh. 's Zondags, mevr. Mulder Wijnhandel, Sappemeer. Voor de vele blijken van deelne ning en me- deleven, door mij ont vangen, bij het overlij den van mijne geliefde Echtgenoote Everdina van Manen, betuig ik mijn hartelij ken dank. Zuidbroek, 13 Febr. K. Huizing. HOOGEZAND. Zondag 25 Febr. de wereldberoemde zanger Tino Rossi zingt en speelt in de Minerva-film HET OUDE LIED (Im Fieber der Liebe). De veelbewogen geschiedenis van 'n populairen zanger die na een ernstig liefdesconflict en 'n diepe teleurstelling zijn artistieke loop- baan opgaf, totdat een oud lied hem weer nieuwen moed schonk. Plaatsbespreken Za- terdag van 35 uur en Zondag van 11^ tôt 1214 uur- Bezet tijdig Uw plaatsen. Na het be- gin van de hoofdfilm worden geen bezoe- kers meer toegelaten. Jan van der Velde Einddiploma Conserva torium te Amsterdam geeft te Hgz-Spm. onderricht in VIOOL, PIANO, THEORIE, SAMENSPEL. Adres Frieschestr.weg 247a, Groningen wegens huwelijk van de tegenwoordige voor zoo spoedig mogelijk, zelfst. Dag- of Morgenmeisje, Mevr. van Delden, Noorderstr. 127, Sappem. H.H. Landbouwers Nog voorradig eenige WIPK ARBEUGELS. J. G. BENES, Smederij Zuiderstr. 14, H'zand. Voor de vele bewijzen van deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lie ve Moeder-, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder Gesina Smith, betuigen wij onzen hartelijken dank. Kalkwijk, Febr. 1945. Namens de Familie: G. E. Schrage. Door een noodlottig ongeval verloren wij plotseling onzen lie- ven Zoon, Schoon- zoon, Broer, Behuwd- broer en Oom, den Heer Siemen Geert Mandema in den leeftijd van 39 jaar. Zuidbroek, 17 Febr. Uit aller naam Fam. Mandema Fam. Barkhuis Weide voor 2 pinken, H. Adams, Kropswolde 39 wegens ziekte der tegen woordige, een tijd. Hulp voor de morgen of mid- daguren, L. Smid, Stati onsstr. 92, Sappemeer. m. Mei, een.Dienstmeisje voor dag of d. en n., door Tj, ten Have, Kerkstraat Zuidbroek. voor direct, een Morgen meisje, Vijverstraat 13, Hoogezand. Meisje v. d. Morgenuren of voor heele dagen, mej A. Scharpenborg, Verl. Hoofdstr. 45, Hoogezand VENLO. Het adres van G. H. VERHEIJDEN STAX is p.a. Gebr. CORDES Lula O. 8, Hoogezand. flink Morgen- of Dag meisje, H. Mulder, Manufacturen S'meer O. net Dagmeisje, niet ben. 20 j., bij J. Lahpor, Werfkade 17, M'hoek. Kalfskoe, kalftijd half Juni, A. v. d. Tuuk, Jagerswijk 36, S'meer. 2 dr. Geiten,prachtwit- te Kees, reuzen Waak- rond, 5 Kippen, 6 dr. Konijnen, o.w. ruilen, bij A. Ottens, De Groe- ve D 60, Zuidlaren. Tevens gevraagd lichtt Korre of Venterswagen 3e dr. Toggenburger Geit, werptijd 29 April, bij E. Knevelbaard, Kerkstr. B 124, Mun tendam. beste dr. Geiten, 3e dr. reuzen Melkgeiten. B. Sijbring, Kropswol de 195. drachtige Geit. H. Lukkien, Tripscom pagnie. beste dr. Geit. A. Schâfer, Kleinemeer sterdiep Nz. 17-11, Sappemeer. ot te huur gevraagd door jongelui v. direct of tegen Mei, omg Hgz.-Spm., een Woning ook wel inwoning. Br. no. 67, bur. dezes. of te huur gevraagd voor direct of tegen Mei, een Pakhuis of Pakhuis met woning. Br. no. 70 bur. dezes. Vloerkleed, R. Zeef, Nw. Stationsstr. D 32, Zuidbroek. ruime Behuizing met 2 H.A. Land, omgeving Hgz.-Spm. Br. no. 104, Bur. dezes of te huur gevr., v. direct of per 1 Nov., 1 of H.A. Kweekersgrond, m. of z. Woning. Br. no. 105, bur. dezes. goede Buitenband en een jonge Fox, teef (gr. soort) door J. H. Winter, landb. te Noordbroek. Noordeling Pootaard- appelen, kl. AA, A en AB, verder Voran, Re cord, BTK en Ultimus Aardappelsel.bedrijf J. Glas, Muntendam. Sjalotten f 2.50 spint, bij L. v. d. Laan, Nieuweweg B 195-1, Muntendam. Erwtenstroo en Kool- zaadstroo. T. Hommes, Korengarst, Noordbr. kg. Bloemkoolzaad Pionier. Bestellingenv. Tabaksplanten worden ook aangenomen. D. Scheeringa, Hoens- 'aan 54, Sappemeer. zilveren Rozenkrans. Terng te bez. tegen bel. Zuiderstr. 85, S'meer. le dr. witte Geit, ook wel ruilen voor Kippen, bij J. v. d. Meij, Lan- gewijk 13, Sappemeer. extra mooie 2e dracht Geit, half Maart lamm. Kleinem.diep N.z. 5, Sappemeer. 5 witte Leghorn Kui. kens. Westeind C61A Zuidbroek. teelbare Konijnen. K. Holtman, Westeind, Zuidbroek. St, Bernard (reu), 8 m. oud, zeer waaks, ook wel ruilen tegen ras Kriel of Konijnen. J. Mulder, Foxhamster hoofdweg 82. een stuk van een Dek- kleed tusschen Noord broek langs diep en Sappemeer, door Gebr. Geertsema, Oostwold. Terugbez. tegen bel. bij O. Gruben, Achterdiep. Degene die Maandag- middag 19 Febr. een paar blauwe Wanten meegenomen heeft uit de BoekwinkelRoukes, wordt in zijn eigen be- Lang verzocht deze te- rug te brengen bij Redeker, Kleinemeer 97, Sappemeer. sinds 4 Februari jonge d. br. Pinchertje met korte staart, t.b t.b. bij J. H. Clevering B 49, Noordbroek. mooie zwarte Hond, zeer waaks. H.Hoving, van Roijenstr. W. 25. nest mooie jonge Hond jes, 8 week oud, bij K. Meijer, Dorpsstr. 77 Kielwindeweer. Degene die 14 Febr. een Autoped, gemerkt H. K., en meer kentee- kenen, heeft meegeno men, wordt dringend verzocht deze terug te bezorgen, bij J. Kne velbaard, Meidoornstr. 8, Oosterpark, H'zand. Fam. A. KORTOOMS- HEIJNEN verzoekt bericht van Fam. A. KORTOOMS, Kerkstr. 16, Veendam. net Morgenmeisje, leeft 6 17 j., Th. Pieter sen, Hoofdstr. 126 Hgz. linke Werkster voor een dag in de week, 5linsinga, Verl. Hoofd- straat 63, Hoogezand. 2 nette Vriendjnnen graag correspondentievrienden, leeft. 16 17 jaar. Br. aan H. v. Duinen, Klei- nemeer 84 Sappemeer. ïr kan geplaatst wo rden <leermaker en Meisjes als hulp in de kleermakerij van H. Bos en Zn., Hee- renkleeding en Modes, Noorderstr. 48, S'meer. ZONDAG 4 MAART komt in t Hôtel ..STRUVÉ' Herman Rinket's VARIÉTÉ PROGRAMMA. (Zie nadere aankondi- ging). Pianoklavier, pr. instru ment, aangeb! in ruil v. iets dat mij past, Wieringa, Hollandstr 38 B, Groningen. Voor de vele blijken vandeelneming, ontvan- gen by 't overlijden van onze lieve Zuster, Be huwdzuster en Tante A. Tilman-Rijkens betuigen wy bij dezen onzen hartelijken Dank. Hoogezand, Febr. '45. Namens de Fam. H. Rijkens. De Kerkvoogd der NED. HERV. GEM. te HOOGEZAND maakt bekend, dat van de rentelooze geldleening ten behoeve der Centr. Verwarmings-Inst. van de Kerk zijn uitgeloot de Aandeelen met de num- mers: 31, 68, 118, 127, 150, 182, 210, 243, 295, 302, 327, 382, 402, 470, 479 en 484. Deze aan deelen zijn. direct betaal- baar bij den Penning- meester, den heer CH BOSS, Oosterpark. net Meisje, 17 jaar, voor dag en nacht, in Geref. boerengezin, omg.Hooge- zand—Sappemeer en een aank. Boerenknechtje v den dag, leeft. bijna 16 j. Te bevr. bij K. Klazema, Hoofdstr. 56, Hgz. 1 Mei a.s., flinke vaste Arbeider, op gemengd bedrijf, aile voork. werk- zaamh. kunnende verr woning met tuin aanw. bedrijf Kolham, adres S. L Fockens, Botaniuslaan 43, Haren. vaste of I os vaste Arbei der. F. FlikHzn.,Sel.bedr. Tripscompagnie G 66 net Meisje als werkster of dagmeisje, liefst omg. Trips- of Borgercomp. Adres mej. j. Nieland, Tripscompagnie 67. flinke Arbeider, tevens een Vrouw die genegen is te melken. F. Huisman A 170, Noordbroek. Juffrouw v. d. huish. 59 j. N. Herv. w.m.g.o.gez teh. d.h.l. Br. no. 100, bur. dezes Voor uw deelneming, betoond bij het overlij den van onzen lieven Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Kornelis Klok betuigen wij U onzen hartelijken Dank. Hoogezand, Febr. '45. Uit aller naam H. KLOK. een net meisje zoekt werkhuizen liefst in Slochteren Br. no. 107 Bureau dezes huishoudster bij heer of dame ook wel voor gezelschap. Br. no. 108 Bureau dezes NED. HERV. KERK HOOGEZAND. MORGENGEBED iedere Woensdagmar- gen om 8 uur. Wie wil mijn tuin, groot 10 A., liggende aan de van Roijenstr. O., dit jaar voor mij bewerken tegen het gebruik v. 3 A. beste tuingrond. Br. D. O. Wemmi, Steentilkade 4, Groningen. Arbeider Sl'teren D 130 een flinke jongeman als bedrijfsleider of knecht op bouwboerdery aile werkzaamheden bekenc Leeftyd 25 j. Geref. G liefst S'buren of omstr Br. no. 106 Bureau dezes voor boerenwerk, een geëvacueerd gezin van 4 personen, Br. te adress. aan T. Smit, Borgerc.str 43, Sappemeer. paar Kinderschoentjes, m 20-22. A. van Delden, Noorderstr. 127, S'meer. heele of gedeelten van Inboedels, Zolderoprui- mingen, oude Klokken, Antiek enz., onversch. wat, verkoophuis L. Heikens, Nieuw- Scheemda. donkerbl. Strand- of Zeil- broek, gen. hooge prijs te betalen, Kleinem.straat 140, Sappemeer. paar Laarzen, maat 46, D. Bouwman, Landb. Spitsbergen, Zuidbroek 1 of 2 rijer Harmonica, H. Bakker, Tripscomp. G 52, post Sappemeer. Meccano of onderdeelen Cor Mulder, Noorderstr. 126, Sappemeer. H.H. Hondenlietheb bers! Te koop; Dalma- tiner met stamboom, lief dier. F. Venema, A 28, Noordbroek 1-jar. Fox, teef, bij A. Hoving, Woldweg 128, Kropswolde. mooie Fox, mollenvan ger. H. Ackermann, Kalkwijk West 60 roodbruine Iersche Ter rier, reu, luisterende aaar de naam „Riko". Kenteeken linkerhoek- tand naar buiten ge- groeid. Bruine leeren halsband. Inl. of terug bez. tegen ruime bel. bij „De Tijdgeest", Sluiskade 2, M'hoek. prachtige pneumatisch 4X-spels Orgel. Tevens voorzien van een rol- installatie met 60 rol- len voor f 1450. Ook geschikt voor een zaal of kleine kerk. W. Wolters, Hoofd weg 82, Foxhol. een Bril te Martenshoek Terug te ontvangen bij M. Wolthuis, Muntendam Nieuweweg B 210. Bakkerswagen, Jac. v. d. Woude, Bakkerij, Heiligelaan, Zuidbroek groote Hondenmand, door Sander Dijk, Dorps- kade 71, Kielwindeweer met Mei Boerenknecht, leeftijd 16 17 jaar, in- of extern, door Tj. Holtjer C 4 Zuiderveen, Noord broek. 2 of meerdeelig Konij- nenhok, J. Meijering, Zuidlaarderweg 28 Kielwindeweer. een Knecht en 2Jongens voor de kweekerij aan de Kielsterstr., voor di rect of later, door A. Baptist' Slochterstr. 68, Sappemeer. Tafel m. kleed f 40, 2 Stoelen f 35 en f 30, Stoelen f 20 p. stuk, l Stoel f 10, Doofpot 5. D.schoenen, pl. h. m. 39, f 25, Matten- klopper f 1.50, houten Stoof f 1.50, Spiegel f 3.50, Schilderij (ant.) f 25. J.Rensema, Nieu welaan E 238, Kolham. 2 Eenruiters, F. Beikes, Slochterweg 7. Spm. goed voer Hooi en een kleine partij Voeraardap- pelen of Bieten, adres H. Oosterveld, Zuidlaren Meerweg 43. Glimmen tegen Maart of Mei een vaste Arbeider, door A. Mulder, Woldweg 2, KropswoldeJ 50 H.L. Voran en 50 H.L. Record Pootaard- appelen, G. E. Mulder, Achterdiep 65. voor direct of met Maart een Kweekersknecht, be kend met platgjas, L. Kortholt, Boswijks- laan 2, Sappemeer partijtje Voederbieten, S. J. Hevinga, Noord broek A 173. een Jongen van 16—18 jaar of losse Arbeider W. Kremer (boerderij M K. Boon), Hoogezand. direct, een flinke Jongen voor de Kweekerij, O. Hekert, Kalkwijk Oost 87. Jongen voor de kweekerij A, Nijdam, Oudeweg 66, Westerbroek. partijtje Stalmest. B. Leugs Az., Kweeker Scheemderweg A 85, Noordbroek. of in ruil tegen vroegm. Vaars een le kl. hoog. dragende 4e Kalfskoe, dr. van de premiestier van Noordbroek, bij J. Korthuis, B 70, Noordbroek. smalloop Wagen op veeren f 150, ijz. btel met 2 Wielen f 100. J. Schroder, Noord-1 broek B 63. vosbles stam- enpremie- hengst Jules van Keizer- bosch. Maand. en Dond. v. 9 tôt 2 u. café Velt- huis, Woltersum. Dinsd. en Vrijd. 8 tôt 4 u. |ac. B e g e m a n Slochteren, Woensd. en Zaterd. 8 tôt 10 u. café Buining Zuid broek, 11 tôt 3 u. Café Lukkien. Muntendam, Beleefd aanbevelend, T. Holstein. W. VI. R. ram, G-dier, 1 Bl. and Tan ram 1 G en een Loth. ram, dekg. f 1, Tiedo Pater, D 73, Polder M'dam, R.v.B. 20374. Mijn W. Vi. ram 1 G-)-, 6H kilo zwaar, van ZG- ouders, oorl. 18 cM., dekg. f 1.50, Tiedo Pater D 37, Polder M'dam. R. v. B. 20374. N.A.K. Pootgoed: Re cord AA, IJselster AA en A, Noordeling AA en A, Voran A A, De. va A. Concurreerende prijzen. Selectiebednjf A. J. v. d. Veen Jr., Tripscompagnie G 26. Noordeling AA enAB, Voran AA, en A, Ul timus AA, Wilpo AA, Piesent A, Record A A. Triumf AA, Magnéto A, Beteka AB, Deva AB. G. Heeringa, Se lectiebedrijf, Kropswol de. partijtje Sjalotten. J. Akkerman, Kalkwijk Oost 93. Black and Tan, z. goede beoord., dekgeld f 1.50, H. J. Panjer. Stationsstr. 19, Sappemeer. mijn pr. bl. Weener Ram gen. en een Loth. Ram, Ko. Ruiter, Zuidlaarder- weg no. 32. Nw. Comp. mijn pr. Bl. Rex ram en een Pool Ram en Angora Fokkerij „Sportlust", Westeind C14, Zuidbroek R. v. B. 11751. pr. bl. VI. Reus, praed. G., dekgeld f 1.—, Egb. Bijlstra en Zn., Kalkwijk O 37, Hoogezand. H.H. witte Weener Fok- kers Z. G. ram, dekg. f 2.50. S. Jansen, Scheemderweg A 29-2, Noordbroek. FEUILLETON. ADVERTENTIëN GEVRAAGD XXXXXXkXXXXDOOCXXXXXXXXXXXOOOOOCXX) OOOOOCJOOOOOOOOOCXXXXXDCXDOOOOOOOOOO TE KOOP GEVRAAGD VERLOREN VERMIST BUILING I» BIEDT ZICH AAN GEVONDEN TE KOOP TER DEKKING

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1945 | | pagina 2