NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD voor Landbouw, Handel en Nijverheid MASSALE CONCENTRAMES LANGS DEN WESTELIJKEN RIJNOEVER. DUITSCHLAND WENSCHT NIET OPNIEUW ONDERDRUKT TE WORDEN. 4de Jaargang Zaterdag 17 Maart 1945 ••No 11 ABONNEMENTSPRIJS: 57 et p. kwartaal. franco per post 70 et. (blj voorultbet.") PRIJS DER ADVERTENTIËN: 7 et. per m.m. BiJ abonn. lager. Tarlef op aanvraag. Zoogen. ..Klelntjes" als te koop, te huur enz. 115 m.m. 65 et. Gevraagd en aanb. personeel van 115 mm 60 et VERSCHIJNT IEDEREN ZATERDAG Admlnlstratle- en Redactleadres: UITGEVERSZAAK .JJDURSWOL D". Noorderstr 70 - Sappemeer - TeL 214. BUkantoor te Slocbteren D 92. TeL 9. voor de GEMEENTEN HOOGEZAND, SAPPEMEER. SLOCHTEREN, ZUIDBROEK. NOORDBROEK. MUNTENDAM en omgevin9 Het voôrnaamste nieuws dat de afgeloopen week plaats vond is wel geweest de vorming van een Geallieerd bruggehoofd op de Oos- telijke Rijnoever bjj Remagen. Hier had de Duitsche legerleiding de Rijnbrug zoo lang mogelijk in ta et gelaten om haar troepen op de Oostelijke oever te kunnen te- rugnemen. Op het critieke moment vloog de Rijnbrug niet snel genoeg de lucht in. Zoodoende konden Amerik. troepen over de brug trekken en slaagden zij erin voort- dur^ versterkingen aan te voe- resa waaronder vooral infanterie- en tankstrijdkrachten. Deze strijd- krachten zijn ait het bruggehoofd langs den Oostelijken oever van den Rijn naar het Noorden getrok- ken en Honnef binnengedrongen. ,T;gelijkertijd staken andere strijd- krachten der Amerikanen onder dekking van <?en sterke, zg. vuur- stolp ten Z. van Honnef met stormbooten den Rijn over om zich met de uit het bruggehoofd opge- rukte strjjdkrachten te vereenigen Zoowel in het zuidelijke deel als in het noordelijke deel wordt hevig gevochten. Het bruggehoofd bij Remagen is op het oogenblik tôt een hoogtepunt aan hetWestfront geworden. Van beide zijden trekt men onophoudelijk zeer sterke for- maties aan. Vrijwel aile strijd- krachten van het le Amerikaansche leger zijn hier geheel of met aan- zienlijke deelen samengetrokken. De zware gevechten, die ook des nachts nauwelijks worden onder- broken, worden voortdurend heviger Het wederzijdsche trommelvuur zwijgt geen oogenblik. De Ame rikanen trachten zich waaiervormig uit te breiden om zoodoende een operatiebasis van voldoende breedte te verkrijgen. Onzeker is nog het lot van de Duitsche divisies die zich al strij- dende een weg trachten terug te banen uit den hoogen Eifel. Door den druk der Amerikanen uit het SAPPEMEER. 16 Mrt. De Lei- der van het Nederlandsche Arbeids- front Hoogezand-Sappemeer deelt naar aanleiding van verschillende klachten mede, dat de werkuren in de landbouw per week bedra- gen Van 1 Mit. t.m. 15 Oct. 58 u. 16 October t.m. 15 November 54 u. 16 November t.m. 31 Januari 48 u. 1 Februari t.m. 28/29 Februari 54 u. HOOGEZAND. 15 Mrt. Na de succesvolle kamermuziekuitvoe- ringen, gegeven in het gebouw der Ned. Herv. Kerk te Sappemeer. wordt ook hier Zondagmiddag in de Nedr Herv. Kerk een dergelijk concert gegeven. De namen der uitvoerenden, Simon J. Kooiman (fluit), Joh. Knijpinga (vioolcello) en Albert H. Warnars (piano), al- len eerste krachten der Gron. Or- kestvereeniging, zijn borg, dat mu- ziekliefhebbers een groot en wij- dingsvol kunstgenot wacht. '.Uitge- voerd worden werken van groot- meesters der Compositie, w.o. solo's voor cello en voor fluit met piano- begeleiding. VEENDAM, 16 Maart. Het is de gemeente-politie opgevallen, dat de aankomende jeugd, mede door het ontmoeten van de Noor delijke jeugd met de jongens uit het Zuidelijke gedeelte van ons land, zich tegenwoordig veelvul- dig schuldig maakt aan het gok- ken en spelen om geld. Soms zelfs om vrij groote bedragen. Meerendeels gebeurt dit in café's. De politie heeft thans verschil lende van deze gokkers naar het politiebureau gehaald, waar ze dooi den opperluitenant zeer ern- stig werden onderhouden, terwijl ook de ouders werden bezocht en gewaarschuwd. Het is te hopen dat op de waarschuwingen wordt gelet, terwijl ook de caféhouders op hun hoede moeten zijn. Verder werden een drietal rij- wielen gestolen, terwijl één rij- wiel, vroeger gestolen, uit het kan'aal te Borgercompagnie werd opgehaald. De meest vitale dee len ontbraken natuurlijk. Kwajongens hebben in de Be- waarschool aan de Middenweg ruiten vernield en in de Ulo- school groote gegoten roosters kapot gemaakt. Uit de Bewaar- school aan de Middenweg werden bovendien potlooden gestolen. Bij een burger aan het Bôven- Westerdiep werden eenige konij- nen gestolen. Ahrdal naar het Zuiden, evenals door hun tankaanval in het gebied ten Noorden van Koblenz en hun pogingen over Wittlich en Ko- chem de Moezel te bereiken, zijn de terugtochtsmogelijkheden der Duitsche formaties verkleind. In het Noorden, tusschen Em- merik en Wezel voeren de En- gelschen voortdurend pontons en ander materiaal aan, voor het bouwen van bruggen. Sterke ar- tillerieformaties die de troepen welke over den Rijn moeten wor den gebracht, zullen beschermen, worden in stelling gebracht De Duitsche burgerbevolking is op korten termijn op aile plaatsen van het concentratiegebied verwijderdi Voorts brengen de Engels chen steeds meer jachtvliegtuigen bijeen. Oostfront. In West Pruisen slaagden de Sovjets erin door te dringen tôt de Oostzeekust tusschen den mond van de Oder en Stolp. Zij nader- den hier de havens van Stettin en Danzig op dreigende wijze. In de sectoren rond deze steden wordt echter zwaar gestreden. PRIJZEN SUIKERBIETEN. In overleg met en onder goed- keuring voor het Hoofd der In specte van de Prijsbeheersching Leeuwarden zijn de prijzen van suikerbieten met ingang van 9 Maart 1945 als volgt vastgesteld Van teler aan grossier f 29.— p. 1000 Kg. franco laadplaats Van grossier aan winkelier f 6.per 100 Kg. franco huis winkelier Van winkelier aan consument 9 et. per Kg. afgehaald bij winkelier; 10 et. per Kg. bezorgd aan huis consument. BEKEN DM AKING. Het Fiirsorgekommando Neben- stelle Groningen, Groote Markt 18 maakt bekend, dat de familie- leden van Vrijwilligers der Waf- fen SS, Landstorm ..Nederland Luftwaffe. Heer, Kriegsmarine, Grùne Polizei, Deutsche Rote Kreuz, Technische Nothilfe woonachtig in de Prov. Groningen zich voor ondersteuning ook kun nen wenden tôt de Districtsbureaux van den Nederlandsche Volksdienst in Appingedam, Veendam, Win- schoten, Bellingwolde en Ter Apel en verder bij de Buurtschapshoof- den in de verschillende gemeenten# REDE VAN SEYSS INOUART. Dr. Seyss Inquart heeft vorige Zaterdag in Den Haag een rede uitgesproken waarin hij de vraag behandelde: Waarom Nationaal Socialisme? „0p deze vraag moe ten wij thans wel een antwoord geven", aldus de Rijkscommissa- ris, „omdat de drie mannen in Jalta in een gemeenschappelijke verklaring hebben gezegd, dat zoodra het Duitsche Nationaal Socialisme en militairisme zullen zijn uitgeroeid en de oorlogsscba- de door Duitsche materiaal-leve- ranties en dienstverrichtingeh weer zal zijn goedgemaakt, dat dan voor het Duitsche volk de hoop bestaat op een fatsoenlijk in dp* g<-:xiepnschap der vol- keren". „Het Nationaal Socialisme", al dus vervolgde de Rijkscommissa- ris, „is de levenswil van het Duitsche volk, dat in verzetkwam tegen de onderdrukkingsvoorne- mens der Geallieerden, in 1918. Door een moeizame strijd hebben de Duitschers zich weten te be- vrijden van maatschappelijke, eco- nomische en geestelijke boeien. Hiervan nu zou het Duitsche volk afstand moeten doen, wanneer men van het Duitsche volk eischt dat het afstand moet doen van het nationaal-socialisme. En te- gelijk hiermede eischt men van de Duitschers dat zij naast de politieke en geestelijke boeien de toestand van economische ver- kommering zullen voltooien en vereeuwigen. Wie zal den Duitschers hun TUINBOUW TEELTREGELING 1945. De Prov. Voedselcommissaris voor Groningen maakt bekend, dat de tuinbouw-teeltvergunningen 1940 hun geldigheid voor het teeltjaar 1945 blyven behouden. De bijzondere tuinbouw-teelt vergunningen 1944 zijn vervallen verklaard. Aanvraagformulieren voor bijzondere tuinbouw teeltver- gunningen voor het teeltjaar 1945 worden op aanvrage door zijn Bureau afd. Tuinbouw, Landbouw- huis Groningen toegezonden. Als regel wordt op deze aanvragen een bijzondere teeltvergunning verstrekt. De kweekers worden binnen de oppervlakte van hun tuinbouw- teeltvergunning geheel vrygelaten in de keuze van de gewassen, waarbij het evenwel aanbeveling verdient, rekening te houden met het telen van producten, welke geoogst worden in de maanden Juni t.m. Augustus (zomergroenten) en Januari t.m. April (wintergroen- ten), aangezien in deze maanden als regel schaarschte aan groenten optreedt. Om de distributie van vroege aardappelen, althans voor de groo tere bevokingscentra zoo goed mogelijk veilig te stellen, wordt er ten sterkste op aangedrongen vroege aardappelen te telen, zoo mogelijk onder glas. Evenwel zal men veelal gebruik moeten maken van andere dan de tôt dusver ge- bruikelijke rassen, aangezien de positie van pootgoed voor vroege aardappelen zoodanig is, dat Eer- stelingen en Presenten niet in voldoende mate beschikbaar kun- nen worden gesteld. steden, economische- en verkeers- installaties opbouwen en hun voe ding in orde houden wanneer in het Duitsche gebied in plaats van de thans werkzame overheid een chaos ontstaat? Wie zal er zich om bekommeren, of een Duitscher een woning, werkplaats of voe- ding heeft, wanneer niet het Duit sche volk in de concentratie van aile krachten en door de meedoo- genlooze onderdrukking van aile politieke, economische en cultu- reele afzonderlijke belangen dezen opbouw door het nat.-socialrsme onder eigen verantwoordelijkheid en in volkomen vrijheid kan vol- trekken. Wij weter. uit de zelfbekcfdt? ervaring der thans nog levende generatie", aldus de Rijkscom-, missaris, „dat afstand doen van het Nationaal-socialisme van ge- lijke beteekenis is als de eisch van een voortdurende verkomme- ring, waaruit geen redding be staat en van een geestelijke en politieke onderdrukking, die ons zou laten ophouden Duitscher te zijn. Tegen dit lot komen wij in opstand. En deze uitbarsting van de vrijheidswil is het nationaal- socialisme." Prijs vroege Consumptie- aardappelen, oogst 1945. De Prov. Voedselcommissaris voor Groningen maakt bekend, dat voorstelling in behandeling zijn om den prijs voor de vroege consum- tie-aardappelen, oogst 1945, be- langrijk hooger te stellen dan voor- gaande jaren. Als aanvangsprijs, ingaande omstreeks 24 Juni, is voorgesteld f 15.— per 100 kg. welke prys lager wordt naarmate de levering later plaats heeft. Het vorig jaar bedroeg de aanvangs prijs f 10.50 per 100 kg. ZONDAG 18 Maart. Nié. Harv. Gan. Sappemeer, 10 u. ds. Schenk Hoogezand, [kerk] 10 u. ds. Schmidt, .coll.; 11.30 u. Kinderkerk; Woens- dag 8 u. Morgengebed. Kieiwindeweer, 10.30 u. ds. Wasch. Kropswolde, 10 u. ds. Bloemhof, bev. rlarkstede-Scharmer, 10 u. ds. Gras Kolham, 10 u. ds. Schoenmaker. Slochteren, 10 u. ds. Lieve; Kerkk coll. 6childwolde, 10 u. ds. Zuiderduyn Hélium, 10 u. Ds. Politiek. Siddeburen, 9.30 u. ds. de Vries. Noordbroek, 10 u. dr. Glas van Scheemda. Zuidbroek, 10 u. ds. van Mullem Sappemeer, 9.45 en 10.45 u. ds. De Zeeuw. Sappemeer, 9 30 u. ds. Wynia; 5 u. ds. Tom, biduur. Martenshoek, 10 u. Leesd.; 5 u. ds. Wynia, biduur. Zuidbroek (Chr. school) 10 u. ds. Hommes van Winschoten; 2 30 u. ds. Wynia. Sappemeer, 10 u. de hr. lager van Muntendam; 4 u. ds. Lieve van Slochteren, H.D. Stootshorn, geen dienst.. Noordbroek, 3.30 u. de heer Jager. Hoogezand, 1.45 u. Kinderkerk; 3.30 u. ds. Hekhuis; 5 u. Jeugddienst. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Sappemeer, 9.45 en 10.45 u. stud. v. Riet, Gr. coll. „Het Leger des Heils" 10 en 3.30 u. kapt. Krommenhoek; 2 u. Zondagsschool. BURGERUJKE STANO. SAPPEMEER, 7-13 Maart 1945. Geboren Jan, z. v. Tijs den Ouden en Fennechien Meijer wo- nende te Amsterdam. Jan Tines, z. v. Driewes Poelstra en Grietje Hesse. Hefflmo, z. v. Jan Geerts en Sijbrigje Nauta, wonende te Hoogezand. Margarete Reina, d. v. Klaas Ate Visser en Lud- milla Helena Haubner, wonende te Groningen. Geertruida Elisabeth Maria, d. v. Harm Schreur en He lena Maria van Zanen, wonende te Hoogezand. Charles Jan Otto, v. Jan Otto Schutte en Stijntje Knoop, wonende te Hoogezand. Roelf Albert, z. v. Jans Aaldring en Pietertje Dekker. Ondertrouwd Poppe Corzaan 26 j., van Sappe meer en Martha Retsema 29 j.. van Hoogezand. Frederik Meuken 28 j., van Muntendam en Zwaan- tje Westman 21 j., van Sappemeer. Sievert Eefting 24 j., van Win schoten en Rika Jungman 22 j., van Sappemeer. Getrouwd Harm Lubbinge en Wilhelmina Buiten- kamp. beiden van Sappemeer. Wil lem Jan Gielen en Maria Wilhel mina Strybosch beiden van Venlo, geëvacueerd te Sappemeer- Over- leden Jannetje Aartje Scharpen- borg 3 dagen, dochter van Wil- helm Scharpenborg en Johanna Rozeboom, wonende te Renkum. HOOGEZAND, 7 t.m. 13 Maart. Geboren Albert, z. v. Willem Landman en Hendrikje Alberts, Windeweer; Lubbe, z. v Lam mert Kempinga en Jantina Maria Haakman, Kropswolde Onder trouwd Poppe Corzaan, 26 j., Sappemeer en Martha Retsema, 29 j., Hoogezand Wessel Aslan der, 10 j., Slochteren en Jacobje Bethlehem, 21 j., Hoogezand Jan Tamminga, 22 j., Slochteren en Aaltje Aten, 20 j.. Hoogezand Karel Platje, 26 j., Hoogezand, gesch. v. Trijntje Kleefman en Grietje Draijer, 27 j., Slochteren Henderikus Gerardus Roose, 25 j Slochteren en Berendje Pietersen, 26 j., Slochteren onlangs te Hoo gezand. Gel^uwd Jacobus de Muinck, 28 j., en Jantje Huizing, 26 j.Hoogezand; Jan Lodewijk Brust, 25 jen Jantje Daniels, 22 j., Hoogezand. Overleden te Groningen Roelof Gankema, 16 j„ z. v. Hendrik Gankema, Hooge zand en Martje Blaauw, overleden Gesina Bos, 3 j., d. v. Hendrik Bos en Grietje Kleefman, Hooge zand. SLOCHTEREN, 6-12 Maart' 45 Geborenen Derk, z. v. R. Wil- deman en D. Stoter. Slochteren Willem Eppe, z. v. R. Bosker en W. A. Brakema, Siddeburen Krieno, z. v. H. Steenhuis en G. Haan, Kolham Imke Trientje Klaziena, d. v. J. D. Stuurwold en G. Grimmius, Schildwolde Wipke Antje, d. v. G. Wezeman en H .Lenting, Siddeburen Aaltje, d. v. J' Doornbosch J. Huttinga, Scharmer. Ondertrouwd H. G. Roose, 25 j., en B. Pietersen, 26 j., beiden te Kolham K. Platje, 36 j., Hoogezand, en G. Draijer, 27 j., Kolham. Overleden O. Veenkamp 6 weken. d. v. A. Veenkamp en H. van Bruggen, Overschild (over leden te Ten Boer) Ph. Hommes 54 j., echtgenoot van F Neef, Graauwedijk (overl. te Haren). NOORDBROEK, 22 Febr.-13 Mrt. Geboren Hendrik, z v. Tjaart van Bruggen en Anje Wiltjer Katharina, d. v. Johannes Kramer en Gijlje Nieland Hendrik Mello, z. v. Geert Vos en Bertha Drenthen. Ondertrouwd Jemke Oldenburger, 21 j., te Slochteren en Margaretha Berendina van der Poel, 20 j., te Noordbroek Hen drik Dijkgat, 27 j.. te Noordbroek en Jantina van der Veen, 26 j., te Uithuizen. Getrouwd Berend Prins, 23 j., te Zuidbroek en Grietje Strootman, 29 j., te Noordbroek Jan Dop, 23 j., en Trijntje ten Have, 20 j., beiden te Noordbroek. Over- eden AlberdinaJ3roekema, 72 j., vrouw van K. Snitjer. GELDIGE BONNEN 18 t.m. 31 Maart 1945. 332 12 rantsoenen brood A386 12 rantsoenen brood A387 12 rantsoenen brood 333 2 rantsoenen brood B383 500 gr. kindermeel enz. B384 250 gr. gort enz: 335 250 gr. stroop enz. 336 2)4 rants. vleesch enz. 337 100 gram kaas 339 100 gr. maizena-art. A388 ls/4 1. taptemelk B385 10 1. melk B387 125 gram boter B388 100 gram spijsolie A391,A392 100 gram spijsolie B386 250 gram suiker 338, A390 3 kg. aardappelen B382 1 rants. zeepv. waschm. Verlengde bonnen. 239 250 gram koffiesurr. A382 ls/i 1. taptemelk A384,A385 100 gram spijsolie B374 250 gram boter B375 500 gr. kindermeel enz. B377 10U2 1. melk B380 250 gram boter B381 1 rants. waschpoeder of zeepverv. waschmiddel Kinderen nu ook half olie half boter. Toelichting. De aandacht wordt er op ge- vestigd, dat de grutterswarenbon 334 alleen is aangewezen voor de steden Groningen, Haren en Win schoten. Bon B384 is voor de provincie, behalve de steden Groningen, Haren en Winschoten aangewezen. Indien nuchter kalfsvleesch be schikbaar is moet bij de aflevering van nuchter kalfsvleesch, alsmede bij de aflevering van daaruit be- reide vleeschwaren de dubbele hoeveelheid worden verstrekt. Dit geldt uiteraard voor aile bonnen (dus ook rantsoenbonnen), welke voor vleesch of vleeschwaren gel dig zijn. Voor kinderen t.m. 3 jaar werd tôt nu toe elke 14 dagen een bon voor 250 gram boter aangewezen. Het is thans noodig gebleken voor deze kinderen één bon voor 125 gram boter en één bon voor 100 gram spijsolie aan te wijzen. Nadat in de afgeloopen 14 da gen voor kinderen t.m. 3 jaar een bon voor waschpoeder of zeep- vervangende waschmiddelen is aan gewezen wordt thans wederom voor kinderen een zeepbon aange wezen, dit keer voor zeepvervan- gende waschmiddelen. Deze bon B382 moet vôôr 25 Maart a.s tegen ontvangstbewijs bij den ge- bruikelijken leverancier worden ingeleverd. Aflevering volgt zoodra de detaillist is bevoorraad. Officieele mededeelingen. Herbevoorrading op O.T. bonnen voor „boter of margarine" Hierbij wordt medegedeeld, dat bij inlevering door den handel bij de Distributiediensten van O.T.bon- nen voor „boter of margarine de distributiediensten uitsluitend toe- wijzingen voor spijsolie zullen uit- reiken. Centrale Keuken SAPPEMEER. MENU 18 t.m 24 Maart Zondag GROENTESOEP Maandag WITTE BOONENSOEP. Dinsdag Stampp. ROODE KOOL. Woensdag: Stampp. CAPUCIJNERS Donderdag: Stampp. ZUURKOOL Vrijdag ERWTENSOEP. Zaterdag KOOLRAPEN. Verandering voorbehouden. CentraleKeuken HOOGEZAND (Week 18 t.m. 24 Maart '45.) MENU Zo. Aardappelen, R. Kool en jus Ma. Stampp. Capucijners en jus. Di. Stamppot Spruitkool jus. Wo. Aardappelen, r. bietenen jus. Donderdag: Gortsoep, Vr. Stamppot koolraap en jus, Za. Stampp. spercieboonen en jus Veranderingen voorbehouden. GEMEENTE HOOGEZAND Afd. Evacuatie. Uitbetaling zakgeld evacuees uit Duitschland Maandag 19-3- 45 de letters A t.m. L; Dinsdag 20-3- 45 de letters M t.m. Z, telkens van 915 uur. Inlichtingen betr. evacuatie uitslui tend s Woensdagsmorgens. De Burgemeester G. G. Spoelstra. De Burgemeester van NOORD BROEK roept gegadigden op voor het Schoonmaken van de Zuiderschool tegen een be- looning berekend naar f 316.50 per jaar. Gehuwden genieten een tij- delijke toelage van 6 pCt. Instruc- tle ter inzage op het Gemeentehuis. Aanbiedingen aan den Burgemeester vôôr 20 Maart a.s. CENTRALE BOEKHOUDING SAPPEMEER. Zij, die nog geen Loonboek voor het belastingjaar 1945 hebben ontvangen worden verzocht deze zoo spoedig mogelijk aan ons Bu reau af te halen, aangezien de voorraad beperkt is. Mededeelingen Plaatselijke Distributied iensten. DISTRIBUTIEDIENST MUNTENDAM (met agentschap MEEDEN). Uitreiking noodkaarten 4e serie. Tegen inname van de inwisse- lingsbon Illa of Illb, zullen volgens onderstaande wijk- en dagindeeling de noodkaarten 4de serie uitgereikt worden. Inwisselingsbon Illaoflllb thuis afknippen. De noodkaarten zijn als volgt verdeeld Noodkaarten IVa voor personen, geb. in 1940 of vroeger. Noodkaarten IVb voor personen. geboren in 1941 of later. Meene- men Stamkaarten, Inlegvellen en Inwisselingsbonnen. MUNTENDAM. 12 Maart 9-12 uur wijk A. 13 B 1-90 14 B 91-180 15 9-12 B rest. 16 C. 19 9-12 D. 20 9-12 E. 21 9-12 F. 22 9 12 G. 23 H. Gemeente Sappemeer Contractteelt groenten. De Burgemeester der gemeente Sappemeer verzoekt landbouwers, die genegen zijn op contract win- tergroenten, o.a. spruiten, roode-, witte- en boerenkool, peen, kool- rapen, roode bieten of bruine boo nen, voor de gemeente Sappemeer te verbouwen ten behoeve van de ingezeeenen dier gemeente, zich daarvoor spoedig aan te melden ten gemeentehuize. Sappemeer, 12 Maart 1945. De Burgemeester voorn: B. J. van Ham. AFKONDIGING Verordening betreffende de aan- gifte van woningruimten in de gemeente Noordbroek. De Burgemeester der gemeente Noordbroek brengt ter openbare kennis, dat de door hem bij be sluit van 15 Febr. '45, vastge- stelde verordening betreffende de aangifte van woningruimten in de gemeente Noordbroek, van heden af gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente ter lezing voor een ieder is nedergelegd. Noordbroek, 10 Maart '45. De Burg. v. Noordbroek S. Edema. Na-uitreiking 26 Maart 9-12 uur. MEEDEN. 12 Mrt. 9-12 u. Heereweg 1-72. 12 1-4 73-127. 14 912,, 128-208. 14 1-4 rest. 15 9-12 Ben. Veensloot 1-40. 15 1-4 Ben. Veensloot rest, Duurkenakker, Bovenstreek, Boven- veensloot. Na-uitreiking 19 Maart 1-4 uur. DISTRIBUTIEDIENST ZUIDBROEK. iv.o. Agentschap NOORDBROEK. De uitreiking van noodkaarten 4e serie geschiedt voor de gemeen te NOORDBROEK op 19, 20, 21 Maart 1945, telkens van 9-12 uur en van 1-4 uur. Voor de gemeente ZUIDBROEK op 22, 23 Maart 1945, telkens van 8.30-12 uur en van 1.30-4.30 uur Personen, geboren in 1940 of vroeger ontvangen een noodkaart 4a en personen, geboren in 1941 of later een noodkaart 4b. Perso nen, die tijdelijk in de gemeenten ZUID- en NOORDBROEK zijn ondergebracht, kunnen eveneens hun noodkaart afhalen, indien zij in het bezit zijn van een noodkaart 3e serie. MEDE TE BRENGEN BE- SCHEIDEN Aile stamkaar ten van aile gezinsleden. De in- wisselingbonnen 3a en/of 3b van de noodkaart 3e serie. ZELFVER- ZORGERS uit de gemeente Zuid broek dienen hun bonnen op on derstaande data in te leveren. Berichtkaart geeft aan 19 Mrt. '45, nu op 26 Mrt. '45 20 Mrt. '45, nu op 27 Mrt. '45; 21 Mrt. '45. nu op 28 Mrt. '45 22 Mrt. '45, nu op 29 Mrt. '45 23 Mrt. '45, nu op 30 Mrt. '4-5. De nauitreiking van de nood kaart 4e serie geschiedt op 26 Mrt. '45 van 9-12 uur voor Noordbroek en voor Zuidbroek op 24 Maart '45 van 9-11 uur. EIGEN BRANDTURFPRODU- CENTEN Op Maandag 19 Mrt. '45 van 9-12 uur kunnen te ZUID BROEK formulieren door eigen- brandturfproducenten worden af gehaald en te NOORDBROEK op 21 Mrt '45. Formulieren worden alleen afgegeven aan die personen, die een bereidverklaring van een veenboer kunnen overleggen, waar uit blijkt, dat die in staat is hun het veen te leveren. De aanvraag formulieren moeten vôôr 1 April 1945 worden ingeleverd, onder overlegging van de stamkaart. DUURSWOLD GIRO 466514 P 1613 Uitgave: Uitgeverszaak Duurswold, Sap pemeer; Drukker Firma „Dijkhuis" (Seggera Zn) Noorderstraat 70, Sappemeer; VerantwoordeHjk voor de advertentiea: Th. Seggera Jr., Sappemeer Overige gedeelte: J. Pryt, Veendam. PREDIKBEURTEN. DlIRMIlllél G*«t. r\9T»t. Kartr Naf. Harr. K«r* (Et.) Hast. G**a. M 9-12 9-12 11 11 9-12 f t 1» »1 1» 9-12

Nieuws- en Advertentieblad, Duurswold nl | 1945 | | pagina 1