Hark - KoSham P. o. c. Bioscoop Hoogezand IET VROLIJKE WEEUWÏIE Rederijkersk. ,,11101ERU" op Woensdag 15 Jan. in Hôtel Struve Hôtel Faber Dinsdig 14 laa. a.s. Zeilver. Zuidlaardermeer Drs. Fop. I. Brouwer OjfLpla$cu~&tl&n De Coôp. BoerenleenbankHoogezand' Drukkerij Dijkhuis, Sappemeer Techn. Bureau EEKELS - Hoogezand aank. adm. Kracht. E. KOOI Ir. RE1NIER MULLER Personeel Voetbalver. F.V.V. Openb.Vergadering Winkelbehuizing 't Is jammer Nieuwjaarviering in Amerika. Typoft&i1'"' Uw 3 De big van het Regiment. Onzichtbare tegenstanders Schouwburgzaal Hôtel FABER Uitvoering Bezoekt a.s. Kuikens Kuikens Drukkerij Kremer en Zn, mnl. of vrl. adm. Kracht. Loonstaten Maandkalenders foto, plaat of diploma Lijsten naar keuze. Makelaar 1. SCHAAPHOK Distributienieuws RECHTSZAKEN. Een goed uak een waarborg voor de toekomst hit v&k vOOX oon Met vreugde geven wi kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje SIEMEN. Sappemeer, 3 Jan. '47. E. Mandema T. Mandema-Blaauw Anneke Tijdelijk adies St. Jozef-Stichting, Sappemeer. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon E P P E. Waterhuizen 100. Klaas Nijburg Guus Nijburg-Nienhuis Maria-paviljoen.Groning Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje, die bij de H. Doopsel de naam ont ving GERHARDUS CECILIUS Sappemeer, 6 Jan. '47, Z. van Zanen-Stol C. A. van Zanen Théo, Eddy, Liesje x asp® as?® ass® TELEFOON 52 Vanwege de overgrote belangstelling Hedenavond half 9 de Nederlandse sol'datenklucht Plaatsbespreken 4—6. t Vanaf a.s. Vrijdag half 9. Avonturen zoals de moderne f mens die kent in een stoere Engelse film Staaltjes van zelfopoffering spanning sensatie Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Doch- tertje en Zusje Marchiena Geertruida. Zuidbroek, 4 Jan. '47. Westeind C 10. J. Moesker G. Moesker-Klazema Jelte Tijdelijk St. Jozef-Stichting, Sappemeer. Met grote blijdschap geven wij kennis van het geboorte van ons Zoontje en Broertje GABE PIETER. Sappemeer, 5 Jan. 1947. Luth. Kerkstr. 60 J. J. Kamphuis C. B. Kamphuis Westerdiep Piet hopen onze lieve Ouders H. M. Kerdijk M. H. H. Kerdijk-de Wit hun 12'/g jarige Echtver, te herdenken. Sappemeer, Jan, '47. Slochterstraat 89. Nannie Truusje Marietje M. D. Smedes G. G. G. Smedes-Mulder bedanken hierbij allen, die hun belangstelling getoond hebben, voor en bij hun Huwelijk op 24 Dec. '46 te Zuidbroek. MAANDAG 13 Januari 8 uur Hoofdstad Operette Directie Meijer Hamel - Otto Aurich - Otto Durer met leden van de voormalige Fritz Hirsch Operette brengt de Wereldberoemde operette /DIE LUSTIGE W1TWE). Muziek van FRANS LEHAR. Hollandse bewerking van MEIJER HAMEL. Met Paul Harden, Ruth Rhoden, Fritz Stei- ner, Bernard Taverne, Henk Brouwer, Claire Clairy, Lou Zegwaard, Corry Zwaaf, Joop van Helvert, Zus Zijlstra, Tini Hazelhof, Henk Janmaat, Tony Roland, J. de Vos e.v.a. Groot koor en Orkest. Entreeprijzen f 2.-. f 3.- en f 4.- incl. bel. Kaartverkoop en plaatsbespr. vanaf heden. Voorlopig bericht op 25 Jan. a.s. in 't Café Huisman, Westerbroek. o.n.g. Het Bestuur. Zaterdag en Zondag 11 en 12 Januari de Konijnententoonstelling te KOLHAM in de zaal van den heer BRAAM DENK OM DE 2de UITVOERING VAN „De Lindenbôrg" Nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar in 't Hôtel Struvé, Tel. 223 en bij A. Bakema, Bor- gerc str. 14, Sappemeer. Tel. 370 uitgaande van de over het Zuidlaardermeer. FILM van het Zuidlaardermeer en Omgeving van de Heer M. HETZ, Zuidlaren. Verder medewerking Fam. P L I N S I N G A Toegang bij introductie f 0.50 per persoon. Introductiekaarten verkrijgbaar bij K. JONKER, „De Concurrent" Martenshoek H. ten HAVE, Jan Huitzingstr. 15, Hoogez. H. SCHAAPHOK, hoek Slochterstr., S'meer Bij onze Afdeling is aangekomen een grote partij goederen, zowel boven- als onderkleren en dekens. Zij, die menen hiervoor in aanmerking te komen, dienen hun briefjes in te leveren voôr Vrijdagmorgen 10 uur a.s. met opgaaf wat het dringenst nodig is- Ook zij, die reeds wat ontvingen. Zegt het aan een ieder Het Comité van Timmeren, Nieuwelaan, Kolham- Pot, Knijpslaan, Kolham. Vink, Kolham. H. J. Heringa, Kolham. W. Schwankhaus-Knollema, Kolham. Zij, die vroeg in 't voorjaar Kuikens wensen te ontvangen, kunnen deze thans bestellen Te leveren zijn W. LEGHORN, PATR1JS LEGHORN. BARNEVEL- DERS en R. I. REDS Voor Zuidbroek en Omstreken J. Bakema Westeind C 14. Zuidbroek Voor Hoogez.-Sappem. en Omstr. A. Sloot Hoofdstr. 50-53, Hoogezand. Tel. 587 zowel bedrukt met naam en codenummer Sappemeer - Tel. 213 vraagt Kiel-Windeweer. De LEDEN worden ver- zocht hun voor 15 JANUARI in te leveren. Bij nalatigheid wordt men ambtshalve aange slagen. De Secretaris P. MEIJERING. Nog enige verkrijgbaar vraagt Uitv. soll. worden gaarne schriftelijk ingewacht. Hand- beschermers Hand- schoenen Sappemeer Vrouwelijk in de School om 8 uur op Vrijdag a.s. AGENDA Opening Bespreking Feestavond Bespreking Supporters- vereniging Bespreking Contactav. Bespreking Clubblad Rondvraag Sluiting Het Bestuur. rdige verzor de •witste rustpl J. PL EDDER M AN De door de E. A. Heer Rechter-Commissaris goedgekeurde, enige uit delingslijst in het faillis sement van Sikko Akkerman, fouragehandelaar, wonen- de te Sappemeer, is heden door mij ter Griffie van de Arrondissements-Recht- bank te Gronigen neder- gelegd, teneinde aldaar gedurende tien dagen ter kosteloze inzage van schuldeisers te liggen. Een afschrift dezer lijst is met hetzelfde doel nedergelegd ter Griffie van het Kantongerecht te Zuidbroek. Hoogezand, 8 Jan. '47 De Curator Mr. R. H. SMIT te koop of te huur gevr. te Hoogezand. Aanbiedingen worden in gewacht bij J. Schaaphok Makelaar - Sappemeer Die mooie welke nu in de kast ligt, behoort aan de wand Laat ze keurig Uiterlijk Maandag gebracht. kunt U ze Zaterdag's compleet met glas weer terug halen. j^éjtau^claat TE KOOP Op mooie stand te Mun- tendam een 2 stuks Woonarken, een ervan direct te aanv. Bouwterrein te Sappe meer en te Zuidbroek te bevragen Sappemeer (Amerikaanse correspondentie). Bij de intrede van het Nieuwe Jaar, was Rimes Square in New York opgepakt met zoveel mensen, dat zij siechts in staat waren de maalstroom te volgen in de ene of de andere richting. De stoomfluiten en sirenes waarschuwden de menig- te toen de minuutwijzer van de stadsklokken de twaalf passeerde en wijs maken dat een nieuwe bladzij-j de er een is waarop nog ailes kan worden geschreven. INGEZONDEN. MILITAIR VERVOER. Geachte Redactie, Gaarne zou ik het volgende inge- zonden stuk in Uw blad opgenomen De Amerikanen waren niet al te zjen trots wanneer zij teru^blikten op 1946. Het is het omschakelingsjaar Het heeft ml-l bedroefd, dat onze geweest van oorlog op vrede. Het militairen, die 2 Januari j.l. naar hun was een jaar van inflationistische legerplaatsen moesten terugkeren, op druk, stakingen en aanpassing. Wat een 2Q ergelijke manier vervoerd de productie betreft was 1946 een ontketenden een dusdanîge golf van: recordjaar, doch de vraag bleef het; werd n- Daar ®r geen Plaats meer lawaai, zoals niet meer gehoord zal aanbod overtreffen. De landbouw be- i was in de 3e klasse wagons, moes- worden voor het Nieuwe Jaar eens werkstelligde nieuwe recordoogstenten zij in de koude op het achter te meer Oudjaar is geworden. Auto-ondanks mobielhorens, stemmen, fluitsignalen krachten, trommels, blikken, pannen, geïm- INGEZONDEN MEDEDELING. Gaarne vestigen wij de aandaChl l van Uw lezers op het feit, dat Vrij- dag a.s. in 't hôtel Faber te Hooge; zand Mr. A. M. Joekes een uiteen- zetting zal DISTRIBUTIEDIENST TEN BOER. Periodieke uitreiking bonkaarten. t j In het tijdvak van 8 Jan. t/m 15 geven over het Indone- Febr. a.s. zal uitreiking plaats vin- sisch probleem. Immers, al heeft de den van de bonkaarten voedings- Tweede Kamer zich in grote meer-1 middelen voor de 3de en 4de nieuwe recordoogsten' ten een tekort aan arbeids- doch uit andere landen kwamen verhalen van honger. zich in grote meer- derheid verenigd met de politiek van de regering en de Commissie- Generaal, het laatste woord is nog allerminst gesproken. Linggadjati is niet het einde, doch siechts het be- proviseerde explosies en lawaaima- kend speelgoed van allerlei soort droegen bij tôt een wilde klanken- chaos. De New Yorkers waren nauwe- lijks wat rustiger geworden en zoch- ten met schorre stemmen van het schreeuwen ,,Happy New Year", verfrissing in de nachtclubs, restau rants en bars, toen een uur later in Chicago middernacht op dezelfde wijze aanbrak. Vervolgens was de wereld twee. uur later tôt midder nacht gedraaid in de gebergtezône en drie uur later op Union Square inj beperkingen, schijnen gereed te zijn San Francisco en voor millioenen om op maximumpeil te produceren. mensen op de Pacifickust. I Qp internationaal gebied gaf de stich Door vier van 'swerelds tijdzônes' ting der UNO de grootste hoop voor en over een afstand van ongeveer blijvende wereldvrede. i1J_ Uxnn/^fn Vliûf Bij de aanvang van het nieuwe jaar echter is de spons over vele din- gen gehaald. Bij de proclamatie van de officiële beëindiging van de vij- andelijkheden, zette de Président een punt achter een twintigtal oorlogs- maatregelen. Het nieuwe Congres is bezig zich zelf te organiseren en ontwerpt een nieuw wetgevend programma. De prijzen welke sedert het einde van de oorlog omhoog vlo- gen, beginnen thans een neiging tôt dalen te vertonen. De industrie en de balkon staan, terwijl er genoeg gin van de onderhandelingen! plaats was in de 2e klasse. j De heer Joekes, een van de be- Het is toch zeker geen teken van, langrijkste figuren uit de Kamer, Vaderlandsliefde, wanneer militairen een man, die in Indië is geboren, er op deze wijze naar hun legerplaat-! heeft geleefd en er heeft gewerkt, sen worden teruggebracht. een van de specialisten inzake Indi- Ik hoop, dat de betrokken spoor- sche politiek, komt naar Hoogezand mogeiijke om de bevolking van onze gemeen- niet weer ten voor te lichten. Laat niemand wegambtenaren al het zullen doen opdat dit plaats heeft, en zeg nogmaals dank deze unieke kans om zijn inzicht in voor de afgestane plaatsruimte. Wij hebben naar een en A. P. ander geïnformeerd en vernemen van de zij de der spoorwegen, dat geen ver- 5000 kilometer in de breedte, hief Dat Amerika de toekomst met Amerika collectief het glas op om op vertrouwen tegemoet ziet komt tôt de gezondheid te drinken van familie iti in een overzicht in de Januari- vrienden, medeburgers en de wereld ui van het tijdschrift ..Fortune", als geheel en hen een Gelukkig H ,g getiteld ^Een zelfportret van Nieuwjaar te wensen. I het Amerikaanse volk 1947". De Vele van hen brachten de avond,n a aan het Ameri door in vrienden. Vele bevonden zich op de openbare plaatsen, welke dienden als de traditionele begroetingsplaats, zoals Times Square. Andere waren in de bioscopen waar de film werd on- derbroken om de tijd aan te duiden op het doek en de viering te doen losbarsten. En andere millioenen ver- zamelden zich in hun kerken om de nachtdiensten bij te wonen, teneinde het Nieuwe Jaar met gebed te be- groeten. Waar zij zich ook bevonden en op welke wijze zij het ook vierden, de Amerikanen verheugden zich tôt de laatste man, de laatste vrouw en het laatste kind in de nieuwe hoop welke gepaard gaat met de aanvang van de meting van de tijd. De kolomschrijfster Anne O' Hare McCormick schreef voor de New York Times: „De mensen in aile de- len der wereld gaan het Nieuwe Jaar tegemoet met een kloppend hart van opgewondenheid en ver- wachting. Zij weten te goed dat de geschiedenis een serie van geschiede- nissen is, waarin elk hoofdstuk zich ontwikkelt uit het vorige hoofdstuk, doch hun instinct verwerpt deze ^V'vraag welke o.a. aan het Amerikaan- besloten kring van intiemej volk werd gesteld> iuidde: „Meent Gij dat Uw mogelijkheden om te slagen beter zijn of niet zo goed als degene welke Uw vader had. Siechts 12.5 procent antwoordde dat hun mogelijkheden niet zo goed wa ren. Een dergelijk „Zelfportret werd door het Amerikaanse volk ge- schilderd op voorstel van ..Fortune in 1940, ten tijde, dat volgens het tijdschrift de natie nog gedompeld was in de ernstige depressie en de oorlog nog in Europa woedde. Op dat tijdstip bleek de eeuwige hoop van het Amerikaanse volk, met uit- zondering van kleine variaties, pre- cies dezelfde te zijn als in Januari 1947 de hoop op een betere en vreedzame wereld. (U.S.I.S.) HANDELTJE IN TEXTIELBONNEN De Middelburgse politie is een wijdvertakte, clandestiene handel in bonnen op het spoor gekomen. Per- sonen uit Goes, 's Heer Arendskerke, Vezande, Ierseke, Kruiningen en Sta- venissen zijn aangehouden en te Middelburg opgesloten. De hoofd- sombere'To'gic'a en doet hen zich zelf schuldige is een winkelier uit Goes. schil gemaakt wordt bij het vervoer van militairen en civiele passagiers. Door spoorwegambtenaren wordt nooit iemand op het achterbalkon geplaatst, integendeel, men advi- seert hen, die daar gaan staan zo veel mogelijk elders een plaatsje te zoeken. De betreffende militairen zijn daar dus uit eigen beweging gaan staan. deze voor ons land zo uitermate be- langrijke kwestie te vergroten, onbe- nut laten! Dat er gelegenheid zal 1 zijn om vragen te stellen (niet alleen schriftelijk!) of om met Mr. Joekes van gedachten te wisselen spreekt wel vanzelf. De Besturen van de afdelingen van de Partij van de Arbeid te Hoogezand en Sappemeer. voor ae 3ae en 4de péri ode 1947 alsmede tabak en/of ver- snaperingskaarten en wel volgens onderstaande regeling: Niet-zelfverzorgers Gemeente ten Boer. 8 Jan. voor de huisnummers A 1 t/m A 305. 9 Jan. E 1 t/m E 236. F 1 t.m. F 88. 10 Jan. G 1 t.m. G 333. Afhalen distributiekantoor ten Boer t/m B 103, C 1 t/m C schoolgebouw te St. 10 Jan. B 1 210. Afhalen Annen. 13 Jan. D 1 t/m D 220. Afhalen distrib.kantoor te Noorddijk. Niet-zelfverzorgers Gem. Noorddyk. 8 Jan. A 1 t/m A 300; 9 Jan. B 1 t/m B 129 C 1 t/m C 164. Afhalen distrib.kantoor te Noorddijk. Bovenstaande uitreiking geldt voor niet-zelfverzorgers. Betreffende uit reiking aan zelfverzorgers zal nog een nadere publicatie volgen. In af- wijking van vorige uitreikingen die- nen de inwoners van St. Annen en Thesinge hun bescheiden af te halen BIJZONDER GERECHTSHOF GRONINGEN. Terecht stond Anno Spieker, 27 j., Zuidbroek, die in 1940 dienst nam bij de Waffen S.S. en tôt Sept. 1942 aan het Oostfront heeft gevochten. Na in een lazaret te zijn opgenomen, heeft hij zichzelf, aldus verklaarde de verdachte, in de voet geschoten, opdat hij niet weer naar het front zou worden gezonden. Hij behaalde het IJzeren Kruis le en 2e klasse Maar daarna nam hij de benen, waarvoor hij tôt dwangarbeid werd veroordeeld. De eis luidde 6 jaar R.W.I. onder aftrek van preventief. De verdediger vertelde, dat ver dachte, toen hij terugkwam uit het Nederlandse leger geen werk kon krijgen. Toen heeft hij zich laten verleiden door de advertenties van de S.S. Daarom mag men, volgens pleiter, de beklaagde zijn misstap niet zo zwaar aanrekenen. Hij vroeg om clementie. De typograaf heeft een prachtig beroep. Het il kunst en techniek tegelijk. Bovendien heeft men hier de gunstigste arbeidsvoorwaarden: twee weken vacantie, pensioenregeling en ioo zickengelduitkeering. Een vierjarige, itreng ge- controleerde opleiding garandeart, du Uw zoon een eerste kla» vakman kan worden. Vreegt prospect ut met uUvaeriger gegevem émit bij; Stlchting Boekt en Dlepdruk. Vert Eeghentireet 70*72. A'deiv aan het schoolgebouw te St. Annen, terwijl inwoners van Garmerwolde zich dienen te wenden tôt het distri butiekantoor Noorddijk. Stamkaarten, alsmede de thans geldige bonkaarten Voedingsmidde- len voor de lste en 2de période 1947 dienen te worden medegebracht! Op aile uitreikplaatsen zullen de kantoren voor het publiek geopend zijn van 9—12 en van 1—3.30. Na-uitreiking schoenenbonnen op stamkaartnummer 2 (twee). De na-uitreiking schoenenbonnen op stamkaartnummer 2 (twee) zal plaats hebben voor: Gemeente Ten Boer: op Woensdag 8 Jan. des namiddags van 1 tôt 3.30. Gemeente Noorddijk op Woensdag 8 Jan. des morgens van 9.30 tôt 11. Stamkaart en inlegvel van betrok- kene dienen te worden medege bracht! Aanvragen brandstoffen voor ka- merhuur. Op 9, 10 en 11 Jan. a.s. bestaat voor Kamerverhuurders de gelegenheid tôt het aanvragen van brandstoffen ten behoeve van kamerhuurders, be- stemd voor de période van 15 Jan. t.m. 30 April 1947. Het afhalen zowel als het inleve- ren der hiervoor geldende aanvraag- formulieren dient op bovenvermelde data te geschieden gedurende de na- volgende uren: Gemeente Ten Boer des namiddags van 13.30 uur. Gemeente Noorddijk des morgens van 9.30—11 uur. Zaterdag voor aile twee gemeenten des morgens van 9.3011 uur. NIET in aanmerking komen: a. kinderen van den verhuurder. b. kostgangers met z.g.n. huise- lijk verkeer. c. inwonend dienstpersoneel. d. personen geboren na 1 October 1930. Stamkaarten der huurder(s) die nen te worden medegebracht!! Van de datum van uitreiking der bonnen zullen betrokkenen per be- richtkaartje in kennis worden ge- steld. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. VERLOREN Vanaf Schoenmaker Wilh.straat tôt Londeman, 1 Damesschoen. T. b. t. b. Londeman, Confectiehuis, Sappemeer Zaterdag 11 Januari Toosje Willie Jopie Regie: Otto Aurich. Dirg. Pîm de la Fuente met ZANG en VOORDRACHT. Handel in Granen en Veevoeders I TRICOTAGEFABRIEK vraagt ook voor opleiding, Aanmeldem Kantoor Meeu- werderweg 155. Groningen geschiedt volledig en betrouwboor door Joppemeer/ter fteenhauiueri/ nieuwe Rekstok en ringen met ombouw. G. Hoekstra, Werfkade 11, Martenshoek een paar Friesche Schaatsen nieuw. Verl. Zuiderstraat 29, Hoogezand. een prima Philips Padio met U.K G., een nw d.bl Overjas m. 50, een prima lopende Hangklok en een Wereld Meisjesrijwiel, band. 26 x 1 '/2 Spoorstraat 34, Martenshoek Groene Ërwtenstro. H. M. Kerdijk, Slochterstraat 89, Sappemeer. z.g a.n. compl. ]asz-band- Slagwerk, compl. Viool prima en een prima Surrogaatband. W. Strijk, Heveapad 4, Hgz. prima gebruikte Haardkachel Wolters' Meubelhandel ..De Concurrent", Martenshoek. TE KOOP GEVBAAGD hele on godeelten van In boedela. Antiek om, G. Wei»- boek, Boven Westerdiep 91. Veendam. GEVRAAGD inlijsten. flinke Behulzing TE KOOP een Vulhaard. J. Helting, v. Royenstr. 91, Hoogezand ouderwets Radiotoestel met losse luidspreker, speelt prima zeer selectief. 's Mtddags na 12 uur. H. Westerhuis, Borg weg 8, Hoogezand. Handkar en'trekhond, 2 Gas- strijkijzers met comfoor. H Bakema, Wilhelminastr. 31, Sappemeer Herenrijwiel z. bd. Noorder- singel 12 een nog nieuwe Haardkachel. H. Mulder, Kostverloren, Zuidbroek een net Dlenstmeisje voor dag of dag en nacht. ..De Kandelaar", Hoogezand. een net morgenmeisje van 8 tôt 12 uur, H. Teuben, Noor- derstraat 56. Brandstofhandel Sappemeer zo spoedlg mogelijk een flinke Dienstmeisje, grote was bui- tenshuis. Werkster aanwezig. Br. onder no. 247 bureau van dit blad. een Huishoudster in een Ar- beidersgezin (2 pers Br. onder no. 240 bureau van dit blad. Werkster. G. Kuipers, Park- straat 31, Sappemeer een ervaren of aankomende Woningstoffeerder (gordijnen, vloerbedekking enz.) Wolters' Meubelmapazijnen „De Con current", Martenshoek-Spm, RUILEN. zwarte Brandstof tegen Spek, Tevens gevr. goede Radio m. uiterste prijs. Br. onder no, 252 bur. v.d. blad. nw. Rijwiellamp voor brand stof. Br. no. 248 bur. dezer, BEEDT ZICH AAN een flinke Jongeman, oud 20 jaar, als vakkundlg Rijwiel- hersteller. Br- onder no. 250 bureau van dit blad Verstelnaaister voor 2 dagen per week Br. onder no, 251 bureau van dit blad VERLOREN Zaterdag j.l. vanaf Kees Smld tôt Kleinemeer 83 een Porte- monnaie met inhoud bijna 10 gulden, pl 2 Tabaksbonnen t.b.t.b. B. Rieks, Kleinem. 83 Bril met dubbel neusstuk, omg- Foxhol, Nieuwelaan op 24 Dec. T.b.t b. H. van Dijken, G. Imbosstr, 102, Foxhol GEVONDEN een Tasje met inhoud. Terug te ontvangen tegen gemaakte kosten bij G. Hartman, Spoor- dijk 6, Hoogezand. 1

Het Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 3