Edele H Wij spraken metHerman Felderhof KORT SPORTNIEUWS. Bij de eerste klassers IN DE TWEEDE KLASSE B F. V. V. verslaat Noordster met 4-0 H.S.C. en Achilles delen de punten. - Be Quick maakt Velccitas in. - Go Ahead en N. E. C. spelen, na een knokpartijtje, gelijk. ARTEN VOETBALUITSLAGEN 4_1| I I I ik ,,De verslaggever was Herman Fel derhof". Dat is de aankondiging van menig belangrijke reportage na de oorlog. Het was een moeilijk geval om Felderhof, die juist dezer dagen te Brussel tôt vice-voorzitter van de nieuw opgerichte fédération Inter nationale des Journalistes Radiopho- niques" gekozen werd, voor een praatje te vinden, niet alleen omdat hij altijd letterlijk op de weg vertoeft, maar vooral omdat nu, met 'n variant op een bekende zegswijze: de vrager onrervraagd moest worden. „De mensen", zo ving hij de repor tage over zichzelf aan, „bènijden den reporter altijd, omdat hij bij iedere belangrijke gebeurtenis zo'n „voor- aanstaand" mens is, maar ik zou wer- kelijk niet weten, hoe een radio ver slaggever goed werk zou kunnen le- veren, wanneer hij niet overal met zijn microfoon vooraan zou staan. Overigens heeft dit vooraanstaan ook zijn schaduwzijde. Dat ondervonden we onlangs nog op een vliegfeest in Beek. Daar moest het Wilhelmus worden gespeeld. Het gebeurde op oude platen, die ergens op het terrein werden afgedraaid. De machine haperde af en toe, zodat het zelfs voor de officiële personen, w.o. den minister-president, een pijnlijk ogenblik was. In tegenstelling tôt mijn andere collega's kan ik moeilijk een opkomende lachbui bedwingen, die in dit geval overhaast met een pseudo- hoestbui in een zakdoek moest wor den gesmoord." Dat tact naast door- zettingsvermogen in het bestaan van den reporter de belangrijkste factor is, weten we. Een geheel nieuw fa- cet brengen daarbij de reportages van het Koninklijk huis, de speciali- teit van den heer Felderhof. En vanzelfsprekend komt het ge- sprek dan op de reizen van het Prin- selijk Paar naar Zweden en Zwitser- land, reizen, die hij voor Radio Neder- land meemaakte en versloeg. ,,Blijft U tijdens die reizen op een afstand of komt U wel met het Prin- selijk Paar in contact?" „Wij blijven altijd op een afstand, maar dat neemt niet weg, dat we nu en dan wel eens het voorrecht heb- ben dat Prins of Prinses een praatje met ons komen maken. Het gaat op zo'n reis meestal dan ook nogal on- gedwongen toe". „U bent natuurlijk ook op Soest- dijk geweest, we hebben het zo dik- wijls gehoord, maar deden zich daar nooit bizondeheden bij de reportage voor?" ,,Meermalen was ik op het paleis Soestdijk, de laatste keer tijdens het bezoek van Lady Baden Powel. Prin ses Beatrix was nooit een vriendin van de microfoon, maar de laatste keer bleek zij haar vrees overwonnen te hebben. Het gebeurde namelijk, dat de kleine Engelse toespraak, waarmee prinses Beatrix een plakboek aan Lady Baden Powel aanbood niet ver- staanbaar op de plaat kwam, zodat deze overgemaakt moest worden. Toen we Haar dit vroegen en daarbij ver- telden, dat dit speciaal voor de kin- deren in Indië werd uitgezonden, wer den de woorden spontaan en duidelijk herhaald" Kunt U or.s nog vertellen wat de meest intéressante reportage uit Uw loopbaan was? „Tot nog toe was dat het regen- maken met Veraart boven Schevenin- gen. Het was tegelijkertijd mijn luchtdoop. We zaten in een Fokker- machine zonder stoelen en met open vensters, op de wit uitgeslagen zak- ken ijs. Veraart stond op de pier be- neden ons te kijken, of het zou gaan regenen. Op een bepaald moment moest iedereen van zijn zak opstaan en het ijs op de wolken uitschudden. Of het geregend heeft konden we niet bespeuren. 's Avonds in de studio vroeg de technicus mij, waarom ik zo schreeuwde in de microfoon bij het omroepen. Het gedreun der motoren had me compleet doof gemaakt". „Is het niet moeilijk om bij een reportage altijd objectief te blijven?" „Een zekere subjectiviteit mag m.i. aan een reportage nooit vreemd zijn. Je moet altijd iets van je persoon- lijkheid kunnen geven. Voor mijzelf was de ,,mooiste reportage" die, welke mijzelf het meest aangreep, ni. de dodenherdenking in Vught, aan de vooravond van de bevrijdingsfeesten, waarbij ook Engelse en Deense col lega's met de microfoon aanwezig waren. Toen H.M. de Koningin de grote krans aan de voet van het een- voudig monument neerlegde en enige ogenblikken daar onder een ademloze stilte in bezinning bleef staan temid- den van de verwanten van de op deze plaats vermoorden, terwijl het zingen van de vogels het enige geluid was, dat die stilte verbrak, had ik het liefst de microfoon neergelegd en mij stil gevoegd onder de anderen. Dan is het eerst moeilijk om je te realise- ren, dat je geacht wordt de luisteraars mee te delen, wat er zich afspeelt". Radioverslaggever, een intéressant en veelzijdig beroep. Doch, en hier- voor zijn de laatste woorden van Her man Felderhof een goede getuigenis, een moeilijk vak. Niet alleen vereist dit journalistieke flair, doch vooral tact eneen aangename stem, die zich steeds aan de entourage weet aan te passen. Een gelukkige combinatie die slechts wëiriig uitverkorenen beschoren is, hiervan getuigen de resultaten na op- roeping van de vele sollicitanten. En last but not least: le feu sacré, dat nooit verflauwen mag om de talloze moeilijkheden, die zich meermalen voordoen, op de juiste wijze op te lossen. Maar dat laatste is iets, dat de ware radioman kenmerkt. ZWEMMEN. In het kader van de zes-kringen competitie werden Zondag te Amers- foort zwemwedstrijden gehouden. Als eersten kwamen aan: 100 m. borstcrawl dames: H Termeulen, kring Amsterdam 1.10.2; 200 m. schoolslag heren B. Bonté, kring Amsterdam 2.51.5; 200 m. rugslag dames G. Gaillard, kring Amsterdam 2.54..estafette 5 x 50 m. borst crawl voor dames: Amsterdam in 2.46.7; Zweedse estafette heren Am sterdam in 4.40.1. Bij het schoonspringen won C. van Leeuwen, kring Utrecht met 45.12 pt. van C. van Eyck, kring Rotterdam met 42.45 punten. De uitslagen van de tôt slot ge- speelde polowedstrijden werden: He ren: UtrechtAmsterdam 26; da mes: Utrecht—Amsterdam 04. De landenwedstrijd Frankrijk Nederland (waterpolo en 4 x 100 m.) is vastgesteld op 14 Juli. De ontmoe- ting waterpolo NederlandBelgië zal gespeeld worden op 24 Augustus. F.V.V.—NOORDSTER 4—0. Direct na de aftrap ontwikkelde zich de strijd in een snel tempo, en na ongeveer 5 minuten gaf Pot een goede pass naar Doddema, die de score opende. Circa 5 minuten later verhoogde dezelfde speler de score tôt 2—0. Bijna uitsluitend was FVV in de aanval en keeper Greven kreeg de handen vol werk. Wegens afhouden kreeg Noordster een strafschop toege- wezen, maar Huizinga stopte het schot. Nog voor de rust nam Veen het derde doelpunt voor de Foxholsters voor zijn rekening. Na de pauze pakte Noordster beter aan, maar zijn aanvallen strandden op een uitstekende verdediging. Bij een FVV-aanval maakt de Noordster- speler Kamphuis ,,hands". De straf schop werd echter door Brugge naast geschoten. Tegen het einde werd het spel er, tengevolge van het zware veld niet beter op. Ten slotte wist Doddema de stand op 40 te bren gen, waarmede het einde kwam. ZwartemeerMuntendam 22. In deze wedstrijd welke niet op een hoog peil stond was Zwartemeer over het geheel genomen sterker en wist dit overwicht aanvankelijk ook in doel- punten uit te drukken. Toen de rust inging met een 21 stand, welk te- genpunt was ontstaan, doordat een speler van Zwartemeer de bal in eigen doel had gewerkt, was de hoop voor Muntendam nog niet geheel ver- loren. Terwijl Muntendams doelman zijn uiterste best deed zijn doel schoon te houden wat hem ook gelukte, pro- beerde de voorhoede steeds de gelijk- maker te brengen, hetgeen ongeveer 5 minuten voor het einde inderdaad gelukte. Dit doelpunt, dat de scheids- rechter toekende is echter enigszins twijfelachtig. Er ontstond voor het Zwartemeer-doel een situatie, waarin de Zwartemeer-doelman een hoge bal nog wel wegwerkte, doch de scheids- rechter had geconstateerd, dat de doellijn gepasseerd was. ZuidbroekAppingedam 13. Voor- namelijk het gémis aan goede schut- ters is de oorzaak, dat de thuisclub de nederlaag moest lijden en Appin gedam met de beide winnende punt- jes naar huis ging. Na ongeveer 10 minuten spelen wist Schreuder met een goed schot te doelpunten. Na de rust was het steeds Zuidbroek die in de aanval was, Appingedam werd zelfs geheel in de verdediging teruggedrongen, doch steeds was het Appingedam die de doelpunten maak- te. BatoWVV 32. Deze derby had aanvankelijk een mat karakter, waar-1 in WVV de overhand had. Toen na 19 min. spelen Bato echter de leiding nam veranderde de situatie enigs zins en werd het spel meer verdeeld, zonder dat het echter iets bijzonders te zien gaf, wel gelukte het Bato nog zijn voorsprong tôt 2—0 te vergroten. Na de rust werd het spel vinniger en moesten de Bato-doelman Scholte en de rechtsbinnen Kiewiet vervan- gen worden, hetgeen ongeveer een kwartier oponthoud betekende. Kort na deze onderbreking wist Bato de stand op 30 te brengen, direct hier- na echer wist ook WVV te scoren. Na dit doelpunt kwam WVV meer in de aanval en wist de stand al spoedig op 32 te brengen; verder kwam het echter niet, ondanks Bato van nu af steeds meer in de verdediging werd gedrongen. De stand in deze klasse is: laatste kansje om tôt de kopclubs te behoren, terwijl Sportclub Emma en Maurits de punten door een 11 ge lijk spel deelden. In dit district heb ben Sitt. Boys 23 punten uit 14 wed- srijden gevolgd door MVV en PSV met resp. 18 en 16 punten uit resp. 13 en 12 wedstrijden. GRC 10 8 1 1 17 38—15 Hoogezand 9 7 2 0 16 21—7 Zwartemeer 13 7 1 5 15 43—24 Noordster 11 6 1 4 13 21—23 Bato 10 4 2 4 10 23—27 FVV 11 5 0 6 10 28—28 WVV 9 4 1 4 9 18—16 Appingedam 10 4 1 5 9 20—22 Muntendam 10 3 2 5 8 24—25 Zuidbroek 10 2 2 6 6 14—34 Helpman 11 0 1 10 1 20—49 De leidende plaats in deze klasse is nog steeds niet bepaald en de strijd gaat voornamenlijk tussen GRC en Hoogezand, waarbij de belangrijke wedstrijd GRC-Hoogezand reeds enige malen is uitgesteld. De uitslag van deze wedstrijd zal wel beslissend zijn, wie in deze klasse de leiding zal ne- men. SCHAATSENRIJDEN. In de landenwedstrijd Noorwegen- Zweden won Noorwegen met 120% tegen 99% punt. De Zweedse rijder Hedlund won de 5000 meter in 8 min. 31.3 sec. Dat is de beste tijd, die deze winter over deze afstand werd ge maakt. IJSHOCKEY. In twee kort achter elkaar ge- speelde ijshockey-wedstrijden wist Engeland de Amerikanen te verslaan. De eerste overwinning vond Vrijdag plaats waarvan de uitslag 42 werd. Zaterdag was de eindstand 87. In de zes tôt nu toe gespeelde wedstrijden heeft Engeland twee overwinningen behaald, en eenmaal gelijk gespeeld. WORSTELEN. In worstelwedstrijden Frankrijk Nederland, te Parijs gehouden is het Frankrijk gelukt revanche te nemen voor de landenwedstrijd in Juni, toen Frankrijk het tegen ons land niet verder dan een draw kon brengen. Die overwinning dankt het in de eerste plaats aan de beide jonge wor- stelaars Faure en Leclanche, beide uit Clermont. Op overtuigende wijze won Faure van de Jong, die weinig tegen den Fransman had in te bren gen. Ook Leclanche was verre de meerdere van Schouten. De Amster- dammer J. P. Arts behaalde een prachtige overwinning op den Fran- sen zwaargewicht kampioen Herland, van wien hij op touche won. Zijn clubgenoot won eveneens op punten van den geduchten Fransman Laroche. Onze licht middengewicht de Greef boekte een puntenzege op Latour- nerle. De Franse ploeg won ten slotte met 53. District 1. Door een vrij bescheiden 53 overwinning op RFC wist Ajax zijn kampioenskansen te verbeteren en heeft thans 17 punten uit 11 wed strijden, hierop volgt DWS, dat Zon dag niet gespeeld heeft, met 14 pun ten, eveneens uit 11 wedstrijden. EDO wist het in het Hilversumsche sport- park tôt een gelijk spel tegen 't Gooi te brengen, terwijl Sparta door een 41 overwinning op Emma een voor-' sprong op deze club wist te behalen. Ook Feijenoord wist zijn tegenstan-' der VSV door een 41 overwinning enige punten voor te komen. In District II zorgde de staartclub Excelsior voor een sensatie door de kopploeg De Vloewijckers met 20 te verslaan, waardoor Neptunus, dat een 31 overwinning op de ex-lands-! kampioen Haarlem behaalde en de leiding nam met 17 punten uit 111 wedstrijden, gevolgd door De Vole- wijckers en Blauw-Wit met resp. 15 en 14 punten uit 11 wedstrijden. Blauw Wit wist het te Utrecht tegen DOS niet verder dan 11 te brengen.' Door de schitterende overwinning van Excelsior is Stormvogels, dat op eigen terrein met 53 door Xerxes werd geslagen, genoodzaakt de onderste plaats met 6 punten uit 11 wedstrij den te bezetten. In Disrict III eindigde de belang rijkste wedstrijd tussen NEC en Go- Ahead na een onaangenaam incident, hetwelk aan een misverstand was te wijten in een gelijk spel. De oorzaak van dit incident was, dat toen onge veer een minuut of tien voor het ein de Go Ahead de gelijkmaker scoorde, de Devetenaren opgetogen van vreug- de waren, terwijl de NEC spelers enigszins sip stonden te kijken. In deze uitbundige bui klopte een der Go Ahead spelers de NEC'er Wiskamp op het hoofd. De Nijmegenaar nam dit echter verkeerd op en antwoordde met een stomp in het gezicht. een der Go Ahead-speler liet zich echter na deze woeste uitval ook niet onbetuigd en sloeg Wiskamp even een blauw oog. Officiële personen van beide clubs snelden het veld op om de vechtenden tôt orde te brengen, waar door scheidsrechter Bronkhorst, die tôt nu toe de harde wedstrijd uitste- kend had geleid, en het incident aan vankelijk niet had opgemerkt, daar hij na de score, denkende dat ailes in orde was, weer naar het midden- veld was teruggekeerd, genoodzaakt was 't veld te ontruimen voor de laat ste paar minuten. Nauwelijks echter had het eindsignaal geklonken of het publiek stroomde het veld op en wilde de Devetenaren te lijf gaan. De po- litie wist echter de menigte met de stok uit elkaar te jagen voor men er in geslaagd was een der spelers te molesteren. AGOVV dat met 52 van Vitesse won was met de uitslag van de leidende clubs het meest ge- baat. De beide Enschedese clubs won- nen met fraaie cijfers. Zo versloeg Enschede de hekkesluiter Tubantia met 61 terwijl Enschedese Boys Be Quick in Zutphen met 51 inmaakfe. Wageningen en Heracles gaven el kaar echter geen kamp en eindigden met een 22 gelijk spel. District IV. In dit district werd BVV van haar eerste plaats gedron gen doordat zij niet behoefde te spe len en haar beide concurrenten Wil lem II en NOAD beiden wonnen resp. tegen VW en Longa met resp. een 42 en een 43 overwinning. Wil lem II en NOAD hebben ieder 21 punten uit 14 wedstrijden gevolgd door BVV met 19 punten uit 12 wed strijden .waardoor BVV dus theore- tisch nog de leiding heeft. De Baro- nie moest het op eigen terrein met 17 afleggen tegen NAC, terwijl RK TVV door een 12 nederlaag te Vlis- singen nog steeds de hekkesluiter bleef. Het Maastrichtse MVV behield zijn klein kansje door Juliana met 70 in te maken. PSV dat met een 32 overwinning revanche nam op Bleyerheide heeft evenals Limburgia dat deze maal niet speelde, nog een, zij het gering, kansje. In de derby De SpechtenEindhoven verspeelde Eind hoven door haar 34 nederlaag haar District V: Be QuickVelocitas 61. In deze eerste Groninger derby na de vorst- periode was het vooral het verschil in aanvalskracht van de voorhoede, dat de uitslag van deze wedstrijd in het voordeel van Be Quick deed uit- vallen en niet gering ook. Er waren ook momenten, waarin de Be Quick voorhoede werd teruggedrongen en Velocitas een aardig sluitend spel te zien gaf, doch deze korte momenten konden geen beslissende invloed op de einduitslag van de wedstrijd uit- oefenen. Be Quick zette er dadelijk na de aftrap een flink tempo in en bestookte het Velo-doel met vele schoten, welke lang niet aile even zuiver waren, doch zij wist er de ge- hele eerste helft een behoorlijk tempo in te houden, waarbij vooral goed werk te zien was van v. Kooyk en Rozema, terwijl van Dorst, die eerst aarzelend begonnen was enige goede salvo's te zien Allengs begon het tempo te tanen en werd het spel korter gehouden. Velocitas kwam toen opdringen en het spel verplaatste zich naar de Be Quick-helft, doch door te weinig doorzettingsvermogen en onvoldoende hulp van de halflinie kon men niet tôt resultaten komen. De rust ging in met een 2—0 voorsprong voor Be Quick. Na de rust was het spel in de aanvang enigszins verwarrend, de verdedigingen van beide clubs, die voor de rust steeds dicht voor het doel waren gebleven waren nu ver naar voren opgedrongen. Al spoedig echter traden bij Velocitas fouten aan het licht en Be Quick maakte hier-j van dankbaar gebruik en wist de stand al gauw op 40 te brengen Na- dat in het midden van de tweede speelhelft Bottinga uit een voorzet van v, Dijken de stand op 50 had gebracht, kwam de beste période uit deze wedstrijd voor Velocitas. Be Quick liet het weer wat zitten en trok zich op de verdediging terug, waar het echter met het dekken niet al te goed klopte en zo kreeg doelman Prummel een tijdje druk werk, waar hij zich uitstekend doorheen werkte, doch het niet kon verhinderen dat Steenhuis met een goede kopbal een tegenpuntje wist te maken. Met meer. doorzettingsvermogen en beheersing t had Velo uit deze période zeker meer1 doelpunten kunnen maken. Op hSt; laatste moment wist Be Quick de voorsprong echter nog weer te ver-, groten en zo eindigde deze wedstrijd, met een 61 overwinning voor Be; Quick. Hoewel geen hoogstaande, was het toch een zeer aantrekkelijke wed strijd. H.S.C.—ACHILLES 1—1. HSC heeft het j.l. Zondag verre van gemakkelijk gehad tegen het taaie Achilles en wij geloven dat HS C tevreden mag zijn met de einduit slag. Tôt enkele minuten voor het| waar de bal terugstuitte in het veld. Achilles kreeg nu z'n eerste corner te nemen doch niemand wist er van te profiteren. Bijna had even later HSC de leiding genomen toen Pool de bal doorgaf aan Koeneman, die op z'n beurt hoog^doorgaf aan Ele- veld, die inkopte, doch juist op kee per Berendsen in. Bij een gevaarlijke situatie voor het Achilles doel was alweer Dekker de reddende engel. Uit de corner die hieruit ontstond en welke door Eleveld werd genomen wist niemand enig succès te halen. Een aanval van Veenma werd door keeper Berendsen opgevangen, die evenals keeper Hofkamp in zeer goe de vorm was. Even hierna kwam de snelle Eleveld plotseling doorbreken doch de bal belandde juist naast het doel. Pool verknoeide hierna een kans door veel te vroeg te schieten. Tengevolge van het zwaar te bespelen veld ging de fut er aan beide kanten wat uit. Van Zand, de rechtsbuiten van Achilles kreeg nog een mooie kans, doch het schot ging juist over de bovenlat. Kuitse brak riog eens door, doch het schot ging verloren door de modder voor het doel. Di rect hierna ging de rust in met blanco stand. In de tweede speelhelft kwam het ons voor dat Achilles geleidelijk sterker werd. Vijf minuten na de rust kreeg Jonkman de mooiste kans van deze middag toen hij voor het open HSC-doel stond, maar naast schoot. Het spel golf de enige tijd op en neer waarbij HSC nog een paar mooie kansen kreeg doch deze niet weet te benutten. Vermelding verdient nog een mooi schot van Pool dat echter op éyen mooie wijze werd opgevan gen door Berendsen. HSC werd een moment iets sterker, te oordelen naar de aanvallen die el kaar snel opvolgden op het Achilles doel. Eindelijk na lang zwoegen had HSC succès, door mooi samenspel tus sen Koeneman en Kuitse. Deze laat ste schoot recht op de keeper in, deze kwam echter te vallen en liet de bal een moment los. Koeneman was er als de kippen bij en schoot in een leeg doel (16.) De vreugde was echter van korte duur want 2 minuten hier na maakte Jongman een mooie goal uit een aangegeven bal van van Zand. (11.) Van beide kanten werd ailes op ailes gezet om een doelpunt je te forceren. Achilles kwam meer opzet- ten. HSC kreeg het dan ook zwaar te verduren. De ene aanval op de an dere werd door de HSC achterhoede onschadelijk gemaakt. Tegen het ein de kreeg Achilles nog een vrije trap te nemen doch de bal werd door Hof kamp het veld weer ingezonden. Enige ogenblikken later floot scheids rechter Scholte, die behoorlijk leidde, het einde van deze wedstrijd, welke werd bijgewoond door vrij veel pu bliek wat mede te danken was aan het mooie weer. De stand in ons district is thans: Heerenveen 12 10 1 1 21 56—19 Be Quick 10 7 1 2 15 36—18 Sneek 11 6 3 2 15 17—15 GVAV 10 5 3 2 13 27—20 Veendam 10 4 4 2 12 20—18 Achilles 10 3 3 4 9 16—19 HSC 10 2 4 4 8 16—20 Emmen 11 4 0 7 8 13—23 Leeuwarden 11 2 3 6 7 16—34 Velocitas 11 2 2 7 6 13—24 Firisia 10 1 0 9 2 20—40 einde leek het er nog veel op dat de bezoekers, ondanks de doorbraken die HSC maakte, het beslissende puntje zouden krijgen. Bij HSC ont- brak Pik, die vervangen was door Veenma. Van der Huizen bezette nu de spilplaats, waar wij goed werk van hem zagen, terwijl ook Tempel op een goede wedstrijd kan terugzien. Direct na de aftrap ging HSC in de aanval. Door het echter nog zeer gladde veld, wàar beide partijen nogal wat last van ondervonden, miste Kuitse. Bij een mooie aanval op het een corner, Achilles doel ontstond welke prachtig door Koeneman werd genomen, doch werd opgevangèn door de Asser back Dekker, die de bal het veld inwerkte. Koeneman kreeg even hierna 'n mooie kans tôt scoren, door een mooi aangegeven bal van Eleveld. Hij schoot tegen de bovenlat van- FEUILLETON. District I: FeyenoordVSV 't GooiEDO AjaxRFC SpartaEmma District II: HaarlemNeptunus FxcelsiorDe Volewijkers DOSBlauw Wit StormvogelsXerxes District III: Be QuickEnsch. Boys VitesseAGOVV NECGoAhead EnschedeTubantia WageningenHeracles District IV: NoadLonga Vlissingen—RKTVV De Bar. DNL—NAC VVV—Willem II District V: Be QuickVelocitas HSC—Achilles District VI: MWJuliana PSVBleyerheide De SpechtenEindhoven Sportclub EmmaMaurits Sitt. BoysBrabantia District V, 2e kl. B: ZwartemeerMuntendam FVVNoordster Bato—WW ZuidbroekAppingedam Reserve 2e kl. B: Hoogezand IIWW II Noordster IIMuntendam II 3e klasse E: KwiekScheemda 4—1 4—4 5—3 1—3 2—0 1—1 3—5 1—5 2—5 1—1 6—1 2—2 4—3 2—1 1—7, 24 6—1 1—1 I 7—0 3—2 4—3 1—1 5—1 I 2—2 4—0 3—2 1—3 I 2—0 5—3 I 0—5 36) Zij pijnigde zichzelve met aller- lei gedachten „Mignon!" klonk het plotseling in de tuin. Zij schrok en veegde zich de ogen af. ,,Kom je beneden, Mignon! Het is zo gezellig in de tuin!" „Ik heb gleen tijd!" riep zij met haast onhoorbare stem terug. „Als je niet komt, blijf ik mijn le- ven lang boos," lachte de schilder vrolijk. Mignon ging naar de tuin; hij liep haar dadelijk tegemoet, keek ver- schrikt in haar roodgeweende ogen en zuchtte diep. „Mignon.wat betekent dat? Nog altijd boos? En waarom eigenlijk?" Zij schudde het hoofdje. „is het mijn schuld?" vroeg hij be- rouwvol. ,,Neen," jokte zij, zonder ook maar even op te zien. „Waarom heb je dan geschreid?" „Daarom. .Mignonga je mee?" ,,Waarheen?" „Ik heb een massa bloemen voor je geplukt; ik weet, dat je die zo graag op het kerkhof brengt ,,Maar ik ga gewoonlijk alléén naar moeders grafj „Maak dan vandaag een uitzonde- ring. Vroeger mocht ik toch ook wel mee. Zullen wij gaan? Wij kunnen nog juist voor tafel terug zijn!" Freule Alex komt straks terug weestreefde het meisje, „wij zullen op haar wadhten en na tafel gaan. Is dat goed?" „Ja!" zei hij zuchtend, ,,dat is goed, kleine kat." Zij wilde hem voorbijgaan. Waarom heb je straks gehuild en wat bedoelde je met dat bedroefde: vroeger was ailes goed en nu...." Hij trad haar in de weg om haar te beletten te ontsnappen. „Wat doet het er toe?" „Ik ben zo nieuwsgierig, Mignon." „Laat mij toch voorbij." „Eerst opbiechten." ,,Neen!" „Zo koppig? Dat ben ik niet van je gewoon. Vroeger was je het héél erg;| vroeger, toen jij ailes zo goed vond; en ik, wel ik vind, dat het toen lang niet goed was en dat het eerst nu goed kan worden, Mignon!" zei hij plagend en teder. Zij zweeg. „Wil je me zeggen waarom je ge schreid hebt?" „Neen!" „Ik kom er toch wel achter." „Misschien!" ,,0 neen, héél zeker. Ik ben een scherpzinnig jongetje en nieuwsgierig als 'n rat." j „Ik moet in huis zijn, je marna hel- pen „Je marna helpen!" herhaalde hij verbaasd. ,Js zij ook jou moeder niet? Zeg, Mignon, waarom ben je toch zo vreemd vandaag?" „Ik ben niet vreemd, jij bent het! Eerst dwing je mij schier je welda- den op en eist van mij, dat ik zal verge ten, dat ik slechts een vreemd, uit medelijden opgenomen kind ben en later.... gooi je mij in 't gezicht, dat ik je zuster niet ben en niet eens familie van je. En weer xluidop snikkend, vluchtte zij weg. „Mignon, lieve Mignon!" riep hij, heel en al in de war van schrik en verbazing. Zij hoorde 't niet meer. ,Js 't dat?" mompelde hij en toen begon hij te lachen, zo hartelijk en vrolijk als een gelukkig kind. Hij stormde het huis binnen, maar Mignon was naar haar kamer ge- vlucht. Al zijn roepen en smeken bleef onbeantwoord. Later kwam freule Alex en legde zozeer beslag op haar vriendin, dat hij er wanhopig onder werd. En het jon- j kertje week niet van zijn zijde en dwong hem al zijn oude schetsen en portretten te voorschijn te halen. De drie logé's brachten heel wat leven- digheid in het .doktershuis. Albert sprak zijn pleegzusje nau welijks meer, zij ontweek hem voort- durend. De oude freule hield dagen lang haar kamer, doch op de verjaardag van mevrouw Ter Meer werd zij voor de eerste maal naar beneden gedragen en in een ziekenstoel gezet. Zij sprak heel weinig en dan nog vinnig, maar haar scherpe ogen gluurden overal heen en lieten niets onopgemerkt. De grappige wijze, waarop Floris met zijn tante omging, vermaakte het gehele huisgezin. Iedereen hield van den aardigen bengel en hij nam aile genegenheid als vanzelf-sprekend aan. Soms ver- telde hij van thuis, om zijn tante te plagen, en was dan onuitputtelijk over zijn broer, den knappen huza- renofficier. Tante deed altijd alsof zij niet naar deze verhalen luisterde, maar werd het haar eindelijk al te bont, dan kon zij haar ergernis niet verkroppen en viel hem met allerlei andere dingen in de rede, om hem te noodzaken tôt een ander onderwerp over te gaan. En nu was zij dan weer beneden en sloeg de ongekunstelde feest- vreugde met wantrouwige ogen gade. De met bloemen versierde tafel, waarop de geschenken, brieven en kaartjes waren neergelegd, trok het eerst freule Fee's aandacht. Welk een drukte, zelfs de stoel in bloemen ver- borgen, hoe kon iemand daar nu op gaan zitten! En de jarige kwam binnen aan den arm van haar man, statig en glim- lachend-ernstig. (Wordt vervolgd.) r TURNEN. Op de Zondag door het K.N.G.V. ge houden technische vergadering, wa ren ruim 300 afgevaardigden aanwe zig. Tôt de belangrijkste punten van het behandelde agenda behoorde het programma voor dit jaar. De volgen- de data werden vastgesteld: 2 Maart: Dames-ontmoeting Neder landFrankrijk te Utrecht. 8 Juni: NederlandBelgië (Dames en Heren) te Hengelo. 29 Juni: Bondskeuruitvoering voor de jeugd te Den Haag. Op een nog niet vastgestelde datum zal de officiële bondskeuruitvoering te Bergen op Zoom wôrden gehouden. De wedstrijden om de bondstumkam- pioenschappen worden op een nader te bepalen datum te Groningen ge houden. Aan de Olympische dag op 22 Juni zal een groot aantal K-N.G.V.-leden deelnemen. Op het programma voor dit jaar staan voorts een ontmoeting België Nederland(Dames) en Luxemburg Nederland. In het najaar zal voor een période van 3 maanden een Zwitserse trainer worden aangesteld, die zich met de keurturners zal bezig houden. TIJDSCHRIFTEN. Door ons ter beoordeling ontvangen. Van „De Geïllustreerde Pers" ont- vingen wij een modeblad voor de Huisvrouw ..Madeleine". Wij vinden modellen voor gewone en bijzondere kleding, voorts modellen voor kinder- kleding, raadgevingen bij brei- en borduurwerk. We vinden een rubriek over dameshoedjes en over tassen en ten slotte een handleiding bij het ge bruik van knippatronen. Al met al een aardig boekje voor huismoeders, die er tijd voor hebben en er lust in scheppen zelf naald of breipen te handteren, en die eigengemaakte kle ding voor zich en hun kinderen meer waarderen, dan modellen, die in de winkel worden verkocht. is 143. Haar vrees was echter onge- grond. Vanaf het schip had men voortdurend de kust afgespeurd en Alisa's signaal gezien. Een boot vol flinke mannen was reeds in aantocht. 144. Billy Hewson, die over de boeg van de boot leunde, zag kans Alisa te grijpen en aan boord te trekken. „Kapitein Gay wordt aangevallen," hijgde zij. „Ik heb het gezien", grijns- de Billy, „maar wij doen ook zo mee".

Het Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 4