Er zijn weer Ver. een Zoekt U een nieuwe Bril? Spaarbank „Plaatselijk Nut", weer geopend Geldenbeschikbaar Volkszaak H. SCHAAP Op S Comité v. een Kit W at geeft d e R ad i o? PLAATSELUK NIEUWS „Centrum" Jeugdbank geopend Yla a$£ Algei K Rechtszaken. Belangrijk nieuws |ff Predikbeurten. BURGERLIJKE STANDEN. Wasfornuisjes Kookkachels Kookpotten, 150 L. Aszeven Wasborden Messenbakken Pansponzen Kastpapier Natuurlijk bij te Si voor geh Beginles met Februari Gr( AANGIFTE gende bestui straat; H. 1 Noorderstr. Wij hebben weer ruime keuze. Drogisterij-Optiek HOOGEZAND, n.h. Gem.huis, Tel. 401 Maandags, Woensdags en Vrijdags van6—7uur 's avonds. des Zaterdags van 2—4 uur. In de maanden Januari en Februari kunnen we- gens drukte geen Spaar- busjes worden aange- boden. T.o. R.K. Kerk Tel. 275 Sappemeer komedie il O in Aanvang 6 K; er Met het oog Prinselijk gezii Kinderen, die i De dag hierve gemaakt, terw kort met door lijsten huis komen vragen Geeft mel Ail Eierlevei Vc El Erkenden Ff Financiële ins in aile plaats voor Verzeker volkskiassen schriftelijk om de Zee (D Bij Ruwe Handen X BIOSCOOP HOOGEZAND. INGEZONDEN NAGEKOMEN DiSTRIBUTIEBERICHTEN. - ATOOMBOM-SPIONNAGE OF MOORD? In het najaar van 1945 vond me in een greppel bij de plaats Masni< res in Noord-Frankrijk het geheî ontklede lichaam van de Gravi Sauty de Chalon. Later is gebleken, dat de gravi tegen haar echtgenoot had gezeg naar Groningen te gaan. Vergezel door 2 Canadese offieieren is zij pe auto van huis vertrokken. In deze zaak is men overgegaan te de arrestatie van den Belgischen me cano Léon Meurant, die in Duitslan vertoefde en zich daar uitgaf voor ol ficier van gezondheid. Deze man heei tegenover de politie verklaard, dat d Gravin geworgd was door een spior die op jacht was naar atoombom-ge heimen. Meurant bekende als geheim agen te zijn opgetreden voor een vreemd mogendheid, doch ontkende de moori te hebben gepleegd. Hij verklaarde in het Palace Ho tel te Brussel kennis gemaakt tt hebben met de Gravin. Zij werd hen aangewezen door iemand die eet Amerikaanse uniform droeg, docl kennelijk een Mongool was. Meuran- deed wat hem opgedragen was. Eem zei de Gravin tegen hem: „U ben' Frans officier; wilt U mij een diensi bewijzen? Ik wilde graag naar Pa- rijs terugkeren." Hij stemde toe. Nog- maals had hij een onderhoud met de Mongool, die hem opdroeg bij haar te blijven, omdat zij het atoombomge- heim bij zich zou dragen. Meurant vertrok met de Gravin per auto, gevolgd door den Mongool in een jeep. In Tournai werd ge-j luncht, en daarbij werd behoorlijk diep in het glaasje gekeken. In de auto beweerde de Gravin, die geheel dronken was, dat het warm was, en zij ontdeed zich van haar kleren. Toen Meurant later stop te om naar de ben zine te kijken verscheen de Mongool weer en worgde de Gravin met een zijden kous. Meurant moest op zijn erewoord verklaren niet te zullen 145. Kapitein Gay had zich al vecht rots, waarop hij aan drie kanten c verdedigde hij zich hardnekkig maar i de HUISHOUDBAZAR Sind5l89i Hoogezand-Sappemeer Vanaf 27 Januari '47 vanaf 1 Februari a.s., op le hypotheek, tegen billijke voorwaarden. en (j/ein ■mun^emgrik Çeen nood..-. Uiu rqc'iodohte.r vue et Steeds raaa SAPPEMEER. In 't hôtel Groene- veld vergaderde de Alg. Ned. Bjrnd van Handels- en Kantoorbedienden en Handelsreizigers „Mercurius". De jaarverslagen werden goedge- keurd. De heer J. Tuizinga trad als secretaris af. De heer J- Geerdes werd als bestuurslid gekozen. Het bestuur is thans samengesteld uit de heren A. Hoen (voorz.), F. Wubbeling (secr.), M. Hut (penn.), H. Geerdes en J. Roggep. Op een o.l.v. Mevr. Pilkes ln het Bontehuis gehouden goed bezoeh- te vergadering van de afd. H.S. van de Ned. Chr. Vr. Bond hield Mevr. de Muinckv. d. Molen een lezing over meisjes-misdadigheid. Wij vernemen, dat de zaak van de fa. Huizinga in de Kees de Haan- straat is overgenomen door den heer K. Amerika. De Vereniging „Volkszang" hield een zangavond in het hôtel „Struvé De familie Plinsinga verleende mede- werking. HOOGEZAND. In aansluiting aan het bericht waarin wij vermeldden, dat aan den heer Dalhuysen in ver- band met het zuiveringsbesluit ont- slag was verleend als directeur van de G.H.B.S., kunnen wij nog berich- ten, dat zulks eervol geschiedde. Op 31 Dec. 1945 had Hoogezand een bevolking van 12.914 personen, waarvan 6546 mannen en 6368 vrou- wen. Door geboorte en vestiging werd het aantal inwoners resp. met 210 en 435 manlijke en 177 en 464 vrouwe- lijke personen vermeerderd. Voor overlijden en vertrek luiden deze cijfers 43 en 497, alsmede 51 en 523. Op 31 December 1946 waren hier der- halve gevestigd 13086 personen, waar van 6651 manlijke en 6435 vrouwelijke- Het aantal huwelijken bedroeg in 1946 150, het aantal echtscheidingen 9 en het' aantal levenloos aangegeven kinderen 4. Gisterenavond had in het hôtel Faber de vierde uitvoering plaats van „De Lindenborg". Wederom was de zaal geheel bezet. Naar wij vernemen wordt door het Mannenkoor H.S. een jaarlijks concert gegeven te Hoogezand met medewerking van Gietens gemengd koor en de ténor Prummel. Dinsdagavond omstreeks 10 uur is een luxe auto bestuurd door den heer L nabij het Gemeentehuis tegen een paal gereden. De bestuurder kwam er goed af, maar de inzittende da me, mevr. v. D. werd gewond. De auto is beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. De heren M. Sievers, werkzaam bij het belastingkantoor en W. W. den Boer werkzaam bij de belasting- inspectie slaagden voor het examen schrijver le klasse. KALKWIJK. Alhier is proces-ver- baal opgemaakt bij een bewoner die uit eigener beweging zijn woning had verbonden met het radio-distributie- net. KIELWINDEWEER. Zo langzamer- hand geraakt de weg door ons dorp in hopeloze toestand. De vorige week ging een vrachtauto tussen de batting van de heren M. Oldenziel en M. jLambers. Later moest die van de heren M. Flik en D. Pot het ontgel- den, toen een treiler uit Amersfoort, zwaar geladen met bevroren aardap- pelen die per schip waren aange- voerd, daar trachtte te passeren. De wagen kantelde en een g^deelte van de vracht kwam op het ijs terecht. Thans is aile verkeer gestremd, daar aan herstel van de battings niet kan worden begonnen wegens gebrek aan hout. FOXHOL. Abusievelijk vermeldden wij, dat mej. J. Potjer, onderwijze- res te Foxhol is benoemd bij het bijz. L.O. te Hilversum, dit moet zijn buitengewoon L.O. WESTERBROEK. Op initiatief van Dr P- Glas is te Westerbroek een bibliotheek tôt stand gekomen. De bibliotheek ziet er keurig verzorgd uit, en bij de samenstelling heeft men zowel aan volwassenen als aan kin deren gedacht en zelfs de liefhebbers van vakliteratuur kunnen er hun hart ophalen. Maandagavond, bij de openstelling was het er reeds druk. Velen trokken er heen om iets van hun gading te zoeken. SLOCHTEREN, 30 Januari. De navolgenda ambtenaren ter gemeente-secretarie alhier zijn be- vorderd: H. Brons tôt commies, A. H. Hemmes tôt adj.-commies, R- N. Willemsen tôt klerk le klas, R. W. Sijpkens tôt klerk 2e klas en J. Tam- minga tôt klerk 2e kl. SIDDEBUREN. Maandagmiddag kwamen een tweetal vrachtauto s met elkander in botsing bij ,,De Witte Linden". De inzittenden kwamen met de schrik vrij, doch er ontstond enige materiële schade. ZUIDBROEK. Ten overstaan van Notaris Zwiers, werd in het café M. ten Hove, ten verzoeke van de erven Meedendorp publiek verkocht: een behuizing met erf en tuin, groot 6 95 Are staande aan de Heiligelaan. Koper werd de heer E. Knapper te Muntendam na loting voor f 1750.—. MUNTENDAM. In de door de Bond v. Plattelandsvrouwen gehouden „Nieuwjaarsvisite" gaf de présidente, mej. Mulder een overzicht van het afgelopen jaar. Zang en voordracht vulden de avond. In een inleiding door Wethouder Loots en de heer G. Wierth werd op- gericht een afd. vrouwenbond van de Partij v. d. Arb. Het bestuur bestaat uit de Dames Hut—Bakker, de Vries— Kuiper, Johannes de Boer en Snijders. In café Bosscher vergaderde de Landbarbeidersbond. Besloten werd op 1 Maart een feestavond te hou- den, propaganda te voeren, en hand- tekeningen te verzamelen voor een prijzencontr.commissie. Ds. J. T. Haveman, Ned. Herv. Predikant te Hurwenen heeft het beroep naar Muntendam aangenomen VEENDAM. In de jaarverg. van de Handelsvereniging werd besloten in samenwerking met de Federatie van Ned. Bedrijven een bijeenkomst te houden met deskundige sprekers. De aftredende bestuursleden wer den herkozen met uitzondering van den heer Hensen, die zich niet her- kiesbaar stelde. Als nieuwe bestuurs leden werden gekozen de heren H. Mooibroek en J. Buiskool. Er werd besloten, dat naast de Handelsver. een Kon. Ned. Midden- standsbond zou worden opgericht. Alhier is het stoffelijk overschot van den industriëel B. A. Schmidt uit Wildervank ten grave gedragen. De mis werd opgedragen door den Zr. Eerw. Pastoor v. d. Heyden. Er was z^pr veel belangstelling. Onder leiding van den heer J- P. Bloemhof hield de plaatselijke afde- ling van de ver. „Volksonderwijs" een bijeenkomst. Medegedeeld werd dat het kassaldo per 31 Dec. 1946 bedroeg f 409.21, waarvan f 300 geblokkeerd- Als bestuursleden werden herkozen de heren J. P. Bloemhoff en G. E. Smid. Er werd tôt contributieverhoging be sloten. De kwestie Godsdienstonder- wijs op openbare scholen leverde stof tôt uitvoerige discussies. In een schrijven gevoegd bij de concept-begroting 1947 voor deze ge- meente heeft het collège van B. en W. aan de raadsleden medegedeeld, dat het tekort wordt geraamd op f 228.000. Aan de regering is gevraagd om een bijdrage uit het Gemeentefonds. Voor de demping van het Beneden- Westerdiep is f 64000 uitgetrokken, voor verbetering van de o.l. school aan de Kerkstraat f 9500. Door het losraken van de stro- pers is deze tijdens het verplaatsen van de dorsmachine te Zuidwending in het kanaal gereden. Daar men de beschikking over een tweede pers had behoefde het werk niet te stagneren. De ver. „Veilig Verkeer" verga derde onder leiding van burgemees- ter Hoogkamp. Het aantal leden de- zer vereniging bedraagt 170. Ver- keersdiploma's werden uitgereikt aan 198 scholieren. Het batig saldo be draagt f 272.91. Besloten werd de verkeersopvoeding voort te zetten door middel van een cursus. H. de V. uit Muntendam werd bekeurd wegens diefstal van zakken. Bij de sigarenhandel J. Rook hebben inbrekers tevergeefs getracht goederen uit de étalage te stelen. De politie heeft een belangrijke diefstal bij de N.V. Duintjer Wilkens Meihuizen Co. opgelost. Een vroe- gere arbeider van de genoemde N.V. en een kapitein van de transportdienst Sp. bleken 10 vaten stroop en 31 ba- len druivensuiker ter waarde van ongeveer f 4350.te hebben gesto- len. De gestolen goederen werden grotendeels aan in Groningen geves- tigde personen verhandeld. De daders zijn opgesloten. De kopers zullen ver- moedelijk wegens heling terecht staan. Wegens diefstal van steenkolen ten nadele van de N.V. Duintjer Wil kens Meihuizen Co. werden be keurd v. d. L., O. v. W. en J. v. W. GRONINGER POLITIERECHTER. Ietje L. te Zuidbroek heeft getracht de politie wij s te maken, dat ze haar distributiebonnen had verloren. Het bleek echter, dat zij ze verkocht had. De politierechter veroordeelde haar tôt f 40 boete of 40 d. h. Wiecher Tjeert L., Muntendam heeft het gerucht verspreid, dat de distri- butieambtenaar Vr. aan den heer P. een schoenenbon had verstrekt voor een pakje sigaretten. Toen de zaak voorkwam bleek het allemaal laster te zijn. L. werd veroordeeld tôt f 25 boete of 25 d. h. wegens belediging. De fabrikant A. K. N. te Veendam heeft een notenboom in zijn tuin, welks.takken ten dele boven een trot toir hangen. Geen wonder dus dat de jeugd er belapg bij heeft als de noten rijp zijn, en dan haar best doet enige vruchten te bemachtigen- N. maakte zich hierover dikwijls kwaad, en eens was hij in zijn drift zo ver gegaan, dat hij een 8-jarig knaapje had mishandeld. Deswege werd hij veroordeel tôt f 30 boete of 30 d. h. TRIBUNAAL GRONINGEN Voor het Groninger Tribunaal stond terecht Frieda S. FaberSchwarz, een 51-jarige in Duitsland geboren vrouw, woonachtig in Veendam. Tijdens een verblijf van enige jaren in Groningen had zij een Joodse buurman ervan beschuldigd op Koninginnedag leu- zen op haar ramen te hebben aange- bracht, waardoor hij werd gearres- teerd. Een andere buurman was ter verantwoording geroepen op het Scholtenshuis, omdat hij, de dag na- dat haar dochtertje overleden was, piano had gespeeld. Een portret van Hitler, dat zij voor het raam had hangen, zou, naar zij verklaarde een tekening van haar dochtertje ge- weest zijn. Wegens haar overspannen toestand vroeg haar verdediger clementie. GRONINGSE POLITIERECHTER Wegens diefstal van turf uit een schip, dat door hen werd gelost wer den J. M., H. J., J. R. en P. P. allen te Hoogezand, als mede schipper B. T. te Banflair, allen veroordeeld tôt f 25 boete of 25 dagen hechtenis. TEGEN TOT DE DOODSTRAF VEROORDEELDE THANS 15 JAAR GEëlST. Door het Bijz. Gerechtshof te Arn- hem was over den S.S. verslaggever van het Dagblad „De Telegraaf", J. A. Schuller tôt Peursum, uit Teuge de doodstraf uitgesproken. De Bijz. Raad v. Cassatie had de zaak naar het Bijz. Gerechtshof van Leeuwarden verwezen, en door den procureur Fiscaal van dit hof werd een straf gevorderd van 15 jaar. SCHAATSENRIJDEN. Uitslag balgooien IJsver. Borgerc. S.-M.: 1. B. Zwiers; 2. J. Huisman; 3. J. Oostenwijk; 4. J. Doornbusch; 5. G. Waker. De jeugdwedstrijd georganiseerd door de Buurtvereniging Kalkwijk in samenwerking met de oudercommissie van de school hadden het volgende resultaat: Meisjes: le klas: 1. G. Romp; 2. G. Heijes; 3. J. Raatjes. 2e en 3e klas: 1. J. v. d. Veen; 2. P. Kanter; 3. H. Ottens. 4e klas: 1. W. Sap; 2. G. Duursema; 3. H. Zuur. 5e en 6e klas: 1. A. Veninga; 2. B. Oostland; 3. G. Fledderman. Schoolkampioene A. Ve ninga. Jongens: le klas: 1. K. Oostland; 2. L. Bosgraaf; 3. G. Hartman. 2e en 3e klas: 1. F. Bosgraaf; 2. T. Koerts; 3. G. Hoving; 4e klas: 1. J. Noordhof; 2. J. Veninga; 3. R. Bijma. 5e en 6e klas: 1. J. Reinders; 2. K. Kostwin- ders; 3. R. Zuur. Schoolkampioen: J. Reinders. Uitslag van de Maandagmiddag te Harkstede gehouden estafette- rijderij voor elden van „Noordster": le pr. de ploeg R. Scholtens,, K. Bos> J. Zwema; 2e pr. A. Knollema Azn.; K. Weender, K. Wit; 3e pr. K. He- ringa, A. Olthof, J. van Dijken. SLACHTOFFER VAN DE GLADHEID. Tengevolge van de gladheid kwam in Amsterdam-Noord een man te vallen. Hij werd naar het zieken- *huis gebracht, maar was inmiddels reeds overleden. VERENIGIN GSMEDEDELIN GEN VOETBALVER. „HOOGEZAND" Op Zondag 23 Febr. a.s. en niet 16 Febr. organiseert het bestuur een clubavond in Hôtel Rowaan, toegan- kelijk voor leden en hun dames. Een programma door eigen leden zal wor den opgevoerd, afgewisseld door dan- sen. Muziek van eigen leden. Zij, die nog hun medewerking wil- len verlenen met een voordracht of iets derg., kunnen zich opgeven bij de secr. Verder worden voor de verloting, die avond te houden, eventueel prijs- jes opgewacht eveneens bij de secr. Ruwe huid, Ruwe lippen PUROL 30 et. <Puru>£Àrt met meer crème-karakter, daarom geliefd door de vrouw. Doos 40 et „FERNANDEL ALS REBEL". Het gaat met Fernandel als met G. Formby. Hij heeft zeer vele ver- eerders en veie liefhebbers van zijn spel, z'n mimiek, z'n grappen en grollen. Voor hen, zal deze film van Fernandel, die naast het dolkomische elemént, ook een sensationele avontu- renreeks bevat, ongetwijfeld wel iets zijn, dat zij graag zullen willen zien en dat geheel met hun smaak strookt, „DE PATIëNT VERDWIJNT". Goede detective-films zijn zeld- zaam en al mag misschien „De pa- tiënt verdwijnt" evenzeer avonturen- als detective-film zijn, toch is het een spannende criminele film, die geen enkel traag moment vertoont en die met gevoel voor spanning, sfeer en humor vervaardigjd is. De hoofdrol ordt hier zeer verdiensteli|k gespeeld doo den talentvollen Engel- sen acteur James Maron, die in zijn roi als particulier détective zeer op- merkelijk spel te zien geeft. Van een film als deze de inhoud weergeven zou gelijk staan met de spanning weg te nemen, een spanning, die ge- leidelijk, logisch en zonder onderbre- king tôt de ontknoping toe aan- houdt, weshalve er niets van gezegd zal worden. Laat het voldoende zijn te vermelden, dat het een uitstekend gespeeld en al even perfect weergege- ven verhaal is met een dynamiek, die prettig aandoet. over de TÈXÏIEL-Distributie Met ingang van heden wordt hei aantal aan a.s. moeders te verstrek- ken luiers verhoogd tôt 12. Verlaging puntenwaardering ga- rens. Met ingang van heden zal op 1 punt 500 yards kunstzijden rijgga- ren of 200 yards rijggaren van ande re samenstelling worden verstrekt. Verder zal men op 1 textielpunt kun nen krijgen 6 kaartjes elk van 15 meter stopgaren of stopzijde (yroe- ger 2 kaartjes.) De puntenwaardering voor festo- neer- en naaigaren, haak- en hand- breigaren benevens tapijtwol blijft ongewijzigd. Zondag 2 Febr. 1947. NED. HERV. KERK. Sappemeer: 10 u. ds. Meijer Drees Hoogezand: 10 u. ds. Schmidt (Coll.); 11.30 u. Kinderkerk. Westerbroek: 10 u. Dr. P. Glas; 11.15 u. Zondagsschool. Woensdag 5 Febr. 7.30 u. gemeenteavond. Kielwindeweer: 10.30 u. ds. Wasch Kropswolde: 10 u. ds. Alkema. Muntendam: 10 en 3 u. ds. Hamer. Zuidbroek: 10 u. ds. Kapteyn van Veendam. Noordbroek: 10 u. ds. v. d. Meiden. Engelbert: Geen dienst. Veendam: 10 u. ds. E. v. Ruytenberg. Veendam (Ommelanderwijk-Zuidwen- ding): 9.3(1 u. ds. H. Witvliet. Slochteren: 10 u. ds. Lieve (H. Doop) 7 u. ds.^ Lieve. Schaaphok: 10 u. Evangelist Eens- i 59-4 brood (Geldig 215 Februari.) BONKAARTEN KA, KB, KC 701 (strook no. 4.) 59-1 brood 800 gr. brood 59-2 brood 400 gr. brood 59-1 boter, 59-2 boter 125 gr. marga rine of 100 gram vet. 59-3 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. 59-1 melk 59-2, 59-3 melk 59-1 vlees 59-2 vlees 59-2 algemeen 59-3 algemeen 59-4 algemeen 59-5 algemeen 59-lb reserve 59-lc reserve 4 1. melk 3 1. melk 100 gr. vlees 400 gr. vlees 200 gr. kaas 125 gr. koffie 50 gram thee 100 gram bloem 1600 gram brood 800 gram brood BONKAARTEN KD, KE 701 (strook no. 4.) 60-1 brood 800 gr. brood 60-1 boter 250 gram boter 60-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. 60-1 melk 60-1, 60-2 vlees 60-2 algemeen GO-ld reserve 6011e reserve 60-2d reserve SAPPEMEER 23 t/m 29 Jan. 1947. Geboren: Jakob, z. v. Henderikus Spieker en Maria Sloot; Remmelt Mattheus, z, v. Simon Hendrik Hugo Hiddingh en Harmke Por, won. te Zuidbroek; Otto Hendrik, z. v. Weite Hendrik Oldenziel en Annigchien Adams, won. te Hoogezand; Hanna, d. v. Hindrik Bos en Almtje Blijham; Klaas, z. v, Aaldrik Scholtens en Harmke Heikens, won. te Slochteren; Martha Catharina, d. v. Frederik Kiel- man en Saartje Uitvlugt, won. te Hoogezand; Martinus Bernardus, z. v. Franciscus Hinderikus Roukes en Jo- hanna Hillechina Behling. Ondertrouwd: Thijs Hendrik Has- sing, 27 j., Hoogezand en Jantina Damhoff, 24 j., Sappemeer; Berend van der Laan, 24 j., Veendam en M. de R- Beleefd verzoekt „Het Groene Kruis" te Sappemeer opname voor het vol gende Een der verschrikkelijke gevolgen der oorlogsellende is de toeneming van het aantal gevallen van tuber culose. Tal van families ook hier ter plaatse hebben verwanten door deze gevreesde ziekte aangetast. Gelukkig bezitten we in onze Noor- delijke provinciën in het sanatorium te Appelscha, sedert kort herdoopt in „Beatrix-oord", een inrichting, die aan bijna 400 .patiënten verpleging en kans op genezing biedt. Helaas is „Beatrix-oord" nog veel te klein om aile patiënten, waarvooi uit Friesland, Groningen en Drenthe opname verzocht wordt, te plaatsen- Het is voor het Noorden des lands van het grootste belang dat zijn t.b. c.-patienten ook in het Noorden ver- pleegd worden. Denk maar eens aan de bezoekmogelijkheden. Opdat de benodigde kapitaal en dat is niet gering worde bijeengebracht, dat noodzakelijk is „Beatrix-oord" de nodige uit- breiding en modemisering te ge- ven wordt een krachtig beroep gedaan op de offervaardigheid van de ingezetenen van Fries land, Groningen en Drenthe. In In aile dorpen en steden van ge noemde gewesten wordt dezer dagen een lijstcollecte georgani seerd. Onder leiding van „Het Groene Kruis" te Sappemeer zal a,an de inge zetenen van Sappemeer de volgende week een lijst worden aangeboden, waarop men zijn bijdrage voor het genoemde doel kan aangeven. Hartelijk bevelen we U deze collec te aan en hopen dat Sappemeer op waardige wijze zal medewerken de gevreesde volksvijand, de tuberculose te bestrijden. Met dank voor de plaatsing, Namens het Bestuur van „Het Groene Kruis" te Sappemeer: R. SCHOEMAKER, Voorzitter. A. G. LARMOYEUR, Secretaris. SAPPEMEERS STRAAT- VERLICHTING. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van een lezer over de verlich ting van de Parkstraat te Sappemeer, te sturen. deelt men ons van de zij de van de directie van de gasfabriek mede, dat dit het gevolg is van het feit, dat van het voor reparatie van de lan taarns bestelde materiaal een deel niet is geleverd. Had men vooruit geweten, dat een deel van het mate riaal niet geleverd zou worden, dan had men natuurlijk de verlichting op verschillende wegen niet zo intensief gemaakt, en het beschikbare verdeeld over de gehele gemeente. Thans is de verlichting aange- bracht langs wegen die zulks uit het oogpunt van veiligheid het meest vereisen. Verder wijst men erop, dat de ver lichting van Sappemeer de toegestane norm verre overschrijdt. Vermoedelijk zal in de komendezo- mer een partij van 50 lantaarns van het model, zoals men thans in de Noorderstraat kan vinden, geleverd kunnen worden. Indien men over de ze lantaarns de beschikking krijgt zullen zij nog voor de volgende win- ter geplaatst worden. De directie van de Gasfabriek zou het op prijs stellen, Indien men over klachten omtrent de verlichting geen ingezonden stukken schrijft, doch zich rechtstreeks tôt haar wendt, teneinde veel onnodige moeite en geschrijf te voorkomen. 'T NEDERLANDS VOLKSHERSTEL helpt „Het Groene Kruis" te Heveadorp. „Het Groene Kruis" te Heveadorp kan haar mooie taak niet vervullen, omdat ,haar de middelen ontbreken. Tijdens'de evacuatie werd de inven- taris van haar kliniek geroofd, zodat thans ailes vernieuwd moet worden. Zelf is de vereniging niet bij machte de aankopen te bekostigen, en ook de leden kunnen het niet voor hun re- kening nemen. In afwachting van de uitkering van het rijk heeft zij daarom besloten een bazar te organiseren. De afd. Hoogezand van N.V.H. Is verzocht aan deze bazar mede te wer- ken. Inwoners die goederen beschik baar hebben kunnen deze laten be> zorgen bij het hôtel Faber, of aan dit hôtel kennis geven, waarna de goederen worden afgehaald. Het is de bedoeling1 de volgende week een zending naar Heveadorp Maria Buurke, 25 j., Sappemeer; Fol- kert Prins, 23 j., Sappemeer en Anje Haarlemmer, 24 j., Hoogezand. Overleden: Lammert Smit, 78 j., echtg. van Klasina Klein; Gerhardus Harmannus Meijer, 3 j., z. v. Kristi- anus Harmannus Meijer en Marga- retha Johanna Koëter, (overleden te Groningen.) HOOGEZAND, 23—30 Jan. 1947. Geboren: Hendrik, z. v. Roelf Men- ger en Mintje Roukema, Kalkwijk; Frans Roelf, z. v. Jan van der Toorn en Goitske Trijntje Cruiming, Hoo gezand. Ondertrouwd: Frederik Venema, 24 j., Hoogezand en Hinderkie Heininga, 25 j., Hoogezand; Thijs Hendrik Has- sing, 27 j., Hoogezand en Jantina Damhoff, Sappemeer. Getrouwd: Cornelis Hulshof, 19 j., Kalkwijk en Jantje Kalsbeek, 17 j., Hoogezand; Eildert Idema, 23 j., Slochteren en Jantje Kliphuis, 20 j., Hoogezand. Overleden: Jan Visser, 71 j., Hoo gezand, echtg. van Lamina Hooft; Eldina Vegter, 67 j., echtg. van Jo hannes Bakker. SLOCHTEREN 23 t/m 29 Jan. 1947. Geboren: Margreet Elisabeth, d. v H. J. Hoekstra en W. de Vlieger, Slochteren. Ondertrouwd: G. Bolhuis, 21 j. Overschild en A. Bakker, 23 j., Gro ningen; J. M. Meijer, 23 j. en J. Joostens, 21 j., b. v. Siddeburen. Getrouwd: H. Steen, 25 j., Hooge zand en M. Schutte, 20 j., Scharmer; H. R. Veldkamp, 23 j., Foxham en A. J. Berg, 22 j., Kolham. Overleden: A. Plukker, 75 j., echtg van R. Helmers, Kolham. ZUIDBROEK 23 t/m 29 Jan. 1947. Ondertrouwd: Allert Knapper, 42 j., Muntendam en Boukje Antonides, 26 j., Zuidbroek. MUNTENDAM 23—29 Jan. 1947. Geboren: Luppo, z. v. W. Snijders en A. Jager; Neeltje, d. v. H. Bakker en W. Sietsma; Berend, z. v. D. D. de Vries en F. Meuken. Getrouwd: M. Jonker, 36 j., Sloch teren en E. Kroon, 21 j., Munten dam; A. Hoogerman, 33 j., Scheemda en J. Hut, 24 j., Muntendam. Overleden: T. Prins, 83 j., wed. van K. Prins; E. Smilde, 77 j., echtg. van R. Kuen. VEENDAM 22 t/m 28 Jan. 1947 Geboren: Johanna Hendrika Anto- nia en Fennechina Gezina Alida d, v. G. G. Brummer en F. C. M. Gort; Jan Gerhard, z. v. J. I. C. Vogel en B. Reinhardus; Atelien, d. v. A. Rit- sema (overl.) en O. J. Gerlofs; Kier Egbert, z. v. E. Broesder en H. Poppe; Grietje Jacoba, d. v. N. J. Kampinga en M. Brandsema, Nw. Pekela; Bronno z. v. D. Mulder en S. Seip; Trijntje Everdina Johanna, d. v. H. N. Kôlling en J. Molog. Ondertrouwd: P. Jager, 26 j. en T. iRater, 22 j., b. v. Veendam; M. H. Érents, 26 j. en H. Hut, 20 j., b. v. Veendam; J. A. Jager, 23 j., Nw. Pe kela en G. Ketelaar, 19 j., Veendam Overleden: A. Materna, 77 j., ongeh.; T. Bakker, 89 j., ongeh.; H. H. Meijer. 70 j., ongeh. huistra; 11 u. Zondagsschool. Froombos: 7 u. Ev. Eenshuistra. Kolham. 2.30 u. ds. Taverne. Harkstede: 10 u. ds. van Hoogstraten. Schildwolde: 7 u. ds. v. d. Flier. Siddeburen: 9.30 u. ds. de Vries, be- vestiging ambtsdragers. Hélium: 10 u. ds. Politiek. Tjuchem: 9.30 u. Evangelist Velthuy- sen (extra maandel. collecte.) Overschild: 9.30 u. ds. Beijer. DOOPSGEZ. GEM. Sappemeer: 7 u. ds. R. de Zeeuw. Noordbroek: 10 u. ds. R. de Zeeuw- Veendam: Geen dienst. GEREF. KERK. Sappemeer: 9.30 u. ds. P. Klapwijk; 4.30 u. ds. W. Tom. Martenshoek: 9.30 u. ds. W. Tom; 4.30 u. ds. P. Klapwijk. Veendam: 9.30 en 4.30 u. ds. N. Pos- tema. Schildwolde: 10 en 3 u. ds. J. Koop- mans (Bed. H. A.) Tjuchem: 3.30 Hulppr. S. Boersma. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Sappemeer: 9.30 en 4.30 u. ds. B. Jongeling. Schildwolde: 9.30 en 2.30 u. ds. J. van Dijk. Harkstede: 9.30 en 2.30 u. ds. Joh. den Ouden. Overschild: 9.30 en 2.30 u. ds. J. D. Houtman. BAPTISTEN GEM. Muntendam: 10 en 4 u. ds. Hekhuis: 7.30 1. jeugddienst. Donderdagav. dienst in Veenlust. Hoogezand: 10 u. de hr. Bosma; 11 u. Kinderkerk. Foxhol: 10 u. de hr. Veenstra; U u. Kinderkerk. Martenshoek: 3.30 u. Ev. Veenstra; 7.30 jeugddienst; 11 u. Kinderkerk in Fulton. ALG. EVANG. GEM. Veendam: 10 en 5 u. ds. J. Brouwer. VRIJE EVANG. KERK. Veendam: 10 en 4 u. ds. N. de Zeeuw. VRIJE EVANG. GEM. Veendam: 10 u. de hr. Muller; 4.30 u. ds. v. d. Vis van O. Pekela. LEGER DES HEILS. Hoogezand: 10 u. Heiligingsdienst o.l v. Lté. A. H. Hassoldt; 6.30 u. Openl. samenkomst voor het Gem.huis; 7.30 u. Verlossingssamenkomst. 12 1. melk 100 gram vlees 100 gram kaas 800 gr. brood 500 gr. kindermeel 100 gram bloem ot kindermeel uit rijst bereid. BONKAARTEN MA, MB, MC, MD 701. (Strook no. 4.) 800 gram brood 59-4 boter 250 gr. boter 59-4 margarine 350 gr. margarine of 200 gram vet. 59-4 melk 5 1. melk 59-4 vlees 300 gram vlees 59-5 vlees 100 gram vlees 59-4 kaas 200 gram kaas TABAKSKAARTEN. T 68 2 rants. tabaksart. (geldig t/m 8 Februari.) Op 6 Febr. zullen bonnen voor sui- ker, versnaperingen en tabak wor den aangewezen. Niet aangewezen bonnen strook 3. Deze bonnen kunnen worden vernie- tigd. Inwisselingsbon. In de linkerboven- hoek van bonkaart K.L.O. en P 703 komt een bon voor met het nummei van de betr. kaart. Dit is de inwis selingsbon, welke niet van de kaart verwijderd imag worden, want losse bonnen zullen niet geldig zijn ter in- wisseling voor nieuwe bonkaarten. Petroleum. Voor het tijdvak 3 Febr. t/m 15 Maart zijn aangewezen de bonnen 59-1 en 60-1 alg. voor 2 L. petroleum. Petroleum voor kookdoeleinden en verlichting. De volgende bonnen ge ven recht op 4 1. petroleum: A 13 t/m 16 van kaart UA 611; B 07 en B 08 van UB 611; C 04 van UC 611 en D 08 en D 09 van UD 611. DISTRIBUTIEDIENST SLOCHTEREN Vervolg uitreiking bonkaarten, ta- bakskaarten enz. aan zelfverzorgers: Te Siddeburen;. Maandag 3 Febr. 9—12 u. A 1—A 80; 1—4^ u. A 81— A 200; Dinsdag 4 Febr. 9—12 u. A 201—A 300; 14 u. A 301—A 400; Woensdag 5 Febr. 912 u. A 401 A 500; 1—4 u. A 501—A 580; Donder- dag 6 Febr. 9—12 u. A 581—A 610 en A 810—A 855; 1—4 u. B 1—B 90; Vrijdag 7 Febr. 912 u. B 91B 196- Stamkaart en thans geldige bon kaart meenemen. Transportbanden. Aile aanvragen voor transportbanden zijn vervallen verklaard. In de week van 37 Febr. zullen voor loket 2 nieuwe formulie- ren worden uitgereikt aan degenen die noodzakelijkerwijs van een trans- portfiets of carrier gebruik moeten maken. De juiste maat en het totaal aantal rijwielen moet nauwkeurig worden opgegeven (in gebruik zijn- de.) Niet volledig ingevulde formu- lieren worden zonder meer terzijde gelegd. RIJWIELBANDEN. Afgifte formu- lieren 3—7 Febr. Stamkaart mee brengen. Geen formulieren worden uitgereikt aan personen werkzaam in de landbouw en aan leerlingen van scholen. Degenen, die aanvragen lopende hebben behoeven niet opnieuw aan te vragen. Toeslag zware arbeid. Met ingang van de 3e Période (16 Febr. a.s.) ko men personen, werkzaam in de land- en tuinbouw bij zware arbeid we derom in aanmerking voor een toe. slagkaart. Personen, welke zelfverzorger zijn voor méér dan 1 artikel of beschik- ken over tarwe en/of rogge uit eigen oogst of uit dien v. d. werkgever ko men niet in aanmerking en behoe ven geen aanvraag in te dienen. Afgifte formulieren Maandag en Dinsdagmorgen a.s. Bij het inleveren der formulieren dienen de werknemers op te geven bij welke werkgever zij voor het laatst toeslag hebben ontvangen. Personen, die wegens de vorst geen arbeid verrichten kunnen later een aanvraag indienen. Programma van de R.O.N. Zondag 2 Februari: 18.15 R.Oi.N. kleinkoor o.l.v. Théo Westen zingt Noordelijke volks- liederen. 18.40 Sportuitslagen. 18.45 Sport van vandaag. 19.Hilversum II. 19.30 Earnstich wurd fan Ds. D. van Dijk fan Grins. /19.45 Geestelijke liederen (gram.) 20.Sluiting. Maandag 3 Februari: 18.15 De Stem van het Noorden. 18.35 Kwintet Roelof Stalknecht. 18.45 Sportpraatje. 19.Kwintet Roelof Stalknecht. Frysk Programma: 19.15 Stimmen ut it Heitelân. 19.20 Gram. muziek. 19.25 Dr. F. J. Tolsma, psychiater- neurolooch te Ermelo, besprekt ,,Het volkskarakter der Friezen" fan. H. C. Koek. 19.40 Gram. muziek. 19.50 Nijs fan it Boun fan Fryske Toanielselskippen yn Fryslân. H. Cats, foarsitter fan it Boun. sprëkt. 20.Sluiting. Dinsdag 4 Februari: 18.15 De Stem van het Noorden. 18.35 Boekbespreking. 18.45 Alie Ligthart, altviool en An ton Tump, piano. Sonate in c kl. terts van York Bowen. 19.15 Drents kwartier, verzorgd door Drs. J. Naarding. 19.30 Sluiting. Woensdag 5 Febuari: 18.15 De Stem van het Noorden; o.a. J. G. Mulder over Noordelijke watersport. 18.35 R.O.N. sextet o.l.v. Louis Drenth 19.Landbouwkwartier, verzorgd door de Stichtingen van de Landbouw in Groningen, Fries land en Drente. J. E. Linden- berg, Den Hoorn bij Wehe: De teelt van suikerbieten. 19.15 Cyclus „Moderne Kamermu- ziek". 2e vioolsonate (1939) van H. Badings. Ru Sevenhuysen, viool en Ada van Leeuwen, piano. 19.35 Noordelijk strijdkrachtenpro- gramma. „Het is maar een weet!", een kruisvuur van vra gen en antwoorden. De staf van de 5e Mil. Afd. contra de rest van het Garnizoen Groningen- 20.Sluiting. In verband met de kolenschaarste zal de Régionale Omroep Noord niet meer de gehele dag in bedrijf zijn. Het eigen programma blijft natuur lijk behouden. Het doorzenden van het programma van Hilversum II begint eerst om 5 uur 's middags, dat is het uur, dat de zender van Leip zig, welke een zo storende werking op Hilversum II uitoefend, in de aether komt. Ook de zender Hilversum II zelf ontkomt niet aan de gevolgen van de kolenschaarste, deze zal slechts op halve kracht werken.

Het Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 2