fel. Sri. Gemeente KLOKPOEDER Clubavond Zwemclub „Nimph" BOELDAG, Levende Have, Boerenbeslag, Zaal Degenhart Soirée Dansante Feestavond LEZING met Lichtbeelden, Or. H. 1.8. Voetbalver. H. S. C. Boelda g volledig Boerenbeslag Bond voor Staatspensionnering Propayanda-avond, Oud Groene Wezen" „De Dorpsdokter" Het Faillissement Hoe komen wij tôt beter spel bekwame Stokers. Scheepswerf BIJLHOLT - Foxho een flinke jongste Bediende een jongste Kantoorbediend iets gevorderde Kantoorbediend OPPLAKfELLEH Hoesten een Tegenhouder en een Klinkjongen. Rijwielhersteller, RAADSVERGADERINGEN Dan vlug naar 't Centrum Drog.-Optiek „Centrum", een flinke Werkste Voor de KOU en GRIEP Coops Drogisterij, Toezicht op Huiswerk, Drukkerij KREMER Distributieberichten De Heer en Mevrouw Kamps-Ouwehand geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter JOHANNA SOPHIA Sappemeer, 29 Jan.'47. Zuiderstraat 182. Tijd. St. Jozef-Stichting Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoon- tje en Broertje Martinus Bernardus Sappemeer, 27 Jan. '47. Noorderstraat 90. F. H. Roukes. J. H. Roukes-Behling Cisca Tijd. St. Jozef-Stichting Sappemeer. De Heer en Mevrouw v. d. Toorn-Cruiming geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon Hoogezand, 29 Jan.'47 Noordersingel 13. Verloofd A. Pentinga en C. J. de jong Nieuweweg 32. Sportterreinstr. 90. 2 Februari 1947. Qeen ontvangdag. Vrijdag 7 Februari hopen R. Buitenwerf M. W. Buitenwerf-Hel- mes de dag te herdenken, dat ze 25 jaar getrouwd zijn. Foxham, Jan. 1947. Receptie 3.30 - 5.30 in t Café Veentjer Fox ham. Dat ze nog lang voor ons gespaard mogen blij- ven is de wens van Bertha, Bernard, Bertie. S. H. Huisman H. Huisman-Oomkes betuigen hiermede hun hartelijke dank voor de vele blijken van belang- stelling bij de geboorte van hun Dochter onder vonden. Westerbroek, Jan. '47. C. J. Jager en M. van Wijk geven kennis van hun voorgenomen Huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden te Vries op Vrijdag 14 Februari 1947 om 15 uur. Gelegenheid te felici teren na half vier. Winschoten, Febr. '47 Hoogklei 16. Vries, Nieuwestraat A 974. Toekomstig adres: Burg. Venemastr. 38 Winschoten. Folkert Prins en Annie Haarlemmer hebben de eer, U mede namens wederzijdse Ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben te Hoogezand op Donderdag 13 Februari a.s. 's namiddags 2.30 uur Kerkelijke inzegening in de Ned. Herv. Ker te Hoogezand door den Weleerw. Heer Ds. Schmidt 's namiddags uur. Sappemeer, Jan. '47 Slochterstraat 118. Hoogezand, Werfkade 20. Gelegenheid te félicité ren Werfkade 20 van 6 uur. hoopt onze lieve Opoe Wed. E. Visser-Bron Wilhelminastr. 94. Nijverdal. haar 80ste verjaardag te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard moge blijven, is de wens van haar lief- hebbende Kleinkinderen Evert. Dieny Jannes Jouke Werfkade 35, Martenshoek. Voor de vele blijken van deelneming onder vonden bij het overli den van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd en Grootmoeder, betuigen wij onze hartelijkedank Knijpslaan, Jan. 1947. Fam. Postema Tôt ons groot leedwezen overleed bij een vliegongeluk op 26 Januari 1947 onze hooggeachte Directeur, de Heer Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere worden gehouden. Personeel Houthandel Dallinga, Sappemeer. (Filiaal N.V. Dekker's Houthandel Zaandam.) Sappemeer, 27 Januari 1947. Denkt U aan de van de Hedenavond, Aanvang 7.30 uur. Leden en introducé's gra tis toegang. Nog enkele introductiekaarten ver-' krijgbaar Kielsterstraat 7 Slochteren. Op Donderdag 6 Febr. 1947, 's middags 2 uur, zal ten verzoeke van den Heer H. MULDER te Slochterveld, wegens ver- trek, aan diens perceel D 364, publiek contant worden verkocht: als: 1 4-jarige Vos (ruin), zeer mak, beste melkkoe, 1 half vaars, 1 vaars en 1 kalf. als: 2wipkarren,boeren wagen, 2 ploegen (1- en 2-schar.) 2 eggen, schof- feltuig met toebehoren, ploegslede, waaier, aard- appelzeef met roosters, open kruiwagen, zaai- bakje, korenmalerij, hon- dekar, bascule met gew. landhekken, voor- en aehterbinden, ponters, zeef, ll2 H.L. vat, paarde- tuig, melkbussen, drink- vaten, verder kleingereed- schap, partij graszaad- hooi en partij mest. Verder enig Huisraad, w.o. kachel, lamp, tafel, stoelen, enz. en enige rijwielen met onderdelen Te bezichtigen 1 uur voor de verkoop. R. ZW1ERS, Notaris, Zuidbroek. "t medesieiu Pacto - Pactol - Pactolin m. m. v. het Orkest The Five Comradas Aanvang 7 uur. Voetbaîveren Froombos, in 't Café BRAAM Zie adv. 8 Febr. Het Bestuur. te Westerbroek op Woensdag 5 Febr., nam. 7.30 uur, de verwarmde Kerk Spreker Dr. P. GLAS. Onderwerp „De Christusfiguur in de ioop der eeuwen Toegang vrij voor aile belangstellenden. Voor Uw vereniging verzorgen: wij aile voorkomende drukwerken jDRUKKERIJ „D IJ K H U I S"| Sappemeer tel. 214' Slochteren TfHeb M KLOKPOEDER^iMe^ut, Vûift my*t kutëhmdâM an HET GEHEIM IS DOODGEWOON meaJkt allés schootf Op Woensdag 8 Febr. a.s. za lr. A. van Emmenes, Zuidbroek. Notaris Mr. P. H. Velsen te Sappemeer zal op Vrijdag 7 Februari a.s des nam. 1 uur ten ver zoeke en ten huize van den Heer J. P. H. Slim te Zuidbroek publiek en contant verkopen: gekr. Belgen (4 j. br. Schimmelruin en 12 j. Schimmelruin verder als: 3 wipkarren, zaai- machine (Saxonia), cul- tivator, sorteermachinem., 9 zeven (Diadeem), sor- teertafel, 2 dlg. ijzeren landrol, schoffelmachine, maaimachine, zaaitrom- mel 1 H.L., waaier(Amaz.) ploegen w.o. 2 sch., aard- appellosjager, schoffeltuig met aanaarders en stre- pentrekker, verstelbare strepentrekker, eggen w.o. houten en zigzageggen4 dlg. kruiwagens, bascule, haverkist, varkensbak, bankschroef, halve hecto- litervat, paardetuig, ach- ter- en voorbinden, plm. 175 kiembakjes, plm. 250 korenzakken, klein boe- rengereedschappen, als- mede z.g.a.n. karn, vul- kachel. 4 tuinstoelen en bank enz 1e Feesteiijke 's avonds 8 uur, t Hôtel FABER. Aile bekende merken Hoestsiropen. Abdij, Bonnema, Famel, enz. enz. Ook weer onze vermaarde Thijmsiroop en Teersiroop. Hoogezand, n.h. Gem.huis. Tel. 401 Opgevoerd zal worden door de Toneelclub Toneelstuk in drei be- drieven deur J. Fabricius Spreker de Weled. Heer J. TUIN, Lid der 2de Kamer. MUZIEK van de Band van Evelyn Novacek. Toegangsprijs 40 et. p.p Zaal opening 7.15 uur Kaarten af te halen op vertoon v. lidrnaatschaps- kaart 1947 op Zaterdag 8 Febr. 's mid. van 3—5 uur bij J. D. GROENEVELD Nutsgebouw H. KLOK Verl. Zuiderstr. C. JA GER, Martenshoek H. N1EBORG, v. Royenstr. van beroep Fouragehan- delaar, wonende te Sap pemeer, is door het ver- bindend worden der enige uitdelingslijst geëindigd. Hoogezand, 20 Jan. '47. De Curator: Mr. R. H. SM1T. een Lezing houden over het onderwerp Behalve onze eigen leden worden ook de leden van de andere Voetbalverenigingen uitgenodigd deze Lezing te bezoeken. Aanvang 8 uur. Ou» HeSii) Aanmelden N.V. Carton- en Papierfabriek v.h. W. A. Scholten, Sappemeer voor halve dagen, voor het schoon houden der kantoren en andere voor komende werkzaamheden. Fa. Mulder Wortelboer Kees de Haanstraat 72 - Sappemeer VANDAAG Mentha Pastilles Anijs-spiritus voor anijsmelk De beste Hoestdranken Hoeststillende Tabletten Sinaasappel Levertraan Kinine Pillen en Kinawijn Verder nog voor U Bleekwater Sodexloog Kachelpoets SAPPEMEER Nog enige avonduren beschikbaar voor en Bijlessen Wis-, Natuur- en Scheikunde. Br. ond. no. 287 bur. dez INCASSO BANK N.V. SAPPEMEER. (mnl. of vrl.), enige kantoorervaring ol behoorlijke schoolopleiding strekt tôt aanbeveling. Leeftijd plm. 17 jaar, S 1 M O N S* genegen chaufferen te leren of kunnende chaufferen. BISCHOFF - Foxham (mnl. of vrl.) H. TEN HAVE, Jan Huitzingstr. 15, Hoogezand - Tel. 463 Foto's taten Diploma's LIJSTEN wij binnen enkele dagen in. iiau^ci aat Sappemeer TE HOOGEZAND gehouden op Donderdag 30 Jan. 1947. De ingekomen stukken, waaronder zich enige goedkeuringen door Ged- Staten van genomen raadsbesluiten beéinden worden goedgekeurd. Er wordt besloten een tijdelijke kasgeldlening aan te gaan in reke- ning courant bij de Boerenleenbank 2% °/o en bij dezelfde bank een le- ning ad f 100.000 voor de tijd van 1 jaar 1.9 °/n met de bevoegdheid van de Gemeente om deze lening na 6 mnd. volledig af te lossen. De heer EENJES merkt op, dat de ze leningen in verband met de te betalen rente nadelig zijn voor de gemeente, terwijl zij het gevolg zijn van de trage terugbetalingen door het rijk. In verband met haar benoeming bij het B L.O. te Hilversum wordt aan Mej. J. Potjer per nader te be- palen datum eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O.L.S. te Foxhol. Nadat een wijziging in de begro- ting 1946 en de kapitaaldienst 1947 zijn goedgekeurd verklaart de raad dat de oprichting en instandhouding van een naaicursus te Foxhol nodig wordt geoordeeld. Deze verklaring 1s nodig in verband met subsidie. De tekst van het op 3 Januari ge nomen raadsbesluit tôt verhuring van het gebouw der belastingen aan het rijk wordt op verzoek van Ged. mijn 1945/1946 de termijn steeds met een maand wordt verlengd. Mede op verzoek van Ged. Staten wordt de kinderbijslagregeling zo- danig gewijzigd, dat deze zich zoveel mogelijk bij de rijksregeling aanpast. De overeenkomst, die de Gemeente heeft met de N.V. Thermo-Chemische fabrieken, met betrekking tôt hetver- nietigen van afgekeurd vee en vlees zal worden gewijzigd. In verband met het grote aantal woningzoekenden wordt het voorstel de Gem.brandweer niet snel genoeg Hoogkerk, aangenomen met 5 tegen kan ingrijpen te Westerbroek, heeft 2 stemmen. men zich tôt de Inspecteur van de Voor de reinigingsdienst komen B. Brandweer voor de Prov. Groningen en W. met een tarievenschaal van gewend, en deze heeft geadviseerd bij f 2, f 4, f 6, f 8, f 10 en f 12 naar ge- brand te Westerbroek de hulp in te lahg van de huurwaarden. Dit voor- roepen van de Groningse brandweer. Da.ar men zich met de condities kan verenigen wordt hiertoe besloten. Te NOORDDIJK gehouden op 29 Januari. Er is besloten dat bij wijze van overgangsmaatregel aan het gemeen- tepersoneel een salarisverhoging zal worden toegekend. Ongehuwden krij- van B. en W. tôt het yaststellen van g 0/ gehuwden 10 Het per een verordemng betreffende de aan- gone onder deze regeling gifte van woonruimten goedgekeurd.1 Omtrent deze verordening ontwikkelt zich enige discussie. De heer VAN DER POEL stelt een kleine redactie-wijziging voor, welke na uiteenzetting van den Burgemees- ter niet wordt aangebracht. Uit een antwoord van den Voorzit- ter op een vraag van Mevr. v. d. Wal blijkt dat beschikbaar gekomen wo- ningen steeds worden toegewezen aan de dringendste gevallen. valt krijgt een tegemoetkoming in pensioenprijs. Aile leden waren het erover eens, dat de salarissen van het gemeentepersoneel te laag zijn. Na een uitvoerige toelichting werd het voorstel van B. en W. om de ge meente onder te brengen bij de Brandweer van Groningen goedge keurd. Algemeen waardeerde men, dat B. en W. deze zaak behandeld had, daar de zaak dan beter gediend is en het bovendien financiëel een voordeel brengt. De overeenkomst loopt van 1 Maart a.s. tôt 1 Jan. 1952. Met de N.V. Ned. Thermo Chem. Op een vraag van den heer Rubingh antwoord de Burgemeester, dat aan- vragen om een woning dienen te ge- j Fabr. werd wederom een overeen- komst aangegaan. Het vermemgvul- schieden bij den heer Melling. Beroep digingscijfer voor schoolgeld werd is mogelijk bjj den Burgemeester, bepaald op 2, de opcenten op de per- doch alleen schriftelijk. J ^^rie'hefenVan Assen (PvdA), In verband met een vraag van de Dijkhuis (PvdV) en Barkema (AR) het Dorpsver. „Westerbroek" om materi- woord gevoerd hadden werd het voor- Staten zo gewijzigd'""dat cTuidelijk aal voor een op te richten vrijwillige stel van B. en W. om een districts- blijkt dat na verloop van de jaarter- brandweer, omdat naar haar mening ontvanger te benoemen tezamen met stel wordt, nadat de hr. v. Assen op uitbreiding b.v. tôt Waterhuizen heeft aangedrongen en ook de heer Dijk huis het woord gevoerd heeft aan genomen. Er wordt besloten met de boeren leenbank te Middelbert een rekening courant overeenkomst aan te gaan. Aan de Noorddijker Woningbouw j wordt een grondvoorschot verleend I van f 76155. Aan deze stichting zijn 3 bouwterreinen aan de Stadsweg te Oosterhogebrug verkocht voor f 6000 op voorwaarde dat daarop voor Oct. 1947 3 dubbele woningen worden gebouwd. Na de rondvraag volgt sluiting van de vergadering. DISTRIBUTIEKRING MET AGENTSCHAP HOOGEZAND SAPPEMEER. Bijzondere arbeid, waaronder Zeep voor vuile arbeid. De inlevering van de ingevulde naamlijsten voor de 3e en 4e période dient als volgt te geschieden: Hoogezand Dinsdag 4 Febr. '47 des morgens van 912 uur. Sappemeer Dinsdag 4 Febr. '47 des middags van 24 uur. Ook zij, die werkzaam zijn in de landbouw, tuinbouw en veeteelt ko men weer in aanmerking voor toe- slagkaarten. Uitgifte van nieuwe naamlijsten voor de werkgevers uit deze groepen geschiedt als volgt: Hoogezand Maandag 3 Febr. '47 des morgens van 912 uur. Sappemeer Maandag 3 Febr. '47 des middags van 24 uur. De inlevering van deze naamlijs ten vindt eveneens plaats op Dins dag 4 Febr. als hierboven vermeld. Zeep voor artsen e.d. Voor het afhalen van aanvraag- formulieren voor het verkrijgen van zeep voor vuile arbeid kunnen artsen, tandartsen, veeartsen, verloskundi- gen, verpleegsters en gediplomeerde kraamverzorgsters zich vervoegen bij de afd. voorlichting op het kring- kantoor zowel als op het agentschap op Dinsdag 4 Febr. '47 des morgens van 912 uur. Het indienen der in gevulde formulieren onder overleg- ging van de Tweede Distributie- stamkaart vindt plaats op Donderdag 6 Febr. 47 des morgens van 912 uur. DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Agentschappen Zuid- en Noordbroek. De uitreiking Bonkaarten 703 (3e en 4e période) en Tabaks- en Versna- peringenkaarten Q 703 aan zelfver- zorgers geschiedt te Noordbroek op; Maandag 3 Febr. van 24.30 uur voor aile nummers van Wijk D. Voor Zuidbroek is dit op: Dinsdag 4 Febr.: van 24.30 uur voor aile nummers van Wijk D. De na-uitreiking dezer kaarten, zo wel voor niet- als voor zelfverzor- gers, geschiedt te Noordbroek op: Donderdag 6 Febr. van 912 uur voor de Wijken A en B en van 24.30 uur voor de Wijken C en D. Te Zuidbroek is dit op: Vrijdag 7 Febr. van 9—12 uur voor de Wijken A en B en van 24.30 uur voor de Wijken C en D. Voor bovengenoemde uitreikingen dient men mede te brengen, stam- kaart plus de thans geldige bonkaart 701. Zij, die een beroep of bedrijf uit- oefenen, waarin noodzakelijkerwijs van een transportrijwiel of carrier gebuik moet worden gemaakt, en niet van bruikbare banden zijn voorzien, worden in de gelegenheid gesteld om daarvoor aan te vragen. DISTRIBUTIEDIENST TEN BOER. Aanvragen toeslag wegens bjjz. arbeid Belanghebbenden wordt er hierbij op gewezen, dat de aanvragen voor toeslag wegens bijzondere arbeid be- stemd voor de 3de en 4de période 1947' uiterlijk 3 Febr. a.s. op een der kan- toren te Ten Boer, Bedum of Noord- dijk moeten zijn ingeleverd. Na-uitreiking schoenenbonnen op stamkaartnummer 5 (vjjf). De na-uitreiking van schoenenbon nen op stamkaartnummer 5 (vijf) zal plaats hebben voor: Gemeente Ten Boer op Dinsdag 4 Febr. des morgens van 912 uur. Gemeente Noorddijk op Woensdag I 5 Febr. des morgens van 9.3011 uur. Op bovengenoemde data zal tevens nog de gelegenheid bestaan een schoe- nenbon af te halen voor kinderen geboren in de maand Januari van de jaren 1932 t.m. 1946. Stamkaart en inlegvel van betrokkene dienen te worden medegebracht! Frans Roelf. Maandag 3 Febr.'47 P. ENGEL. Zondagsdienst Doktoren HoogezandSappemeer. Febr. Dr. Gischler. Zondagsdienst Doktoren Gem. Slochteren, Febr. Dr. Berg, Scharmer, Dr. van Deth, Slddeburen in Café ROWAAN Zondag 2 Februari Zaterdag 15 Febr. a s. MEVROUW jooocooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooa als REGLEMENTEN, PROGRAMMA^ TOEGANGSKAARTEN, UITNODIG1N- 8 GEN enz. Tevens voor Uw Familiedrukwerk HET ADRES!; Spoedorders in een minimum van tijd. (0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 in houdt heden GEEN Spreekuur. Kp 521 het Hôtel FABER te Hoogezand in 2 extra makke PAARDEN tfdeling HOOGEZAND Maandag 10 Febr. e k. in van Sikko Akkerman, f r--;. vovi GEVRAAGD voor direct: GEVRAAGD GEVRAAGD: GEVRAAGD: GEVRAAGD: Metaal- en Sloopbedrijf, Hoogezand GEVRAAGD: GEVRAAGD Diverse soorten, Lijsten. UR.6ACEEN Een ideaal Laxeermiddel [Verpakking van 40 tabl. 90 et. Wat Mijnhardt maakt is goed. DIVERSEN Net Burgermeisje 17 jaar zag zich gaarne geplaatst als Leerling-Verkoopster. Br onder no. 284 Bureau dezer Gevraagd net Kosthuis voor bejaarde Dame. Br. met op gave van kostgeld enz. onder no. 285 Bureau dezer. te TE KOOJ? een extra best zw b. a s. kalven Vaars of een guste jonge Melkkoe t b c vrij. R Vegter, Kiel-Wfndeweer. Z n een beste 2-jar. vette Vaars, een jonge guste Koe. tevens een partij droog Voerstro, bij H. Woortmeijer, Zuid broek West C 40. beste Meppeler Biggen, Bos, M. Veningastr. 25 Hoogezand. beste afgewende Biggen en onderstel van een Mclkwa gen. J. Oomkens, Borgweg 101 dr, Melkgeit met voer en citroengele Stambonen. Win kelhoek 52, Sappemeer. 4 Witte Leghorn Kuikens Woldweg 25, Kropswolde spint Stambonen en 2 Sur- rogaatbanden bij P. Duime ring, Dorpsstraat 169, Kiel Windeweer. Z. niet. Zaadegge zigzag 5-delig, een 1-scharige Ploeg, electr. Ko renmalerij, Kookpot G. Be geman, Scharmer F 19. Piano. B. J. Bogaerts, Mei doornstr' 2, Hoogezand. een Dressoir en een Linnen kast z g a n., bij H. Wlltjer a. h. Noordbroeksterdiep. N op Zondag. een vooroorl. militair Onder- offic Uniform prima kwal 2 nieuwe Kapstokken (5 ha ken) Kalkwijk Oost 24. een z.g.a n. jekker prachtkw vooroorl. Br. onder no. 289 Bureau dezer. een goede Transportflets met banden. Dorpsstr. 23, Kiel- Windeweer. en 3 jarlge Appel- en Pruimestrulken, Lelmorellen, Lcg. Ovalivolium en Vul- garis voor heggen. Zwarte en rode Kruisbessen ailes N K. gekeurd. Zw. Els 80100 c.M. Populieren enz Tevens gevraagd Appel- en Perepitten J. Kruijer, Boom- kweker, Jagerswijk 41, Sap pemeer Tel 317. Philips Radio met landen- schaal tevens luidspreker pr org. Fongers Damesrijwiel in pr. banden. Divan m. kleed Waterhuizerweg 10 een prima Radio met 3 golf lengten en afstemoog, een Motorcarrier 3'/2 P K enige z.g a n. Rijwielen. Burg v Roijenstr O 156, Hoogezand een moole kl. Kamerkachel- tje kan ook op gekookt wor den, een 1-pers. Ledikant m Spiraalmatras en een Dames Bontmuts. Br. onder no. 290 Bureau dezer. door aankoop Tractorbinder een linkse Zichtmachine met draaiende torpédo en scho venafscheider. A. ten Kate Borgweg post Foxhol een Fongers Damesrijwiel m banden. H. Tepper Wzn Kolham E 323. partijtje Klaverhooi en groene Erwtenstroo H. Kerdijk, Slochterstr. 89, Sappemeer. H L, bruine Bonen. K Dekker, Slochterstraat 56, Sappemeer. nette Damesschoenen m 39 en een Surrogaatband. Sport terrelnstr. 11, Hoogezand. jPlanoklavier met 12 bassen Transportflets met torpédo naaf, een zware Lastdrage en een Damesrijwiel zonder banden. Slochterstraat 14 Sappemeer. Il H L. bruine Bonen, 2 maal 25 M. kwekers Tuinslang Autobinnenband 30 bij Betonvoet van een Druiven kas 1. bij h bij d. 120 bij 0 45 bij 0 18 M., 2 Hand pompen (ijzer) no. 5 en electr. net Morgenmeisje. Slagerij W. Boss, Kielsterstr. 23, Hoogezand. net Dagmeisje. L. Deuntje, Manufacturen, Kerkstraat 13 Hoogezand. voor dag of d en nacht net Dienstmeisje. Mevr. Wolt- huis, Vijverstr 5, Hoogezand een flink Meisje voor de morgenuren van 8'/2 uur tôt 12 uur bi] bejaard echtpaar. Hoog loon. Aanbieding bij B Buining, Spoorstr., Zuid broek. inke Slagersknecht beicend met worstmaken. Slagerij Pol, Sappemeer Kwekersknecht. H. j. Bulle Jzn Kalkwijk W, 28. Knecht of jongen die goed kan melken met Maart of Mei en te koop gevraagd Voeraardappelen bi] R. J. Oomkes, Waterhuizen C 89 twee Kwekersknechten en een Jongen G Dijkhuis Pzn, Hoogezand. een Boerenarbeider goed met paarden kunnende omgaan, ook wel vast werk. Wed. M. Mulder, Achterdiep 16, ^appemeer. fliDke tweede Boerenar beider, woning aanwezig, direct te aanvaarden. O. Hoiting, Slochteren. met Mei a s een vaste Àr- beider, woning beschikbaar door te Velde, Kiel-Win- deweer 149. Zondags niet. met Febr een flinke Boeren arbeider of Jongen tôt Deci of vast, met 1 Mei woning aanwezig of woningruil. Br. onder no 282 Bureau dezer. een lichtere. W. Kleinemeer 134. Vroom, 4 eiken Crapauds plus ron de Tafel, 1 Jaarsma Haard 1 Karpet 3 bij 4 meter, Dres soir met bijpassend Thee meubel, 1 eiken Spiegel. Ook genegen te ruilen tegen pri ma Motorrijwiel. Te bevr Zaterdagmiddag tussen 1 en 5 uur. van Royenstraat 135 bruine Wlntermantel J.Pronk Kees de Haanstr. 52, Sap pemeer. een kiein partijtje Koolzaad stro. H. Middel, Hoogezand een paar nieuwe Schaatsen doorlopers J. Leugs, Klel nemeersterdiep Nz. 19, Sap pemeer. GKVKAAGIi Philips Batteri)-ontvanger compleet met accu en batteri) Te bevr. Woonark „Honk", Kropswolde. grote Insiuithaard of ruilen t. kleinere. Middenstr. 231, Sappemeer. wegens overcompleet een nieuw eikenh. Schrijfbureau (tafelmodel). Noorderstraat 70, Sappemeer. een Dienstmeisje voor of dag en nacht. Mevr. Smit Verl. Hoofdstr. 12, Hooge zand. voor Den Haag in kleln rustig gezln van 3 personen een Meisje of Hulp In de hutshouding. Werksteraan wezig. Was buitenshuis Loon f 70 per maand Aanb. bi) Mevr. Pik, Borgercomp str 2a, Sappemeer. Mevr BenesJonker, „Tin hil", Oosterpark, Hoogezand vraagt een flink Dienstmeisje voor dag of dag en nacht. een Kantoorjuffrouw met M U L O.-diploma. Leeftijd plm. 20 jaar. Br. onder no 283 Bureau dezer. TE KOOP GEVKAAGD Kinderstoel en te koop aan- geboden Schipperskachel. J. de Graaf, Atlantapad 18. hele en gedeelten van In- boedels. Antlek enx. G. Wei»- beek, Bovsn Wuitordiep 91, Veendam. TE HTII K 135 Are Kwekersgrond, ge- legen te Slochteren en te koop 10 Loopvarkens, wo enige Fokzeugen. P. v. Dam, Kolham. GEVONDEN een Duimstok. Te bevr. bij A Scheper, Fabriekskade 28 Hoogezand. Bankpapier. Terugtebek. t. gem. kosten bij H. Niezen, Noordbroeksterstr, 76, Sap pemeer. een wollen D. Handschoen tegen gem k. terugbek. bij Wed Nijburg. Hoofdstraat 67, Hoogezand. VERLOKEN een lederen Portemonnaie van Mach.fabriek Gorter tôt Foxholsterbosch. Terugbez. t. bel. bij Hôtel Faber, Hoo gezand. op Woensdag j 1 te Hooge zand of Sappemeer Auto- wieldop, gemerkt Opel. Te- rugb. t. bel Boelens, Zui derstraat 30, Hoogezand. KOMEN AANLOPEN jonge zwarte Hond m- witte bles. Zuiderstraat 49, gezand. Hoo- RUILJCN een Jongensflets met luchtb. 28 bij IV2 tegen een Meis- jesfiets 26 bi] 1V2 met luchtb, Nevelslaan 11. Westerbroek. WONINGRUIL. rulme Woning aan de Sport- terreinstraat tegen kleinere bij voorkeur Nieuweweg of Centrum Hoogezand. Br. onder no 286 Bureau dezer. VERMIST Herdershond zwart dek. gele poten. Terugteb. t bel. bij K. Heijninga, Nieuweweg 36, Hoogezand. BIEDT ZICH AAN een rustende Landbouwer als Bedrijfsleider genegen mede te werken. Br. onder no, 288 Bureau dezer. TER DEKKING mijn 4 m. iste z. G. wit VI, Reus Ram, zeer moole bouw. Dekgeld f 2. T Albronda. Oudeweg 20, Westerbroek,

Het Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 3