Nu Drooglijn EUs H TEST UW EIGEN Concertzaal Dsgenhart een Herdenkings- avond te organiser „De Olle Vrijgezel" Na afloop BAL! Leesport Boekhandel Coicertzaal Dagenhart Middenstraat Stremming verkeer. Middenstraat Arb. Zaagweniging, SCHEEN s Hz Persor HarmScb: VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS. De A|g. Vereniging DeGronneger Spraok „Rigoletto" Yla afato-op Rat. Gestremd. Christine van Het juiste a< MER Ml Bedii V erbî Wonderwit en BURGERLIJKE STANDEN DISTRIBUEE BERICHTEN ARTEN ONTSPAN î.r te Slochteren hoopt op 14 April in verband met de bevrijding v. Sloch teren. Medewerking wordt ver- leend door die het prachtige Toneelstuk zal opvoeren. Leden en Donateurs heb- ben vrije toegang. Entrée voor niet leden f 1.50 pl. bel. Aanvang 8 uur Zaal open 7.30 uur. Men wordt beleefd ver- zocht op die dag te VLAGGEN. Geslc Een paar beschikbaar. Hc Denkt aan de Voorstelling SLOCHTEREN. Burgemeesteren Wethou- ders der gemeente SAP PEMEER maken bekend, dat het Rijverkeer over de wegens herstelling tôt nadere aankondiging is Sappemeer, 3 April 1947. Burgemeester en Wethouders voorn.: De Burgermeester, A W. Stronkhorst, De Secretaris, J. J. Perdon. Attentie Degenen, die L1D wensen te worden van de op- nieuw op te richten worden verzocht samen te komen op Woensdag 9 April in de Openb. Lag. School, te Kiel-Windeweer, alwaar de Oprichtings- vergadering zal worden gehouden. Het Voorl. Bestuur. voor r( naar SAPPE Rhytmische Gy Ballet, Acrobati voor aile 1 Iedere Woensd Hôtel STRUVÉ. Club voor oud 8 uur 's avonds. voor Snoeic Sproeien, Aanleg en houden var J. L. VOS, Tevens leve aile soorter Struiken en Vrouwe GEVRAAGD een jon voor opli de Wink( Sappe PrimaVerbar Leucoplast Hansaplast Kamferspiriti Maandverbar heeft natuurlijk UW DROGI: Voor Uw muren Rechtzaken DOESBURG DANKT VOOR HET GLAS BIOSCOOP HOOGEZAND Er zijn mensen die denken ailes te weten, van aile markten thuis te zijn, en deswege overal en altijd het hoog- ste woord voeren. Men denke echter aan het Nederlandse spreekwoord „Holle vaten klinken het meest". Wie ■altijd het hoogste woord heeft, doet dat dikwijls om zijn domheid ac'nter vermeende welsprekendheid te ver- bergen. Ontwikkelde mensen gaan niet prat op hun kennis, lopen niet te koop met hun weten. Ieder heeft in deze twintigste eeuw de lagere school bezocht, en degene in wien de wil leefde vooruit te ko- men in de maatschappij heeft na de lagere school-jaren verder gestudeerd, wanneer hij er geen vrije dagen voor 2 ter beschikking had, dan in zijn vrije tijd. En zo*heeft ieder een dosis al- 3 gemene kennis vergaard, kennis die nodig is om in een beschaafd gezel- 4 schap aan het gesprek deel te nemen. Er zijn verschillende bronnen die onze kennis verrijken. Wij noemden reeds het onderwijs, maar 00k de krant draagt er toe bij, goede boeken en de radio. Hoever staat het nu met Uw alge- mene ontwikkeling? Wij zullen U in de gelegenheid stellen Uw algemene kennis op proef te stellen. Op ver schillende gebieden van kunst en we- tenschap stellen wij 5 vragen. Kunt u ze aile vijf beantwoorden, dan is uw kennis op dat gebied uitstekend. Blijft u op één het antwoord schuldig, dan is uw kennis ruim voldoende, bij 3 goede antwoorden is uw kennis voldoende, bij 2 onvoldoende, bij één gering. U kunt uzelf controleren, want on- der aan dit artikel plaatsen wij de 2. antwoorden. De eerste vijf vragen 3. betreffen: KUNST 4. 1. 2. 3. 4. 5. 1; Wie is de schrijver van het boek ,JDe Jordaan''? Weet u wat een fresco is? Wie schilderde Rembrandt? Kent u den schrijver van het be- kende Engelse boek „Paradise lost" (Het Verloren Paradijs)? Wie was de meest veelzijdige Italiaanse kunstenaar? MUZIEK. U kent natuurlijk het bekende 5. 2. 3. 4. heden op de 2de Paasdag met ingang van DINS- DAG 8 APRIL 1947, Noordbroekstei TRICOTAGEF/ vraagt 00k "cor opleidinç Aanmelden 1 Kantc werderweg 155, G Een goed rolle COOPS' Drogis Sapf SAPPEMEER. Woensdagavond werd in café Prins de laatste les gehou den van een trcatorcursus, uitgaande van de Landbouwver. „Sappemeer en Omstreken". De voorz., de heer F. Hommes, bracht namens het bestuur den in structeur, de heer J. W. Stout, dank; de heer J. Kruyer bood hem namens de cursisten een herinnering aan. De heer Stout sprak ten slotte een dankwoord. Woensdagavond werd door ,,0. B.K." nogmaals in 't hôtel „Struvé" een uitvoering gegeven van „De Lindenbôrg", thans ten bate van „Het Groene Kruis". Omtrent de in café Staal ge houden vergadering van de Ned. Bond van Land-, Tuin- en Zuivel- arbeiders vernemen wij nog, dat de heer Schippers een uiteenzetting heeft gegeven van de nieuwe ccfn- tracten in de land- en tuinbouw. De motieven, die hebben geleid tôt het afbreken der fusiebesprekingen tus- sen N.V.V. en E.V.C. werden be- sproken. Ds. C. A. Schenk, Ned. Herv. predikant te 's Heerenberg, en vroe- ger predikant, alhier, is beroepen te Hekelingen. De Afd. H.S. van de Ver. tôt Bev. der Bijenteelt hield Dins- dag ter gelegenheid van haar 15- jarig bestaan een feestavond in het Bontehuis. Door eigen krachten werd het met muziek, zang en voordracht een vrolijke avond. Aan den heer P. Siebring te St. Annen werd het ere-lidmaatschap aangeboden. HOOGEZAND. Ten nadele van den landbouwer J. Buining te Krops- wolde zijn 2 emmers ontvreemd. Op de Kielsterachterweg had een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een vrachtauto, bestuurd door J. W. uit Borgercompagnie zwenktéf zonder een teken te geven haar links, waardoor de achterop komende luxe auto, bestuurd door J. F. v. d. P. uit Veendam tegen de vrachtwagen op reed. De luxe auto werd beschadigd. Bij de Gemeente Politie zijn inlichtingen te verkrijgen over de navolgende gevonden voorwerpen: zakmes, rechter br. glacé handschoen, 3 motorsleutels (New Hudson), munt- Jpiljet, witgeschilderde melkbus met kraan, en verder over een aangelo- pen Dobberman-hond met zwart- witte borst. Donderdagmiddag heeft de heer J. W. Stout afscheid genomen ais leraar aan de Gem. Ambachtschool. De directeur van de school, de heer Hoek sprak den scheidenden leraar toe, wenste hem een voorspoedige toekomst en bood hem, mede namens de leraren een boek aan. De heer Hoek wees voorts op de zware taak welke de heer Stout na de bevrij- ding heeft verricht, toen hij naast leraar 00k wnd. directeur was. De heer Stout werd in Sept. 1942 leraar aan de school. Hij vertrekt nu naar Sneek in zijn geboorteland: Fries- land. Namens de leerlingen (metaalbe- werkers) van de klassen 2a, 2b en 3 bood H. Nieuwold den heer Stout een boek aan, en namens de leerlin gen van de klassen la en lb over- handigde Menko Dontje hem enig rookgerei. De heer Stout sprak een dank woord, waarin hij er zijn vreugde over uitsprak, dat in Hoogezand een nieuwe Ambachtsschool zal worden gebouwd. Hij hoopte, dat deze school in de toekomst zou bloeien. Een nieuwe leraar aan de am bachtsschool zal op 1 Mei in dienst treden, het is de heer Kerkhof uit Groningen. Gediplomeerde leerlingen van de Gem. Avondnijverheidsschool zijn per GADO-bus naar Rotterdam ver- trokken, waar Maastunnel, dokken, e.d. bezichtigd zullen worden. Verder wordt een bezoek gebracht aan het hoogovenbedrijf in IJmuiden. WESTERBROEK. In een in café Huisman gehouden vergadering van de Vrijz. Chr. Gezondheidskol. „Naar Buiten", werd besloten in de maand Mei 3 kinderen gedurende 5 weken naar Lunteren te zenden. Het aantal leden der ver. bedraagt 147; het bestuur bestaat uit Dr. P. Glas, voorz., H. G. de Boer, secr., Mevr. ZeunerVenema, penn., H. Kleefman, Mej. C. Glas, Mevr. Ve nemaLoonstra en Mej. G. Smit. Tôt lidmaten der N.H. Kerx werden bevestigd: Gepke Bosch, Jan H. Zeuner, Jantje Lugtenborg, Sar- kina Tr. Smit en Jantje de Witt. De bij de lezing van den heer Werner over Albert Schweitzer ge houden collecte bracht f 30 op; er werd voor f 16 aan lectuur ver- kocht. In de Alg. Ledenverg. van de Begrafenisver. „Westerbroek", ge houden in café „De Vriendschap", werden de heren H, G. de Boer, voorz. en J. Hogenberg, penn., her- kozen. Er bleek een batig saldo te zijn van f 188.70. Omtrent de benoeming van den heer J. Sagel als contrôleur der personeelsdienst bij de Gelderse Tramwegen vernemen wij, dat het testen 3 uur duurde, en dat hij de enige geslaagde was uit 300 sollici- tanten. ENGELBERT. De plaatselij'ke pluimveever. vergaderde in café Tui- nema o.l.v. den heer T. Groeneveld. Van de rij ksveeteeltconsulervt was bericht ontvangen, dat hij ebn le zing zal houden over kuikenopfok. De heer Eggens gaf verslag van een te Groningen gehouden vergadering Er heeft zich een toneelgroep gevormd, met als doel op 5 en 6 Mei ,.De Laidjeszanger" op te voeren. MUNTENDAM. Dinsdag herdacht de heer Doewe Groote uit Meeden de dag, dat hij 50 jaar geleden in dienst trad van den. heer D. de Wit, landboiiwer te Duurkensakker (gem. Muntendam. Op de receptie was am. aanwezig de heer Hofstee-Aukema, burgemees ter van Meeden, die de heuglijke me- dedeling deed, dat het H.M. de Ko- ningin heeft behaagd den jubilaris te begiftigen met de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. TRIBUNAAL GRONINGEN. Donderdag stond terecht T. J. Jon- ker, 40 jaar, Schildwolde. Hij was lid van N.S.B. en W.A. en meldde zich voor het vsij willigerslegioen Ne- derland, en legde de eed van trouw aan Mussert af. Hij was kok aan het Oostfront. Uit een brief blijkt zijn Nazi-gezindheid en zijn jodenhaat. Terecht stond B. Boelens, een 24- jarige électricien uit Overschild, die vrijwillig bij de S.S. dienst nam, en de eed van trouw aan den „Fueh- rer" aflegde. Hij dook in Schildwol de onder, werd gepakt en kwam dat Hoogezandsters en Sappemeer- sters schonken. Doesburg is door de oorlog ernstig beschadigd. Vrijwel geen ruit is er heel gebleven. Om de ergste nood te lenigen, om te maken, dat ieder ge- zin in Doesburg ten minste een ka- mer bezat met hele ruiten, hebben de Hoogezandsters en Sappemeer- sters glas verzameld. De burgemeester van Doesburg, de heer Keiser is nu de dank van zijn gemeentenaren komen overbrgenen naar onze gemeènten. Hij heeft een bezoek gebracht aan burgemeester De Wit van Hoogezand, aan wien een pul werd aangeboden, en aan tenslotte in Danzig terecht, waar hij Wnd. burgemeester Stronkhorst van tegen de Russen werd ingezet en Sappemeer. krijgsgevangen gemaakt. Een verzoek van zijn verdediger om invrijheidsstelling werd afgewe- zen. TRIBUNAAL VEENDAM. Op 18 dezer zullen terchtstaan Jan Hassing, Zuidbroek en Roelf Olden- burger, Hoogezand. Uitspraak. Heden deed het Tribu- naal uitspraak in de zaak tegen Pieter Hoving, Hoogezand. De beschuldiging werd vervallen verklaard. Terecht stond H. Hommes, Sappe meer (42 jr.) Over 14 dagen zal het tribunaal vonnis wij zen. HIJ DACHT NAAR DE BIOSCOOP TE GAAN. Toen de 22-jarige L. uit Ursum dienst nam .bij de Landstorm kreeg hij allereerst een pak ransel van zijn vader te incasseren. Voor het Bijz. Gerechtshof ver- telde hij te hebben gedacht,, dat dç Landstorm zo iets was dis de arbeids- dienst. En toen hij met zijn compag nie naar België vertrok dacht hij, dat hij naar de Bioscoop ging. Snugger was deze jongeman zeker niet, en daar zag hij 00k niet naar uit. De adv. fiscaal wilde hem nog een kans geven en eiste een voorwaarde- lijke straf. GELDIGE BONNEN. Bonkaarten KA, KB, KC 705 (Serie a.) a-01 brood 800 gram brood a-02 brood 400 gram brood a-01, a-02 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. a-01 melk a-03, a-05 melk a-01 vlees a-02 vlees a-01 algemeen a-03 reserve a-04 reserve a-06 reserve 4 liter melk 7 liter melk 100 gram viees 300 gram vlees 200 gram kaas 1600 gram brood 200 gram kaas 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 705 (serie a.) a-11 brood 800 gram brood a-11 boter 250 gram boter a-12 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. a-13, a-15 melk 12 liter melk a-11, a-12 vlees 100 gram vlees a-11 algemeen 100 gram kaas a-13 reserve 800 gram brood a-14 reserve 90 gram Deense toi- letzeep (voorinlevering uiterlijk 19 Aprii inleve- ren.) a-16 reserve 500 gram rijst of kin- dermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits. Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 705 (bijz. arbeid, a.s. moe- ders en zieken) (serie a.) a-21 brood 800 gram brood a-21 boter 250 gram boter a-22 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. a-21 melk 5 liter melk a-22 vlees 100 gram vlees a-21 vlees 300 gram vlees a-21 kaas 200 gram kaas a-21 eieren 5 eieren De niet aangewezen bonnen van kaart 703 kunnen worden vernie tigd. Scheerzeep. Op bon „Tabak 2 re serve" kan men kopen 50 gr. scheer zeep, 100 gr. scheercrême of 400 gr. snelscheercrême. Mannelijke perso- nen van 18 jaar en ouder, die geen tabakgkaart bezitten, dienen zich tôt dé distributiedienst te wenden. SAPPEMEER 3 t/m 9 April 1947. Geboren: Gerritdiena, d. v. Engbert Blaauw en Gerritdiena Elderman; Maria Hijmiena, d. v. Kornelis Schlu- kebir en Derkie Watermulder; Luitje Victor, z. v. Geert de Boer en Ivone Marie Crislaine Declerq; Aswin Hen- drik Lubbertus, z. v. Karel Geerdes en Lena Velema; Jacoba Adriana Geessiena, d. v. Berend Mars en Ja coba Gerritje Polak, wonende te Noordbroek; Hendrik Hilko, z. v. Egbert Bouma en' Reinje Boddema, won. te Gasselte; Grietje, d. v. Jan Gerrit Blaak en Trient je Lubbers, won. te Hoogezand; Jantje, d. v. Roelf Kasemier en Berendina Jo- hanna Oomkens, won. te Munten dam. Ondertrouwd: Gerhard Pentinga, 20 j., Slochteren en Hillechien Voor- ma, 19 j., Sappemeer; Jakob Hart- man, 23 j., Hoogezand en Tecla Har- manna Frans, 19 j., Sappemeer; Pie ter Koekkoek, 28 j., Sappemeer en Bougien Geertje Benning, 28 j., Gro- ningeîi; Freerk Kruijer, 24 j., Sap pemeer en Gerritjedina Borghuis, 25 j., Groningen. Getrouwd: Pieter Eggens, Slochte ren en Jantje van Delden, Sappe meer; Jan Balkema en Susanna Visker, b. v. Sappemeer; Thijs Hen drik Hassing, Hoogezand en Jantina Damhoff, Sappemeer. HOOGEZAND 3 t/m 10 April 1947. Geboren: Anne, z. v. Thomas Groen- broek en Antje Lubbers, Wester- broek; Wiepke Harm Hëndrik, z. v. Harm Hendrik Vos en Barteldina Martje Dijk, Hoogezand; Koert, z. v. Koert Koerts en Trijntje Ros, Kalkwijk. Ondertrouwd: Egge van der Veen, 26 j., Groningen en Grietje Wierin- ga, 24 j., Hoogezand; Jochem Vis- scher, 23 j., Hoogezand en Geesina Haaijer, 27 j., Slochteren; Klaas Wa- gelaar, 35 j., Hoogezand en Geertje Scholtens, 23 j., Hoogezand; Wilhel- mus Gibcus, 28 j., Hoogezand en Teu- bina Gezina Antonia Meijer, 26 j., Groningen; Hendrik Terburg, 28 j., Hoogezand en Hinderkien Overzet, 24 j., Hoogezand; Jan Anne Kremer, 23 j. en Jantje Pruis, 19 j., b. v. Hoogezand. f Getrouwd: Jan Aten, 25 j., Hooge zand en Jantina Swier, 19 j., Foxhol; Jacobus van Dijk, 22 j., Bilthoven en Martha Jeltina Bieleveld, 20 j., Hoogezand; Petrus Harmannus Joos- ten, 28 j., Kalkwijk en Louisa Ma ria Poelma, 23 j., Lula. Overleden: Hemmina van der Laan, 78 j., wed. van Jan Lameris, Hooge zand; Folkert Pietersen, 68 j., echt- genoot van Aaltje Catharina Koops, Hoogëzand; Hinderika Zuurman, 71 j., echtg. van Eisso Klok, Hoogezand. SLOCHTEREN 3—9 April 1947. Geboren: Jan Thomas, z. v. J. Ho- man en C. Lenting, Schildwolde; Siefko, z. v. H. Hofstede en A. Wes- terkamp, Siddeburen; Henderika Wil- helmina Christiena, d. v. J. H. de Wit en G. M. Wijninga, Scharmer; Willemtje, d. v. G. van der Laan en A. Viel, Siddeburen. Ondertrouwd: B. Klimp, 31 j., Sid deburen en J. Battjes, 23 j., Hélium: B. Ridder, 34 j., Ten Boer en W. Meijer, 36 j., Schildwolde; G. Joos- tens, 25 j. en E. M. Tuinema, 21 j., b. v. Slochteren; D. Scheeringa, 31 j.. Overschild en I. Roelf sema, 27 j., Schildwolde. Getrouwd: G. Bolhuis, 22 j. en A. Bakker, 23 j., b. v. Overschild; H. Poot, 23 j., 's-Gravenhage en G. van der Dijk, 20 j., Kolham; J. Haan, 41 «j., Hélium en M. Draijer, 34 j., Schild wolde; J. Visscher, 23 j., Hoogezand en G. Haaijer, 27 j., Slochteren. Overleden: J. Evenhuis, 69 j.-> echtg. v. D. Benninga, Schildwolde; T. Zuur, 53 j., echtg. v. G. T. Dijkhuis, Kol ham; O. Akkerman, 75 j., wedn. v. G. Homan, Schildwolde; W. van Timmeren, 6 mnd., z. v. J. van Tim- meren en H. Geuze,. Siddeburen, overl. te Groningen. ZUIDBROEK 3 t/m 10 April 1947. Geboren: Marchien Jenny, d. v. Bruin Jongbloed en Janna van der Heide; Jantina Catharina, d. v. An- tonius Wilhelmus Kruisman en Aouktje Grietje Tuze. Ondertrouwd: Pieter Achterhof, 27 j., Zuidbroek en Anje Cornelia van Anken, 28 j., Midwolda. MUNTENDAM 3—9 April 1947. Geboren: Jan Jurrien, z. v. G. Weijer en T. Scheppers. Ondertrouwd: Stado Mulder, 33 j. en Elsiena Visser, 25 j., b. v. Mun tendam. VEENDAM 2—8 April 1947. Geboren: Reinetta, d v. B. Kappen en P. Schrik, O. Pekela; Gerit Jan, z. v. H. Uitti,en en E. Ploeger; Harm, z. v. H. Nijboer en H. Buurmeijer; Hendrik Johannes Jan, z. v. H. Feikens en F Deuling; Jacobus, z. v. G. Seip en G. Schipper, Munten dam; Jakobus, z. v. H. Grimme en A. M. Scheppers; Gezina, d. v. J. de Vries en C. v. d Putte; Otto, z. v. H. Hesse en W. Vos; Wichertje Willemke, d. v. A. Oldenburger en G. C. Westerbaan; Frouwina' Afina, d. v. I. G Brommet en J. A. Jan- sen, Musselkanaal; Willem Gebko, z. v. S. Leeuwerik en G. Eerkes. Ondertrouwd: J. G. Kwant, 31 j., en N. Munneke, 26 j., b v. Veen dam; D. J. F. Riekels, 39 j., Leeu- warden en F. H. Roelf sema, 29 j., Veendam. Getrouwd: B. J. Woortmeijer, Delfzijl en M. G Bakker, Veendam; 1% G. Pick en T. Elzinga, b. v. Veen dam; T. Luppes, Winschoten en A. Tuin, Veendam. Overleden: A. Hergens, 84 j., wed. v. C Pronk; G. J. Caneel, 14 dagen, Wildervank; P. v. d. West, 84 j., wed. v. E. Hamminga; R. Lande- weer, 85 j., wed. v. F Hemmes. „Mrs. MINIVER" Toen, omstreeks een jaar geleden „Mrs Miniver" haar Parijse première beleefde, schreef een der meest ge- zaghebbende Franse critici, dat dit verhaal „van een Engelse familie gedurende de beruchte dagen van de slag om Londen, aangrijpend was door zijn eenvoud en waarachtig- heid". En vanaf dat ogenblik begon zij haar triomftocht over het conti nent, waar zij overal het beste pro- duct der na-oorlogse Amerikaanse filmkunst werd genoemd. Zij werd bekroond met de gouden trophée van de „Academie Award". Er zijn drie eigenschappen, die deze film doen uitsteken boven het- geen mén gewoonlijk ziet: dat zijn spelersmatèriaal, eenvoud en gevoe- ligheid en ten slotte f risse humor. Kortom een der beste films van de huidige productie. Verenigings-Mededelingen GYMN.- EN ATHL.VER. „H.-S." In verband met de bevrijding's- feesten zijn de lesuren in de turnhal te Sappemeer op a.s. Maandag van 78 uur. Aile leden vanaf 12 jaar die deel wensen te nemen aan de turnbet*- I ging te Appingedam -op Hemel- vaartsdag en zich hiervoor nog niet hebben ôpgegeven dienen dit uiter lijk de volgende week op de lessen te doen. De opgave voor deelneming van onze vereniging is reeds be- hoorlijk, doch kan nog beter. Laat niemand die dag ontbreken, daar dit een betoging wordt welke maar zeer zelden in het Noorden van ons land wordt gehouden. VOETBALVER. „KWIEK"? WEOKwiek I. Aanvang 2 uur. Kwiek IIHurry Up. Aanv. 2 uur. Adsp.: Kwiek IFVV. Aanv. 1 uur. WEO—Kwiek II. Aanv. 1 uur. Opst. Kwiek I: J. Bakker, B. Dei- man, p. Helmers, - H. Drent, M. Scheen, B. Scholte Sr., F. v. d. Werff, N. Mulder, G. Scholte, B. Scholte Jr., P. Deiman. Res: D. Dei- man. Vertrek om kwart voor twaalf vanaf Kleinemeersterbrug. Opst. Kwiek II: H. Bodewes, H. Wortelboer, B: Bulder, J. Geling, H. Geling, N. Nagengast, G. Scheen, A. Stokkel, N. Wilbrink, J. Hartman, A. Wajon. Res.: R. Scholtens, H. Mulder, A. Duitser. Opst. Adsp. Kwiek I: R. Schol tens, H. Mulder, A. Teuben, H. Ha- verkort, J. Koeneman, H. v. d. Werff, L. Mulder, H. Stokkel, A. Duitser, A. Mulder, P. Drent. Opst. Adps. Kwiek II: A. Wilbrink, T. Clobus, C. Stokkel, A. Wilbrink, H. Duurkens, H. Geling, J. Londe- man, B. Mulder, G. Londeman, J. Hijlkema, T. Steenhuis. Res.: R. Bo dewes, A. Koeneman. Vertrek per auto om kwart voor twaalf vanaf Kleinemeersterbrug. KWEKERSBELANGEN. V.V.H.S. Volgende wee'k veiling op Maan dag en Donderdag. Het gewicht van Sla I bedraagt 13 K.G., voor Sla II 11 K.G. en van Sla III 9 K.G. per 100 krop. Het gewicht van Komkommers is yoor sortering I 40 K.G., voor sorte- ring" II 34 K.G. en voor sortering III 28 K.G. De veranderingen van gewicht en sorteringen worden voortaan weer zoals vorige jaren gepubliceerd op het bord voor het raam van het vei- lingsgebouw. Sappemeer, 11 April 1947. VEILINGBERICHT H.—S. Donderdag 10 April 1947. Kaskomkommers I f 215240; Idem II f 185205 per 100 stuks. Kroten I f 10; Sjalotten f 12—16; Spinazie f 61—84; Witlof f 45; Sjalot ten f 12—16; Stoofsla f 79—84; Prei f 4650 per 100 kg. Kropsla I f 2628; Kropsla II 11 13 per 100 krop. SIMONS' METAALHANDEL KOOPT DRENTSE TRAMLIJNEN. Naar wij vernemen is door Simons' Metaalhandel en Sloopbedrijf te Hoogezand, overgenomen al het trammateriaal van de trammaat- schappijen E.D.S. en D.S.M., geves- tigd te Hoogeveen. Het enorme ob- ject omvat' o.a. circa 400 km. rails, ongeveer 215000 houten dwarsliggers, ruim 200 diverse wagens en 21 loco- motieven. Met de sloop-werkzaamhe- den zal binnenkort worden begonnen kocht. BEVRIJDING. 13 April 1945. Explosies weer- klinken; hier en daar knallen eni ge schoten. De oorlog gaat over onze plaatsen, een korte worste- ling, die gevolgd wordt naar dat- gene waarnaar we 5 jaren hebben verlangd: de bevrijding. Nog zuchtte een deel van ons land on der de tyrannie van de Duitsers, nog werd er in het Westen honger geleden, maar wij waren vrij. Dat heuglijke feit herdenken wij morgen. Daarom worden vandaag en Maandag feesten gevierd. DE KRAKATAU WERKT. De Indische vulkaan Krakatau werkt weer .Er heeft zich een nieu we krater gevormd en grote hoe- hoeveelheden gassen worden uitge- stoten. Reeds heeft men zware ont- ptoffingen in zee gehoord. (De Kra katau vormt een eilandje in de straat Soenda, tussen Java en Su matra.) CAFéTARIA's IN OVERTREDING. Bij het controleren van een café- taria in een plaats in Zuid-Holland, Constateerden contrôleurs van de C. C.D., dat in een période van 2Ms maand 113.500 gebakjes waren om- gezet (1800 per dag). Voor het bak- ken van deze gebakjes werden de be- nodigdheden op zwarte bonnén aan- geschaft. Zo werden bonnen voor 945 kg. boter en 945 kg. suiker ge- S. V. H. Wedstrijden voor morgen (terrein van Roijenstraat): Dames: SVHSparta 10 uur. Heren: SVH IISparta 11 uur. MIXED HOCKEY CLUB „DASH". Wedstrijden tegen „Daring". Opst. Dames I: H. Benes, L. Olden- ziel (aanv.), G. v. d. Bend, H. Jon- ker, Tr. Kranenborg, J. Hommes, R- Plinsinga, T. Benes, E. Koeneman, A. Smit, J. Mulder. Opst. Dames II: E. Venema, T. Hartlief, A. Kliphuis, A. v. d. Bend, G. Pander, M. Metz, I. Drept, E. Kippenbroek, T. Kranenborg, J. Fa ber, N. Groen. Opst. Heren II: J. Koelma, J. Boer, R. Doornbos, de Bey, J. Mulder, G. Scholtens, L. Smid, J. R. Smit, C. Jager, G. J. de Jong, G. K. de Vries. Vertrek per bus 8.40 vanaf de „Gado". Aanvang wedsrtijden 9.10. Voor Zaterdag 6 uur opgeven bij elftalcommissie per fiets of per bus. APPEL- EN PERENSTROOP VAN DE BON. Minister Mansholt heeft vast- gesteld, dat appel- en perenstroop zonder bon verkocht mag worden. Detaillisten moeten hun voor- raden bij de plaatselijke distribu tiedienst opgeven. FEUILLETON. 58) En die muziek.welk een ge- pot zich te laten strelen door de zoe- te welluidendheid dier klanken. „Ach, ik zou wél altijd, altijd door willen blijven luisterent" fluisterde zij, toen de opéra was geëindigd. „Hoe beviel Philine u?" vroeg Al bert lachend, terwijl hij Alex haar sortie omhing. „Die Philine! Ik vond haar.hoe moet ik 't zeggen? Zulke meisjes doen mij onaangenaam aan; maar misschien komt het daardoor, dat ik ze niet kan begrijpen." „Troost je maar, Mignon! Zij bei- den, de rechten, echten, kregen el- kaar toch!" riep Alex vrolijk uit. Kuno bood tante zijn rechterarm en Mignon de linker. Zo schuifelden zij zoetjesaan het gedrang door. Albert nam afscheid toen hij Alex in het rijtuig geholpen had. „Neen, neen, broertje, ik kan niet tegen achteruit rij den en heb dus een plaatsje naast tante besproken. Mignon is er zo goed tegen bestand en zal je wel naast zich dulden, als je 't haar vriendelijk vraagt." Alex zei dit plagend en kneep daarbij haar broer in de arm, hij mompelde iets, dat veel op een dank- betuiging geleek. Mignon was de diepe schemering dankbaar, die haar blozen verborg. Kuno zette zich naast haar. Alex riep nu plotseling uit: ,,Welk een voldoening, hè, Mignon, dat ze mekaar toch hebben gekregen!" „Zij kregen elkaar", herhaalde de oude freule zacht en op eigenaardi- ge toon. „Ik zou anders 00k heel ontevre- den naar huis zijn gegaan," ver- klaarde Mignon openhartig. „En er niet van hebben kunnen slapen, hè? Gelukkig voor je nacht- rust, dat zij elkaar toch kregen!" schertste Alex en haar broer op de voet trappend, barstte zij in een hel- der gelach uit. Mignon en Kuno moesten er mee instemmen, zo verlokkënd klonk dat dartele, gelukkige lachen. De regen drupte eentonig op de vensterbank. Fee van Forren zat eenzaam in haar salon voor het raam en staarde peinzend op straat. Slechts nu en dan spoedde zich haastig een voorbijganger langs het venster, verscholen onder zijn pa rapluie. Door de gracht gleed langzaam een schuitStil wa's het nu zelfs in een grote stad.... hoe dodelijk stil moest het thans zijn daarginds ln het oude slot. Onbewust dwaalden haar gedach- ten af naar het verleden en Fee huiverde bij de herinnering aan die lange, lange jaren van haar droevgi slecht besteed leven. Maar zij zou spoedig weer alleen zijn, zij wist het wel. Ach, dat scheen nu eenmaal haar lot te zijn. Maar toch, als zij nu weer alleen zou blijven, zou het niet de vrijwil- lige ballingschap zijn van een door leed verbitterd gemoed. Fee voelde zich zo oud en mis- troostig enzij was bang om alleen te zijn. Duidelijk zag zij zich zelf zitten in de diepe vqnsternis van haar vertrek in het sombere kasteel. In de lucht krasten de kraaien, op het plein stapten zij kijvend en tie- rend rond, en zwermen mussen vlo- gen af en aan onder luidruchtig ge- schetter (Wordt vervolgd.) DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND MET AGENTSCHAP SAPPEMEER Na-uitreiking bonkaarten 705, tex- tielkaarten 705 en aanvraagformulie- ren voor 'n brandstoffenkaart '47/'48. De na-uitreiking vap bonkaarten enz. aan norqnaalverbruikers en zelfverzorgers vindt als volgt plaats: Sappemeer: Donderdag 17 April '4r van 24 uur. Hoogezand: Vrijdag 18 April '47 van 24 uur. Bijzondere arbeid, w.o. vuile arbeid De uitreiking van toeslagkaarten en rantsoenbonnen zeep voor de 5e en 6e periôde 1947 vindt als volgt plaats: Hoogezand: Maandag 14 April 1947 van 912 en 24 uur: landbouw. Dinsdag 15 April 1947 van 912 uur: tuinbouw. Van 24 uur: scheepswerven. Woensdag 16 April 1947 van 9—12 uur: overige catagoriën. Van 24 uur: fabrieken. Sappemeer: Donderdag 17 April 1947 van 912 uur: tuinbouw. Van 24 uur: landbouw. Vrijdag 18 April 1947 van 9—12 en 24 uur: overige catagoriën. Zeep voor artsen e.d. Voor het af- halen van aanvraagformulieren MD 233-51 voor het verkrijgen van zeep voor vuile arbeid kunnen artsen, tandartsen, veeartsen, verloskundi- gen, verpleegsters, gediplomeerde kraamverzorgsters, slagers en melkers zich vervoegen by de afd. voorlich- ting op Dinsdag 15 April 1947 van 912 uur. Het indienen der inge- vulde formulieren onder overlegging van de Tweede Distributiestamkaart vindt plaats op Donderdag 17 April 1947 van 9—12 uur. Werkschoenen. In de week van 14 t.m. 19 April 1947, des morgens van 912 uur, kunnen aanvraagformulie ren voor werkschoenen worden af- gehaald en ingediend. Personen van 16 jaar en ouder, die vanwege hun beroep voor werkschoenen in aan- merking komen, dienen alleen dan een formulier af te halen, indien zij na 30 April 1946 nog geen bon voor werkschoenen ''(Engelse werk schoenen inbegrepen) hebben ont vangen. Personen uit bedrijven met meer dan 10 arbeiders kunnen niet individueel aanvragen, doch hun werkgever dient voor hen een col- lectieve aanvraag in te dienen. DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Agentschappen Zuid-en Noordbroek. De nieuwe Bonkaartjes voor a.s.- en jonge Moeders worden te Noord broek uitgereikt op Maandag 14 April van 2—4 uur en te Zuidbroek op Dinsdag 15 April van 2—4 uur. Men dient hiervoor mede te bren- gen berichtkaart en stamkaart. De na/tiitreiking Bonkaarten voe- dingsmiddelen 5e en 6e période en de Textielkaarten VA 705, zowel voor niet- als voor zelfverzorgers ge- schiedt te Noordbroek op Donderdag 17 April van 912 en van 2—4 uur. Te Zuidbroek is deze uitreiking op Vrijdag 18 April van 912 en van 24 uur. Hiervoor dient men mede te brengen stamkaart en de bon- kaart 703. Voor belanghebbenden bestaat ge-i in aanmerking. legenheid, gedurende het tijdvak| Bedrijven met van 14 tôt en met 30 April 1947, tôt het aanvragen van Werkschoenen- bonnen voor personen van 16 jaar en ouder. Dit geldt voor hen die na 30 April 1946 nog geen bon voor gen. werkschoenen (met inbegrip van En gelse werkschoenen) hebben ontvan- Het aanvragen hiervoor kan ge- schieden te Zuidbroek, 's Maandags, Woensdags en Donderdags van 9— 12 uur, te Noordbroek Dinsdags en Vrijdags van 912 uur. Bovenstaande geldt eveneens voor bedrijven met 10 of meer pesronen waarvoor dan een collectieve aan vraag kan worden ingediend. Stamkaarten dienen telkens te worden medegebracht. DISTRIBUTIED. SLOCHTEREN. (Gelieve deze publicatie te bewaren) Uitreiking Brandstoffenkaart TA 707. Tegen inneming van het volledig ingevulde aanvraagformulier, welke bij de vorige uitreiking werd mee- gegeven, en van het restant van de oude brandstoffenkaart, waaraan zich de bon 72 BV bevindt, worden de nieuwe brandstoffenkaarten aan rechthebbenden uitgereikt Huisbrandolieverbruikers dienen zich op het Distributiekantoor te vervoegen. Personen, die bon 72 BV om de een of andere reden niet kun nen inleveren, komen thans niet voor een kaart in aanmerking, doch die nen wel hun aanvraagformulier in te leveren. publicatie. Men lette vooral op de invulling van het juiste huisnummer en de stamkaartnummers. Kamerhuurders moeten niet met het gezin meege- rekend worden. Men overtuige zich bij het in ontvangst nemen terstond of de juiste kaart werd ontvangen. Recla mes achteraf worden niet in be- handeling genomen. Tevens wordt er op gewezen, dat bij verlies geen vergoeding plaats vindt. Voor ophaaldiensten wordt apart zitting gehouden. Inlichtingen hier- over worden op het D.K. verstrekt. De uitreiking vindt als volgt plaats: Te Slochteren (café Degenhart) Maandag 14 April 9—12 uur D 1— D 160; 14 uur D 161D 330. Dinsdag 15 April 912 uur D 331 D 514, 1—4 uur C 1—C 160. Woensdag 16 April 912 uur C 161—C 300, 14 uur C 301—C 450. Te Kolham: Donderdgà 17 April 8—12 uur E 190—E 400, 1—4 uur E 401—E 600. Te Harkstede: Vrijdag 18 April 9—12 uur G 1—G 160, 1—4 uur G 161—G 320; Maandag 21 April 9— 12 uur F 1—F 125, 1—4 uur F 126 —F 250. Te Siddeburen: Dinsdag 22 April 9—12 uur A 1—A 160, 1—4 uur A 161A 330; Woensdag 23 April 9— 12 uur A 331—A 500, 1—4 uur A 501A 660; Donderdag 24 April 9— 12 uur A-661A 855. Te Overschild: Vrijdag 25 April 9%12 uur aile huisnummers. Stamkaarten van aile gezinsleden meenemen, alsmede het volledig in- gevuld aanvraagformulier en res tant van de oude brandstoffenkaart met bon 72. Eigenaren van paarden wordt me- degedeeld, dat op bovenstaande zit- tingen tevens aanvraagformulieren voor Weggeldbelasting verkrijgbaar zijn. De aangifte voor deze belasting moet vôôr 1 Mei a.s. geschieden. Ter attentie van Slagers en Manu facturiers. Ingaandé 13 April a.s. moeten de slagers hun vleesbonnen in veelvouden van 10 rantsçenen in leveren. Aanvullen met hoogstens 9 rantsoenen nieuwe bonnen. De pas aangewezen textielbonnen A en B mogen, mits gesorteerd op- geplakt, op 1 opplakvel voorkomen. DISTRIBUTIEDIENST TEN BOER. Na-uitreiking bonkaarten 5de en 6e période en textielkaarten VA 705. Gemeente ten Boer op Maandag 14 April van 9—12 en van 13.30. Gemeente Noorddijk op Woensdag 16 April van 9.30—12 en van 1—3.30. Bovenstaande uitreiking geldt zo wel voor zelfverzorgers als voor niet-zelfverzorgers. Stamkaarten als mede de thans geldige bonkaarten voedingsmiddelen voor de 3e en 4e période 1947 dienen te worden mede gebracht! Aanvragen om werkschoenen. In het tijdvak van 14 t/m 30 April zal wederom de gelegenheid bestaan aan te vragen voor werkschoenen voor personen van 16 jaar en ouder. Zij die na 30 April 1946 >een bon voor gewone of Engelse werkschoe nen hebben ontvangen komen niet 10 arbeiders of minder dienen individueel aan te vragen terwijl bedrijven met meer dan 10 arbeiders hun aanvragen collectief moeten indienen. In het laatste geval kan volstaan worden met één formulier, ondertekend door den bedrijfsleider en met bijvoegmg van een lijst waarop vermeld na- men, adressen en stamkaartnummers van de betrokken arbeiders, alsme de aard der werkzaamheden. Bij inlevering der aanvraagfor mulieren dienen de stamkaarten der betrokkenen te worden overgelegd. DISTRIBUTIED. MUNTENDAM. Na-uitreiking Bonkaarten 705 en Textielkaarten VA 705. Muntendam Dinsdag 15 April van 24 uur. Aanvraag Werkschoenen. Perso nen, die volgens beroepenlijst voor werkschoenen in aanmerking komen en na 30 April 1946 nog geen bon hebben ontvangen, kunnen hiervoor van 14—30 April een aanvrage in dienen. Voor Muntendam: Maandag, Woensdag en Donderdag van 9—12 Bedrijven met meer dan 10 man personeel, moeten collectief aanvra gen. De stamkaarten moeten zowel bij afhalen als indienen van de for mulieren worden overgelegd. DISTRIBUTIEDIENST VEENDAM. De na-uitreiking van de bonkaar ten voedingsmiddelen en textiel kaarten 705 voor niet-zelfverzorgers heeft plaats op Dinsdag 15 April en Hierover volgt nadere voor Zelfverzorgers op Woensdag 16 April '47.

Het Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 2