VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS SPORT-ALLERLEI, IN DE BEKLAAGDENBANK Watgeeftde Radio? BURGERLIJKE STANDEN NieuWe Bonnen BIOSCOOP HOOGEZAND Programma van de R.O.N. GAAT ENGELAND BESPAREN OP DE ROKERIJ TINBAGGERMOLEN TE WATER GELATEN. Kort Wijdingswoord Heeft ons leven zin? Distrîbutieberichten SAPPEMEER. Onder vooAitter- schap van den heer J. Boit hield de Ned. Onderwijzers Vereniging haar jaarvergadering in het „Bontehuis". De jaarverslagen van seeretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Er werd besloten de contributie te verlagen. Het oude bestuur, bestaande uit de heren J. Boit (voorz.), A. G. Lar- moyeur (secr.), G. Kuipers (penn.), H. Schreur, G. Siems, H. Dolfin en J. A. Kampen, werd herkozen. In het perceel Luth. Kerkstr. 64 ontstond door het in brand gera- ken van een petroleumstel, het begin van brand. Het gelukte de bakkers- knecht W. Hartman het vuur met emmers water te doven. Aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen slaagde onze plaats- genoot, de heer J. H. Brûst als in génieur, richting tumbouw. HOOGEZAND. Van de werf van Gebr. Coops is Vrijdag met goed ge- volg te water gelaten een tanklich- ter van de afmetingen 28 x 6.10 x 2.15 meter. Het schip, gebouwd onder toezicht van het Bureau Veritas, is bestemd voor de Biliton Mij. in Indonesië. De kiel wordt gelegd voor een- zelfde type schip. NOORDDIJK. Nadat de heer W. H. Slieker van Groningen een uit- eenzetting van het NIWIN-werk had gegeven, werd een plaatselijk comité opgericht, waarin zitting namen de heren Ds. Veenstra (voorz.), K. Dij- kema (secr.-penn.), K. Tj. Bos, J. B. Appeldoorn, W. Grasdijk, Jac. Veen stra, R. Blaauw en G. Schoonveld Jr. De vergadering stond onder leiding van burgemeester Kuipers. WESTERBROEK. De afd. Wester- broek van de P.v.d.A. hield haar jaarverg. in café Huisman. Na het openingswoord van den heer de Boer bracht de penningmeester, de heer J. Luiken het financieel verslag uit. De kas sloot met een batig saldo van f 52.70. Wegens ziekte van den 2en secr. werd zijn jaarverslag niet uit- gebracht. De bestuursleden H. G. de Boer (voorz.) en J. Luiken (penn.) werden herkozen, tôt leden van de kascomm. werden benoemd de heren K. Sagel, J. Pieters en F. Bosscher. In de maand Juli zal de reisclub - ,,De Pinksterbloem" van de P.v.d.A. een autotocht maken naar Lunteren De buurtver. „Meo" gaf een ge- slàagde toneelavond in café „De Vriendschap", waarvoor grote be- langstelling bestond. SLOCHTEREN. De Ver. Het Groe- ne Kruis hield, onder voorzitterschap van den heer G. S. X. Garrelts, Don- derdagavond een algemene ledenver- gadering in café Degenhardt. Het jaarverslag van den secr. den heer P. Luxema, werd goedgekeurd als- mede het jaarverslag van den secr.- penningm. van de T.B.C.-Commissie den heer J. Bos. Het jaarverslag van den penningm. den heer Kreijer ver- meldde aan inkomsten f 22993.88 en aan uitgaven f 19295.85, voordelig saldo f 3698.03. Het reservefonds sloot met een voordelig saldo van f 5625.33. De boeken van den pen ningm. T.B.C.-commissie gaven aan als inkomsten f 10390.64, uitgaven f 7573.73, voordelig saldo f 2816.91. De heer Brons bracht verslag uit na- mens de kascommissie, waarop den beiden penningm. décharge werd ver- leend. In verband met het periodiek aftreden van den heer Ridderbos als lid van de kascommissie werd be noemd de heer J. Kruizinga. De af- tredende bestuursleden werden allen herkozen. In de vacature B. Knoop werd voorzien door verkiezing van den heer J. Ridderbos, die tevens werd verkozen als lid van de T.B.C.- commissie. Tenslotte werden de be- grotingen voor 1947 vastgesteld. Op een vraag uit de vergadering of het mogelijk is tôt woningverbetering over te.gaan, indien in een sanatori um geen plaats is, werd geantwoord dat de T.B.C.-commissie zich in ver- binding zal stellen met de Inspec teur van de Volksgezondheid. MUNTENDAM. Door B. en W. werd met ingang van 1 Juni tôt ambtenaar van Sociale Zaken in tij- delijke dienst benoemd de heer A. M. van Dijk, tôt ~dusver volontair ter secretarie. VEENDAM. Donderdagavond had onder grote belangstelling de ope- ning plaats van de 80e bondswed- strijd van de Noord-Ned. Kegel Bond, welke in verband met het 50-jarig bestaan van de Veendammer vereni ging ,,Anti-Poedel", alhier wordt ge- speeld. Het welkomstwoord werd gespro- .ken door den voorzitter van ,,Aftti- Poedel", oud-burgemeester H. K. Venema van Scheemda. Vervolgens voerden het woord burgemeester Hoogkamp van Veendam en de heer M. Timmer, oud-Veendammer en lid van het hoofdbestuur van de Ned. Kegel Bond, die een gouden kegel aanbood. De opening van het t'ournooi ge- schiedde door den voorzitter van de N.N.K.B., de heer T. Albronda uit Sappemeer. Door verschillende zustervereni- gingen waren aan „Anti-Poedel" bloemen gezonden. „LAND ZONDER WET Een film, die, spelend in dè bin- nenlanden van Australië, een beeld geeft van de strijd tussen recht en tyrannie en waarbij aan het eind de tyran niet aan zijn gerechte straf ontkomt; een thema dus, dat reeds vele malen behandeld is, maar dat niettemin èn door het gegeven èn door de manier, waarop zij wordt vertolkt, waarbij het element span- ning in grote mate aanwezig is, nog steeds bij velen tôt de geliefde soort rolprenten blijkt te behoren. „HET RECHT OP GELUK". Gevoelvolle momenten het be- treft hier een experiment van een spierzenuwbehandeling bij een geval van kinderverlamming en spel, dat zich volkomen voegt in het kader van dit gegeven, zijn wel de voor- naamste elementen van deze een- voudige, maar toch gevoelvolle rol- prent. L. VOETBAL. Programmawijziging: Het voetbal- programma in District V is als volgt gewijzigd: AchillesHSC, Frisia Velocitas, HeerenveenEmmen, SneekV eendam. HANDBAL. Doordat de afd. Drenthe niet meespeelt, worden de afdelingswed- strijden (2e kl.) dames en heren van het district Noord van het Ned. Handb. Verb. morgen te Sneek ge- houden. (Aanvankelijk zouden zij in Assen plaats vinden). Uit ons ray on spelen mede de dames S. Klok, J. Buining, T. Wildeveld (allen SV H) en Boersma (SGV) en de heren Brink (WIK), Willinge, Holtrrian en Luppes (Inst. Hommes), Schaap, Heerlien en Prins (SVH) en Hom mes (SGV). KEGELEN. De wedstrijden te Veendam. Op de eerste avond van de kegelwedstrij- den te Veendam, werden de volgen- de resultaten geboekt: Korps: 260- 235-234; Vrije baan Heren: 39-38; Vrije baan Dames 35-33; personele baan 94, kampioensbaan 64. HELGOLAND DE LUCHT IN. Gisteren zijn de Duitse fortificaties op het eiland Helgoland tôt ontplof- fing gebracht. Tonnen munitie hadden de geal- lieerde troepen op het eiland ge bracht. Om 11 uur 59 minuten en 57 seconden werd deze munitie tôt ont- ploffing gebracht. Tôt op een afstand van honderden kilometers was de explosie hoorbaar. Als strategisch punt heeft Helgo- land^afgedaan. WAT WIJ IN 1946 CONSUMEERDEN Weet u wat het betekent ieder van zijn natje en droogje te voorzien. We klagen allemaal wel eens, dat we zo weinig krijgen op de bon. Maar wan- neer wij de cijfers bekijken van wat wij Nederlanders in 1946 op de bon kregen, dan worden we een tikje duizelig. En daarbij is nog niet eens begrepen hetgeen in de zwarte han- del verdween. Hier volgen de cijfers, die wij ontlenen aan „Het Parool": De 9.000.000 Nederlanders consu- meerden tezamen 155.000.000 kg. sui- ker en jam, dronken het aftreksel van 12.700.000 kg. koffie en 6.200.000 kg. thee. Hoeveel brood we aten: het is bijna niet uit te spreken. Liefst maar even 1.154.000.000 kg. Daarop smeerden we 41.900.000 kg. roombo- ter. Margarine en vet ten bedrage van 87.700.000 kg. konden we dan voor andere doeleinden gebruiken. Vlees, al klagen we nog zo, kre gen we ook niet in geringe mate, ni. 102.100.000 kg.; melk 1.251.800.000 L. (of 140 liter per Nederlander). Ten slotte zal u interesseren hoe veel sigaretjes wij rookten, welnu dat waren er 8.799.200.000 of bijna 1000 per hoofd van onze bevolking. V.S. ERKENNEN DE REPUBLIEK INDONESIë DE FACTO. Op Java, Sumatra en Madoera hebben de V.S. de Indonesische re- publiek de facto erkend. Op het ge- bied van buitenlandse en econo- mische betrekken zullen de V.S. de Nederlandse souvereiniteit blijven er- kennen. PENSIOENFONDS VOOR DE LANDBOUW. Nàar het ministerie van Sociale zaken meldt, wordt met het oog op het binnenkort in te stellen pensi- oenfonds voor de landbouw, met spoed een wetsontwerp gereed ge- maakt, ter regeling van deze mate- rie. Dit fonds zal niet alleen toegan- kelijk zijn voor het personeel, maar ook voor de werkgevers en de zelf- standig werkenden. Zondag 20 April: 18.30 R.O.N.-kleinkoor o.l.v. Théo Westen. 1 18.55 Sportuitslagen. 19.Sport van vandaag. 19.15 Hilversum II. 19.45 Ernstig woord door Adjudant K. A. Offenberg van het L. d. H. te Groningen. 20.Sluiting. Maandag 21 April: 18.De Stem van het Noorden. 18.20 Ate de Vries zingt liedjes. Aan V de vleugel Laura Paulissen. 18.45 Sportpraatje. 19.Hilversum II. 19.40 Gram. muziek. 19.45 Drents kwartier door Dr. R. D. Mulder. 20.Sluiting. Dinsdag 22 April: 18.De stem van het Noorden. 18.20 Het Groninger Strijkkwartet. Strijkkwartet van Debussy. 18.50 Declamatie van werk van Gro ninger dichters door Mej. J. J- Chr. van der Werff uit Wil- dervank. 19.Hilversum II. Frysk Programma: 19.15 Stimmen ut it Heitelân. 19.25 Gram.muziek. 19.30 Prof. Dr. J. H. Brouwer lest foar ût it wurk fan. H. de Jong. 19.45 Sluiting. ECONOMISCHE POLITIERECHTER Voor de Economische politierech- ter te Groningen verschenen drie Zuidbroeksters, het waren J. B., E. v. d. V. en H. Z. De beide eerstge- noemden hadden koolzaad laten uit- persen bij H. Z. en daarbij hadden ze zich aile drie schuldig gemaakt aan strafbare feiten, want het voor- handen hebben van koolzaad is even- goed strafbaar als het uitpersen er- van. v. d. V. kwam eraf met f 15 boete of 15 d. h.f J. B. moet wat meer betalen, hij werd veroordeeld tôt f 20 boete of 20 d. h., en H. Z., die zijn oliepers voor iedereen be- schikbaar had gesteld, die hem maar goed daarvoor wilde belonen, kreeg f 75 boete of een maand hechtenis. TRIBUNAAL GRONINGEN. Joh. Klaassens, 54 j. te Slochteren, heeft voor de oorlog lange tijd in Duitsland gewoond, en verdiende daar als melker de kost. Blijkbaar beviel het hem zo goed, dat hij be- smet werd met nazi-smetten. Toen hij terugkwam was hij een Hitler- aanbidder geworden. Het portret van den „Fuehrer" kreeg een plaats in zijn kamer, en hij toonde zijn ge- zindheid door het uitsteken van èen hakenkruisvlag. Bovendien stelde hij zijn huis open voor Duitse militai- ren. In een cafétje te Groningen heeft hij S.S.-ers verteld dat G. Tuizinga beweerd had, dat in Duitsland Joden werden vergast. Aan de politie ver- telde hij hetzelfde. Tuizinga werd gearresteerd en in een concentratie- kamp opgesloten. De verdediger, Mr. Buwalda trachtte aannemelijk te maken dat besch. T. niet verraden had, maar dat hij loslippig geweest was. We gens de hoge leeftijd (54 j.) van besch. en zijn invaliditeit vroeg hij onmiddellij ke invrij heidsstelling. TRIBUNAAL VEENDAM. Op 25 dezer zullen o.m. terecht staan: Menko R. Lanting, 39 jaar, Hoogezand, thans woonachtig te Gro ningen en Harm Dieterman, 26 j. le Hoogezand. DE MISDADEN, DIE-DE S.S. IN AUSCHWITZ BEDREEF. Kinderen werden levend verbrand. In het procès, dat thans gevoerd wordt tegen de S.S.-officieren van het kamp Auschwitz is een Poolse De Britse minister van Financiën, Hugh Dalton is aan het piekeren hoe hij deviezen kan sparen, en even stonden zijn gedachten stil bij de rokerij. Dat bracht hem op een lumi- neuze idee. Hij zei tegen de Engel- sen: Rook langzamer, doe wat lan ger met je sigaret. Maak het peukje wat korter, en klop je pijp wat la- ter uit. Dalton heeft berekend dat Enge- land 30.000.000 per jaar zou kun- nen besparen, indien een kwart min- der tabak in rook zou worden omge- zet. Van de Werf Gusto te Slikkeveer, die 10 jaar heeft stilgelegen, werd op 17 dezer het eerste vaartuig van grote afmetingen na deze rustperio- de, te water gelaten. Het was een zee-tinbaggermolen, bestemd voor de Biliton Mij. De tewaterlating ging met feeste- lijkheden gepaard. journalist, Isray Bieski, die twee jaar in het kamp heeft doorgebracht als getuige gehoord. Bieski verklaarde, dat in de zo- mermaanden van 1944 duizenden kinderen levend werden ver brand. Om het geschreeuw van de kinderen enigszins te over- stemmen speelde een groot or- kest slepende melodieën, zoals „An der schône blauwe Donau". Gedurende 3 maanden werden de kinderen op deze manier uit de weg geruimd, omdat een van de gaska- mers defect was geraakt. Somtijds had een S.S.er medelijden met de kinderen en dan sloeg hij deze eerst de schedel in, alvorens ze op de met benzine overgoten brand- stapel te werpen. Maar in het alge- meen smeet men ze erop, terwijl ze nog bij het voile bewustzijn waren. De commandant van Auschwitz. Hoess, werd, zoals bekend, ter dood veroordeeld. Het vonnis is met de strop voltrokken. BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. VERHOEVEN. De bisschop'swijding van Mgr. Ver- hoeven is vastgesteld op Hemel- vaartsdag in de kerk van St. Petrus te Oisterwijk. De Bisschop van den Bosch, Mgr. W. Mutsaers zal den nieuw-benoemden bisschop de H. Wijdingen toedienen. Indien er geen doden opgewekt worden, laten we eten en drinken want morgen. sterven wij: (1 Cor. 15 32). In de Christèlijke kerk is de aandacht (t meest gericht op het Kerstfeest. Dit feest wordt ook wer- kelijk gevierd. De Goede Vrijdag en 't Paasfeest staan daarbij vergeleken in de schaduw. In de Oosters-ortho- doxe kerk in Rusland is dit anders. Daar is het Paasfeest het hoogtepunt. i 't Zou wel eens kunnen zijn dat de Russische kerk hiérin dichter bij de bij bel staat dan de kerk in het Westen. In de bij bel neemt het Paasgebeuren tenminste een cen trale plaats in. De Heer is opgestaan. Dat is de boodschap waarmee de apostelen de wereld intrekken. De opstanding werpt licht op het ge- hele leven en werk ^an Jezus. De opstanding is de sleu'tel van het ge- hele evangelie. Dit echter niet alleen. De opstanding werpt ook licht op ons leven en werken in deze we reld. Jezus' opstanding is immers de belofte van onze opstanding. Paulus schrijft indien Christus niet opge staan is, staan ook de doden niet op en als de doden niet opstaan is Christus niet opgestaan. Het ene is het gevolg van 't andere. Heb nu eens 't geval dat Christus niet was opgestaan, dan zou de enige levens- houding zijn: eten, drinken en vro- lijk zijn. Dan valt immers het zwaartepunt in dit leven van geboor- te tôt dood. Dan blijft er niets andèrs over dan van dit leven te nemen wat er van te nemen valt. Hierin is Paulus heel eerlijk. Velen leven in- derdaad zo. Ze hollen van 't ene ple- Zier naar 't andere. Ze buiten dit leven uit voor eigen genot. Voor wie de opstanding van Christus geen wer- kelijkheid is blijft er inderdaad niets anders over dan zo'n leven. Ernst is hier niet nodig want dood is dood en daarna niets meer. Maar nu Christus is opgestaan. Er is ons een uitzicht geopend op een nieuwe toe- komst. De doden zullen opstaan. Wie dit gelooft weet ook zijn leven tus sen geboorte en dood daardoor be- paald is ons leven en werken, op de plaats waar we gesteld zijn krijgt dan ook zin. Ailes is dan opgenomen in 't grote plan van God met deze wereld. Het gaat niet naar (konder- gang toe, al lijkt 't er vaak op, maar naar de nieuwe aarde waarop ge- rechtigheid woont. Na Pasen zijn er maar twee mogelijkheden: dol vrolijk je uitleven of vechten. Een midden- weg is er niet. Kropswolde. Tj. A. SAPPEMEER 10 t/m 16 April 1947. Geboren: Grieto, z. v. Simon Wes- terhof en Leentje de Haan; Wessel, z. v. Jan Bakema en Ephemia Brui- ning; Harm Geert, z. v. Berend Jo- hannes Bos en Harmâ Ernstina Dost, Charles Jan Otto, z. v. Jan Otte Schutte en Stijntje Knoop, won. te Hoogezand; Garrelt Reinder, z. v. Tonnis Jager en Gesina Grietje Schrage, won. te Noordbroek; Men- so, z. v. Roelf Wolthuis en Aaltje Bos; Elzo, z. v. Pieter Hiddinga en Aagje Boiten; Chris, z. y. Harm Sterenborg en Geessie Meijer, won. te Hoogezand; Anna Hinderika, d. v. Theodorus Andrëas Scheen en Titia Bouman; Klaas, z.v. Hindrik Schnuck en Jantje Rutgens, won. te Hooge zand; Egberdina, d. v. Hindericus Wilthof en Klaziena Eggens, geb. te Hoogezand. Ondertrouwd: R. F. Kremer, 28 j., Sappemeer en T. J. Zeef, 24 j., Hoo gezand. Overleden: Roelof van Dalen, 84 j., wedn. van Antje Wever; Hillechina Drost, 62 j., echtg. v. Pieter Blaauw; Gerben Augustinus Reinek, 44 j., echtg. van Hinderika Kok. HOOGEZAND, 10—17 April 1947. Geboren: Wiepke Hiltje Anna, d. v. Harm Hendrik Vos en Barteldina Martje van Dijk, Hoogezand; Jan, z. v. Luppo Veendorp en Wija Kroeze, Martenshoek; Egberdina, d. v. Hin dericus Wilthof en Klaziena Eggens, GELDIGE BONNEN. Voor het tijdvak van 20 April t/m 3 Mei 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 705 (Serie a.) a-02 algemeen 500 gram suiker, bo- terhamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz. of 500 gram choco- lade of suikerwerk. a-03 algemeen 250 gr. zachte zeep Bonkaarten KD, KE 705 (serie a.) a-12, a-13 algemeen 250 gram suiker, boterhamstrooise^ enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 grapti choco- lade of suikerwerk a-14 algemeen 250 gram zachte zeep „a-17 reserve 250 gram zachte zeep Bonkaarten MA, MD 705 (bijz. arbeid, a.s. moeders) (serie a) a-21 suiker 250 gram suiker, boter- hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk. Tabakskaarten enz. QA, QB, QC 703. 69-1 tabak 3 rantsoenen tabaksart. 69-2, 69-3 tabak 2 rants. tabaksart. 69-1 versnaperingen 200 gr. chocola de en/of suikerwerk of 200 gram suiker, boter- hamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 69-3 versnaperingen 100 gram choco lade en/of suikerwerk of 100 gram suiker, boter- hamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. RADAR STATION WORDT JEUGDHERBERG. In de dùinen bij Schoorl bouwden de Duitsers een radarstation. Het gebouw staat er nog en wordt thans ïngericht als jeugdherberg van de weg_ en Burg. DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND MET AGENTSCHAP SAPPEMEER Uitreiking bonkaarten 707, genot- mifldelenkaarten en brandstoffen- kaarten TA 707. Voor deze uitreiking dienen te worden medegenomen: 1. de Tweede Distributiestamkaar- ten van aile gezinsleden; 2. aile bonkaarten 705, waaraan de inwisselingsbonnen voorkomen. Losse inwisselingsbonnen worden niet- aangenomen! 3. het volledig ingevulde en on- dertekende aanvraagformulier voor het ver krijgen van een brandstof- fenkaart. 4. het restant van de oude brand- stoffenkaart T 606, waaraan bon 72 BV. Uitsluitend zij, die voldoen aan het onder punt 3 en 4 gestelde, kun nen bij deze uitreiking worden ge- holpen. Voor hen, die nog niet in het béait zijn van een aanvraagfor mulier alsmede voor bijzondere ge- vallen volgt nog een nadere mede- deling omtrent het afhalen van de brandstoffenkaart. De bonkaarten 1 t/m 80; 1011 uur Hoofdstraat[ rest; 1111.45 uur Heveapad, J. Huitzingstr., Zuiderlaan en Vijver- straat. Gemeente SAPPEMEER. Niet-zelfverzorgers. Maandag 21 April '47: 23 uur Achterdiep N.Z. 1 t/m 40; 34 uur Achterdiep rest en Achterdiep Z.Z.; 45 uur Slochterwçg. Dinsdag 22 April '47: 2—3 uur Borgercompagnie en Kleinemeersterdiep Z.Z.; 34 u. Boswijkslaan; 45 uur Boswijks- straat. Woensdag 23 April '47: 23 uur Tripscompagnie en Borgercom- pagniesterstraat 1 t/m 40; 34 uur Borgercompagniesterstraat rest; 45 uur Langewijk. Donderdag 24 April '47: 23 uur Heerenstraat 1 t/m 40; 34 uur idem 41 t/m 90; 45 uur idem rest. Vrijdag 25 April '47: 23 uur Jagerswijk; 34 uur Parkstraat en Spitsbergen: 45 uur Kleine meersterdiep N.Z. Voor voortzetting van de uitreiking raadplege men de volgende publica- tie's. Het publiek wordt er op geatten- deerd, dat bij niet tijdig afhalen van de bonkaarten, volgens schéma, de gelegenheid tôt afhalen hiervan niet 1601—3200; Woensdag 23 April 3201—f cijferaanwijzing plaats vond -r-x -11. Ct A A'T Af»ni T~\~ 1 Ij-ii-» rf iriri rl al dienen zij echter wel op de aange- eerder weer wordt opengesteld, dan geven data af te halen. een week na j,et tijdstip van geldig wording der bonkaarten. Gemeente HOOGEZAND. Niet-zelfverzorgers. Westerbroek. De uitreiking vindt Schoenen. Uitreiking van schoenen- bonnen naar keuze vindt plaats vol- gens onderstaand schéma, uitsluitend plaats in café Huisman Maandag 211 aan personen, wier T.D. nummer April '47: 910 uur Groningerweg en Nevelslaan; 1011 uur Oudeweg; 1112 uur Meesterslaan; 23 uur Borgweg en Vonderpad; 34 uur Roodharsterlaari en Woortmansdijk. Kiel-Windeweer. De uitreiking vindt plaats in café Bentum Dinsdag 22 April '47: 9—10 uur Vossenburg en Zuidlaarderweg; 1011 uur P. Venemakade; 1112 uur Dorpsstr. 1 t/m 50; 23 uur Dorpsstraat rest en Nw. Compagnie; 34 u. Sluis- wveg. Kropswolde. De uitreiking vindt plaats in café Kloosterhuis. Woens dag 23 April '47 9—12 uur Woldweg en Krullweg 24 uur van Roijen- str. West en K. Nieboerweg. Donder dag 24 April '47 9—12 uur G. Im- bosstraat; 24 uur W. A. Scholtens- weg en Guitpad. Centrum. De uitreiking vindt plaats in het tweede lokaal rechts in het schoolgebouw Vrijdag 25 April '47: 9io uur Foxhamsterhoofdweg 1 t/m 60; 1011 uur idem 61 t/m 120; 11—12 uur idem rest en Fabrieks- kade; 23 uur Beukemastraat en Atlantapad; 3—4.30 uur Eendrachts- Bartelsstr. Zaterdag Ned. Jeugd Herberg Centrale. 26 April '47: 9—10 uur Hoofdstraat eindigt op 2, 5 of 7 en die bij de eer ste cijferaanwijzingen niet in aan- merking zijn gekomen voor een schoenenbon. Hiervoor dient men in het bezit te zijn van een inlegvel waaraan zich de bonnen 612 en 614 bevinden. Zij, die nog niet in de gelegenheid zijn geweest een schoenenbon af te halen op de voorgaande cijferaan wijzingen en nog in het bezit zijn van een inlegvel met de bonnen 612 en 614, kunnen zich eveneen^ bij onzen Dienst vervoegen op een der hieronder vermelde data. Bovendien worden schoenenbon- nen niet naar keuze uitgereikt aan kinderen, die geboren zijn in de maand April van een der jaren 1932 t/m 1945, alsmede aan kinderen, die in" de màand Juni van het jaar 1946 zijn geboren. Mede te nemen de T.D. en inlegvel. Hoogezand 24.30 uur: Maandag 21 April '47 stamkaartno.'s 13000; Dinsdag 22 April 3001—6000; Woens dag 23 April 6001—9000; Donderdag 24 April 9001—12000; Vrijdag 25 April 12001 en hoger. Sappemeer 912 uur:'Maandag 21 April 1—1600; Dinsdag 22 April 4800; Donderdag /24 April 4801 6400; Vrijdag 25 April 6401 en ho ger. DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Agentschappen Zuid- en Noordbroek Uitreiking schoenenbonnen. Personen, wier T.D.-nummer ein digt op een der cijfers 7, 2 en 5, en die in het bezit zijn van een inleg vel, waaraan zich de bonnen 614 en 612 bevinden, komen in aanmerking voor een schoenenbon naar keuze. Tevens zal aan degenen, wier T.D.-nummer eindigt op een ander cijfer dan 7, 2 en 5, en die nog niet in de gelegenheid zijn geweest om hierop een schoenenbon af te halen en in het bezit zijn van de inlegvel- bonnen 614 en 612 een na-uitreiking worden 'gehouden op onderstaande data. Kinderen, geboren in de maand April van een der jaren 1932 tôt en met 1945, alsmede ten behoeve van de kinderen, geboren in de maand Juni van het jaar 1946, zal tegen in- neming van de bon 604 van het in- l,egvel GC, GD en GE, een schoenen bon worden uitgereikt, chter niet naar keuze. De uitreiking vindt als volgt plaats: Te Harkstede Maandag 24 April a.s. van 912 uur en van 14 uur. Te Slochteren Maandag 24 April van 912 uur. Te Siddeburen Dinsdag 25 April a.s. van 912 uur. Stamkaart en in legvel meenemen. DISTRIBUTIED. MUNTENDAM. Afhaling schoenenbon. Op onderstaande dagen zullen zij die als laatste stamkaartnr. het cijfer 7, 2 of 5 hebben en aan wier inleg vel nog de bonnen 612 en 614 be vinden, een schoenenbon kunnen afhalen (keuzebon). Tevens kunnen kinderen geboren in de maand April van de jarèn 1932 t.m. 1945 een schoenenbon afhalen (geen keuzebon). Muntendam: Donderdag 24 April van 8.45—12 en 1.30—4 uur Meeden: Vrijdag 25 April van 9— 12 uur. DISTRIBUTIEDIEN ST VEENDAM De uitreiking van de bonkaarten 707 aan niet-zelfverzorgers heeft aar Keuze. aau --7- De uitreiking hiervan geschiedt te i plaats volgens onderstaande maeling. n i i v i -tn a a1 -i\ n^1^4- wino+on mnrrlp»n HP Noordbroek op Donderdag 24 April van 912 en te Zuidbroek op Vrij dag 25 April eveneens van 912 uur. Men dient mede te nemen stamkaart plus inlegvel. DISTRIBUTIED. SLOCHTEREN. Uitreiking Brandstofkaarten TA 707. Zie advertentie van dè vorige week. Hieraan wordt toegevoegd: te Sidde buren Donderdagmiddag 24 April van 14 uur B 1B 196. Werkschoenen. Nogmaals wordt de gelegenheid opengesteld een aan vraagformulier voor werkschoenen I af te halen en wel door personen van i 16 jaar en ouder, die een beroep uitoefenen, vermeld in onze voor- schriften en die na 30 April 1946 nog geen bon voor werkschoenen heb ben ontvangen. Afgifte formulieren Maandag 21 April van 912 uur. Stamkaart meebrengen. Afgifte schoenenbonnen op de eindcijfers 2, 5 en 7, alsmede na-uit reiking op de reeds aangewezen cij fers. Aile personen, die in het bezit zijn van een inlgvel, waaraan zich de bonnen 614 en 612 bevinden ko men thans in aanmerking voor een schoenenbon naar keuze. Uitgezon- derd kinderen van 010 maanden. Kinderen, geboren in de maand April van een der jaren 1932 t/m 1945, alsmede kinderen geb. in de maand Juni v. h. jaar 1946, die in het bezit zijn van een inlegvel GC, GD of GE komen eveneens voor een schoenenbon in aanmerking, onge- acht of reeds een verstrekking op Meegebracht moeten worden de T.D.'s en Inlegvellen de bonkaar ten 705 van aile gezinsleden. Losse inwisselingsbonnen worden niet aan genomen. Tevens moet worden mee gebracht het volledig ingevuld en ondertekend aanvraagformulier voor de brandstoffenkaart T 707 (uitge reikt bij verstrekking bonkaarten 705 bon 72 B.V. van de brandstof fenkaart T 606). De indeling is als volgt: Maandag 21 April 9—12 nr. 1—660; 2—4.30 661—1200. Dinsdag 22 April 9—12 nr. 1201— 1860; 2—4.30 1861—2400. Woensdag 23 April 9—12 nr. 2401— 3060; 2—4.30 3061—3600. Donderdag 24 April 9—12 nr. 3601— 4260; 2—4.30 4261—4800. Vrijdag 25 April 9—12 nr. 4801— 5460; 24.30 5461—6000. Zaterdag 26 April 9—11 nr. 6001— 6220. Maandag 28 April 9—12 nr. 6221— 6880; 2—4.30 6881—7420. Dinsdag 29 April 9—12 nr. 7421— 8080; 2—4.30 8081—8620. Woensdag 30 April 9—12 nr. 8621— 9280. Donderdag 1 Mei 913 nr. 9281 9940; 2—4.30 9941—10480. Vriidag 2 Mei 9—12 nr. 10481— 11140; 24.30 11141—11680. Zaterdag 3 Mei 9—11 nr. 11681 11900. Dinsdag 6 Mei 9—12 nr. 11901— 12560; 24.30 1256113100. Woensdag 7 Mei 912 nr. 13101 13760; 2—4.30 13761 en hoger. Sappemeer; Harm Hendrik Anno, z. v. Focko Jan Boelman en Atsje Fen- na Westerhuis te Westerbroek; Lu- kas, z. v. Beijeminus Venema en An- negien Wijchertjes te Kalkwijk. Ondertrouwd: Jakob Hartman, 23 j.; Hoogezand en Tecla Harmanna Frans, 19 j., Sappemeer; Johannes Jozephus Bodewes, 36 j., Hoogezand en Johanna Maria Hoogman, 37 j., Groningen; R. F. Kremer, 28 j., Sap pemeer en T. J. Zeef, 24 j., Hooge zand; Leonardus Johannes Fikkers, 29 j., Hoogezand en Elizabeth Jurre- na Scholtens, 30 j., Kloosterburen; Daniël Klopstra, 20 j., Hoogezand en Harmina Stuive, 25 j., Groningen. Getrouwd: Jantienus Nijman, 20 j., Haren en Helena Pieterdina Pepping, 22 j., Hoogezand. Wilhelmus Pronk, 22 j., Hoogezand en Antje Kuik, 19 j., Martenshoek; Ate Douma, 22 j., Sappemeer en Annegie Alberdiena Scheper, 19 j., Hoogezand; Willem Kinds, 28 j., Hoogezand en Nijslce Niiburg, 26 j., Hoogezand. Overleden: Koert Koerts, 1 dag, z. van Koert Koerts en Trijntje Ros, Hoogezand; Grietje Wolthuis, 57 j., wed. v. Doedse Sietsma. Hoogezand; Gerrit Springelkamp, 5 j., z. v. Jaco- bus Harmannus Springelkamp en Geesie Vegter, Hoogezand. SLOCHTEREN 10 t/m 16 April. Geboren: Geertruida, d. v. H. Bont- sema en Z. G. Schepel, Schildwolde; Hidde, z. v. D. Doornbusch en A. yan der Veen, Harkstede; Jan, z. v. J. Blaauw en G. Primé, Tjùchem; Ok- kelina, d. v. M. Lindeman en I. Ha- zenhoek, Hélium; Sietje, d. v. G. Vegter en P. H. Pot, Sdideburen: Ja kob Jan, z. v. F. Bosker en H. Borg, Siddeburen; Jan, z. v. H. Venekamp en F. Riipsma, Overschild: Trijntje, d. v. K. Veen en M. G. Bakker, Kol- ham. Ondertrouwd: D. Scheeringa. 31 j., Overschild en I. Roelf sema, 27 j., Schildwolde; Rook, 21 j. en J. J. Haaijer, 20 j., b. v. Kolham; B. Waijer, 24 j., Wellerlooi (gem. Ber gen) en B. Alting, 24 j., Scharmer; W. Dallinga, 36 j., Tjuchem en G. H. Boer, 27 j., Schildwolde: K. J. Ho- ving, 24 j. en A. de Wilde, 25 j., b. v. Siddeburen: R. Visser, Assen en Chr. Reitsma, Slochteren. Getrouwd: H. L. Steenhuis, 25 j., Overschild en T. Speelman, 25 j., Schildwolde; H. Tuinema, 27 j. en J. Drent, 27 j., b. v. Schildwolde. Overleden: K. Dontje, 1 j.. z. v. H. Dontje en J. Tammeling, Lageladn (overl. te Groningen). ZUIDBROEK. Geboren: Antje Elizabeth, d. v. Jan Bakema er> Antje Wasseur; Renze, z. v. Willem Willems en Frederika Snip. Getrouwd: Geert Smid, 31 j., Ezmge en Aaltje Robertus, 28 j., Zuidbroek. Overleden: Elizabeth Dijkman, 4 d., d. v. Willem Dijkman en Harmke Bos. MUNTENDAM 10—16 April 1947. Geboren: Jantina, d. v. D. Hoving en J. Martena; Reint, z. v. H. Holtjer en E. v. Koldam; Albertje, d. v. H. H. Herhmes en L. Schrikkema. Getrouwd: H. Vos, 28 j., Zuidbroek en B. G. ten Kate, 25 j., Muntendam; P. Keizer, 21 j., Veendam en A. Ja ger, 20 j., Muntendam. VEENDAM, 9—15 April 1947. Geboren: Pieter, z. v. H. Moorlag en J. Venema; Willem Hendrik, z. v. J. v. Heuvelen en D. H. de Vries; Lammechien, d. v. G. Baas en L. Pruis; Jantina Henderika, d. v. H-. Wiegman en A. Nieboer, O.-Pekela; Antonetta Wilhelmnia, d. v. E. Visser en G. Rozing: Klaas, z. v. J. Drok en J. F. Vos; Trijntje Roelfien, d. v. E. Oldenziel en R. Rubing; Marjo, d. v. A. Hagting en E. D. Bos. Ondertrouwd: A. Bleeker, 27 j. en F. Smit, 28 j., b. v, Veendam; F. R. Meijer, 26 j., Wildervank en I Wal- land, 28 j., Veendam. Getrouwd: H. Hoving, Bellmgwol- de en M. Koning, Veendam; B. Romp en G. Meijer, b. v. Veendam; G. ten Brink, .Stadskanaal en B. J. Flik, Veendam. Overleden: F. Kemper, 65 j., ong., L. Takens, 80 j., wed. v. A. Feunekes; W. C. Molanus, 85 j., wed. v. K. i Bleker.

Het Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 2