Wapenstilstand in Indonésie is een feit geworden 3 Fa. JOH. BOS JOH. BOS Jr. vc Wasinrichting KLEIN A.] Klein P.L Fa Kleim Vrien een C A. La Manu riën, allen KEES Klein p.f. m VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS Rechtszaken Burgerlijke Stand INDONESIE Distrlbutieberichten Predikbeurten Café Rest. „CentraaI' Fam. M. STAAL p. f. Sappemeer Wij wensen Familie, Vrienden en Begunsti- gers onzer zaak een Gelukkig Nieuwjaar. G. de WIT en Echtgen. Radio AEILKEMA, Sappemeer Tel. 242 p. f. 't VELOHUis Noorderstr,, Sappemeer p. f. JOH C. LAKENVEL' Centrawinkelier Noorderstr., Sappemeer p. f. GARAGE PRÏNS en Echtgenote Sappemeer-Oost. P- Th. v. Gennep en Echtg. Slagerij Noorderstr., Sappemeer p. f. K. NEPERUS, Vishandel Noorderstraat p. f. Sappemeer-Oost H. D1ETERS en Echtg. IJzerhandel, Sappemeer Ôost, wensen allen een gelukkig Nieuwjaar. Zakkenhandel Noorderstr.. Sappemeer Afvalstoffenbedrijf Noorderstr., Sappemeer p. f. F DE GRAAF en Echtg Bakker Sappemeer wensen allen een Gelukkig Nieuwjaar. P. HOFMAN en Echtgenote Dames-en Herenkapper Noorderstr., Sappemeer wensen allen een gelukkig Nieuwjaar Fi. Scheeve A. Scheeve-Veentjer, Bakker, Sappemeer. P- f- J. Groenewold R. Groenewold- Honebecke Bakkerij, Noorderstraat p. f. Sappemeer j. v. d. Veen en Echtg Breierij en Garens Oosteind, Sappemeer wensen alleen een Gelukkig Nieuwjaar. Gebr. HAZEW1NKEL Brandstoffenhandel Jagerswijk, Sappemeer P- f- H. KOLK en Echtgenote ,,De Spar", Jagerswijk P- f- K. MULDER en Echtg. Noordbroeksterstraat 6 in Kruidenierswaren. P- f-i Allen een Gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar M. MULDER, Erkend Waterfitter. B. PRUÏSMÀN PRU1SMAN-BAKKER Smederij, Rijwielhandel Noordbr.str.S'meer. p. f Schiidersbedrijf N. ROELFSEMA Noordbr.str., Sappemeer P- f- J. G1BCUS en Echtg. Melkventer Noordbroeksterstraat p. f. Sappemeer. J. Schuitema en Echtg. Aannemers Herenstraat, Sappemeer wensen allen een gelukkig Nieuwjaar Kî Sic 1 Sic I FI Mel H. B. Meijer en Echtg Schiidersbedrijf Herenstr. 85, Sappemeer P- f- H. v. d. Laan en Echtg. Kapper, Herenstr. 13, Sappemeer p. f. G. DÔNTJE en Echtg. Schiidersbedrijf Herenstraat, Sappemeer P:J- H. Bouman L. Bouman-Smittenberg Herenstraat, Sappemeer p. f. F. WOLTHUIS en Echtgenote Melkventer, Sappemeer P-f- joh. Venema en Fam Vishandel, Parkstraat 7 Sappemeer. p. f. Slochterstr., Sappemeer p. f. G. SMIT en Echtgenote Melkventer Slochterstr., Sappemeer wensen allen een gelukkig Nieuwjaar B. ANDELBEÈK en Echtgenote Smederij, Slochterstr. 61 Sappemeer. p. f. Fa. J. TEN HOVE Brandstoffenhandel Slochterstr., Sappemeer p. f. Mid< wen; den een A. Midc p.f A. R" een H. K leum J- wen; Gelu Kl Ki Klein wens kig 1 0. U Schil Klein M, D] Stucé I Klein Sapp H. T Bakk wa Sappi Dame Col J Kleini p.f. W.Vf^ Kleim DR. BEEL ZAL RONDE TAFEL CONFERENTIE OPENEN. Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoontje en Broertje die bij het H. Doopsel de namen ontving Hoogezand, 15 Jan. '48. Zuiderstraat 34. J. P. Huizing. A. J. M. Huizing-Cordes. Joke. Tijd. St. Jozef-Stichting, Sappemeer. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon H. Pot. A. Pot-Wubs. Sappemeer, 16 Jan.'48. Heerenstraat 175. Tijd. St. Jozef-Stichting. Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broer tje die bij het H. Doopsel de namen ontving van Harmannus Hinderikus Gsrardus. Kolham, 9 Jan. 1948. H. G. Roose. B. Roose-Pietersen. Janneman. Tijd. Maria Paiviljoen, Kamer 97, R.K. Zieken huis. hopen onze gel. Ouders H. LENSTRA T. LENSTRA-v. d. VEEN hun 25-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Sappemeer. jan. 1948. Middenstraat 164. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank- bare kinderen Roelof en Alie. Jan. hopen onze geiiefde Ou ders G. REDEKER en H. REDEKER-W1NTER, hun 25-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Sappemeer 1948. Kleinemeersterstr. 196. Dat zij nog lang ge~ spiard mogen blijven, is de wens van hun dank- bare Kinderen en Ver- loofde. Kleir SAPPEMEER. Donderdagavond had in het hô tel Groeneveld n. d. Veiling de jaar- vergadering plaats van de plaatse- lijke afd. van de Ned. Chr. Landb. Bond (N.C.L.B.) Na de opening door de voorz., de heer W. Huiting, las de heer R. Noordhof (secr.) het jaarver- slag voor. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer J. Lamain bleek, dat het batig saido pearoeg f 54.96. Als spreker was aanwezig de dis- trictsbestuurder, de heer H. de Groot uit Groningen, die als onderwerp voor zijn rede had gekozen ,,unze tijden nu". De reciteerver. vExcel- sior" verleende medewerking met de opvoering van „Liefde voor zijn moeder" en de klucht ,,As de Houn- der uut 't hok binnen". HOOGEZAND. Alhier is overleden de heer Luurdo Reinders, emeritus Doopsgez. predikant. Ds. Reinders werd gebo- ren in 1870 te Hoogezand. Op 10 Jan. 1897 deed hij zijn intrede in de ge- meente Berlikum (Fr.), zijn enige standplaats. Zijn laatste levensjaren bracht hij door in zijn geboorteplaats. De begrafenis is bepaald op Maan- dag a.s. KIELWINDEWEER. De Plattelandsvrouwen hielden met hun heren hun „Neijaorsveziede" o.l.v. Mevr. FlikReinders in het café Piest. Spreker was de heer H. G. Bleeker uit Haren (schrijver van „De Lindenbôrg"). Hij sprak over folklore en over dialecten, waarbij hij in het bijzonder stil stond bij het Groninger dialect. Liedjes van Speenhof en uit ,,De Lindenbôrg" werden opgehaald. De aanwezig en werden op verschillende lekkernijen onthaald. De Anti Rev. Kiesver. ,,Neder- land en Oranje" kwam Dinsdag in verg. bijeen. Na een tweetal inlei- dingen volgde een geannimeerde discussie. WESTERBROEK. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de kassier van de Boe- renleenbank is hem in de jaarlijkse gecombineerde vergadering van he- stuur en raad v. toezicht bij monde van de heer K. Buining, namens be- stuur, raad v. toezicht en leider der bank een schilderij overhandigd. Dezer dagen kwam de motor- rijder K. M. van Westerbroek m botsing met een paard en wipkar. Hij kreeg een beenbreuk en moest in het ziekenhuis te Groningen wor- den opgenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. HARKSTEDE. De Toneelclub „U.D.I." gaf Za- terdagavond een uitvoering in de to- neelzaal Staalstra. Opgevoerd werd het drama „Krates" en een' blijspel '..Trouwen of geen geld". Door de slechte weersomstandigheden was het bezoek matig. Aan het slot bracht de heer C. Dusseljee, die de regie in handen had, dank aan het publiek voor de aandacht waarmede het spel was ge- volgd. SCHILDWOLDE. Terwijl de heer B. F. Snijders van Siddeburen, uit de richting Hél ium kwam moest hij bij de toren, alhier, met zijn vrachtauto met stro uitwijken voor een tegenligger, waardoor de stropakken van de aan- hangwagen tegen het hek van de heer Kleefsman en een daarbij staande lantaarnpaal vlogen, Het hek werd geheel vernield en de lan taarnpaal verbogen. De Biljartclub Schildwolde speelde de derde wedstrijd tegen Siddeburen en won deze met 330 pt. tegen Siddeburen 316 pt. Siddeburen staat thans met 57 pt. achter. Bij het slachten van een var- ken ten huize van de heer E. Geert- sema kwam de slager de heer J. Heys te vallen en kwam ongelukkl- gerwijze in een ploeg terecht. Of- schoon het ongeval betrekkelijk goed is afgelopen zal de heer H. toch enige tijd rust moeten nemen. SIDDEBUREN. Terwijl de expéditeur, de heer F. v. d. Laan, bezig was met het la- den van een wagen met stro viel hij hiervan af en kwam terecht op de betonnen dorsvloer. De onmiddellijk gewaarschuwde geneesheer consta- teerde een gekneusde heup en een gebroken arm en achtte overbren- ging naar een ziekenhuis »3 Gronin gen noodzakelijk. In de eivolle zaal van hôtel ,,De Witte Linden" gaf Zaterdag de Gem. Zangver. „Crescendo"s ter gelegen- heid van het 12H jarig bestaan, een eerste opvoering van de revue van onze plaatsgenoot de heer G. Tuine-! ma, ,,Dôrpsneis". De zang was inge-j studeerd onder leiding van de heer F. Ploeger, terwijl de regie in han den was van de heer J. Sportel. Aan toneel en décors was moeite noch geld gespaard, zodat niet alleen het oor, doeh ook het oog geboeid werd. De gehele revue, bestaande uit 12 taferelen, werd niettegenstaande de vele toneelveranderingen, in een vlot tempo afgewerkt. Aan het slot sprak de heer A. Em- mens woorden van warme dank tôt aile medewerkenden. De Jongelingsver. op Geref. grondslag, Ps. 119 9, alhier, her- dacht Donderdagavond in Rehoboth op feestelijke wijze haar 15-jarig be staan. De leiding berustte bij de voorz., de heer U. J. Eekhof. Ds. Ha- zenberg hield een feestrede, getiteld: Jubileum, Nu?" Medewerking werd verleend door het muziekcorps ,,Hal- leluja" o.l.v. de heer J. Zuidema, ter wijl voorts een declamator optrad. Carricatuurtekeningen van ingezete- nen van het dorp verwekten grote hilariteit onder de plm. 400 bezoe- kers- Verschllende afgevaardigden voerden het woord. Een samen- spraak: „Veziede oet den Aog" viel zeer in de smaak. In verband met het vertrek van de voorz. werd aan deze een cadeau aangeboden. ZUIDBROEK. Dinsdagavond had in hôtel Themmen de trekking plaats van de' loterij georganiseerd door de Post-j duivenver. ,,De Snip". De hoofdprijs,' een schemerlamp, viel op no. 582. MUNTENDAM. In 't café Bosscher hield de P. v. d. A. haar jaarvergadering. Voor de actie inzameling „Niet praten maar doen" werd een commissie be- noemd bestaande uit de heren De Vries, Watermulder en Doddema, die tevens deel zullen uitmaken van de verkiezingscommissie. In het bestuur werden herkozen de heren H. Holtjer, O. v. d- Wijk en Bieze, terwijl in de vacature Mey-j er werd gekozen de heer Mohlman. Inj het Mei- comité werden benoemd de heren Holtjer, Loots en Doddema en Mevr. HutBakker, terwijl de heer J. Loots candidaat werd gesteld voor het Gew. Bestuur. De Gymnver. „S.O.S." hield een goed-bezochte ledenvergadering. Ht oude bestuur werd herkozen, en aangevuld met de heren G. Wolthuis en J. Kor. Uit het verslag van de voorzitter bleek dat 1947 moeilijk is geweest, maar de moeilijkheden zijn overwonnen en het aantal laden is stijgende. Het voorstel om lid te blij- ven van het K.N.G.V. werd door de leden aangenomen Woensdag-, Donderdag- en Vrij- dagnacht heeft men wacht gehouden bij het Muntendammer diep in het Rak, waar tengevolge van mollenga- ten het water door de dijk aan de d.orpszijde heengaat. Men is bezig deze gaten te dichten. Te Tripscom- pagnie is het water aan de landzijde over de dijk gestroomd. Ook in het veen zijn moeilijkheden. Bij velen staan de kelders onder water. De plaatselijke Nationale Monu- menten Commissie zal met medewer king van 15 collectanten in de perio-. de van 21 tôt 31 Jan. certificaten J ten verkoop aanbieden. 70 van de .opbrengst komt ten goede aan de oorlogsslachtoffers, de rest gaat naar de oorlogsgraven commissie en de Nationale monumenten-commissie. De Plattelandsvrouwen afdeling Muntendam, hielden in hôtel ,,De Munte" een Nieuwjaars-visite met de ouden van dagen, die in grote getale waren opgekomen. De leden zorgden voor zang en voordracht, terwijl een goochelaar aanwezig was. De oudjes lieten zich zelf ook niet onbetuigd en menig lied uit de oude doos kwam nu weer ten gehore. IS ER EEN SCHAT TE VINDEN IN ERFSCHEIDERVEEN? Een grondwerker uit Erfscheider- veen (bij Emmen) vond op een land-| weg een flesje waarin een briefje zat, dat de vinder van dat papiertje de helft mocht behoudèn van een schat, die op een achterop dat pa-| piertje geschetste plek verborgen was. De andere helft moest vergoed worden aan een met name genoemd persoon. Het briefje was getekend Cohen". De arbeider sprak erover met zijn baas en deze met de bur- gemeester. Deze stelde een politie- agent beschikbaar en tezamen met deze toog de arbeider aan het gra- ven, voor zover de neerplensende regen dat althans mogelijk maakte. Tôt nu toe is de schat nog niet gevonden. Dat kan twee oorzaken hebben. Ten eerste is de schets zo vaag, dat het niet precies duidelijk is waar de schat ligt. In de tweede plaats hebben nasporingen aange- toond, dat geen Joodse onderduiker, die Cohen heet, in de omgeving van Emmen door de Duitsers is gepakt. Zodat het mogelijk is, dat de eige- naar al lang zijn bezit heeft opgegra- ven, en het flesje heeft vergeten. DAMMEN. Uitslag Bondscompetitie wedstrijd Houdt Stand 2Stadskanaal B, ge- speeld in hôtel Groeneveld n. d Veiling. (le kl.) Houdt Stand 2Stadskanaal B A. LagemanL. Biel 11 H. W. KuipersB. Bootzema 02 J. PotJ. Hanouwer 20 J. v. d. LetH. Klooster 11 J. SmitG. K. Oortwijn 11 Uitslag 55 Uitslag 2e kl. wedstrijd Munten damHoudt Stand 3, gespeeld te Muntendam: MuntendamHoudt Stand 3 W. v. d. PoelP. Tilman 11 J. ZweepS. Popkes 02 H. DubbelboerH. K. Looijenga 02 H. SalomonsJ. Baas 02 F. v. d. Poel—K. Snitjer 2—0 Uitslag 37 Onderlinge Competitie Groep I: J. PlukkerK. van Bon 20; J. HulsebosB. Hekert 11; H. Pot H. Jongman 11. Groep II: Chr. KielmanW. Noor- man 20; B. KremerK. de Jong 2—0. RECHTBANK GRONINGEN. Eis tegen M. W. S. (24 jaar, Zuid- broek) 6 mnd. gev.straf met aftrek. S. heeft van zijn kostbaas f 10.van een mede-kostganger f 5.en van K. een portëmonnaie met inhoud en een horloge gestolen. BIOSCOOP HOOGEZAND. Naast een „Wild-West"-film, welke gezien de tijden waarop deze ver- toond wordt aantrekking schijnt uit te oefenen op de jeugd, worden deze week twee films vertoond. In de eerste plaats „DE SPELBREKERS", een film die zich in gouddelverskrin- gen in Alaska afspeelt. Een spel van ruwe natuur en ruwe mensen, waar in toch de liefde fel gloeit. Een film vol intrigue, vol geweld, een film voor de liefhebbers van dit genre. De hoofdrollen worden vervuld door Marlene Dietrich. Randolph Scott en John Wayne. „HAVEN VAN VERLEIDING" Deze film behelst het verhaal van een seinwachter die op het strand twee mannen ziet vechten om een koffer. Hij houdt de overwinnaar aan en verovert het koffertje, dat bankpapier blijkt te bevatten. Wat moet. hij doen? Hij besluit het te be- houden voor zijn moederloze doch- ter en het Franse meisje van de ker- mis, waarvan hij houdt. In de avon- turen, die hij nu beleefd, vermoordt hij zonder het te willen de man op wie hij het koffertje heeft veroverd. Dan beseft hij, dat hij nooit met zijn geweten in het reine zal komen. De sirijd van een arm doch eer- lijk mens tegen de verleiding van het geld. SAPPEMEER, 8 t.m. 14 Jan. 1948. Geboren: Maria Cecilia, d. v. Kris- tianus Harmannus Meijer en Marga- retha Johanna Koëter; Anna Lutger- dina, d. v. Geert te Velde en Hende- rika Roelfina Hogenberk; Eltje Geertdina, d. v. Jan Smid en Anne- chien van der Laan; Pieterke, d. v. Berend Smit en Maria Jacoba de Groot; Geert, z. v. Martinus Mat- theus Koning en Allemtje Spieker. Getrouwd: Wiécher Mik, Veendam en Gessien Brouwer, Sappemeer. HOOGEZAND, 8 t.m. 14 Jan. 1948. Geboren: Minkina Grietje, d. v. Stoffer Blaauw en Grietje Anna Klopstra, Hoogezand: Jakoba Beren- dina, d. v. Roelf Flik en Roelfien van Delden, Kielwindeweer; Mar- chien, d. v. Cornelis Venema en Greta Keizer, Kropswolde. Ondertrouwd: Henderikus op de Dijk, 25 j., Muntendam en Abeltje Draaijer, 25 j., Hoogezand; Hendrik Lamein, 29 j., Hoogezand en Aaltje Rehwinkel, 22 j-, Hoogezand; Harm j Schokkenbroek, 68 j., Onstwedde, on- langs te Hoogezand en Katharina van Dijk, 73 j., Onstwedde; Albertus Swarts, 27 j., Amsterdam en Ida Tietje Nieboer, 23 j., Hoogezand. Getrouwd: Harmannus Kleine, 25 j., Hoogezand en Anje van Dijken, 20 j., Hoogezand; Jan Berend Poort-1 man, 21 j-, Sappemeer en Sietska Wilhelmina Westerdiep, 21 j., Hooge zand. Overleden: Lucas Nijveen, 71 j., echtg. v. Hiltje Vegelien, Hoogezand; j Jan Nieboer, 74 j., wedn. v. Jantina Dijkhuis, Hoogezand. SLOCHTEREN, 8 t.m. 14 Jan. 1948. Geboren: Hôoité, z. v. G. J. Boere- ma en J- Dijkema, Harkstede; Jan Hendrik, z. v. M. Hammenga en S. Niehof, Schildwolde; Martha Johan na, d. v. A. Wilbrink en A. Kranen- burg, Scharmer; Jantje, d. v. A. Hummel en T. Bont, Overschild. Ondertrouwd: J. Drent, 33 j. en C. A. Wildeman, 25 j., b. v. Slochte- ren; M. Wildeboer, 66 j. en H. Dre- wel, 50 j., b. v. Schildwolde; A. Spoor, 26 j., Hoogezand en H. Per- don, 26 j., Kolham; j. Lenting, 27 j., Slochteren en W. Slagter, 27 j., Sid deburen. Overleden: A. Lode, 20 j., d. v. G. Lode en A. Dijkema, Lageiand; H. Hooites, 79 j., echtg. v. N. Braam, Kolham; Levenloos aangegeven kind van H. A. ter Borg en E. M. Wake- man, Siddeburen. (ÏUIDBROEK, 7 t.m. 14 Jan. 1948. Overleden: Jantina Knotnerus, 63 j., d. v. Ties Siebolt Knotnerus en Geessien Starke. VEENDAM, 7 t.m. 13 Jan. 1948. Geboren: Jan,z- v. G. Engels en H. Lups; Henderika Catharina, d. v. M. Bijl en T. D. Kleinhuis; Jan Hen drik, z. v. S. T. Dijkhuizen en J. B. Kor; Jan, z. v. G. K. Norder en E. Akkerman; Tammo Jans, d. v. J. Schrguder en A. G. Meijeringh, O.-Pekela; Roelf, z. v. W. Rodenhuis en B. T. Folkersma; Gerda Marianne, d. v. R. W. Jarigsma en H. A. Schen- kel; Elly Nelly, d. v. W. Bakker en F. Kijf; Geert, z. v. H. Schenkel en T. de Jonge. Getrouwd: J. Wilmink en J. K.' Voorzee, b. v. Veendam; J. Venema en F. Hut, b. v. Veendam. Overleden: H. Slirri, 80 j., m. v. R. Kogen Esch; G. Schipper, 86 j-, wed. v. F. Slor; J. Wijndels, 72 j., wed: v. J. Suurmeijer, overl. te Sappe meer; J. Springer, 74 j., wed. G. Holscher. Donderdag seinde de correspondent van Reuter uit Batavia uit betrouw- bare Nederlandse bron te hebben vernomen dat de aankondiging van een wapenstilstand vanuit Djocja naar Batavia was geseind. Volgens deze overeenkomst zou de zgn. van Mook-Iijn als demarcatielijn worden vast- gesteld en er zou een gedemilitariseerde zone worden ingesteld, waar door Nederlanders en Republikeineni politie-contrôle zou worden uitge- oefend onder toezicht van de militaire attaché's der commissie van goede diensten. Verder zou voorgesteld zijn na een bepaalde période, vermoedelijk niet minder dan 6 maanden en niet meer dan een jaar, vrije verkiezingen zouden worden gehouden, waardoor de bevolking zelf haar politieke verhouding tôt de republiek en de voorgestelde Ver. Staten van Indone- sië zou kunnen bepalen. Later meldde het A.N.P., dat de Reuterberichten, volgens welke een wapenstilstand te Djocja zou zijn be- reikt en een voorziening is getroffen Verenigings-Mededelingen M. H. C. „DASH" Heren: Dash IG.H.B.S. Aanvang 13.45 uur. A. Smit, J. W. Bronsema, H. Tuin, H. Kranenborg, S. Jonker, G. Groe neveld, L. Smid, J. Reints, ri. de Vries, G. K. de Vries, G. Y. A. de Vries (aanv.) Dames: Daring IDash I. Vertrek per Gado (over Zuidbroek) 10.15 uur. Aanvang wedstrijd 11 uur. H. Benes, H. Jonker, L. Oldenziel, A v. d- Bepd, T. Kranenborg, A. Kliphuis, T. Benes, R. Plinsinga, E. Koeneman, J. Mulder, A. Smit (aànv.) Res.: E. Kippenbroek. „D. O. S." Hedenmiddag repetitie in Hôtel Faber. Jongens I zijn aanwezig om 2.15 uur; Jongens II 3 uur; Meisjes I 3.30 uur; Meisjes II 4 uur; Meisjes III 5 uur; Dames A en B 6 uur. Tevens zijn hier hedenmiddag nog sportemblemen verkrijgbaar f 0.75.1 over een plebiciet inderdaad waar- heid bevatten. Volgens de Republikeinen zou de overeenkomst spoedig op de „Ren- Ville" worden getekend. Naar A.N.P. meldt zouden de Ne derlanders in het houden van een volksstemming hebben toegestemd. Communiqué van de Commissie van goede diensten. In het officiële communiqué van de Commissie van Goede Dien sten wordt bevestigd, dat de re- publikeinse eerste jninister na mens zijn regering de Neder landse voorstellen voor een wa penstilstand heeft geaccepteerd. De voorzitter van de Commissie heeft deze beslissing vanuit Djocja onmiddellijk aan de Ne- deîlandse delegatie in Batavia geseind. De tekst van de overeenkomst inzake het staken van het vu- ren wordt thans opgesteld. Ver moedelijk zal hedenmiddag de overeenkomst op de „Renville" worden getekend. De ingevulde formulieren dienen als volgt te worden ingeleverd, DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND waarna directe verstrekking volgt Gemeenten Hoogezand en Sappemeer, van de inschrijvingsbewiizen. - .,1 Zuidbroek: Dinsdag 20 Jan. 912 Bijzondere Arbeid (w.o. zeep vmle uuf de nummers tr£ 180; 2_4 uur de nummers 181 en hoger. arbeid). De uitreiking vindt als volgt plaats: Hoogezand: Maandag 19 Jan. 912 uur Landbouw, 24 uur Tuin- bouw; Dinsdag 20 Jan. 912 uur Scheepswerven, 2—4 uur grote Indu- strieën; Woensdag 21 Jan. 912 en 2-4 uur overige categorieën; Donder dag 22 Jan. 9—12 uur uitsluitend voor hen, die alleen zeep voor vuile arbeid ontvangen. Sappemeer: Vrijdag 23 Jan. 912 uur Tuinbouw, 24 uur Landbouw; Zaterdag 24 Jan. 911.30 uur overige categorieën. Alleen voor eerste aanvragen die nen de Tweede Distributiestamkaar- ten te worden medegenomen. Na-uitreiking bonkaarten. Hoogezand: Donderdag 22 Jan. 24 uur niet-zelfverzorgers; Vrijdag 23 Jan. 9—12 uur zelfverzorgers. Sappemeer: Woensdag 21 Jan. 9 12 uur zelfverzorgers en niet-zelfver zorgers. Gedurende deze na-uitreiking wordt voor de laatste maal gelegenheid ge- geven tôt het afhalen van* de bon- kaartjes, bestemd voor Zieken, a.s. en INGEZONDEN MEDEDELING. UREN, DIE MAAR DUREN EN UW BED WORDT EEN PIJNBANK U kent dat. Door die zangerige Rneu- matise pijnen, nachten van hanewa- ken, draaien en wentelen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen heeft een wondere welda- dige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van scha- d.elijke zuren, die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Noordbroek: Donderdag 22 Jan van 912 uiit de nummers 1 t.m. 150; 24 uur de nummers 151 en hoger. Voor deze uitreiking dienen de Tweede Distributiestamkaarten te worden medegenomen. DISTRIBUTIEDIENST SLOCHTEREN. Uitreiking voor Zieken en a-s. Moeders. De uitreiking voor Zieken en a.s. Moeders is bepaald, te Hark stede: Dinsdag 20 Jan. van 912 en van 14 uur; te Siddeburen: Don derdag 22 Jan. van 912 en van 1—4 uur. DISTRIBUTIEDIENST VEENDAM. (w.o. de gemeenten Wildervank, Muntendam en Meeden) Scheerzeep. Mannelijke personen, geb. in 1930 of eerder, die niet in het bezit zijn van een tabakskaart QA 711, kunnen op vertoon van hun stamkaart een rantsoenbon voor 50 gram scheerzeep in ontvangst nemen. Bonkaarten 804 (14 Maart t.m. 8 Mei 1948). Textielkaarten, Schoenen- bonnen voor zelfverzorgers en niet- jonge moeders voor de 2e en 3e per.zelfverzorgers en toeslagkaarten voor Inlevering aanvraagformulieren voor zgn. vervangingsbanden. De genummerde formulieren die nen als volgt te worden ingeleverd, waarna directe verstrekking volgt van de inschrijvingsbewijzen. Zieken en a.s. Moeders. Meenemen T.D., Inlegvel en Inwisselingsbon 802. De uitreiking van bovengenoemde kaarten heeft plaats volgens onder- staand schéma- Attentie. In tegen-.' stelling tôt hetgeen vroeger is voor-' WANNEER RESTITUTIE VERHOOGDE KOLENPRIJS? Maandag 19 Jan. zij wier na- men beginnen met A t.m. Ba; Dinsdag 20 Jan. wier namen be ginnen met Be t.m. B1 en Woens dag 21 Jan. wier namen begin nen met Bo t.m. Bre. voor Zondag 18 Jan. NED. HERV. GEM. Sappemeer: 10 u. ds. Meijer Drees. Hoogezand: 3 u. Bev. en intrede Ds. J. A. v. d. Meiden; bevestiger ds. C. W. Coolsma. Westerbroek: 10 u. Mej. Dra. Glas; 11.15 u. Zondagsschool. Kropswolde: 10 u. ds. Alkema. Kielwindeweer: Geen dienst. Zuidbroek: 7 u. ds. Loorbach. Noordbroek: 10 u. ds. Loorbach van Zuidbroek. Muntendam: 9.30 u. ds. Haveman; 3 u. „Onze vragen en Gods ant- woord". Veendam: 10 u. ds. v. Ruytenberg. Engelbert: 10 u. Dr. Glas (Bev. Ker- keraad). Wildervank: 10 u. ds. Zevenboom. Slochteren: 10 u. ds. Vermeer H.A.; 7 u. ds. Vermeer Dankz. Schaaphok: 10 u. Dienst te Slochteren Froombos: 10 u. Dienst te Slochteren, 7 u. Ev. Eenshuistra, Dankz. Kolham: 2.30 u. ds. Hulstijn. Harkstede: 10 u. ds. v. Hoogstraten. Schildwolde: 10 u. ds. Hulstijn. Hélium: 10 u. ds. Politiek, H.A. Siddeburen: 9.30 u. ds. de Vries. Overschild: 9.30 u. de hr. Noordhof; 2.30 u. ds. Beijer. Tjuchem: 3 u. Év. Velthuijsen. NED. HERV; KERK (Ev.) Sappemeer: 10 u. ds. Witvliet van Groningen (viering H.A.); 4.30 u Ev. K. Pruysen (Dankz. H.A.) DOOPSGEZ. GEM. Sappemeer: 7 u. ds. Kosters. Noordbroek: 10 u. ds. Kosters. GEREF. KERK. Sappemeer: 9.30 u. ds. Klapwijk; 4.30 u. ds. W. Tom. Schildwolde: 10 en 3 u. ds. Koopmans Siddeburen: 9.30 en 2-30 u. ds. Ha- zenberg. GEREF. KERK (Art. 31) Sappemeer: 9.30 u. Leesdienst; 5 u. ds. Plaatsman v. Zuidbroek. Zuidbroek: 9.30 u. ds. Plaatsman (Bed- H.A.); 3 u. ds." Plaatsman. Harkstede: 9.30 en 2.30 u. ds. den Ouderi. Overschild: 9 en 2.30 u. ds. Houtman voorber. H.A. Schildwolde: 9.30 u. Leesdienst; 2.30 u. ds. Nieuwenhuis van Zuidwolde. BAPTISTEN GEM. Hoogezand: 10 en 4 u. stud. J. v Dam van Utrecht. Foxhxol: 10 u. de heer Boeren; 4 u. de heer Zuidersma. Zaterdagavond 6 u. Jaarvergad. Muntendam: 9.30 en 4 u. ds. Hek- huis; 7-30 u. Jongelieden verg. VRIJE EV. KERK. Veendam: 9.30 en 4 u. ds. de Zeeuw ALG. EVANG. GEM. Veendam: 10 en 5 u. ds. Brouwer; 11.15 u- Zondagsschool. LEGER DES HEILS. Hoogezand: 10 u. Heiligingsdienst; 7.30 u. Verlossingssamenk., beide in de IJstent; 6.30 u. Openlucht- meeting voor 't Gem.huis, ailes o.l. Kapt. A. H. Hassoldt. Martenshoek: 9.30 u. ds. W. Tom; 4.30 u- ds. Klapwijk. Kielwindeweer: Veendarrf; '9.30 en 4.30 u. ds. Postema Tjuchem: 9.30 en 2.45 u. ds. Schenk van Nieuwolde. Hoogezand:-Maandag 19 Jan. 912 geschreven moeten de inwisselings uur de nummers 1 t.m. 240; 2—4 uur,' bonnen van de bonkaarten thuis] 241 t.m. 400: Dinsdag 20 Jan. 912 worden afgeknipt, dus alleen deze uur 401 t.m. 640; 2—4 uur 641 t.m.| bonnetjes meenemen. Nogmaals 800; Woensdag 21 Jan- 912 uur 801 wordt er op gewezen dat de toeslag- 1041 t.m. 1200; aiz uur îzur t.m. 1040; 24 uur juonaeraag zz Jan. t.m. 1440; 24 uur 1441 t.m. 1600; Vrijdag 23 Jan. 912 uur 1601 t.m- 1840; 24 uur 1841 en hoger. Sappemeer: Woensdag 21 Jan. 9— 12 uur de' nummers 1 t.m. 180; 24 uur 181 t.m. 300; Donderdag 22 Jan. 9—12 uur 301 t.m. 480; 2—4 uur 481 t.m. 600; Vrijdag 23 Jan. 912 uur 601 t.m. 780; 2—4 uur 781 t.m. 900; Zaterdag 24 Jan. 911.30 uur 901 en hoger. Voor deze uitreiking dienen de Tweede Distributiestamkaarten te worden medegenomen. Scheerzeep. Op onderstaande da gen, des morgens van 9—12 uur, is er voor mannelijke personen, gebo ren in 1930 of eerder, die niet in het bezit zijn van een Tabakskaart Q 711, gelegenheid voor het afhalen van één rantsoen scheerzeep bij de Centrale Kas tegen overlegging van de Tweede Distributiestamkaart. Sappemeer: 19 en 20 Je>i. Hoogezand: 21 t.m. 23 Jan. kaarten voor Zieken en a.s. Moeders gelijk jnet de levensmiddelenkaarten moeten worden afgehaald, tenzij men een perso'onlijke oproep ont- vangt. Personen wier T.D. nummer ein- digt op 0, alsmede de rest dergenen, wier T.D. nummer eindigt op 4 (dus 54, 64, 74, 84, 94) en in het bezit zijn van het inlegvelbonnetje 612 komen in aanmerking voor een schoenen- bon." Uitreiking van schoenenbonnen volgens de z.g.n. Kinderregeling heeft niet meer plaats. De datum op de achterkant van de bonkaart geeft aan wanneer de vol- gende bonkaart moet worden afge haald. In het vervolg wordt geen uitreikschema meer gepubliceerd. Veendam. Niet-zelfverzorgers 8.30- 12 en 2—4 uur. 19 Jan. T.D. num mers 1—1400; 20 Jan. 1401—2800; 21 Jan. 2801—4200; 22 Jan. 4201—5600; 23 Jan. 5601—6000; 26 Jan. 6001— 7400; 27 Jan. 7401—8800; 28 Jan- 8801—10200; 29 Jan. 10201—11600; 30 Jan. 11601 en hoger. Zelfverzorgers: 2 Febr. T.D. num- 4 DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND mers 1—5000; 3 Febr. 5001—10000; Gemeenten Zuid- en Noordbroek. I Febr. 10001 en hoger. Bijzondere Arbeid (w.o. zeep vuile arbeid). De inlevering van de inge vulde naamlijsten, alsmede de uitrei king van de toeslagkaarten en rant- soenbonnen zeep vinden plaats als volgt: Zuidbroek: Dinsdag 20 Jan. van 9- 12 uur de letters A t.m. F; 24 uui de letters G t.m. L; Woensdag 21 Jan. van 912 uur de letters M t.m. S; 2—4 uur de letters T t.m. Z. Noordbroek: Donderdag 22 Jan. van 912 uur de letters A t.m. M; van 24 uur de letters N t.m. Z. Na-uitreiking bonkaarten. Deze uitreiking vindt plaats te Noordbroek: Dinsdag 20 Jan. van 912 uur. Zuidbroek: Dinsdag 20 Jan. van 2—4 uur. Gedurende deze uitreiking wordt voor de laatste maal gelegenheid ge- geven tôt het afhalen van de bon- kaartjes, bestemd voor zieken, a.s. en jonge moeders, voor de 2e en 3e per Werkkleding (Collectief). De volledig ingevulde aanvraag formulieren voor collectieve aanvra gen voor \yerkkleding moeten wor den ingeleverd te Zuidbroek: Donderdag 22 Jan van 912 en 24 uur. Noordbroek: Vrijdag 23 Jan. van 912 en 24 uur. Inlevering aanvraagformulieren voor zgn. vervangingsbanden. Muntendam. De inwoners van Tripscompagnie en Borgercompagnie moeten in het vervolg de bonkaarten afhalen van het distributiekantoor te Muntendam volgens de indeling van de Stamkaart-nummers. Zelfverzorgers en niet-zelfverzor gers van 912 en 14 uur. 6 Febr. T.D. nummers 1950; 9 Febr. 951 1900; 10 Febr. 1901—2850; 11 Febr. 2851 en hoger. Meeden van 912 en 14 uur. 12 Febr. T.D. nummers 11000 en 13 Febr. 1001 en hoger. (Van onze Haagse correspondent) Het bericht dat de Curaçaose de legatie per Engels schip naar Neder- land zal vertrekken en daai'door eerst op 24 of 25 Jan. in Nederland zal arriveren, heeft in regerings- kringen een uiterst onaangename in- druk gemaakt. De Ronde Tafel Con- ferentie zal hierdoor evenwel niet worden verdaagd. Twee der Cura çaose gedelegeerden zijn reeds in ons land aanwezig. Zij kunnen althans ook de besprekingen van de eerste dagen mee maken. Voorts vernemen wij nog van welingelichte zijde, dat1 de besprekingen gehduden zullen worden in de zaal van de Eerste Kamer. Vermoedelijk zal mi- nister-president Beel de conferentie openen. Men hoopt einde Februari klaar te zijn met de besprekingen. AUTO TE WATER IN FRANEKER. Toekomstige emigranten verdronken. Een auto uit Twijzelerheide (Fr.) is vanmorgen om 6 uur te Franeker, vetmoedelijk doordat de bestuurder door een tegenligger werd verblind, in het water gereden. Alleen de be stuurder wist zich tijdig te bevrij- den, de drie andere inzittenden zijn verdronken. ADVERTENTIE'S JOHNY, Jobannes Marlinus. Hilbrand Kernelis. MANS, VEILINGSVER. H.-S- Donderdag 15 Jan. 1948. Andijvie f 42; Boerenkool f 14.40 16.80; Kroten f 4—6.30: Prei I f 22— 30; Idem II f 8—11; Rode kool f 8.20- 9.80Sav. kool groen f 19; Schorse- neren I f 26—27; Idem II f 1315; Spruitkool f 2425; Waspeen I f 24 26; Witlof I f 21—27; Idem II f 7—10. Ailes per 100 K.G. KWEKERSBELANGEN O. B. Op Vrijdag 23 Januari aanvang des avonds om zeven uur, zal de heer P. A. Spoelstra, warmte-teehnicus bij het Instituut voor tuinbouwtech- niek te Wageningen, in het café Wed. Groeneveld (Lap) te Sappemeer een lezing houden over verwarming. Deze lezing zal op Zaterdag 24 Ja nuari gevolgd worden door demon- straties op enige tuinbouwbedrijven. Zondag, 18 Januari Dinsdag 20 Januari

Het Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 2