I i Veiling Veiling Vastgoed VERKOPING een Behuizing EEN KUKIE ACHTER DE GESLOTEN DEDIE! m GANDHI f VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS 3 Behu izing Propaif. Fef Bond v. een Een dubb. Woning, Een enkeie Woning Vanaf 4 De alg BURGELIJKE STANDEN \m E. Kooi Jr., Sappem. NIEUWE BONNEN N V Sp« Plaat NIEUWE BONNEN M Sappemeer. Mr. P. H. VELSEN, No- taris te Sappemeer, zal opMaandag26 Januari a.s., des avonds 7 uur in het Café DIJKHUIS, aldaar, ten verzoeke van de Heer R. HOPSTER, publiek verkopen een dubbele met schuurtje, erf en tuin, te Sappemeer, a.d. Mid- denstraat no's 83 en 85, stadsgrond, in huur bij J. van der Meer en K. Elderman voor f 312. per jaar. Aanvaarding in huur- genot 1 Februari a.s. Betaling 1 Mei a s. Kielwindeweer. Mr. P. H. VELSEN, No- taris te Sappemeer zal op Dinsdag 27 Januari a.s., des avonds 7 uur, in het Café „DE V1ER SPRONG" te Kielwinde weer, krachtens art. 1223 B.W. publiek verkopen van op Zat Spreker heer O. Burgem. Door he trek van te 7 uur Hc Op de tr Schans-i kanaal v weg-Hoc van aan de P. Venemakade, VCFlOl aldaar, no's 27 en 28 in Wiivei huur bij P. Hakkelingjjie kjer voor f 150— en L. de jniirhtincf Graaf voor f 78.— per, jaar, groot 16 20 Are. PERCEEL II. aldaar, no. 6, in huur bij H. Sloots voor f 120.- p. j., groot 4,70 A., (ait. dur. erfpacht) afkomstig van wijlen S. Nijveen. Aanvaarding van huur- genot dadelljk, betaling per 1 Mei a.s. Zuidbroek. inlichting schaffen. noodluikt den, zict binding i Hoogezî a.s.. des 's avonds 7 uur, zal in het Café STUKJE te Zuidbroek, ten verzoe ke van Mej. de Wed. P. SPORTEL c.s., te Eng- wierum, publiek worden verkocht weer Maam Woeni Vrijda De Je waarin W1NKEL, met grote schuur, erf en tuin, staande en gelege Achter de Wal, over 't Spoor te Zuidbroek, groot 7.45 A., doende jaarlijks tôt grond- pacht f 2.—. Aanvaarding 1 Februari 1948, onder gestanddoe- ning en genot van de lopende huur sedert die datum. Betaling 1 Maart 1948 R. ZWIERS, Nots. Zuidbroek. van met schu WIJNAN Achterdu Inschrij Verkoopt bekomen WERFF, Hoogezai Rechtszaken door 4 schoten getroffen Moordenaar gegrepen DE RONDETAFELCONFERENTIE Distributieberichten munTendam. ëen- H\EU\NS) BONKAARTEN KA, KB, KC 8 147 Algemeen 750 gram Suiker t 145 Algemeen 100 gram Bloem e 144 Algemeen 1 142 Algemeen ca.- 225 gram Hi houdzeep of 180 gi Toiletzeep. 141 Algemeen 400 gram Brood 1 rantsoen Gebak. 140 Algemeen 1800 gram Bro 135 Reserve 800 gram Bro 138 Reserve 400 gram Brd BONKAARTEN KD, KE 802. 647 Algemeen 250 gram Suiker e 646 Algemeen 500 gram Suiker e 645 Algemeen 100 gram Bloem e 644 Algemeen 1 642 Algemeen ca. 450 gram Hi houdzeep of 360 gr Toiletzeep. 641 Algemeen^ 400 gram Br'ood 1 rantsoen Gebak. 640 Algemeen 200 gram Brood. 639 Algemeen 400 gram Brood. 634 Reserve 400 gram Brood. 638 Reserve 500 gram Bloem enz. BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MH 802 (Bijz. Arbeid, a.s. Moeders en Zieken) 1045 Suiker 250 gram Suiker enz. TABAK- EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN enz. QA, QB, QC 802. 01, 02 Tabak 2 rantsoenen Sigaret- ten of Kerftabak. 05 Tabak 2 rantsoenen Sigaretten of Kerftabak. 03 Versnaperingen 200 gram Ver snaperingen enz. 06 Versnaperingen 100 gram Ver snaperingen enz. g le di oij sd ali se afd. in Hoi PERCEEL 1. Op Dinsdag 27 Januan Geduren JANUAf kunnan jes word vanaf 31 Vrij Gel op eeri tegen bi Te koop ener B» SAPPEMEER. Woensdagavond vergaderde de Ned. Vrouwenbeweging afd. H.-S. in het Parkhotel. De agenda was groot. Besloten werd binnenkort een ge- zellige avond te organiseren. Verder zal gepoogd worden in de gemeente Hoogezand meer leden te krijgen en om te Foxham eeji openb. vergade- ring te beleggen. Het bleek goed te gaan met de colportage van het maandblad van de Bond. Voor Fe bruari zullen 200 bladen worden be- steld. Met de werkzaamheden van Ziekenhulp is een begin gemaakt. De vergadering was goed bezocht. Onder voorzitterschap van de heer W. Westerhof hield de afd. H.-S. van de Ned. Natuur Hist. Ver. in hôtel „Struvé" een vergadering waar mededelingen werden gedaan over de gang van zaken in de ko- mende maanden. Er zullen lezingen worden gegeven, excursies gehou- den en weekends georganiseerd. Door enige leden werden korte in- leidingen gehouden. In het Bontehuis hield de afd. H-S. van de Bond van Bev. v. A. Bijenteelt in Nederl. een vergade ring o.l.v. de heer H. de Vries. Spre ker was de heer Folkertsma van Schildwolde, die enige, door hem ge- bruikte, nieuwigheden besprak en aantoonde hoe men met het minste werk de meeste honing kon winnen. De afd. Sappemeer van „Volks- onderwijs" hield een vergadering in het hôtel „Struvé" onder voorzitter schap van de heer W. Koelma. Be- winter wederom een toneelavond te organiseren. De contributie werd vastgesteld op f 2. NOORDDIJK. De' Kerkvoogden besloten de pastorie te restaureren in verband met de komst van een nieuwe predi- kant. OOSTERHOGEBRUG. In café Bierling werd voor re- kening van de heer H. Heidmeijer te Groningen onderhands aanbesteed het bouwen van een nieuwe woning in het uitbreidingsplan alhier, onder architectuur van de heer J. H. v. d. Molen, architect B.N.A. te Noorddijk. De heer Heidmeijer is de eerste bouwspaarder van de N.V. Noord Ned. Gemeenten die in deze gemeen te gaat bouwen. De hoogste en laag- ste inschrij vers waren: Timmerwer- ken enz. G. Pottjegort te Groningen f 13955.— en W. Grasdijk te Rul- scherbrug f 13500.Schilderwer- ken enz. D. Koster en Zn. te Rui- scherbrug f 863.en J. Oosterbeek te Groningen f 790.Electriciteits- werken: W. Kooi te Middelbert f 460.en Heeres te Garmerwolde f 230.Lood-, zinkwerken en sani- tair: A. v. d. Kooi te Oosterhogebrug f 1487.en Fa. Wijma en Grol te Groningen f 656.De gunning is in beraad gehouden. KOLHAM. Zaterdag gaf de toneelver. „Vriendschap" haar jaarl. uitvoering voor de zaal van café Braam. Opge- voerd werden de stukken De Af- valligen" en „Neef uut Amerikao". sloten werd een propagandafeest-j De muziek was van „The Melodians" avond te houden op 25 Februari Onze vroegere plaatsgenoot, de heer O. Oudemans, vérificateur der Invoerr. en Accijnzen is van Har- lingen naar Groningen oveîgeplaatst HOOGEZAND. Dezer dagen geraakte een 3- jarig knaapje in het Kieldiep. De moeder bedacht zich niet, maar sprong het kind na. Het gevolg was dat nu twee levens in gevaar waren, want zowel moeder als kind dreig- den te zullen verdrinken. De heer J. Brink uit Sappemeer, die passeerde, begaf zich vastberaden te water, en het gelukte hem de beiden in nood verkerenden op het droge te bren- gen. Tegen J. P. is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens vernieling en diefstal. Bij het uitstappen uit een Gado-bus bij café Wiardi geraakte B. onder de wagen. Met een gebro- ken rechteronderbeen moest hij naar het ziekenhuis te Groningen worden overgebraeht. P. uit Groningen ventte in Hoo gezand met tapijten, die hij voor hoge prijs te koop aanbood. Hij had de vloerkleden niet bij zich, maar deze zouden volgen per auto- Het gelukte de Gemeente-politie de auto aan te houden. Deze bevatte slechts één tapijt. Tegen P. en tegen de be- stuurder van de auto is proces-ver baal opgemaakt wegens prijsopdrij ving en wegens overtreding der dis- tributie-voorschriften ENVELGUNNE. Voor het examen van de Cen trale Raad v. Kinderuitzending slaagde Mej. E. H. Buiter alhier ENGELBERT. Per 1 Juli a.s. heeft de heer A. B. Vinkenborg bedankt als hulppre dikant der Ned. Herv. Gem. De ruiterver. „Advendo" orga- niseerde een ruiterfeest voor de jeugd o.l.v. de heer Jac. Heeringa. Jonny, Tilly en Wim Kooi verleen- den medewerking. De heer De Groot sprak namens de landelijke rijver. „Groningen". Op de ledenvergadering van „Volksvermaken" werd besloten deze TUCHTRECHTER VOOR DE PRIJZEN, WINSCHOTEN. Vonnissen: P. B., Zuidbroek f 25 boete; W. W., Hoogezand f 50 boett en F. S. L., Schildwolde f 50 boete, allen rijwielherstellers, wegens het te duur inkopen, zonder factuur van stofzuigers. H. V., Sappemeer, klompenmaker en prov. leider vakgroep klompen- industrie, f 710 boete wegens het verlenen van bemiddeling bij de verkoop van te duur hout aan de fa. A. B. te Meeden. RECHTBANK GRONINGEN. Door iiet uitsnijden van een ruit hebben in het begin van December P. v- S. en H. V. zich toegang ver- schaft tôt het magazijn van de Fa schaft tôt 't mag. v. d. Fa. Hoepman horn-jong in aile kleuren te Hoogezand en hebben er 5 balen| /^IDBROEK suiker ontvreemd. Bovendien ont- uit Appingedam. De leider, de heer Knapper kreeg een vulpen. Er was bal na. SLOCHTEREN. Maandagavond hield de P.v d. A. in café Hommes een openbare Mergadering onder leiding van de Federatie voorz., de heer J. Kuper. Als spreker trad op de heer J. Tuin, lid van Ged. Staten, met als onder- werp: De gelijkstelling van de arbei- ders. Verschillende vragen werden door de heer Tuin beantwoord. Door de voorz. werd tenslotte nog naar voren gebracht dat men vooral moet trachten de organisaties uit te breiden. In de laatste vergadering van het bestuur van de N.V- Bouwkas Noord Ned. Gemeenten afd. Sloch- teren, werd besloten de propaganda- actie voor deze Bouwkas voort te zetten door het houden van een vijf- tal openbare vergaderingen in die plaatsen waar deze nog niet zijn ge houden. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nam de heer H. W. Poelman, com- mies ter secretarie, in een speciaat daartoe belegde bijeenkomst, afscheid van het gemeentepersoneel. De schei- dende ambtenaar werd toegesproken door de heer O. J. Scherphuis, Bur- gemeester en de heer G. S. X. Gar- relts, gemeente-secretaris, welke hun toespraken vergezeld deden gaan door het aanbieden van stoffelijke blijken van sympathie. Tenslotte nam de heer Poelman, na een dienst- tijd van 45 jaar, met het uitspreken van een zeer uitvoerige toespraak, afscheid. In het verslag in ons nummer van 21 Jan. j.l. van de vergadering van het hoofdbestuur van het Wa- terschap Duurswold is abusievelijk vermeld, dat, indien Ged. Staten niet tôt verhoging van de salarissen der ambtenaren van het Waterschap konden overgaan, de besturen zelf tôt die verhoging zouden overgaan. Dit moet als volgt gelezen worden: Indien Ged. Staten niet tôt verho ging der bedoelde salarissen konden overgaan, dan zouden de besturen met voorstellen tôt verhoging, in overeenstemming met de werkelijk- heid, bij de Ged. Staten aankomen. SCHILDWOLDE. De Moderne Landarbeidersbond afd. Schildwolde, hield Maandag avond in 't café Spanninga haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer A. Speelman. De heren B. Post en A. Speelman wer den als bestuursleden herkozen, ter wijl als nieuw bestuûrslid werd ge- kozen de heer J. Hartman. De heer G. Roelfsema deed mededelingen over de plannen voor het a.s. Mei- feest. HELLUM. Op de Europese tentoonstellmg van de Kon. Nederl. Ver. „Avicul- tura" te Den Haag behaalde de heer E. Doornbos, alhier, met zijn Ame- rikaanse witte Leghorns 3 eerste, 1 tweede, 1 derde en 4 ere-prijzen, w.o. zilveren beker voor de mooiste Leg- singh de eerste hulp had verleend werd het slachtoffer naar het zie kenhuis te Winschoten overgebraeht, vanwaar hij na verbonden te zijn huiswaarts kon keren. GRONINGEN. Alhier werd aanbesteed het maken van het voedingskanaal Zuid- ilaardermeer-Kielsterdiep, met drie betonnen bruggen en bijkomende werkzaamheden. Hoogste inschrijver geval A en geval B. Aannemersbe- drijf van der Klei-Heitmeyer, Gro ningen (f 479.000 en f 604.000); laag- ste inschrijver geval A N.V. Holl. Aannemersbedrijf Zanen Verstoep, Den Haag (f 353.000); geval B C-V. v.h. Amsterd. Aannemings Mij., Den Haag (f 399.000). Vrijdagmiddag even na 17 uur plaatselijke tijd is Gandhi, toen hij zich naar de gebedsplaats begaf, door moordenaarshand gevallen. Hij werd door 4 schoten getroffen, aan de gevolgen waarvan hij overleed. Gandhi, de „Vader van de onafhan- kelijkheid van Indië" was 78 jaar. Voor zover bekend was de moorde naar een jongeman. Volgens A.F.P. is de moordenaar ter plaatse gear- resteerd. Levensbeschrijving. Mohandas Karamchand Gandhi is in 1869 als de zoon van een minister te Porbandar geboren. Van 1888— 1891 studeerde hij te Londen in de rechten, waarna hij advocaat te Bombay werd. Van 18931914 ver- toefde Gandhi in Zuid-Afrika, waar hij zijn streven voor de vrijheden van de in dat land gevestigde Voor- Indiëers begon. Hier ontwikkelde zich ook zijn opvatting over verzet zonder geweld. Gandhi maakte zich driemaal zeer verdienstelijk voor de regering: hij richtte een Rode Kruis- eenheid in de boerenoorlog op en voerde de leiding hierover, hij zorg- de voor de oprichting van een spe- ciaal ziekenhuis, toen te Johannes burg de pest uitbrak, en stond aan het hoofd van een draagbaarcolonne tijdens de onderdrukking van de Natal-opstand in 1908. In 1914 keer- de hij naar Voor-Indië terug. Hier zette hij zijn actie voort. In 1320 riep hij een algemene actie uit voor „Niet-gewelddadige niet-samenwer- king". De Hindoe-bevolking be- schouwde hem als een heilige en gaf hem de titel Mahatma („grote ziel"). In 1921 was Gandhi op het toppunt van zijn macht. Het natio- naal congres droeg zijn gehele be- voegdheid aan hem over. De beweging voor niet-samenwer-. king had echter een dergelijke on- rust in het land verwekt, dat hij in Maart 1922 werd gearresteerd. Tôt 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld werd hij in 1924 vrij gelaten na een blindedarmoperatie. In 1930 drong hij aan op „ongehoorzaamheid der burgers", tengevolge waarvan hij weer werd gevangen genomen. In 1931 vrij gelaten trad hij in onder- handeling met de onderkoning, het- geen leidde tôt het sluiten van het verdrag van Delhi. In 1934 legde hij zijn voorzitterschap van het natio- naal congres neer. Door voortduren- de périodes van vasten" trachtte hij zijn invloed op de gebeurtenissen te behouden. Gandhi was het jongste kind van de 4e vrouw van zijn vader. 's Maan- dags sprak hij nooit. Volgens Reuter heeft een oogge tuige verklaard dat de moordenaar 30 35 jaar was en een khaki uni- form droeg. Toen de aanslag ge- schiedde leunde Gandhi op de schou ders van zijn kleindochter. Verenigings-Mededelingen VOETBALVER. „HOOGEZAND;' Hoogezand I vertrekt om 12.30 u. per Gado vanaf Hôtel Rowaan. R.K. VOETBALVER. „KWIEK" Kwiek IG.S-V.V. Aanvang 2 uur Adsp.: Hoogezand IIKwiek 11 uur Kwiek I: R. Scholtens, B. Scholte Jr., D. Deiman, R. Drent, B. Deiman, A. Duitscher, F. v. d. Werff, N. Mul- der, G. Scholte, M. Scheen, P. Dei man. Res.: G. Scheen, B. Bulder. Terrein klaar maken Zaterdagmid- dag 2 uur: A. Duitscher, H. Drent, N. Mulder. Adsp.: A. Wilbrink, P. Drent, C. Stokkel, J. Londeman, J. Koeneman, H. Geling, J. Wilbrink, H. v. d. Werff, L. Mulder, H. Scholtens, H. Haverkort. Res.: J. Swart, T. Scholte. Dirjsdagavond 3 Febr. aanvang half acht bij café Groeneveld n. d. Veiling feestelijke clubavond voor leden vanaf 16 jaar. „D. O. S." Maandag beginnen aile lessen weer als gewoon. Zij, die lid van onze ver- eniging wensen te worden, kunnen zich vanaf heden opgeven bij één der bestuursleden of tijdens de les. M. H. C. „DASH" Wedstrijden Zondag 1 Febr. 1948. Dames: Dash IH.V.A- II 11.30 u. H. Benes, L. Oldenziel, H. Jonker, A. v. d. Bend,. T. Kranenborg, A. Kliphuis, T. Benes, R. Plinsinga, E. Koeneman, J- Mulder, A. Srnit (aanv.). Res.: E. Kippenbroek. Heren: H.V.A. I—Dash I. Vertrek per Gado, vanaf Gado- garage 7.45 uur. Aanvang wedstrijd 10 uur. A. Smit (aanv.), J- W. Bronsema, H. Tuin, E. Coops, S. Jonker, O. Begeman, L. Smid, J- Reints, C. Ja- ger, G. K. de Vries, H. Kranenborg. Res.: B. Coops. (Van onze Haagse correspondent) De Curaçaose delegatie. De sfeer rondom de conferentie was aanvankelijk uiterst prikkel- baar. Er vielen harde woorden- Het scheen zelfs, dat enige leden van de Curaçaose delegatie reeds het aftre- den van Dr. Kasteel hebben geëist. De eenheid in de delegatie van Willemstad is volkomen zoek. Tegen de geprikkelde stemming en de in de toekomst ongetwijfeld onbesuisde betoogtrant van Jonckheer e.a. staat daarentegen een rustige zelfverze- kerdheid van Gomez, Gerharts en anderen. De laatste heeft schijnbaar weinig op met het onmogelijke man- daat, dat als een enfant terrible de besprekingen in de war dreigt te gooien en Gomez dient vermoedelijk als bliksemafleider vooraile partijen en als gediplomëerd heel- meester. Zelfs in Willemstad zelf is oppo- sitie tegen de „rebellen" van de Cu raçaose delegatie. De Surinaamse vertegenwoordigers Anders is het met dé Surinaamse delegatie. Men is gematigder en heeft zich meer bezonnen op de aard. en het wezen van deze conferentie. Men toont begrip voor de parlemen taire verhoudingen, hetgeen niet wil zeggen, dat de Surinamers met Dr. Pos en Mr. Buiskool, twee in het land zeer populaire figuren aan het hoofd, de kaas van hun brood zul len laten halen. De besprekingen. Inmiddels zijn de besprekingen begonnen. Volgens goed gebruik: met gesloten deuren. MaarCuraçao heeft niets te verbergen en daarte- gen rees al enig verzet. DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Gem. Hoogezand en Sappemeer. Uitreiking bonkaarten 804, schoe- nenbonnen, textielkaarten, aan- vraagformulieren voor brandstoffen en bonkaartjes voor zieken, a.s. en jonge moeders. Mede te nemen: Tweede Distribu- tiestamkaart, inlegvel, losse inwisse- lingsbon en door a.s. en jonge moe ders bovendien de CM kaart. Schoenenbonnen naar keuze wor den verstrekt op de stamkaartnum- mers, welke eindigen op het cijfer 0, alsmede op 4 (indien bon 612 nog aan het inlegvel voorkomt). Ver- strekking van schoenenbonnen vol gens de zgn- kinderregeling vindt tôt nader order niet plaats. De ingevulde aanvraagformulie- ren voor brandstoffen worden uit- sluitend ingenomen bij de uitreiking van de bonkaarten 806. Niet-zelfverzorgers. Centrum: Maandag. 2 Febr. van 910 uur: Atlantapad, Burg. Bartelsstraat en Beukemastraat; 1011 uur Foxham- sterhoofdweg 1 t.m. 125; 1112 uur Foxhamsterhoofdweg rest, Een- drachtsweg en Fabriekskade; 23 uur kleding. Op onderstaande dagen is er gelegenheid tôt het afhalen van aanvraagformulieren voor personen, die werkzaam zijn in een zelfstan- dig beroep of in een bedrijf met minder dan 5 werkkledingdragende arbeiders, voor zover deze na 30 Sept. '47 geen werkkleding hebben ontvangen. Bij het afhalen der formulieren dient de stamkaart van betrokkene te worden medegebracht. Hoogezand 2 en 3 Febr. van 9—12 uur en 2—4 uur. Sappemeer: 4 Febr. van 912 uur en 24 uur. Voor het indienen der formulieren volgt nog een publicatie. DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Gemeenten Zuid- en Noordbroek. Individuele aanvragen voor werk kleding. Op onderstaande dagen is er gele genheid tôt het afhalen van aan vraagformulieren voor personen, die werkzaam zijn in een zelfstandig beroep of in een bedrijf met minder dan 5 werkkledingdragende arbei ders, voor zover deze na 30 Sept 1947 geen werkkleding hebben ont vangen. Bij het afhalen der formulieren Hoofdstraat 1 t.m. 100; 3—4.30 dient dg stamkaart van betrokkene Hoofdstraat rest, Heveapad, J.j worc[en medegebracht. Achter deze dichte deuren werd een centrale commissie gevormd, be- staande uit Prof. Romme, Dr. Da Costa en Dr. Pos (Suriname) die een voorstel zal maken betreffende de te volgen procédure. Bovendien heeft Dr. Da Costa die met beperkte be- voegdheden (symtoon der verdeeld- heid) tôt leider der Curaçaose dele gatie is benoemd een voorstel inge- diend „van orde", dat tenslotte ver- wezen werd naar de centrale com missie. Verbetering van de sfeer. Woensdag heeft de Curaçaose de legatie opnieuw onderhandelingen gevoerd met minister Jonkman en Donderdag zijn deze besprekingen voortgezet- Na afloop was er een opmerkelijk betere stemming te be- speuren. Ailes wijst er op, dat men naarstig gezocht heeft naar een wijze waarop de Curaçaose delegatie on- danks het mandaat van De Staten toch aan de R.T.C. zal kunnen deeï- nemen. Jonkman heeft in overleg met de andere leden der regering thans bepaalde toezeggingen ge daan, die zelfs bij de „rebellen" der delegatie, de heren Jonckheer en Mr. v. d. Meer voldoening hebben ver- oorzaakt. In ieder geval was de R.T.C.-hemel Donderdagmiddag aanmerkelijk op- geklaard. Vrijdag kwam de conferentie op nieuw bijeen. Ter voorbereiding van de conferentiestof werden 3 secties gevormd. Er zal worden nagegaan wanneer de eerste openbare vergadering kan plaats hebben. BONKAARTEN 151 Melk 153 Melk 156 Vlees 157 Vlees 158 Boter KA, 159 Boter VEILINGSVER. H.-S. Donderdag 29 Jan. Andijvie f 52; Boerenkool f 14.80 16; Kroten f 4.50—6-40; Prei I f 31— 38; Prei II f 2022; Rabarber f 57— 68; Sav. kooi geel f 57.20; Schorse- neren f 2630; Spruitkool f 3235; Waspeen I f 22<—24; Witlof I f 16— 27; Idem II f 15 per 100 kg. Huitzingstr., Zuiderlaan en Vijver- strsst Dinsdag 3 Febr. van 910 uur Kalkwijk Oost; 10—11 uur Kalkwijk West, Kalkwijk Lula Oost en West; 11—12 uur Kerkstraat, Kielsterstr. en Verl. Kielsterstr.; 23 uur Kers- laan, Knijpslaan, Meidoornstr., Mo- lendijk, Nutsstr. en Noordersingel; 34.30 uur Nieuwelaan en Nieuwe- weg. Woensdag 4 Febr. van 910 uur Parallelweg, Parklaan en v. Roijen- straat Oost 1 t.m. 40; 10—11 uur van Roijenstraat Oost 41 t.m. 150; 1112 uur van Roijenstraat Oost rest, J- Sangerslaan en SingeJ; 23 uur Sin- gelstr., Sluiskade, Smitslaan 1 t.m. 70; 34.30 uur Smitslaan rest en Werfkade. Donderdag 5 Febr. van 910 uur Spoordijk, Spoorstr. en Stationsweg 1011 uur Meint Veningastraat; 11— 12 uur Verl. Hoofdstraat; 23 uur Zuiderstraat en Verl. Zuiderstraat 34.30 uur Sportterreinstraat. Individuele aanvragen voor werk fermden zij zich in de Smitslaan over twee fietsen, om de partij naar Gro ningen te brengen en toen dat niet gelukte namen zij bij^de fa. Bult- huis te Martenshoek nog een bak- fiets mee. Tegen v. S. die reeds 20 maal werd veroordeeld eiste de of ficier van de Groningse rechtbank 3 jaar. V. heeft „slechts" vier von nissen op te knappen gehad. Tegen hem luidde de eis 1 jaar met aftrek. B. L. S. uit Groningen, die gehol- pen had de partij naar Leeuwarden vervoeren, terwijl hij wist, dat het gestolen goed was hoorde 10 mnd. gev.straf tegen zich eisen. Voorts kwamen voor de rechtbank de daders van de inbraak bij de fa. Bos te Sappemeer. Het zijn A. G. van Hoogezand en P. H. te Sappe meer. Beide staan niet voor de eerste maal terecht. Via een tuimelraam hebben zij zich toegang verschaft tôt de werkplaats van de fa- Bos en et voor een waarde van f 1200 aan goe- deren gestolen. De eis luidt resp. 1 jaar en 6 mnd. en 1 jaar gev.straf met aftrek. De zaak tegen J. v. d. Z. te Hoo gezand werd enige tijd geleden ver- daagd teneinde een psychiatrisch onder zoek te laten instellen. Hij werd toerekeningsvatbaar bevonden en de officier eiste nu tegen hem wegens diefstal 8 mnd. gev.straf waarvan 4 voorw. met aftrek. In het hôtel Themmen werd Donderdagavond geveild door Nota- ris Zwiers ten verzoeke van Mej. J. Knotnerus sen herenhuis met groen- land, gelegen Kerkstraat B 92. Koop- ster werd de Geref. Kerk te Zuid broek voor f 11700.—. In hôtel Themmen hield de be-* grafenisver. ,,Eigen Hulp" haar jaar vergadering. De voorzitter huldigde de heer W. v. Bergen, die geruimen tijd het voorzitterschapi heeft waar- genomen, maar thans zijn plaats aan een jongere kracht heeft afgestaan Uit de jaarverslagen bleek de ver- eniging 551 leden te bezitten. De ontvangsten bedroegen 2114.70 én de uitgaven f 2301.(nadelig saldo f 186-30. Als bestuurslid werd herko zen de heer P. Hartman. In de kas- comm. werd verkozen de heer M. Robertus. De Arbeiderstoneelver. „Onda" hield haar jaarvergadering in „Ons Gebouw". Als bestuursleden werden herkozen Mevr. TimmerVos en de heer J. Brust. In het hôtel Themmen zal een uitvoering worden gegeven ten bate van de plaatselijke T.B.C.- commissie. Bij het meteropnemen bij de landbouwer Germs te Duurkensak- ker viel de agent der N.V. Laag- spanningsnetten, de heer J. Dodde- ma van een plm. 6 ru. hoge zolder en kwam op een betonvloer terecht. Hij brak beide polsen. Nadat Dr. Maar- SAPPEMEER, 22 t.m. 28 Jan. 1948. Geboren: Anthonius, z. v. Antho- nius Josephus Dankbaar en Johanna Cordula Verstraeten; Alida Trijntje, d. v. Anne Olthof en Susanna Mar- garetha Siemers, Hoogezand; Jan, 2. v. Jan Dijk en Willemke Knoop; Imka Adriana, d. v. Folkert Veen- tjer en Imka Adriana Oosterling, Zuidbroek, Eppina Trijntje, d. v. Roelf Scholtens en Anja Hinderika Prins, Hoogezand. Ondertrouwd: Eildert Bakema, 60 j., Sappemeer en Pieterke ten Boer, 53 j-, Sappemeer, onl. te Uithuizen; Pieter Eggens, 27 j., Sappemeer en Elizabeth Hartenhof, 31 j., Slochte- ren. Overleden: Doewe Hendrik Bou- man, 61 j., echtg. v. Albertje Vrieze. HOOGEZAND, 22 t.m. 28 Jan. 1948. Geboren: Rika Andrina, d. v- Hen drik Johan Westerhuis en Maria Nijdam, Hoogezand; Nico, z. v. Wil lem Middel en Antje Poelstra, Lula; Geertruida, d. v. Egbert Brands en Aaltje Kanon, Kropswolde; Gerrit, z. v. Hinderikus Imbos en Aaltje Luppes, Foxhol. Getrouwd: Johan Roelfsema, 25 j., Slochteren en Anna Venema, 32 j., Hoogezand; Willem Albert Lambeck, 27 j., Hoogezand en Antje Pieterdina Eggens, 19 j., Groningen; Hendrik Lamein, 29 j., Hoogezand en Aaltje Rehwinkel, 22 j., Hoogezand. Overleden: Derk Poelma, 69 j., echtg. v. Hendrika Dijks, Hoogezand; Hinderikus Hilbrandus Bodewes, 88 j., echtg. v. Anna Sleumer, Hooge zand. SLOCHTEREN, 22 t.m. 28 Jan. 1948. Geboren: Trijntje, d. v. W- van Timmeren en J. Smedes, Slochteren; Alstje Wildrika, d. v. W. P. Burema en A. van Niejenhuis, Slochteren; Gesien, d. v. G. Wildeboer en K. Mooibroek, Schildwoldfe. Ondertrouwd: P. Eggens, 27 j., Sappemeer en E. Hartenhof, 31 j Slqchteren; J. Datema, 30 j. en A. van der Helm, 29 j., b. v. Siddebu ren. Getrouwd: A. Geerdes, 26 j., Hoo gezand en J. Dijkema, 25 j., Sloch teren. Overleden: H. Klunder, 78 j., echtg. v. K. Vos, Borgweg; W. Rem- menga, 38 j., echtg. v. E. Romp Siddeburen; E. Perdon, 74 j., echtg. v- H. Kruit, Kolham; K. Zijl, 70 J., echtg. v. J. Albronda, Scharmer; N. Oosterhuis, 61 j., echtg. v. S. Tep- per, Lageland. ZUIDBROEK, 21 t.m. 28 Jan. 1948. Geboren: Derk Aadrik, z- v. Jo- hannes Venema en Ettje Nuijen. Ondertrouwd: Jan van Timmeren, 36 j. en Klaassina Antina Jong, 31 j., b. v. Zuidbroek. Getrouwd: Aaltjo Bartelds, 27 j., en Ageliena Strootman, 24 j., b. v. Zuidbroek. Zuidbroek: Woensdag 4 Febr. van 24 uur; Noordbroek: Woensdag 4 Febr. van 24 uur. Voor het indienen der formulieren volgt nog een publicatie. DISTRIBUTIEDIENST SLOCHTEREN. Uitreiking Nieuwe Bonkaarten 804 en Textielkaarten VA 804 De uitreiking van bovengenoem- de kaarten heeft gelijk plaats voor Zelfverzorgers en ook voor niet- zelfverzorgers op onderstaande da- De Stamkaarten meebrengen, als mede de losse inwisselingsbon 802 (afknippen) van de thans geldige bonkaart 802. Ter Attentie! In verband met de gewijzigde op- roepingschema, wordt een ieder er op aangedrongen, precies op de dag en tijdstip te komen waaronder het huisnummer valt. Zij, die hun Bon kaarten niet op tijd afhalen kunnen deze niet eerder in ontvangst nemen, dan wanneer de bonnen reeds zijn aangewezen en dus kans lopen dat er bonnen verlopen zijn. Te Slochteren (Distribiftiekantoor) Maandag 2 Febr. van 9—12 uur C 1C 72; van 14 uur C 73C 144. Dinsdag 3 Febr. van 912 uur C 145C 217; van 1—4 uur C 218C 289. Woensdag van 9—12 uur C 290— C 362; van 1—4 uur C 363—C 434 Donderdag 5 Febr. van 912 uur D 1D 72; van 14 uur D 73D 144 KB, KC 802 4 liter Melk. 7 liter Melk. 100 gram Vlees. 300 gram Vlees. 250 gram Boter of Mar garine of 200 gram Vet. 250 gram Margarine of 200 gram Vet. 170 Algemeen 1800 gram Brood. 171 Algemeen 400 gram Brood of 1 rants. Vermicelli e.d- 172 Algemeen 100 gram Kaas enz. 173 Algemeen 125 gram Koffie. 174 Algemeen 50 gram Thee. 178 Algemeen 500 gram Sinaasap- pelen (inl. vôôr 8 Febr.) 163 Reserve 800 gram Brood. 166 Reserve 400 gram Brood. BONKAARTEN KD, KE 802 653 Melk 12 liter Melk. 656, 657 Vlees 100 gram Vlees. 658 Boter 250 gram Boter of Mar garine of 200 gram Vet. 659 Boter 125 gram Margarine of 100 gram Vet. 670 Algemeen 400 gram Brood. 671 Algemeen 400 gram Brood of 1 rants. Vermicelli e.d. 672 Algemeen 200 gram Brood. 678 Algemeen 1 kg. Sinaasappe- len (inl. vôôr 8 Febr.) 663 Reserve 400 gram Brood. 665 Reserve 100 gram Kaas enz. BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 803 Bijz. Arbeid, a.s. Moeders en Zieken 1053 Brood 800 gram Brood. 1058 Boter 250 gram Boter of Mar garine of 200 gram Vet- 1052 Margarine 250 gram Margari ne of 200 gram Vet. 1054 Kaas 200 1059 Eieren 1057 Melk 1051 Vlees 1056 Vlees Niet aangewezen gram Kaas enz. 5 Eieren. 5 liter Melk. 300 gram Vlees. 200 gram Vlees. zijn en vernie- tigd kunnen worden de bonnen 122, 123, 623 Melk; 130, 131, 132, 137, 636, 637 Reserve; 139, 143, 643 Algemeen. HANDBALPROGRAMMA VOOR MORGEN. Distr. le kl. Dames: H.S.—Hygiëa 10 uur; BatoBrunhilde; ~^'roor- waarts— Athene. Distr. res. le kl. Da mes: H.S- II—Hygiëa II 10.50 uur. Afd. kl. 2B Dames: AeolusS.G.V. Heren. Distr. le kl.: SVHVoor- waarts 10, uur; A.H.C.W.IK.; H.C. G.Quick. .Afd. kl. 1 Heren: Inst. Hommes II-D.S.T.V- II 2 uur. Afd. kl. HommesD.S.T.V. II 2 uur. Afd. kl. 2A Heren: ZuidbroekS. V.H. II 2 uur. 503e STAATSLOTERIJ (Hoge Prijzen) le klasse. le lijst: f 20.000: 12530; 5000- 20913; f 2000: 8440; f 1500: Vrijdag 'van 9—12 uur D 145—D 8894^f 1000: 7067, 8678, 8810 en 15559 7- van 1—4 uur D 218—D 289. 2e lijst: 1500: 18357; 1000: 5079; INGEZONDEN MEDEDELINGEN. BENEN ALS EEN BAROMETER EN STEEDS MAAR RAUW WEER OP TIL. Rheumatische pijnen in armen en benen, neen in aile ledematen nu hier, dan daar zijn in ons vochtig wispelturig klimaat voor velen on- feilbare voorboden van verandering van weer. Wapen U tegen die slo- pende pijnen. Neem Kruschen Salts. De aansporende werking van Kru schen op Uw bloedzuiverende orga- nen drijft de pijnverwekkende scha- delijke zuren op de vlucht en neemt zo de oorzaak weg van die steeds weerkerende plaag, die Uw hele ge- stel ondermijnt. Tob niet langer door, vraag vandaag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist en neem van morgen af regelmatig de kleine dagelijkse dosis in Uw eerste kopje thee. 217; van De volgende nummers voor Sloch teren enz. worden nog gepubliceerd. Aile personen ontvangen een Bon kaart 804 en een Textielkaart VA 804. (Plaatsvervangende) gezinshoof- den of daarmee gelijkgestelden ont vangen bovendien een aanvraagfor- mulier ter verkrijging van een Brandstoffenkaart TA 805 voor het seizoen 19481949. Omtrent de inle- vering van de formulieren dient na der bericht te worden afgewacht. Deze dienen echter zorgvuldig te worden bewaard. Schoenenbonnen. De Schoenen bonnen worden niet gelijk met bo- vengenoemde uitreiking uitgegeven. Hiervoor volgt een publicatie. Formulieren individuele aanvra gen Werkkleding. Werkkledingdragende personen die werkzaam zijn in een zelfstandig be roep of in een bedrijf met minder dan 5 (vijf) werkkledingdragende arbeiders, uitgezonderd Administra- tief- Uniformdragend- en Toezicht- houdend-personeel, kunnen hiervoor een formulier aanvragen, voor zover deze na 30 September 1947 geen werkkleding hebben ontvangen. Zij, die na genoemde datum wel een bon ontvingen worden later in de gele genheid gesteld. De uitreiking form. heeft plaats: te Slochteren op Maandag 2 Febr. en op Dinsdag 3 Febr. telkens van 9—12 uur en van 14 uur f 400- 15143, 17836; f 200: 9016, 9941, 15835; f 100: 9339, 10220, 12631, 14195, 17612. EEN DER NAASTE MEDEWERKERS VAN MUSSERT GEARRESTEERD. In samenwerking met de Amster- damse politie heeft de Belgische Staatspolitie te Brussel gearresteerd Georges Willem Ketmann, rédacteur van „Vova" en „Misthoorn", één der naaste medewerkers van Mussert. vatv 'x1\.50 \.cA naast Hoiel >sStruvé"

Het Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 2