PLAATSELIJK NIEUWS BURGERLIJKE STAND flLARM IN SAHAPIRIH Nieuwe bon nen ROB Distributienieuws De 1 Mei viering SLOCHTEREN. PREDIKBEURTEN 2 22 95—54 5 14 54—51 7 13 54—68 7 12 38—39 7 12 53—62 9 9 58—77 11 5 48—91 ha/pè tijd de Avonturier Vandaag is het 1 Mei, de dag van de Arbeid. In onze grote steden zul- len duizenden' en nog eens duizenden in grote optochten door de straten trekken, zoals dat jaar in jaar uit ge- beurd is. Er zullen meetings worden gehouden en feestelijkheden. Ook in ons rayon zal deze dag niet onopgemerkt voorbijgaan. Zowel door de Partij van de Arbeid als door de C.P.N. zijn in de verschillende plaatsen bijeenkomsten belegd, voor kinderen en voor ouderen. Er zullen verschillende sprekers aan het woord komen, en de programmai «zullen worden gecompleteerd met feestelijkheden. Woensdagavond heeft in de Nederl. Herv. Kapel te Winkelhoek een vergadering plaats gehad ten- einde te komen tôt de oprichting van een plaatselijke C.H.U.-jongeren- groep. De leiding was in handen van de heer K. Visser van Martenshoek, terwijl als spreker fungeerde de heer J. W. Pier van Ten Boer. Na een uiteenzetting van de spre ker werd de jongeren-groep H.-S. opgericht. Woensdagavond vergaderde de P.v.d.A. Afd. Sappemeer in het Parkhotel. De heer P. Schâfer bracht verslag uit van de raadsfractie- De voorstellen van het verkiezingscon- gres van de partij, dat 7 en 8 Mei te Amsterdam wordt gehouden, werd besproken. Als afgevaardigde naar rij, waardoor aile balken en binten komen te vervallen. De voordelen, welke aan dit systeem verbonden zijn, zijn: meer ruimte in de boerde- rij, verbruik van minder matenaal en kortere bouwduur. De spanten, vervaardigd door d» N.V- Nemaho, Doetinchem, worden gemaakt van dunne, op elkander gelijmde plankjes, welke worden ge- stoomd en gebogen. Het ontwerp van de boerderij is van het Architectenbureau Bulderte Groningen, het werk wordt uitge- voerd door de fa. Jac. Holvast uit Groningen. ENGELBERT. Het grote kerkhof achter de be- staande begraafplaats is gereed ge- komen. Het werk is uitgevoerd door de D.U.W. De benodigde gelden zijn door de inwoners bij elkaar gebracht. De grootte zal thans naar schatting voor 50 60 jaar in de behoefte voorzien. De Woensdag gehouden Sloch- ter Voorjaarsmarkt was ook nu weer, evenals de laatste jaren, slecht j>e- zocht, terwijl de aanvoer gering was. Het is nu wel bewezen dat deze markt geen bestaansrecht meer heeft. Gezien de besprekingen, die hierover zijn gehouden in de ge- meenteraad is dit zeer waarschijnlijk voorlopig dan ook de laatste voor jaarsmarkt. In verband met het slechte weer was de markt reeds vroegtijdig geëindigd. De prijzen wa- ter storake gebracht waarbij bleek Kruijer 210 ht.; 3. J. Boschker 209 dat tôt heden voor ruim f 8000.ht.; 4. B Wolthuis 204 ht.; 5. D* Bee- obligaties waren geplaatst. Goedkeu- reboom 203 ht.; 6. J Kruijer Jzn. 189 ring werd ontvgngen voor het hou- T den van een verloting omvattende 15000 loten f 1.—. De gereedma- king van het terrein wacht nu op de behandeling van de onteigenings- kwestie door de gemeenteraad. In verband met de voorgenomen statu- tenwijziging werd het punt be- stuursverkiezing van de agenda af- gevoerd. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze geanimeerde verga dering. MUNTENDAM. Vandaag jubileren drie arbei- ders werkzaam op de boerderij van de Wed. R. Germs te Tussenklappen, de heer R. van Essen is er 30, en de heren J. L. Brink en M. van Essen ieder 25 jaar werkzaam geweest. De Plattelandsvrouwen verga- derden in hôtel „De Munte". Me]. Jelsema gaf een demonstratie~ en mej. Boenk, wijkverpleegster, alhier, hield een lezing over zieken- en wijkverpleging. Door B. en W. is benoemd tôt brugwachter in losse dienst voor de brug over het Muntendammer Dwarsdiep, de heer B. Kram, alhier. Voor de Bond van Plattelands vrouwen, afd. Slochteren trad Maan- dagavond in 't café Smit op de heer v. d. Vis uit Winschoten, die een bont programma van voordrachten en goocheltoeren gaf. Met het zingen van het Bondslied door de leden werd de avond besloten. dit congres werd benoemd de heer ren: pinken f 260.Koeien f 425— J. Dijk, In Hôtel Groeneveld vergader de de afd. H.-S. van de VARA o.l.v. de secretaris de heer H. W. Nieborg- De afd. blijkt 230 leden te bezitten. De heer H. Tonkes werd tôt toe- stuurslid gekozen, terwijl de heer Joh. Rugge voorzitter werd. (De heer Dikkema legde wegens vertrek deze functie neer). Het bestuur la thans als volgt samengesteld: Joh. Rugge (voorz.), H. W. Nieborg (secr.) R. Landman (penn.), Joh. Molter en H. Tonkes. Over het te Roden te houden zo- merfeest van de VARA werd lang- durig gesproken. De heer J. W. Wiechers, chef der gem. proeftuin, alhier, slaagde Woensdag j.l. te Utrecht voor het examen voor leerkracht in de tuin- bouwtechniek (kassen). HOOGEZAND—SAPPEMEER. Van politiezijde deelt men ons mede, dat wordt verwacht dat geen verstoring van de stille omgang zal plaats vinden en dat ieder zich zal houden aan de voorschriften welke voor Dinsdagavond zijn gegeven. De collecte voor de herstellings- oorden der Gezondheidskolonies, die 24 April j.l. te Sappemeer werd ge houden, bracht f 203.75 op, waarvoor weer enkele kihderen meer uitge- zonden kunnen worden. In Hoogezand zal deze collecte 15 Mei plaats hebben. HOOGEZAND. Met ingang van 1 Juni a.s. is benoemd tôt medisch adviseur bij de Raad v. Arbeid te Winschoten Dr. P. Blonk, alhier. Het overmatig gebruik van ster- ke drank is in toenemende mate merkhaar. Herhaaldelijk moet de po- litie optreden tegen hen, die zich in beschonken toestand op de openbare weg vertonen. Zo zaten Zondagavond 5 personen, die dronken op straat wnren opgepikt, in de politiecellen. Er zijn verscheidene proeessen-ver- baal opgemaakt. Een mestvaalt aehter een huis kan tôt onaangename consequtnties leiden. Wij menen niet alleen de minder aangename geur, die erdoor V: rapreid kan worden of de massai vliegen, die zij kan aantrekken in de zomer. Maar stel U eeni voor dat de ene buurvrouw, op wier grond de mestvaalt ligt oordeelt, dat er om zo te zeggen „geen luchtje aan zit" ter wijl de andere van mening is dat er een verpestende stank door ver- spreid wordt. Dat is in Hoogezand gebeurd, en >n zijn de dames elkander in de ïv ren gevlogen. En dat was nog niet voldoende, zij wapenden zich ieder -en bezem en g ngen elkander mais te lijf, waarbij het letter een bloedige strijd is geworden, ire an de politie ten slotte een le heeft gemaakt. Er is proces-verbaal opgemaakt. In een bijeenkomst van de Ned. Chr. Vrouwen Bond afd. H.-S., ge houden in het gebouw „Irene" hield XT<>vr. AderAppels een lezing over t boek „Een Groninger Pastorie in Storm", een boek over de bezet- ngstijd. dat vertelt van een predi- kant, die onderdak verleende aan vervolgden, daarom werd gearres- ta<>rd en gefusilleerd, en van zijn, rouw, die zijn werk voortzette. In verband met het feit dat door 'e regering aan het stroverkoopbu- u, alhier geen toesternming is ver- end tôt de bouw van een strocar- ifabriek, is dit bureau overgegaan >t de aankoop van de N.V. Strocar- nfnbriek Hooites Beukema, alhier. IEUW-COMPAGNIE. Maandag vergaderde de Codp. ndb.ver. „Kielcompagnie" in café „De Dam". Er werden ^ardappelman- den besteld bij een firma te Stads- kanaal. Uitvoerige beschouwingen van de V-B.B. omtrent werkgevera- aangelegenheden werden besproken. Bestellingen op stikstof werden in •.ota genomen, terwijl reeds thans een voorlopige bestelling op kali voor het komende jaar bij het C.B. werd gedaan. Voor aardappelstomen bestond enige belangstelling, terwijl nog een levendige bespreking over het „Ver- bandschrift" plaats vond. KROPSWOLDE. Reeds geruime tijd wordt bij de boerderijbouw in de Wieringermeer het systeem van N.E.M.A.H.O.-span- ten toegepast. Thans wordt dit systeem voor de eerste maal toege past in Groningen, en wel bij de op- bouw van de boerderij Woldweg 175. Twee Nemaho-spanten tegen elkaar geplaatst vormen als het ware een gepunte boog. Vier van deze bogen achter elkander geplaatst vormen het gera&mte van de te bouwen boerde- f 575 en Biggen f 50f 60. Aan de Middelbare Landbouw- school te Groningen slaagde voor het eind-examen, buiten de reeds ge- noemde candidaten, de heer Tj- Die- kema te Steendam. De commissie „Autotocht Ouden van Dagen" vergaderde Woensdag avond o.l.v. de heer J. Kruizinga in het Hoogehuis. Besloten werd, in dien de geldmiddelen dat toelaten, ook dit jaar een tocht te organiseren. Voorlopig werd een reis uitgestip- peld over Wagenborgen, Delfzijl, Uithuizen, Zoutkamp, Groningen. Besloten werd de ingezetenen bin- nenkort een lijst aan te bieden voor het inzamelen van gelden voor dit doeL De heer H. Rutgers, wachtmees- ter der Rijkspolitie, is van Gronin gen naar Slochteren overgeplaatst. In de vacature H. Bos is hier met ingang van 1 Mei a.s. als bestel- ler der P.T.T. benoemd de heer D- Wolt, gedurende 22 jaar hulpbestel- ler in dit dorp. SCHILDWOLDE. Dezer dagen kwam de onderaf- deling SchildwoldeHélium van _de Ver. E.H.B.O. in jaarvergadering bti- een in 't café Veenhoven, onder voor- zitterschap van Dr. Jensema van Hélium. De jaarverslagen van de secre- taresse, Mej. A WoldEvenhuis en van de penningmeester, de heer H. Plieger, werden uitgebracht. De kas sloot met een batig saldo van ruim f 11, KEGELEN. Maandagavond werden de presta- tie-wedstrijden van de kegelclub „Dussel" besloten met de wedstrijd „Dussel"„Ons Genoegen" uit Zuid broek, De uitslag luidt: Hoogste acht „Dussel" (16 deeln.): 1. W. Spoor Jr. 209 ht-; 2. H. Bos Hzn. 204 ht.; 3. B. J. Bos 201 ht.; 4. H. Hoepman 200 ht.; 5. N. Pronk 198 ht.; 6. H. Schaap Jr. 194 ht.; 7. L. Vos 188 ht.; 8. P. Ausema 182 ht. To- taal 1576 ht., gem. 6.56. Hoogste acht „Ons Genoegen" (14 deeln.): 1- A. ten Cate 218 ht.; 2. G. ht.; 7. J. Kruijer Gzn. 173 ht.; 8. M. Venneulen 172 ht. Totaal 1578 ht., gem. 6.57. „Ons Genoegen" plus 2 ht. De uitslag van de prestatie-wed- strijd luidt thans: 1. Winnaar van de uitgeloofde lau- wertak „Ons Genoegen" Zuidbroek plus 2 houten; 2. „Panko" Oude Pe- kela minus 2 houten; 3. „Delfzijl" te Delfzijl minus 52 houten; 4. „Anony- mus" Hoogezand minus 99 houten. HANDBAL. Morgen kan WIK kampioen worden van de Districts le klasse. Morgen- ôchtend zal de beslissende wedstrijd om het kampioenschap van de dis tricts le klasse gespeeld worden tussen WIK en Jahn II. Zoals uit onderstaand standenlijstje blijkt heeft WIK aan gelijk spel voldoende om het kampioenschap te behalen, en duarmede een kans te krijgen in de Hoofdklasse te komen. De uitslag van de wedstrijd Jahn IIWIK was 5—4. In Jahn II speelt mee Kleinstra, een speler van het Nederlands elftal, die ook onlangs in de wedstrijd te gen België goede prestaties verricht- te. WIK komt uit in de opstelling: Palland (doel); Balkema en Woltjer (Achter); Oostra, Prins en Bergman (midden); Brouwer, De Wind, Groe neveld en Molter (voor). Handbal mag zich in het slgemeen niet in een zeer grote belangstelling verheugen, maar te verwachten is dat voor deze wedstrijd, waar het gaat om het kampioenschap, een groot aantal belangstellenden naar het HBS-terrein zullen trekken. Standenlijst: KUNST- EN AMUSEMENTSAGENDA. Zaterdag: Diverse plaatsen: 1 Mei-feesten. Hoogezand: Bioscoop 6.30 en 9 uur „Ik ontmoette Ann Johnson". Zondag: Hoogezand: Bioscoop 4, 6.30 en 9 uur „Ik ontmoette Ann Johnson, Maandag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 uur „Grof Geschut". ADVERTENTIE I.M. ALS RHEUMATISCHE PIJNEN U HET LEVEN VERGALLEN dan is het hoog tijd een Kruschen- kuur te beginnen. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen doet wonde- ren. In thee proeft ge er niets van, maar de weldadige werking doet zich spoedig voelen. Kruschen staat bekend om zijn stimulerende invloed op de bloedzuiverende organen. Die doen dan Uw bloed weer krachtiger circuleren, onzuiverheden kunnen ziqh niet meer vastzetten, ze worden regelmatig afgevoerd en zo neemt Kruschen de oorzaak weg van die slopende rheumatische pijn. Weifel niet langer; begin Uw kuur dadelijk. SAPPEMEER, 22 t.m. 28 April 1948, Geboren: Harmke, d. v. Jacob Brink en Lammechien Greven; Theo- dorus Jacobus, z. v. Petrus Harman- nus Joosten en Louisa Maria Poelma Hoogezand; Jan, z. v. Thijs Hendrik Hassing en Jantina Damhoff. Ondertrouwd: Alko Kampen, 32 j-, Slochteren en Komelia Kruijer, 25 j., Sappemeer; Marten Huizing, 27 j., Sappemeer en Mietje Dusink, 24 j., Hoogezand. Getrouwd: Ariën Bastiaan van der Jagt, Emmen en Hinderika Tromp, Sappemeer. Overleden: Aaltje Meijer, 17 d. v. Derk Meijer en Aaltje Scholte, overl. te Groningen. HOOGEZAND, 22 tm. 28 April 1948. Geboren: Jantina, d. v. Pie ter Leu- ning en Freerkina Kruijer, Hooge zand; Klaas en Hendrik, zoons v. Westerhof en Roelofje Remmelt Westerhof en In de vacature Mej. Wester- yeentjer, Martenshoek; Willie, d. v. dijk werd als bestuurslid gekozen Doeke Pot en Jitske Scheper, Mar Mevr. N. BoddeusPlieger. De heer tenshoek. H. Plieger werd als bestuurslid her- Ondertrouwd: Comelis Roest, 28" j., kozen. Aan de E.H.B.O.-week, welke Hoogezand en Leentje Bezema, 23 van 23 tôt 29 Mei in het gehele land Ammerstol; Nicolaas Gibcus, 28 j., zal worden gehouden, zal ook de afd. Hoogezand en Geertruida Johanna deelnemen. I Brugge, 26 j., Groningen; Marten Als blijk van waardering voor het Huizing, 27 j., Sappemeer en Mietje vele werk dat de docent, dr. Jense-j Dusink, 24 J., Hoogezand. ma, in het afgelopen cursusjaarj Getrouwd: Evert Remerie, 28 heeft verripht, werd hem namens de Groningeri en Derkje Huisman, 25 vereniging een vulpen aangeboden.j Hoogezand; Freerk Stevens, 20 Er werd besloten tijdens de zomer Odoorn en Tjitske Smit, 18 j., Hoo- maandelijks een avond te oefenen. gezand; Jakob Okken, 22 j,, Odoorn De weduwe BontPost kwam zodanig te vallen dat zij haar heup brak. Dr, Jensema verleende de eer ste hulp, Het slachtoffer is in een ziekenhuis overleden. Dinsdag vond in café Wijchgels- heim de jaarvergadering plaats van de V.v.V. Schildwolde en Ômstreken, onder leiding van de heer A. de Haan. De notulen en verschillende jaarverslagen werden goedgekeurd waaruit we aanstippen dat het leden en Beijumine Venema, 24 j., Hooge zand; Harm Petzinger, 25 j., Oude Pekela en Beika Pruim, 21 j., Hoo gezand; Harm Jan Dekens, 24 j., Slochteren en Maria Timmer, 21 j-, Hoogezand. SLOCHTEREN, 22 t.m- 28 April 1948 Geboren; Wiert, z. v. K, van der Veen en J, Haanstra, Schildwolde; Grietje Trijntje, d. v. Tj. G. Koning en I, J. van .Dam, Siddeburen; Hen drik, z. v. N. van der Poel en A. tal ruim 250 bedraagt en het batig Vos, Schildwolde; Zwaantje Engel- saldo f 225.47. Besloten werd dit jaar tje, d. v. J. Emmelkamp en Z. Sap, feestelijkheden te organiseren op 19 Tjuchem; Albert, z. v. J. Dikkema en en 20 Juni. Er komt een grote ker mis terwijl op 20 Juni, in samenwer- king met de Landelijke Rij ver. Schildwolde en Omstreken een groot concours van landelijke ruiterver- enigingen zal worden gehouden. Ver- volgens werden de terreinplannen G. van Dijken, Borgweg; Jurrien, z. v. H. Gorter en G. de Vlieg, Slochte ren; Elisabeth Jantjen, d, v. W. de Boer en G. Knot, Overschild. Ondertrouwd: A. D. Klaassens, 25 j., Groningen en I. Akkerman, 28 j., Siddeburen; M. Doornbusch, 26 j-, voor morgen Zondag. NED. HERV. KERK. Sappemeer: 10 u. ds. Meijer Dreea (Herdenktng bevrijding Solozang). Hoogezand: 10 u. ds. v. d. Meiden (bevrij dingsdienst) Westerbroek: 10 u. Mej. Dra. C. I. R. Glas; 11.15 u. Zondagsschool. Kropswolde: 7 u. ds. J. v. d. Meiden. Kielwindeweer: Geen dienst Muntendam: 9.30 u. ds. Haveman; kerkorde. Engelbert: 10 u. ds. Vinkenborg. 3 u. Gem. Middag over de nieuwe Veendam: 10 u. ds. v. Ruytenberg (Herd. Nat. bevrijding). Wildervank: 10 u. ds. Zevenboom (Herd. Bevrijding m.m.v. Kerk- koor). Slochteren: 9.30 u. ds. Vermeer. Schaaphok: 9.30 u. de heer Weerts. Froombos: 7 u. ev. Eenshuistra; 4 Mei 8 u. Herdenkingsdienst ev. Eenshuistra. Kolham: 2.30 u. ds. Huisman intrede; 4 Mei 8 u- Herdenkingsdienst ds. Harkstede en E. Barels, 20 j., Schar- mer; G. Akkerman, 38 j. en M. Wes- Schildwolde: 7- u. ds. Hulstjjn; 4 Mei WIK Jahn II Quick SVH AHC Voorwaarts V. K. (Gv.) 14 HCG 14 13 11 13 11 14 5 14 14 14 1 23 75—83 Uit het verdere programma: SVH 2Sparta (hier heeft Sparta nog een goede kans op het kampi oenschap. ters, 40 j., b. v. Siddeburen. Getrouwd: H. Teppr, 24 j. en H. R. Rozema, 20 j., b. v. Kolham; L. Kort, 20 j., Wittewierum en R. van der Woude, 19 j., Overschild; J., W. Rumpff, 28 j., Siddeburen en A. H. Pestman, 23 j., Tjuchem; B. B. C. Landegent, 25 j., Haamstede en H. A. Schipper, 26 j., Schildwolde. ZUIDBROEK, 21 t.m. 28 April 1948- Geboren: Komeliske Antje, d. v. Rigte Tuinier en Willemtje Klat; Jan, z. v. Sikke Bos en Hillechien Bosscher. Getrouwd: Gerrit Maarse, 24 j., Roosendaal en Jantje Leemhuis, 21 j., Zuidbroek. MUNTENDAM, 22 tm. 28 April 1948. Geboren: Hendrik je, d. v. H. Koops en A. Johannes; Roliena Trientje, d. Tjuchem: 9.30 v. F. Weije'fr en R. Schuring; Albert Boersma en Jantje, z. 'en d. v. S. Mulder en E. Visser. Getrouwd: R. Stuut, 24 j., Veen dam en G. H. de Vries, 19 j., Mun tendam; B. van der Laan, 29 Scheemda en A. op de Dijk, 25 j., Muntendam. Overleden: H. Koetse, 68 J., echtg. v. R. Brink. VEENDAM, 21 t.m. 27 AprU 1948- Geboren: Berend, z. v. J. Louissen en T. H. M. Brands; Arend Wessel, z. v, F, Veenstra en A. Norder; Grietje Aaltje, d. v, L. Jager en J. Stuit; Margaretha Ida Maria, d. v, M. B. Orsel en A, M. P, Kruijdenberg, Wil dervank; Jantje, d, v, A, v, d, Bofgh en J. Groenwoid, Wildervank; Jo hannes Gerhardus, z. v. A. G. Banua en J. M, Nagengast, Onstwedde. Ondertrouwd: H. Scheltens, 24 j., Veendam en W, A. Kerlien, 17 j., Muntendam; B. Oldeboom, 29 j. en A. Niemeijer, 32 j., b. v. Veendam; P. H. W. Casparie, 25 j., Groningen en J. C. Poelsma, 27 j„ Veendam; J. Alders, 25 j., Eenrum en H. W. Steendam, 20 j., Veendam. Getrouwd: H. A. Hinrichs, Wedde en N. R. Panman, Veendam; H. Een- jes en Y. Bouma, b. v. Veendam; T. Laan en T. Dekens, b. v. Veendam; J. Leidekker en H. Bolman, b. Veendam. Overleden: J. Kremer, 85 J., wed. v. R. Brouwer; A. Oldenburger, 47 J., m. v. L. Lemain. 8.15 u. Herdenkingsdienst ds. Hul- stjjn. Hélium: 2 u. ds. Politiek. Siddeburen: 9.30 u. ds. Politiek. Overschild: 9.30 u. de hr. Everaars; 5 Mei 7.30 u. Herdenkingsdienst (Zangdienst). Tjuchem: 9.30 u. ev. Velthuijsen. NED. HERV. KERK (Ev.) Sappemeer: 10 u. ev. Pruysen (Herd. Bevrijding); 7 u. ev. Pruysen. DOOPSGEZ. GEM. Sappemeer: 10 u. ds. Kosters (Bevrij- dingsdienst). Veendam: Geen dienst. GEREF. KERK. Sappemeer: 9.30 u. ds. Klapwijk; 4.30 u. ds. Tom. Martenshoek: 9.30 u. ds. Tom; 4.30 u. ds. Klapwijk. en 2.45 u. Hulppr. GEREF. KERK (Art. 31) Sappemeer: 9.30 en 4.30 u. ds. Jonge- ling. Zuidbroek: 9.30 en 2.45 u. ds. Plaats- man. Harkstede: 9.30 en 2.30 u. ds. den Ouden. Overschild: 9 en 2.30 u. ds. Houtman. BAPTISTEN GEM. Hoogezand: 10 en 4 u, stud. G. Mo-i lenaar v. Utrecht. Foxhol: 10 u. de hr. Boeren; 4 u, de hr. Zuidersma (H.A.) Muntendam: 9.30 en 4 u. ds. Hekhuls; 7.30 u. Jongel. verg. VRIJE EV. KERK. Veendam: 9,30 en 4.30 u. da. de Zeeuw. ALG. EV. GEM. Veendam: 77777? LEGER DES HEILS Hoogezand: 10 u. Helligingsdienst; 7,30 u. Verlossingssamenk., beide in de ÏJstent; 6.30 u. Openl.samen- komst voor het Gem.huis, ailes o.l.v. kapt. Hassoldt. H.H. PREDIKANTEN. Indien Uw prodlkbcurten voor Hemelvaartsdag nog niet in ons bezit Zijn, zoudt U dan zo vrlendelijk wil- len zfjn ervoor te zorgen dat Uw des- betreffende opgave ulterlljk Maan dag a.s. te onzen kantore la? ADVERTENTIE I.M. Vliegen, lnlsen en de reot Steorven zeker door Funest FEUILLETON. oorlogsbodems, die zich fier verhef-i nen geven of een nieuwe poging wa- fen als heersers van de zeel gen? Hoeveel hebben René en zij nog De vraag behoeft elgenlijk niet in het vooruitzichtl Maar boven de overwogen te worden. Niet van hier- overweldigende vloed van indruk- uit, doch vanuit Soerabaja zal een- r>r r\ DI C M T i ken 111 de Straits- heft zlch haar; maal het alarm slaanl De Neder- L) L U l I L 11 I trots om de dankbetuiging van de lands-Indische Regering is het spel 1 Nederlands-Indische Regering en het moe. De onderhandelingen met de door EMS I. VAN SOEST persoonlijk woord van de Vlootcom-i huicheiende gele handelsgenoot zijn 29) O lieve jongen, voor dat laatste Fondant. Hoe verrukkelijk is de er-1 afgebroken. De wateren zijn ontoe- moet ik je omhelzen!" roept Monica henmng van haar geluk met René!1 gankelijk voor de als eerzaam visser 1nnoitnmi o René is op een andere manier on- vermomde spion. Verbittering heeft der de indruk van de grote vloot- de plaats ingenomen van vertrou- parade. Hij denkt eraan, dat hij door wen en éénmaal zal de alarmkreet het Lot gebruikt is als werktuig omj weerklinken: Nederlands-Indië ver- een groot onheil te keren. Maar zal klaart de oorlog aan Japanl Dan zal ze van lange duur zijn, deze rust in de Schout-bij-Nacht het sein tôt de de Oriënt? Zal de vjjand, eenmaal aànval geven en de vloot zal volgen in de kaart gekeken, zich gewon- met de verbitterde leuze: Eén Ja- BONKAARTEN KA, KB, KC 894 349 Algemeen 225 gram Huis- houdzeep of 180 gram Toiletzeep. 350 Algemeen 400 gram Brood of 1 rantsoen Gebak. 351 Algemeen 1600 gram Brood. 353 Algemeen 500 gram Suiker enz. 355 Algemeen 2 Eieren. 345 Reserve 800 gram Brood. 348 Reserve 400 gram Brood. BONKAARTEN KD, KE 804 849 Algemeen 450 gram Huis- houdzeep of 360 gram Toiletzeep. 850 Algemeen 400 gram Brood of 1 rantsoen Gebak. 851 Algemeen 400 gram Brood. 853 Algemeen 500 gram Suiker enz. 855 Algemeen 2 Eieren. 845 Reserve 400 gram Brood. 848 Reserve 500 gram Bloem of Zelfrijzend Bakmeel of Kindermeel of Kinder- biscuits. TABAK- EN VERSNAPERINGEN- KAABTEN enz. QA, QB, QC 802 43, 47 Tabak 2 rantsoenen Siga- retten of Kerftabak. 45 Versnaperingen 200 gram Ver- snaperingen enz. 48 Versnaperingen 100 gram Ver snaperingen enz. Niet-aangewezen en vemietigd kun nen worden de bonnen: 302, 304, 305, 804, 805 Melk; 310, 311, 312, 317, 814, 816, 817 Reserve; 310, 819 Algemeen. TRIBUN A AL VEENDAM. Vonnis: Hendr. Joh. Hamminga (ged.) landarb., Kropswolde, wordt 12 Sept. 1949 in vrijheid gesteld. Door in vreemde krijgsdienst te treden verloor hij het Nederlanderschap. ADVERTENTIE I-M Hoofdpijn - Klospijn - Zenuwpljn VEILINGSVER. H.-S. Vrijdag 30 AprU 1948. Kaskomkomraers 1 f 71; Idem 2 f 56; Idem 3 f 39; Platglaskomkom- mers 1 f 56—60; Idem 2 f 4346; Idem 3 f 3234; Bloemkool 1A f 96; Idem 1 f 60—82; Idem 2 f 43—60; Perziken f 2434 per 100 stuks- Aardbeien f 350; Postelein f 30 36; Rabarber 1 f 13.7020.50; Spina- zie f 9.9016.80; Tomaten A f 279; Idem C f 292 per 100 kg. Kropsla f 7.6011.10 per 100 krop. Radijs f 711; Asperges f 112—131 per 100 bos. V. V. H. S. A.s. week veiling op Maandag, Dinsdag, Vrijdag en Zaterdag. Sappemeer 30 April 1948. Grote Demonstratie van verschillen de Frees-, Schoffel- en Sproeimachi- nes op Maandag 3 Mei, 2 uur, op de Proeftuin te Sappemeer. De Werktuigen-Commissie. V*r«nigingsmededeling«n D. O, S. De bus naar Gr. vertrekt vgnaf de Gado garage om 8 uur. Stopt verder bij Hôtel Faber, Martenshoek, Foxhol en Westerbroek. De leden die hun reisgeid nog niet hebben betaald, kunnen dit bij de bus doen. Het clubcostuum wordt bij het van huis gaan, niet direct aange- trokken, R.K. VOETBALVER, „KWIEK" Adsp.; FVV II—Kwiek I Aan v. 11 u. A, Wilbrink, A. Mulder, C, Stokkel, J. Swart, J. Kocneman, G, Londo- man, J, Wilbrink, H. iïaverkort, L. Mulder, H. v. d. Werff, J. Londeman. Rea.: T. Scholte. Voor de wedstrijd Nederland— Zweden 9 Juni en Olympische Dag J20 Juni, kunnen kaarten worden aangevraagd. Aanvragen v66r 3 Mei bij de secretaria. M. EL C. „DASH" Dames: Dash—-Rap, Aanvang 3.15 u. H. Benes, H. Jonker, L. Oldenziel, A. v. d. Bend, T. Kranenborg, A Kliphuis, T. Benes, R. Plinsinga, E. Koeneman, E, Kippenbroek, A. Smit (aanv.) Res.; M. de Winter. ,i Scheidsrechters: B. Eikema en G. Groeneveld. Heren: G.C.H.C. I—Dash I. Aanvang 10-30 uur. Vertrek per trein vanaf station H.-S. om 9.36 u. J. Xoelma, H. Tuin, W. Bronaema, J- Reints, S. Jonker, O. Begeman, L. Smid, H. Kranenborf J. W. Bronse- ma, A Smit, H. de Vries. en ze slaat haar armen onstuimig om zijn hais. En juist op dit moment komen twee reporters binnen, op de voet gevolgd door de luid protesterende Mevrouw Witte. „Schandaal toch dezeroep* ze verontwaardigd uit. Maar een vergenoegde stem zegt: „Thank you!" en de fotoverslagge- ver van het blaadje „The Mosquito" klapt zijn caméra toe. Hèt moment is op de gevoelige plaat vastgelegd. „0, Monica! Die arme Jimmy!" zegt René met goedgehuichelde deer- nis. XXVI. Z6 grot is het contrast, dat het Mo nica stii maakt. Het lijkt nogjzo kort geleden, dat zij aan de reling stond van het pas- sagierschip, een onbekend meisje, dat de haven van Singapore binnen- gleed met gemengde gevoelens van angst en verwachting. En nu staat ze op de voorplecht van een kruiser en het imposante schouwspel van een kolossale vloot, welke uitvaart om op de oceaan manoeuvres te houden, vertoont zich aan haar geboeide blik. Geen jonk is er op het water te bekermen. Geen motorboot, geen ■chip. Ailes is ingenomen door de vast" pans schip per dagl Hij schudt het visioen van zich af. Het past niet bij deze gloriedag en het past niet bij Monica I Wat nu past, is een opgaan in het grote ge luk van hun kleine levens. „Monica, lieveling", fluistert hij daar op de voorplecht van die krui ser in haar oor, terwijl de tropen- zon hun witte kleding doet lijken op blanke banieren tegen het stralende blauw: Monica, wanneer trouwen we? Ik kan wèrkelijk niet langer wachtenl We trouwen zo spoedig mogelijk, is het niet, Monica?"" „Ja, maar niet hier!" zegt Monica met een tinteling in haar ogen, ter- wijl ze haar hoofd achtcrover drukt tegen zijn schouder. „Waar dan, meisje van maT' vraagt hij met gretige verbazlng. „In een land, waar de huweiyks- wetgeving niet zo gemakkelljk ia, mijn jongen!" zegt ze met uitdagen- de tederheid. „We trouwen op Java, in Soerabaja en we maken onze hu- welijksreis naar Patjétlr" ,,0, natuurlijk!" zegt hij verras! „Er is geen andere oplos:-:!ng moge lijk I Ik schik me helemaal naar je wensen, lieve tyranl" „Toch zou ik, als we op droge toon de formules horen aflezen, mis- je niet bezorgd over de sehien wel door een ambtenaar, die inlanders", antwoordde gebroken Nederlands spreekt, graag Lorma. „Maar ik vraag hebben, dat ook jij dacb.t aan een me af, hoe ik jullie al- formule uit 3é Ekigelse wetgeving, lebei mee kan nemen. <jie prachtig vindzegt m Het vliegtuig bevat dromerig. maar ruimte voor drie» „En die is, mijn kleine melajeT' „Laat Daan maar in de vraagt hij, zijn "Blonde kop naar haar passagiersstoel gaan zit-overbuigend. Ontroerd hoort hi] haar ten", was Roba ant- gefluisterd antwoord: woord, „ik houd me „For better and for Worsa!" (In 108. „Goed gedaan, Lor ma!" schreeuwde Rob, terwijl de cano naast het vliegtuig lag. „We hadden juist aile hoop op ontvluchting opge- geven, toen we de ma chine hoorden". „Maak de vleugel Geluk en Tegenspoed). ENDR DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Gemeenten Hoogezand en Sappemeer BBzondere Arbeid (w.o. zeep vuile arbeid). De uitreiking voor de 6e en 7e période vindt als volgt plaats Sappemeer: Maandag 3 Mei 912 uur Tuinbouw; 24 uur Landbouw Dinsdag 4 Mei 912 en 24 uur overige categorieën en zij, die alleen zeep voor vuile arbeid ontvangen- Hoogezand: Woensdag 5 Mei 9—12 uur Landbouw; 24 uur Tuinbouw. Voor de overige bedrijven in de gem. Hoogezand volgt op Woensdag 5 Mei nog een publicatie, DISTRIBUTIEDIENST SLOCHTEREN Ultkeiking Toealagkaarten en Zeep wegens zware en vuile arbeid (mel- kers enz.) over de 6e en 7e per. '48. De uitreiking vindt plaats te Sloch teren (Distributiekantoor). Aile stamkaarten van betrokken personen dienen te worden overge- legd. Dinsdag 4 Mei: Slochteren van 9—12 uur; Kolham van 13 uur; Overschild van 34 uur. Woensdag 5 Met: Seharmer en Harkstede van 912 uur; Schildwol de van 13 uur. Vrijdag 7 Mei: Siddeburen van 912 uur; Hélium van 13 uur; Tjuchem van 34 uur. Ter attentle! Personen, die de Naamlijsten of individuelc aanvragen voor Bijz. arbeid invullen, worden dringend verzocht, op de datum ver- meld boven het formulier op het kantoor in te leveren. Zij, die later hun formulieren ialeverer- kunnen geen aanspraak meer maken op de rolie boakaart.

Het Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 2