^ZOMER TE PATERSWOLDE Wij hebben geen behoefte aan Straatmuzikanten. EN het NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN 1888 Amerikaans-Russisch Contact. Prinses Juliana beëdigd als Regentes Ter Overdunking ZATERDAG 15 M El 1948 No. 39 VOOR DE GEMEENTEN HOOGEZAND - SAPPEMEER - SLOCHTEREN WAARIN OPGENOMEN OOST GOORECHT VAN 1871 NOORD- EN ZUIDBROEK MUNTENDAM VEENDAM cN OMGEVING Marshall: Van bilatérale besprekingen kan geen sprake zijn, deze moeten lopen via de bestaande organen. Spaak trekt ontslagaanvage in Koningin Wilhelmina zal na de jubileumfeesten afstand doen van de Troon Perd» J*argang ABONNEMENTSPRIJS f 1.25 p. kwartaal. Franco p. post f 1.50 (bij vooruitbetaling) PRI.TS DER ADVERTENTIES: 12 cent per mm. Zogen. Kleintjes als te koop, te huur, gevraagd enz. mini mum 75 cent (bij vooruitbetaling). VERSCHIJNT WOENSDAGS EN ZATERDAGS TJitgeef ster Seggers' en Kremer's Uitgeverszaak „Het Nieuwsblad" C.V. Kantoor Hoofdstraat 6, Hoogezand Telefoon 139 (b.g.g. 213 of 214) Postrekening No. 435883 Schaarste is nog steeds één der vele actuele na-oorlogse begrippen, 00k in ons land. Er zijn verschillende oorzaken aan te wijzen, die m 0ns land daartoe hebben geleid: het plunderen der voorraden door de Duitsers, het feit, dat wij niet meer de beschikking hebben over vol- doende deviezen om maar in het buitenland te kunnen kopen hetgeen wii zell niet produceren, en waarin wij zin hebben of hetgeen nodig îs, en daar is verder het feit, dat onze industrie in het algemeen nog niet het vooroorlogse productiepeil heeft bereikt. Voor dit laatste zijn ver schillende redenen aan te wijzen: onze deviezenpositie laat niet steeds toe dat wij voldoende en geschikte grondstoffen in het buitenland aan- koôen- de prestaties van de arbeiders liggen nog steeds ver beneden die van voor de oorlog, en ten slotte is het een feit dat vele jonge arbeiders in Indonesië hun vaderlandse plichten moeten vervullen Om ons land weer op de been te helpen moeten verschillende essen- tiële voorwaarden verwezenlijkt 'worden. Daar is in de eerste plaats hulp uit het buitenland, welke inmiddels verkregen is in de vorm van het plan Marshall, verder zekerheid omtrent de positie van Duitsland, ons natuurliik achterland in de toekomst, regelmg van de verhou'ding tôt Indonesië, en het opvoeren van de export ter verbetering van onze de viezenpositie. En onze export kan slechts opge- voerd worden indien onze productie omhoog gaat. Er is reeds dikwijls r o gewezen dat er om Nederland veer op de been te helpen lang en hard gewerkt moet worden. Zeer velen jyjn zich daarvan bewust en zij vervullen hun taak, zoals het be- hoort. Helaas zijn er nog enige catego- rieën mensen, die zich van die plicht niet bewust zijn, of niet willen zijn, die te lui zijn om de handen uit de mouwen te steken. De zwarte han- delaars vormen een van deze cate- gorieën. Over hen is echter reeds zo- veel gezegd, dat wij gevoeglijk daar- over verder kunnen zwijgen. Maar wij willen even stilstaan bij een an- dere catégorie nietsnutten: de straat muzikanten. In onze grote steden treft men er vele van dezen aan Ze staan op de pleinen of in drukke straten en ontlpkken wanklanken aan hun harmonica of ander muziek- instrument, terwiil vrouw en kinde- ren de voorbijgangers een bakje on- der de neus duwen. Welk nut ver- richten deze mensen voor de samen- leving; wie vindt deze flarden mu- ziek, die verloren gaan in de ca cophonie van het verkeer mooiî Wie een paar centen in één van de bah- jes gooit, die doet dat niet omdat hij de prestaties wil belonen, hoogstens omdat hij medelijden heeft met de in lompen gehulde vrouw of de ha- veloze kinderen, of omdat hij met „neen" wil knikken. Wij hebben in ons ontwricht land helemaal geen behoefte aan straat muzikanten, maar wel aan goede ar- beidskrachten. Waarom gaan die mensen geen arbeid verrichten in HIJ VEGETEERDE OP DE LIEFDADIGHEID. Een Duitser wonende te Berlijn had het geluk uit Amerika een pak- je te ontvangen met allerlei goede- ren, welke in Duitsland thans niet te koop zijn. Dat bracht hem op een idee. Hij wist adresboeken van ver schillende plaatsen (vooral van Amerikaanse steden) te bemachti- DUITSERS BLIJVEN ALTIJD DUITSERS ook al hebben zij een oorlog verloren Duitse grondbezitters aan de an-| dere zjjde van de Limburgse grens tonen weinig animo om door oorlog of brand geschonden bossen opnieuw, te beplanten. Aan waterkeringen en ander onderhoud wordt evenmin iets gen, en ging brieven schrijven om gedaan. Het gevolg is dat de gebie- 1..11U12 ^3 m 2 i îi i* - pakjes, welke hij zodanig inkleedde, dat hij ieders hart vertederde. Er kwamen nu wel pakjes, maar het ging niet snel genoeg. Daarom nam hij een steno-typiste in dienst, waar door hij ongeveer 10 brieven per dag kon verzenden. Van degenen, die hij aangeschreven had hield hij er een kaartsysteem op na. Op deze wijze ontving hii ongeveer 1 pakket per dag, en de inhoud daarvan verkocht in de zwarte handel bracht hem steeds een aardige duit op. Thans is deze man aangehouden wegens bedelarij per brief. Midden m de warreling van be- richten over onrust, wapengeweld en zich toespitsende spanningen wordt een feit bekend gemaakt dat even de spanning breekt. Even flitst door ons hoofd de idee: „Is de toe- stand dan toch niet helemaal hope- loos?" Waarom zou de toestand ho- peloos zijn? De wereld kan voldoen de opbrengen om allen te voeden. Maar belangen en ideologische stro- mingen botsen tegen elkaar, de lan- den wantrouwen elkaar. Dat ailes heeft gemaakt, dat er reusachtige militaire apparaten gereed staan om opirieuw dood en verderf rond te strooien. Amerika is als machtigste staat ter wereld uit de jongste wereld- oorlog te voorschijn gekomen. De tweede macht wordt gevormd door Rusland. En in plaats dat die twee machten samenwerken tôt herstel van de gehavende wereld staan zij wantrouwend, zelfs vijandig tegen- over elkander tengevolge van de ideologische, politjeke en econo- mische tegenstellingen. Niemand kan ontkennen, dat de Sovjet Unie gepoogt heeft met aile mogelijke middelen zijn invloeds- sfeer uit te breiden en zijn idéologie te verbreiden. Niemand kan ook ontkennen, dat Amerika gepoogt het belang'van dë gemeenschap? In heeft een dam op te werpen tegen de eersteplaats omdat zij daar te lui de Russische expansie, en dat hierbij de tweede plaats aan beide zijden successen zijn be- voor zyn. en m omdat bedelarij in het algemeen vry veel opbrengt. Maar wij ailen kunnen ertoe DiJ- dragen dit stelletje lanterfanters tôt nuttige arbeid te dwingen, hun te nopen de handen uit de mouwen te steken. Wanneer iedereen het geld- bakje voorbijloopt zonder in zijn zak te tasten, dan zullen de gelede- ren van het straatmuzikantengilde automatisch gedun'd worden, en ten- slotte zal de laatste der Mohikanen zich aan één of andere fabriekspooit moeten meldenl RAUTER IN CASSATIE. Naar wordt gemeld heeft Rauter beroep in cassatie aangetekend. RATTENINVASIE IN POSTKANTOOR TE LEUVEN. Er is een tijd geweest, dat het stadje Hamelen door een ratten- plaag> werd geteisterd. Geen mens wist raad, tût er een jongeman kwam, die aanbood tegen een belo- ning' Hamelen van ratten te zuive- ren Men ging op het aanbod m, waarna de jongeman blazend op een fluit door de straten trok. En zie, de ratten trokken in lange reeksen achter hem aan. Zij verdwenen m een spleet in de rotsen. Maar> toen men de ratten kwijt was weigerde men de overeengekomen belonmg te betalen, waarna de jongeman nog- maals op zijn fluit blazend door de straten trok. Nu volgden de kmde-; ren hem in een lange rij, en ook zy verdwenen in de rotsen. Dat is een oud verhaal, dat m vele talen vertaald is. Maar het postkan- toor in Leuven schijnt een modern Hamelen geworden te zijn. De amb- tenaren moeten de lokalen voortdu- rend bespuiten met rattenverdelgen- de middelen om de toestand een klein beetie dragelijk te maken. Dames komen er natuurlijk met meer aan de loketten. De bedienden hebben gedreigd met staking indien met op korte ter- mijn aan de plaag een einde wordt gemaakt. De Postautoriteiten zitten met de handen in het haar, want de ratten, die het postkantoor bevolken schijnen zeer taai te zijn. Ondanks voortdurende bespuitingen blijft de plaag voortbestaan. Paul Henri Spaak. België's waar- nemend min;ster-president, heeft he- den de Woensdag j.l. bij de Prms- regent ingediende ontslag-aanvrage van zijn rrgering in?etrokken. In dit verband wordt gemeld, dat de social istische en de christelijke volkspartij Donderdagavond tôt vol- ledige overeenstemming zijn geko men over de kwestie van de subsi- diëring van Katholieke scholen, waardoor de regeringscrisis was ont- staan. haald. Maar het uiteindelijk resultaat van die successen is dat de machtig ste twee mogendheden bijkans vij andig tegenover elkandèr staan, dat Europa gesplitst is eh dat aan de onrust, die overal in de wereld heerst geen eind kan worden gemaakt. Amerikaans-Russisch contact. Toen dan ook het bericht bekend werd dat er een mogelijkheid be- stond, dat Amerika en Rusland hun geschillen zouden gaan bespreken slaakte de wereld een zucht van ver- lichting, hoewel Marshall verklaard heeft, dat van bilateriale besprekin gen geen sprake kon zijn, doch dat deze moeten lopen via bestaande or ganisâmes zoals de Veiligheidsraad of de Geall. Bestuursraad te Berlijn. Er heeft een notawisseling plaats gehad en de Amerik. ambassadeur te Moskou, generaal Bedell Smith, heeft de onderhoud gehad met de Russische minister van buitenlandse zaken, Molotof. Hetgeen Amerika tegenover Rus land heeft verklaard kan in twee punten worden samengevat: De Amerikaanse politiek is de laatste weken duidelijk gebleken, en deze politiek heeft de steun van het grootste gedeelte van het vblk, en voorts dat de Amerikaanse regering geen vijandige of agressieve bedoe-j lingen jegens de Sovjet Unie koes- tert. Molotof heeft een aantal Russische grieven jegens Amerika opgesomd. In de eerste plaats het aanleggen van marine en vliegtuigbases overal ter wereld, ook in de buurt van de Sovjet Unie. Verder de steun die Amerika verleend heeft bij het tôt stand komen van een militaire alli- antie tussen Frankrljk, Engeland, België, Nederland en Luxemburg, welke alliantie niet alleen gericht zou zijn tegen Duitsland, maar ook tegen staten, die geallieerd waren. Ten slotte heeft de Russische mi nister erop gewezen dat het «onjuist zou zijn de democratische verande- ringen in landen, die in nauw en vriendschappelijk contact staan met de S.U.1, toe te schrijven aan de in- menging van de S.Ù. in de binnen- landse aangelegenheden van die landen. De minister verklaarde, dat die veranderingën een gevolg zijn van de overwinning ,van de demo cratische krachten op nazidom en fascisme. Palestina. De fatale datum is aangebroken. Vandaag hebben de Engelsen Pales tina ontruimd en het land overgela- ten aan de twistende Arabieren en Jode^. Intussen is de kwestie nog steeds in behandeling bii de Ver- enigde Naties. Op 29 November j.l. werd het delingsbesluit genomen, en thans wordt naar aanleiding van een Amerikaans voorstel een tijdelijk beheer bestudeerd. Intussen blijven de landen die voor het verdelings- besluit zijn (naast de Oost-Europese landen ook Guatemala en Uruguay) actie voeren om het besluit te hand- haven. Zij zeggen, dat de verdeling in feite reeds bestaat, en slechts door een zeer grote internationale krijgs- macht ongedaan gemaakt kan wor den, en dat een tijdelijk beheer het vraagstuk niet zal oplossen, maar op de lange baan schuiven. Het ligt in de bedoeling van deze landen om de Joodse staat, die naar wordt ver- wacht morgen zal worden uitgeroe- pen, te erkennen. Inmiddels hebben de Joden de eerste slag gewonnen. Eendrachtlg hebben zij de strijd gevoerd. Zij hebben de staat, die hun \5plgens het delingsbesluit is toegewezen vrijwel in handen, en hebben de toevoer van overzee veilig gesteld. Wat de Arabieren presteren is veel minder. De Palestijnse Arabie ren hebben niets anders gepresteerd dan een ordeloze vlucht. De légers van de landen, die hun te hulp zijn gekomen, kunnen het tegen het Joodse leger niet bolwerken. Daarbij komt, dat de Arabieren het onder- ling niet helemaal eens zijn. Koning Abdoellah van Transjordanië is tôt nog toe het actiefst geweest in de strijd tegen de Joden, maar toch ls hij de Arabische vorst, die minder anti-Joods is dan zijn collega's. Van hen was hij de enige, die het Zio- nisme als feit aanvaardde. Het mo- tief, dat Koning Abdoellah zo actief in de strijd gegaan is, is het feit, dat er een mogelijkheid bestaat een droom tôt werkelijkheid te maken, de inlijving van Palestina bij Trans jordanië. De andere Arabische vor- sten gunnen dat niet aan Abdoellah, en indien er eendrachtig gestreden zou worden, dan nog zou het niet uitgesloten zijn, dat de potentaatjes na beëindiging van de oorlog onder- ling herrie zouden krijgen. Hoe staat Engeland hiertegenover? Abdoellah is een vriend van de Engelsen. Het zou Engeland daarom niet onaangenaam zijn, indien Trans jordanië Palestina zou inlijven; er zou dan een krachtig op Engeland georiënteerd blok in het Midden- Oosten ontstaan; mits er geen onder- linge herrie zou komen, want o-nder- linge herrie willen de Engelsen in geen geval. Doch dit zijn allemaal bespiegelingen. De realiteit is dat de Joden sterk en eendrachtig zijn en aan de winnende hand, en dat de Arabieren elkander wantrouwen en verlîezen. Het is de Joden er niet om te doen Arabische landen te ver- overen. Zij willen hun eigen staat, en meer niet. Wellicht dat de ver- houding van krachten, zoals die op het ogenblik is, de weg zal openen naar een vergelijk. Dan zouden de eendracht onder de Joden, en het onderling wantrouwen der Arabieren datgene hebben bereikt, wat èn voor Engeland, èn voor de Verenigde Na ties onbereikbaar scheen. den welke binnen onze voorgestelde grenscorrecties vallen binnen korte tijd dorre vlakten dreigen te wor den. Toen er verleden jaar grote bran- den in de bossen woedden, gaf men zich practisch geen moeite deze te blussen, waardoor aanzienlijke voor raden voor de Nederlandse mijnen gekapt hout verloren gingen. Aan Nederlandse, langs de grens gesta- tioneerde bosbrandweren is het ver- boden op Duits gebied te opereren. De oorzaak van deze laksheid van de Duitsers moet toegeschreven wor den of aan vrees voor annexatie, waarbij men van de gedachte uit- gaat dat Nederland geen dorre vlak ten of verbrande bossen zal willen annexeren, of de opzet om Neder land tegen te werken. In dat geval gaat men van de gedachte uit: In dien Nederland Duitse gebieden an- nexeert, dan zal het gebieden an nexeren, waaraan het niets heeft. HET WEER OP DE PINKSTERDAGEN. Gedurende de laatste dagen is de luchtdruk in West-Europa langzaam doch regelmatig blijven stijgen on der invloed van een verplaatsing ln Noord-Oostelijke richting van het azoren-hogedrukgebied. De verschil lende tamelijk actieve oceaan-de- pressies worden daardoor nu ge- dwongen een Noord-Oostelijke koers te volgen van het midden van de oceaan over IJsland naar de IJszee. Het gevolg van deze ontwikkeling in de luchtdrukverdeling is, dat de aanvoer van koelere lucht over het Noordzeegebied i£ afgesneden en de temperaturen geleidelijk weer ho- ger zullen worden. Gedurende de eerste paar dagen zijn bovendien de kansen op vorming van verspreide onweefsbuien door de verwarming in de namiddag uiterst gering, pas in de loop van tweede Pinksterdag wordt de kans hierop groter, daar verwacht kan worden, dat tegen die tijd de invloed van de oceaandepres- sies zich weer meer over het vas- teland van West-Europa gaat uit- breiden. Het ziet er dus naar uit, dat het weer met Pinksteren over het alge meen fraai zal zijn met ta&elijk hoge temperaturen, lange perioden van zonneschijn, niet veel wind en pas in de loop van de tweede Pink sterdag kans op vorming van ver spreide warmte-onwëders. «fr DODELIJK SCHOT. Op 4 Juni '47 richtte een 28-jari- ge vrouw uit Putten spelenderwijs een revolver op haar man. Het schot ging af, en de man werd ge- dood. Is hier sprake van dood door schuld, of is het afgaan van de re volver te wijten aan een noodlottig toeval? Vast staat in ieder geval, dat de man een allesbehalve trouw en oppassend echtgenoot was. Bij de behandeling voor de recht- bank werd tegen de vrouw 3 jaar gevangenisstraf geëist. IN EEN PUT VERDRONKEN. Een vierjarig jongetje uit Sloter- dijk, dat met een bal aan het spelep was, viel in een put. Toen het ge- lukt was het knaapje eruit te krij gen, was dit reeds overleden. IN NEDERLAND HOORT HET ZO, IN STAD EN DORP E.H.B.O. 's-Gravenhage, 15 Mei. H. K. H. Prinses Juliana der Nederlanden is gisterenmiddag, nu H.M. de Koningin andermaal de uitoefening van het koninklijk gezag tijdelijk neerlegt, beëdigd als regentes van het Ko- ninkrijk. Dit is geschied in de verenigde vergâdering van de beide kamers der staten-generaal, welke daartoe in de vergaderzaal der tweede ka- mer waren bijeengekomen, onder voorzitterschap van prof. dr. R. Kra- nenburg, voorzitter van de eerste kamer. Te kwart voor twee opende de président, prof. mr. Kranenburg, de verenigde vergâdering, waarna de griffier prof. dr. A. L. de Block voor- lezing van het besluit der beëdigmg van H.K.H. gaf. Vervolgens benoemde de voorzit ter tôt leden der commissie van in- en uitgeleide de heren mr. J. R. H. van Schaik, président der tweede kamer en prof. mr. A. Anema, lid der eerste kamer. Tegen twee uur begaf deze com missie zich naar de ingang van het kamergebouw om H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard binnen te geleiden. De vorstelijke personen waren alleen per auto, komende van het paleis Noordeinde, aan het gebouw gearriveerd, waar de parketwacht een erewacht vorm- de. Toen de prinses eh de prins hun zetels hadden ingenomen, hield de voorzitter, prof. mr. Kranenburg, een toespraak, waarin hij o.a. zei: Konin-klijke Hoogheid. Namens de verenigde vergâdering der staten-generaal heet ik Uwe Ko- ninklijke Hoogheid en haar gemaal Zoals elders Ln ons blad vermeld heeft H.M. de Koriinging voor de tweede maal tijdelijk het bewind neeregelegd, en is H.K.H. Prinses Julia na beëdigd als regentes. H.M. heeft dit den volke medegedeeld in een radiorede, welke zij Woensdagavond heeft gehouden. Zij heeft gezegd, dat door de last van het kiimmen der jaren, achteruitgang van veerkracht, weerstands- en 'n rbeidsvermogen en vain de krach ten welke voor de géest onontbeeT- .lijk zijn voor het nemen van beslissingen in diepgaande en ingewik- kelde vraagstukken, het in het welbegrepen belang van ons allen en van het Rijk is het regeringsbeleid toe te vertrouwen aan Juliana, die naast een wijs inzicht ook haar leeftijd voor heeft en over jonge, frisse km chten beschikt. v Voorts deelde H.M. de Koningin mede, dat zij op verzoek van Prinses Juliana de troonswisseling heeft uitgesteld tôt het begin van September, om geen teleurstelling te wekken bij hen, die het 50-jarlg regeringsjubl- leum willen herdenken. Het ligt daarom ln de bedoeling van H.M. de Koningin om op 30 Augustus de teugels van het bewind over te nemen tôt na de feesten, en daarna afstand te doen ten behoeve van Prinses Juliana. welkom in dit plechtig uur. Met diep leedwezen hebben de staten-generaal kennis genomen van de redenen, die hebben geleid tôt het koninklijk besluit, waarbij aan Uwe Koninklijke Hoogheid de waar- neming van het koninklijk gezag wordt opgedragen. Een golf van ontroering is door ons volk gegaan, toen het do'or de vertrouwde stem van onze Koningin, de tijding hoor- de, dat Hare Majesteit heeft besloten tôt spoedige afstand van de kroon ten behoeve van Uwe Koninklijke Hoogheid. Wij verenigen ons in de innige bede, dat haar een schone en rustige levensavond te midden van een weer tôt voorspoed komend volk moge worden geschonken. Met vol vertrouwen en diepe ge negenheid ziet het Nederlandse volk de waarneming van het Koninklijk gezag wederom aan uwe handen toe- vertrouwd, overtuigd als het is, dat handhaving van ons con?titutioneel bestel, dat de waarborging van recht en vrijheid in uwe handen veilig zullen zijn, en uw bewind zal wor den gedragen door warme liefde voor ons volk. Als voorzitter van de verenigde vergâdering der staten-generaal neem ik dan thans de vrijheid Uwe Koninklijke Hoogheid eerbiedig te verzoeken de door 'de grondwet van de regent gevorderde eed in mijn handen te willen afleggen. H.K.H. Prinses Juliana legde ver volgens in handen van de voorzitter de in artikel 44 der grondwet voor- geschreven eed af. De tekst daarvan luidt als volgt: „Ik zweer trouw aarr de Koningin. Ik zweer, dat ik in de waarneming van het Koninklijk gezag, zolang de uitoefening van het Koninklijk ge zag is neergelegd, de grondwet steeds zal onderhouden en handha- ven. ,,Ik zweer, dat ik de onafhanke- lijkheid en het grondgebied van de staat met al mijn vermogen zal ver- dedigen en bewaren. Dat ik de alge- mene en bijzondere vrijheid, en de rechten van aile onderdanen der Koningin en van elk hunner zal be- schermen en tôt instandhouding en bevordering van de algemene en bijzondere welvaart aile middelen aanwenden, welke de wetten te mjj- ner beschikking stellen, gelijk een goed en getrouw regentes schuldig is te doen. ,,Zo waarlijk helpe mij God al- machtig". Na deze plechtige beëdiging zeide de voorzitter nog het volgende: „Mogen aan Uwe Koninklijke Hoog heid de kracht en de wljsheid ge schonken worden voor de vervulling van hare hoge taak en moge Gods zegen op haar arbeid rusten. Leve de regentes. &ls de dag van het Pinkster- feest vervuld werd, waren zij ailen eendrachtiglijk bijéén". Hand. 2 1. Pinksteren 1948. Wij maken ons gereed om dat feest te vieren. Maar wat betkent Pinksteren eigenlijk? Waar gaat het om bii het Pinkster- feest? Niet om het feest van de na- tuur. Niet om de dartelende lamme- ren in de wei en de bloemen en de schitterende lentetooi. Van dit ailes- mogen we genieten, het zijn gaven die God ons in Zijn goedheid geeft. Maar met Pinksteren gaat het er- gens anders om. Oôk om een gave van God, namelijk om de gave van de Heilige Geest. We herdenken op die dag, hoe God eens Zijn Heilige Geest gegeven heeft aan de jonge Kerk te Jérusalem. Hoe er heillg enthousiasme kwam in de harten van Jezus volgelingen. Hoe ze door die Geest tôt iets in staat waren. Eenvoudige mensen verkondigden met grote welsprekendheid het Evangelie van Jezus Christus aan allen die te Jérusalem te samen ge komen waren. Ailes werd anders door de werking van Gods Geest. In 1948 hebben wij nog die Heilige Geest nodig. We weten dat God voortgaat die Geest te geven aan allen die er om bidden. Zonder die geest is er zoveel dorheid in ons le- ven. En zoveel vragen en zoveel moeite. De Heilige Geest is de Troos- ter temidden van ailes wat ons over- komt. Wat een voorrecht, dat God ons vandaag ook nog die Heilige Geest geven wil. Wat hebben wij daar allen behoefte aan. Verwachten wij dan die Geest! Doch daar is een voorwaarde aan verbonden. We lezen van die eertse Christengemeente te Jérusalem, dat zij op de dag van het Pinksterfeest allen eendrachtiglijk bijéén waren. In eendracht waren zij te samen, verwachtende de troost van de Heilige Geest. Willen we de zegen van Pinksteren kennen, dan zal er onder ons ook eendracht moe ten zijn. Opdat we ons tesamen open- stellen voor die Geest, opdat we be- reid zijn die Geest te ontvangen. Het zou er in de wereld van vandaag an ders uitzien, als die eendracht ge- vonden werd, als die bereidheid er was. Het ligt niet aan God. Laten wij Hem toch nooit de schuld geven Hij wil Zijn Geest aan ons geven, opdat wij weten zouden dat wij zon der Christus verloren mensen zijn maar ook dat wii in het kruis en d( Opstanding van Christus de eeuwigi vreugde mogen vinden. Zo word Pinksteren een heerliik feest, eei feest dat zich voortdurend herhaah God geve U, lezer en lezeres, ee; rijk gezegend Pinksterfeest, zoda U moogt kennen de vreugde er var tôt zegen van Uzelf en anderen e: tôt eer van God! Komt allen, deze dag moet waardig ziln bezongen. Roemt 's Heeren groote daân met nieuw bezielde tongen! Eens heeft Gods Heil'ge Geest veel helden toebereid: 0, werden thans ook wii door 't Pinkstervuur "ewyd! K. PRUIJSE1 ît r, :e DIT NUMMER BESTAA UIT 6 PAGINAS

Het Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 1