r men Gel PLAATSEUJK NIEUWS BURGERLIJKE STAND IJK DE WIN6ERD RANKT EEN HACHTie NIEUWE BONNEN. EUNSÏ- EN AMUSEMENTSAGENDA VEILINGVER. H.—S. Predikbeurten. ZESTIGIARIG HUWELIJKS fEEST TE HOOGEZAND. BIOSCOOP HOOGEZAND. Idiniiijwoi-DR. ROB DE AVONTURIER KORT SPORTNIEUWS. DISTREBUTIENIEUW5. nog een publiez' SAPPEMEER. De collecte gehouden op de Na- ionale Reclasseringsdag heeft hier er plaatse f 192.53 opgebracht. Volgende week is het Neder- indse speeltuindag, de jaarlijkse erdenkingsdag van de stichting van e eerste speeltuin in Nederland oor Vader Kiaren. De plaatselijke speeltuin meent bijzondere redenen te hebben dit i'eit op feestelijke wijze te herden- ken, want in de eerste plaats valt deze jaarlijkse feestdag bijna samen met zijn verjaardag (3 Juli) en bo- vendien wil men de baten van deze dag gebruiken om de toestellen in de tuin uit te breiden. Aan de Rijkskweekschool te Winschoten slaagde mej. R. Springel- kamp, alhier, voor onderwijzeres en voor de acte nuttige handwerken. BORGERCOMPAGNIE. Op 10 dezer is het plm. 4-jarig zoontje van de fam. Weyers (wonen- de alhier), dat op een wipkar speel- de, in het kanaal geraakt, en ver- dronken. De fam. Weyer woont in dat gedeelte van Borgercompagnie, dat onder de gemeente Veendam valt HOOGEZAND—SAPPEMEER. In het sader van de verkiezings- actie van de Partij van de Arbeid werden Dinsdagavond in het hôtel Faber te Hoogezand en het «Park- hotel" te Sappemeer vergaderingen georganiseerd, waarbij als spreker was geànnonceerd minister S. L. Mansholt. Deze spreker kon echter wegens in België gehouden bespre- kingen niet aanwezig zijn. In ver- and hiermede spraken op beide vergaderingen de heren J. Tuin en Frans Goedhart, beiden leden van de Tweede Kamer. Het corps „Tot Steun in de Strijd" en het koor „De Volksstem" verleenden medewer- king. HOOGEZAND. Door samenwerking van perso- nen van allerlei richtingen heeft het plaatselijk comité voor „Huldiging van H.M. de Koningin namens aile Nederlandse Vrouwen" uitsluitend bij vrouwen een bedrag van f 1010.95 ingezameld. De collecté gehouden ter gele- genheid van de Nationale Reclasse-, ringsdag 1948 heeft te Hoogezand op gebracht f 355.16, waarin begrepen een bedrag van f 45 van Kielwinde- weer. Mej. R. S. Oterdoom, alhier, slaagde dezer dagen voor het exa men acte M.O. Lichamelijke Oefe- iing. Aan een in Groningen georga- liscerd feest door de schaakvereni- ;ing „Staunton" verleende prof. Ha- nmi, alhier, lid dier vereniging, medewerbing. Het bestuur van de pl. afd. van de E.V.C. (afd. metaal) deelt ons inede, dat door het toetreden van 10 nieuwe leden van de Noord. Nederl. Mjetaalgieterij, het aantal leden van deze afd. 286 bedraagt. In de loop van de week heeft een man een jong meisje meegelokt naar een in het Westerpark staand schuurtje. Een dame, die dit zag wuarschuwde de politie, waarna de man de benen nam. Dater heeft de politie hem toch nog gevonden en hem naar het politiebureau overge- bracht.- Het gebeurde dlent een waarschu- iwing te zijn voor ouders om hun kinderen op het hart te drukken, oor al niet met onbekenden mede e gaan. JOSTERHOOGEBRUG. De heer F. Fekkers stelde zijn lotorcoaster „Joso" gratis ter be- chikking om de 150 ton haring, die de U.N.A.C. in Den Haag gratis ont- ving voor hongerende kinderen in Finland, daarheen te vervoeren. ENGELBERT. In café Tuinema vergaderde de pluimveevereniging. De heer Eggens sprak over de werkwijze van de A.N.P.V. Voor de pluimveecursus ga- ven zich 15 leden op. Besproken werd de voedingswaarde voor kip- oen van gestoomde aardappels. Naar wij vernemen zal mej. A. Brouwer op 22 Augustus haar intre- de doen als hulppredikante bij de Nederl. Herv. Kerk, alhier. MIDDELBERT. De provincie Gelderland was lit jaar het doel van de excursie van le landbouwvereniging. IARKSTEDE. De landarbeiders vergaderden n „Ons Dorpshuis". De penning- neester maakte bekend wanneer de vac ntiebonnen kunnen worden in- leverd. Besloten werd in Juni of Tuli vacantie te nemen, terwijl in bij- ondere gevallen overleg kan wor- en gepleegd met de werkgever. De Plattelandsvrouwen verga- rdon in café Lubbers. Aan een uit- diging van de afd. Noord-IIolland il geen gevolg worden gegeven. den besloot zich op te geven aïs lid m de Vereniging Beatrixoord, ter wijl de actie von de U.N.AC. de mnethio van de afd. had, Ten ilotte werd besloten op 29 hili een relsja naar Urk te makon. SCIIARMER. Rlj het, café Tlmmormnn werd le jant'HI lise stamboekkcurlng ge- Imuden, Van de nongeboden mer- rieën worden 15 opgcnomen. KOÏJIVM. verschUlende verslagen werden uit- gebracht, waaruit o.m. bleek dat de kas sloot met een klein voordelig saldo. Door overlijden waren er in het bestuur 2 vacatures ontstaan. Beslo ten werd in deze vacatures voorlo- pig niet te voorzien en het bestuur uit vijf leden te laten bestaan. De heer L. Rozema werd als be- stuurslid herkozen. Door een lid werd nog opgemerkt dat de Begraaf- plaats wordt ontsierd door vuil en afval. Het bestuur deed de toezeg- ging dat dit, in samenwerking met de verzorger van de Begraafplaats, zoveel mogelijk zal worden tegenge- gaan. Door het 1 Mei-comité Slochte- ren van de Partij v. d. Arbeid is een bijdrage gestort voor de verkiezings- actie v. d. P. v. d. A Dit was mogelijk door de zeer ge- slaagdé 1 Mei-feestavond. In een vergadering van de „Klokkencommissie" is gebleken dat de collecte voor nieuwe klokken in de toren, alhier, met de andere gif- ten, tôt nu toe heeft opgebracht f 4360- Aangezien voor dit doel een bedrag van f 7000 nodig is voorziet de commissie mogelijkheden om het ontbrekende bedrag alsnog aan te vullen. Woensdagmiddag werd onder goede belangstelling door de Werk- groep Slochteren en Omstreken van de Federatie van Landbouwverenl- gingen, in samenwerking met de V.B.B. te Veendam, een demonstratie gehouden met stuif- en spuitwerk- tuigen voor landbouwdoeleinden. Door een tiental firma's werd met hun producten gedemonstreerd. Men kwam tôt de conclusie dat één ma chine voor meerdere boerderijen kan worden aangeschaft, terwijl een handkrachtwerktuig voor een grote boerderij niet aan de gestelde eisen voldoet. HELLUM. Naar aanleiding van een dit voor jaar door Ir. O. J. Cleveringa, Rijks-landbouwconsulent in algeme- ne dienst, te Zutphen, gehouden le- zing over bemesting met compost, is Maandag j.l- een veld-demonstratie met toelichtihg gehouden op de be- drijven van de heren H. J. Heringa te Kolham en H. Smit te Hélium. Ir. Cleveringa liet aan de hand van spitten grond met planten en wortels zien hoe slecht de structuur hier te lande is en wees er, aan de hand van oyertuigende voorbeelden, op, dat dit alleen te herstellen is door goed samengestelde compost. Een grote verbetering is al te verkrjjgen door stal en groenbemesting. Aan mej. J. v. Koldam is met ingang van 10 Juli a.s. eervol ontslag verleend als tijdelijk-onderwijzeres aan de o.l. school, alhier. SIDDEBUREN. Onze plaatsgenote Mej. F. Hut is benoemd tôt leidster van de Chr. Kleuterschool te Leens. De uitslagen van de door de hengelclub „De Woldstreek" op het Schildmeer gehouden Openingswed- strijden luidden: 1. J. Battjer; 2. B. Bouwman; 3, J. Visker; 4. W. Visker; 5. H. Vos en 0 E. Wildeboer. Tôt tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school, alhier, is benoemd Mevr. A. v. d. WoldeBos. ZUIDBROEK. Benoemd tôt trainer van de Voetba'lvereniging „Zuidbroek", de heer A. MJulder te Sappemeer. De collecte ten bate van de re- classering bracht hier ter plaatse f 50.70 op. Ds. Loorbach, predikant bij de Ned. Herv. Gem., alhier, is benoemd tôt directeur van het Zuider Volks- huis te Rotterdam, welk instituut zich beweegt op het gebied van Jeugdwerk, ontwikkelingswerk, cur- sussen, enz. op de manier van het hier in het Noorden bekende buurt- huizenwerk. Maandag a.s. vergadert de Ge- meenteraad. Op de agenda komt o.a. voor een voorstel tôt invoering van een straatbelasting, en verder een voorstel tôt vervanging van de door de Duitsers geroofde torenklok. In tegenstelling met zijn aan- vankelijk besluit heeft het Comité voor het organiseren der feestelijk- heden ter gelegenheid van het rege- ringsjubileum van H.M. de Koningin thans besloten deze Jeestelijkheden niet begin Juli, doch van 16 Sept MUNTENDAM. Voor de eerste maal heeft een lid van de hengelclub «De Witte Dobber" paling gevangen in de Bag- gerput. Dinsdagavond ving de heer A Jager een paling van 75 cm. leng- te. De in 1943 in Duitsland omge- komen Muntendammer A Ruzius, is dezer dagèn onder grote belangstel ling op de algemene begraafplaats te Muntendam begraven. De heer P. Woldhuis alhier, werkzaam in de fabriek van de fa. D. W. M. Co. te Veendam, kreeg enige vaten massee, die aan het rollen waren geraakt tegen zich aan. Hij liep een hersenschudding en kneuzingen aan arm en schouder op. Per ziekenauto is hij naar zijn wo- ning gebracht- TRIPSCOMPAGNDE. Onder zeer gunstige weersom- standigheden zijn gisteren de feesten begonnen georganiseerd ter gelegen heid van het 300-jarig bestaan van Tripscompagnie- Een grote optocht luidd#de feestelijkheden in, BONKAARTEN KA, KB, KC 806 440 Algemeen 500 gram Stiiker enz. 441 Algemeen ca. 225 gram Huis- houdzeep of 180 gram Toiletzeep. 442 Algemeen 400 gram Brood of 1 rantsoen Gebak. 443 Algemeen 100 gram Bloem of Zelfrjjzend Bakmeel of KindermeeL 444 Algemeen 445 Algemeen 447 Algemeen 433 Reserve 436 Reserve 400 gram Brood 1600 gram Brood 2 Eieren. 1200 gram Brood. 400 gram Brood BONKAARTEN KD, KE 806 940 Algemeen 500 gram Suiker enz. 941 Agemeen ca. 450 gram Huis- houdzeep of 360 gram Toiletzeep. 942 Algemeen 400 gram Brood of 1 rantsoen Gebak. 943 Algemeen 100 gram Bloem of Zelfrjjzend Bakmeel of Kindermeel of Kinder- biscuits. 944 Agemeen 400 gram Brood. 947 Agemeen 2 Eieren. 933 Reserve 800 gram Brood. 936 Reserve 500 gram Bloem of Zelfrjjzend Bakmeel of kindermeel of Kinder- biscuits. TABAKS- EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN enz. QA, QB, QO 802. 61, 62, 65 Tabak 2 rantsoenen Siga- retten of Kerftabak. 63 Versnaperingen 200 gram Ver- snaperingen enz. 66 Versnaperingen 100 gram Ver snaperingen enz. Niet-aangewezen zijn en vernie- tigd kunnen'worden de bonnen: 392, 394, 395, 894, 895 Melk; 400, 401, 402, 407, 904, 906, 907 Reserve; 917, 919 Agemeen. Zaterdag: Hoogezand: Bioscoop 6.30 en 9 uur ..Gentlemen Jim". Zondag: Hoogezand: Bioscoop 2, 4, 6.30 en 9 u. «Gentlemen Jim". Maandag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 uur „Ge jaagd in de nacht". Dinsdag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 uur „Ge jaagd in de nacht". Sappemeer: Terrein achter Gasfabr. 8 uur Circus van Bever. ADVERTENTIE LM. Vrijdag 11 Juni 1948. Platglaskomkommers 1 f 2026; Idem 2 f 17—21; Idem 3 f 14—15; Bloemkool 1A f 3035.60; Idem 1 f 22—24.60; Idem 2 f 15—17; Meloe- nen f 190265; Perziken A f 3537; Idem B f 21—26 Idem C f 15—20 per 100 stuks. Aardbeien f 161—222; Andijvie f 822; Breekpeen f 48; Druiven f 220—300; Komk.stek f 1216; Peulen f 95; Postelein f 1321; Ra- barber 1 f 7.1012.80; Spitse kool f 1011.20; Stamslabonen f 170; To- maten A f 130170; Idem B f 122 165; Idem C f 130—168; Idem CC f 84; Waspeen 1 f 5059; Idem 2 f 41—43; Sjalotten f 8—15; Rode Bessen f 129133 per 100 kg. Kropsla f 2.70—5.80 per 100 krop. Bospeen f 42 per 100 bos. voor morgen Zondag. NED. HERV. KERK Sappemeer: 10 u. ds. Meijer Drees. Hoogezand: 10 u. ds. v. d. Mieiden (Doopdienst). Kropswolde: 10 u. ds. J. A van Duyne v. Scheveningen. Westerbroek: 10 u. dr. Glas; 11.15 u. ZondagsschooL Zuidbroek: 10 u. ds. Loorbach. Kielwindeweer: 10.30 u. ds. Wasch- Kropswolde: Engelbert: 10 u. ds. Vinkenborg. Veendam: 10 u. ds. van Ruytenberg. Muntendam: ds. Witvliet, ziekenhuis pred. te Gron. Wildervank: 10 u. ds. Zevenboom. Kolham: 9.30 u. ds. Huisman. Slochteren: 9.30 u- ev. Bergmans van Noordbroek. Schaaphok: 9.30 u. ev. Eenshuistra. Froombos: 7 u. ev. Eenshuistra. Harkstede: 7 Schildwolde: 7 u. ds. Hulstijn. Hélium: 9-30 u. ds. Politiek. Siddeburen: 9.30 u. ds. Hulstijn. Overschild: 9.30 u, de hr. Noordhof; 7 u. ds. Beijer. NED. HERV. KERK (Ev.) Sappemeer: 10 en 4.30 u, ev. Pruy- sen. DOOPSGEZ. GEM. Sappemeer: B u. ds- Kosters. Noordbroek: 10 u. ds. Kosters. Veendam: 10 u. ds. Onnes. GEREE KERK. Sappemeer: 9.30 u. ds. Tom; 5 u. ds. KLapwijk. Martenshoek: 9.30 a Leesdienst; 4.30 u. ds. Tom. Tjuchem: 9.30 u. Leesdienst; 7 u- ds. Naurijn v. Delfzijl- Schildwolde: 10 en 3 u. ds. Koop- mans. Siddeburen: 9.30 en 2.30 ds. Hazen- berg. GEREF. KERK (Art. 31) Sappemeer: 9.30 en 4.30 u. ds. Jon- geling. Zuidbroek: 9.30 en 2.45 u. ds. Plaats- man. Harkstede: 9.30 u. Leesdienst; 2.30 u. ds. Jongeling v. Sappemeer. Overschild: 9 en 2.30 u. ds. Houtman. Schildwolde: 9.30 en 2.30 u. Dienst. BAPTISTEN GEM. Hoogezand: 10 en 4 u. stud. Veenhoff van Groningen. Foxhol: 10 en 4 u. ds. Visser van Har- lingen (4 u. II.A.) Muntendam: 9.30 en 4 u. ds. Hek- huis; 7.30 u- Jongeliedenverg. VRIJE EVANG. KERK. Veendam: 9.30 en 4.30 u. ds. de 7 ûûl 1TIT ÂLG. EVANG. GEM. Veendam: 10 en 4.30 u. ds. Brouwer 11.15 u. Zondagsschool. LEGER DES HEILS. Hoogezand: 10 u. Heiligingsdienst; 7.30 u. Verl.samenk., beide in de IJstent; 6.30 u. Openl.samenk. voor het Gem.huis, ailes o.l.v. kapt. Has- soldt. ZE TROUWDEN HULL. Woensdag a.s. zal 't echtpaar J. H. A. Simmerling en F. C. Simmerling- Ballema zijn 60-jarig huwelijksfeest herdenken. Daar een zestigjarige echtvereniging geen feit is, dat aile dagen voorkomt, zijn wij naar het Atlantapad gegàan om eens een praatje met de qudjes te maken, Ze hebben ons het een en ander verteld uit hun leven. De man, die nu 84 jaar is, werd geboren in Oost- Friesland, en werd op 14-jarige leef- tijd smid. Hij wenste niet de Duitse militaire dienst te vervullen en trok daarom naar Nederland, waar hij zich in Hoogezand vestigde. Eerst heeft hij gewerkt bij de fa. De Muinck Keizer, later bij Hooites Beu- kema. In 1930 gaf hij het werken eraan en ging leven van de ouder- domsrente. Zijn vrouw, een Hoogezandster van geboorte, is een jaar jonger dan haar echtgenoot. Hun huwelijk heeft nog wel wat voeten in aarde gehad. Want als Duitse déserteur kon de heer Sim merling in Nederland niet in het hu welijk treden. Daarom trok hij met zijn a.s. echtgenote naar Engeland, waar hun huwelijk te Hull werd voltrokken. «Gentleman Jim" brengt op het witte doek een ge- schiedenis, die zich grotendeels af- speelt in het milieu van het bok- sen-minnende publiek en van de be- oefenaars van deze tak van sport- D'erhalve zullen zij, die een dergelij- ke demonstratie gaarne zien, htm hart ophalen aan deze film, temeer omdat er niet alleen enkele specta culaire gevechten in voorkomen, maar ook omdat een groots-opgezet- te boksmatoh aan het einde van de film, die speelt in een tijd toen de openlijke uitoefening van deze sport nog verboden was, ze dubbel inté ressant maakt. «Gejaagd In de nacht" Het epitheton «film van de maamd", dat eens per maand aan een bepaalde film wordt gegeven, duidt er op, dat de bedoelde rolprent de beste is van allen, die op dat mo ment in roulatie zijn. Dit nu is het geval met „Odd man out", een pro- duct van het Rank-consortium, dat onder de Nederlandse titel «Gejaagd in de Nacht" deze week hier draait. En nu mag men de Engels- man Rank, een verwoede con current der Hollywoodse producers, wel buitennissigheden op filmgebied aanwrijven, dit doet niets af aan het feit, dat hij met de onderhavige film een product afgeleverd heeft, dat zeer terecht als «film van de maand" genoemd mag worden. Goed, laat het verhaal tôt de meest eenvoudige be- horen: de Ierse opstandeling, Johnny, dodelijk gewond, sterft na een felle jacht samen met zijn geliefde. Maar het is hier de vorm, waarin dat sim- pele gegeven gegoten is, en de ma nier, waarop het geserveerd wordt, die beslissend is voor de reagens op het publiek. En beide zijn van uit- zonderlijke kwaliteiten. L. SAPPEMEER, 3 t-m. 9 Juni 1948. Geboren: Frouke, d. v. Aart Jan- sen Teelke Harms, Hoogezand; Albertus Johannes, z. v- Hinderikus Nicolaas Jochum Koeneman en Louisa Poulowna Pol, Iloogezand; Grietje Geesje, d. v. Gerrit Santing en Grietje Smit, Delfzijl; Jan, z. v. Luit je Pekelder en Hilligje Smit; Franciscus Theodorus Johannes, z. v. Wilhelmus Bertrandus en Jacoba Elizabeth Walthaus, Hoogezand; Kigas Johannes, z. v. Hendrikus Jo- FEEEELLETON. Btnnlngn, alhier, Rlj kskwea k school Mej. T, G almgiln oan do vnnr lie! examen omlerwljzerea, IIJHilTEIlEN, De collecte, gehouden voor do M vr :lpnor Hfitie heeft opBebraeht IJul Ned, riervormd Kerkkoor uaakte Donderd«B haar jaarlljka iltatauje Met elnddoil van de toeht Arriham. in café Relndera, alhier, werd un u ImCm v> an I lie leili-uviii'Htiilei'Ing /m do Algemene Bogrnafplaula Miildweld# gehouden ander veorzlt- ti i guhap van de heer U Atzema. De door TON BSROK 12) Mevrouw Baggerman had een heel programma opgesteld. Er zou- den verscheidene gedichten worden voorgedragèn door Mevrouw Dog- terom, een gezette dame, die echter over een zeer welluidende stem bleek te beschikken en door Frank, verder zou de violist enkele sonates van Beethoven en een populair stuk- je van Kreisler ten gehore brengen en ook Chrisje zou enkele soli spe- len, namelijk een rondo van Mozart, een ballade van Chopin en om vro- lijk te eindigen de Uitnodiging tôt de Dans van Cari Maria von Weber. Op een wenk van mevrouw Bag german nam zlj achter de vleugol plants. Mon begroette haar met een lieht applaua Ilot werd stil en zlj begon te spelon. Zo er lemand ln het gezolschap zou zlln, die de ernsttge tederheld, de sehynbnre luehtlgheid, die toch ook van dlepzinnigheid blljk geeft, de gneolshetd, gepaard gnande met een dlepa Innigheld van Mozart nog niiait ervaren had, dan zou hij of zij dit nu haast moeten doen, zp voor- trel'felljk droeg zlj dit rondo voor. Toen de bmtfite noot geklonken had, werd or dan ook heel long en hor- tilljk gelslapt. Daarna kwam me- vrouw Dogterom naar voren on de elameerde twee gedichten van de Genoatet, tlle, zeor in do msank vie- Ion en het moolo «het. la goed ln hot eiften hert tu kllkon" van Alice Na- hon. De vlollit, begeleid door Chris, vervolgde met do sonates vun Beet hoven, die hij werkelijk verdJenate' lijk vertolkte, zodat, met de pauze, iedereen zeer voldaan was. Mevrouw Dogterom, een dame uit de eerste kringen, kwam dadelijk op Chris af, om haar een compliment te maken .over haar prachtig spel, wat verschillende anderen, die tege- lijkertijd en met hetzelfde doel naar Chrisje toe waren gekomen, volko- men met haar eens waren. Ook de dokter was opgetogen en zei haar dit, zodat Chrisje er een beetje ver- legen van werd, maar Frank troon- de haar naar de wachtkamer, waar een buffet was ingericht en bracht haar een kopje koffie met een ge- bakje. Astublieft, U zult wel moe zijn en er trek in hebben. Hij sprak vro- lljk door, over Joan, van wie hij zo veel had gehoord, hij kende zijn leermeester en die was verrukt over de kleine, blinde jongen. Chrisje en Joan moesten samen eens een uit- voering geven. En zo babbelde hij over zijn studie. Hij zou nu weldra promoveren en de dokterstitel beha- len. Tenslotte merkte hij op, dat zij er zo aardig uitzag en dat hij. haar erg bewonderde. Chris vond hem een sympathieke jongen en vertelde hem van ailes, van haar broertjesen van de muziekschool van mijnheer Boon. Ze deed dat nooit zo gauw, maar Frank was vol belangstelling en medegevoel. Opeens kwam Adri, de enige van de zusjes Baggerman, die het par- tijtje mocht bijwonen, binnenstuli- ven. O, juffrouw Wevers, ze wach- ten op U om te beginnen. Chris dronk vlug haar kopje lefg en haastte zich naar de salon. (Wordt vervolgd). 128. Terwijl de inboor Ungen suamgestroomd waren om de vis, die gevangen was, sneed Rob da banden door van zijn zuster en haar metgezel, en rende met hen terug naar het beschermende strulk- gewas. Maar ze waren al ontdekt en onmld- deliyk begon dn vor- volging. Glllend von woede kwam een troep krllgcra hen nu, en het werd een wllde Jacht, NaJkomelmgen. Het echtpaar Simmerling heeft 12 kinderen, n.l. 8 zoons en 4 dochters, die nu allen zijn getrouwd. De oud- ste van h enis thans 60 jaar, de jong- ste 41. Het aantal kleinkinderen is 19, ter wijl er reeds 3 achterkleinkinderen zyn, resp. wan 7, 2 en 1 jaar. ADVERTÇNTIE I.M. Motten! Hier baat geen protest Je gaat er aan, dank zij Funest. DAMMEN. Uitslagen onderlinge wedstrijden «Houdt Stand" HoogezandSappe meer: Groep I: G. LammersR. A Jong- man 11 B. HartmanH W. Kui- pers 11; J. PlukkerA. Lageman 11; H. JongmanJ. Pot 20. Groep H: H. K. LooyengaR. Buurke 11; J. v. d. Let—C. Kiel- man 02; K. de JongeJ. Smit 02; K. SnitjerB. Douma 20. MOTORSPORT. Bij de Terreinwedstrijden voor motoren te De Wijk bij Meppel, uit- gaande van de Motorclub «De Knal- piepe", behaalde de heer Swalve, Hoogezand, in de 500 c.c. een 2e prijs en de heer A. v. d. Warf te Sappe meer in de 350 c.c. een 4e prijs. Beiden zijn lid van de M.C. «De Toerist". 504e STAATSLOTERIJ 2e klasse. 2e lijst. f 5000: 20755; f 2000: 8769; f 1500: 10238; f 1000: 1060, 5339, 12326, 18542; f 400: 6723, 7477, 14830, 19792, 20227; f 200: 1258, 3822, 15325; f 100: 1683, 2538, 4082, 4794, 5246, 10125, 10677, 10872, 17622, 20475. ADVERTENTIE I M. hannes Hateboer en Thalina Hende- rika Dolfing; Jacob Anne, z. v. Wil lem Deuling en Rika Hamine Baden- hop. Ondertrouwd: Albert Smittenberg, 26 j-, Sappemeer en Justina Klok, 22 j., Hoogezand; Kornëlis Lammerta, 29 j., Barneveld, onl. te Oldebroek en Harmina Joosten, 24 j., Sappe meer; Jan Kruit, 31 j., Hoogezand en Hilke Kok, 45 j-, Sappemeer. HOOGEZAND, 3 tm. 9 Juni 1948. Geboren: Ties, z. v. Albert Klun- der en Coenradina Seip, Foxhol; Ger- hardus Bernardus, z. v. Gerhardus Petrus Maagd en Bernardina Eliza beth Scholtens, Martenshoek; Trijn- tje, d. v. Jan Land en Mensina Mes- «chendorp, Hoogezand; Geert, z. v- Johannes Kalk en Albertje Jager, •s-Gravenhage; Bouchien, d. v. Ebel Smit en Anna Westerveld, Martens hoek. Ondertrouwd: Albert Smittenberg, 26 j., Sappemeer en Justina Klok, 22 j., Hoogezand; Hindrikus Buist, 24 j., Hoogezand en Roelfien de Jonge, 19 j., Zuidlaren, onl. te Haren; Willem de Vries, 27 j., Hoogezand en Aaltje Slagter, 30 j., Slochteren. Getrouwd: Anjo Kuik, 25 j-, Hoo gezand en Antje Pronk, 18 j., Nieuwo Compagnie; Jan Wessels, 28 j., Delf zijl en Anna Maria Ronde, Hooge zand. SLOCHTEREN, 3 tm. 9 Juni 19*8- Geboren: Geertruida Martje, d. v. N- van der Vegt en A. Kuiper, Ap- pingedam; Frouwke Harmina, d. v. J Menzinga en D. Steenhuis, Kol- ham; Anje, d. v. D. Klimp en M. G. tèr Borg, Hélium; Jan, z. v. H. Bout en N. Mjf'Ulmnn, Schildwolde: Stlen- tje, d. v. II. Puister en W. A Mulder, Siddeburen. Ondertrouwd: J. Klinkhamer, 32 j., Leermens en A. Bolhuiu, 28 ij« Tju chem; W. du Vries, 27 j., Hoogezand en A. Slagter, 80 j., Borgweg. Getrouwd: J. Perdait, 25 j., Over schild en A. Dalllnga, 26 J., Hélium. Overleden: G. de Jonge, 77 J., wed. v, H. Denninga, Schildwolde; N. R. Lentlng. 10 d-, d. v. J, P. Lentlng en II, Moedt, Sluchtoren; J, II. Stel, 53 j., echtg. v. II. Doornbos, Harkstodo. MUNTENDAM, S t-in. 9 Juni 1948. Geboren: Lammert Henderlkus, z. v. D. Boermu on E. W. Welt»; Teu- nisic Engcltjo, d. v. R. llofstee ©n S. Win». Ondertmiwd: A. Pinnjng, 24 J., Anloo en J. Bloupot, 25 j., Munten dam. hulpmiddel ter bestrijding van aile huideuvels Is Purol- Hoort In huisl DISTR1BUT1EKRING HOOGEZAND Gemeenten Hoogezand en Sappemeer Indlvidnele aanvragen voor wcrk- bleding. Op onderstaande dagen is er gelegenheid tôt het afhalen van aanvraagformulieren, uitsluitend voor personen, die werkzaam zijn in een zelfstandig beroep of in een be- drijf met minder dan 5 werkkleding- dragende arbeiders, voor zover zij na 31 Januari 1948 geen werkkleding hebben ontvangen. Bij het afhalen der formulieren dient de stamkaart van betrokkene te worden medegebracht. Hoogezand: Woensdag 16 Juni van 912 en 24 uur; Donderdag 17 Juni van 912 en 24 uur. Sappemeer: Vrijdag 18 Juni van 912 en 24 uur. Voor het indienen der formulieren volgt npg een publicatie. DISTRnîlTTTEKKING HOOGEZAND Gemeenten Zuid- en Noordbroek. ITitreiking bonkaarten 808, Ta- baks-, Versnaperingen- en gecombl- neerde kaarten QA tan. QC 808 en bonkaartjes voor zieken, a.s- en jonge moeders. Mede te nemen: Tweede Distribu- tiestamkaart en losse inwisselings- bon en door de a.s. en jonge moeders bovendien de CM-, CA- of CB-kaart. Nlet-Zelfverzorgers. ZnidBroek: Dinsdag 19 Juni van 9.1512 uur letter A t.m. M; van 14 uur letter N t.m. Z. Noordbroek: Woensdag 16 Juni van 9.1512 uur letter A t.m. M; van 14 uur letter N t.m. Z. Zelfverzorgers. Zuidbroek: Donderdag 17 Juni van 9.16—12 uur letter A t.m. I; van 1 4 uur letter J t.m. R; Vrijdag 18 Juni van 9.1512 uur letter S t.m. Z. Noordbroek: Donderdag 17 Juni van 9.1512 uur letter A t.m. I; van 14 uur letter J t.m. R; Vrijdag 18 Juni van 14 uur letter S t.m. Z. DISTR1BUTIEDIENST SLOCHTEREN Uitreiking Bonkaartjes voor a-s. Moeders en Zieken. Meenemen; (voor a.s. moeders) CM-, resp. CA- of CB-contrôlekaart; (voor Zieken) Berichtkaartje. Stam- kaarten. Te Siddeburen, geb." Chr. Belangen: Dinsdag 15 Juni van 9—12 uur en van 13 uur. Harkstede, Dorpshuis: Woensdag 16 Juni van 912 en 13 uur. Te Slochteren. (Distributiekantoor) Donderdag 17 en Vrijdag 18 Juni van 912 en 14 uur. Na-uitreiking wordt niet gehouden. Formulieren Individuele aanvragen Werkkleding. Werkkledingdragende personen die werfeaam zijn in een zelfstandig beroep of in een bedrijf met minder dan 5 (vijf) werkkle dingdragende arbeiders, uitgezonderd Adminitsratief-, Uniformdragend- en Toezichthoudend personeel, worden thans weer in de gelegenheid gesteld tôt het indienen van een individuele aanvraag en wel voor hen: a. die na 31 Januari 1948 nog geen werkkleding hebben ontvangen. (Zij die de bonnummers 1 t.m. 6 bezitten komen niet in aanmeiking). b. te wier behoeve na 31 Januari 1948 reeds collectief werkkleding werd verstrekt, doch het desbetref- fende bedrijf de werkkleding zeîf heeft bekostigd, waardoor de betrok- ken urbelder geen werkkleding, resp. werkkledingbon ln eigqpdom heeft ontvangen, terwijl h(j nu werkzaam la lh een zelfstandig beroep of ln een bedrijf met minder dan B arbeldera. In laatstgenoenide goval moet een verklarlng van de betrokken werk gever worden overlegd, waaruit zulka moet blijken. De formulieren moeten volledlg lngevuld worden on voorzien van een werkgeversverklarlng. De stom- koarten mcebrengon. Do uitreiking formulieren vlndt piaula t© Slochteren (kantoor) op DliiHdAg 18 Juni van 9—12 en van 1—4 uur. Over lnleverlng formulieren volgt lie

Het Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 2