Uotel STRUVÉ Soirée Dansante „De Familie Reinier muller Practijkexamens. SANAPIRIH Dr. K. BOS - Sappemeer If; Heden Zaterdag en Morgen Zondag Dansen nCafé Di Men Zoo wenst uit te bssteden: „Plaatselijk Nul" Personeel Gemeente Hoogezand Itirlingen il. scbolan Gemeente Hoogezand plan van uitbreiding: gevormd worden wenif untibBstBdsn: Dapbachtsschool tôt nadere aankondiging afwezig. ^afé ^Centraal" Inschrijving m nieuwe Leerlingen ook toegelaten worden Vrouwelijlc Opleiding Gemeenteraadsvergadering te Hoogezand Ton behoeva van de R.K. achool te Foxfee* wordt een bsdrag van f 291 dammen. grote vreugde geven -> he/pê a/tijd Gemeenteraadsvergadering te Slochteren DDT-emulsie (DDT-gehalte vloei- stof 0.05 Vruchtboomcarbolineum ter sterk te van 0.3 Forbiat ter sterkte van 1 Van elk der vloeistoffen wordt 150 c.c. per plant gebruikt. De begieting met sublimaat wordt éénmaal her- haald en wel na 1014 dagen; de behandeling met de overige genoem de middelen wordt tweemaal, tel- kens na 7 dagen herhaald. BIJ kool, die thans wordt uitge- Slfcnt, verdient het aanbevellng dazo ehandellng direct na het plantcn uit ta voeren. WAT GEEFT DE RADIO? VEILINGVER. H,—S, Verenîgingsitiededelingen. Hoogezand, 22 Juni 1948. Fabriekskade 3. J. B. Poortman S. W. Poortman Westerdiep Tljd. St. Jozef-Stichting, Sappemeer. Verloofd JANNY TAMLING en GARRELT PRAK Hoogezand, 4 Juli 1948 Burg v. Royenstr. 0.31 Winschoten, Achterm. h. d. weg 27 Receptie van 4—5 uur. Evert Redeker en Suzanna M M. Dtekens geven hieTmede kennis van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de vol- trekking zal plaats hebben op Dinsdag 29 Juni a.s te 9.30 uur in de H. Wil- librorduskerk te Sappem Sappemeer, Juni 1948 Kleinemeer 196. D. Lutjeboerstraat 6. Receptie van 2.30 4 u Toek. adres Kleinemeersterdiep 19 Sappemeer. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon- den bij ons 25-jarige Hu welijksfeest en onze Ver loving, betuigen wij U langs deze weg onze har- telijke dank. Sappemeer, Juni 1948. Boswijkslaan 6. Achterdiep 93. E. Raspe. Z. Raspe-de Vries Mannie Raspe. Wander Seip. A. SMITTENBERG en J. KLOK geven, mede namens we- derzijdse Ouders, kennis van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de vol- trekking zal plaats heb ben op Zaterdag 3 Juli 1948, des voormiddags Je 11 uur. Sappemeer, Juni 1948. Wilhelminastraat 85. Hoogezand, Nieuweweg 70. Receptie van 3.30- uur in 't Café Rowaan. DISTRIBUTIENÎEUWS, PIETER MEIJERING en ELSIEN KLUTER hebben de eer kennis te geven van hun voorge nomen Huwelijk, waar van de voltrekking j plaats hebben op Vrij- dag 2 Juli a.s., des mid- dags 3 uur te Hoogez. Kielwindeweer, Juni '48 Dorpsstraat 88, Oostwold (Oldambt), Hoofdweg H 84. Gelegenheid te feliciteren van 4-5.30 te Kielwinde weer in 't Café J. Piest. Maandag 28 Junl ho- Êen onze lieve Ouders, ehuwd- en Grootouders M. Leemborg en H, Leemborg—Broekema hun 35-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Leeuwarden. Juni '48 n.b. Potmarge 1. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkmde ren. 3e klasse. 2e lijst. hoge prijzen. f 1500: 10584; f 1000: 3689, 8123, 8795, 15327; f 400: 14572, 16618, 18798; f 200: 2768, 8847, 18758; f 100: 4457, 10470, 11533, 11935, 12170, 13319, 20923. SAPPEMEER MORGEN ZONDAG Ter gelegenheid van de KERMIS Orkest n Woënsdag 30 Juni hopen onze li'eve Ouders H. SCHAAFSTAL en G. SCHAAFSTAL— KLEEFMAN hun 20-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Sappemeer, Juni 1948 LAMBERT HENDERIKA ANTJE en ELZIENA Receptie van 4—6 uur Noordbroeksterstraat 31 Hiermede betuigen wij onzeoprechte dank voor het medeleven tijdens de ziekte en de deelneming ondervondenbij het over- lijden van onze innig ge- liefde Zoon, Broeder, E huwdbroeder, Verloofde en Oom Sappemeer, Juni 1948 Borgerc.straat 64. Namens de Fam. en Verloofde, H. KLIPHUIS. Tandarts Goosen afwezig tôt 6 Juli. Oogarts Ubbo Emmiussingel 19 GRONINGEN Hsden Zaterdag en Morgen Zondag Aanbevelend, O. SJJTSEMA, VRIJ ENTRÉE. Aanbevelend, W. HOMAN Oproeping. Het Bestuur van de Kropsw. Buitenpolder het schonen .der Hoofdwatergangen In twee percélen. Inllchtingen bij de Heer J. BOSCHMA, Slecr. Soaarhank Geopend van 6—7 uur. Jeugdbank TRICOTAGEFARpiek Aangifte De aangifte van nieuwe Leerlingen voor de open bare scholen in deze ge meente dient te geschie den op Dinsdag 29 Junl 1948, des namidd tussen 4 fen 5 uur bij de Hoofden der scholen, die hiervoor in de scholen zitting zul len houden. De kinderen moeten vôôr 1 October 1948 de leeftijd van 6 jaren heb ben bereikt. Men gelieve het trouw- boekje mede te nemen, opdat de juiste namen en voornamen kunnen wor den genoteerd. Tevens dient het juiste adres te worden opgegeven. Het Hoofd van het Ge- meentebestuur van HOO GEZAND maakt bekend, dat ter Secretarie dier gemeente vanaf 30 Junl 1948 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage igt het ontwerp van het :in hoofdzaak voor de ge- hele gemeente en de onb- werpen van plannen in onderdelen voor de dor- ?en Hoogezand, Martens- Feder die iets te vorderen'^06^ £oxno'- teeft van of verschuldigd 5lr?ek> Kropswolde, Kiel- s aan, of stukken onderj^'1}^^^ cn ,v00r [îeî zijn berusting heeft of grenzende aan het borgtochten kan doen gel- Voôr de veie blijken van deelneming, welke wij mochten ontvangen bij het overlijden van onze lieve Man en Vader WILLEM BERNARD RIETSEMA betuigen wij bij deze onze welgemeende dank, Hoogezand, Juni 1948, Hoofdstraat 17. Fam. RIETSEMA. Aan allen die hebben meegewerkt aan de Dem Soc. Jong. Ver. „Nieuwe Koers" betulg ikmijn har- telljke dank voor de ont vangen boeken. Korp. H. J. OELINO Legerno. 260418206, B 4, 4 R.I.. 2 Dlv. Veldpost Palembang. Aan allen die blll van innige deelneming tijdens de ziekte pn het overlijden van onze innig geliefde Zoon JAN betuigen wfj onze harte- lljke dank 'Junl 1948. Fc Oxham 83. R. OOSTERHOP en Fam. den ten laste van wijlen Mej. ALIDA GIBCUS, wed. Th. Wilbrink, zonder beroep, gewoond hebben- de te Martenshôek en aldaar overleden 12 Juni 48, wordt vérzocht daar- van opgâaf en betaling te doen vôôr 1 Augustus 1948 ten kantore van J L. L. C. Hoogenboom, Notaris te Hoogezand. Aan de Handelsavond- school kunnen bij ge noegzame deelname Studieclubs voor de opleiding Prac tijkexamens: Boekhou- den, Nederlands®, En- galse, Dultae en Franse corrospondentle voordie candidaten, die niet In klasseverband kunnen worden opgenomen. Inlichtlngen en aangifte voor 1 Augustus b Directeur: G. 81E Parkatr. 1, Sappemeer. Het Bestuur van het Waterachap Wolfsbarge en Nleuw-Compagnle het aohonen der eloten. Inlichtlngen en Inschrij- vlngen vôôr of op 3 Juli e.k. bij J. GROENWOLD, Woldw. 170, Kropswolde uidlaardermeer In uit voerige kaarten uitge- werkt, benevens de daar- bij behorende bebou- wingsvoorschriften, waar in de bestemming, in de lannen in onderdelen epaald, nader wordt omschreven. Belanghebbenden kun nen gedurende bovenge- noemde termijn bezwaren tegen ditontwerpindienen Hoogezand, 26 Juni '48. Het Hoofd van het Ge- meentebestuur voorn. H. DE WIT. Gemeentelijke Hoogezand. Door de Minister van Onderwij?, Kunsten en Wetenscnappen is be paald, dat voorlopig voor het cursusjaar 1048/1949 komt te vervallen de toe- latingseis, dat de leerling om toegelaten te kunnen worden tôt een Ambachts school, mintena 7 jaren lager onderwijs moet hebben genoten. Laarllngan.diadazes- da klas varr de lagere school doorlopen heb ben, kunnen ihmne In verband hiermede, B de datum van aangifte verîengd tôt 5 Juli "43. De Directeur!- B, HOEK. gehouden op Donderdag j.L Ingekomen stukken. De Ingekomen stukken bevatten o.a. een aantal goedkeuringen van Ged. Staten van Groningen van raadsbesluiten, verder het jaarver- slag 1947 van de Commissie van toe- zicht op bet L.O. in Hoogezand, en verzoeken tôt ontslag van mej. G. J. de Boer, onderwijzeres aan de O L. school te Foxhol, wegens haar benoe- ming als onderwijzeres te Groningen, en van de heer J. Drenth als lcraar aan de dagambacht- en avondnjjver- heidsschool wegens zyn benoeming tôt hoofd der school te OranjekanaaL De gevraagde ontslagen worden verleend. Bcnoemingen. Tôt lld van de commissie Woon- ruimtewet (vacature K. Jansen) wordt benoemd .de heer L. Smallen- broek, Burg. v. Roijenstraat 156a. Door het periodiek aftreden van Me], M. E. Boer en de heer D. L. Lande- weer, het vertrek van de heer J. Pot en het verlies van de vereisten tôt benoembaarheid door de heer J. Bouman zijn in de comm. van toez. «p het L.O. 4 vacatures ontstaan, waarin wordt voorzien door de ver- kiezing van mej. M. E. Boer en de heren J. Bouman, K. Jonker en A. G. van der Poel. Verder werden nog de volgende onderwijzeressen benoemd: Mej. E. J. Krebbers van Genemuiden en Me]. R. H. Springelkamp van Sappemeer aan de O.L. school te Foxhol (vaca tures dames Potjer en de Boer); Moj. Claus, thans in tijdelijke dienst te Kielwindeweer, aan de O.L. school' te Kielwindeweer (vacature Me}. Huitzingh), en Mej. E. F. Werkman te Groningen aan de openb. school te Westerbroek (vacature Mej. Enden- dijk), terwijl tôt leraar aan de Am- baehtsschool werd benoemd 4e heer W. L. Stassen te Nijkerk. Waar komt de Ambachtsschool te staan? Voor 1952 zal door de regering geen toestemming worden gegeven tôt de bouw van permanente school- gebouwen, slechte een semi-perma nente bouwwijze zal worden toege- staan. Daar de Ambachtsschool drin- gend een eigen gebouw nodig heeft ligt het in de bedoeling van B. en W. binnenkort met een voorstel tôt de bouw van een semi permanente school te komen. Reeds vroeger werd door de raad besloten een gedeelte van het IJsbaanterrein voor de bouw van een nieuwe ambachtsschool te bestemmen. Na overleg met architec- ten is echter gebleken, dat dit ter- rein rninder geschikt is. Daarom werd thans besloten een terrein in het Noordelijk uitbreidingsplan (ten Noorden van de Rotterd. Bank en het perceel van de heer J. Schaap) daarvoor te bestemmen. Hiervoor werd een prijs vastgesteld van f 10 per M2. Verhuur woning. De woning, welke zich bevindt in het gebouw „De Regenboog" wordt verhuurd aan de heer H. Gruben voor 1 4.p. w. (excl. kosten voor gas, waterleiding, electriciteit en ver- warxning), Bouw brugwaohtershulsje- In verband met de verplaatsing van het dienstgebouwtje van de dienst Stadsbezittingen der Gem. Groningen van de sluis te Martens- hoek naar Kielwindeweer, is het no dig geworden een brugwachtershuis- je te bouwen bij de brug te Martens- hoek. Hiertoe wordt besloten. De kosten worden geraamd op f 690. Uitkering aan Gemeente personeel. Er werd een regeling vastgesteld, krachtens welke onder bepaalde voorwaarden aan het gemeente-per- soneel een uitkering wordt toegekend van de pensioengrondslag over 1947. Adres van de Ned. Bond v. PetroleunadetaHlisten Over een verzoek van de Ned. Bond v. Petroleumdetaillisten „Door Eendxacht Sterk" te Lisse om de verkoop van petroleum langs de openbare weg afhankelijk te maken van een vergunningst'elsel, Wordt al- wijzend beschikt, conform het prae-advies van B. en W. In dit prae-advies wordt erop gewezen, dat de verkoop van petroleum in Hoogezand grotendeels aan huis plaats vindt, en dat bovendien deze zaak landelijk geregeld dient te worden. Fonds voor achterstallig onderhoud woningen. Op verzoek van het Gemeentebe- stuur heeft "de minister van weder- opbouw en volkshuisv. zich bereid verklaard om de aflossing op de schuldrestanten van de verleende bouwvoorschotten, voor zover dezej vôôr 9 Mei 1940 zijn afgesloten, voor een termijn van 2 jaar, ingaande op de a.s. vervaldag van de annuïteit, indien deze ligt na 31 Augustus 1948, op te schorten. De hierdoor vrij ko mende middelen worden gestort in een in te stellen gemeentelijk fonds voor achterstallig onderhoud. Aangezien de bouwvoorschotten door de gemeente aan de vereniging „Volksbelang" zijn verstrekt wordt besloten de aflossing van deze bouw voorschotten voor 2 jaar op te schor ten. Straatbelastlng. Het collège vgn B. en W. staat niet aympathiek tegenover de invoering van straatbelasting, doch de toestaftd van de gemeentefinanciën maakt het onmogeÛjk eraan te ontkomen. In verband daarmede wordt door de raad tôt invoering van deze belagting besloten. Als normen zijn bepaald 6 van de belastbare opbrengst van bebouwde en 8 van onbebouwde eigendommen. De totale opbrengst wordt geraamd op f 26.000. De heer TOPPER merkte op, dat cr door landbouwers weggeld en Btrcatbelnsting wordt betnald. H1J vroeg zich af of dit wel billijk is. De burgemeester antwoordde hierop, dat hh dit geval nog eens zou bekijken. Mevr. v. d. WAL—MEEKEN (C.P. N.) (de heren Mellens en Boelsen waren niet aanwezlg) verzocht te no- tsren, dat zij moet worden geacht als ta babban tegen gestemd. Beschtkbaarstelllng golden R.K. school. beschikbaar gesteld voor de aan- schaffing van 5 nieuwe schoolbanken, wegens uitbreiding van het aantal leerlingen. Wijziging politieverordening De politieverordening werd aange- vuld met een bepaling waarbij het aan vergunning en verlôfhouders verboden is aan personen, die mis- bru ik van alcoholhoudende dranken maken en wier namen schriftelijk aan deze vergunning- en verlofhou- ders zijn doorgegeven, te laten ver- blijven in hun lokalen. De heer EENJES (Arb.) sprak zijn vrees uit voor de zgn. „stille kroe- gen". In antwoord op een vraag van de heer SISSING (Arb.) deelde de bur gemeester mede, dat plaatsing op de „zwarte lijst" aan de betrokkenen en aan de caféhouders zou worden me- degedeeld, Bouw middenstandswoningen. Plan met kostenberekening voor het bouwen van 2 dubbele- midden- standswoningen (ontwerp van de heer G. J. Wichertjes te Sappemeer) is gereed gekomen. De bouwkosten van deze woningen worden geraamd op f 93060 waarin is begrepen f 4500 voor aankoop grond, f 3750 architee- tenkosten, f 800 voor toezicht en f 1292 wegens renteverlies. Tôt het doen bouwen van deze woningen, welke aan de Zuiderlaan zullen ko men, werd besloten. Voorts werd be sloten de bouw ondershands aan te besteden en wel als volgt: timmêr- en metselwerken aan de fa. Smith de Jonge, Veendam, loodgieters- werk aan de fa. H. Thiecke, Hooge zand; glas- en verfwerk aan de fa. H. Lentz te Sappemeer en electricl- teitswerken aan de fa, Zonderman te Groningen. In verband met de bouw van deze woningen wordt een terrein van 804 M2 gekocht van de heet G. Ak- kerman voor de prijs van f 2580.84. Grond- en bouwvoorschot. Van de vereniging „Volksbelang" is een verzoek ingekomen tôt toe- kenning van een grond- en bouw voorschot, resp. groot f 5408.58 en f 126.326.20 voor het bouwen van 5 dubbele woningen aan de van Roijenstraat en het verlenen van een jaarlijkse bijdrage in het tekort bij de exploitatie van deze woningen, waarvan de huurprijs plm. f 5.p. w. zal bedragen. De raad besloot deze voorschotten toe te kennen. Bezoldigtng ongehuwd gemeenteperaoneel. De minister van bihnenl. zaken heeft bepaald, dat geen onderscheid behoeft te worden gemaakt in de lo- nen en wedden van gehuwd en on- gehuwd personeel. In verband daar mede is per 1 Juli 1947 de ongehuw- denaftrek van 0 vervallen. Verhnring brandspuitenhulsje. Besloten wordt het brandspuiten- huisje aan de Verlengde Hoofdstraat dat niet in gebrulk is, aan de heer N. A. Sap te verhuren, overeenkom- stig zijn verzoek. Huurprijs f 0.60 per week. Vergoeding aan Bijz. scholen. Krachtens art. 101 van de lagere onderwijswet moet aan bijz. scholen een vergoeding worden verstrekt, welke gebaseerd is op het aantal leerlingen, en welke in de gemeente begroting voor het jaar 1946 is ge steld op f 14.02 per leerling. Volgens deze berekening hebben de Ver. tôt instandhouding van scho len met de bijbel, te Hoogezand, de Ver. v. Lager onderw. op Geref. grondslag te Kielwindeweer en de R.K. School te Martenshôek resp. recht op f 2892.79, f 640.25 en f 1275.82.1 Aan genoemde sçhoolbe- sturen werd reeds betaald f *2808.67, f 626.23 en f 1420.69, zodat eerstge- noemde twee schoolbesturen nog recht hebben op resp. f 84.12 en f 14.02, terwijl van de R.K- school moet worden terugontvangen f 144.87. Van genoemde scholen is voorts het verzoek binnengekomen tôt hèt verlenen van een voorschot op de vergoeding voor 1948. Deze voor schotten worden gesteld op f 2729.10 voor de school van de Vereniging tôt Stichting en instandhouding van scholen met de bijbel te Hoogezand; f 712.37 voor de school van de Ver eniging voor L.O. op Geref. Grond slag te Kielwindeweer en op f 1314.04 voor de school van het R.K- Kerk- bestuur der Parochie Martenshôek. Begrottng-swijzlglngen. Ten slotte worden nog enkele wij- zigingen aangebracht in de' begrotin- gen 1946 en 1947. ADVKRTKNTIE LM. Uitslagen onderlinge wedstrijden w|j kennis van de geboor damclub „Houdt Stand" Hoogezand- te van ons Zoontie Sappemeer: uadsj Groep I: H. Pot—B. Hekert 1—1; H ARM JAN, J. Hulsebos—K. van Bon 02; J. KuipersA Lageman 2—0; G. Lam- mersB. Hartman 02; J. Plukker- J. Pot 11; J. PlukkerH. W. Kui pers 20. Groep II: A ZantlngJ. Smit 02; Hk. LooyengaJ. v. d. Let 20; L. v. BonR. Buurke 11. Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwprjn gehouden op Dinsdag 22 JunL Onderwijs. Eervol ontslag werd verleend "aan de heren W. Weerts en B. W. Smid als leden der Commissie tôt Wering van schoolverzuim. In de hierdoor ontstane vacatures werden benoemd dé heren H. Bakker te Slochteren en H. J. Heringa te Kolham. Met de ge meente Hoogezand werd een gemeen- schappelijke regeling aangegaan tôt het toelaten van kinderen uit die gemeente op de o.l. school aan de Borgweg. Het bedrag waarover de Besturen der Bijzondere scholen en de Neutrale U.L O. school in 1948 per leerling kunnen beschikken werd bepaald op resp. f 21.99 en f 31.64. De te verstrekken voorschot ten werden bepaald op: Bijzondere school Siddeburen f 4280.72; Schild- wolde f 3569.71; Slochteren f 2103.71; Harkstede f 1429.35 en Neutrale U.L.O. school, Siddeburen f 1349-97, terwijl de vergoeding voor vakon- derwijs in de lichamelijke opvoeding voor laatstgenoemde school werd be paald op f 8.98 per leerling. Financiên. De raad besloot het Koninklijk be- sluit, betreffende het terugbrengen van de inhoudingen voor eigen pen- sioen van 4% op 2 ook voor het personeel der gemeente van toe- passing te verklaren. Hierna ging de raad over tôt het beharidelen der begroting 1948. Bij de algemene beschouwingen verzocht de heer Fokkens (A.R.) h2t collège van B. en W. al het mogelijke in het werk te stellen om het slul- tend maken van de begroting zo dicht mogelijk te benaderen. In ver band met de precaire toestand van de overheidsfinanciën is een zuinig beheer gewenst. Hoe denken B. en W. er over, indien deze begroting wordt aangenomen, ooit weer een sluitende begroting te krijgen? De heer Riepma (P.v.d.A.) ver- klaart accoord te kunnen gaan met deze begroting. Wethouder Ridderbos (P.v.d.A.) brengt naar voren dat, wil de ge meente Slochteren weer enigszins op peil komen, in de geest van deze be groting zal moeten worden gewerkt. De heer Doornbos (A.R.) is van mening dat de voorgestelde uitbrei ding van de Dienst Gemeentewerken een groot gevaar in zich bergt. De voorzitter laat uitkomen, dat het juist door deze begroting moge lijk is, gelet op een circulaire van de Minister, de Rijksbijdrage, welke nu voor deze gemeente is vastgesteld op f 104.700.— verhoogd te krijgen. Nadat door de sprekers in 2e en 3e instantie het woord was gevoerd werd overgegaan tôt het artikelsge- wijze behandelen der begroting. Hier- bij werden o.m. de volgende beslul- ten genomen. Het aanpassen van de salarissen van het gemeentepersoneel aan die van het overeenkomstige rijkspersoneel. Subsidies werden toepekend aan: „Het Groene Kruia" f 8500.—; „Beatrix Oord" f 209.— (2 cent per inworier); „Klnderzorg" te Groningen f 10.Éestuur „Borg- stellingsfonds" f 209.De subsidle voor de Kleuterscholen werd ge- bracht van f 5.op f 10.per leer ling. De gemeente *rad als lld toe van: A.N.W.B., contributie f 25.—j Ned. Ver. Arbeldsbureau voor Oor- logslnvaliden f 0.50 per 1000 Inw.i Centraal Archlef- en Inlichtlngen Bureau inzake Maatschappeiyk Hulp- betoon f 25. Een voorstel van de heer Doorn bos (A.R.), om een bedrag van f 100 voor uniform concierge te schrappen, werd met 8 tegen 7 stemmen aange nomen. Een voorstel van de heer Fokkens (A.R.) om niet over te gaan tôt het benoemen van een schilder en 2e timmerman in vaste dienst werd mes 9 tegen S stemmen aangenomen. Het verbeteren van de Noodslacht- plaats, waarvoor een bedrag van f 3500.is uitgetrokken werd met 10 tegen 5 stemmen' aangenomen. Een voorstel van de heer Fokkens, om de post voor het aanleggen van een fiets- en wandelpad, naast het te verbreden weggedeelte tussen de Nieuwelaan en Knijpslaan, van de begroting af te voeren, wordt, na uitvoerige discussie, met 8 tegen 0 stemmen en 1 onthouding verwor- pen. Ook over de post aanschaffing 2e auto voor gemeentewerken wordt langdurig gepraat. Een voorstel van de heer Fokkens om niet tôt aanschaffing over te gaan wordt tenslotte aangenomen met 8 tegen 7 stemmen, waarop de heer Ridderbos interruppeert: willen nu bezuinigen". Goedgekeurd werd het van de Brandweergarage buren, kosten f 925.heii plaatsen van waarschuwingsborden met het opschrift „Kom", kosten f 650.het aanplanten van bomen wegens inun- datieschade, kosten f 17510. Cijfers begroting. Tenslotte werd de begroting met de volgende cijfers, zonder hoofde- ljjke stemming goedgekeurd. Gewone dienst: Jnk. f 975028.47. Uitgaven f 1055652.10. Nadelig slot f 80622.63. Kapitaaldienst: Inkomsten f 52322.61. Uitgaven f 1301515.36- Nadelig slot f 778286.75. Machtiging. B, en W. werden gemachtigd tôt het benoemen van een onderwijzeres aan de o.l. school te Hélium. „En die vergroten te Sidde- HET 25-JARIG JUBILEUM VAN DE A. V. R. O. Door de kunstschilder J. F. Doeve is een schilderij vervaardigd van de heer W. Vogt, directeur van de A.V.R.O. Dit schilderij zal ter gele- genheid van het 25-jarig jubileum van "die omroep door het personeel aan de vereniging worden aangebo- den, en zal een plaats krijgen in de bestuurskamer van de studio te Hil- versum. Zondagavond 4 Juli zaî een feest- concert worden gegeven in het Amsterdamse concertgebouw door het concertgebouworkest onder lei-i ding van Eduard van Beinum en met als solist Cor de Groot. Het program ma vermeldt: Ouverture Fingalshôhle en Italiaanse Symphonie van Men- j delssohn èn het pianoconcert van1 Tsjaikofsky. Een groot aantal leden van de A.V.R.O. zullen dit concert gratis kunnen bezoeken, terwijl zij, 3ie daartoe niet in de gelegenheid zijn het kunnen beluisteren over de radio. DE BESTRIJDING VAN DE KOOLVLIEG. In verschillende streken van on» land wordt de koolvlieg ook thans nog regelmatig waargenomen, waar- door bij diverse koolsoorten reke- ning moet worden gehouden met een mogelijk ernstige aantasting. De bestrijding van dit insect kan bij het uitgeplante koolgewas het beste geschieden door het langs de stengel in de grond gieten van één der volgende middelen: Sublimaat ter sterkte van 0.1 PROGRAMMA R.O.N. Zondag 27 Juni: 18.3019.0*0 Jacques Goudappel, piano; een Ne- derlands programma: o.a. composl- ties van Schâfer, de Roos en Goud appel; 19.0019.15 Earnstich wurd fan ds. D. van Dijk (meditatie in het Bk-ies). Maandag 28 Junl: 18.3018-45 De Stem van het Noorden. Hierin o.a.: „De V.C.J.C.-zomerkampen in het Noorden". Vr^dag 25 Junl 1948. Platgl.komk. 1 f 13-f 19; idem 2 f 12; idem 3 f 8; Bloemkool 1A f 27 f 46; idem 1 f 19—f 34; idem 2 f 12—f 23; Meloenen f 103f 128; Perziken A f 25f 28 Idem B f 9- f 18; idem C f 6—f 11. Per 100 dtuks. Aardappelen f 9f 11; Aardbeien f 125f 136; Andtjvie f 4.60t 7; Druiven f 190—f 210; Kersen f 52— t 58; Komk.stek f 5; Kroten 1 f 17; Kruisbessen f 20; Peulen f 67f 112; Postelein f 15f 16; Rabarber 1 f 12.90f 13.40; Rode kool f 18f 29 Sav. kool gToen f 7.70f 9; Stamsla- boqen f 127f 140; Tomaten A f 69 f 77; idem B f 62—f 68; idem C f 66f 71; idem CC f 35. Tuinbonen f 23—f 27; Waspeen 1 f 11—f 25; Witte kool f 11—f 13. Per 100 K.G. Kropsla 1 f 2.30f 2.70. Per 100 krop. Bospeen f 14; Kroten f 7t 18. Per 100 bos. GYMN- EN ATHL.VER. H.—S. Hedenmlddag geen les. In verband met het zomerreisje op 3 Juli a.s. let- te men op de oit. med. in dit blad van Woënsdag 30 Junl a.s. Aile deelnemers van de hedenmld dag te geven sportdemonstratie te Sappemeer moeten om 2 uur bij het hôtel „Struvé" aanwezlg zijn, waar de fletsen onder contrôle, gratis ge- plaatst kunnen worden en waar te- vens gelegenheid ls de kleijen te ber- gen. Om kwart over twee moeten al- len bij de arbeidsbeurs klaar staan, ln turncostuum en op gymn. schoe- nen. Zwemwedstrijden Nieuwe Schans. We vertrekken met de trein van 12.52 uur vanaf station H.S., tôt Winscho- ten, verder per bus naar Nw. Schans Terug per extra Gado, vertrek Nw. Schans 18.45 uur. De aangifte voor de Jeugdspeldag te Winschoten op 11 Juli a.s. sluit onherroepelijk deze week. Aangifte Dinsdag en. Woënsdag op de lessen. De kosten bedragen plm, f 1.per persoon. Na Woënsdag kan clemand meer aangenomen worden./ Ook de lnschrflvlng voor de Reg. Feesten te Groningen op Zaterdag 4 September a.s. sluiten deze week. Dus ook aangifte op de lessen Dinsdag en Woënsdag. Kosten bedragen plm. f 2. DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Gemeenten Zuld- en Noordbroek. Indientng lndlviduele aanvragen voor werkkleding. De volledig lngevulde formulleren dlenen onder overlegging van de stamkaart van betrokkene te worden Ingediend op Woënsdag 30 Junl van 912 uur te Noordbroek en van 24.30 uur te Zuldbroek. DISTRIBUTIEDDENST SLOCHTEREN. TJitreiking Toeslagkaarten en Zeep wegens zware en vuile arbeid (mel- kers) enz, over de 8e en 9e période 1948. De uitreiking vindt plaats te Sloch teren (Distributiekantoor), Aile Stamkaarten van -betrokken perso nen dienen te worden overlegd. Dinsdag 29 Junl: Slochteren van 912 uur; Kolham van 1—3 uur; Overschild 3—A uur. Woënsdag 30 Juni: Scharmer en Harkstede van 912 uur; Schildwol- de van 13 uur. Donderdag 1 Juli: Siddeburen van 9—12 uur; Hélium van 13 uur; Tjuchem van 34 uur. Men dient zich stipt aan boven- staande schéma te houden. Na-ult- reiking wordt niet weer gehouden. 504e STAATSLOTERIJ oooocxxjoooooococoooooooaoocooooooooooooooooococxxx ©EVRAAGD net Dlenatmelsje voor hulih. werk, om mede te relaen. Hoog loon. C. Slpkema, AutorioebMA,, Kermls Sappemeer. de heer Aeilko Kliphuis Zondagsdienst Doktoren Hoogezand-Sappemeer. 27 Juni Dr. de\Vries. Zondagsdienst Wijkverpleegsters Groene Kruis, Hoogezand. 27 Juni Zr. Gastman. Zondagsdienst Doktoren Gem. Slochteren. 27 Juni Dr. Jensema, Hélium. Dr. Kuipers Siddeburen. Hoogezand-Sappemeer Maandags, Woens- dags en Vrijdags des Zaterdagsmid- daga van 2 4 uur. VRIJ GELD beschikbaar voor eerste hypotheek op billijke voorwaarden. vraagt ook voor opleiding. Aanmelden voor Groningen Meeuwerderweg 155..' Voor Hoogezand Kees de Haanstraat 99 I. Voor Roden KaDaalstraat 133.

Het Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 3