„De Zoon van Monte Cristo". Scheepswerf G. Schut tu Zn., Marteushoek. Staatsloterij Wie lid wenst te worden Toneelvereniging Suppottirsver. HIC. Agent-bezorger een fi. Behuizing bij F. Rozema, Bio^aaap Haag,e$attd N.V. W. 1. Scholtsi's AardappelmeBlfabrieken Kranenborg's Adv. Bureau WÊÊÊIÊM I Gemeenteraadsvergaderîng Landelijk Dagblad Bankwerkers Draaiers Smeden Timmerlieden enige fl. iongens was Vragen van Lezers VEILLNGVEREEN. H.—S. Grocmmcrrkt Groningen. Veemcrrkt Groningen. Overzicht Veemorkt V erenigingsmededelïnge DISTRIBIJ TIEN IE UWS. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje YVONNE JULIANA. A. P Zeeff. Y. H. Zeeff-Geîjs Jacqueline. Amsterdam, 6 Sept. '48. Volendammerweg 13 Amsterdam (N (Nieuwendam.) Met blijdschap geven wij kennis van de geboor te van ons Docbtértje en Zusje Derkina Roelfina Bernarda. Hoogezand, 6 Sept. '48 Foxhamsterhoofdweg 39 J. W. B. Helmes. A. Helmes—Poppen. Tineke. Tijd. St. Jozef Stichting, Sappemeer. J. SMITTENBERG en D. SNITJER geven mede namens we- derzijdse Ouders kennis van hun voorgenomen Huweliik, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Zaterdag 11 Sep tember des voormiddags 10.15 uur te Zuidbroek. Sappemeer, Sept. 1948. Noordbroeksterstraat 67. Torenstraat 12. Receptie Cafe Tuin van 4 tôt 5 uur. JOH. SCHUIL en JANNY ELLENS hebben de eer, mede na mens wederzljdse Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Za terdag 11 September a.s des morgens half elf te Sappemeer. September 1948. Kolham E 272. Sappemeer, Zuiderstr. 82 Gelegenheid te felici- teren van 3 tôt 5 uur Zuiderstraat 82. Grietje Broekman, Hiermede betuig ik, ook namens mljn Ouders, mijn hartelijke dank aan al len voor de vele blijken van belangstelling bij mljn terugkeer uit Indonésie ondervonden. Foxhol, Sept. 1948. G. Imbosstraat 26. G. LOK. Vrijdag 10 September hopen onze lieve Ouders en Grootouders H. SPIEKER en A. SPIEKER-WERKMAN hun 50-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Sappemeer, Sept. '48. Slochterweg 37. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kin deren en Kleinkinderen A. Nieborg. T. Nieborg-Spieker. Abeltje. Anke. Anna. Grietje. Vrijdag 10 September hopen onze lieve Opa en Opoe, hun 50-jarige Ecbt- verening te herdenken. Sappemeer, Sept. '48 Slochterweg 37. Dat ze nog lang gespaard mogen bleven is de wens van hun Kleinkinderen Medan (Indie) F. Nieborg Leg.no. 261104176 Veendâm B. E. J. Nieborg-Klein Stoffer Steven GRIETJE SWALVE, AUKTJE ELZINGA, van een door de „E.V.C." op te richten gelieve zich op te geven totuiterlijk 15 September bij B. B. Brugge, Kleinemeer 165, K. Smit, Boswiiks- laan 18, D Pot, Smitslaan 177 en J. G. Landman, G. lmboss'raat 2. Zondag gaan we naar Leeuwarden vertrek 11 uur. Kosten 13.— ook voor leden van de V V. H.S.C., niet leden f 4.—. Opgave bij W. SPRIK. Parkstraat 21, Sappemeer. vraagt voor direct, actieve voor Hoogezand-Sappem. Brieven onder no. 240 bureau dezes. TE KOOP met 30 Are Tuingrond. Aaanvaarden na overleg, Hypotheek beschikbaar, Slep Slochteren D 341. iGiMXi mu xuiQuaoaeioniaaa douo unncacna Telefoon 52 Hedenavond en Donderdag aanvang half 9: Mannen van Jongensstad Informeert bij llw kennissen en ook U zult deze film willen zien. In het Journaal De tentoonstelling te Groningen Vanaf VRIJDAG half 9: Herinnert U zich „De Graaf van Monte Cristo?" Nu komt Een boeiend moerige tijd. verhaal uit een ru- Vanaf Vrijdag begint de eerste afievering van ,,Het Gouden Re geringsjubileum". (Deel 1). Het gehele journaal zal hieraan gewijd zijn. TE FOXHOL vraagt voor spoedige ind ensttreding bekwarne VAST WERKI! Aanmelding dagelijks aan het Fabriekskantoor te FOXHOL afdeling Personeelszaken. Gevraagd (licht werk). WANDEL MEE op 18 en 19 SEPTEMBER 1948 te HOOGEZAND—SAPPEMEER. Afstand v. deelnemers(sters) tôt 16 j. 15 kllometer Afst. v. deelnemers(sters) v.f. 16 j. 25 en 35 Kilom. Deze wandeltochten worden georg. door T150.waar'ocTifu n —u o leveniang GRATIS kunt de Wandelsport-Commissie Hoogez.-Sapp. aangesloten bij de Noord-Nederl. Wan- delsportbond, afd. van de N.W.B. Inschrijfgeld f 1.35. N.W.B.- en K N.G.V.-leden f 1.- Personen beneden 16 jaar f 0.75. Startplaats Hôtel LAP, Kees de Haanstr., Sappem Starttijd: Zaterd 15 u. Zond. tussen 11—11 30 u. Laat U vôdrll September Inschrljven Nà deze datum wordt het inschrijfgeld met f 0 15 verhoogd. Inschrijfadressen Sigarenmag. H. Breurken, Fox hamsterhoofdweg, Sporthuis Nyboer, Hoofdstraat, Hoogezand, voor verenigingen Mej. A. Dijk, Zui derstraat 66, Sappemeer, Telef. 13 Streekblad~reelame is huis aan huis reclame Jan Hultzingctr. 1, Hoogezand De 505de begint weldra. Nog enige voile Staats loten f 80.— disponibel. Ook een Loiisicopolis w loten op de Staatsloterij De vorige keer in de le klas twee prijzen op één lot uitbetaald I Jan Huitzinestraat 1, HOOGEZAND. Koaxagi» Jnliamt rijilt door Haar hoofdstad. Enkele uren nadat Zij de regerlng van Haar moeder had overgenomen, maakte Koningin Juliana een rijtoer door Amsterdam in de crème calèche. Op deze rijtoer, Haar eerste als regerend vorstin, werd de nieuwe Ko- ningin begeleid door Z.K.H. Prias Bernhard en de drie oudste prinseajea Koningin Juliana staande in de calèche voor het Paleia op de Dam. Te SAPI'EMEEK. Zaterdagmiddag om 4 uur kwam de Raad van de Gemeente Sappemeer bijeen voor een buitengewone openba- re raadsvergadering. Niet aanwezig waren de raadsleden en de wethouder van de C.P.N.-fractie. De gehele raadszaal, welke voor deze gelegenheid met groen en bloe- men was veraierd vulde zich met ge- nodigden. Bovendien was er voor be- iangsteilenden gelegenheid de verga- dering buiten te volgen, waar men hetgeen binnen gesproken werd door middel van luidsprekers kon horen. In z(jn openingswoord deelde debur- gemeester, de heer Stronkhorst mede, dat deze vergadering was geoonvo- ceerd om enige aandacht te besteden aan het 60-jarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina. Een 60-jarig jubileum is in het &1- gemeen een bgzonderheid, die een hul- diging waard is. Heel bflzonder is een dergeltfk jubileum, indien het een Ko- ninkiyk jubileum is. Van het 50-jarig bewind van Konin gin Wilhelmina is een zegemtjke, stu- wende en stabiliserende invloed uitge- gaan. Zij heeft richting gegeven aan het leven van haar volk, met als ide- alen vrijheid en recht. Zelden of nooit is er vorst of vorstin geweest die, in vreugde en smart zo verbonden is ge weest met haar volk als Koningin Wilhelmina. Met inspanning van al haar krachten heeft zij zich gehouden aan hetgeen zij bij de inhuldlgingseed .in 1898 heeft gezegd. Veel is er tijdens haar bewind ver- anderd zowel op staatkundig als op wetenschappelijk en technisch gebied, maar ook in het binnehlands bestel. Wanneer we in de Vaderlandse ge- Bchiedenis zoeken naar een figuur, die gelijkenis vertoont met die van Konin gin Wilhelmina, dan denken we aan Prins Willem vain Oranje. Na de invloled beschreven te hebben, die van haar uitging, toen zij in bal- lingschap in Engeland leefde, vervolg- de de Burgemeester: Met node zien wij haar de scepter neerleggen, maar we wensen haar een welverdiende rust toe. Het is ons een troost te weten, dat Koningin Wilhel mina haar zware taak overgeeft aan haar dochter, Koningin Juliana, die al zo'n grote plaats in onze harten in- neemt. Moge H.M. Juliana met de- zelfde liefde en wijsheid regeren, die aan Koningin Wilhelmina de naam Moeder des Vaderlands hebben gege ven. Vervolgens was aan de orde het voorstel van B. en W. tôt het vaststel- len en verzenden van een adres van hulde aan Koningin Wilhelmina en een adres van trouw aan Koningin Juliana Namens de raad en als oudste lid van de raad sloot de heer G. Boer zich aan bij hetgeen de burgemeester had gezegd. Na afloop van de vergadering bega- ven de aanwezigen zich naar buiten waar kinderen van de hoogste klassen der lagere scholen o.l.v. de heer L. Smid een viertal liederen zongen. Er was veel belangstelling voor deze zang A Maandagmiddag werd er opnieuw een plechtige raadsvergadering gehou den in de nog versierde raadszaal, dit- maal werd de proclamatie, uitgevaar- digd bi) het aanvaarden van het Ko- ningschap, door H.M. Juliana uitgege- ven, voorgelezen. Na het voorlezeh van de proclama tie hleld de burgemeester voor een nu niet door zoveel publiek bezochte raadsvergadering een korte toespraak, waaraan wij de volgende passages ont- lenen: Er zijn lieden, die het Koningschap slechts een omament noemen. Dat dit zeer onjuist is, is in de loop der tjjden en met name onder het bewind van Koningin Wilhelmina wel overduidelijk gebleken. Ik mocht het U Zaterdag ook zeggen, het Koningschap is het symbool van de eenheid der natie, het is de bekroning van die eenheid der natie. Vervolgens: Hare Majesteit Koningin Juliana der Nederlanden aanvaardt de Regeringstaak, haar door de ge- schiedenis opgelegd, onder zorgelijke omstandigheden. U leest allen de bla- den, ik behoef U dus niet te schilderen dat wij intemationaal leven in een verscheurde wereld. Intemationaal is er weinig meer overgebleven dan een herinnering aan de hoop van millioe- nen, dat aan het einde van de tweede wereldoorlog en van aile oorlogsver- schrikklngen, de ware vrede op aarde zou verrijzen, gedragen door allen, die zich tegen de waanzin van Hitler, Mussolini en de Keizer van Japan heb ben verzet. Intemationaal ligt de aan- vang van de regeringsperiode van Ko ningin Juliana onder de slagschaduwen van een dreigend nieuw wereldconflict. Daamaast dient te worden opgemerkt, dat ook nu als in de jaren onder Ko ningin Wilhelmina, Nederland onder de Oranjevorstin Koningin Juliana een lichtend eiland is. Als slot van de toespraak de volgen de woorden: Omdat zulks te doen ge- bruikelijk is moet ik U voorstellen deze proclamatie voor kennisgeving aan te nemen, maar bij dit formele besluit van de raad spreken wij toch allen in gedachten de wens uit, dat moge onder Gods zegen het Rege- ringstijdperk van Koningin Juliana lang en voorspoedig zijn. Moge het haar en ons welgaan. Lang leva Ko ningin Juliana. Bi) de laatste woorden sloot de heer Boer zich, als oudste der raadsleden aan. De zitting werd besloten met het voorlezen van de rede welke Hare Ma jesteit Koningin Juliana bi) Haar in- huldiging voor de bijna voltallige bij- zondere vergadering van de Staten Ge- neraal in'de Nieuwe Kerk had uitge- sproken. Te HOOGEZAND. Maandagavond om 6 uur hield de raad der gemeente Hoogezand een plechtige openbare Raadsvergadering. Evenals in Sappemeer waren ook hier de zetels van de C.PN. fractie onbe- zet, terwijl de publieke tribune geheel gevuld was. Alvorens over te gaan tôt het punt van behandeling ging de Burgemeester de feiten na welke waren voorafge- gaan aan het uitgeven van de procla matie door Hare Majesteit Koningin Juliana. Na het voorlezen van de pro clamatie las de heer de Wit de rede welke Hare Majesteit des middags voor de gezamenlijke kamers van de Staten Generaal had gehouden, voor. In aansluiting op het voorlezen van deze gegevens werd door de Burge meester een korte toespraak gehou den, waarbij hjj dank bracht aan de af- getreden Koningin voor hetgeen zij voor het Nederlandse volk is geweest, in het bizonder in de bezettingsjaren is geweest. Spreker herinnerde aan de kracht die het Nederlandse volk putte uit haar toespraken gehouden voor de Nederlandse uitzendingen vanuit Lon- den. Ook voor onze nieuwe vorstin hoopte spreker dat zij een goede leids- vrouwe voor het volk mocht zijn, doch knoopte hieraan vast dat het niet alleen het opperste gezag is dat een land en volk groot maakt, doch het volk als zichzelf, zal hieraan in de eerste plaats hebben mede te werken. Achtereenvolgens namen verschil- lende leden van de fracties het woord. De eerste was de heer van der Poel van de P. v. d. Arb. Deze wees op de grote aanhankeljjkheid welke het Ne derlandse volk betoonde aan de afge- treden vorstin, hetgeen overduidelijk was gebleken uit een onlangs door de volksbuurten van Amsterdam gehou den rjjtoer. Deze volksbuurten juist waren vroeger, zo dan al geen tegen- standers van het Vorstenhuis, in geen geval grote voorstanders en aanhan- gers. Thans echter is zij in deze volks buurten toegejuicht door een grote menigte. Deze toenadering zal in hoofdzaak gelegen'zjjn in de hoogach- ting en bewondering welke zij afdwong voor haar regeringsperiode buiten on ze Iandsgrenzen. Spreker was van mening dat een Vorstin, die door de gedachten wordt bezield: „Oranje kan nooit genoeg voor Nederland doen", geen ongeze- gend werk kan verrichten. Met be- trekking tôt onze nieuwe vorstin zei- de spreker: In haar mogen wij een nieuwe Oranje-vorstin begroeten. En wij me- nen, dat onze goede verwachtingen omtrent haar niet ongegrond zuilen zijn. Moeilijke tijden zijn het, waarln Zij aan het bewind komt, groot zijn de problemen. Maar zij vinden Haar niet onvoorbereid. Steeds heeft Zij zich geïnterresseerd voor de sociale vraagBtukken en medegeholpen de so ciale nood te lenigen, gesterkt door het voorbeeld van Hare Koninklijke Moeder en Grootmoeder. Vervolgens spraken na elkaar de heren Brouwer, Benes en Bodewes enige woorden van instemming met de vorige sprekers. Het voorstel van B. en W. tôt het zenden van telegramn-men aan H.M. Koningin Juliana en H.K.H. Prinses Wilhelmina werd met algemene stem- men door de raad aangenomen. NOORDDHK. Maandagmiddag I uur kwam de raad in voltallige zltltng bijeen. Voorle- zing proclamatie bij de aanvaarding van de regering door H.M. Koningin Juliana, werd voor kennisgeving aan genomen. De voorzitter hield een korte toe spraak waarin hij o.a de betekenis van de inhuldiging en de traditie hier- van uiteenzette, ook releveerde hij de moeilijke tijd waarin de plechtlgheid plaats had. De voorzitter sloot met „Onze gedachten gaan uit naar Haar en Haar gezin. God behoede Koningin Juliana en Haar huis. MENTENT) AM. De raad der gemeente Muntendam kwam Maandagmiddag half twee in een buitengewone zitting onder voor- sdtterschap van burgemeester Groe- nendaal bjjeen. Terwijl de raadsleden de raadszaal betraden speelde de Muziekvereniging „Kunst en Strijd" het Wilhelmus. Na een herdenkingsrede van de Burge meester werden de gebruikelijke tele- grammen aan de Koningin gestuurd, waarna sluiting volgde. De publieke belangstelling voor deze vergadering was groot. SPOORWEGVERKEER WEST-WUITSLANDBERLUN Volgens overeenkomst van de be- zettingsautoriteiten van Berlyn zal de spoorwegverbinding Helmstadt Berlijn hersteld worden. Het eerste transport dat plaats zal hebben, zui len twee treinen met kolen zijn, welke reeds Zondag voor vertrek gereed stonden. CHURCHILL 18 F AMELIE VAN KONINGIN JULIANA (Van onze Haagse correspondent.) Een bjjzondere medewerker conclu- deert in het Haags Dagblad, dat Churchill famille 1s van Koningin Juliana, daar hij eveneens afstamt van Willem de Zwjjger. De stamboom van Churchill loopt via een reeks van de meest aanzienlfjke Britse geslach- ten terug tôt de hertog van Thouars, die was gehuwd met Charlotte Bra- bantia, prinses van Oranje-Nassau, die leefde van 16801031. Deze Char lotte Brabantia, die een vrouw moet zfln geweest van verbluffende schoon- heid was een dochter van Willem van Oranje en Charlotte de Bourbon. Evenals Koningin Juliana behoort dus ook Winston Churchill tôt de twaalfde generatle van Willem de Zwijger. Intussen wil het toeval, dat ook Prins Bernhard tôt dezelfde twaalfde generatle behoort. Hr| stamt n.L af van Friedrich TV, keurvorst van de Pfaltz, die leefde van 1574 1610 en die getrouwd was met Louise Juliana, dochter van Willem van Oran je en zuster van Charlotte Brabantia. L. te Z. Wij geven U in overweging zich te wenden tôt Uw vakorganisa- tie. Zo U niet georganiseerd bent, pchrijft U ons dan nog eens. Dinsdag 7 Septembèr 1948. Platgl.komk. 1 "f 11—14; idem 2 f 89; Bloemkool 2 f 42f>l; Meloe- nen f 2160. Per 100 stuks. Andijvie f 9.1012.50; Augurken A f 6475; idem B f 37—50; Breekpeen f 21; Druiven f 75107; Kroten I f 1415; Postelein f 45; Prei I 2427; Pronkbonen f 2028; Rode kool f 1011; Spinazie f 816; Stam- slabonen f 4547; Stokslabonen f 37 50; Tomaten A f 5670; idem B f 54; idem C f 4245 Waspeen I f 26 —31. Per 100 K.Q. Kropsla 1 f 3.20—6.40. Per 100 krop. Bospeen f 910. Per 100 bos. Dinsdag 7 September 1948. Rode tarwe f 18.2020.70; Tarwe (wit) f 18.2020.95; Irilandse rogge f 18.2020.95; Wintergerst f 17.20— 19.70; Zomergerst f 18.2019.85; Bi- gotgerst f 18.20—19.20; Haver (wit) f 16.7018.20; Rozjjnenerwten f 100.25132.75; Hala Capucjjners f 100.25125.25; Blauwpeulerwter f 90.25110.25; Groene erwter f 28.25—37.25; Koolzaad f 55.30- 75.80; Karwijzaad f 60.4074.40 Gelé Mosterdzaad f 50.3067.80. OVERZICHT GRAANMARKT. Op de Groninger graanbeurs val Dinsdag was het aanbod klein. Ove het geheel was de stemming voo granen kalm. Voor Rode Tarwe wen in de beste monsters f 20.70 betaalc terwjjl voor witte tôt f 20.95 wen gemaakt. Bij uitzondering nog iet meer. Wintergerst bedong in de pe] lerskwaliteiten f 19.70, terwijl zc mergerst tôt f 19.80 opbracht, Wit1 Haver ging naar kwaliteit va f 18.2018.30 van de hand. Voc eapucijfners bestpnd weer veel b« langstelling. Rozijnerwten bedonge tôt f 132.75 en blauwpeulen ti f 110.25. Het aanbod van de groei erwten was klein. Voor de bes erwten werd f 37.25 betaald. le mindere kwaliteit van f 3536. 1 werden nog een paar partijtjes koc zaad verkocht. Hiervoor besteedi men tôt f 75.80. Voor best karwf zaad was f 74.40 te maken, terw geel mosterdzaad tôt f 67.80 kon b dingen. Dinsdag 7 September 1948. Kalf- en melkkoeien f 725—71 f 625—675, f 500—575; Kalfvaarz f 625700, f 475550; Zomerkalve de koeien f 700750, f 600—61 Vare koeien f 500650, f 280—4' Kalveren en pinken f 130350; W deschapen f 8095, f 5570; Ve- lammeren f 3845; Weidelammer f 25—36; Biggen f 48—55, f 33- Aanvoer: 368 nmderen, 95 kah ren, 410 schapen, 13 varkens, 502 b gen, -22 bokken en geiten, 4 paardi totaal 1414. Door de grote veetentoonstellii welke beden te Groningen in 1 Stadspark werd gehouden, !was aile afdelingen het aanbod van op de veemarkt zeer klein met 1 vendien weinig belangstelling. Vi het kalf- en melkvee bleven dehc prijzen gehandhaafd, maar de hani verliep zeer langzaam. Van ve koeien was het aanbod zeer klein. werden door het B.V.V. ongev* honderd nmderen overgenom Weideschapen bij langzame han boog in prijs. De vette lammer welke werden verhandeld, werc door het B.V.V. overgenomen. V< de biggen was de belangstelling n groot, maar de hoge prijzen werJ gehandhaafd. Door de paardenma te Norg (Dr.) had het aanbod i paarden niets te betekenen. GYMN. EN ATHL. VER. R-S Door een misverstand is de mt deling van j.L Zaterdag niet j opgenomen' en wordt bij deze im gedeeld dat aile lessen ingaande den op de gewone tijden worden geven. Dit geldt zowel voor de D dag, Woensdag en Zaterdag. DISTRIBUTIEKRING HOOGEZA Gemeenten Hoogezand en Sappem Na-uitreiking bijzondere art 10e en lie période. Deze vindt als volgt plaats: Sappemeer: Donderdag 9 Sept 2 tôt 4 uur. Hoogezand: Vrijdag 10 Sept 912 en van 24 uur. Heden overleed te Nleu- wolde mijn geliefde Zuster, Tante en Behuwdtante Wed. van J. Hartman in de ouderdom van 81 jaar. Slochteren, 4 Sept. 1948. Uit aller naam i D. Broekman. De begrafenis zal plaats hebben te Sappemeer op Woensdag 8 Sept. Samen- komst In Parkhotel (Vene- ma) ôm 3 uur. Volgen vri). Heden overleed zeer on- verwachts, onze lieve Moe der, Behuwd- en Groot moeder In de ouderdom van ruim 75 Jaar. Hoogezand, 6 Sept. 1948, Kielsterstraat 11 Koog aan de Zaan i E. Dieters-Bultenhof. R. Dleters. Eerbeek F. Buitenhof. Vlaardlngen i T. Smit-Bultenhof. J. Smit. Rlversdaele Z. Afrlka t H. Buitenhof. J, Bultenhof-Coghran. Hoogezand A. Lahpor-Buitenhof. D. Lahpor en Kleinkinderen. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 10 Sept, 's nam. 2 uur. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te be- wijzen worden verzocht om 1.30 uur samem te komen in 't Cafe Hoving. Heden overleed zeer on- verwachts In het Acade- mlsch Ziekenhuis te Gro ningen, onze geliefde Vrouw en Moeder ln de ouderdom v. 37 jaar. Hoogezand, 5 Sept. 1948. Foxhamsterhoofdweg 65. W. Schut. Willem. Maria. De begrafenis, zal plaats hebben op Donderdag 9 Sept. a.s. Vertrek Foxham sterhoofdweg 's nam. 1.30 uur. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden om 1 uur aan huis verwacht. puike Noordeling Eetaardap- pelen f 4.50 p. hl. franco thuls. bij G. Swart, Westelnd C 15, Zuidbroek. gele Lnlegpruimen. A. Veen- huizen, jagerswijk 44, S'meer. wegens aanschafflng Tractor materiaal 3 solide Wipkarren en een pracht 4 tons Korre op lucht. Wed. W. Berg, Borgercompagnie 47, Tel. 11 Tripscompagnie. een in g. st. verk. Kinder- wagen. Sportterreinstr. 133, Hoogezand. TE KOOP 10 Leghorn plus 10 Wyan- dot Kuikens. J. Oomkes, Borg- weg 101. 6 overjarige Witte Leghorn Kippen. J. H. Oterdoom, Park. laaa 12, Hoogezand. z.g.a.n. Transportrijwiel met grote lastdrager. H. Slaper, Zuidbroek. Telefoon 79. 10 meter Tulnslang met ko- peren mondstuk en slultstuk. Parklaan 9. Hoogezand. 2 Fauteuils met leer, leerling Vlool, eiken Theekast, drie Bloemstanders. Gronlngerweg 21, Westerbroek. H.Winterjas en Garbardine- Regenjas. Nutsstraat 13. Hgz een Kamerkacbel. B. Wage- na, Diepstreek A 159, Noord- broek. een beste Vulkachel. W. Berg, Borgercompagnie 18. GEVRAAGD wegens huwelijk der teg< woordige een Meisje voor morgenuren. Zijlman, Hool straat 117, Hoogezand. net Meisje. A. Holtrup, Kl nemeer 2, Sappemeer. een net Dienstmeisje do Mevrouw Scholtens-Bodewi Noorderstraat 142, Sappe net zeifstandig Dienstmel Beckers, Zulderlaan Oosterpark. een net Morgenmelsje. Me Marring, Parklaan 10, een net Dagmeisje tôt s 4 uur. Radio Aeilkema, No( derstraat 126. voor direct wegens ziekte i tegenwoordige een flinkDa meisje of Werkvrouw. B. Beer, Burg. Bartelsstraat Hoogezand. voor direct een flinke in de huishouding v. dag d. en nacht. Leeftijd bov de 20 jaar. R. Heikens, No derstr. 52, Sappemeer. Aardappelroolers voor diri B. Dieterman, Kalkwijk W Aardappelrooiers in pand aannemen. K. Noordho Kropswolde. Aardappelrooiers ln pand om aan te nemen. O. Me: M. Veningastr. 15, Hooi voor direct Aardappelrooi» G. J. Haayer, Spitsbergen Zuidbroek. Aardappelrooiers. B. Huizi: Woldweg 126, Kropswol Aardappelrooiers voor dir te beginnen bij H. Broekei Eendrachtsweg 11, Kield (Hoogezand). Aardappelrooiers E. J. Doo bos. Achterdiep 74. Sappi Aardappelrooiers, door Hoen, Kalkwijk West 34 Aardappelrooiers om nemen of in pand aan van Royenstraat. K. Mel Westeind 112, Zuidbi Aardappelrob.L-rs om aan nemen ook wel Pandrooi (sters). J. M. Oldenziel, A terdlep 14. Aardappelrooiers. G. v. D Achterdiep 77, Sappemeei een Chauffeur en Voem Aanb. R. Groeneveld, r -t f/

Het Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 4