De PLAATSELIJK NIEUWS ECHTGENOTE 9AIN DE MINISTER BURGERLIJKE STAND Ziekte in vt gezin NIEUWE BONNEN. Bij Ruwe Hancien, xra. BIOSCOOP HOOGEZAND. SORT SPORTNIEUWS. ROB DE AVONTURIER WAT GEEFT DE RADIO Kunst- en Amusementsagenda. VEILINGVEREEN. H.—S, V erenigingsmededelingen. PREDIKBEURTEN. DISTRIBUTIENIEUWS. SAPPEMEER J.l. Woensdag slaagde aan de Rijks-Universiteit te Gronlngen voor het doetoraal examen geneeskunde onze plaatsgenoot, de heea Th. van den Berg. HOOGEZAND/SAPPEMEEB In een Woensdag in het café Groeneveld n. d, Veiling gehouden vergadering werd opgericht de afd. H.-S. van de Bond v. Gepension- neerden der N.S. en Tramwegen, In het voorlopig bestuur werden geko- 2en de heren W. Kalk en K. Hallin- ga, Hoogezand en T. H. Prins, Sap- pemeer. Ter vergadering werd de volgende motie aangenomen: De vergadering te Hoogezand-Sap- pemeer van gepensionneerden der N.S. op 3 Nov. '48 kennis nemende van het tôt 2 maal negeren van de meerderheid der 2e Kamer der Sta- ten Generaal, welke op het duidelij- ke standpunt staat, dat 25% bijslag op de pensioenen totaal onvoldoen- de moet worden geacht, dat gezien de enorme prijsstijging de nood in de gezinnen der gepensi onneerden reeds grote vormen had aangenomen, gezien het feit, dat de regermg subsidies op de eerste levensbehoef- ten niet meer wenst te verlenen, geconstateerd dat als gevolg van een en ander het overgrote deel der. gepensionneerden tôt paupérisme zullen vervallen, nota nemende van de motie van Sleen waarbij de regering wordt uit- genodigd spoedig met voorstellen te komen ter verbetering van de toe- stand der gepensionneerden, nodigt de regering uit spodig hier- toe over te gaan, besluit deze motie te zenden aan de regering, de le en 2e Kamer der Staten Generaal en aan de pers. gaat over tôt de orde van de dag. Naar wij vernemen zal de eerst- volgende vergadering van de PriJ- zencomm. Hoogezand-Sappem. voor het in behandeling nemen van te hoge prijzen en te hoge huren, Woensdagavond a.s. worden gehou den in het gemeentehuls te Hooge zand. Ter zitting zal aanwezig zijn de heer F. van 't Hof, contact-ambte- naar te Leeuwarden, om nadere ge- gevens te verstrekken over de huren Bij de verlotine gehouden door de Pluimvee en Konijnen-Fokkers Ver. H.-S. viel de eerste prijs (18 W. Wyandottes) op 547; de houder y an 284 krijgt een electr. strijkijzer van 947 een Castor rex ram. HOOGEZAND Het echtpaar J. Mengedoth en G. MengedothDe Vries, Burgem. v. Roijenstraat 16, zal Woensdag zijn 50-jarig huwelijksfeest vieren. Woensdagavond hield de afd. Hoogezand van „Volksonderwijs" een ledenvergadering in het hôtel Faber, onder voorzitterschap van de heer H. W. Plinsinga. Als afgevaardigden naar de ge- westelijke vergadering op 13 Nov. te Groningen werden benoemd de heren J. Boit en K. J. de Vries, en naar de algemene vergadering op 27 en 28 Nov. te Utrecht de heren J. Boit en J. Brink. Besloten werd in de wlnter ver- moedelijk in Februari een feept- avond te organiseren. De heer Boit hield een inleidmg over het onderwerp „Nieuwe be- heersvormen bij het openbaar onder- wijs". Er ontstond naar aanleiding van deze inleiding enige discussie, Dinsdag had een ongeluk plaats in de hakselafd, van de Vezelplaten- fabrlek. Er sprong een beschermer van een vliegwiel, waardoor twee arbeiders werden gewond. Dr. Jen- sema verleende de eerste hulp. De arbeider Brummer kon na verbon- den te zijn naar zijn woning aan de Julianastraat worden vervoerd. De toestand van de arbeider de Munck was zodanlg, dat hij naar Groningen moest worden vervoerd. De politie heeft tezamen met de arbeidsinspec- tle een onderzoek ingesteld. Donderdagmiddag had in de Kielsterstraat een aanrijding plaats. Een motor-carrier, die van het dachthuis kwam, kwam voor een uit le richting Veendam komende auto terecht en werd omver gereden. Er ontstond materiële schade. De be stuur der van de carrier, K. uit Schar- mer, kwam met de schrik vrij. KIELWINDEWEER De bruggen over de wijken, die de weg te Kielwindeweer snijden, zijn sinds jaren onvoldoende, en het is enige malen voorgekomen, dat er een door het verkeer bezweek. Het gemeentebestuur heeft tevergeefs 'etracht in deze toestand verbetering te brengen. Particulieren zijn onder- houdsplichtig met betrekking tôt deze bruggen. Thans hebben Ged. Staten een missive gezonden, waarin zij aile verkeer met motorvoortulgen (incl. landbouw-tractoren) hebben verbo- BONNEN VOOR VLEES 361 Vlees 100 gram Vlees. 362 Vlees 400 gram Vlees. 363 Vlees 150 gram Vlees. ALLE BONKAARTEN 367 Algemeen 1 Ei- 368 Algemeen 250 gram Boter of Margarine of 200 gram Vet, BONKAARTEN KA, KB, KO 812 371 Algemeen 250 gram Boter of Margarine of 200 gram Vet. 372 Algemeen 200 gram Kaas enz. 373 Algemeen 250 gram zachte Zeep 250 gram Soda. 374 Algemeen 125 gram Koffie- 375 Algemeen 50 gram Théo. B 385 200 gram Kaas enz. BONKAARTEN KD, KE 812. 377 Algemeen 125 gram Boter of Margarine of 100 gram Vet, - 378 Algemeen 100 gram Kaas enz. 379 Algemeen 500 gram zachte Zeep 4- 500 gram Soda. TABAK- EN VERSN APER1NGEN- KAARTEN QA, QC 808. 127, 131 Tabak 2 rantsoenen Siga- retten of Kerftabak. BONKAARTEN ZA. ZB, ZC, ZD, ZE, MO. MF, MH 812 (Bliz. Arbeld, a.s. Moeders en Zieken) Geidig zijn de bonnen van «trook V. den. Het gemeentebestuur heeft af- schriften van deze missive aan de onderhoudplichtigen gezonden. In een volgende missive verklaren Ged. St. dat de weg ingaande 1 Jan. 1950 een B-weg moet zijn (berekent voor verkeer met een wieldruk van 2400 kg.) Het gemeentebestuur is gebon- den het daarheen te leiden, dat met ingang van gemelde datum de brug gen aan die eisen moeten kunnen voldoen. Voorts is aan het gemeente bestuur opgedragen bij nalatigheid van onderhoudsplichtigen de brug gen op hun kosten in de vereiste toestand te laten brengen. In verband met het bovenstaande is Donderdagavond een vergadering in het café Piest gehouden van het Gem.bestuur en de onderhoudsplich tigen. In zijn inleiding zegde burge- meester de Wit toe, dat het gemeen tebestuur zich bereid verklaart, on der nadere goedkeuring van de raad een belangrijk deel van de kosten voor rekening van de gemeente te nemen. Mede door deze toezegging, en ook door de overweging, dat het onderhoud hoge kosten vordert, ver- klaarden 10 onderhoudsplichtigen zich in principe bereid tôt het aan- brengen van een dam; 5 gevoelden meer voor het aanbrengen van een betonbrug. Anderen wensten de zaak in beraad te houden om overleg te plegen met mede-onderhoudsplichti- gen. Ter vergadering werden ampele discussies gevoerd. Dr. Eelkema, vroeger arts, alhier, is op ruim 80-jarige leeftijd in de nacht van Donderdag op Vrij- dag, plotseling overleden te Voor- schoten. WATERHUIZEN. In de o.l, school werd de eerste ouderavond van dit seizoen gehou den. Er werd rekening en verant- woording afgelegd over het afgelo- pen jaar en over de uitgaven gedaan ter gelegenheid van het regerings- jubileum. De aftredende leden van de oudercommissie, de heren Jac. Veenstra en R. Stuurman werden herkozen. Ter organisatie van event. ijswedstrijden in de komende win- ter, werden twee damesleden aan het bestuur toegevoegd, de dames Veenstra—Schnuck en Stuurman Krikke. De vernieuwingswerkzaamhe- den aan het wegdek Oudedijk Woortmansdijk zijn de afgelopen week in voile gang geweest. Vermoe- delijk zullen zij vandaag gereed zijn. HARKSTEDE/SCHARMER In verband met de voorgeno- men automatisering van de telefoon, zijn aile telefoonnummers gewijzigd. SLOCHTEREN O.l.v. de heer W. Hagenouw hield de Landbouwvereniging Slochteren de gewone maandelijkse vergadering in café Smit. Uit de ingekomen koopbrieven van het Centraal Bu reau blijkt dat kalkstikstof weinig kan worden geleverd. De heer Jans- sens bracht verslag uit van de ver gadering van de Federatie. Voor do Werkgroep van de Federatie werd een bijdrage gevraagd van 3 cent per H.A. Met algemene stemmen werd hiertoe besloten. Voor het verzeke- ren tegen oogstrisico's voelde men over het algemeen weinig. De IJscentrale Duurswold hield Woensdag de Jaarlijkse Algemene Vergadering in „Het Hogehuis" o.l.v. de heer K. Denijs. De penningm. de heer A, Schrik bracht het finahciëel verslag uit. De aftredende bestuurs- leden, de heren B. J. Tepper, Joh. Begeman en W. Hegenouw, werden herkozen. Besprekingen werden ge voerd over baanvegen en kaarten- verkoop terwijl besloten werd aile bij de IJscentrale aangesloten yer- enlgingen te verzoeken nu reeds te trachten seizoenkaarten bij de inge- zetenen te plaatsen. SLOCHTEREN De werkgroep Slochteren van de Federatie van Landb. verenigin- gen had Donderdagmiddag op de boerderij van de heer A. ten Kate demonstraties georganiseerd met ,aardappelkuilbestoppers en met een slootkantenmaaier. De vierde klasse van de Lagere Landb. school maakte dezer dagen een excursie naar de Coop. Fries- Groningse Beetwortelsuikerfabr. te Groningen en naar het Bedrijfslabo- ratorium voor grondonderzoek, al- daar, SCHILDWOLDE De afd. Schildwolde van de P.v.d.A. vergaderde Woensdag onder leiding van de heer D. Wolt in café ADVERTENTIE I.M. Ruwe Huld, Ruwe Lippen. 30 et. FEUILLETON 23) „0, niets. Ik dacht er maar toe- vallig aan. Welnu, mijnheer Prings- heim, u kunt dan Vrij dag het resul- taat van mijn nasporingen tegemoet zien!" En Pringsheim dacht verwonderd: Zonderling, waarom juist Vrijdag? >lt eigenaardig tegenover mijl Toen sprak hij werk- Wat doet Von Leibel tuigelljk ,,Gaarne. Ik dank u". Hij verhief zich van zijn stoel. De heren drukten elkaar de hand. Daarna verliet Pringsheim het privé- kantoor van de détective. Deze keek hem glimlachend na en prevelda hoofdschuddend: „Een grap of een tragédie? Ar me kerel. Het leek Peter Pringsheim toe, dat de tijd met een slakkengang ging. De drie dagen v/ilden maar niet voorbijgaan. Toen hij Donderdaga een zakelijke conferentie met enige direeteuren van fsbrieken ult htt land had, ba- trapte hij ar zich herhaaldelijk op, Spanninga. De heer Kulper van Pa- terswolde hield een inleiding over het Alcoholprobleem. De vergadering was matig bezocht. HELLUM De Buurtvereniging Hellum- Oost vergaderde in café v. d. Berg, alhier, o.l.v. de heer Jac. Slagter. De heer H. van Bergen deed rekening en verantwoording over het geldelijk beheer betreffende de feestelijkhe- den gedurende het Regeringsjubl- leum, waaruit bleek dat de uitgaven juist door de inkomsten werden ge- dekt. Het verdere gedeelte van de avond werd op prettige wijze bij koffie en koek doorgebracht Een zevental leden van de on- langs opgerichte wielerclub heeft deelgenomen aan een wielerwedstrijd welke was uitgeschreven door de wielerclub „De Krabbers" te Delfzijl. Hoewel betrekkelijk ongetraind was het resultaat toch niet slecht. In groep I, beneden 16 jaar, wist J. Bultje zich 2e te plaatsen terwijl in groep H O. Bultje en A. Pot resp. de 2e en 4e plaats bezetten. De heer Beekman, kok te Gro ningen, gaf op uitnodiging van de afd. van de Ned. Ver. v. Huisvrou- wen een demonstratie van het berei- den van koude schotels en het ma- ken van croquetjes. SIDDEBUREN Donderdagmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in de schuur van de heer G. de Boer, Lompenhande- laar. De in de. schuur aanwezige lompenvoorraad alsmede de schuur brandden geheel uit. De oorzaak van de brand is niet bekend. De aanbestedlng heeft plaats ge- had voor de bouw van een woning voor A. Ludolphi, alhier, bouwspaar- der van de N.V. Bouwkas Noord (Ned. Gemeenten. De totale aanne- mingssom bedraagt f 13525. De wo ning wordt gebouwd aan de Verleng- de Molenlaan, alhier. ZUIDBROEK De afd. Zuidbroek van de P. v. d. A. hield in „Ons Gebouw" een al- .gemene ledenvergadering. De heer H. de Wit, burgemeester van Hooge zand, hield een causerie over de Bé nélux. Er werd mededeling gedaan, dat de afd. een bibliotheek heeft ge- opend, waarvan de heer K. S. Broe- kema bibliothecaris is. Woensdag a.s. zal het echtpaar J. Koning en A. KoningNijboer, Westeind C 33 te Zuidbroek zijn 50- jarige echtvereniging vieren. MUNTENDAM Uitslag viswedstrijd „De Witte fDobber": 1. D. de Vries; 2. J. de Vries; 3. H. Wijkstra; 4. B. de Vries; 5. W. de Vries; 6. E. Lemain; 7. Sj. Bos; 8. F. Hensen Jr.; 9, Douwe de Vries. De Bapt. Gem. hield een 3- daagse bazar. De opening geschiedde door burgemeester Groenendaal. Er was veel belangstelling. De auto-scooter ten bate van „Het Groene Kruis" heeft f 250 op- gebracht. Het plaatselilk NIWIN-comité heeft 20 Kerstpakketten overge- maakt voor de jongens In Indonesiô. GRONINGEN Op 78-jarlge leeftijd ls alhier overleden de oud-inspecteur van de scheepvaart, de heer T. L. Mellema. STADSKANAAL. Zoals men zich herinneren zal werd in de nacht van 11 op 12 Sept, ingebroken in de manufacturenhan- del van de fa. Zwartsenberg. Om de sporen van de inbraak uit te wissen heeft de dader het magazijn bij zijn Vertrek in brand gestoken. Het is gebleken, dat de waarde van de ge- stolen goederen niet groot is, n.l. plm. f 500; het gebouw brandde ech- ter geheel af, en de schade door de brand veroorzaakt bedroeg ongeveer een half millioen, terwijl 60 tôt 70 mensen werkloos erdoor zijn gewor- den. Thans is de dader, zekere H. uit O. Pekela gearresteerd in verband met het gebeurde. Hij heeft reeds meer op zijn kerfstok, en is al vaker met de politie in aanraking geweest. Hij heeft bekend de inbraak en brandstichting bij de fa. Zwartsen berg op zijn geweten te hebben. G. DE CLERCQ GO JAAR Morgen zal de voorzitter van de AVRO, de heer G. de Clercq zijn 60e verjaardag vieren. Vanmiddag zullen belangstellen- den hem geluk kunnen wensen in de studio. MELKPRUS VOOR DE BOER GESTELD OP f 0.1714. Voor het jaar van November 1948 tôt November 1949 is de melkprijs, die de boer ontvangt gesteld op 17% cent per liter, DIEN STPLICHTIGEN KONINKLIJKE MARINE Dienstplichtigen van de lichting 1946 van de Koninklijke Marine moeten 6 maanden langer dienen. Deze verlenging van de diensttijd geldt niet voor de dienstplichtigen van de Koninklijke landmacht. IS EINDELIJK GRONINGEN AAN DE BEURT? Naar thans bekend wordt ligt het in de bedoeling van de Nederlandse Spoorwegen enige lijnen in de pro- vincie Groningen te modemiseren. Allereerst zullen voor modemisering in aanmerking komen de lijnen Gro ningenRoodeschool en Groningen Delfzijl. De belde filma, die deze week in de bioscoop draaien, zijn kleuren- ADV KRTENTIE I.M. VENIJNIGE RHEUMATIEK MAAKT DE STERKSTE MENSEN ZIEK want rheumatische pijnen ondermij- nen het hele gestel, het humeur, het huiselijk levenLaat het toch zo ver nièt komen: drijf de oorzaak van Uw lijden uit Uw leden. Dat kan met Kruschen Salts. Kruschen helpt U Uw kwaal aan te vallen in de kiem: onzuiver bloed. De aansporen- de werking van de zes minérale zou- ten van Kruschen op lever, nieren en ingewanden, wekt Uw organen op tôt jeugdige, krachtige werking. Daardoor gaat het bloed sneller stro- men en onzuiverheden, schadelijke zuren, kunnen zich niet meer vasx- zetten. Die toch zijn de oorzaak van Uw lijden en pijn. Naarmate deze re- gelmatig worden verwijderd v66r zij schade kunnen aanrichten en U leed berokkenen voelt ge U allengs bevrijd van Uw pijnen; ook van de angst voor steeds maar nleuwe drel- ging van steeds heftiger aanvallen. Probeer 't met Kruschen; waarom zoudt ge niet? Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist. SAPPEMEER, 28 Oct t.m. 3 Nov.j Geboren: Dato, z. v. Klaas Olthof en Martje Hermina Haan, Hooge zand; Abeltje, d. v, Willem Hûlshof en Jantje Tjabringa; Hillechonde, d. V. Willem Berg en Siemona Greta te Velde; Julia Catharina, d. V. Adrianus Comelis Bastiaansen en Julia Catharina Verbraak. Getrouwd: Johannes Frans en An- negien Menting, b. v. Sappemeer; Willem Suk en Maria Willemina Kwebeman, b. v. Sappemeer. HOOGEZAND, 28 Oct. t.m. 3 Nov. Geboren: Pleterdina Magaretha, d. v. Marchienus Duimering en Renske Keizer, Kiel-Windewer; Im- mechina, d. v. Fokko Brugge eh Im- mechina Vegter, Foxham. Ondertrouwd: Jan Trienko Aal- dring, 23 j-, Slochteren en Anna 01- denburger, 19 j., Slochteren; Harm van der Veen, 34 j., Hoogezand en Trijntje van der Veen, 31 j., Hooge zand; Gerrit Roelof Scholtens, 27 j., Hoogezand en Christina Derkina Moes, 20 j., Hoogezand. Getrouwd: Freerk Noordhof, 28 j., Slochteren en Hendrikkiena Jacoba Woltjer, 25 j., Hoogezand; Harman- nus Weites, 41 j., Zuidlaren en Miet- je Grimme, 30 j., Hoogezand. Overleden: Giesberth Gustav van Eck, 33 j., overl. te Gron., echtg. v. Aaltje Sloot; Kars Hidding, 62 J., echtg. v. Renske Smit; Hendrikje de Jong, 93 j., wed. v. Sijtze Brouwer; Jantien Ax, 75 j., echtg. v. Ja» Hulshof. SLOCHTEREN, 28 Oct. t.m. 3 Nov. Geboren: Catharina Anje, d. v. J. A. Biel en C. C. J. Wubbolt, Kolham; Johannes Jakob Jan, z. v- B. Sijtsema en M. I. H. Ruben, Siddeburen; Onno Pieter, z. v. G. Buitenkamp en P. Ludolphie, Schildwolde; Anna, d. v. J. P. Bos en E, de Vries, Harkstede; Renske Luitdina, d. v. P. Rozema en M. Koenes, Schildwolde. Ondertrouwd: J. Koops, 25 j. en H. de Muinck, 24 j., b. v. Schild wolde; K. Wildeboer, 29 j., Slochte ren en G. R. Veenema, 28 j., Schar- mer. Getrouwd: T. D. A. Schrage, 20 j., Stootshom en J. A. Mandema, 21 J., Slochteren: G. Hulshof, 24 j., Sappe meer en H. M. van Bergen, 20 j., Scharmer; P. Nieland, 25 j., 't Waar en H. J. Geuze, 19 j., Siddeburen; G. Boelens, 36 j. en J. Tjabringa, 29 j., b. v. Schildwolde. Overleden: A. van Bruggen, 69 j., echtg. v. W. Groothof, Overschild; Levenloos aangegeven klnd van W. Niestijl en J. Blijham, Kolham. MUNTENDAM, 28 Oct. tm. 3 Nov. Geboren: Trijntje Maria Heika, d. v. D. Jonker en A. Buzeman; Eefki- na, d. v. J. Scholtens en H. Gorter; Johannes Krieno Hinderikus, z. v. B. J. Woortmeijer en M. G. Bakker. Ondertrouwd: L. Smidt, 25 j., Veendam en H. Groeneveld, 21 j., Muntendam. Getrouwd: H. A. Kolling, 24 j., Wildervank en E. Kip, 24 j., Mun tendam. dat zijn gedachten afdwaalden en dat hij wel eens „ja" zeide als het „neen" moest zijn en omgekeerd. Toen hij enkele uren later, in de avond, in zijn kamer was, stond hij enige tijd tegenover het gesneden houten kopje, dat de abdia voorstel- de- Hij glimlachte. De volgende morgen kleedde hij zich in smoking en nam na het ont- bijt in zijn auto plaats, die hem naar de tentoonstelling zou brengen. Hij hield niet van officiëel ceremonieel. Maar hij kon er zich thans onmoge- lijk aan onttrekken. Men rekende met stelligheid op zijn aanwezigheid bij de opening van de tentoonstelling. Maar hij bezat deze dag in het ge heel geen interesse voor toespraken en zakelijke gesprekken. En hij ver- 42. Plotseling voelde hij hoe sterke armen hem grepen en voor hij zich verdedigen kon, was hij van de ezel afgetrok- ken. „Bind hem Abu", hijgde Madhub, terwiil hij Robs armen stevig vastgreep. „We moeten hem ult de veg ruimen, voor de anderen in 't zicht komen". Nadat ze Robs armen achter z'n rug gebonden hadden, beurden de bei- de bandieten hem op en droegen hem een van do Iirootste kamora van do empel binnen. films. De eerste is ,,\Vonderman", het is een verhaal vol dwaasheden en vol vrolijkheid. Er komt een beetje liefde aan te pas en een paar dwaze avonturen. De hoofdrol wordt vervult door Danny Kaye, of liever deze speelt twee hoofdrollen, want hij vervult zowel de roi van Edwin Dingle als die van Buzzy Bellow. Zijn tegenspeelster is Virginia Mayo. Veel dieper gaat de tweede rol- prent, „Het huis der vrouwen". Het verhaal speelt zich af In het Paleis Mopu, staande aan de rand van één der bergtoppen van de Mymalaya. Dat huis wordt ingericht als klooster. De film geeft het leven der nonnen weer, en vertelt over de missie, die ten slotte een nederlaag wordt, een nederlaag die voor de jonge Moeder- Overste een overwinning wordt, om- dat zij eindelijk innerlijke mst vindt. De roi van deze Moeder-Overste wordt vervult door Deborah Kerr. De mannelijke hoofdrol, die van Mr. Dean wordt vertolkt door David Ferrar. PROGRAMMA R.O.N. Zondag 7 November: 18.3018.55 Het Groninger Strijkkwartet: Louis Somer en Chris Stoetzer, viool; Dick Blom, ait en Klaas Kueter, cello. Strijkkwartet opus 51 no. 1 in c kl. terts van Brahms; 18.5519.15 „Sport van vandaag". Uitslagen en commen- taar. Maandag 8 November: 18-3018.45 De Stem van het Noorden. Een uit- zending gewijd aan het werk van de Groninger C.J.M.V.; 18.4519.00 Sportpraatje. Dinsdag 9 November: 18.1519.00 Frysk programma. 18.15 Stimmen ùt it Heitelân; 18.25 Frysk ûnderwiis yn Fryslân (X). Frysk ûnderwiis bûten de skoallen. Sprekker: P. J. Terpstra fan Wytgaerd; 18.40 Gram.muzyk; 18.45 De hûsfrou op'e tekst. Zaterdag: Hoogezand: Bioscoop 7 en 9.15 uur „Wonderman". Sappemeer: Parkhotel 8 uur „Als het geld regeert" (toneelspel). Zondag: Hoogezand: Bioscoop 4, 7, 9.15 uur „Wonderman". Borgercompagnie: Café de Leeuw „Rabindra de Geheimzinnige". Maandag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 U. „Het Huis der Vrouwen". Hoogezand: Hôtel Faber: 8 uur Fop. I. Brouwer spreekt. Dinsdag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 u. „Het Huis der Vrouwen". Donderdag 4 Nov. 1948. Bloemkool 1A f 49; Idem 1 f 37— 42; Idem 2 f 2530; Knolselderij 1 f 5.906.20 per 100 stuks. Andijvie f 46.40; Boerenkool f 5.205.40; Breekpeen f 5.605.70: Druiven f 8183; Kroten 1 f 8; Prei 1 f 77.10; Pronkbonen f 1314; Stamslabonen f 82; Tomaten A f 28- 34; Idem B f 28—29; Idem C f 18; Waspeen 1 f 10—13.90; Witlof 1 f 41- 50; Idem 2 f 19—20; Witte kool f 6— 7 per 100 kg. GYMN. EN ATHL. VER. H.-S. Met ingang van Dinsdag a.s. zul len de lessen voorlopig als volgt worden gewijzigd: Dinsdag Dames A 7.308.30; Dames Sr. 8.309.30; Da mes B 9.3010.30; Woensdag Meisjes III 7.308.30; Dames tumen 8.30 9.30; Heren 9-30—10.30. Afd. Handbal. Aile handbalwed- strijden van H.-S. worden weer op het H.-S. terrein gespeeld. R.K. VOETBALVER. „KWIEK" Kwiek IWildervank I Aanv. 2 uur. Kwiek IIHoogezand IH 12.30 uur Adsp. HSC m—Kwiek 11.30 uur Zaterdagmiddag: Kwiek—HSC II 2.30 uur. Kwiek I: R. Scholtens, A. Deiman, A. Helmers, H. Drent, B. Deiman, A. Duitscher, F. v. d. Werff, N. Mulder, G, Scholte Sr., P. Deiman. Kwiek II: J. Bakker, B. Bulder, G. Scheen, H. Haverkort, L. Mulder, A. Mulder, J. Koeneman, A. Stokkel, J. Hartman, N. Nagengast, P. Drent. Res.: A. Wilbrink. H. StokkeL Kwiek Adsp.: Als vorige week. M. H. C. „DASH" Aanvang van de wedstrijd Dash I- RAP I, half twee. S. V. H. Handbal. Voor de wedstrijd voor morgen tegen WIK I, aanvang 10.30 uur op ons terrein aan de van Roijenstraat, moeten aile spelers om 9 uur aanwezig zijn om het terrein klaar te maken enz. langde tevofen reeds naar het einde er van. Er heerste veel drukte en bewe- ging. Het aantal auto's, dat in de om- geving van de tentoonstellingsge- bouwen geplaatst werd, was zeer groot en nam nog voortdurend toë. Pringsheim stapte uit. Aan de hoofdingang ontmoette hij enige an- dere bekende Industriëlen. En een levendige begroeting volgde. Zij gingen de voorhall, waar reeds vele gasten, voornamelijk natuurlijk heren, aanwezig waren, gezamelijk blnnen. Door een brede opening kon men reeds een bllk werpen in een der grote expositie-zalen, waar tal van metaal-glanzende, glimmend gepoet- ste machines en werktuigen opge- steld waren. Maar eerst begaf h'et gezelschap zich naar de ontvangzaal; m een weer aan deze zaal grenzende ruime localiteit was de lunch voor de genodlgden reeds op gedekte ta fels geserveerd. De mensen stonden in groepjes bij een en tal van gesprekken werden gevoerd. Na enige tijd verstomden de ge sprekken plotseling en werd gefluis- terd: „De mlnister!" (Wordt vervolgd) VOETBAL Dinsdagmiddag hebben op het Achilles-terrein te Assen twee elf- tallen resp. samengesteld ult Drentse burgemeesters en Groninger burge- meesters elkaar bestreden. Dje Dren- tenaren gingen met de overwinning strijken, n.l. een 52 overwinning. Onder de Groninger burgemeesters bevonden zich de heren A. W- Stronkhorst van Sappemeer en Omta van Noordbroek. DAMMEN Uitslagen onderlinge wedstrijden om kunstvoorwerpen damelub „Houdt Stand": H. VisserJ. Pluk- ker 11; H. JongmanB. Hartman 02; K. v. BonR. A. Jongman 11; J. HulsebosB. Hekert 20; H. ôooyertR. Buurke. afgebr.; B. KremerH, K. Looyenga 02: J. WestmanJ. Smit 20; K. Snitjer J. v. d. Let 2—0; B. HekertH. Gooiert 1L ADVERTKNTIE I.M. Bij kou op borst en keel inwrijven met Dampo. Groten bij griep en ziekgevoel bovendien een „Mijnhardtje" nemen voor morgen Zondag 7 Nov. NED. HERV. KERK Sappemeer: 10 u. ds. Meijer Drees (Koorzang). Hoogezand: 10 u. ds. v. d. Meiden. Allerheiligen. Gedachtenis derge- nen, die ons voorgingen. Westerbroek: 10 u. ds. Glas (Herden- king der doden); 11.15 u. Zondags- school. Kielwindeweer: 10.30 u. de hr. Naber Kropswolde: 10 u- ds. Alkema (dank- zegging v. h. gewas). Zuidbroek: 10 u. ds. v. d. Vlugt. Noordbroek: 10 u. ds. Strating. Muntendam: 9.30 en 3 u- ds. Have- man. Engelbert: 10 u. Mej. Brouwer. Middelbert: 10 u. ds. Veenstra. Veendam: 10 u. ds. Kapten; 7 u. Jeugddienst ds. Kapteyn. Wildervank: 10 u. ds. Zevenboom. Slochteren: 10 u. ds. Vermeer. Schaaphok: Geen dienst. Froombosch: 3 u. ds. Vermeer en ev. Jumelet. Bevestiging en intree. Kolham: 9.30 u. ds. Huisman. (ColL Kerkvoogdij). Harkstede: 2.30 u. ds. van Hoogstra- ten. Schildwolde: 9-30 u. ds. Hulstyn. Hélium: 9.30 u. ds. Politiek. Siddeburen: 9.30 u. ds. van Hoogstra- ten. Overschild: 9.30 en 2.30 u. ds. Beijer. Tjuchem: 9.30 u. ev. Velthuijsen. NED. HERV. KERK (Ev.) Sappemeer: 10 u. ev. Pruysen (dank- dienst v. h. gewas); 7 u. ev. Pruy sen. DOOPSGEZ. GEM. Sappemeér: 10 u. ds. Kosters. Veendam: Geen dienst. GEREF. KERK Sappemeer: 9.30 u. ds. Tom; 4.30 U, ds. Klapwijk. Martenshoek: 9.30 U. ds. Klapwijk; 4.30 u. ds. Tom. Tjuchem; 9.30 en 2.45 u. ds. Boersma Schildwolde: 10 en 3 u, ds. Koop- mans, Siddeburen: 9.30 en 2.30 u. ds. Ha* zenberg. GEREF. KERK (Art. 31) Sappemeer: 9,30 en 4.30 u. ds. Jon- geling, Harkstede: 9.30 en 2.30 u, ds. d«Q Ouden. Overschild: 9 en 2.30 u. ds. Houtman Schildwolde: 9-30 en 2.30 u. Lees- dienst. BAPTISTEN GEM. Hoogezand: 10 en 4 u. stud. Linde- man v. Utrecht, Foxhol: 10 en 4 u. ds. Deelstra. H.A, Muntendam: 9.30 en 4 u. ds. Hek- huls; 7.30 u. Jongeliedenverg. ALGEM. EV. GEM. Veendam: 10 en 5 u. ds. Brouwer; 11.15 en 2 u. Zondagsschool. LEGER DES HEILS Hoogezand: 10 en 7.30 u. Kapte. Haa- soldt; 6 Nov. 8 u. Komm. Ch. Dur- man uit Engeland; 10 Nov. 8 u. Luit. K. Bilder v, Musselkanaal, DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Gemeenten Hoogezand en Sappemeer Uitreiking bonkaarten 901/902, ge- notmicldelenkaarten en bonkaartjes voor zieken, a.s. en jonge moeders. De uitreiking hiervan begint vol gende week. Zie, hiervoor de datum op de thans geldige bonkaart. Bij deze uitreiking vindt de jaarlijkse opschuiving van de leeftijdsgroepen plaats. Volgens de nieuwe indeling worden A-kaarten vertrekt aan per- sonen geboren in 1928 of eerder; 3-kaarten aan personen geboren in 1929 t.m. 1934; C-kaarten aan perso nen geboren in 1935 t.m. 1944; D- kaarten aan personen geboren in 1945 t.m. 1947 en E-kaarten aan per sonen geboren in 1948. Genotmiddelenkaarten worden niet meer naar keuze verstrekt, doch ult- sluitend als volgt: Tabakskaarten aan mannelijke personen, geboren in 1931 en eerder, snoepkaarten aan aile personen, geboren in 1932 of la ter; gecombineerde kaarten aan vrouwelijke personen, geboren in 1931 en eerder, Handel, De inleverlng van bonnen door de detaillisten in Hoogezand is normaal de volgende week. De inle verlng te Sappemeer vindt echter een week later plaats, eveneens op de normale dagen. De laatste inleve- ring door de bakkers van Sappe meer gesehiedt op 16 Nov. a.s. Zij dienen echter op 9 Nov. a.s. te Hoo gezand de hun toekomende coupures patentbloem af te halen. (Zie hier- over de publicatie in de vakbladen). DISTRIBUTIEKRING HOOGEZAND Gemeenten Zuid- en Noordbroek Handel. De inleverlng van bonnen door slagers vindt plaats op Maan dag 8 Nov. des morgens van 910 uur te Noordbroek en van 1112 uur te Zuidbroek en vervolgens steeds veertien dagen later. De inleverlng van aile andere de taillisten vindt plaats op Maandag 15 Nov. des morgens van 8.30—11 uur te Noordbroek en des middags van 14 uur te Zuidbroek en ver volgens steeds veertien dagen later.

Het Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 2