f Het huis der Vrouwen Handelsver. Hoogezand-Sappemeer ml apparaten f39 ten lute PI» J |Nattigheid. leren Kleding 1 De Kerkklok van Kolham Il ten lotie Pla I RLa&caap Haag,e,^attcL enige Jongens, Verboden is lÉÉÉSéi dit moet zijn no. 697 „HET NIEUWSBLAD" Wegens steifgeval «A en Leerjongens. BON voor Mieké 'M v-j VERWERKING VAN ZANDAARDAPPELEN VEILINGVEREEN. H.—S. Graanmarkt Groningen. Overzicht Graanmarkt. Veemarkt Groningen. Overzicht Veemarkt. Kunst- en Amusementsagenda. V erenigingsmededelingen. Met grote dankbaar- heid en vreugde ge- en wij kennis van de ge- boorte van ons Zoontje en Broertje JAN CHR1STIAAN ALBERT Sappemeer, 8 Nov. '48 Borgereomp.straat 13 E. Perdon C. T. Perdon-Hazekamp Henk Jan Bertie. Tijdelijk St. Jozef-Stich- ting, Sappemeer. Telefoon 52 Maandag '5 Novem ber hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders S. P. REHWINKEL A. REHWINKEL— KASEMIR hun 35-jarige Echtvereni ging te herdenken. Sappemeer, Nov. '48 Noorderstraat 33. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinde- ren. Receptie van 4-5 30 u. Woensdag en Donderdag half 9: het zieleconflict in een vrouwen- geest in TECHNICOLOR. Vanaf a.s. Vrijdag zult U tranen lachen om de droog- komiek GEORGE FORMBY met nieuwe liedjes en aieuwe humer in zijn nieuwste film Gevraagd plm. 17 jaar voor de Suikerwerkenafd VICTORIA MIJ-, Sappemeer. Gevraagd een Leerl. Tekenaar, Piaatwerkers-Draaiers Aanb. Machinefabriek ,FULTON' Werfkade 25 HOOGEZAND Na 6 uur Fa. H. E. BODEWES, Huize „Maria", Foxhol. Het Bestuur der Handelsvereni- ging maakt de Leden-winkeliers er op attent dat het ingevolge het besluit der Verg. 27 Oct. '37 CADEAUX TE GEVEN voor te houden Bazars, Fancy-fairs en dergelijke. Eveneens is het de Leden NIET toege- staan advertenties te plaatsen in pro grammai en dergelijke, niet periodiek verschijnende drukwerken. Het Bestuur verzoekt event. Besturen en Comm. met dit voorschrift rekening te willen houden om moeilijkheden voor de Winkeliers te voorkomen. Bestuur Handelsver. „H.- S." met aangesl. onderafdelingen Kruideniers, Bakkers, Slagers, Schoen- handelaren, Luxe- en Huish. Artikelen, Installateurs, Textielhandelaren. ANNE MEIJER, ONTVANGEN nieuwe sortering Staalbaard Philips „PhiliShave" Staalbaard Standaara n luxe doosverpakkitig mmmm M.V. PHILIPS'VERKOOP-MAATSCH voor dames en heren, alsmede H Handschoenen. Reeenpiipen en S Rectificatie In de Trekkingslijst var de Pluimvee en Konij- nenfokkersver Hooge zand-Sappemeer staat no. 97 voor dames en heren, alsmede Handschoenen, Regenpijpen en -broeken en zactate rubber Zadeldekken voor fiets, motor en duo, auto, trac- tor en stoelkussens. Uw adres voor auto- en motormateriaal, gereed- schappen en de ideale rubber deurmat voor binnen of buiten, met 5 jaar garantie. Banden gebruikt, gecoverd en nieuw, direct leverbaar. A.BiOi Poelestr. 33 bij de gele Benzinepompen GRONINGEN heeft bijzondere belangstelling voor het nieuws uit haar directe en vertrouwde omgeving. De advertentie-pagina van het PLAATSELIJK BLAD ls voor haar een belangrijkeberichtenbron. Ook Uw advertentie hier- in wordt intensief gelezen. tyucbiû -m>cuowùjuïu on HOOFDSTR. 6 HOOGEZAND wordt ingeluid en ingewijd Zondag 14 November in de kerkdienst om half tien des morgens. Medewerking kerkkoor. Komt allen l Kerkconcert te geven door het N. H. Kerkkoor van Kielwin- dewe-tr, dir. EERKEVAN DER GLAS, m.m.v. „Poly- hymnia van Annerveen schekanaal, op Zaterdag 13 November a s. in de Ned Herv. Kerk te Kiel windeweer. Solozang Mevr. P. H de Boer-Groenwold. a.s. Donderdag Gesloten. J. STUKJE, Kiel E. SCHRAGE, Bonthuizerbrug Aanv. 8 uur, entrée f 0 60 C. J. PLA*T, notaris Veendam, zalopWoét dag 17 Nov 1948, c ?v. 7 uur, in het C DIJKHUIS te Sappeme ten verzot ke van de ven vân wijlen de eCh lieden R. RAKKER A. DE VRIES, publ verkopen laid liggende we«tzi teB rgercompagnie, gi Muntendam, achter de hu'zing van de heer Bakker, aldaar, groo {ha. 48 a. 80 c.a.,gedt telijk stadsg'Ond. {Te veilen in 2 perce land liggende ten noor van perc. 1, groot 4 93 a. 40 ca„ gedeelte erfpachtsgrond. Te veilen in 2 perce Aanv. dadelijk, voor betreft perc. I onder standdoening der oach'ing aan de heer Bakker. Betaling 1 Jan. 1 8INT MAARTEN Onze kinderen hebben het druk. Niet alleen dat ze hun hersens moeten pijnigen met de opgave, die de schrijver van een of ander rekenboek heeft kunnen beden- ken, of moeten leren waarom het „ik word", maar „hfj wordt" is. Maar ook deze avonden moeten zij nuttig besteden, want morgen is het St. Maarten, en dan moeten zij met een mooie lampion voor den dag komen: liefst een balon van eigen fabrikaat. Wellicht kan vader, die toch altijd nog net pre- eies wat handiger is dan zijn zoon van 5 of 6 jaar zijn vinding- rijkheid gebruiken bij het ont- werpen van een mooie lampion. Uw zoon zal Uw hulp naar waar- de weten te waarderen In verband met de overvloedige aardappeloogst heeft de regering overleg gepleegd met de aardappel- meelindustrie. Hierbij heeft de in dustrie zich bereid verklaard om na- dat de fabrieksaardappelen verwerkt zijn, zandaardappelen als grondstof voor de bereiding van aardappel- meelproducten te gebruiken. Maandag 8 Nov. 1948 Bloemkool IA f 4561; Idem II f 34; Idem III f 16—17; Knolselderij f 4.505.40, ailes per 100 stuks. Andijvie f 5.10—9.40; Boerenkool f 1118; Breekpeen f 5.506; Kro- ten f 912; Pronkbonen f 16; Sav- kool (geel) f 8; Idem (groen) f 1314 Tomaten C f 18; Waspeen f 14.60; Witte kool f 5—7; Uien f 6—7; Prei f 7.508.50, ailes per 100 kg. Dinsdag 9 November 1948. Rode Tarwe f 18.20—20.90; Tarwe (wit) f 18.2021.20; Inlandse Rogge f 18.2021.20; Wintererst f 17.20 f 19.55; Zomergerst f 19.2021.20; Haver (wit) f 16.7018.85; Rozijn- erwten f 100.25135.25; Blauwpeul- erwten f 90.25110.25; Groene Erw- ten f 28.2537.25; Paardenbonen f 22.2529.25; Waalsebonen f 25.25 f 56.25; Koolzaad f 50.30—76.30, Kar- wijzaad f 60.40—86.40; Kanariezaad f 32.3042.30, Blauwe Maanzaad f 70.5088.00. Het aanbod was kleiner dan de vo- rige week. Over het geheel was de stemming kalm. Voor de beste rode tarwe besteedde men f 20.90, terwijl de beste witte voor f 21.20 uit de markt werd genomen. Iets mindere kwaliteit bracht f 21 en t 21.10 op. Rogge was niet minder. Voor beste partjjen, geschikt voor de bakkerij, werd f 21.10 gemaakt Wintergerst was moeilijk te plaatsen. De beste monsters, geschikt voor de brouwerij werden afgegeven voor f 19.55, ter wijl zomergerst, naar hoedanigheid, verkocht werd voor f 21.20 tôt f 21.40, bij uitzondering iets meer in de be- tere soorten. Witte haver was vrijwel gelijk aan vorige week. De blanke monsters brachten vri) algemeen f 18.80 en f 18.85 op. Het aanbod van de fijne peulvruchten was zeer klein. Groene erwten waren plm. f 1.la- ger. Aan het begin van de markt wer den nog erikele parti|en geplaatst voor f 37.50, doch later moesten partijen afgegeven worden voor om en bij f 36.75. Voor paardenbonen was van f 25.25 tôt f 29.25, bij uitzondering iets meer te maken. Voor een beste partij waalse bonen werd f 56.25 be- dongen. Zaden waren over het geheel gedrukt. Het aanbod hiervan had weinig betekenis. Dinsdag 9 November 1948. Kalf- en melkkoeien f 725800, f 650675, f 550625; Kalfvaarzen f 650725, f 525600; Voorjaarskal- vende koeien f 600675, f 500575; Vare koeien f 525650, f 300475; Kalveren en .Pihken 13|0360; Wei- deschapen f 8090, f 5575; Weide- lammeren f 3556; Vette Lammeren f 4860; Biggen f 4855, f 3645. Het aanbod van vee was heden weer ver beneden normaal. Verande- ringen van enig belang kwamen in de veehandel zo goed als niet voor. Al leen enkele kalf- en versgekalfde koei en van de beste kwaliteit, waarvan er maar enkele waren aangevoerd, von- den gretige kopers en waren in prijs ruim zo hoog. Kalfkoeien, welke voor de export in aanmerking kwamen, brachten boven de notering op. Beste voorjaarskalvende koeien waren goed te plaatsen en duur, maar in de af- wijkende soorten was de handel zeer traag. Ook in de kalveren en pinken was een langzame handel waar te ne- men. Het aanbod van slachtvee was ook heden beneden de verwachting. De P.V.C. nam plm. 350 vette koeien over. De wolveehandel was kalm ge- stemd met onveranderde prijzen. Big gen vonden bij niet grote aanvoer zeer langzaam kopers, waardoor de prij zen zich met moeite handhaafden. De handel in paarden had, in verband met de geringe belangstelling, een slecht verloop. Woensdag en Donderdag Hoogezand: Bioscoop 8.30 uur „Huis der Vrouwen". Vrijdag Hoogezand: Bioscoop 8.30 u. »Nat- tigheid". VOETBAXiVER. „ELS.C." Wedstrydprogramma voor Zatrdag 13 November 1948. Junior es: B 2. HSCVeendam, aanvang 3 uur, terre in Gasfabriek. B 4. HSC 2Hoogezand, aanvang 2 uur, terrein Gasfabriek. B 4. KielwindeweerHSC 3, aanvang 3 uur. Wedstrijdprogramma voor Zondag 14 November 1948. De wedstrijden voor het eerste en tweede elftal, benevens de opstellin- gen worden nader bekend gemaakt. Zie Ver. Med- in het Nieuwsblad van a.s. Zaterdag. WagenborgenHSC 3, aanv. 10 uur. HSC 4Bareveld, aanv. 10 uur, ter- rein Gasfabriek. Juniores: A 1. HoogezandHSC, aanv. 9.30 u., terrein ijsbaan Westerpark. A 6. FVV 2HSC 3, aanv. 9.30 uur. Opstelling HSC 3: A. Hiddinga, A. van Leggelo, R. Tooms, Jan Schut, P. Oostland, H. Gischler, J. Smittenberg, J. de Hahn, H. van Biessum, G. Wa- termulder, J. Bootsman (aanv.). Res. Joh. Pot, J. M. Krijthe, J. de Jonge. Leider J. Watermulder. Vertrek per bus om 8.45 uur vanaf hôtel Struvè". Opstelling HSC 4: R. Kamphuis, K. de Haan, W. Meijer, P. Landman (aanv.), L. J. Kortholt, L. de Ruiter, P. Lubs, j. Niemeijer, H. Vegter, J. Pruisman, G. Hekert. Res.: D. J. v. d. Laan, G. Schneiders, G. Bonder. Lei der W. Schut. Juniores: B 2. Opstelling HSC: E. Leutscher, E. Bakema, J. Tepper, H. Bijlsma, T. Werkema (aanv.), G. Westman, A. Blijham, M. Hindriks, D. Hulsebos, S. Klok, J. Akkerman. Res.: G. Prijt, N. Wold. Leider H. Barelds. B 4. HSC 2: E. Poelman, H. E. Hui- zing, W. Forringa, J. Oosterwijk (aanv.), W. Eggens, Jimmy Smid, J. Kamphuis, M. Ploeger, H. Bruins, E. Penning, Andries Blaauw. Res.: A. Ottens, K. Rijkens. Leider T. Bakema. B 4. Opstelling HSC 3: H. Thoma (aanv.), L. Lukje, E. Stuut, Ch. Boss, J. Moesker, P. Wiendels, P. Spakman, K. Akkerman, K. Koers, S. Hakkeling, L. v. d. Schoot. Res.: H. Dijkhuis, A. Luikinga. Leider J. Helmens. A 1. Opstelling HSC: E. Luiken, W. Schut (aanv.), D. Deuntje, H. Kolhek, T. Zwaneveld, P. Frans, S. Seip, J. Schuur, J. v. d. Meer, H. Huizing, J. Smedes. Res.: A. Remkes, T. v. Dam, Cor Huizing. Leider Joh. C. Laxen- velt, A 6. Opstelling HSC 3: B. Kooi (aanv.), H. Watermulder, D. J. Silli- us, T. N. Waker, J. de Graaf, A. Blaauw, G. de Wit, J. Kostwlnder, J. Lahpor, J. Rensema, A. Jager. Res.: R. Spoor, Kees Bos. Leider C. Dijk- stra. Trainlng. Elke Zaterdagmlddag van 2—3 uur trainlng voor de pupillen en van 34 uur voor de A Adspiranten. M. H. C. „DASH" Wedstrijden voor Zondag 14 Nov. Heren Gron. I—Dash I Aanv. half 3 Vertrek trein Hoogezand 13.11. Opstelling: C. Gischler, H. Tuin, J. Bronsema (aanv.), F. Huizing, S. Jonker, O. Begeman, H. Hoogenhuis, J. Reints, H. Kranenborg, A. Smit., H. de Vries. Res.: L. Smid. Dames: HCW II—Dash II Aanvang wordt Zaterdag bekend gemaakt. Opstelling: R. Bartholomeus, T. Hartlief, A. Beumer, H. Buurma, H. Benes, I. Kroeze, J. Faber, K. de Roo. B. Groen (aanv.), R. Kliphuis, J. Wiechertjes. Res.: E. Berghuis, R. Tepper. OFFICIëLE PUBLICATIE Burgemeester en Wethouders der gemeente SAPPEMEER maken be kend, dat is vastgesteld de volgende: VERORDENING op de heffing en invorderina van een belas- ting wegens het gebruik der wegen, bti de gemeente Sap- pemeer in beheer en onder houd. Artikel 1. Ten behoeve der ge meente Sappemeer wordt wegens het gebruik der verharde wegen, bij haar in beheer en onderhoud en op haar gebied gelegen. een belasting onder de naam van weeeeld geheven. Tôt de verharde wegen worden voor de toepassing van deze veror- dening geacht te behoren de in of aan die wegen liggende, bij de ge meente Sappemeer in beheer en on derhoud zijnde brueeen. Artikel 2. De belasting wegens het gebruik der in artikel 1 bedoel de wegen bedraagt jaarliiks voor elk paard, muilezel of muildier als trek- dier gebezigd, f 9. De belasting wordt niet geheven voor de hierboven genoemde dieren, indien daarmede van de in artikel 1 bedoelde wegen geen ander gebruik wordt gemaakt, dan om bii het ge bruik van andere wegen de eerstbe- doelde wegen in de breedte te passe- ren. Voor een der in het eerste lid be doelde dieren is geen belasting ver- schuldigd, indien de eebruiker in het bezit is van een geldige belasting- kaart, voor dat dier uitgereikt we gens het daarmede gemaakte of te maken gebruik, van in de provincie Groningen gelegen wegen in beheer en onderhoud bii een andere wegbe- heerder, die weggeld heft naar grondslagen, overeenkomende met die van deze verordening. Wegens het gebruik der wegen met paarden, muilezels of muildie- ren, uitsluitend gebezigd ten dienste van de exploitatie van een boerderij, is de helanghebbende gerechtigd aan zijn verplichting te voldoen door be- taling van zovele malen f 9.als de grootte der boerderij een veel- voud is van 18 ha., gedeelten van 18 ha. voor 18 ha. gerekend. Artikel 3. Het belastingjaar gaat in de eerste Mei en eindigt de laatste April. De belasting kan voor het eerste en tweede halfiaar van het belasting jaar afzonderlijk worden voldaan door betaling telkens van het drie- vijfde deel van het voor een vol jaar verschuldigde bedrag. Artikel 4. De belasting wordt vol daan tegen uitreiking van een belas- tingkaart en wel een twaalfmaands- of zesmaandse belasting kaart. Artikel 5. Op verzoek van de ge- bruiker van een dier kan de daar- voor voor het lopende belastingjaar of halve belastingjaar uitgereikte belastingkaart voor het nog niet ver- streken gedeelte van dat belasting jaar of halve belastingjaar worden overgeschreven op een ander door hem gebruikt dier. Overschrijving heeft plaats door uitreiking van een nieuwe belasting kaart na inlevering van de over te schrijven kaart. Voor elke overschrijving is een be drag van f 1.— verschuldigd. Artikel 6. Hij, die met een der in artikel 2, eerste lid, genoemde die ren, gebruik maakt van de in artikel 1 bedoelde wegen, is verplicht bij zich te hebben een voor dat dier.op dat tijdstip geldige belastingkaart als bedoeld in de artikelen 2, derde lid, 4 of 5 voormeld. Hij, die met een van die dieren van gemelde wegen gebruik doet of laat maken, is verplicht te zorgen, dat de bestuurder bij zich heeft een belastingkaart als vorenbedoeld. Het is voorts verboden met een van die dieren van gemelde wegen gebruik te doen maken of te laten maken zonder dat de bestuurder bij zich heeft een belastingkaart als voren bedoeld. Hij, die een der dieren, genoemd in artikel 2, eerste lid, waarmede van de in artikel 1 bedoelde wegen ge bruik wordt gemaakt, bestuurt, is verplicht aan de ambtenaren bedoeld in artikel 308 der gemeentewet op eerste vordering bij de aanhouding een belastingkaart, als In het eerste lid bedoeld, te vertonen. Artikel 7. In gevallen, waarin daarvoor bijzondere redenen be- staan, kan van de belasting door burgemeester en wethouders onder door hen vast te stellen voorwaarden en onder goedkeuring van Gedepu- teerde Staten der provincie gehele of gedeeltelijke vrijstelling worden ver- leend. Artikel 8. De inrichting, beschik- baarstelling en uitreiking der belas- tingkaarten en de verdere invorde ring der belasting geschieden naar de voorschriften, welke door Gedepu- teerde Staten der provincie Gronin gen voor de invordering van het door die provincie geheven weggeld zijn of worden vastgesteld. Artikel 9. De invordering der be lasting en de uitvoering der daartoe betrekkelijke voorschriften worden hierbij opgedragen aan de ambtena ren, die door Gedeputeerde Staten der provincie Groningen zijn belast met de invordering van de belasting wegens het gebruik der wegen bij de pyovincie Groningen in beheer en onderhoud. Artikel 10. Onverminderd het be- paalde bij artikel 306 der gemeente wet wordt overtreding van de voor schriften van het eerste, tweede of derde lid van artikel 6 gestraft met een geldboete van ten hoogste vijftig gulden. Tegen de gebruiker en de bestuur der van de in artikel 2, eerste lid, ge noemde dieren zal wegens overtre ding van artikel 6 geen proces-ver- baal worden opgemaakt indien zij binnen 48 uren na daartoe bij de aanhouding gedane vordering een vôôr die vordering uitgereikte be lastingkaart, als in het eerste lid van artikel 6 bedoeld, vertonen aan de persoon, daarvoor bij die vordering aangewezen. Artikel 11. Deze verordening treedt in werking op 1 Mei 1948. De daarin vervatte heffing geldt tôt 1 Mei 1951. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van de Raad der ge meente Sappemeer op 30 Januari '48. De Voorzitter, A. W- STRONKHORST De Secretaris, J. J. PERDON Zijnde deze verordening goedge- keurd bij Koninklijk Besluit van 10 September 1948, nr. 8. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort op 4 November '48 De Burgemeester, A. W. STRONKHORST, wnd De Secretaris, J. J. PERDON hbiwwimwm>pimhMS1W*i*ii*hw Heden overleed na een lang lijden, mljn lieve Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JAKOB TIMMER, In de ouderdom van 74 Jaar en 9 maanden. Echt- genote van W. Tlmmer- Lemke, voordien Wed. van H. Koning. Zuidbroek, 8 N°v. '48. Uit aller naam Wed. W. Timmer-Lemke Kinderen, Klein- en Ach- terkleinklnderen. De teraardebestelllng zal plaats vlnden op Vrijdag 12 Nov. des middags 2 uur. Volgen vrij. Stuur mij direct bij verschi; 1 ex. „Mieke lacht", 25' houtvrij papier, In linnen q q« stempelband voorJ.VU Naam C.V. HOLLANDSCHE UITGEVERS MAATSCHAPPIJ POSTGIRO 237926- BACHKADE 1 3 - GRONINGEN Heden overleed zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder in de ouderdom van ruim 75 jaar, geliefde Echtgen. van E. STUKJE. Zuidbroek, 7 Nov. '48. Uit aller naam E. STUKJE. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donder dag 11 Nov. des middags twee uur. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te be- wijzen worden verzocht samen te komen In Café Stukje. j j, V i iè-'Af r? Publlcaflè vân dè Nederlandscbt Nfeuwsblad Pera Kleipoters, Voran 28/35 en 35/<5 klasse AB en B, Noordeling dezefde maat klasse B en Libertas A A en A. Levering direct of a.s. voorjaar, bij Fa. H. Blaauw, Kerkstraat 77, Zuidbroek. TE KOOP een 12-jarige Belg Merrle. Scheltens, Kalkwijk. W 25 puike Eetaardappelen, garan tie vri) van vuur- en blauw worden, duurzaam tôt Juni. Franco thuis f 4.25 per 70 kg., reductie bij gezamenlijke aankoop. G. Botke, Kalkwijk. Telefoon 509. Bestel nu. Koffie en Theeservies en vraagd jongens Wint) leeftijd 16 jaar. Knijpslaa Hoogezand. GEVRAAGD èen nette Werkvrouw 3 morgens per week. Sp Stationsweg 7, Hoogezan Alleenstaand persoon met vast werk en eigen zoekt een arbeidersvrout Meisje 1 2 kinderen bezwaar om een huwelijk te gaan. Brieven onder no, Carrosseriebouwers, Stof der, leerl. Stoffeerder, La (autogeen-electr.). Gra wold's Carrosseriebedr., 1 tenshoek 13. Hoogezand een Bakkersleerling of gevorderde. H. Venêki Zuiderstraat 13, Hoogez TE KOOP-GEVRA4 15 duizend kilo Gr. k Voederbieten of aardapç franco boerderij Sappe; F. Wiltjer Jagerswijk Sappemeer. Noordeling Eetaardappelen f 4.— per HL. Honing f 3.- per pot. Oudeweg 19, Wes- terbroek. prima Noordeling Eetaard appelen met de hand gesor- teerd f 3.75 p. HL. franco thuis. G. Smith, Vosholen Kleinemeer. een Kookkachel. Kropswol- de 182. een eensgezins Woning de Slochterstraat. Brievei der no. 326 bureau dezi Een In goede st. z. Burgei enkel of dubb. omg. Sap Br. onder No. 329. WONINGRUIL een Haardkachel met pljp en plaat. Hoofdsîr. 96, Hoogez. een beste venters-kidde mak en eerlijk. H. J. Westerhuis, Kielsterstraat 40, Tel. 504 Het Bestuur IHoogezand. Huishoudkachel en een Luid- spreker voor centrale. J. Zui- dema, Sportterreinstr. 66, Hz. aangeboden een Wonlnç Groningen w.k, gr. en sl.k., keukentje, w.h., td huur f 5.25 p.w. zo spo mogelijk t. woning In I pemeer ook wel iets kle Br. onder no. 328 bur. di 2 Trapnaaimachines gebruikt. C. B. Bodewes, Noorderstr. 74, Sappemeer. DIVERSEN van vaste arbeider voor Dank voor de vele aai dingen. E. Haayer, schoterdiep 13, Zuidbroi

Het Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 4