Gemeente-avond IINSTirUUTI BOELKESl Groot Slotba Boeldag de gehele Inboedel Hervormds Gemeente Heerenveen H.S.C. Bia-bcciap Uooyzfrand TYPEN STENO STENO TYPEN lubileum-Uitvaering Muziekuitvoeting Hôtel Jijgchelsln' /W\ PHILIPS etn Vergunning Rietdekker nodig I Imi, Gemeenteraadsvergadering v. Royenstraat. Verloting Ned. Herv. Zusterkring Supportersver. „H. S C." Bezoekt Zaterdag as. Gem. Zangver. 0.B.K.I Hebt U Stof op ZATERDAG 5 Februari Zaterdag 5 Februari C.P.N.afd Slochteren is op Zateidag 5 Febi. a.s. B. EBELS I HOENDERSTAPEL OP DE WEG NAAR HERSTEL. Graanmarkt Groningen. Overzicht Graanmarkt. Veemarkt Groningen. Overzicht Veemarkt. VERVUL NU UW WENS! Met blijdschap geven wlj kennis van de ge- boorte van ons Doch- tertje Zuidbroek, 27 Jan. 1949. Uiterburen 62. A. v.d. Wijk A. v.d. Wijk-Krijgsveld Tijdeliik St Jozef-SHchting Verloofd TRIJNTJE NIEHOF Poeltjelaan 9 Zuidbroek en HENDRIK HUT Poeltjelaan 17 Zuidbroek 4 Februari 1949. Receptie van 3.30-5 u. AALTJO MULDER en TRIJNTJE BOEREMA hebben de eer, mede na rrions wed rzijdse 0<<ders, kennis 'e g*** en van hun voo'genomen Huwdijk, waarvan de voitrekking zal plaats vinden op Za terdag 5 Februari, des voormiddags 11 uur te Schildwolde. HENDRIK VELDHUIS, Op Zaterdag 5 Fe bruari 1949, 's nam. 2 uur, zal door Makelaar K. QEERSINGA te Hoo- Op Woensdag 2 Fe bruari hoopt onze lieve Opa de Heer J. HUrTîNGA, de dag te herdenken, dat hij voor 40 jaar in dienst| trad bij de N.S. Sappemeer, Febr. 1949 Bocwijkslaan 15. Chris en Anneke. HENDRIK KREMER, gezand, ten s erfhuize a Mej. Wed. J. VEENSTRA, Burg. van Royenstr. Oosi 29 te Hoogezand, publiek tegen contante betaling worden verkocht rsfe. w.o. 4 Cra- m pâuds,2Fau- T teuils en 4 Stoelen met 1 eer, Linnenkast, 2eikenh. Tafels, Karpet, nieuwe cocoslopers, Overgordij- nen, Spiegels, Theekast, Kapstok met kleed, Sc til- derijen, Hi ishoudkachel. 2 persoons Ledikant met matras, Stee goed, Pot- ten, Pannen, enz. Bezichtiging een uur voor de verkoop. W. E. A. KUBES, Deurwaarder Zuidbroek. Sappemeer 8 uur in het gebouw b.d. Kerk van de te Kielwindeweer wordt as. Zaterdag 5 Februari te 7 uur in Café PIEST gehouden. Verschillende attractie s aanwezig Reisgeld f 1.75 op vertoon van Lidmaatschapskaart '48—'49, niet-leden f 3.— Vertrek half elf vanaf Hôtel Struvé. Oogave tôt en met Vrijdagavond bij W. SPRIK, Parkstraat21 of Z. PRJJT, Siuiskade 1. De mannen in Haar leven Vanaf Vrljdag half 9 De glorieuze terugkeer van een onvergetelijke film. ROBERT DONAT en GREER GARSON in Goodbije Mr. Chips. Millioenen zagen reeds „Goodbije Mr. Chips". Laat Uw kans met voorbij gaan. Sténo Typen Boekhouden I Talen Steno-Typist(e) Algem. Ontwikkeling A.O.-Di, loma Ned. Handelscorr. Bijw. Scholieren Aangifte iedere dag van 9 12 en I van 2—9 uur. (Behalve Zaterd.) I de van de Kaarten f 0.75 bij de bekende adressen. Bel op 26405 en wij komen bij U voor maatnemen en passen. Wij zorgen voor prima werk tegen billijke prijzen J. C. Diderich Violenstraat 41a GRONINOEN „Voorwaarts' KOLHAM Dirig. dhr. Steenhuis in Café Kroon Op te voeren stukken 't 01 Haim Toneeispul in drei bedrieven. Op 't Emmerik Klucht in ain bedrief Entrée f 1.— bel. inbegr. Donateurs half geld. Aanvang 7.30 uur. SCHILDWOLDE aanvang 8 uur onder leiding van COR v. d. BERG. Orkest door het verend klemsysteem 1 1 i 1 1 1 1 y ,y De aangek. Vergade- ring in 't Café POR te Siddeburen Levering van 1 Dagslcuikens. Tevens opfokken van Jonge Hennen. Zend bonnen (Kuiken- en Voederbonnen) evenals vorige jaren bij Sam Blaauw Froomi-os SLOCHTEREN Gevraagd in de gem. Hoo gezand of Sappe meer. Brieven onder no. 438 bureau van dit blad. HtBi U EEN voor Villa of Boerderij Beleefd aanbev. Rietdekker Kr. Elleboog 9 HAREN. Telef. 44103 Te NOORDDUK Ingekomen waren enkele goedkeu- ringen van raadsbesluiten van Ged. Staten. Na ontvangen advies van het Staatsbosbeheer en de landbouw- consulent, de heer P. G. Meijers, kwamen B. en W. met het voorstel de Pop Dijkemaweg en Olgersweg te beplanten met bomen en struiken. Het voorstel werd aangenomen. La- ter zal men overgaan tôt het beplan ten van andere gedeelten van de ge- meente. Verdere voorstellen van B. en W. Ter voorkoming van brandgevaar in historische gebouwen, werd op verzoek van het ministerie de alg. politie-verordening gewijzigd. De opeenten op de personele be- lasting werden vastgesteld op 150 en het vermenigvuldigingscijfer van schoolgeld op 2. Een voorstel van B. en W. om de reinigingsrechten aile met f 1 te verminderen werd aange nomen. Een amendement van de heer van Assen om deze rechten met 20 te verminderen werd verwor- pen. N.V. Engelbert vooruit. De voorzitter deelde mede, dat een verdere bespreking tussen de N.V. Engelbert Vooruit en het Gemeente bestuur tôt overeenstemming heeft geleid. Subsidies Over 1949 zal de Bond v. Openb. Leeszalen in de prov. Groningen f 25 ontvangen en de Ver. v. Dorps- belangen en Vreemdelingenverkeer te Engelbert f 50 voor onderhoud van haar plantsoenen langs de weg. Naar aanleiding van een schrijven van deze laatste vereniging werd besloten indien mogelijk meerdere lichtpunten aan te brengen, de schutting bij het Eemskanaal en de Middelberterweg enige meters te verlengen en een iep te laten kap- pen, die het verkeer in de weg staat. Ontslag en benoeming Aan de heer W. S. Hogeveen werd eervol ontslag verleend als onder- wijzer aan de o.l.s. te Ruischerbrug en als zodanig benoemd de heer P. Cley van Winsum. Rondvraag Op een vraag van de heer van Assen deelde de voorzitter mede, dat de verlichting bij „De Rollen" nog niet voorzien kon worden we- gens materiaalgebrek. Ook de late melding van de brand in de kerk te Middelbert kwam ter sprake. De heer Maat sprak over het ge- vaarlijk weggedeelte langs de voorm. spoordijk te Engelbert. Op kosten van de N.V. Woltjer Spoorweg MiJ. zal daar een hek geplaatst worden. De heer Knollema wilde een bord aangevende de maximum snelheid op de Woldweg geplaatst hebben. TE MUNTENDAM gehouden op Vrfldag 28 Januarl 1949. Op gemoedelflke wflze werd onder voorzitterschap van burgemeester Groenendaal de begroting 1949 aange nomen. De uitgaven en inkomsten Ge- wone Dienst bedroegen f 547.793.31, van de kapitaaldienst bedroegen de uitgaven f 907.989.08 en de inkom sten f 870.032.22, dus een nadelig slot van f 37.956.86. In een inleidend woord deelde de voorzitter mede, dat bet verbeugend is, dat de gemeente Muntendam er niet slecht voorstaat. De kapitaal- werken werden practisch uitgevoerd. Op bet programma staan o.a. de volgende werken: verbouw gemeente- huis f 30.000; riolering en weg door Muntendam f 230.900.nieuwe brug Tripscompagnie f 15.000; verbetering weg Tussenklappen en weg Egypten- eind f 60.000; werkplaats f 15.000 en bouw dorpshuis 25.000. Dit was wel het belangrijkste van hetgeen voor- kwam op de lange agenda van de raadsvergadering. Na de opening door de voorzitter en de goedkeuring der notulen werd de agenda op vlotte wjjze afgewerkt. De ingekomen stukken bevatten o.m. procès verbalen van kasopna- men; goedkeuring van Ged. Staten; een verzoek van de Ned. Bond van Petroleumdetailisten „Door Eenheid Sterk" om een verordening op te ne- men, waarbij het verboden wordt, zon- der vergunning van B. en W. petrole- um op de openbare weg te verkopen, hierover werd afwjjzend beschikt. Naar aanleiding van enkele opmer- kingen van Ged. Staten werd de vast- gestelde gemeenschappelijke regeling buitengewoon lager onderwjjs tussen de gemeenten Veendam, Wildervank en Muntendam ingetrokken en een nieuwe vastgesteld. Ingevolge de wens van de Commissaris der Koningin werd de Algemene politieverordening zodanig gewijzigd, dat nu niet meer B. en W. maar de burgemeester de personen aanwijst, die op de z.g. zwar- te lijst worden geplaatst. Op wens van Ged. Staten werd de verordening op de straatnamen en huisnummering gewijzigd, zodat nu nauwkeurig staat aangegeven, welke artikelen der algemene politieverorde ning zijn vervallen. Een verordning op de heffing van gelden voor het verstrekken van in- lichtingen uit het bevolkings- en ver- blijfsregister werd vastgesteld. Voor door anderen gevraagde inlichtingen is het tarief o.m. voor een mondelin- ge inlichting f 0.25, voor een schrifte- lîjke inlichting 0.50. Het normale règlement voor de le- vering van electriciteit werd opnieuw vastgesteld, terwjjl de heer W. C. Mon- ster als hoofd-keurings-veearts en de heer J. Blaauw als hulpkeurmeeçter eervol ontslag werd verleend, zulks in verband met de inwerkingtreding van de gemeenschappelijke, regeling. Hoewel het aantal leerlingen van de openbare lagere school te Trips compagnie voor het eerst beneden 50 is gedaald werd een besluit genomen tôt instandhouding van deze school. Vastgesteld werd een bedrag van f 22.50 voor het openbare gewone la ger oriderwfls en f 57.68 voor voortge- zet lager onderwfls, vermeerderd met f 0.50 voor administratiekosten. Tôt leden in de commissie tôt wering van schoolverzuim te Muntendam werden benoemd de heren J. Slim, J. Kool- man, A. de Vries, R. Bron en F. Ja- ger; voor Tripscompagnie de heren G. Wierth, J. K. Salomons, J. Bakker, L. v. d. Veen en K. Westerveld. In de commissie van advies inzake vorde- ring woonruimten werden benoemd de heren D. de Wit, Tj. D. Veldman, A. Watermulder, M. Kip en A. Dijk- stra. Voorgesteld werd ook nu weer 150 opeenten op de hoofdsom der personele belasting over het belastingjaar 1949/ 1950 te heffen. De verdere punten van de Begroting bespraken wij reeds in de aanvang van dit verslag. Enige be- grotingswijzigingen over de jaren 1947 en 1948 werden aangenomen. In verband met zijn benoeming aan de o.l. school te Veendam werd aan de heer H. de Vries eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan school A, met een nader te bepalen datum. In de rondvraag wees de heer Gru- ben op de haveloze toestand van de Chr. school en zag graag, dat aan het bestuur verzocht werd de school op te knappen. De Voorzitter antwoordde, dat de belofte gedaan is om te trachten In het voorjaar de zaak te verbeteren. Biykens de uitkomsten van de win- tertelling 1948 vond het herstel van de Nederlandse hoenderstapel in het afgelopen jaar geleidelijk voortgang. Het totale aantal hoenders bedroeg in December j.l. bijna 10 millioen, tegen- over ca. <3 millioen in December 1945. Hiermede is thans ongeveer de helft van de vôôroorlogse stapel bereikt. Ook bij de eendenstapel kwam het vorig jaar een streven naar herstel tôt uiting. In vergelijking met December 1945 nam het totaal aantal eenden in Nederland toe met ca. 190.000 stuks. Hierna volgt een overzicht van de aantallen kippen en eenden, die ach- tereenvolgens in December 1945, De cember 1946 en December 1948 in Ne derland aanwezig waren. Deze opga- ve is ontleend aan het Statistisch Bul letin no. 7, jaargang 1948, van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hoenders: Hennen, in het jaar van de telling ge- boren 1.364.012 5.487.858 4.554.634 Hennen, oudere: 1.713.964 1.826.826 4.288.086 Totaal 3.077.976 7.314.684 9.842.720 Eenden: Eenden, in het jaar van de telling ge- boren 18.130 139.327 116.965 Eenden, oudere 22.090 18.317 110.446 Totaal 40.220 157.644 227.411 KATHERINE DUNHAM OVER DE NEGERS IN AMERIKA i Miss Katherine Dunham, doctor in de anthropologie aan de universiteit te Chicago, die op het ogenblik te Brussel met haar gezelschap dans- voorstellingen geeft, heeft onder auspiciën van de Vereniging voor Belgisch-Amerikaanse toenadering in het muséum voor kunst en geschie- denis een lezing gehouden over het godsdienstig ritueel der negers. Spreekster belichtte voornamelijk de resultaten van het onderzoek, dat door haar in de negerwijken van Chicago, Détroit en New York werd ingesteld. Deze negers, zo verklaarde zij, le- ven in ware ghetto's als ontwortel- den in een wereld, die hem veraf- schuwt. Het zoeken naar een uitweg uit deze ellende was oorzaak van het ontstaan van allerlei geheime secten. Ook nationalistische feen soort ne- gerzionisme met als leidende gedach- te de terugkeer naar Afrika) en reli- gieuze cultussen, zoals de father- divine-beweging, vinden hierin, vol- gens miss Dunham, hun oorsprong. Spreekster zeide te betreuren, dat een tiende gedeelte van de 130 mil lioen Amerikanen „in zulke benarde omstandigheden leven dat zij nau- welijks te beschrijven zijn" en zij sprak de wens uit, dat vertegen- woordigers van een meer gevorderde beschaving zich met deze toestand zullen gaan bemoeien en hierin ver- andering zullen brengen. RATTEN OP DE TRAP Een schuilplaats voor onderduî- kers uit de bezettingstijd was veran- derd in een schuilplaats voor clan- destien vlees in een cafétaria te Am sterdam. Een grote Chinese mat aan de wand gehangen verborg de deur en met een heel klein drukknopje was men dank zij de electriciteit in staat de deur geruisloos te openen Toen de C.C.D.-ambtenaren die met argwanende ogen in deze cafétaria rondspeurden, met hun ontdekkin- gen zover waren gekomen wachtte hen een zeer onaangename verras- sing. De trap, welke achter de deur verborgen was leidde naar een zol- der en wat hier gevonden werd, tart iedere beschrijving. Grote hoeveel- heden vlees en eendeneieren lagen hier op verkoop te wachten maar toen de ambtenaren boven kwamen stoven naar aile kanten grote goed doorvoede ratten weg. Rattenholen op verscheidene plaatsen toonden aan dat deze dieren zich recht beha- gelijk voelden in de onmiddellijks omgeving van het clandestiene pekel- vlees, lever etc. De economische politierechter mr. Meyhuizen die deze zaak te behan- delen kreeg vond het een zeer on- verkwikkelijke affaire. De in beslag genomen zwarte boekhouding wees uit, dat per week voor meer dan duizend gulden clandestien vlees werd gekocht. Eendeneieren werden in het gebak verwerkt. De verdachte van H., eigenaar van de cafétaria, kon niet anders zeggen dan: „Het ziet er zeer ongunstig voor mij uit". De officier van justifie, mr. Koî- kert, dacht er ook zo over. Twee maanden gevangenisstraf met aftrek en sluiting van het bedrijf voor een- zelfde période luidde zijn eis. Mr. Coopman, die de verdediging in deze zâak op zich had genomen, bepleitte clementie en wees op het blanco strafregister van de man. Mr. Mey huizen vond echter geen redenen om clement te zijn. Twee maanden ge vangenisstraf met het bevel tôt on- middellijke gevangenneming, drie maanden sluiting van het bedrijf en stillegging van de bedrijfsmiddelen plus verbeurdverklaring van het in beslag genomen vlees, was zjjn uit- spraak. De leverancier van het clandestie ne vlees, zekere B„ werd veroor- deeld tôt twee weken gevangenis straf met aftrek en vier maanden rijkswerkinrichting: een tweede le verancier, van der K., een slager uit Ouder Amstel, die weer aan B. had geleverd, kreeg een week gevange nisstraf en drie maanden rijkswerk inrichting, en tenslotte de compag non van de cafétariahouder, F., die overigens twee maanden geleden de zaak had verlaten, maar tevoren een jaar lang in het bedrijf werkzaam was, werd veroordeeld tôt twee maanden gevangenisstraf met aftrek. Aile veroordeelden werden ter zit- ting gevangen genomen. Dinsdag 1 Februari 1949. Rode Tarwe f 18.20—20.60; Tarwe (wit) f 18.2020.60; Inlandse Rogge f 18 2021.00; Wintergerst f 18.20 20.30; Zomergerst f 18.2021.10; Ha- ver (wit) f 16.7018; Groene Erwten 28.2535.50; Paardenbonen f 32.25 —31.25; Koolzaad f 50.30—75.80; Kar- wijzaad f 60.4086.00; Gele Mosterd- zaad f 40.3062.30; Kanariezaad f 30.3039.30; Lijnzaad witbloei f 50.4060.40; Lijnzaad blauwbloei f 50.40—62.90. Het aanbod was ruimer dan de vo- rige week. De stemming was kalm. Voor de beste rode en witte tarwe werd vrij algemeen f 20.60 betaald, afwijkende soorten naar verhouding lager. Rogge was moeilijk te verkopen, enkele beste monsters werden uitge- zocht voor 21.bij uitzondering f 21.10. Wintergerst bedong in de Frieze monsters om en bij f 20.30. Handelskwaliteit bracht plus minus f 19.95 op. Voor zomergerst werd naar hoedanigheid van f 20.70f 21.10 be taald, terwijl extra mooie partijen Mansholt nog iets meer bedongen. Witte haver bracht in de mooie blanke monsters f 18.05 op. De gewone kwa- liteit f 17.85 en f 17.90. In fijne peul- vruchten was het aanbod van geen betekenis. Groene erwten waren iets beter, de mooie kwaliteit ging voor f 35.50 en f 35.75 van de hand. Tweede soort van f 34.25f 34.75. Paarden bonen waren duurder. Hiervoor werd tôt 31.betaald, terwijl enkele moi sters, waarin veel kleine boontj< voorkomen, iets meer opbrachten. 1 wierdebonen en waalsebonen gir practisch niets om. Het aanbod n zaden was klein, behalve ljjnzaa< waarvan het aanbod iets groter wi Dinsdag 1 Febr. 1949. Op de Groninger veemarkt waren d prijzen heden: Kal£- en melkkoeie: 790—850, f 700—750, 600—675 Kalfvaarzen f 674725, f 525600 Voorjaarskalvende koeien f 750825 650700; Vare koeien f 500550 f 325475; Kalveren en pinken f 130 360; Weideschapen 7585, f 5570 Weidelammeren f 3556; vette lam meren f 48-68; Blggen f 6065, f (K f 55. Van het gebruiksvee was het aan bod wederom gering. Kalf- en melk- koeien, welk vrij zijn van t.b.c., trok- ken vooral de aandacht en waren hoog in prijs. Overigens had de handel in de afwijkende soorten een kalm tôt traag verloop. Nu het vleesrantsoer weer is verlaagd was er wel iets meei vraag naar goed bevleesde koeien. Kalfkoeien bijv. voor Italië worden ge kocht. worden grotendeels bij de boei gekocht en bereiken zo buiten de markt om hun bestemming. Door de bond van zwartbontfokkera werd een klein aantal jonge stieren aangeboden. Hiervoor bestond wel belangstelling, maar bij het verlaten van de markt bleek ons, dat er nog niets was ver- kocht. De leveringsmarkt- was dun bezet. Het B.V.V. nam de aangevoer- de kalveren en tegen de 60 vette koei en over. Op de afdeling wolvee was de handel bij geringe aanvoer en wei- nlg belangstelling zeer langzaam. Door de zeer hoge prijzen der biggen werd de handel op deze afdeling on gunstig beïnvloed. Voor de paarden, welke maar weinig werden aangebo den, bestond zeer weinig kooplust. SCHAF U NU Z0*N PRACHTIG STER.K RIJWIEL. AAN Bu NOORDERSTRAAT66 CADOPMEER (N4AST HOTEL STRUVË) JHrrtl ILLn T R IJ NTJ E Hoogezand, Febr. '49. M. Veningastr. 30. Schildwo'de C 135. Receptie van 3—5 uur, M. Veningastraat 30. Toek. adres Meint Veningastr. 30, Hoogez. M. W. ALONS en TRIJN BLAAUW hebben de eer, mede na- mens wederzijdse Ouders kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voitrekking zal plaats vinden Woens- dag 16 Februari a.s. Kerketijke bevestiging door de Weleerw. Heer Ds. L. Alons van Nijme gen in de Ned. herv, Kerk te Zuidbroek, des namiddags 3 uur. Haarlem, Januari 1949. Deckerstraat 15. Olieslagerslaan 5. Toek. adres Molijnstraat 50, Haarlem. Receptie van 4.30 tôt 5.30 uur in Hôtel Café Restaurant Dost, t.o. sta tion Zuidbroek. Heden overleed zacht en kalm doch nog onverwachts onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader ln de ouderdom van 82 jaar, sedert 12 Oct. 1944 weduwnaar van DERKJE BLAAUW. Muntendam, 29 Jan. ,49. Borgercompagnie H 21. Veendam A. Haan—Veldhuis H. Haan Sappemeer D. Bakker—Veldhuls S. Bakker Hoogezand J. Huisman—Veldhuis F. J. Huisman Klein- en Achterkleinkinderen De begrafenis zal plaats vinden heden Woensdag 2 Februari, 's nam. 2 uur te Sappemeer. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen, wor den aan het sterfhuis ver zocht. Heden overleed, zacht en kalm, onze innig gelief- de Vader en Behuwd vader id de ouderdom van 63 jaar sedert 1929 wedn. van FENNECHIEN KOEK- KOEK. Kiel-Windeweer, 30 Januari 1949. W. Kremer R. KremerGreven A. J. Kremer De begrafenis zal plaats vinden op Donderdag 3 Februari 1949, des nam. 2 uur. Zij, die de over ledene de laatste eer ven- sen te bewijzen, worden om 1.30 uur aan het sterf huis verwacht. Donderdag 3 Febr Ds. MULDER van Baflo spreekt over „De Eenheidsbewe ging der Kerken". TELEFOON 52 HEDENAVOND half 9; joie ]icjini[jinnxjj[:ji[30i[.]icjinicjicjicjocjic]icj![3i[ jicjic ^oppyinpç Lijst v vele geslaagden ter inzage I Noorderstraat 27 Tel. 106 I SAPPEMEER Off. Erk. Part. Handelssch. V.D.P.I.H I in Hôtel „STRUVÉ" m.m.v. Toneelver. Ons Belang THE MELODIANS". Een krachtige, gelijkmatige lichtbundel... daar- voor zorgt de Philips rijwieldynamo. Voldoende licht ook, wanneer U met de fiets aan de hand loopt. Bovendien houdt een verend klemsysteem destroomkabelonwrikbaarvast, waardoor slecht contact of loslaten van de kabel is uitgesloten. Zô eenvo udig werkt het Philips verend klemsysteem Klemsysteem verend dopje en voetje met oog 2. Druk met de nogelvande dulm het dopje omhoog. 3. Steek het blank gemaokte snoer door het oog 4. Als U 't dopje loslaat, zit 't snoer enwrikbaor vast De llehtcentrale voor Uw rl]wlel I N.V. PHILIPS' VERKOOP MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN een Amateurs Radiokast met ingebouwde landenschaal. model Waldorp. Pracht kast, billijke prijs. Kees de Haan straat 89. Sappemeer. Underwood Kofferschrijfma- chine en een goede Piano in ruil voor moderne Radio. Te bevragen T. J» van Slooten, Villapark, Tel. 285. Tinaarlo Vries GEVRAAGD Mevrouw van Dijk, Parkstr. 41, Sappemeer vraagt wegens teleurstelling een fllnk zelf- standig Dienstmelsje voor dag of dag en nacht, goed loon. |Veel vrij. een net Meisje voor dag of dag en nacht. B. Fikkers, Gronlngerweg 9, Foxhol. een net Meisje voor de mor- genuren. Kielsterstraat 48, Hoogezand. Mevr. Eikema, Noorderstraat 18, Sappemeer vraagt een net Dagmeisje. een Kindermeisje, plm. 16 J. J. Millus, Verl. Zulderstraat 29, Hoogezand. een flinke Jorgen ln de sme- deri), leeft. 16—17 jaar, Hefst Dipl. Ambachtsschool. Fa. G. W. Mulder en Zn., Kees de Haanstr., Sappemeer. een Jongen voor opleiding in het Stucadoorsvak of iets ge vorderde. G. Hartman, Stu cadoorsbedrijf, Noordbr ster- straat 29. Sappemeer. een Nachtstoker. H. J. Bulle, Kwekerij Borgercompagnie- sterstraat. een Nachtstoker door J. Pet- tinga te Kalkwijk^ voor direct een flinke Kwe" kersknecht. bekend met Kom- kommerteelt. K. Blaauw. Lan- gewijk. TE KOOP GEVRAAGD 4 5000 kilo Record Poot- aardappelsKlasse AB, llefst m. 35/45- Ook bi) gedeelten. R. W. Nlehuis, Nieuwe Com pagnie 3. Ale soorten RI ET voorradig. TE KOOP 3 aan de leg "zi)nde Kulkens. Zulderstraat 21. Sappemeer. plm. 3500 kg. Liberta's A 45/s5 en een weinig gebrulkte z.g.a.n Sorteermachine (Diadeem). G. E. Mulder, Achterdiep 80. Sappemeer. lAppel-, Peer-, Pruim- en Ker- sebomen, Populier, Eiken enz. Struikrozen, Bossen. Fram- bozen, Legustrum- oval. en beuken voor hagen. Rhodon- dendrons en Sierheesters. Hoveniers spéciale prijzen. J. Kruijer. Jagerswijk 59, Sap pemeer. Telef. 371. BIEDT ZICH AAN Werkster ook wel kantoren. Brieven onder no. 452 bur. van dit blad. VERLOREN een zwart gebreide wollen Handschoen met wit afgezet vanaf de Winkelhoek tôt Kleinemeersterbrug. Terug bezorgen tegen belonlng bl) J. Bakker, Wllhelminastr, 9. een Petroleumkachel, een Wringerstander met standers voor 2 Tobben en 50 Gra- mofoonplaten. Borgweg 37. DIVERSEN een Kinderwagen. Beukema- straat 9, Hoogezand. te koop of te huur gevraagd door be). Echtp. ged. v. e. huis of een kl. Burgerhuls. Liefst met tuin. Br. onder no. 453 bureau dezes. o. kw. H.costuum kl. maat en Leren Motorjas en Broek. Statlonsweg 12, Hoogezand. een prima Stofzuiger. Sport- terreinstr. 109, Hoogezand wie helpt ons aan een Wo- ning of gedeelte van een Woning of Woonschult. Br. aan M. Ververda, Noord- bro«Iut<tntraat 65, Sapp«tr 17—18 duizend Stenen. W. A. Scholtenwea 7 of Een- drechuwig 8, Hoogezand

Het Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 4