IN DE BEKLAAGDENBAN* BURGERLIJKE STAND Offîciële Publîcaties. KUNST HET WERK IN DE TUIN. WAT GEEFT DE RADIO PREDIKBEURTEN Economische zitting Politierechter Groningen Simon S. te Muntendam verkocht horloges voor zijn zwager T. Hij trok er op uit en vertelde dat hij namena de Stichting van de Landbouw kwam, en verkocht dan deels ge- bruikte horloges voor f 22.50, f 30 en f 45 gulden. De betreffende horloges mogen echter niet meer kosten dan f 7.50, f 12.50 en f 17-50. In verband hiermede kwam S. voor de Tuchtrechter voor de Prij zen, die hem veroordeelde tôt f 300 boete. Hiertegen ging S. in hoger beroep, en stond dezer dagen voor de economische politierechter terecht. Op een vraag van de politierechter waarom hij in hoger beroep gegaan was antwoordde S. dat hij de opge- legde boete niet kon betalen. De officier was bereid de boete wat te verminderen, maar toch niet zoveel, dat S. haar kan betalen met hetgeen hij op de horloges heeft ver diend. Hij eiste f 200 boete. Nadat mr. Douwes zijn pleidooi had gehouden veroordeelde de politie rechter de verdachte tôt f 200 boete. NOG EEN KAPPER HEEFT EEN MIDDEL TEGEN KAALHOOFDIGHEID Medici staan er scèptisch tegenover De „wonderkapper" in Een staat volgens de verklaring van zijn Am- sterdamse collega Ch. L. Lens niet alleen met zijn vagrdigheid haarloze schedels te dwingen tôt nieuwe ai gifte vân' haar. Hij heeft, naar hij zeide, reeds dertig jaar geleden zijn méthode toege'past en vele glimmen- de schedels uitgerust met haren „gelijk golvende korenaren op een vruchtbare akker". Kapper Lens heeft ongeveer de- zelfde theorieën als zijn Drentse col lega. In détails is zijn behandeling iets anders- Hij onderzoekt de hoofd- huid met een vergrootglas en stelt dan zijn diagnose» In de meeste ge- vallen, ook bij seniele kaalhoofdig- heid, zo zegt hij, is genezing moge- lijk. Elke soort kaalheid eist een eigen behandeling. De hoornlaag op de schedelhuid wordt met een „ge- heim" haarwater (hoofdzakelijk ai- cohol) week gemaakt en gaat door de daaropvolgende massage afschilfe- ren. Dan is de huid week genoeg dat de haren hun weg naar buiten kun- nen vinden. Massage en bestraling en nog een ander ,,watertje" zorgen er voor, dat de haren ook de nodige groei-energie krijgen en de genezing is voltooid. De doktoren staan zeer scèptisch tegenover de uitvinders van haar- groeimiddelen. Het komt veel voor, dat mensen beweren hét middel ta hebben gevonden dat de kaalhoofdl gen in het bezit stelt van een nieuwe haardos. Meestal kunnen de midde- len de toets der wetenschap niet doorstaan. Veelal is kaalhoofdigheid een gevolg van de een of andere ziekte. En vaak komt in zulke ge vallen het haar spontaan terug na verloop van tijd. Dit zijn, aldus de medici, de gevallen waar de „uit-1 vinders" naam mee maken, doch de kaalheid, die een gevolg is van toe-| nemende ouderdom, de seniele en pre-seniele kaalheid is volgens de medici irreparabel. De Amsterdamse kapper zegt nochtans, dat hij successen heeft 'ge-| boekt en staaft deze bewering met een reeks attesten van mensen, die hij heeft geholpen. Eén van zijn te- genwoordige cliënten vertelde dat hij reeds merkt, dat zijn haar weer gaat groeien en dat zijn kaalheid niet het gevolg is van een ziekte. Kantongerecht Zuidbroek Vonnissen gewezen op 23 Febr.: J. S., Hoogezand f 25 b. of 10 d. h wegens het verkopen van bleekwa ter met een te laag chloorgehalte; M. M., Muntendam f 25 b. of 10 d h., wegens dronken op een fiets zit- ten; K. H., Hoogezand f 25 b. of 10 d. h., P. A., Muntendam f 7.50 b. of 3 d. h. wegens openb. dronkenschap; L. K-, Sappemeer f 15 b of 6 d. h., wegens dronken op een fiets zitten; M. v. d. A., Hoogezand, f 6 b. of 3 d. h. wegens overtreding van de vestigingswet; H. K-, Hoogezand, f 7.50 b. of 3 d. h. wegens zich, zittend op de fiets, door een auto laten voorttrekken; J. K., Westerbroek. f 7.50 b. of 3 d. h. wegens te kleine vis vervoeren; N v. H.. Kielwindeweer f 6 b. of 3 d.' h. en f 2.50 b. of 1 d. h. wegens overtreding van de arbeidswet; J, G., Muntendam. f 7.50 b. of 3 d. h. wegens het rijden met een auto zonder goed koplicht; H. O., Hoogezand f 5 b. of 2 d. h., wegens overtreding van de visserij- wet. L. V. en G. K., Zuidbroek f 5 b. of 2 d h., wegens het vervoeren van vrachten, zonder daartoe vergunning te hebben; E. M- L., Zuidbroek f 5 b. of 2 d. h., wegens overtreding van de winkel- sluitingswet; J v. d V., Zuidbroek en E. S., Kolham f 4 b. of 2 d. h., wegens fiet- sen in donker, zonder verlichting aan de fiets. Bioscoop Hoogezand Er staat deze week maar één film op het programma van onze bioscoop en dat is een avonturenfilm, die zich afspeelt in Amerika. Maar toch is dit een film naar de werkelijkheid: de vogelvrij verklaarde, Billy the Kid, is William Bonney, die in 1859 te New York werd geboren. De titel van de rolprent is „Vogel vrij Verklaard". Op jeugdige leeftijd beging hij een moord op iemand, die zijn moeder had beledigd, en daarmede was hij „vogelvrij verklaard". Hij zwierf door het land en leefde van de op- brengst van veediefstallen. Daarbij zat zijn pistool erg los in de holster. Wie Billy in de weg stond werd ge- troffen door zijn kogel. Toen hij op 21-jarige leeftijd stierf had hij 22 mannen van het leven beroofd. De regie van deze naar de werke lijkheid gemaakte avonturenfilm was in handen van Howard Hughes, die daarmee een gedurfde onderneming op zich nam, maar die in die. onder neming is geslaagd. De hoofdrollen in deze film wor- den vervuld door twee nieuwe ster- ren aan het Amerikaanse filmfirma- ment, Jane Russell en Jack Buetel. Zondagmiddag draait twee maal een andere film. Uitvoering Ned. Herv. Kerkkoor Onder leiding van de heer van der Glas Jr. gaf het Ned. Herv. Kerkkoor Woensdagavond voor donateurs een uitvoering in het Vonkgebouw. Er was een zeer afwisselend program ma, bestaande uit koorzang, een duet van de heer Bakker Overbeek en de heer B. Vegter, een pianosolo van de directeur en ten slotte een paar één- acters. Het eerste gedeelte van het programma bestond in het bijzonder uit gewijde muziek, later volgde meer wereldse liederen. Ook het Grônnens Laid van G. Teis ontbrak niet op het programma. Een viertal van de uitgevoerde nummers en een tweetal toespraken van ds. van der Meiden zijn onlangs opgenomen op gramophoonplaten en zullen aan onze jongens in Indonesië worden gezonden. DE TITEL „ERE-FRONT-CABARET" De Kilima Hawaiïans, die thans een tournée door ons land maken, hebben eerst een tournée van drie maanden door Skandinavië gemaakt. Daarna vertrokken zij naar Indone sië, waar zij werden benoemd tôt „Ere-Front-Cabaret", een onderschei- ding die nog niet aan artisten werd uitgereikt. JE MOET ER MAAR VAN HOUDEN! In Engeland bestaat de zgn. „Sim- plers Club", een vereniging, die zich vroeger ten doel stelde het verzame- len van planten, In de eerste plaats om na te gaan welke planten voor de verwerking tôt medicijn in aanmer- king kwamen, en verder welke plan ten eetbaar waren en hoe groot de voedingswaarde bedroeg. In het bij zonder legde men zich toe op het ne- men van proeven met heide-planten. De oorspronkelijke wetenschappe- lijke grond is echter verloren gegaan, en thans is het het doel der vereni ging geworden propaganda te maken voor het leven op voeding van rauwe planten. Op een onlangs gehouden vergade- ring aldus meldt de ,,Hampstead Highgate Express", werd het woord gevoerd door de 76-jarlge J. R. B. Branson, die een achtdaagse fiets- tocht heeft gemaakt van Londen naar Schotland, en in die tijd uitsluitend heeft geleefd van planten, die hij op het veld plukte. De' mens is een zelfzuchtig dier, dat heel veel voor zlchzelf eist, zei de heer Branson. Ik heb vastgesteld, dat het menseiyk lichaam in staat is gras te verteren. Waarom moeten wij dat kostelijk voedsel dan uit de tweede hand eten, in de vorm van melk, bo- ter, kaas of vlees? Spreker vertelde, dat hij zijn dis- tributlekaarten- had teruggegeven, met uitzondering van de suikerbon- nen, omdat hij een beetje suiker ge- bruikte om zijn grasmaalttjden wat smakelijker te maken. Bovendien ge- bruikt hij flesjes salade voor het klaarmaken van het gras. Na betoogd te hebben, dat wortel en bietenloof na een nacht in water te hebben gestaan een uitstekende groenteschotel kan opleveren, wees de heer Branson erop dat hij vergifti- ge bessen had gegeten, zonder dat ziekteverschijnselen zich voordeden. Het was zijn mening dat door het eten van gras en andere gewassen van het veld het natuurlijk weer- standsvermogen van het lichaam was versterkt. EEN RARE PROFESSOR! Hy was een aarts-opllchter. In samenwerking met de Rijks- vreemdelingendienst is de Arnhemse politie er in geslaagd een aartfl-op- lchter te Arnhem te ontmaskeren. Deze schijn-geleerde, R. B. genaamd, die zich „professor Roskam" pleegde te noemen, had zijn arbeidsterrein over geheel ons land. Daar hij geen andere bronnen van inkomsten had het door hem geleide z.g. internatio nale taleninsAtuut trok maar weinig cursisten leefde hij van oplichting, chantage en wat dies meer zfl. Zelf verklaarde hij tegenover de politie, dat hij na vier jaar gymnasium van allerlei studeerde, maar nergens be- haalde hij een academische graad of een ander bewijs van wetenschappe- lijke vorming. Zo zou hij twee jaar staatsrecht hebben gedaan, in 1926, 1927 en 1928 in Leiden in de Oosterse letteren heb ben gestudeerd, voorts in philosofie en waterstaatsrecht. Van 1931 tôt 1940 zou hij directeur van de Brug- school te Den Haag zijn geweest. In 1939 ging hij over tôt de Rooms-Ka- tholieke godsdienst. Hij probeerde een leerstoel aan de Nijmeegse universi- teit te krijgen. Dit is hem niet gelukt. In 1942 en daarna kreeg hij steun als een door de bezetters in vrijheid belemmerde intellectueel, maar te- zelfder tijd gaf hij les inRus- sisch aan de „Beauftragte des Reichs- kommissars" in de provincie Gelder- land en zijn staf. Hij noemde zich „professor". Fantastische prestaties heeft deze oplichter op zijn naam. Zo sprak hij voor een der omroepvereni- gingen (de Avro) eens een Nieuw- jaarswens uit in 17 verschillende ta- len. Geen taal ter wereld of „profes- sor Roskam" kende deze. Te goeder naam en faam bekend staande per- sonen zouden door hem bedrogen zijn. Vooral interesseerde hij zich zeer voor de zogenaamde verdrukten. Daaronder vielen na de bêvrijding niet alleen politieke delinquenten, maar ook Duitsers, die gaarne een ver- blijfsvergunning hadden, daar zjj an ders de grens over gingen. Ook toekomstige emigranten kon- den bij hem terecht. Hij adverteerde in vele bladen met zijn lessen, die hij gaf, met name in het Russisch en in het Spaans enz. om zijn slachtoffers vertrouwen in te boezemen vroeg hij algemene inlichtingenformulieren aan de ambassades, die iedereen kan krij gen, waarop hij dan van ailes invul- de. Niet alleen liet hij zich in con- TIENDUIZEND GTJLDEN j „VERDIEND" EN NU DE GEVANGEN1S IN De Rotterdamse rechtbank heefx de 24-jarige monteur H. S. en de 23- jarige varensgezel H. L. P. tôt 2 jaar en 0 maanden en de 26-jarige vuur- maker Ch. D. D. tôt twee jaar ge- vangenisstraf met aftrek van voor- arrest veroordeeld wegens diefstal. In de zomer van 1948 hadden zij in Roterdam-Zuid niet minder dan 23 inbraken gepleegd, hetgeen hun tien- duizenden guldens aan buit had op- geleverd. Winterbespulting van fruit- en boomkwekerijgewassen. Voor de winterbespuitingen van fruit- en boomkwekerijgewassen kan men een keus doen uit verschillende typen van bestrijdingsmiddelen: Vruchtboomcarbolineum (v.b.c.), kleurstoffen (DNC), of mengsels van deze laatste met teeroliën of andere oliën. De Plantenziektenk. Dienst ves- tigt er de aandacht op, dat deze mid- delen vrjjwel indezelfde mate werk- zaam zijn. Het gebruik is echter afhankelijk van bepaalde weersomstandigheden en ook van het ontwikkelingsstadium der te bestrijden insecten. Het komt er daarom op aan, een bepaald win- terbestrijdingsmiddel in de daarvoor geschikte période te verspuiten. Zo moet bijv. v.b.c. bij vorstvrij en tevens sneldrogend weer worden gespoten. Vooral, wanneer te laat in de namid- dag wordt gespoten, zullen de bomen niet meer voldoende kunnen opdrogen en bestaat er kans op beschadiging der knoppen. Ter voorkoming van knopbescha- diging dient men tijdig over te gaan op het gebruik van DNC-houdende en gecombineerde wint erspuitmiddelen. Deze middelen werken iets minder krachtig op de plantendelen in en worden daarom later aangewend, doch in ieder geval vôôr het opengaan der knoppen. Om voldoende effect van bespuitingen met DNC-bevattende middelen te verkrijgen, moet worden gespoten in een période, waarin de ge- middelde etmaaltemperatuur ca. 5° C. bedraagt en voorts bij niet te snel drogend weer. Bij een te vroeg be- spuiten met deze middelen (bijv. reeds in Februari) is vooral de wer- king tegen wintervlindereieren onvol- Een gedeelte van de reusachtige irrigatiewerken te Fresno, m de staat California, door deze irrigatiewerken worden millioenen liters waters op de omliggende boomgaarden gebracht, waardoor deze vruchtbaar worden PROGRAMMA R.O.N. Zondag 27 Februari: Ru Sevenhuysen, Leeuwen, piano GEVONDEN VOORWERPEN Gemeente Sappemeer Ter secretarie der gemeente -Sap pemeer zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwer- pen: Rose-blauw Kinderhandschoen- 18.15—18.4 viool; Ada va Composities va tje, Portemonnaie (inh. 3 radiozegels) Lex Van'Delden, O. van Hemel doende. - u« Slechts bij de bestrijding van spint tauti?K T6 len't nf6e hitnlln? in en wantsen kan men van de hierbo- schuldbekentenlssen of betaling in genoemde middelen geen gebruik goederen, als radlo's en dergelijke. Als rechtskundig raadsman trad deze 54-jarlge pseudo-professor op enj zo zullen er uit het dossier, dat een belangrijke omvang heeft, nog tal van andere voorbeelden te halen zijn. In de Caritas missie speelde hij een duistere roi. Thans is ht) opgesloten in het huis van bewaring te Arnhem, om te zij- ner tfld voor de officier'van justifie te worden geleid. De politie veronder- stelt, dat door de publicatie van de ontmaskering van deze aartsbedrieger nog tal van zaken aan het licht zul len komen. De ,,professor" werd ontmaskerd, omdat het een paar Duitsers zonder verblijfsvergurming teveel werd de grote bedragen, die hij voor zijndien- sten vroeg, te voldoen. Zij gaven hem aan bij de Rijksvreemdelingendlenst. BRAND IN DE NACHT Woensdagnacht is brand uitgebro- ken in het perceel Prinsenlaan 7 te Heemstede, waar de rijwielhersteller V. met zijn gezin woont. Men be- merkte een sterke rookontwikkeling en waarschuwde de brandweer. Deze bestreed het vuur met zes stralen, doch kon niet verhinderen, dat het huis en de inboedel verloren gingen. Wel konden de belendende huizen. die groot gevaar liepen, eveneens door het vuur te worden aange^ast, behouden blijven. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. maken en 1s men aangewezen op spé ciale minérale oliepreparaten of com- blnaties van minérale olie en kleur stoffen, welke aile op hetzelfde tijd- stip als de kleurstoffen verspoten; moeten worden. Deze preparaten ztjn In de handel verkrijgbaar. rood met' zwarte Want, Zakmes, bruin Kinderhandschoentje, Etui met Vulpen en Vulpotlood: VERKEERSF ATSOEN Woensdagavond om half elf liepen in de Commelistraat te Amsterdam twee bejaarde mannen op de rijweg. Het waren de 72-jarige H. W. en de even oude P. F„ beide ult Amster dam. Beiden werden van achteren aangereden door een donkerblauwe luxe-auto, die onmiddellijk na de aan- rijding de lichten doofde en doorreed. Beide mannen zijn in bewusteloze toestand met ernstige hersenschud- dingen naar het onze Lieve Vrouwe- gasthuis overgebracht. Later werd H. W. naar het Wilhelminagasthuis ver- voerd voor verdere verpleglng. P. F., die bovendien beide benen heeft ge- broken, bltjft in het Onze Lieve Vrou- wegasthuis. Jean Français; 18.4019.00 Spoi van vandaag (uitslagen en commet t&cir) Maandag 28 Februari: 18.15—18.3 Sportpraatje; 19.1519.30 De Ster van het Noorden. Dinsdag 1 Maart: 19.15-20.00 Frie programma. 19.15 Stimmen ut ît He telân; 19.30 Reportage ut xt Ljouwei ter Kunstcentrum ,,Prmsetun fan^ Symposion oer „Jolm fan G. Visser; 19.45 De husfrou op oer: As de joun komt. tekx ADVERTENTIE I.M. SAPPEMEER 17 t.m. 23 Febr. 1949 Geboren: Wubbechina Catharina, d. v- Wubbo Wever en Alida Geer-Aaltje Brands, Kiel-Windeweer. Windeweer; Hendrikje, d. v. Freerk Hartman en Martha Koops,, Kalkwijk; truida Freij, Hoogezand; Gérard, z v. Geert te Velde en Henderika Roel- fina Hogenberk; Christina, d. v. Eng- bert Blaauw en Gerritdiena Elder- man; Klaas, z. v. Johannes van der Meer en Annechie Bakema; Menso. z. v. Albert Wolthuis en Maria Poel- man, Hoogezand; Jan Gérard, z. v. Gérard Frederik Sprenger en Wilhel- mina Schomaker; Jacob Jan, z. v. Geert Buiter en Tetje Jakoba, Tep- per, Slochteren; Roelof Egbert, z. v. Aaldrik Stâbler en Ietskiena Mar- grietha Boddeveld. Ondertrouwd: Luit je Johannes El- zinga, 28 j., Sappemeer en Antje Penninga, 28 j., Dockum; Hilvert Huiting, 27 j., Sappemeer en Klaaske Adema, 27 j., Oldehove- Overleden: Anje Baas, 68 j., wed. v. Harm Kammer, overl. te Gron. HOOGEZAND 17 t.m. 23 Februari. Geboren: Willem, z. v. Garnit Borg- man en Hinderkien Steenhuis, Kiel- STEMMING voor de leden van de raad der gemeente Hoogezand-Sappemeer De burgemeesters van HOOGE ZAND en SAPPEMEER brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 28 Februari 1949, van des morgens acht uur tôt des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter ver- kiezing van de leden van de raad der gemeente Hoogezand-Sappemeer Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel 72, tweede lid, der kieswet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tôt de keuze mede te werken, zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd ter uit- oefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aan gewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplich ting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren zijn verlopen sedert een vroegere ver- oordeling van de schuldige wegens gelijke overtreding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste vijftien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht geves- tigd op: Artikel 128 van het wetboek van strpfrecht, luidende: Hij die opzette- lijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voor- schrift uitgeschreven verkiezing deel- neemt, wordt gestraft met gevange- nisstraf van ten hoogste een jaar. Artikel 150a der kieswet, luidende: Hij die bij eene verkiezing als ge- machtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten lxoogste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Hoogezand, 24 Februari 1949. Sappemeer, De burgemeesters voornoemd, H. DE WIT A. W. STRONKHORST, wnd. Ondertrouwd: Hendrik Boss, 26 j Hoogezand en Dina Smit, 24 j., Zuid broek; Johannes Mathijs Macelinus, 25 j., Hoogezand en Margaretha Maria Boer, 22 j., Wildervank. Overleden: Geert Alberts, 79 j., echtg. van Jantje Snijder, Hoogezand; Remmlna Zwaantje Wolthof, 66 j., echtg. van Willem Schreijer, Hooge zand; Jan Sloot, overl. te Groningen, 78 j., wed. van Roelfie Brans; Jan Meijer, 74 j., echtg. van Lubbertje Venema, Kiel-Windeweer; Jan Wil- helmus Grol, overl. te Groningen, 15 j., z. v. Petrus Cornelis Grol en Jan tje Timmerman, Hoogezand; Janna na ten Hovoe, 79 j., echtg. van Harm Slager, Kantens; Baukje van Popta, 63 j., echtg. van Pieter Klaas Wierin- ga, Hoogezand; Kornelia ten Boer, 78 j., wed. van Roelf Vos. ALS GIJ ERMEE OPSTAAT OF ERMEE NAAR BED GAAT... Rheumatische pijnen, knagend ei slopend voor en na, ondermynei langzaam maar zeker Uw hele geste. Blijf er toch niet mee doorlopen. - neem Uw maatregelen vôôr het t laat is- Doe eens een bloedzuiveren de kuur met Kruschen Salts. De aan sporende werking van Kruschen o_ Uw bloedzuiverende organen zal l een openbaring zijn, omdat ge 1 reeds na een betrekkelijk kort z: het regelmatig gebruik met blxjd verbazing een ander mens voel' jonger, vitaler, niet meer dat stram me envrij van pijn. Vraa: Kruschen bij Uw Apotheker of Dro gist. SLOCHTEREN 17 t.m. Geboren: Wilemina, 23 Februari. d. v. R. van UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN DIE IN DIENSTBETREKKING ZIJN De burgemeesters van HOOGE ZAND en SAPPEMEER herinneren personen bij wie, en bestuurders van bijzondere ondernemingen en instel- lingen, waarbij personen, die de leef tijd van drie en twintig jaren heb ben bereikt, in dienstbetrekking zijn: dat zij, Volgens art. 55 der kieswet, verplicht zijn te zorgen, voor zover niet bij algemene maatregel van be- stuur vrijstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tôt een te houden stemming mede te werken, gedurende ten minste twee achtereénvolgende uren, tussen acht uur des voormiddags en vijf uur des namiddags, daartoe gelegenheid vinde; dat zij volgens art. 56 van genoem de wet, voor zover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaat- sen, verplicht zijn te zorgen, dat ln het arbeidslokaal en, zo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslo kaal, gedurende twee werkdagen vôôr, en op de tôt stemming bepaal de tijd op een zichtbare wijze is op- gehangen een door hen of van hun- nentwege ondertekende lijst, de twee achtereenvolgende uren, bo- venbedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk; dat, volgens art- 151 der kieswet, overtreding van bovenstaande voor- schriften wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Bij komnklijk besluit van 27 Mei 1929 (staatsblad nr. 265), gewijzigd bij koninklijk besluit van 13 Augus- tus 1930 (staatsblad nr. 363>, is ln verband met het vorenstaande be paald, dat vrijstelling wordt ver leend aan de in artikel 55 der kies wet bedoelde personen en bestuur ders van bijzondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde per sonen, welke uit hoofde van die dienstbetrekking op de dag der stemming tussen de in vermeld ar tikel genoemde tijdstippen niet ge durende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de gemeente, waar zij bevoegd zijn aan de stemming deel te nemen, of in een aangren- zende gemeente. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. 56 der kieswet bedoeld, zijn ter gemeente- secretarie verkrijgbaar. Sa0p0pgemenedr; 24 Februari 1949' De burgemeesters voornoemd, H. DE WIT A. W. STRONKHORST, wnd. KIEZERSLIJST Burgemeester en Wethouders van SLOCHTEREN brengen ter openba re kennis, dat de kiezerslijst, aahwij- zende de inwoners, die tôt het kie- zen van leden van de tweede kamer der staten-generaal van de provinci ale staten en van de gemeenteraad bevoegd zijn, van 23 Februari tôt en met 16 Maart a.s. op de secretarie dezèr gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd en, tegen be taling der kosten, stemdistrictsge- wijze, in uittreksel, verkrijgbaar is gesteld. Tôt en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij ons collège verbe- tering der lijst te vragen, op grond, dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt of al dan niet voor enige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij vol- macht te stemmen. Slochteren, 23 Februari 1949 Burgemeester en Wethouders voorn., O. J. SCHERPHUIS De Secretaris: GARRELTS DE GASKRAAN STOND OPEN Gisterennacht is de 47-jarige tele- foniste F. J. R. Kniep, te Rotterdam wonende, door gasverstikking om het| leven gekomen. De buren, die een gaslucht bemerkten, gingen in haar woning kijken en zagen de gaskraan open staan. De vrouw was bewuste- loos en bleek bij aankomst in het Bergwegziekenhuis reeds overleden.' kens. der Schuur en G. Perdon, Harkstede; Koop, z. v. J. Zijl en L. A. Slijm, Schildwolde; Aal je, d. v. P. Woldhek en J. Blik, Kolham; Gebbinus Lup- bertus, z. v. H. J. Sienot en H. Kol- hek, Slochteren; Anje, d. v. D. J. F. Pijnlng en K. Veentjer, Hélium; Roel- fina Henderieka, d. v. J. Boddeus en N. A. Plieger, Schildwolde. Ondertrouwd: S. Broeksema, 29 j. en H. H. Woltjer, 23 j., b. v. Hark stede. ZUIDBROEK 17 t m. 23 Februari- Geiboren Beno Franciscus Anne, z. v. Oomko Roosje en Ietje Ludolphie; Harmke Trientje, d. v. Herman Hin- drik Kleefman en Auke Folkersma; Adolf, z. v. Jacobus Dekens en Nies- sijn Schuur. Ondertrouwd: Hendrik Boss, 26 j., won. te Hoogezand en Dina Smit, 24 j., Zuidbroek. Getrouwd: Marten Wichert Alons, 28 j., Haarlem en Trijntje Freerktje Blaauw, 23 j., Zuidbroek; Geert Teu- ben, 25 j., Sappemeer en Elisabeth Bos, 23 j., Zuidbroek. Overleden: Fokke van der Wijk, 91 j., wedn. van Anje Zuidema; Al bert Spaan, 58 j., echtg. van Martje Ruiter. VEENDAM 16 t.m. 22 Febr. 1949 Geboren: Jannie, d. v. J. Tielman en W. Klunder; Annechien, d. v. F E. Boerhave en L. Alberts, Onstwed de; Jantje, d. v. S. Witting en S. Doddema; Jan, z. v. T. Jager en H. Merema; Cornelia Elisabeth Maria, d. v. D. H. Visscher en E. M. Rek- veld; Albert André, z. v. M. Krijs- man en M. L. v. d- V-oet: Pieterke, d. v. P. Lemain en J. Haaijer. Ondertrouwd: G. de Jong, 32 j. en R. Bruinewoud, 33'i.. b. v. Veendam: J. de Vries, 25 j. en A. Veldman, 25 j., b. v. Veendam: M. A. Klein, 30 j. en A. T. Aardema. 21 i.. b. v. Veen dam: B. Lukkien. 31 i.. Muntendam en G. Hazelhoff, 21 j., Veendam; H. Everhardus, 35 j., Nw. Pekela en S. M. Kruze, Veendam. Getrouwd: H. Zuidema, Zuidbroek en J. Panjer, Veendam. Overleden: Pieterke Bouwland, 64 j., vr. v. H. Suk; H. A. Veldhuis, 15 j., overl. te Termunten; G. C. F. Poulie, 79 j., wed. v. V. J. A. Wil- voor morgen Zondag NED. HERV. KERK Sappemeer: 10 u. ds. Meijer Drees. Hoogezand: 7 u. ds. v. d. Meiden- Westerbroek: 10 u. dr. P. Gla (Jeugdviering extra coE.); 11.15 u Zondagsschool. Kropswolde: 10 u. ds. Mondt. Kielwindeweer: 2.30 u. ds. Meije Drees- Na dienst samenk. Hdma ten enz. Zuidbroek: 10 u. ds. Bloem. Noordbroek: Geen dienst. Engelbert: 10 u- mej. Brouwer. Middelbert: 10 u. ds. Veenstra. Muntendam: 9.30 u. ds. Havemar 3 u. ds- Haveman. Veendam: 10 u. ds. Witteveen. Kolham: 9.30 u. ds. Huisman. Slochteren: 10 en 7 u. ds- Vermeer. Schaaphok: 10 u. ev. Jumelet. Froombos: 7 u. ev. Jumelet. Harkstede: 2.30 u. ds- v. Hoogstratei bed. H. doop; 7 u. Contactavond b Lageland. Schildwolde: 9-30 u. ds. Hulstijn. Hélium: 9.30 u. ds. Politiek. Siddeburen: 2 u. ds. Huisman. OverscliUd: 9.30 u. ds. Beijer. Tjuchem: 9.30 u. ev. Velthuijsen __NED. HERV. KERK (Ev.) Sappemeer: 10 en 7 u. ev- Pruysen. Noordbroek: 3 u. ev. Bergmans. Stootshorn: 10 u. ev. Bergmans. DOOPSGEZ. GEM. Sappemeer: 10 u- ds. Kosters. Veendam: 10 u. ds. Onnes. GEREF. KERK Sappemeer: 9.30 u. Leesdienst; 4.3C u. ds. W. Tom, afscheid. Martenshoek: 9.30 u. ds. Tom af scheid; 2.30 u. ds. Klapwijk. Tjuchem: 9-30 en 2.45 u. ds. Boersma Schildwolde: 10 en 3 u. ds. Streef- kerk v. Oldebroek. Siddeburen: 9.30 Dienst; 2.30 ds. Ha- zenberg. GEREF. KERK (Art. 31) Sappemeer: 9.30 en 4.30 u. ds. Jon- geling. Harkstede: 9.30 en 2.30 u. ds- den Ouden. Overschild: 9 en 2.30 u. ds. Houtman. Schildwolde: 9.30 en 2-30 u. ds. v. Dijk BAPT. GEM. Hoogezand: 10 en 4 u. de hr. Wie- ringa van Foxhol. Foxhol: 10 u. de hr. Zuidersma; 7 u. ds. Vegter. Muntendam: 9.30 en 4 u. ds. Hekhuls 7-30 u. Jongeliedenverg. VÎIIJE EV. KERK Veendam: 10 en 4.30 u. ds. de Zeeuw ALG. EV. GEM. Veendam: 10 en 5 u. ds. J. Brouwer. LEGER DES HEILS Hoogezand: 10 en 7.30 u. Envoy F. Kremer (resp. HeiUgingsdienst en Verlossingssamenk. VER. v. VRIJZ. HERV. Muntendam (Hôtel „De Munte"): 7 u. ds. v. W

Het Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 3