De ECHT0ENOTE VAN DE MINISTER G. J. MULDER Gemenfd Sportnieuws En Gqos En Détail Tlaberi yaed ç/,Mee,d BLlBCOKSSBlfTX Primula's bloeipode Primula's Dat fô toch maaq. je ADQES, t (Vorvolg plaots«H|k nl«uw») SLOCHTEREN PREDÎKBEURTEN NOORDBROEK TECHNIEK EN TACTIEK BII HET VOETBALSPEL Veilingvereniginq H.S. Veemarkt Groningen Vereniginqsmededelinqen VOOQ ALLE SOCQTEN WzQFlVAREN Met Dan Uw Punten bij M U L D E R besteed 11 1 SAPPEMEER(Oost) Woldendorp's Kruideniersbedrijf Hoofdstr. 30, Hoogezand. f 1 25 OERANIUMS - 0.75 BEGONIA's -0 50 Voor weinig geld vullen wl] Uw ledige Balcjes vers ult de kwekerij Bloemisterij Johs. v. d. Berg Winkelhoek 4 4 1 HOOGEZAND werd hlj monteur voor het plaatsen Vrljdagavond kwam ln de Am- van machines, en heeft zodanige op- bachtsschool de ouders van leerlin- drachten ook in het buitenland ver- gen bijeen. Na een openingswoord richt. In 1914 werd hy chef van de van de directeur van de school, de bankwerkery van de fabriek, welke heer Hoek, nam de gymnastiek- in 1933 naar Westerbroek werd over- leraaT, de heer H. Baas het woord. geplaatst- Thans gaat de heer Wes- De problemen van de jeugd treden sels de werf met pensioen verlaten. momenteel sterk op de voorgrond, aldus de spr. en dat is van belang, omdat de jeugd is ontspoord. De heer Baas vToeg zich af of de jeugd inderdaad zoveel slechter is dan vroeger, en constateerde dat er altijd een aantal ontspoorden ge- weest zijn, maar dat dit aantal gro- ter is geworden. De oorzaak daarvan zijn de omstandigheden waaronder wij leven; we leven om zo te zeggen op een vulcaan, die ieder moment kan uitbarsten. Een andere oorzaak is hét feit, dat de jeugd sterk op de voorgrond is geschoven, ook al voor de oorlog, en in het byzonder is een der oorzaken de economische crisis, die de wereld tussen de beide we- reldoorlogen heeft geteisterd. De toen heersende massale werkloos- heid heeft een funeste invloed op ons volk gehad. Veel ouders hebben hun kinderen de ellende willen besparen. Zij heb ben de jeugd te veel willen laten ge- nieten, waardoor de gezinsopbouw veel heeft geleden. Bij de bevrijding bleek de losban- digheid van ons volk. Het toenemend drankmisbruik is een betreurens- waardig verschijnsel. Maar naast deze ontspoorde jeugd is er ook een gelukkige jeugd, opge- groeid in een goed gezinsverband. Het is de taak van ons ouderen aldus de spr. de jeugd op te voe- den. Niet de jeugd zelf is verant- woordelijk voor haar opvoeding; zij wil genieten en is zich niet bewust van de strijd, die later gevoerd zal moeten worden. Ouders en opvoe- ders zijn verantwoordelijk voor een goede opvoeding van de jeugd. -In dat opzicht bestaat er een sterke band tussen huis en school. De volgende spreker was de direc teur, de heer Hoek. Deze wees er op, dat we, indien we een fout bij de jeugd ontdekken, de kern daarvan moeten opsporen, en dan de midde- len moeten bepalen, welke nodig zijn voor de bestrijding. Een ernsti- ge fout zijn de slechte en goedkope beeldromans. Maar de meeste men- sen hebben nu eenmaal geen geld om goede boeken te kopen. Daarom heeft een der leraren, de heer Stassen zich bereid verklaard een schoolbibliotheek in te iichten. De heer Hoek verzocht ieder, die boe ken beschikbaar had, deze aan de school te willen geven. Vqrder stel- de hij voor, dat iedere leerling twee cent per week voor de bibliotheek zou betalen. Sprekende over het jeugdpro- bleem, zei de heer Hoek, dat de jeugd het vroeger veel harder heeft gehad. De opleiding van de tegçn- woordige jeugd tôt haar taak in de samenleving geschied zodanig, dat zij om zo te zeggen de kost voor het kauwen heeft. Hij achtte sinds 1946 een verbete- ring in de ontsporing van de jeugd merkbaar. Hij wees ten slotte op de Zaterdagavond zal het vaste per- soneel van het bedrijf de jubilaris en familie een feestavond aanbieden KOLHAM Onze plaatsgenoot de heer A. Scholtens slaagde aan de Ryks Land- bouwwinterschool te Veendam voor het eindexamen. HARKSTEDE In een vergadering van de ouders van leerlingen van de o.l.a., alhier, werd het woord gevoerd door de heer Antsema, hoofd van de B.L.O. school te Appingedam, die sprak over moeilyk lerende kinde ren, en die een film vertoonde. In de plaats van de bestuursleden, de heren M. Bloemendaal en A. Siek- mans, werden gekozen de heren K. Perdon en K. Heringa. In plaats van de heer A. v. Dijken werd tôt lid van de Floralia-commissie gekozen de heer M. W. L. Penterman. LAGELAND In tegenstelling met het aan- vankeljjk bericht vernemen wij thans dat de opbrengst van de bazar van „De Breinaald" niet ten dele, doch geheel ten goede komt aan de Stichting Beatrixoord. Vrijdagmiddag vond de offici- euze overdracht plaats van de bij de fa. Bikkers en Zn. te Rotterdam ge- bouwde autobrandspuit. Op uitnodi- ging van het Gemeentebestuur wa- ren daartoe in de raadszaal aanwe- zig, de raad, de heer Gommello, In specteur Rijksbrandweerinspectie, Brandweercommandanten uit de om- liggende gemeenten en de gemeen- telijke brandweerploegen. De burge- meester sprak hier een kort woord waarin hij de nieuwe spuit bij het personeel ten zeerste aanbeval. In de haven werd de spuit aan een krachtproef onderworpen. De auto is zeer modem uitgerust en biedt een afgesloten zitplaats voor de chauf feur en zeven manschappen, terwijl aile onderdelen in laden en kasten zijn opgeborgen en door deuren af gesloten. De straalpijpen zijn op ver- schillende wij zen geconstrueerd o.m. kan hier een watergordijn mee wor den gelegd. Aan het slot van de ver- schillende proeven werden zes slan- gen aangesloten waarbij bleek dat de watertoevoer nog ruim voldoende was. Hierna begaf men zich naar hôtel het Hoogehuis waar door ver- schillende sprekers het woord werd gevoerd. De heer Gommello was zeer tevre- den en vol lof over de nieuwe aan- winst. Hij wees o.m. op het grote be lang voor de Braiidwaarborg My. en meende dat het geven van subsidies aan de gemeentebesturen door deze Maatschappijen verantwoord is. (De Onder linge Brandwaarborg My. Duurswold heeft enige jaren geleden deze subsidie ingetrokken). Hierna werd nog gesproken do.or belangrijke taak van de school by de ,je heer Maas, vertegenwoordiger van opvoeding van de jeugd. de fa. Bikkers, de heer Landman Vervolgens was er voor de ouders bestuurslid van de Brandwaarborg gelegenheid het werk van de leerlin gen van de school te bezichtigen. FOXHAM Zaterdagavond hield de voet- balvereniging FVV haar tweede teestavond in het café Poelman, welke evenzeer geslaagd is als de eerste. Wederom werd medewerkjng verleend door de toneelvereniging „Foxhol" en door de heer Poelman. FOXHOL Maandag hield Drs. Fob. I. Brouwer in het café Stam een lezing met lichtbeelden voor de Dorpsver- eniging „Foxhol". Plm. 60 personen volgden met aandacht de inleiding van de heer Brouwer. Naar aanleiding van deze lezing zal 21 Mei o.l.v. de heer Brouwer een excursie worden gehouden op het Foxholstermeer. WESTERBROEK Zaterdag a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de heer Gerhardus Wessels, wonende aan de Nevelslaan, in dienst trad van de N.V. E. J. Smit Zoon's Scheepswerven. Hij begon zijn dienst als bankwerker in de ma- chinefabriek te Hoogezand. Later voor Goede Vrijdag NED. HERV. KERK Sappemeer: 7.30 u. ds. Meijer Drees (Avondmaalsviering) Hoogezand: 7 u. ds. v. d. Meiden. H.A. Westerbroek: 7 u. dr. Glas, Avond- maalsbediening. Noordbroek: 7 u. Heilig Avondmaal. Muntendam: 7 u. Bediening van het H.A. Slochteren: 7 u. ds. Vermeer H.A. Schaaphok: 7 u. Diengt te Slochteren Froombosch: 7 u. Dienst te Slochteren Kolham: 7.30 u. ds. Huisman H.A. Harkstede: 2.30 u. ds. van Hoogstra- ten H.A. Schildwolde: 7 u. ds. Hulstijn. H.A. Hélium: 7 u. ds. Politiek. H.A. Siddeburen: 7.30 u. ev. Velthuijsen. Overschild: 7 u. ds. Plaggemars van Gronirigen. H.A. Tjuchem: Geen dienst. NED. HERV. KERK (Ev.) Sappemeer: 7.30 u. ds. v. Nieukçr- ken v. Groningen (Viering H A.) DOOPSGEZ. GEM. Sappemeer: 7 u. ds. Kosters. H.A. Veendam: 7 u. ds. Onnes. H.A. GEREF. KERK Sappemeer: 7.30 u. ds. R. Ypma van Groningen. Martenshoek: 7.30 u. ds- Klapwtfk. Tjuchem: 6.45 u. ds. Boersma. Schildwolde: 7 u. ds. Koopmans. Siddeburen: 7.30 u. ds. Hazenberg. GEREF. KERK (Art. 31) Sappemeer: 7.30 u. ds. Jongeliftg. Harkstede: 7 u. ds. den Ouden. Overschild: 7 u. ds. Houtman. Schildwolde: 7 u. ds. v. DUk. BAPTISTEN GEM. Muntendam: 7.30 u. ds. Hekhuis. Hoogezand: 7.30 u. de hr. Wieringa. VRIJE EV. KERK Veendam: 7 u. ds. de Zeeuw. ALG. EV. GEM. Veendam: 7.30 u. ds. Brouwer. LEGER DES HEILS Hoogezand: 8 u. Lijdensoverdenking H. Koop, Tjuchem; 7. T. Roiema, Schildwolde; 0. T. Poort, Tjuchem SIDDEBUREN Mej. A. Wijchman en de heeT P. Tuinema, alhier, slaagden te Gro ningen voor het Gezellen Diploma Kapper. De Oranjevereniging besloot ln haar gehouden jaarvergadering op 30 April a.s. door de plaatseiyke muziekverenigingen een rondgang door het dorp te doen houden ter wijl op 7 Juni een programma zal worden opgesteld met o.m. kinder- spelen en een muzikale rondgang. De heren J. Brouwer en J. Smith werden als bestuursleden herkozen. Onder de naam „Draagt Elkaar door Liefde" is te Stootshorn een vrouwenvereniging opgericht. De vergaderingen zullen gehouden wor den in het Evangelisatiegebouw, al- daar. ZUIDBROEK Door mej. de wed. H. Blik werd onderhands verkocht aan de heer H. J. Nieboer, Poeltje, een behuizing waarin twee woningen met erf en land groot 45.7 aren, gelegen Achter de Wal. Koopprijs geheim. In „Ons Gebouw" werd een vergadering gehouden van de plaat- selyke onthouders organisaties. Be- sloten werd de a.s. Blauwe Week- actie gezamenlijk te voeren en ook in de toekomst zoveel mogelijk sa- men te werken. MUNTENDAM In het hôtel „De Munte" gaf de [jonge gymnastiekvereniging D.O.K. van de Middenweg te Veendam een uitvoering o.l.v. de heer Berg. In de promotie- en degradatiewed- strijden van de le klasse distr. V heeft elk der deelnemende clubs door de uitslagen van Zondag nu 1 punt behaald, en de doelgemiddel- den zijn precies gelijk. De uitslagen waren: AchillesZwartemeer 2—2, EmmenLSC 22. Maandag a.s. spelen Zwartemeer Emmen en LSCAchilles. In de promotie- en degradatiewed- strijden een klasse lager heeft FW het eerste succès behaald, en wel een 21 overwinning op Musselka- naal. Eext verloor met 14 van Veelerveen. FWMusselkanaal 21. Van het spel ging niet" veel bekoring uit voor het talrijke publiek, hetgeen een ge- volg was van het feit, dat de zenu- wen de spelers parten speelden. FVV won de toss, en koos om tegen de wind in te spelen, waardoor Mus selkanaal met een krachtig offensief kon openen. De verdediging bleef echter baas, en het eerste succès kwam aan de andere kant, waar Veen voor het eerste doelpunt zorg- de. Nogmaals deed Musselkanaal hef- tige pogingen om gelijk te maken, Op initiatief van de voetbalvereni- spelregel had een wyziging van het ging „Hoogezand" en met medewex- systeem tengevolge. king van de verenigingen HSQ JP» - Spr. wil geen -=•*- pi systeem Mij. Harkstede, de heer Joh. v. Tim- meren, commandant van de gemeen- telijke brandweer en de burgemees- ter. Het ligt in de bedoeling de oude spuit van Slochteren over te plaat sen naar Siddeburen, terwijl 4e oude spuit van Siddeburen buiten dienst zal worden gesteld. SCHILDWOLDE De Gymnastiekvereniging S.G.V- organiseerde Zaterdagavond onder- linge turnwedstrijden in Hôtel Wijchgelsheim. Na een openings woord door de heer G. H. Drese, voorzitter van SGV, waarin hy in het bijzonder welkom heette de jury, bestaande uit de heren Arends van Groningen, Baas van Hoogezand Sappemeer en Rengers van Schild wolde, werd met de wedstrijden, waaraan door ongeveer 40 turners en turnsters werd deelgenomen, een aanvang gemaakt. De uitslagen zul len worden bekend gemaakt op de onderlinge feestavond op 7 Mei a.s. De A.R. Kiesvereniging verga- derde o.l.v. de heer Beeftink in de lokalen achter de Geref. Kerk. De definitieve candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing werd als volgt opgesteld: 1. J. Fokkens, Siddeburen; 2. J. J. Doornbos J.Ezn., Schildwolde; 3. F. Spakman, Schild wolde; 4. T. Tamminga, Harkstede; 5. H. Venhuizen, Overschild; 6. H. FW was Woensdagavond in het hô tel Faber een bijeenkomst belegd, waarin het woord werd gevoerd door de bekende radiospreker Ir. van Emmenes. In het kort sprrken wij reeds over deze lezing in ons vorig nummer. Ir. van Emmenes begon met te wij zen op het grote belang van de techniek, welke slechts verkregen kan worden door veel en goede trat- ning. Daarvoor is in de eerste plaats nodig een goede trainer en ambitie bij de spelers om intensief te trai- nen. En aan dat laatste ontbreekt helaas nogal eens ietsDoor in- tensieve training moet de baltech- niek worden opgevoerd; de spelers moeten met twee benen leren voet- ballen, terwijl training bovendien van belang is voor de lichamelijke conditie. Spr. achtte het wenselyk dat spelers van één elftal gezamen lijk trainen. Tactiek Met techniek alleen komt men er echter niet; er is ook tactiek nodig. Naast het werk van de spieren moet het verstand gebruikt worden. Het is mede de taak van de trainer het tactisch inzicht op te voeren. Ve<fel spelen draagt daartoe bij, en ook het bespreken van de gespeelde wed strijden en het lezen van boeken op dat gebied. Niet alleen dat iedere speler een eigen tactiek moet hebben is er ook een ploegtactiek noodzakelijk. Men moet volgens een bepaald systeem spelen. De wijziging van de buiten- aanbevelen. Er zijn vele goede systemen. Persoonlijk is hy voor- stander van stopper-spil, dat hij in tegenstelling met de mening van verschillende anderen niet moeilij- ker vindt dan andere systemen, wel- licht zelfs gemakkelijker. Na de pauze besprak Ir. van Em menes actuele voetbalproblemen, terwijl er voor de belangstellenden gelegenheid was tôt het stellen van vragen. Kunst- en Amusementsagenda Woensdag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 u. „Het Lokkende Leven". Vrijdag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 u. „Mil- lionnair in Nood". Maandag 11 April 1949 Kaskomkommers 1 f 120127: Idem 2 f 105—107; Idem 3 f 91; Plat- glaskomkommers 1 f 8392; Idem 2 f 6576 per 100 stuks. Kroten 1 f 12; Prei 1 f 8.70—9.20; Spinazie f 3343; Witlof 1 f 36—39; Idem 2 f 1416 per 100 kg. Kropsla 1 f 15.90—16.70; Idem 2 f 9.9010.90 per 100 krop. Rabarber f 2627; Radijs f 9—»12 per 100 bos. DISTRIBUTIEDIENST VEENDAM De kantoren van de distributie- dienst te Veendam, Muntendam, Meeden, Wildervank, Oude- en Nieuwe Pekela en Onstwedde zijn op Vrijdag 15 en Zaterdag 16 April voor het publiek gesloten. FEUILLETON 66) Toen ik haar de volgende dag mijn naam noemde, keek ze mij lang aan. Daarop ging ze 'n paar couran- ten zoeken en liet mij lezen. Tôt mijn niet geringe verwondering kreeg ik twee berichten te zien. Het ene be- helsde het bericht van het overlijden van mijn oom en het andere bevatte een oproeping van de erfgenaam Hans von Schiicking!" De verteller hield even op. Eén der dames vroeg toen op levendige toon: „En wie was de dame, die zulk een grote indruk op u had gemaakt?" „Nu, ik geloof, geen onbescheiden- heid te begaan, als ik haar naam noem. De dame was een der meest gevierde zangéressen van de Metro- politan-Opera te New York. Ze heet Hilde Diiren. Ze schijnt een Oosten- rijkse te zijn." „Hilde Dûren, ja, ik heb in een blad over haar gelezen. Amerika is enthousiast over haar. Vreemd, dat er geen foto bij dat artikel stond.- Toen zei Hans von Schûcking: „Daar schiet mij iets te binnen. Toen ik in de werkkamer van mijn overleden oom het portret van mijn zo tragisch omgekomen tante zag, dacht ik een ogenblik, de zangeres Hilde Dûren te zien." „Werkelijk?" „Ja, de beide dames moeten wel heel sterk op elkander geleken heb-' ben. Mijn tante moet een zeer knap- pe dame geweest zijn." „Ach, wat is dat intéressant!" zei een der dames. En een ander merkte op: „Wéér een boeiende geschiedenis, mijnheer Von Schûcking, die u ons thans verteld hebt!" En een derde betoogde: „U kon heel goed een roman schrijven over ailes, wat u beleefd hebt!" „Daar bedank ik voor!" weerde hij lachend af. „Ik ben blij, dat ik mijn Amerikaanse „roman"-periode achter mû heb, dames. De belangstelling voor avonturenromans heb ik geheel verloren." „En welke catégorie romans be- wondert u thans?" vroeg Evelyne von Briese coquet, terwûl ze tegen hem knipoogde: „Liefdesromans mis- schien?" Hans von Schûcking schudde het hoofd en vond niet dadeliik het juis- te antwoord. In dit ogenblik drong iemand door de groep dames op de spreker toe. Toen begon de dansmu- ziek weer te spelen. De meeste da mes verlieten Hans von Schûcking nu. Hij zag een slank persoon tegen- over zich verschijnen, Het was Peter Pringsheim. ..Mijnheer Von Schûcking, mag ik u iets vragen?" De stem klonk hard en bijna drei- gend. Hans von Schûcking knikte. „Hoe heette de zangeres van de Metropolitan-Opera?" Von Schûcking antwoordde enigs- zins verbaasd: „Hilde Dûren." „En van welke opvallende gelijke- nis sprak u?" Toen bemerkte hij Evelyne von Briese in de onmiddellyke nabijheid. Hij had haar deze avond nog niet opgemerkt. Hij schrok, wendde zich tôt Von Schûcking en zei kortaf: „Ik dank u." Toen wendde hij zich om. Snel verdween hy tussen de ande re gasten. Hans von Schûcking keek hem verwonderd na en vroeg Evelyne, wie hy was. Hii bemerkte niet, hoe bleek ze plotseling geworden was- Slechts met grote inspanning kon ze zich goed houden. Ze antwoordde met moeite: „Hy heet Pringsheim en is eige- naar van de bekende grote staalfa- brieken. Hy is wat zonderling." „Hy had ogen, waarmee hy door my heen scheen te kiiken." „Hy is uw buurman," zei een der andere dames. „Hi1 heeft weinig om- gang. Er wordt gefluisterd, dat hy.." De dame hield eensklaps op. Evelyne zei toen zachtjes: „Het heet, dat hy heimeiyk om- gang had met uw overleden tante Hilde. Of het waar is? Zijn gedrag was in ieder geval zeer eigenaardig. Dat weten de dames wel Van verschillende zfjden werden Evelyne's woorden, zii het dan ook met zwakke gebaren, bevestigd. Spoedig ging het gesprek op ande re onderwerpen over. Maar Hans von Schûcking dacht nog geruime tyd na over Pringsheim, die hem zo drel- gend aangezien had en die zich zo plotseling weer van hem verwyderd had. (Wordt vervolgd) •venwel zonder te ilagen. Toen FVV na de rust de wind mee kreeg vielen de Foxholsters krach tig aan, maar aanvankeliik zondeT succès. Imbos schoot voor open doel naast. Ten slotte zette uit een corner Brugge goed voor, waarna Veen voor het tweede doelpunt zorgde. De gas ten zetten nu ailes op ailes, en kee- per Scheper van FVV kreeg het hard te verduren. Het duurde echter tôt 4 min. voor het einde voordat de gasten hun moeite beloond zagen. Er ontwikkelde zich nog een tçllo strijd, maar de stand veranderdc niet meer. Voor de wedstryd bood de voor zitter van FW, de heer Schoollapd, aan de voorzitter van Musselkanaal bloemen aan. Verdere uitslagen: Res. 2e klasse: Neptunia 2—FW 2 2—2 Bekerwedstrijden Groep G: BatoZuidbroek 14; NoordbroekEenrum 41. Groep H: LoppersumMunten dam 02. Groep I: WesterbroekVeendam 1—3. Groep K: ThosHoogezand 15. Afd. Groningen van de K.N.V.B. Promotie en degradatie: 2B: Zuidbroek 3—NOVO 2 6—0; 2C: Kwiek 2Kielwindeweer 04. Competltie: Afd. II. 1B: Veendam 4—HSC 3 (beslissingswedstrijd) 21. Junior es: Afd. H. Al: Hoogezand—HSC 3—0 A4: Nieuw BuinenZuidbroek 02. A6: HSC 2—HSC 3 6—0. B2: FVV— Veendam 07: ZuidbroekHSC 04 SiddeburenHSC 3 01. HANDBAL In de Distr. le klasse kon HCG het niet bolwerken tegen WIK. De Sap- pemeersters wonnen deze uitwed- strijd met 58. Verdere uitslagen: Res. le kl. SVH 2Olympia 2 2—7; Inst. Hommes— GHC 5—3. Afd. Groningen le kl.: HCWHS 5—14. BEDRIJFSVOETBAL Uitslagen: EricaDaimond 01; BSMOBC 1—2; DEG—NIV 2—3; HEBBroerken (Scheepsw.) 34. Programma Zaterdag 16 April: DEG-terrein: 2 uur BSM III KVC (J. Westerbaan); 3.45 uur OBÇ- Beukema (Joh. Duzink); H.S.-terrefh: 2 uur AtlantaWAS (A. Woldhek); 4 uur BroerkenCartona (W. Hart- man). In verband met NederlandFrank- rijk worden er voor Zaterdag 23 April geen wedstrijden vastgesteld. Mededeling. Boeren, tuinders en hun personeel van HoogezandSap pemeer willen trachten een bedryfs- voetbalvereniging op te richten. Voorlopige aanmeldingen schrifte- lijk of mondeling bij: J. A. Bos, Ach- terdiep 73, Sappemeer en R. A. Meijer,' Meint Veningastraat 15, Hoo gezand. DR, MALAN NAAR NEDERLAND Naar wij vernemen heeft de ml- nister-presldent van Zuid-Afrika, Dr. Malan, het voornemen, na zyn verblijf in Londen een niet-officiëel bezoek aan Nederland te brengen. SUBSIDIE POOTAARDAPPELEN Het Bedryfschap voor Zaaizaad en Pootgoed maakt in aansluiting op voorgaande publicaties bekend, dat het heeft besloten de tegemoetko- ming aan telers van pootaardappelen vast te stellen op: f 7.50 per 100 kg voor klasse A; 1 6.per 100 kg voor klasse A.B.; f 3.per 100 kg voor klasse B; f 1.50 per 100 kg voor klas se C. Deze tegemoetkoming wordt alleen gegeven over de hoeveelheden die een teler per ras en klasse minder dan 8.000 kg, per ha heeft la ten plomberen van de daartoe aan- gewezen exportrassen. EEN GEVAARLIJKE PLEK? Op dezelfde plek op de Boulevard St. Michel te Parijs, waar onlangs een auto verongelukte, hetgeen aan drie personen het leven kostte, is in de nacht van Zaterdag op Zondag opnieuw een auto verongelukt. Slachtoffer was thans een Nederlan- der, de 36-jarige Utrechtenaar A. A. J. van Gpaandonk. Hy werd ernstig gewond. Dinsdag 12 April 1949 Kalf- en melkkoeien f 725—825, f 600—675, f 450—575; kalfvaarzen f 575650, f 375450; vroegm koeien f 500—575, f 400—475; Vare koeien f 500—550, f 375—400; Kalveren en pinken f 130—380; Weideschapen f 75—85, f 55—70; Vette lammeren f 4858; Biggen f 5565, f 3850. Overzicht Veemarkt De markt was ruim voorzien, doch er waren weinig kalfkoeien van de beste kwaliteit. Hiervoor bestond goede kooplust en vooral voor die soorten, welke voor de export in aanmerking kwamen, voorzien van de vereiste papieren, brachten boven de notering op. Overigens had de kalf- en melkveehandel een kalm verloop met vrijwel onveranderde prijzen. Voor het guste vee alsmede zomerkalvende koeien was de be langstelling groot. Dit vee werd vlug en tegen zeer hoge prijzen geruimd. De veehoudery centrale nam een groot aantal kalveren en tegen de honderd runderen over. Door de bond van zwartbont-fokkers werd een aantal volbloed stieren te koop aangeboden. Hoewel deze dieren nog wel enige belangstelling trok- ken, bleef toch de verkoop ver be- neden de verwachting. De wolvee- handel had in verband met een kleine aanvoer een pryshoudend verloop. De biggen noteerden bij grote aanvoer en langzame handel iets lager. In de paarden verliep de handel zeer langzaam en in de slachtpaarden zeer slecht. GYMN. EN ATHL. VER. H.-S. In verband met de grote toeloop is de uitvoering van Zaterdag 30 April recdi geheel uitverkocht, Zoals ult een advertentle in dit nummer blij lit, zjjn vanaf heden kaarten voor Vry- dagavond verkrygbaar by mevr. Ho- vingSchiltkamp. In uw eigen be lang wordt u aangeraden vroegtydig voor kaarten te zorgen, aangezien ook deze aanvrage zeer groot is. Bestelde kaarten voor de Zater dagavond moeten voor 20 April zijn afgehaald evenals de belasting-kaar- ten voor de donateurs. Het bestuur VOETBALVER. H. S. C. Wedstrydprogramma voor Zondag 17 April 1949. HSC IDe Volewijckers 1 2 30 uur Opstelling HSC 1: P. Hofkamp, H. Blyham, F. Olthof, H. Schut, J. Fik, A. Reinders, D. Eleveld, B. Pool, F. Wubbeling, T. Kuitse, H. Hellinga. Res.: J. Schomaker, R. Tempel. Jeugd wedstrijden op Maandag 18 April 1949. Het volgende programma is hier voor vastgesteld; A3: HSC 3—Velocitas 4 9.30 uur Scheidsrechter J. Uildriks. Leider: H. Barelds. B4: HSC 3—Velocitas 3 10.30 qur Scheidsrechter K. Schluckebir. Leider C. Dijkstra. A2: HSC 2—Velocitas 3 11.30 uur Scheidsrechter W. Schut. Leider T. Bakema. B4: HSC 2—Velocitas 2 2.15 uur Scheidsrechter J. Uildriks. Leider C. Dijkstra. B2: HSC—Velocitas 1 3.15 uur Scheidsrechter K. Schluckebir. Leider T. Bakema. Al: HSC—Velocitas 2 4.15 uur Scheidsrechter W. Schut. Leider Joh. C. Lakenvelt. Opstellingen: A HSC 1: E. Luiken, C. Huizing, W. Schut (aanv.), H. J. Smit, T. Zwaneveld, H. Kolhek, C. Wever, J. Schuur, J. v. d. Meer, H. Huizing, J. Smedes. Res.; T. van Dam, S. Seip, G. Riemeyer. Leider Joh. C. Laken velt. A HSC 2: A. Hamminga (aanv.), A. Overmars, T. van Dam, H. Water- mulder, G. Riemeyer, H. Brink, S. Seip, A. Remkes, R. Knip, J. Ploeger Res.: A. Jager, B. Kooi. Leider T. Bakema. A HSC 3: E, Niemeyer, K. Silius, J. Lahpor, A. Jager, B. Kooi (aanv.), T. Waker, A. Blaauw, J. Rensema, J. de Graaf, G. de Wit, G. v. d. Laan. Res.: P. Frans. Leider H. Barelds. B HSC 1: D. Hulsebos, J. Tepper, A. Bakema, H. Bijlsma, T. Werke- ma (aanv.), G. Westman, A. Blijham, E. Leutscher, M. Hendriks, S. Klok, J. Akkerman. Res.: A. Luikinga, A. Ottens. Leider T. Bakema. B HSC 2: E. Poelma, H. E. Hui zing, W. Porringa, J. Oosterwijk (aanv.), W. Eggens, Jimmy Smid, Andries Blaauw, M. Ploeger, H. Bruins, E. Penning, J. Kamphuis. Res.: S. Hakkeling, H. Dykhuis. Lei der C. Dijkstra. B HSC 3: H. Thoma (aanv.), E. Stuut, L. Lukje, G. Prijt, J. Moesker, K. Rijkens, P. Spakman, Ch. Boss, W. Akkerman. K. Koers, L. v. d. Schoot. Res.: P. Wiendels, N. Wold. Leider C. Dykstra. I Wij kunnen U aanbieden: 0 OVERHEMDEN met 2 boorden en met vaste boord. ZELFBINDERS, geheel nieuwe collectie. HOEDEN in licht- en donkergrijs, bruin, blauw en zwart, ranaf f 9.66. 9 PETTEN een enorme sortering. FANTASIE-SOKKEN, in wol, katoen en Fil d'écosse keuze als v.d. oorlog. 0 TWEED-JASSEN, verschillende kleuren vanaf f 55.—. REOENJASSEN, linnen op gumml f 25.10 (17 punten). Zware kwaliteit f 35.75, f 36.10 z. pnt. FANTASIE-PANTALONS 15 punten. PLLJSFOUR-COSTUMES van 6 tôt 18 jaar. 9 HEREN-SLIPOVERS het nieuwste, 9 p. Ook ln BRETELS, SpKOPHOUDERS, DASSPELDEN, MANCHET-KNOPEN steeds volop keuze. bij J^AAt om woordjo meospretwn Sperciebonen L. blik 93 et. Doperwten L. blik vanaf 85 et. Worteltjes, Andijvie enz. Tomatenpurée, Soepgroenten, Gedr. Groenten. PERKBEPLANTING 15 cent per etuk

Het Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 2