De ECHT6EIS0TE PLAATSELIJK NIEUWS BURGERLIJKE STAND Begin en eindig de dag met IVOROL SPORT PREDIKBEURTEN Verenigingsmededelïngen KUNST-EN^~ AMUSEMENTSAGENDA Veiling vereniging H.S. ROB DE AVONTURIER DISTRIBUTIENIEUWS SAPPEMEE» Bij de politle la aangifte gedaan van de diefstal van lood, enlge we- ken geleden bij de gafabriek te Sap- pemeer. Donderdagavond vergadeïde de N.C.V.B. in het hôtel Groeneveld h. d. Veiling. Spreker was de heer H. W. Barends uit Groningen over „Het zicbt op onze Paden". Dinsdagmiddag had in de Mid- denstraat een aanryding plaats tus- aen een luxe auto en een paard en wagen geladen met bloemen, afkom- etig uit Veendam. Het paard werd aan een der poten gewond, en moest door een veearts behandeld worden. Auto en wagen werden beschadigd- Door de Geref. Kerk (Art. 31) is beroepen ds. H. J. Meyerink van Drogeham. HOOGEZAND-SAPPEMEER De Postduivenvereniging „De Luchtstormers" hield een wedvlueht vanaf Deventer (afstand 110 km. Er dongen 240 duiven mede. De uitslag luidt: 1, 4, 15 H. Seif; 2, 6, 16, 23, 24, 27, 39, 40, 44 T. Smit; 3, 17, 25 A. Loorbach; 5, 7, 26, 33, 46 G. Velthuis; 8, 37, 45 J. Blaauw; 9. 14, 30, 47 L. de Haan; 10, 29 A F. Hayer; 11 D. Woelinga; 12, 20, 42 J. Woldring; 13 A. Holtrup; 18, 41 A- Pietersen; 19, 35 D. Woltman; 21 R. Klazema; 22, 36, 38 R. de Vries; 28 M. H. Bulder; 31, 32 H. Scheen; 34 H. Pruis; 43 H. v. Duinen; 48 P- v. d. Veen. Snelheid eerst aangekomen duii 1600.9 meter per min.; snelheid als 48 aangekomen duif 1295.48 m per min. Poule aangew. duif No. 3 Ringno. 981355. Afd. Jeugd: 1, 2, 4 A. Koeneman; 3, 12 J. Siebring; 5, 6, 8, 10, 13 E. Bakema; 7 F. Hopster; 9, 14 R. Kort- holt; 16 S. v. d. Laan. Van de jeugd- afdeling waren 74 vogels in concours- Donderdagavond werd in „De Regenboog" een propaganda-avond gehouden door de Ned. Ver. v. Die- renbescherming, waarvoor grote be- langstelling bestond. De heer Hui- zinga, dierenarts te Hoogezand sprak over het onderwerp „Dierenbescher- ming op de Boerderij" en Mevr. v. d. Meiden hield een causerie getiteld „Het dier in ons gezin". Verder ver- leenden medewerking een dames- kwartet en Mej. R. Plinsinga. Er werd een afd. H.-S. van ge- noemde vereniging opgericht, waar voor nog 9 aanmeldingen tôt lid ter vergadering binnenkwamen, zodat de afd. ruim 100 leden telt. Het bestuur bestaat uit de vol- gende leden: de dames H. Lamein, F. Siebenga en H. Oosting en de he- ren G. D. Bosveld, K. Huizinga, R. J. Poortman en W. Westerhof. Teneinde misverstand te ver- mijden wijzen wij er op, dat dit weekeinde de jongerenuitvoering verband houdende met het 13e lus- Veritas Atl. Vaart Ice Class III en voorzien van een 450 p.k- Bolpes meren gekoztn de heer D. J. van Dijken terwijl de heer J, Noordman werd herkozen. SCHILDWOLDE Maandagavond gaf de Chr. yeroana nouaenae mer net ioe Qp tg voeren) welke speciaal voor trum van H.-S. plaats vindt. E rraiorror-. Vioîri îc crpcphrpvpri. en week later is de receptie en 2 avond- uitvoeringen. HOOGEZAND Dinsdagavond vergaderde de supportersvereniging „Hoogezand" o.l.v. de heer J. Boit in het hôtel „De Nieuwe Brug". Er werd een overzicht gegeven over de prestaties van de voetbalver. „Hoogezand" in het afgelopen seizoen. Men toonde zich tevreden, maar niet voldaan. Het aantal leden van de suppor tersvereniging bleek constant te zijn gebleven, terwijl de financiën ge- zond zijn. Daar een kleine hoeveelheid loten van „Hoogezand" nog niet aan de man gebracht was, besloot men, ge- zien de korte termijn waarop de trekking zal plaats vinden, te trgçh- ten deze te plaatsen. Het is de laatste tijd enige ma- len voorgekomen, dat jongens heÇ- ben gevoetbald op het H.-S.-terrein aan de Verlengde Hoofdstraat, zon- der dat zij daarvoor toestemming hadden. Dit is ten strengste verbo- den, mede in verband met de over- belasting van het veld. De politie zal er op toezien, dat aan dit verbod de hand wordt ge houden, en zal bij overtredlng pro- ces-verbaal oprnaken. In de nacht van Dinsdag op Woensdag werd wasgoed ontvreemd bij de Fam. Hekert, wonende aan de Hoofdstraat. De bewoners hadden verzuimd dit wasgoed 's nachts bin- nen te halen. Onder leiding van ds. P. Klap- wijk had Donderdagavond in de Geref- Kerk te Martenshoek de jaar- vergadering plaats van de Evangeli- satie Jongens- en Meisjesclubs. De avond werd gevuld met tableau, voordrachten en samenspraken, ter wijl de heer Boelens een film ver- toonde. In een in het hôtel Faber ge houden bijeenkomst van het perso- neel van de Scheepswerf N.V. E. J. Smit Zn„ met hun dames, heeft de heer G. Wessels, na een dienst- periode van 50 jaar, afscheid geno men. De Directeur, Ir. J. R. Smit schetste de historié van het bedrijf motor, waarmede het^schipyeen snel-j Zangvereniging „Looft den Heer", alhier, directeur de heer Noordhula van Siddeburen, een uitvoering in de lokalen achter de Geref. Kerk, on der leiding van de heer H. G. Kleefs- man. Ter afwisseling werden opge- voerd „Bie Teupke op kraomveside" en „Potje«dam in opstand". De afd. „Duurswold" der Ned. Vereniging „E.H.B.O." hield Woens- dagavond haar jaarvergadering in café Spanninga, alhier. Na voorle- zing der jaarverslagen en afhande- ling van enkele huishoudelijke aan- gelegenheden hield dr. Kok van Slochteren een lezing over: „Inwen- dige verwondingen". SIDDEBUREN J Ds. Lindenburg van Nijbroek heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente, alhier, bedankt. Paasmaandag gaf de Reciteer- vereniging „Helpende Kracht", in samenwerking met het Mannenkoor „De Verenigde Zangers", een ge- slaagde uitvoering in de voile zaal van het Gebouw v. Chr. Belangen, alhier. De leiding berustte bij de heer Velthuijsen, Evangelist te Tjuchen* ZUIDBROEK Ds. Joh. P. van Mullem, vroeger predikant der Ned. Herv. Gem. al hier, thans predikant te Edam heeft een beroep van de Ver. v. Vrijz. Her- vormden te Rotterdam aangenomen. MITNTENDAM Uitslagen postduiven-wedvlucht vanaf Deventer (110 km) „De Zwa- luw" 1, 24 E. Hut; 2, 19 L. Steinfel- ler; 3, 14, 25, 29 M. Jager; 4, 10 H. Abee; 5, 6, 7 J. Tonkens; 8 E. Wljs- „Vriendenkring": 1, 19, 33 Sj. B 2, 11 R. Grofsmid; 3, 10 R- v. Dij 4, 28 E. de Vries; 5, 17, 30 F. Bouw- meester; 6, 20 Prins; 7, 8, 12, 18 de Vries; 9, 13 Gebr. Meijer. De Centr. Ver. voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel had een ver gadering belegd in het café Bosscher met als spreker de heer N. A. van der Hoven uit Utrecht over het on derwerp „Waarom Organisatie". Ee- sloten werd tôt de oprichting van een platselijke vereniging. Het be stuur bestaat uit de heren E. R. Baas, Zuidbroek; J. Boiten, H. Holtjer en A. Drenth, allen Muntendam. De muziekvereniging „Elad" gaf een uitvoering in de Bapt. Kerk. Naast muziek en zang behelsde het [programma enige toneelstukjes. De leiding was bij Ds. Hekhuis. In haar woning viel Mevr. Jo- hannes in de kelder. Bij het onder- zoek te Groningen stelde men vast, dat haar elleboog was gekneusd. In het hôtel „De Munte" gaf de _o„Stem des Volks" een uitvoering. Feestdag in één der zalen een revue Naast zang bevatte het programma - twee toneelstukjes: „Het Scheepje'1 en „Als papa de vlag strijkt". Met de aànleg van een klinker- weg in het Loeg is men begonnen In verband met de uitvoering va^ deze werkzaamheden is het verkee^ naar Zuidbroek tijdielijk via Tripscompagnie. De afd. Muntendam van de heid kan halen van 10% mijl. Het vaartuig is voorzien van 2 masten met 3 tons laadbomen, 2 Bo- dewes' hyslieren met 10/15 pk. mo: toren, Bodewes' ankerlier met 10/13 pk. motor op de bak. De hutten aile gebouwd op het achterschip zijn voorzien van centr. Verw., even- als het fornuis met oliestookinrich- ting, warm en koud str. water en electr. licht. Het schip heeft een radio-telefonie-inrichting, richting- zoeker en zeer grote schynwerper. Na de proefvaart werd het schip door een der heren v- d. Werff aan de Finse opdrachtgevers overgeflra- gen. Woensdag werd met m.s- „Ap- pingedam", gebouwd door de N.V. E. J. Smit Zoon's scheepswerven, alhier, voor rekening van de heer P. van Leeuwen Boomkamp te Am sterdam te water gelaten. Het schip, gebouwd onder Lloyds Register, heeft de volgende afmetin- gen: lengte over ailes 61.15 m en breedte 9.30 m. Er zal een 550 p.k- Sulzer-motor worden ingebouwd. Verder krijgt het schip stalen lui ken, twee masten, electr.-hydr. stuurinstallatie, electr. licht, centrale verwarming en fornuis, beide met oliestookinrichtmg. Op de werf is de kiel gelegd voor een coaster van 800 ton te bouwen voor rekening van de Holl. Stoom- boot Mij. te Amsterdam. ENGELBERT In het café Tuinema had een buitengewone vergadering plaats van de Landbouwvereniging, waarin werd gesproken door een vertegen- woordiger van de V.B.B. over de \verplichte pensioenverzekering van landbouwers. In het café De Groot werd de jaarvergadering gehouden van de pl. afd. van de Bond v. Staatspension- nering. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat de inkom- sten hadden bedragen f 380.63 en de uitgaven f 187.35 (batig saldo f 193.28). De voorzitter, de heer A. van Assen werd herbenoemd. KOLHAM Een biljartwedstrijd, gehouden in het café Patje, tussen „Scheeps- bouw" van Martenshoek en „Doe je Best" van Kolham eindigde in een oVerwinning van laatstgenoemde club met 251 tegen 219 punten. Hier- door werd „Doe je Best" winnaar van de gezamenlijk beschikbaar ge- stelde tak. SLOCHTEREN Het ligt in de bedoeling van de Algemene Vereniging, alhier, op 5 Mei ter gelegenheid van de Nat- deze gelegenheid is geschreven, en die vol komische scènes is. Leden van de Zang- en Toneelver. zullen mede werking verlenen. Nadere publica- ties volgen. Woensdag werd, op initiatief van de „Werkgroep Slochteren" op het bedrijf vàn de heer D. K. Smit te Hélium, een demonstratie gehou- N.V. Bouwkas Noord Ned. Gem. heeft thans 25 leden, door wie in 1948 f 8159.06 werd gespaard. Gebouwd werd een winkelpand door de heer L. Veld. Het bestuur van de afd. is als volgt samengesteld: G. Groenon- daal (voorz.); H. W. Mohlmann (secr.-penn.) en J. Loots, A. Tanja, De Kieskring Slochteren van de B Boiten en H. P. Mulder. Voor 1949 den met een half- en volautoma tische aardappelpootmachine. Van de zij de der landbouwers bestond voor deze demonstratie grote belangsiel- ling terwijl de bereikte resultaten zeer bevredigend waren. C.H.U. vergaderde Donderdagavond onder leiding van de wnd- voorzit ter de heer J. Swarts, in het Hooge- huis. Na bespreking der candidaten werd de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteradsverkiezing als volgt sa mengesteld: 1. F. Boerma, Tjucherii; 2 H. Doombos, Schildwolde; 3. J. Perdok, Hélium; 4. K- Bouwman, Kolham; 5. J. Stalman, Siddeburen; 6. E. Doornbos, Hélium; 7. E. J. Zandt, Overschild; 8. J. Tamminga, Slochteren; 9. P. G. Schepel, Hélium; 10. Tj. Ritsema, Overschild. Bij de bestuursverkiezing werd in de va- cature Mr. v. d. Hoop van Slochteren als voorzitter gekozen de heer J. Swarts te Slochteren, en resp. als secr, en penningm. de heren J. Groe neveld te Schildwolde en K. Bouw man te Kolham. De Hervormde School hield Woensdagavond een ledenvergade- ring in de school. Na een openings- woord van de secretaris Ds. S. P. Vermeer volgden de jaarverslagen die allen van een goed schooljaar getuigden. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature Joh. v. Tim- is vergunning voor de bouw van 5 woningen verkregen; wegens gebrek aan bouwterrein zal echter slechts één gebouwd worden en wel voor de heer L. v. d. Veen te Borgercompag- nie. Het Gemeentebestuur verneemt dat de begroting voor het jaar 1949 werd goedgekeurd. Tôt opzichter bij de aanleg van weg en riolering is door de gemeen te Muntendam benoemd de heer C. Bakker van Wildervank. De Begr. Vereniging „Helpt Elkander" hield haar algem. jaarver. in het café v. d. Laan. Uit de ver- slagen bleek, dat de vereniging 770 leden telt, dat er in 1948 28 begra- fenissen plaats hadden en dat in- komsten en uitgaven resp. bedroe- gen f 3405.53 en f 2949.87 (batig sal do f 455.66). Na een 27-jarig dienstverband en bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd heeft de heer H. v. d. Wijk afscheid genomen. Het aftredend be- stuurslid, de heer F. Pronk werd herkozen. onbetwist de beste tandpasta- - Verkrijgbaar in ail, welvoorziene zakea. In «en druk bezocht® huishou delijke vergadering van de P.v.d.A. is de groslijst voor de komende ver- kiezingen vastgesteld, Deze' luidt: J. Loots, A. Holtjer, P. Jager, J. S. Gruben, Dijkstra, O. v. d. Wljk, H. Prummel, J. R .Groenewoud, H. Hesse, A. HutBakker, A. Water- mulder, J. Jager, W. Bieze, H. Bak ker, C. W. Wjjsbeek en Tj. Duit. EEN DODE BIJ AANRIJDING Gistermiddag om één uur wilde op de Waldechpyrmontkade te Den Haag de 24-jarige wielrijdster E. J. B. M. tussen een stilstaand motorrij- wiel en een rijdende tram van lijn 10 passeren. Zij raakte tussen tram en motorrijwiel bekneld en kwam te vallen. Ze kreeg een schedelbasis- fractuur en werd naar het zieken- huis aan de Zuidwal overgebracht, waar zy by aankomst overleden bleek te zyn. KIND UIT HET RAAM GEVALLEN Eergisterenmiddag is het twee- jarige meisje J. Wallhaus uit Rotter dam van de derde verdieping op straat gevallen. Het kind had over- eind gestaan in haar bedje, dat vlak bij het raam stond. Toen de moeder, uit vrees voor ongelukken, het kind wilde weghalen, verloor zy haar evenwicht. Beiden vielen tegen het raam, dat openschoot. Het kind viel. By aankomst in het ziekenhuis bleek het reeds overleden te zyn. DAMMEN Uitslagen onderlinge wedstryden damclub „Houdt Stand" Hoogezand- Sappemeer: J. PlukkerR. Douma 20; J. Kuipers—J. Westman 20; G. Lam- mersL. v. Bon 20; R. A. Jong- manK. Snitjer 20; K. v. Bon J. v. d. Let 02; H. W. Kuipers—1 R. Buurke 02; B. HartmanR. E. Visser 02; H. JongmanH. Gooiert 11; J. PotP. Tilman 20; A. La-, geman—J. Hulsebos 02; B. Kre- merE. Westman 20; J. SmitJ. W- Noorman 1—1; H. K. Looyenga— A. Zantinga 20; J. PlukkerL. v. Bon 2—0; H. GooyertR. Douma 2—0. voor morgen Zondag 24 April NED. HERV. KERK Sappemeer: 10 u. ds. Meyer Drees. Hoogezand: 10 u. ds. v. d. Meiden. Westerbroek: 10 u. dr. Glas; 11.15 u. Zondagsschool. Kropswolde: 7 u. ds. van Hoogstra- ten. Kielwindeweer: 10.30 u. ds. Veenstra Zuidbroek: 10 u. ds. Keuning. Noordbroek: 10 u. ds. Strating. Engelbert: 10 u. mej. Brouwer. Middelbert: 7.30 u. ds. Veenstra. Muntendam: 3 u. ds. v. Nieukerken v. Groningen. Veendam: 10 u. dr. Gravemeijer. Kolham: 9.30 u. ds. Huisman. Slochteren: 10 u. ev. Jumelet. Schaaphok: 2.30 u. Ouderling Swarts Froombos: 7 u. ev. Jumelet. Harkstede: 9.30 u. ds. v. Hoogstra- ten. Bed. H. Doop; 11 u. Jeugd- dienst; 7 u. contactavond Lageland •Schildwolde:-9.30 u. ds. HuiStijn. - Hélium: 9.30 u. ds. Politiek. Siddeburen: 7 u. ds- Hulstyn. Overschild: 9.30 u. de hr. Koppen v. Groningen; 2 u. ds. Hulstijn. Tjuchem: 9.30 u. ev. Velthuysen. NED. HERV. KERK (Ev.) Sappemeer: 10 u. ev. Pruysen; 430 u. ev. Jumelet v- Froombos. Stootshorn: 10 u. de heer Weerts v. Wagenborgen. Noordbroek: 3 U- de hr. Veldhuysen v. Tjuchem. DOOPSGEZ. GEM. Sappemeer: 5 u. ds. Kosters. Veendam: 10 u. ds. Bremer v. Gro ningen. GEREF. KERK Sappemeer: 9.30 u. dr. v. d. Zanden, Groningen; 5 u. ds. Hlapwyk. Martenshoek: 9.30 u. leesdienst; 4.30 u. dr. v. d. Zanden, Groningen. Tjuchem: 9.30 en 2.45 u. ds. Boersma Schildwolde: 10 en 3 u. dienst. Siddeburen: 9 en 2.30 ds. Hazenberg GEREF. KERK (Art. 31) Sappemeer: 9.30 en 4.30 u- dienst Harkstede: 9.30 en 2.30 u. dienst. Overschild: 9 en 2.30 u. ds. Houtman Voorber. H.A. Schildwolde: 9.30 en 2.30 u. ds. v. Dyk. BAPT. GEM. Hoogezand: 10 en 4 u. stud. De Boer v. Utrecht. Foxhol: 10 en 4 u. de hr. Ploeger. Muntendam: 9.30 en 4 u. ds. Hekhuis 7.30 u. Jongelieden verg. VRIJE EV. KERK Veendam: 9.30 en 4-30 u. ds. de Zeeuw. LEGER DES HEILS Hoogezand: 10 u. Heiligingsdienst; 7.30 u. Verlossingssamenk. o.l.v. Kapte. Hassoldt. HOOGEZAND-SAPPEMEER 14 t.m. 20 April 1949 Geboren: Aeilko, z, v. Roelof Kliphuis en Geertje Lambeck, Sap pemeer; Sapke, d. v. Simon Blaauw en Antje Moesker, Zuidbroek; Wik- tor, z. v. Johannes Watermulder en Nadja Houdensnik, Sappemeer; Ber- tus, z. v. Lammert Stryk en Jantien Aaldrikje Kraster, Kalkwijk; Martha Anna Wilhelmina, d. v. Fokko van der Span en Jantien Woltjer, Sap pemeer; Adriaan, z. v. Emo Hoving en Grietje Akkerman, Hoogezand, Georgius Winardus, z. v. Willeicus Georgius Mulder en Martha Saphia van den Berg, Sappemeer; Herman- nus Frederikus Paschalis, z. v. Da- niël Nicolaas Nagengast en Ebeltje Walker, Hoogezand; Anna Maria Barbara, d. v. Bernardus Wilbrink en Catharina Jantina Boelens, Sap-, pemeer; Steffen, z. v. Albert Mars en Annechien Kors, Kiel-Windeweer-, Jan Cornelis Harm, z. v. Klaas Olt- hof en Jantina Sieberdina de Vries, Zuidbroek. Ondertrouwd: Hendrik Brinks, 24 j., Sappemeer en Alida Fokkina van Dam, 23 j., Slochteren; Jan Korne- lis Brink, 28 j., Hoogezand-Sappe- meer en Annechina Hamminga, 25 j., Wildervank; Johannes Albertus Ge orgius Steenhuis, 23 j., Martenshoek en Maria Catharina Nieland, 27 j., Kiel-Windeweer; Engelke Antons, 23 j., Delfzyl en Anna Roelina Mulder, 22 j., Kiel-Windeweer; Albert Pot, 26 j., Hoogezand-Sappemeer en Mar- chien Egberdina Popken, 23 j., An- loo. Getrouwd: Anne Kinds, 27 j., Kiel- Windeweer en Klaasina Pots, 22 j., Foxham. Overleden: Grietje Heeres, 82 j., wed. v. Geert de Vries; Jantje van Sloten, 84 j., overl. te Groningen wed. v. Bar end Doornbusch; Janke Kracht, 81 j., won. te Groningen, wed. v. Jan Schokker; Catharina Rensema, 77 j., echtg. v. Roelf Blaauw, Sappemeer; Harm Wiltens, VOETBALVER. „H. S. C." Wedstrijdprogramma voor Zondag 24 April 1949 Lauwerkrans: HSC 3—Froombosch Aanv. 2 uur Legpenning: HSC 4—Zuidbroek 4 10.30 uur Juniores: A6: HSC 3—Hoogezand 2 9 uur terrein Gasfabriek. B4: HSC 3—Siddeburen 10 uur terrein Gasfabriek. Onstellingen: HSC 3: A. Hiddinga, J. Pruisman, R. Tooms, J. de Haan, Jan Schut, H. Gischler, H. van Biessum, H. Vegter, J. Pronk, J. Smittenberg, J. Boots- man (aanv.) Res.: R. Kliphuis. HSC 4: P. Landman (aanv.), K. de Haan, W. Meijer, P. Lubs, L. J. Kort- holt, L. de Ruiter, Joh. Pot, F. de Groot, G. Watermulder, G. Hekert, J. v. d. Laan. Res.: G. Schneider, T., Zwaneveld, J. v. d. Meer. A6: HSC 3: E. Niemeyer, K. Silli- us, J. Lahpor, A. Jager, B. Kool (aanv.l, T. Waker, G. v. d. Laan, G. de Wit, J. de Graaf, J. Rensema, A. Blaauw. Res.: M. Hindriks, T. Wer-j kema. Leider: Joh. C. Lakenvelt. B4: HSC 3: H. Thoma (aanv.), E. Stuut. L. Lukje, G. Prijt, J. Moesker, K. Riikens, P- Snakman, Ch. Ross, K. Akkerman, K. Koers, L. v. Schoot. Res.: P. Wiendels, S. Hakke- ling. Leider J. Helmens. GYMN. EN ATHL, VER. H.-S. Zondag 24 April repetitie van 10 tôt 1 uur bij Faber, deel I der revue, met aile daarin voorkomende costu mes. Heden Zaterdag geen les in de Turnhal, evenals de hele volgende week. De eerste lessen zullen dan worden gegeven op Dinsdag 3 Mei a.s. Het Bestuur R.K. VOETBALVER. „KWIEK" Morgen Zondag aanvang 4 uur: Nieuw Buinen 4Kwiek 2. A. Wilbrink, B. Bulder, G. Scheen, A. Mulder, J. Koeneman, H. Haver- kort, H. Stokkel, L. Galdermans, L. Mulder, J. Bakker, P. Drent. Res.: W. v. Hoeven, H. Scholtens, L. Boek- holt. Vertrek per Gado om 13.30 uur vanaf Gado garage. Precies! Het .bestuur rekent niet op opzeg- gingenl! D. O. S. Attentle! De les voor Dames B begint Mandag a.s. om kwart voor zeven. Voor de Dames Sen. om half acht. Dit geldt alleen voor Maandag 25 April. Hedenmiddag 5 uur athletiek trai- ning op H-S. veld. 82 j., echtg. v. Maria Wilhelmina Lubbers, Sappemeer; Douwe de Boer, 73 j., won. te Ooststellingwerf Geert Streuper, 68 j., won. te W-in- schoten; Alje Jacob Krol, 80 j., wed. v. Trientje Noordewier. SLOCHTEREN 14 t.m. 20 April 1949 Geboren: Derk, z. v. G. Andelbeek en G. Wollinga, Kolham; Jan, z. v- J. Noordman en J. van Huis, Schar- mer; Antje, d. v. H. Schuur en T. E. Keizer, Schildwolde; Jan, z. v. H- Bos en J. Zonderman, Harkstede; Aaffien, d. v. W. Haan en W. Slym, Schildwolde; Heike Gerhardus, z. v. T. H. Tjabringa en A. Stalman, Slochteren. Ondertrouwd: J. Venema, 26 J., Emmeloord en L. S. Schutter, 26 j., Overschild; H. Schoonbeek, 25 "j., Loppersum en W. Ritsema, 20 j., Slochteren; H. van Timmeren, 41 J. en M. Noord, 46 j., b. v. Harkstede. Getrouwd: E. Wierenga, 20 j., Noordbroek en R. Wildeboer, 19 j-, Hélium; H. Mooibroek, 22 j., Spijk en J. Haan, 26 j., Hélium; J. Hazen- hoek, 26 j. en S. Krijgsveld, 27 j., b. v. Kolham. MUNTENDAM 14 t.m. 20 April 1949 Geboren: Jan, z. v. B. de Jonge en J. Zuidema. Ondertrouwd: H. J. Jansingh, 28 j., Winschoten en G. de Boer, 25 j., Muntendam. VEENDAM 13 t.m, 19 April 1949 Geboren: Lodewiek, z. v. L. E. Wever en L. Hazewinkel, Wilder vank; Klaassina, d. v. L. Mulder en B. Pruis; Bernardus Franciscus, z. v. G. Oldenburg en A. C. Sienot; Janna, d. v. R. Bakker en M. C. de Boer, Nw. Pekela; Annechien, d. v. B. v. Hooren en T. Kiel, Nw. Pekela; Jan, z. v. G. Zondag en H. Schut, Wilder vank; Pauwel, z. v. G. v. Limbergen en L. B. Smilde; Geertje, d. v. H. Nanninga en R. A. Roossien; Willem Johannes, z. v. H. v. Twillert en J. W. Wilbrink, Wildervank; Jan, z. v. M. Bijl en J. Uyen. Ondertrouwd: L. R. Wieringa, 33 J., Veendam en L. J. Mol, 28 j., Berk- hout; H. Bruining, 26 j. en J. H. L. Pals, 24 j., b. v. Veendam; J. Moes ker, 32 j., Zuidlaren en T. Wollericn, 35 j., Veendam; A. H. Detz, 34 j. en A. Tuin, 29 j., b. v. Veendam. Getrouwd: R. Dik en E. E. Drenth, b. v. Veendam. Overleden: H. H. J. Limberger, 71 j., m. v. M. M. C. Hulskramer: H. A. Nust, 54 j., ongeh., overl. te Gron. Zaterdag: Hoogezand: Bioscoop 6.45 en 9 uur „Kerels der Zee". Heogezand: Hôtel Faber Jongeren van Gymn. en Athl. ver. H.-S. Hélium: Kermis. Zondag: Hoogezand: Bioscoop 3, 6.45 en 9 uur „Kerels der Zee". Hélium: Kermis. Maandag en Dinsdag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 uu „Vier stappen in de Wolken". Vrydag 22 April 1949 Kaskomkommers 1 f 7983; Idem 2 f 69—71; Idem 3 f 57; Platglaskom- kommers 1 f 6472; Idem 2 f 4659 Idem 3 f 4350; Knolseldery 1 f 3.90 Perziken B f 38; Idem C f 27 per 100 stuks. Andyvie f 27—31; Kroten 1 f 0; Prei 1 f 6.607.50; Spinazie f 19 25; Witlof 1 f 23—25; Idem 2 f 13— 14; Slavellen f 1016 per 100 kg. Kropsla 1 f 8.10—12.70; Idem 2 f 6-30—7.40 per 100 krop. Rabarber f 7.60—10.70 per 100 bos. FEUILLETON schetste de nistone van net Dearyi uikiirTrD sinds de oprichting omstreeks 1770, DflN P\F /Vt N N I T en bracht hulde aan de heer Wessels, j V \l 1 L-JL— \l I 11»—» 1 x die zyn beste krachten aan de werr heeft gegeven. Hy overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Na mens het personeel bood de heer E. Luiken een ligstoel en sigaren aan 69) Enige uren dokter. later kwam de XL VI. De „Columbts" stoomde voort over de Atlantische, oceaan. Het weer wsb goed. De stomer was vier dagen geleden vertrokken. De kapitein verzelcerde, dat de weerbe- richten gunstig luidden, hetgeen de passagiers een gevoel van kalmte gaf. Peter PringBheim was ongeduldig. Nadat hy het besluit genomen had, k. iat,roj e-n nvpr de toe- naar Amerika te gaan, hadden zyn heel tevreden over de i - v,p7teheden hem nos onee- Hy was stand van de patiënte. Hy gaf even Luiken een ligstoel en sigaren aan, te kennen, dat terwyi de Fa. Wolfard Wessels te wel als ™emng te lkenrren, aa. Groningen een wandelstok offreerde. hij voor algeheel herstel^ een vacan Nadat een zoon van de heer Wessels, tle^oen Zei Hilde, terwyl haar ogen tintelden: zakeiyke bezigheden hem nog onge veer twee weken vastgehouden. scheep gegaan. stge Daarna was hy op de ..Columbus" Zyn ongeduld nam van dag tôt dag toe. „Kunnen wy niet wat sneller va- ren?!" vroeg hy de kapitein op zeke- ren dag in aile ernst. De gezagvoerder lachte. „We zouden het wel kunnen, myn- heer Pringsheim, maar we moeten nu eenmaal volgens de dienstrege- ling varen, Heeft u zoveel haast?" „Ik verwens iedere morgen de ko mende lange dag." „Dat moogt u niet doen. Het leidt immers tôt niets, zulk ongeduld. De kracht van machines is begrensd. Daar komt my nu een geval in ge- een dankwoord had gesproken, sprak deze zelf. nog een kort woord. De avond werd op gezellige wyze doorgebracht. WESTERBROEK By het vervoer van een as, be- stemd voor een schip, dat zich op de helling van de N.V. E. J. Smit Zn. bevindt, welke as een gewlcht Ik heb een groot verlangen naar Oostenryk, dokter. Ik zou er zo graag weer eens enige tyd doorbren- genl" x i Glimlachend keek de dokter de zangeres aan. „Ga dan met vacantie naar Oos tenryk! U schynt werkeiyk een heeft van 1175 kg, gleed deze van de fceetje hinder van heimwee te heb- wagen, en kwam op het been van__de ^en tegenwoordig!" werkman H. Scholtens terecht. Het been werd geheel verbryzeld, Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht, „Ja dokter, ik heb werkeiyk een beetje heimwee. Ik ben overtuiga, dat directeur Gray my niet zal te- genhouden. Wanneer mag ik gaanT Dinsdag had de proefvaart Ik ben toch al byna beter." loala «*AM m «s 7owUd" cTqVm"M 1 SXfH Hnlft.PT* dftClït T1B. plaats van het m.s. ..Zenita'1 gebouwd door de C.V, G. J. v. d. Werffs Scheepsbouw, alhier, in opdracht van de Suomi Shipping te Helsingki. Het schip is van het raised quar- terdeck type, met de afmetingen; lengte over 1.1. 40.50, breedte 8.20 en holte 3.32/4.30 m, grootte 625 ton d.w„ gsbouwd orîder Klasse Bureau verbeiden," De dokter daeht na, „Laten we zeggen, over vier, vyt dagen moogt u gaan," „Ik dank u." „Ik zal dankbaar zyn, als u gezond en krachtig hier terugkomt. New York zal u erg missen. De mensen zullen uw terugkeer met ongeduld 122. Plotseling daalde de grond steil en stond Rob aan de oever van de rl« vier. Dlchtby lag een ruw gtmaakte cano. Eén van de wllden stap- te er in, terwyl een an- der Rob bewoog, plaats te nemen in de voorste- ven. dachten, dat u zich ook wel herin- neren zult, waarby overbelast«g van de machines uit zucht om een record te breken tôt een ernstige ramp leidde. Ik bedoel de ondergang van de „Imperator"." I Pringsheim knikte. Het was hem zonderling te moede. En de kapitein sprak verder: „De latere, nauwkeurige onder- zoekingen naar de oorzaak van de ramp hebben uitgewezen, dat gedu- rende de eerste helft van de reis van de machines het uiterste gevergd was De directie van de redery hadj de bedoeling, met het reuzenschip het record te breken. Niemand van de passagiers vermoedde daar iets van. De machines waren in de storm waarschynlijk niet defect geraakt, als men ze niet dagenlang boven de normale snelheid had laten werken. Verschillende verklaringen had men van een der officieren, die zich on der de geredden bevond." Pringsheim had zwljgend ^eluis- terd. Toen sprak hy zachtjes: „Ja, het was een afschuweiyke ramp. Plotseling wendde hit zich af. De kapitein keek hem na en dacht: Ik had er misschien beter niet met die mynheer over kunnen spreken. Het lykt my toe, dat de schipbreuk van de „Imperator" pljniyke herinnerin- gen by hem opwekt. Op zeker tydstip werd bekend ge- maakt, dat de „Columbus" over en kele minuten de plaats zou passeren, waar de „Imperator" gezonken was. DISTREBUTIEKRING HOOGEZAND-SAPPEMEER Uitreiking bonkaarten 909. Op de thans geldige bonkaarten is geen af- haaldatum gestempeld. zodat men de nieuwe kaarten op onderstaando uren in ontvangst dient te nemen. Mede te nemen de inwisselingsbon- nen 905 van de in gebruik zynde kaarten als-mede de stamkaarten. Aangezien dit waarschynlyk de laatste bonkaartenuitreiking zal zyn wordt men ieder in zyn eigen be- lang aangeraden op de vastgestelde tyden te verschynen. De uitreiking vindt plaats in het Gebouw Arbeidsbureau, Kleinemeer- sterstraat te Sappemeer. Dinsdag 26 April van 912: At- lantapad, Burg. Bartelsstraat, Beu- kemastraat, Eendrachtsweg, Fa- briekskade; 2-^.30 Foxhamster- hoofdweg. Woensdag 27 April van 912: Hoofdstraat, Heveapad, J. Huitzing- straat, Kalkwyk Oost, -West, -Lula; 2—4.30 Zuiderlaan, Vyverstraat, Kerkstraat, Kielsterstraat, Verl. Kiel- sterstraat, Kerslaan, Knypslaan, Mei- doornstraat, Molendyk, Nutsstraat, Noordersingel, Nieuwelaan, Nieuwe- weg. Donderdag 28 April van 912: Parallelweg, Parklaan, Burg. v. Royenstraat O., J. Sangerslaan, Sin- gel, Singelstraat, Sluiskade, Juliana- Vrydag 29 April van 9—12 Sport- terreinstraat; 24.30 Zuiderstraat, Verl, Zuiderstraat. DISTRIBUTIENIEUWS VEENDAM De volgende straten zyn aan de beurt voor 't afhalen van de nieuwe bonkaart voedingsmiddelen 909. 25 April: v.m, Bocht Oosterdiep, Leliestraat. N.m. Nieuwstr. en Egyp- teneind. 26 April: v.m. E. E. Stolperlaan, M. H. Plein, Mr. Moddermanstr., Mr. N. F. Wilkensstr., Pr, Hendrikplein, Prins Hendrikkade, Schoolstr,, Verl. van Berensteynstr. N.m. Scholthui- zen, Nummero Een, Molenwyk. 27 April: v.m. Bov. Dwarsdiep, van Berensteijnstr., Blankenst.kade, Sa- rastraat. N.m. Jacob Bruggemalaan. (Wordt varvolgd), 28 April: v.m. Middenweg. N.m. Korta Akkari, Ban. Dwaridiop.

Het Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 2