PI ÊM fùdtde De PLAATSELIJK NIEUWS BURGERLIJKE STAND uMmjŒg^ ECHTâENOTE PAN DE MINISTER cawis over ..Gezinszorg" I Ilcgin de dag met IVOBOL Dodelijk ongeval te Westerbroek KUNST- EN AMUSEMENTSAGENDA VeiUngverenîgïng H.SA V.V.H.S. Verenigingsmededôllngen m. .V - 1Ul/ r Sproeten? SPRUTOL SPORT ROB DE AVONTURIER PREDIKBEUBTEN DISTRIBUTIENIEUWS Uitnodiglng INGEZONDBN SAPPEMEER In samenwerking met de Ned. Ver. v. Huisvrouwen heeft de Nea. Natuurhlst. Ver. afd. H.-S. Donder- dagavond in het hôtel „Struvé" een filmavond gehouden, waar de diepzee onderzoeker en cineast, de heer P. N. Windmeyer van Delft een gekleurde film en lichtbeelden heeft vertoond over onderwaterfotografie in de Mid- dellandse Zee. Voorts hield hij een causerie over dit onderwerp. Na de pauze werden beelden ver toond uit Zuid-Frankrirjk en de repu- bliek Andorra in de Pyreneeën. Ten overstaan van notaris mr. Velsen werd Woensdag in het „Bon- tehuis" krachtens art. 1223 B.W. pu- bliek verkocht een staalijzeren mo- torvrachtschip, genaamd „Geertje", gebouwd in Drachten in 1925 waarin is geplaatst een tôt dieselmotor om- gebouwde motor van 40 pk., met op- goed en toebehoren, in eigendom toebehorende aan J. Geerts c.s. Koopster werd de Veenkoloniale Bank v. Hypotheek en Scheepsver- band, voor f 15.000. HOOGEZAND—SAPPEMEER Zoals telken jare na de bevrij- ding heeft de bond van Oud-strijders afd. H.-S. ook Dinsdagavond weer de makkers, die in de oorlogsdagen van Mei 1940 stierven, herdacht Vanaf het Veilingsterrein trokken een 25 tal leden van de afdeling per fiets naar de R.K. begraafplaats te Sappemeer, waar bloemen werden gelegd op het graf van Dirk Jan Bak- ker, terwijl enkele minuten stilte in acht werd genomen. Vervolgens fietste men naar de begraafplaats van Kielwindeweer, waar. een bloemenhulde werd ge- bracht aan de overleden kameraden Geert Wijchers en Willem van Del- den. Ook hier werd enkele minuten stilte in acht genomen. De belang- stelling van de inwoners van Kiel windeweer was groot. De leiding was in handen van de heer G. Pestman, voorz. der afdeling. Uitslag wedvlucht van P.V. „De Luchtstormers" vanaf Venlo (205 km): 1, 23, 26, 33, 41, 42 G. Velthuis; 2, 3, 15, 31, 32 T. Smit; 4, 19, 25 H. Seif; 5, 13, 18, 34 R. de Vries; 6, 13, 21, 29 K. Klazema; 7, 10, 45 T. Romp; 8 J. Bosma; 9, 40 Pie- tersen; 11, 22, 24, 44 H. Scheen; 14, 16, 17, 30, 37, 38 W. K. Limberger; 20 L. de Haan; 27 J. Schomaker; 28 J. Woldring; 35, 36 J. Blaauw; 39 L. V. Duinen en 43 K. Schipper. Snel- heid le duif 1141.4 m per minuut, 45e duif 1032.0 m per minuut. Poule aangew. duif No. 7, ringno. 371299. Afd. Jeugd: 1, 3, 6, 7 S. Staal; 2, 5 A. Smittenberg; 4 R. Kortholt; 8 G. v. d. Laan; 9 Koeneman. HOOGEZAND Dinsdagavond vergaderde het Waterschap Wallen Hoogezand in het „Bontehuis" te Sappemeer. De rekening van het dienstjaar 1948/'49 werd vastgesteld. De uitgaven be- droegen f 2117.71 en de inkomsten f 172.22. Inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1949-1950 werden be- groot op f 2210.49. De omslag werd bepaald op f 0.30 per strekkende me- ter- Aan de Rijksuniversiteit te Gro- ningen slaagde voor het candidaats- examen théologie, de heer J. G. van der Bend, alhier. KIELWINDEWEER Voor de afd. van de Bond v. Plattelandsvr. sprak Mevr. Heres Rodermond over het landbouwhuis- houdonderwijs. Spr. wees er op, dat er een tekort dreigt aan landb. hulsh. leraressen en wekte de leden op zoveel mogelijk meisjes een opleiding tôt on- derwijzeres te laten volgen; daar an- ders de landb. huish. scholen te wel- nig leerlingen kunnen plaatsen wegens onvoldoende aantal leerkrachten, het- geen te betreuren zou zijn voor ons platteland. Mevr. Marring deed verslag van de alg. verg. te Groningen. Ten slotte werd besloten op 15 Juni een reisje naar Hilversum te maken. WESTERBROEK Woensdagavond omstreeks 6.45 uur heeft op de Groningerweg, nafcij de Boumansklap alhier een verkeers- ongeval plaats gehad, dat een dode heeft geëist. Woensdag was de 70-jarige rusten- de landbouwer G. v. d. Veen van Nuis (Gem. Marum) op bezoek bjj zijn zoon, wonende aan de Borgweg. 's Middags gingen vader en zoon per fiets naar de landerijen in de Wester- broekstermade kflken, en omstreeks half zeven keerde men huiswaarts, met de rijwlelen aan de hand. Toen men over de Boumansklap was lag het in de bedoeling op te stappen. De vader stapte op zijn rijwiel, maar zag niet dat een auto komende uit de richting Hoogezand naderde. De zoon riep hem terug, maar daar de oude man doof was, hoorde hij dit niet, en fietste door. De zoon sprong nu ook op zijn fiets, haalde zijn vader in en greep het achterste gedeelte van diens fiets vast. Dit werd juist nodlottig, want zonder dat zou de oude man voor de auto langs gekomen zjjn, doch nu werd hij gegrepen en overreden. Het slachtoffer was op slag dood. De zoon werd licht gewond. Nadat dr. de Vries de dood gecon- stateerd had werd het stoffelijk over- schot naar de begraafplaats overge- bracht. In een door de afd. Westerbroek van de Bond v. Staatspensionnerlng gehouden ledenvergadering werd de heer H. Huisman benoemd tôt afge- vaardigde naar het congres dat op 15 Juni in Leeuwarden zal worden ge houden. Tevens werd besloten Ommen tôt reisdoel te bepalen van de autorit voor ouden van dagen. ROODEHAAN De heer R. van Hemraen kocht van de Woldjer Spoorweg in Lia. 6 ha spoorbaan, grenzend aan zijn eigen percelen. MIDDELBERT Tegen de motorrijder V. is 5 x procès verbaal opgemaakt wegenf overtredlng van de motor- en rjjwiel- wet. ENGELBERT In het hôtel Tuinema had de jaarvergadering plaats van het Groene Kruis, onder voorzitterschap van bur- gemeester Kuipers. De totale explol- tatiewinst voor aile afdelingen be- draagt f 236.99. Het aantal leden be- draagt 628. De bestuursleden, de he- ren J. Ridder, J, L. Bol en K. Tj. Boa werden herkozen. De contributie werd ongewijzigd vastgesteld. SLOCHTEREN De candidatenlijst van de C.P.N. voor de a.s. raadsverkiezingen in deze gemeente is als volgt samenge- steld: 1. H. Spijker, Siddeburen; 2. D. Hollander, Siddeburen; 3. J. Wes- terkamp, Slochteren; 4. I. Watermul- der, Slochteren; 5. J. Hartman, Slochteren; 6. R. Witting, Slochteren; 7. F. Berg, Kolham. Het Hoofdbestuur van het Wa terschap „Duurswold" vergaderde in het Hogehuis. Van Ged. Staten was bericht ontvangen dat de begroting van ontvangsten en uitgaven en van de te heffen omslag voor het dienst jaar 1949/1950 was goedgekeurd. In- gekomen was een vergunning tôt het bouwen van de zg. Koopmans Brug over het afwateringskanaal te Tju- chem. Het bestuur was van mening dat een betere oplossing zou zijn verkregen door het verbreden en verdiepen van de watergangen, ter wijl de ideale oplossing werd gezien in een belangencombinatie met de „Osseweidermolenpolder". Niettemin werd accoord gegaan met het advies van Ged. Staten tôt het oprichten van een 2e gemaal voor het Water schap „De Noordelijke Siddebuur- sterpolder". Reeds lang bestaan er plannen de zg. Bergsbrug over het Afwateringskanaal te Farmsum aan de gemeente Delfzijl over te doen. In tegenstelling met de gemeente die, in verband met de onoverzichtelijke toestand ter plaatse, de doorvaart- hoogte niet lager wil stellen dan 2.20 m Duurswoldpeil, is het Wa- terschapsbestuur van mening dat deze hoogte op 2.60 gesteld moet worden. De heren J. van Calker te Kolham en Th. B. Klimp te Sidde buren werden als nieuw gekozen le den van het bestuur in het 2e en 3e Onderdeel beëdigd. SCHILDWOLDE In het kader der herdenkings- feesten bij het 25-jarig bestaan van „S.G.V." werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Oud SGV I en II. De oud j es bleken het nog niet ver- leerd te zijn al schoten zij in snel- heid soms wel iets te kort. Het werd een zeer genoeglijk partijtje voetbal, dat in een gelijk spel (33) eindig- de. Donderdagavond vergaderde de Landbouwvereniging ,,Ons Belang" in café Veenhoven. Er werden verschil- lende bestellingen gedaan. De heer F. Rademaker bracht verslag uit van de gehouden vergadering van de V.B.B. ZUIDBROEK De candidatenlijst van de C.P.N. voor de a.s. gemeenteraadsverkie- zing ziet er als volgt uit: 1. W. Nie- hoff; 2. A R. Beerta; 3. A. Kuiper; 4. J. Zuidema; 5. J. Strootman; 6. J. Keizer en 7. J. Vast. Door de Rijkspolitie, alhier wer den aangehouden en gearresteerd E. H. van Zuidbroek en H. J. van Fox- ham. Zij worden verdacht van diefstal van rollen koperdraad ten nadele van de P.T.T. MUNTENDAM De Ver. v. Vrijz. Herv. hield een gemeenteavond in hôtel „De Munte". De heer A. v. d. Veen werd tôt perrn. en de heer J. Gruben tôt secretaris benoemd. Spreker was ds. van Wezep over ,,En de problemen van Gerepa- triëerden" naar aanleiding van het boek „De beste Jaren van ons Leveti" In een door de afd. van de Bond v. Plattelandsvrouwen gehouden verga dering in hôtel „De Munte" werd een te maken zomerreisje besproken. Een deel der leden wilde gezamenlijk de ATHIL bezoeken. Daar men het niet eens kon worden is nog niets vastge steld. Er werd verslag uitgebracht over de algemene vergadering van de bond. Mej. Wildeman sprak over gezins- verzorging. De Spoorwegdienstregellng Wie meermalen naar het Westen, Midden of het Zuiden iftoet, zal meti grpte belangstelling hebben uitgezien naar de nieuwe dienstregeling van de Spoorwegen. En met nog grotere teleurstelling heeft hij in het blad van Woensdag kunnen lezen dat wrj uit H.-S. (en na- tuurlijk ook reizigers uit Zuidbroek en Winschoten) niet de eerste t.rein uit Groningen kunnen halen, ja zelfs niet de tweede trein, de Diesel-Elec- trische!! Met ergernis zullen we dus de vol- gende week als we bjj Groningen zijn de Diesel naar het Zuiden zien rijden, want we komen precies 5 (zegge vtff minuten later aan!!! Men. de Rédacteur ik hoop met deze enkele woorden te bereiken dat een Handelsver. hieraan haar aandacht moge schenken, dat Spoorbeambten mogen inzien dat de nieuwe dienstre geling met het Centrum voor heel Oostelijk Groningen geen ander voor- deel heeft dan dat we een half uur la ter kunnen vertrekken, maar niet eerder in bv. Amsterdam kunnen zijn. Tôt slot nog èn vraag: Waarom de eerste trein niet gelaten zoals zij was; dan waren we tenminste ruim een uur eerder in Amsterdam! Lezer, Spoorabonnementhouder Hoogezands enig wandelpad in gevaar Voor de oorlog was er voor de vonders in het Guitpad geen hout beschikbaar, zodat van het pad geen gebruik kon worden gemaakt. Ver- schillende boeren hebben van de ge- legenheid gebruik gemaakt het pad geheel om t.e ploegen, zodat nu de vonders wel'weer konden worden hersteld, het pad er niet meer is. Het is zo ver gekomen, dat de ge meente overweegt om het pad te la ten vervallen, indien geen personen aan te wijzen zijn, die belang hebben bij het voortbestaan er van. Laat diegene, die nog niet heeft getekend op de gecirculeerd hebben- de lijst van belanghebbenden even een briefje schrijven aan B. en W. of aan zijn partijman in de raad, ten- einde zijn wensen kenbaar te maken. Het gaat hier om een prachtig wandelpad, door de voile vrije na- tuur, voor het behoud er van zullen zij, die na ons komen, dankbaar zijn. G. H. M. B. (Naar wij vernemen wordt momen- teel door het collège van B. en W. onderzocht in hoeverre van het Guit pad wordt gebruik gemaakt Red. Nwsbl.) Zaterdag: Hoogezand: Bioscoop 6.45 en 9 u. „De Strijd om de Atoombom". Zondag: Hoogezand: Bioscoop 4, 6.45 en 9 uur „De Strijd om de Atoombom". Maandag en Dinsdag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 u. „De On- bekende Zanger". Kamkomkommers 1 f 7477; Idem 2 f 6667; Idem 3 f 56; Platglaskom- kommers 1' f 6872; Idem 2 f 5863; Idem 3 f 48—53; Bloemkool 1A f 64- 76; Idem 1 f 54—66; Idem 2 f 43—51; Perziken A f 2128; Idem B f 1419; Idem C f 68; Spitskool f 2637 per 100 stuks. Andijvie f 4859'; Komkommerstek f 19—25; Postelein f 40; Prei 1 f 7.10- 8.30; Rabarber 1 f 1113; Snijmoes f 14; Spinazie f 14.8027.60; Tomaten A f 158—238; Idem B f 132—213; Idem C f 138—235 per 100 kg. Kropsla 1 f 13.50—17.60; Idem 2 f 11—13.60 per 100 krop. Bospeen f 3942; Radrjs f 34,10 per 100 bo3. KWEKERSBELANGEN A.s. week veiling op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag. Ingaande a.s. Maandag kan spits kool weer naar verkiezing aan de kweker worden aangevoerd in 3 schul- bladen (10 kg per kist) of in vol blad. Voor blad wordt dan 20 afgetrok- ken. Per kist dus aanvoeren 10 kg bruto is 8 kg netto. Aile spitskool moet per kg worden opgegeven, maar het gewicht per 10 stuks moet op de veilingbrief wor den vermeld. OPSTELLING elftal, dat Zondag a.s. ter gelegenheid van de opening van het sportveld te Noordbroek tegen HSC zal spelen: Doel J. Rademaker (Muntendam); backs: H. Doddema (Mnntendam) en I. Woltjes (Veendam); middenlinie- W. Wieringa (Noordbroek), K. Frik- ken (Meeden) en E. Kuipers (Scheemda) voor: G. de Vries (Mun- tendam), J. Schreuder Lzn. (Zuidbr.), Tj. v. d. Veen (Muntendam); H. Zui dema (Zuidbroek) en D. Kip (Mun tendam). Reserves: J. Dijk (Meeden) E. Wieringa (Noordbroek); F. Buur- je (Zuidbroek) en A. Bartels (Zuid broek). VOETBAL VER. „H. 8. O." Op Zondag 15 Mei is nog de vdlgen- de wedstrijd vastgesteld; Blauw GeelHSC 2 Aanv. 2 uur (Noordelijk Voetbal Belang Beker) (terrein Moddermanlaan, Helpman). De opstelling luidt: HSC 2: H. Hoeksema, J. Pruismsn, J. Bakema, D. Roukema, H. v. d. Schoot, A. v. d. Haag, J. Brink, J. Koeneman, J. Stuut, F. Kraai, R. Wolthuis, Res.: H. Holtman. Vertrek per dienstbus om 12 uur vanaf Hôtel „Struvé". Wedstrijd Noordbroek HSO I. Vertrek voor deze wedstrijd per fiets om 1.30 uur vanaf hôtel „Struvé" Jeugdtournooi v.v. Westerbroek. Opstelling Bill als Woensdag jl. ge- publiceerd. Opstelling Bn: C. Poelman, W. Por- ringa, H. F. Huizing, J. Oosterwijk fa.), W. Eggens, Jimmy Smid, J. Kamphuis, G. Penning, H. Bruins, M. Ploeger, Andries Blauw. Res.: K. Snitjer, Jan v. d. Meer. Opstelling AI: E. Luiken, W. Schut (a.), C. Huizing, H. J. Smit, T. Zwa- neveld, H. Kolhek, A. Blijham, C. We- ver, J. v. d. Meer, H. Huizing, J. Sme- des. Res.: T. v. Dam, A. Overmars, S. Seip. Vertrek en tfld wordt Zaterdag be- kend gemaakt by hote „Struvé"! R.K. VOETBALVER. „KWIEK" Zondag 15 Mei: Kwiek HNw. Buinen 4 3 uur A Adsp.: KwiekHSC HI 5 uur Kwiek Jeugdtournooi, terrein op de IJsbaan: R.K. Sarto—Kwiek 1 uur KielwindeweerAstrea 2 uur Kwiek H: A. Wilbrink, B. Bulder, G. Scheen, A. Mulder, J. Hartman, H. Haverkort, A. Stokkel, J. Koeneman, N. N., L. Muldèr, P. Drent. Res.: W. v. Hoeven, H. Scholtens. Opstelling A adsp.: Als vorige week Navolgende spelers nemen deel aan ons tournooi, 1 uur T. Steenhuis, J. Steenhuis, J. Bak ker, J. Meijster, R. Bodewes, H. Bn- dewes, F. Bodewes, A. Drent, B. Mul der, G. ^Londeman, G. de Wit, H. Scholte, Jac. Fellinger, A. Koeneman. Deze spelers worden heden Zaterdag- middag om 3 uur op het IJsbaan-ter rein verwacht, niemand ontbreke. Leiders: H. Drent, J. Bakker, N. Mul der, H. Geling. Nieuwe leden kunnen zich thans bij N. J. Mulder opgeven en direct aan onze training deelnemen. GYMN. EN ATI IL. VER. H.-S. Lesrooster: Dinsdag: 4.305.20 M, nB; 5.20—6.10 J. IH; 6.10—7 M. HIA; 78 Dames A; 89 Dames Sen.; 9 10 Dames B. Woensdag: 7.30—8.30 M. IHB; 8.30- 9.30 J. IV; 9.30—10,30 Heren. Zaterdag: 1.302.15 Kleuter M.; 2.15—3 Kleuter J.; 3—3.50 M. 1A; 3.504.40 M. 1B; 4.40—5.30 J. I; 5.30—6.20 M. IIA; 6.20—7.10 J. II. Deze lesrooster gaat in Dinsdag 17 Mei a.s. Vandaag de lessen dus nog als ge woon. In verband met de overplaat- sing worden aile adspiranten aangera- deri de lessen te bezoeken. De M. III hebben Dinsdag les van 6.107 en Woensdag van 7.308.30. Wandelen. Liefhebbers van wande- len kunnen hedenmiddag om 15.00 uur starten vanaf het Parkhotel te Sappe meer. Het inschrijfgeld kan aldaar worden voldaan en bedraagt voor H.-S. leden f 1. Degenen die morgen willen lopen vertrekken om 11 uur eveneens vana: het Parkhotel. Zelfde ihschrijfkosten. Afstand beide dagen 25 km. Ook de adspiranten kunnen meegaan. In schrijfkosten f 0.75 tôt 16 jaar. Af stand voor deze groep 15 km. Stan; als boven. BENNINGA'S FRIESCHE MARGARINEFABRIEKEN N.V. LEEUWARDEN HOOGEZAND—SAPPEMEER Geboren: Klaas Hendrik, z. v. Klaas Hendrik Bakker en Antje Wiegers, Westerbroek; Frits Willem, z. v. Allie Smit en Henderika Margo Haarman, Hoogezand; Ileino, z. v. Sebe Buiteu- kamp en Klaziena ten Cate, Sappe meer; Hindrikus Joannes Jozef, z. v. Nicolaas Gibcus en Geertruida Johan- na Brugge, Sappemeer; Geert, z. v. Ilenderikus Bertus Hulshof en Hen- derkien Daanje, Lula; Maryke, d. v. Johannes Klaver en Neeltje Baas, Sappemeer; Jantje, d. v. Harm op 't Holt en Jantje Doornbos, Krops- wolde; Bernardus Harmannus, z. v. Bernardus Georgius Koëter en Catha- rina Agnes Maria Bulder, Sappemeer; Onno, z. v. Onno Heerlien en Aaltje Sanders, Hoogezand; Siemerdina, d. v. Jakob Bos en Geertruida Vegter, Sappemeer. Ondertrouwd: Thieo Lambers, 28 j., Marum en Marchien Steenge, 28 j., Windeweer. Getrouwd: Heerke Koopmans, 32 j., Groningen en Froukje Wagenaar, 21 j., Sappemeer; Tijs Baving, 25 j., Zuid- laren en Annechien Kanon, 19 J., Kropswolde; Engelke Antons, 23 J., Uitwierde en Anna Roelina Mulder, 22 j., Kiel-Windeweer; Willem Menger, 21 j., Kiel-Windeweer en Lutgerdina te Velde, 23 j., Hoogezand; Jan Wes- terbaan, 24 j., Sappemeer en Tryntje Menzinga, 22 j., Slochteren; Marclîïe- nus Willem Koops, 33 j., Zuidlaren en Bertha Janna Huisman, 31 j., Krops wolde. Overleden: Cijkelina Koekkoek, 49 j., echtg. v. Willem van der Laan, Kiel-Windeweer. SLOCHTEREN 5 t.m. 11 Mei 1949 Geboren: Evert Jan, z. v. J. Bakker en J. Knapper, Slochteren; Théo, z. v. L. van der Deen en Th. Slachter, Harkstede; Wiebe, z. v. J. Holwerda en P. van der Bij, Slochteren. Ondertrouwd: H. Dikkema, 42 j. en J. Huttenga, 35 j., b. v. Scharmer; A. Bosker, 27 j., Siddeburen en W. Doornbos, 23 j., Schildwolde; D. Ho- vius, 31 j., Doezum en W. van der Helm, 28 j., Schildwolde; G. K. Wolt, 26 j., Zwartsluis en A. van Dijken, 18 j., Slochteren. Getrouwd: H. van Timmeren, 41 j. en M. Noord, 46 j., b. v. Harkstede; B. de Haan, 28 j„ Uithuizermeeden en I. A. Kamphuis, 29 j., Hélium; Th. Wol- tjer, 32 j., Schildwolde en P. Wilde man, 24 j., Slochteren; J. Feddes, 27 j., Zuidwolde en E. Dijk, 31 j., Sidde buren. Overleden: Levenloos aangegeven kind van J. Meijer en K. T. Koopman, Schildwolde. ZUIDBROEK 5 t.m. 11 Mei 1949 Getrouwd: Jakob Dijk, 25 j., Hop gezand en Egbertje Klat, 28 j., Zuîd broek; Pieter de Vries, 27 j., Veett dam en Jurriena Klat, 25 j., Zuid broek. MUNTENDAM 5 t.m. 11 Mei 1949 Ondertrouwd: Gerardus Georgius Lôhr, 25 j., Veendam en Heiltje Meu- ken, 23 j. Getrouwd: Johannes van der Veen, 22 j. en Grietje Hoving, 25 j., b. v. Muntendam. Overleden: Wessel Wijsbeek, 86 j., wedn. v. Lammechien Scholtens; Tobias Nanno Waker, 61 j., echtg. v. Marchiena van Buizen. VEENDAM 4 t.m. 10 Mei 1949 Geboren: Willem Derk, z. v. R. Foorthuis en A. Germain, Slochteren Hendrik, z. v. H. Kalk en G. de Haan; Fenny Gé Aly, d. v. B. Ham en A. Kuiper, Wildervank; Gesina, d. v. J. F. Haneman en J. v. d. Veen: Geertruida Afiena Lammechien, d. v. N. J. Wessels en G. Koning; Hender- kien Jantje, d. v. G. H. Luttje en J. Bruinennberg; Jan, z. v. J. Kappen ADVERTENTIE I.M. VOETBAL Voor de tweede maal hebben voet- balelftallen van opvoeders en ordebe- wakers elkander ontmoet. De eerste maal gingen de opvoeders met de winst strijken. De laatste wedstrijd, welke Donderdag is gespeeld, eindigde in 22 gelijk spel. DAMMEN Uitslagen van de onderlinge wed- strijden van damelub „Houdt Stand" HoogezandSappemeer": L. v. Bon J. Westman 20; J. PlukkerJ. Westman 20; G. LammertsK. v. Bon 20; R. A. JongmanH. Pot 02; H. JongmanE. Westman 20; A. LagemanA. Veldman 20; J. v. d. LetK. de Jonge 11; R. A. Jong manL. v. Bon 20; J. BaasJ. Smit 02; K. SnitjerB. Kremer 11; L. v. BonH. K. Looyenga 1T; H. GooyertH. W. Kuipers 20, FEUILLETON 75) Hij stond voor haar. Rechtop, haar strak aanziende. Het scheen beiden toe, alsof de wereld bijna geheel verdwenen was en alsof er nog slechts een heel klein gedeelte van bestond, waarop twee mensen stonden, twee eenzame mensen, die in een heel grote zee van eenzaamheid dreven. „Hilde!" riep Pringsheim telkens opnieuw uit. Het duurde geruime tijd, eer ze in staat was tôt antwoorden. Maar ein- delijk was ze van haar allergrootste verwondering bekomen. Toen zei ze met moeite, hem met haar blauwe ogen aankijkend: ,,Ben jijwerkelijkPeter Pringsheim „Ja, ik ben Peter Pringsheim! Ik heb zo erg naar jou verlangd. Ik heb je gezocht sinds de tijd, waarin je de wereld ingegaan was. Ik heb om jou geleden, zoals weinigen gele- den zullen hebben. Ik heb je lief, zo als niemand lief gehad heeftl" „J3j bent.Peter. „Ik gevoel mij zo gelukkig, Hilde, nu ik jou weergevonden hebl" „Ik heb ook zo erg naar jou ver langd, Peter!" Toen hief Hilde haar armen op en legde die om de schouders van de jongeman, die voor haar stond. En haar lippen fluisterden op een tede- re toon. „Peter, allerliefste Peter Ze bracht haar lippen naar voren. „Kus mij, lieve Peter het is goed." Bij deze omhelzing scheen veel van de smartelijkheid van de beproevin- gen, welke beiden de laatste tijd on- dervonden hadden, als bij toverslag te verdwijnen. Ze hadden zich uit elkanders om helzing losgemaakt, gevoelden zich heel onwezenlijk en keken elkaar met tedere blikken aan. „Peter, wat moeten we nu verder?" „Gelukkig worden, Hilde, ons le- ven lang gelukkig worden met el kander." „Maar ben je danniet ge trouwd Peter?" vroeg Hilde, ter wijl ze hevig bloosde. „Hilde, sinds ik jou heb leren ken- nen, heb ik nooit in ernst over een 133. Wetend, dat de oli fant hem gezien had, sprong hij op zij en hol- de in een andere richting, in de hoop, dat het mon ster op deze wijze z'n spoor bij ster zou worden. Toen Het hij zich voor- over tussen het lange gras vallen en lag stil. andere vrouw gedacht. Hoe kom je aan zo'n veronderstelling?" „Ikweet het nietZe streek zich over het voorhoofd. „Hilde, vertel mij nu eens, waar om je mij destijds zo plotseling ver- laten hebt? Waarom heb je onder een andere naam geleefd? Wilde je, dat ik je niet zou kunnen vinden? Ik begrijp de beweegredenen daarvan niet." „En hoe ben jij hier gekomen?" vroeg ze ontwijkend en met zachte glimlach. „Hoe wist je, dat ik hier was? Ik had het niemand verteld." Peter schudde het hoofd. „De kracht van de liefde heeft mij hierheen gedreven, liefste. Maar antwoord mij nu eerste eens op mijn vragen!" Ze keek hem nu heel deemoedig aan en sprak: „Alleen, omdat ik een dwaas men- senkind was, Peter." Ze zweeg enige ogenblikken en sprak toen verder: „Ja, omdat de liefde mij verblind had en ik zo heel veel van jou hield. Vertel dan maar, Hilde! Ik houd mijn arm om je heen; dan kan je niets overkomen." Hy geleidde haar naar een stoel en ging zelf naast haar zitten. Haar hoofd leunde tegen zijn schouders. Argus was weer geheel rustig ge- worden en liep, telkens met aan dacht naar de twee mensen opkij- kend, voor de opening in de muur heen en weer. (Slot volgt) en R. Reiniger; Evert, z. v. H. Snij- ders en A. Oldenburger; Josina Ame- lia, d. v. R. M. Wieringa en S. A. Tepper; Kitty Elisabeth, d. v. D. Schuitenaker en G. J. Addens. Ondertrouwd: G. G. Lohr, 25 Veendam en H. Meuken, 23 j., Mun tendam. Getrouwd: J. Moesker, Zuidlaren en T. Wollerich, Veendam; K. Bou- ma, Slochteren en J. M. W. Kolk, Veendam; S. Seip, Muntendam en M. W. Meijer, Veendam; J. Meijer, Muntendam en C. Faber, Veendam; H. H. Jager, Meeden en R. Timmer, Veendam. Overleden: M. v. Haren, 22 j., m. v. A. v. Oost, overl. te Nw. Pekela; H. Dijken, 91 j, wed. v.*E. Heijes; P. Wierenga, 73 j, wed. v. T. v. Essen. ADVERTENTIE I.M. Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. voor morgen Zondag NED. HERV. KERK Sappemeer: Geen dienst. Hoogezand: 10 u. ds. v. d. Meiden; 11.30 u. Kinderkerk. Westerbroek: 7 u. ds. Glas; 11.15 u. Zondagsschool. Kropswolde: 10 u. dr. Glas. Kielwindeweer 7 u. ds. v. d. Meiden Zuidbroek: 10 u. ds. v. d. Lecq (Doop). Noordbroek: 10 u. ds. Strating. Engelbert: 10 u. mevr. VisDe Boer Middelbert: 7.30 u. ds. Veenstra. Muntendam: 9.30 u. ds. Haveman. Veendam: 10 u. ds. Witteveen. Slochteren: 9.30 u. ds. Vermeer. Schaaphok: 9.30 u. ev. Jumelet. Froombos: 7 u. ev. Jumelet. Kolham: 9.30 u. ds. Huisman, collecte Kerkvoordij. Harkstede: 9.30 u. ds. v. Hoogstraten 11 u. Jeugddienst; 7 u. Contact- avond school Woudbloem. Schildwolde: 9.30 u. ds. Hulstijn. Hélium: 9.30 u. ds. Politiek. Siddeburen: 7 u. ds. Hulstijn. Overschild: 2 u. ds. Politiek. Tjuchem: 9.30 u. ev. Velthuijsen. NED. HER. KERK (Ev.) Sappemeer: 10 en 4.30 u. ev. Pruysen Noordbroek: 9.30 u. ev. Bergmans. Stootshorn: 11 u. ev. Bergman*. DOOPSGEZ. GEM. Sappemeer: 5 u. ds. Kosters. Veendam: 10 u. ds. Onnes. GEREF. KERK Sappemeer: 9.30 u. ds. Klapwijk; 5 u. ds. Bloem v. Hoogkerk. Martenshoek: 9.30 u. Leesdienst; 2.30 u. dr. v. d. Zanden v. Groningen. Tjuchem: 9.30 en 7 u. ds. Boersma. Schildwolde: 10 en 2.30 u. ds. Koop mans. Siddeburen: 9 en 2.30 il ds. Hazen- berg. GEREF. KERK (Art. 31) Hoogezand: 9.30 en 4.30 u. ds. Jon- geling. Harkstede: 9.30 en 2.30 u. ds. den Ouden. Overschild: 9 en 2.30 u. ds. Houtman. Schildwolde: 9.30 en 2.30 u. ds. van Dijk. BAPT. GEM. Hoogezand: 10 u. de hr. Ploeger; 7.15 u. ds. Veenstra v. Musselkanaal. Foxhol: 10 en 4 u. de heer Reinholtd. Muntendam: 9.30 en 4 u. ds. Hek- huis; 7.30 u. Jongeliedenverg. VRIJE EV. KERK Veendam: 9.30 en 4.30 u. ds. de Zeeuw. ALG. EVANG. GEM. Veendam: 10 en 4.30 u. ds. Brouwer; 20 u. Jeugddienst. LEGER DES HEILS Hôogezand: 10 en 7.30 u. Lt. B. Stap DISTRIBUTIEKRIN G HOOGEZAND—SAPPEMEER Openstelllng kantoor. Het publielc wordt er op attent gemaakt, dat het kantoor met ingang van de volgende week alleen is geopend op Dinsdag en Woensdag seeds van 9 tôt 12 en van 2 tôt 4 uur. Met uitzondering van de handel kan dus op andere dagen nie mand meer worden geholpen. GEMEENTE SLOCHTEREN Uitreiking bonkaarten 909. Aange- zien dit de laatste bonkaarten uitrei king zal zijn, wordt men aangeraden op de vastgestelde tljden te verscht)- nen. Slochteren (café Degenhart) Vrij dag 20 Mei a.s. van 912 de nummers D 1 t.m. D 260, van 1.30 tôt 3.30 de nummers D 261 t.m. D 514. Kolham (café Braam) Dinsdag 17 Mei a.s. van 912 de nummers E 188 t.m. 450; van 13 de nummers E 451 t.m. E 600. Voor verdere uitreiking zle volgen de publicatie, GEMEENTEN ZUIDBROEK EN NOORDBROEK In het vervolg is de centrale kas te Noordbroek geopend elke Maandag- middag van 24 uur en te Zuidbroek elke Donderdagmiddag eveneens van 2 tôt 4 uur. De zittingsuren des Vrfl- dags zijn dus vervallen. DISTRIBUTIENIEUWS VEENDAM De uitreiking van bonkaarten 909 -f toeslagkaarten voor zieken en a.s. en jonge moeders zal plaats vinden te Muntendam op Dinsdag 17 Mei wijk A en D; op Woensdag 18 Mei wijk E en F; op Donderdag 19 Mei wijk B en C; op Vrijdag 20 Mei wijk G en H NAGEKOMEN ADVERTENTIE v. d. Stichting Prot. Gezinszorg om DINSDAG 17 MEI a.s. 's avonds 7.30 uur in de Regenboog t.o. Station te komen. De Heer B. te WINKEL van Meppel, Rtjkscons. Sociale Zaken, houdt een Na de pauze beantwoording vragëh. Iedere belangstellende ls welkom. HET BESTUUR

Het Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 2