Waarover de Amerikanen piekeren: Alg. Vergadering L- Kruideniersvereniging een flinke Verkoopster. Boerenleenbanl VACANTIE EN DE DIEREN Filmnieuws lchterdiep_S3ppemee S. G. ME1HUIZEN, Arts Bioscoop - Hoogezand j: Prestatie-wedstrijden op Zondag 14,21 Aug. en 4 Sept, a s voor het rijverkeer zal word'ii opengosteld, E. Ruding's Manufacturenhandel N.V. Telef. aengeslotin no. 691 Origineel JOBE K. /bmzhMca een net Meisjt Bakkerij Geerts Wasserij POSTMA BRUG IV. Veenkoloniale Bank ï3uiteng,e.w-orie, ip Dinsdag 16 Aug. 1941 F. v.d. Werfl f Sportpark Sappemeer H.S.C. - Wageningen Entrée tribune f L-, terrein 10 60, longensk. f 0 25 N.V.G.A.D.O., Hoogezand Re&endma&ing, weer langs de normale route via Zuidbroek worden gereden. Huismoeders let op 5,e.uJiaag,d gesloten S. Kliphuis Knolzaad 9&uJvaafyd\ net MEISJt Het feest van de vacantie, waar- naar velen reikhalzend hebben utt- gezien is begonnen en ten dele reeds voorbij. Heerlijk om eens helemaal uit de sieur van het rumoer van het leven van elke dag te zijn en tôt rust te komen en te luisteren naar het ju- bilate der natuur, waaraan vooral stadsmensen behoefte kunnen heb ben. De heeriykheid van de schepprog is toch ook de heerlijkheid van Se mens. Mensenwoorden schieten te kort om de weelde en de vreugde er van te zeggen. Een onzer schilders, die een kunstreis maakte door Italië en die logeerde temidden van ongerepte natuur, zei: „Als ik zo iets in mtf op- genomen heb, dan ben ik er zo van onder de indruk, dat ik er soms niet van slapen kan". Hoe het zij door de vacantie kun nen wij weer eens tôt ons zelf komen. Evenwel door vacantie kunnen wij ook dichter komen bij het dier. Wij voor ons brachten vroeger het liefst onze vacantie door op een boerderij. Het vee en de paarden waren op het land, buiten, maar daarom ging het immers ook bij onsl Vacantie bete- kent: je intens één voelen met de ganse schepping. Een gewone boter- bloem interesseert je, ze is altijd trouw aan haar bestemming en een magriet probeert nooit te doen of ze eigenlijk een zonnebloem is; bloemen zijn echt en de dieren zijn echt en ze dragen zoveel bij tôt de vreugde van mensen. En dan praat ik tegen de koe: „Zo ben je daar! Wat heb je toch hèer- lijke melk voor me geproduceerd" en vlak voor me wiekt een zwaluw in drieste scheervlucht, zij wil me bij- verstond je, dat je eigenlijk nooit iets voor hen deed. Bekend maakt bemind En anderen kwamen tôt de ontdek- king, dat ze niet voldoende hadden gezorgd voor hun huisdieren toen hel bleek, dat ze ze niet konden meene- men en als 2e het wel hadden kun nen doen, voaden ze het een beetje lastlg. En weer andeien hebben honden aan een ketting zien liggen (verleden îaar en daarvoor lagen ze er ook, maar toen hebben ze er niet op ge- let) en nu opeens denken ze aan die- renbescherming, die gevraagd heeft aan vacantiegangers om in zulke ge- vall eneens een goed woordje te spreken met de eigenaren van die gekluisterde dieren en op vrijheid aan te dringen. Een vacantieganger moet toch op z'n minst een poging doen voor de vrijheid van één ket- tingganger. En weer anderen konden er geen vreugde meer in vinden gebruik te maken van last- en trekdieren langj het strand "en in tuinen en parken. En weer anderen gingen zich op eens ergeren aan mensen, die uren- lang hun hond achter de fiets l'aten draven Wil het echt het feest van de va- canties zijn, dan moet het op ejpn hoog, een mens- en diçrlievend ni veau staan G. N. WAT GEEFT DE RADIO? PROGRAMMA R.O.N. Woensdag 10 Augustus: 18.45-19.00 Landbouwkwartier. Ir. G. J. A. Bou- ma, Rij kslandbouwconsulent v. d. Boùw van Boerderijen: „Goedkopere boerderij enbouw"; 19-1519.30 De Stem van het Noorden. Donderdag 11 Aug.: 19.3020.00 Grunncger progr. „Grootknecht", een zummerheurspul deur E. Jac. Wes- tra, opgevoerd deur leden van de to- neelverainen „De Grônneger Sproak" Viljdag 12 Augustus: 18.45—19.00 Boekbespreking door Willem Diemer „Onze voornamen" door J. A. Meyers en J- C. Luytingh; 19.15—19.30 De Stem van het Noorden; 19.3020.00 De Groninger Orkest Vereniging o.l.v. Jan van 't Hoff: Symphonie no. 8 - L. van Beethoven. Zaterdag 13 Augustus: 18.15—18.30 Groeten uit Indonesië en Noordelijk Niwinnieuws; 19-0019-15 Fop. I. Brouwer beantwoordt brieven van luisteraars; 19.15—19.30 Noordelijk weekoverzicht. DE JEUGD De jeugd is 'n raodsel, soms vervelend en druileg, Nou es hail haart en din weer hall waik; Soms oppervlakkeg, soms heil daip gevuileg.... „Hoera, vrij van schoule, meester is zaiklî! .speelgoedtentoonstellingen". De klanten die voor het nieuwe speel- kans te Ûjf: ,,Hoe durf'je wel bij me goed de meeste belangstellingen heb- te komen?" vraag ik en weer wiekt ben de kinderen krijgen er ech- zij in een grote boog om me heen en ter niets van fe zien, zij moeten tôt Het ontwerpen van nieuw speelgoed horen. Door aan de kiesschijf te In de gehele V.S. houden -le Ame- JgJ»:5 dan word ik soms opeens overwel- digd door de stralende klaarheid, dat Kerstmis wachten. De tentoonstellin- gen worden gehouden voor de inko- ik begrijpen mag, dat mens en dier pers van de kleinhandelaars, wie de bij elkander behoren en de vogels i fabrikanten reeds maanden voor het en de planten en ailes wat leeft en groeit En dan begeer ik de gezindheid van de volgels en de reinheid van de leliën en dan wil ik blij zijn als de bloemen en eerlijk als de dieren en aile bekommernissen van het leven laat ik varen; wat hebben ze allemaal voor nut7 VacantieGa bos en wei in en geniet en laat de wind je gezond waaien..1 Gezond ook in die zin, dat je mis- chien gaat denken over iets waaf- over je nooit dacht. De dieren heb ben je aangekeken en toen opeens DOOR FIETS GEZAKT Een 70-jarige man, die op de Buik- slotermeerdijk te Amsterdam fietste, zakte door zijn fiets, en liep een en laadjes^voor blokjes ijs ont en vanzelf stopt. Als hij stopt, gaan de deurtjes vanzelf open en weer dicht, als de deurtjes gesloten zijn, rijdt hij weer verder. Ook een mim- atuur electrische wasmachine voor poppenkleren met aangebouwde cen trifuge om de kleertjes na het was- sen te drogen en een pop die pr^at, DIERENBESCHERMING I11 1950 wereldconferentie in Den Haag In Augustus 1950 zal te 's-Graven- hage aen wereldcongres over dieren- besch;rming worden gehouden. Op dat congres zullen besproken worden het internationale transport van die ren te land. ter zee en in de lucht; de quarantaine van dieren, htt vraagstuk der „olievogels", de inter nationale wetgeving op het gebied van dierenbescherming en de circus- sen en dierentuinen. Afgevaardigden uit aile delen der wereld zullen aanwezig zijn. Over elk onderwero zullen twee of drie referaten worden gehouden en de resoluties voortvloeiende uit deze referaten zullen' aan de Unesco wor den opgezonden. Een der organisatoren van dit con gres, Mr. Dr. Hugenholtz. die onlangs Engeland bszocht en de dierenbe scherming daar heeft bestudeerd, gaf enkele vergelijkende ciifers tussen Engeland en Nederland. In ons land zijn 25 inspecteurs, die tegen een ge- ringe vergoeding dagelijks veemark- ten bezoeken en veetransporten con- troleren om te waken teeen dieren- mishandeling. De Eneelse dierenbe- schermingsverenieine telt 189 in specteurs, die behoorlijk worden ge- honoreerd. Op het hoofdbureau van de Ne- derlandse vereniging-werken 6 men sen en de jaarlijkse uitgaven bedra- gen ongeveer f 80.000. Deze cijfers luiden voor de Engelse vereniging 65 en f 2.400-000. Bij ons zijn trekhonden nog niet verboden. Het Engelse verbod da- teerd van 1854. Oude mljnpaarden worden in Engeland naar zgn. „Paar- dentehuizen" gebracht, waar zij een rustige oude dag hebben. NIEUWE WIJZE VAN MECHANISCH MELKEN Gedurende bijna 20 jaar heeft de heer Bajema van het Friese dorp Ferwoude geëxperimenteerd met machines voor het melken van vee. Sinds een jaar heeft de heer Bajema een door hem ontwikkelde machine gebruikt, welke op pneumatische i t huilt en lacht als men haar opwindt, seizoen aanbreekt offerte maken. di terk de aancjacht principes berust, waarmede goede re Op deze tentoonstellmgen werden j sultaten werden behaald. Er zal zeer veel nieuwe speelgoedartikelen ..lair teievisie in de Ver-1 octrooi voor de vinding worden aan- aangeboden, die de kinderen in ver- P b-. de kinàeren îa, gevraagd, en het ligt in de bedoeling rukking zullen brengen, vooral «i s j d&t heel de machines voor binnenlands ge- nauwkeurige nabootsingen op ver- ^pihpkende rioDneties en marionet- bruik te gaan vervaardigen. kleinde schaal van huishoudelijkc Yfel bekende p pp3 televisiepro- Omtrent de bereikte resultaien artikelen en allerlei téchnische snuf- S^'s voo? k nderen optreden, kunnen wij het volgende zeggen: jes trekken de aandacht. Opvallend f^amma s voor k nu f In het boekjaar 1 Mei 1948—30 is dat steeds meer speelgoed van plastic gemaakt wordt, dat de uit- voering steeds degelijker wordt en dat de prijzen dalen. Voor kleine huisvrouwtjes zijn er fantastische nauwkeurig nagebootste poppenmeubelen te koop, zelfs een miniatuur koelkast ontbreekt niet en als men het deurtje opendoet, ztet men dat de nabootsing volkomen Js: zelfs de melkflessen, pakjes boter en schedelbasisfractuur o'p. Hij werd in breken niet. Het fornuisje is voorzien zeer ernstige toestand naar een zie- van bijbehorende potten en pannen, kenhuis overgebracht. die opgeborgen worden in spéciale TRAANGASBOM m B.OSCOOF i"k&ÏÏSffiï Enige tijd geleden werd in het Am- chine heeft zelfs een miniatuur sterdamse Rialto-theater de film „Het naaldje dat op en neer gaat als roeij Geval Gouzenko" vertoond, tenge- aan de slinger draait. volge waarvan het tôt ongeregeldhe- Voor jongens, die de voorkeur ge- den kwam. Thans heeft de een of an- ^ven aan technisch speelgoed is er der wraak genomen en heeft een heel veel keus in nauwkeurig op Nederlandse Films |van de hoofdrollen wordt gebruik De Dijk is Dicht" dat is de titel gemaakt van beroepsspelers. Voor van een nieuwe Nederlandse film, de het vervullen van de hoofdrol is ge- opnamen waarvan enkele dagen ge-kozen Kees Brusse leden zijn begonnen bij Polygoon- Profilti. De dijk die dicht is, is de dijk van Walcheren. Walcheren gaat ten onder in de oorlog, maar opnieuw wordt het land aan de triomferende ontworsteld. Walcheren wordt Vermoedelijk zal de film nog jaar worden uitgebracht. herbouwd, en dat is een symbool voor de herbouw, het herstel van Nederland- In deze historische gebeurtenis is een passend verhaal geweven. Gegeven een scénario zjjn van de heer A. Koolhaas, die al verscheide- ne korte films in samenwerking met traangasbom in de bioscoopzaal ge- schaal nagebootste constructiewerk- Polygoon Profilti heeft samengesteld. andene worpen. 1 tuigen, tractoren, auto's en Toen de volgende voorstelling be- machines, gon, kon het publiek de zaal bijna Tôt de meest ingenieuze riieuwe niet betreden. Er werd gespoten en speelgoedartikelen behoort o.a. een er werd Eau de Cologne verspreid, telefoontoestelletje met een inge- maar deze maatregelen waren niet bouwd radio-ontvangertje. Aïs de in staat de bijtende gaslucht drage- hoorn van de haak genomen wordt, sen uit de Walcherense lijk te maken. kan men de plaatselijke radiozender gewerkt. Slechts voor de De regie is ook in handen van de heer Koolhaas. De buitenopnamen worden op Wal cheren gemaakt, de binnenopnamen in de Profilti studio's in Den Haag. Er wordt zoveel mogelijk met men- bevolking vervulling En dan is er nog een korte Neder landse film in wording. De Neder landse regering heeft ni. de cinëast B. Haanstra opdracht gegeven een film te vervaardigen over het Mui- derslot ten tijde van P. C. Hooft. Zoals men weet vormde het Mui- derslot in de Gouden Eeuw het cen- trum van Nederlands cultuur. Daar ontmoetten elkaar de vooraanstaande kunstenaars-van-de-taal. Daar wer den de ideeën gevonden en bespro ken, daar werden de jongste werken voorgelezen. Het leven op het Muiderslot van de Gouden Eeuw wordt thans vastge- legd in zwart en witte beelden, en het ligt in de bedoeling dit filmpje binnenkort in aile bioscopen te ver- tonen. aan de Coëp. Zuiverfabriek te Wor- kum per ha in gebruik zijnd land 6000 kg melk met een vetgehalte van 4.18 en een opbrengst in geld van f 1500. De gemiddelde melkop- brengst per ha in Nederland bedraagt 3400 kg. Het bedrijf van de heer Bajema omvat 37 ha weiland, waarop 42 koeien weiden, die tezamen een melkopbrengst gaven van f 55.500. Er werd met twee enkelvoudige ap- paraten gewerkt, waarbij de koeien in de tijd van 2 minuten per koe werden gemolken, terwijl de melk opbrengst in doorsnee 20 hoger lag dan normaal op zulk een bedrijf bij het gebruik van de oude melk- machines werd verkregen. BE STRIJDIN G DER BALDADIGHE1D In Rheden wil men een nieuwe méthode gaan toepassen om de bal- dadigheid te bestrijden. In samen werking met de politie heeft het ge- meentebestuur overwogen om de jeugd van 11 t.m 14 jaar te betrek- ken in sport, welke buiten vereni- gingsverband zal worden georgani- seerd. Thans heeft het gemeentebestuur bij de raad het voorstel ingediend om een crediet toe te staan voor de aan- schaffing van enig materiaal, en een aantal kleine prijzen. MET VOORWIEL TEGEN ACHTERWIEL In de drukte van de spitsuren raak- te in Rotterdam een wielrijder met zijn voorwiel het achterwiel van een voor hem rij den de fiets, met als ge- volg, dat hij kwam te vallen. Hij werd door een passerende auto gegrepen, en is later aan de beko- men verwondingen overleden. DE NEDERLANDSE EMIGRATEE NAAR CANADA In 1947 werd een Nederlands-Ca- nadese emigratie-overeenkomst ge sloten. En nog in datzelfde jaar trok- ken 3000 Nederlanders naar Canada. In het volgende jaar immigreerden 7000 Nederlanders in Canada, en in dit jaar tôt dusver 4000, zodat na de oorlog totaal 14000 Nederlanders naar Canada trokken, terwijl in de loop van dit jaar nog plm. 2500 wor den verwacht. De Canadese minister van mijnen en nationale hulpbronnen, Colin Gib- son heeft medegedeeld dat de Neder landse immigratie in 1950 zal worden voortgezet. HIJ KON NIET ZWEMMEN, DOCH SPRONG VAN DE SPRINGPLANK Een 23-jarige Rotterdammer, die met vacantie in Sloten (N.H-) ver- toefde, ging zwemmen in het zwem- bad, aldaar. Hoewel de man niet kon zwemmen, sprong hij van de spring- plank. Toen zijn lichaam was opgehaald werd nog gedurende enige tijd kunst- matige ademhaling toegepast. Dit mocht echter niet meer baten. KUNST- EN AMUSEMENTSAGENDA Woensdag: Hoogezand: Bioscoop 3 u. „Korporaal Wanhoop"; 8.30 u. „Jamaica Inn". Donderdag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 uur „Ja- maica Inn". Vrij dag: Hoogezand: Bioscoop 8.30 u. „IJsco- Touristen". Veemarkt Groningen Dinsdag 8 Aug. 1949 Kalf- en melkkoeien f 825850, f 675—750, f 500—625: Kalfvaarzen f 625—700, f 375—450; Vroegm. koeien f 650750, f 475500; Vare koeien f 525—575, f 375—450- Kal- veren en pinken f 140400; Weide- schapen f 6575, f 40—50; Vette lammeren f 3842; Biggen f 4252, f 3540; Weidelammeren f 1828- Aanvoer: 403 runderen, 208 kalve- ren, 1031 schapen, 7 varkens, 410 big gen, 57 paarden, 67 bokken en gei- ten: 2183 totaal. Overzîcht Veemarkt Van het gebruiksvee is en blijft het aanbod nog steeds beperkt, zodat er op deze afdeling betrekkelijk weinig was te doen. Alleen voor de reactie- vrije dieren, evenals voor de najaars- kalvende koeien was de kooplust vrij goed. De kalveren en melkkoeien, die niet reactievrij zijn, waren minder goed te plaatsen. De veehouderij- centrale nam 60 runderen en de aan- gevoerde kalveren over. Het aanbod van wolvee was wederom groot. Voor de weideschapen en lammeren was de handel slecht gestemd. Deze was wederom geheel gericht op de levering. Ongeveer 700 schapen wer den overgenomen. De prijzen der biggen waren in verband met de ge- ringe aanvoer iets vaster. De paar- denhandel was traag gestemd. DISTRIBUTIENIEUWS VEENDAM Aanvraag vaste brandstoffen voor kamerbewoners. Ten behoeve van kamerbewoners kan vanaf heden een aanvraag MD 323-16 worden afge- haald. De aanvraag dient. voor 23 September a.s. door de verhuurder te worden ingediend. Graanmarkt Groningen Dinsdag 8 Aug. 1949 Wintergerst f 18.20f 22; koolzaad f 50.30f 64.80; Karwijzaad f 55.40 f 63.40. Overzicht. Het aanbod van winter gerst was heden Iets ruimer dan vo- rige week, doch nog niet groot. Er was ongeveer vijfduizend hectolîter aangevoerd, waarvan de beste en ta- melijk droge monsters voor de pel- lerij werden uitgenomen tegen prij zen van f 21.75 tôt f 22. Voor enkele prima partijen werd tôt f 22.20 be- steed. Mindere kwaliteit en lang niet droge partijen moesten worden afge- geven voor f 21 tôt f 21.60. Koolzaad was heden wederom..zeef ruim ter markt. Naar schatting was er ongeveer 37.000 hectoliter, waaf- voor levendige belangstelling be- stond, zodat de prijs, vergeleken bij vorige week f 1 kon stijgen. De beste en droge monsters brachten van f 64-30 tôt f 64.80 op. Voor iets min dere en niet te droge monsters kon, naar gelang van kwaliteit van f 65.40 tôt f 63.75 worden gemaakt. Karwijzaad was nog maar weinig aangeboden. De prijs was, bij vorige week vergeleken, toch ongeveer f 1 hoger, omdat er iets meer belang stelling was. Het beste zaad was te plaatsen voor f 62.40 tôt f 63-40. VEILINGVEHENIGING H.-«. Maandag 8 Aug. 1949 Kaskomkommers 1 f 1831; Idem 2 f 1323; Idem 3 f 12; Platglaskom- kommers 1 f 1823; Idem 2 f 11 18; Idem 3 f 913; Bloemkool TA f 34—52; Idem 1 f 29—40; Idem 2 f 12—26; Meloenen f 17—69; Perzi- ken f 315 per 100 stuks- Andijvie f 510; Augurken f 18 58; Breekpeen f 67.60; Druiven f 72—75; Kroten 1 f 5—7; Pronkbo- nen f 25; Rabarber 1 f 1314; Rode kool f 5.208.30; Sav. kool geel f 6.1010.80; Stamslabonen f 2633; Tomaten A f 3865; Idem B f 3957 Idem C f 36—64; Idem CC f 28; Tuin- bonen f 78; Waspeen 1 f 7.5011.60 Witte kool f 5.30—7-40; Komkom- mers f 1324; Uien f 67 per 100 kg Kropsla 1 f 4.408.10 per 100 krop. Prei f 1518 per 100 bos. Met bltjdschap geven wij kennis van de geboort< van onze Dochter die bij het H. Doopsei de namen ontving Elisabeth Maria. Sappemeer, 6 Aug. '49. Zuiderstraat 195. J. Th Meijer. T. Meijer-Palland. Tijd. St. Jnzef-St chting Sappemeer. Roelof Snijder, in de jeugdige leeftljd van bijna 21 Jaar. Stremming 3urgemeester en Wethou iers der gemeente Hoo gezand-Sappemeer ma ken bekend, dat de Voor de vele blijken var leelneming ontvangen bij tiet overiijden van mijr mniggeliefde Echtgenoo be'uig ik mijn harte ijke dank. Foxhol, Augustus 1949. Kruilweg 3. J. H. Brugge-Mik diermede betuig ik mij hartelijke dank vooi net ontvangen Pakke van de Buurtverenigim Vliddenstraat te Sappem Sergeant J. HOVING, Legerno. 305054 4-1 A.A.T „C" Div. 7 December. Veidpost Bandoeng. tussen de percelen va G. en H. Boer in h' Achterdiep te Sappemee wegensherstelwerkzaam beden van 15 tôt 28 Au gustus a.s. voor a'l< rijverkeer zal zijn gestremd. Hoogezand, 13 Aug. '49 Burgemeester en Wet houders voornoemd H. DE WIT, Burg J. J. PR1NS, Sec afwezig. De andere Doktoren ne men waar. Grote voorraad bruine Belgische Zakatlassen KREMER's des middags 2.30 uur Agenda Voorstel van Commissa rissen tôt wijziginf. der Statuten. Sen afschrift hiervan lig- en kantore der Vennoot- schap voor aandeelhou iers ter inzage. h ET BESTUUl aile maten, leverbaar direct Kapper wegens vacantie van 15 t.m. 20 Aug. gesloten. Vanwege de grote belangstelling Hedenavond JAMAICA INN hedenmiddag 3 uur: GEORGE FORMBY als KORPORAAL WANHOOP het beroemde lachduo komt U weer eens ouderwets amuseren Stan Laurel en Oliver Hardy bekiimmen de Zwitserse bergen en zelf de „Junkfrau" staat te schud- den van het lachen IJSCO TOERISTEN een onvergetelijke film: De roman van een Dokter Vacantie van 1724 Augustus: S. H. SCHEPER, Kielsterstraat i. A. HAMMINGA, Kiel KRUIJER, Kleinemeer Vacantie van 27 Aug.—3 Sept.: tussen H.S.C., WAGENINGEN, O.S.V (Oostzaan) en VELOX (Utrecht) Zondag 14 Aug. a.s. J|„ Voor de vereniging die in deze wed- strijden de beste prestatie tegen H S C. ievert, heeft de V.v.V. een zilveren <3 Beker beschikbaar gesteld. Nieuwe Seizoenkaarten (aan de kassa verkrijg- baar) zijn thans reeds geldig. Zondagmorgen van 10—12 uur voor verkoop Seizoenkaarten. Seizoenkaarthouders van de V.v.V. hebben op de entréeprijzen 50 pCt. reductie Zodra de brug over het Muntendammer- diep te Muntendam weer Binnenkort iets op til (Volgende week Woensdag hoort U er meer van) Martenshoek Westerbroek Het Bes'uu onder uit\voorraad te leveren Kees de Haanstr. 21 SAPPEMEER Hoogezand voor Mangel- er Strijkzaal. Tevens WERKSTER voor het schoonhouden 'an fabriek en kantoor. Vacantie la Hat RtPPds meer aneeleoed van aangeDouen wumc (USIS) April 1949 leverde de heer Bajema dit 2£0 l ELLY, Door deze vervullen wij de treurige plicht U ken nis te geven van het over- lijden, na een langdurig en smartelljk lljden, van onzelieve Vader, Behuwd-, Croot- en Overgrootvader JOHAN RUDOLF WILKENS in de ouderdom van ruim 68 jaar, sedert 2 Februari 1941 Weduwnaar van Pietertje Graafhuis. Hoogezand-Sappemeer, 7 Augustus 1949. Grietje Rammelaar- Wilkens. C. Rammelaar. W. Wolda-Wilkens. H. Wolda. H. Wilkens. B. Wilkens-Mulder. Groningen H. Wilkens. R. Wilkens-Venema. E. Wilkens-Pleijzier. A. Pleijzier. Hoogezand R. Wilkens. H. Wilkens-van der Veen. B. Wilkens-Kuiper. G. Kuiper. Klein- en Achterklein- kinderen. De teraardebestelling zal plaats vinden Donderdag a.s. op de Nieuwe Be- graafplaats te Hoogezand. Vertrek van Fabriekskade 24, 's mtddags 2 uur. Heden ontvingen wij het droevige berieht dat op 2 Aug. in IndonesiS is gesneuveld onze gellefde Broer. Zwager en Oom Hoogezand, Aug. 1949. I Burg. v. Royenstr. 107. Namens de Fam. A. Snijder. S. Hulst-Snijder. Jan Harmanus Brugge, van 11 t.m. 31 Aug. Kantoorboekhandel Sappemaar voor Hypotheek en Scheepsverband SAPPEMEER. van Aandeelhouders en kantore der Ban' te Sappemeer Telefoon 20O5 en ook Donderdagavond half 9: JEUGDVOORSTELLING Spéciale prijzen voor ouders en kinderen 60 - 40 - 20 et. Vrijdag, Zaterdag en Zondag Maandag, Dinsdag en Woensdag K. SMID, Sappemeer De overige zaken zijn geopend aanvang half drie zal de Autobusdienst Stadskanaal-Veendam-Groningen vv van 15 t.m. 24 Aug Dames- un Herenkapper Luth. Kerkstraat 106 SAPPEMEER vraagt TE KOOP ieste Melkkoe T.B.C. vri). van der Veen, Kolham i 364 bosch. ■en best Melkschaap bij j. Wiltjer. Slochteren D 337 10 Wyandot Kuikens aan en egen de leg, 12 Wyandot Kuikens 14 week en lange ew. leren Jas. J. Oomkens, lorgweg 101. en zw. Dultse Herder reu jff. Stamboom. W. ten Cate Stootshorn C 34c, Noordbr. Andijvieplanten. H. de Groot. Kleinemeer 208. :en perceel rode Klave 2d« mee bij D. H. Schrage, Nw. Zompagnie 4. balve Mudvaten, enige Spintvaten, 2 k en 1 k ma- en, 8 beste Transportframes, een zo goed als nieuwe Stof- waaijer. 8 Inmaakpotten gro te maten, grote parti) Maten oud en nieuw, geschikt voor Melk of Olie, Potkacheltje, 2 koperen Pompen m. ventlel» julianastr. 103, Martensh. GEVRAAGD Mevr. Velsen, Noorderstr. 3, Sappemeer vraagt tegen 5 Aug. een net 2de Meisje voor dag en nacht. Niet ouder dan 16 17 Jaar. een Slagersleerling of halfwa» j. Kremer. Foxham, Hoogez. Zichters. R. Smit, Kalkwijk West 44. -en Zichter. J. van Dam, •Voldweg 155, Kropswolde. ijdelijk een Arbeider voor îet lnhalen door B. Hulzing, <ropswolde 126. DIVERSEN Aangeboden voor goed te nais 2 jonge Poesjes. T. 3mid, bij 't slachthuls Hgz. tevraagdeen nette Was aan îuis. Brieven onder no. 600 Mascanie Helderzlende houdt ;lke avond van 7 tôt 10 u. Consult. Foxhamsterhoofd- weg 10. Wil de jongen, die Maan- dagavond plm. 6 uur een grote gespikkelde bal mee- nam uit de tuin naast Kers- laan I, Oosterpark, daat het hier een aandenken betreft. zo vriendeltjk zijn deze terug te bezorgen bij Vinckers, Verl. Hoofdstraat 79. Studleboeken 3de kl. G.H.B.S. Hoogezand ter overname gevraagd. Br. no. 681 bur. dez.

Het Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 4