Geboortekaartjes! Grote Openbare Vergadering 3a. ,$.y&fuda" VEILING Bioscoop - Hoogezand C.P.N. afdeling Hoogszand-Sappemeer WAC [Wenei] Hederl. Bonds Elflal T ricotage-ateliers REINIER MULLER N.V. IKANDELAAR nieuws! actisve Medewerkers. FLORALIA- TENTOONSTELLIR& Behuizing, heeft zijn lessen hervat Kremer's Kantoorboekh. KLAA5 SEKUUR Het Meisje van de| Veenhoeve Handige Jongens. Renbaan - Sappemeer ©Act ULtbfyen SEPTEMBER maand Kruideniers IUBILEIIM maand Internationaal Handbal Hinke Meisjes Poppen h, ^aiàen HARKSTEDE Vsemarkt Groriïngen Overzicht Veemcorkl Graonmarkt Groningen VEILINGVERENIGTNG H.-S. BURGERLIJKE STAND t K an lie unie KI m H il K KM M H nXWXXlOirKt KUNST- EN AMUSEMENTSAGEN Drukkerij Overzicht Graanmarkt. WAT GEEFT DE RADIO? V erenïgingsmededelingen JANNY Met grote blijdschap even wij U kennis van e geboorte van ons Dochtertje Jantje Jantiena. Hoogezand, 3 Sept. *49 Singelstraat 9. J. van Bon. G. van Bon-van Delden. Tijd. St. Jozef-Stichting, Sappemeer. Ondergetekende brengt langs deze weg, mede namens zijn Ouders har- telijk dank aan allen voor de prachtige geschenken en de vele blijken van belangstelling, ondervon- den bij zijn terugkeer uit Indonésie. Sappemeef, 30 Aug. '49. Herenstraat 169. G. Kruijer. Voor de buitengewone grote medeleving welke wij gedurende de laatste zeven weken van U moch ten ontvangen, onze har telijke dank. Hoogexand, 4 Sept. '49. J. Woldendorp. G. Woldendorp- Kampinga. Herplaatsing wegens misstelling Sappemeer. Mr. P. H. VELSEN, No- laris te Sappemeer, zal op WOENSDAG 14 SEP TEMBER '49, 's avonds 7 uur in 't PARKHOTEL (K. Venema) ten verzoeke van de Heer J. MUL DER te Baarn, publtek verkopen ^een^dubbelelà ook geschikt voor win ksi- of bedrijfsperceel, op de hoek Slochterstr.- Parkstraat, groot 6 aren, no. 67 In huur bij D. Vegter voor f 8 p. w. incl. w. te ontruimen door dezen elnd September a.s, no. 69 in huur bij B. Leuning voor f 4.75 p.w. incl. w. Aanvaarding no. 67 bij ontruiming overigens 1 Oct. a.s. Betaiing 1 Nov. a.s. J. C. Albertsma (Dipl. N.O.V.) Organist der Hervormde Kerk te Sappemeer. Dirigent, Leraar, Piano, Orgel en Théorie Aangifte nieuwe leerlingen Corr. adres Siddeburen, Damsterweg A 847 VULPENNEN Nieuwe Herfst-collec- tie aangekregen, zowel voor Dames als Heren. Kwaliteiten Geit, Ross Rund, Chroom. Kleuren zwart, bruin, blauw. Ruime keuze. Prijzen vanaf f 98.75 Onze EMSA-kleding is gratis 1 jaar tegen in- braak, diefstal en/of vermissing verzekerd. Telefoon 20O5 Hedenavond half 9 en in verband met de buitenge wone belangstelling ook Donderdag half 9 een extra voorstelling Een gebeurtenis op filmgebied die U niet mag verzuimen te gaan zien. Piaatsbespreking dringend aanbevolen. Vrijdag, Zaterdag en Zondag DE RELLYS. de kampioenen der tau&aa vrolijkheid, die U laten lachen of imanall wilt of niet injhun schaterklucht op Vrijdag 9 September a.s in Zaal VROOM te Sappemeer. Spreker: JAN HAKEN (Lid der tweede kamer) lOnderwerp: De Communisten en de siana Ronde Tafelconferentie. Aanv. 8 uur. Zaal open half 8. Entrée 25 cent. DEBAT VRIJ DEBAT VRIJ a.s. Zondag aanvang 2 uur Langebaan met totalisator Entrée: le Rang f 2.—, 2e Rang f 1.— Dames le Rang f 1.25. Kinderen le Rang fjl.25, 2e Rang f 0.50 Tribune f 0.50 extra. Seizoenkaarthouders V v.V. le Rang f 1.25 op vertoon van kaart 1949. Zondagmiddag a^d. kassa 63 Kruideniers zullen U samen verrassen, met prachtige, prettige en smakelijke aanbiedingen. Bovendien SHOW- en VERKOOP- BEURS in Hôtel Faber op 20,21,22,23 Sept a.s. Zaterdag a.s. leest U er weer meer van. Zaterdag 10 September 's avonds 5.30 uur H.S.C.-terrein Sappemeer. Kamp. Oostenrijk Muziek op het terrein. Entrée tribune f 0.75 Staanpl. f 0.50 Jeugdk. f 0.25 De vacantietijd is afgelopen de tijd van werken breekt weer aan. Voor«M) Hua is nog plaats op onze ateliers. Wij leren U het werk grondig en in korte tijd. Kom eens praten bij HOOGEZAND Ingang t.o. Groenteveiling Over Moeder in dedopen poppen iedere Moeder is pas een ware Moeder als zij een baby verzorgen en ver- troetelen kan. Bij het kleine meisjes is ook dit moedergevoei reeds aanwezig en dit kenmerkt zich |bij het prachtig spel met de poppen. Moedertjespe- len maar niet ahijd wordt dan de baby even voorzichtig behanûeld zo als het eigenlijk een Moe der in de dop betaamt. Er sneuvelt nog wel eens een arm of een been. Nu jzijn er gelukkig weer die tegen een stootje kun nen ja die beslist niet stuk kunnen. Geheel van rubber ar- men en benen op kugels scharnierend voor f 5.75 en f 8 75 en van papier- maché met celiuloyd voor voor 4.75 slaappopf 6 95 een echie Baby formaat tf 12 50 Geeft U dochter tje NU eens zo'n pop en U geeft wat îeder Meisjeshart begeert 1 Spaar-instelling zoekt voor Hooge zand en Omgevlng Condiues nader overeen te komen. Brieven met volledige ge- geveus onder no. 722 bureau van dit biad. Pluimveehouders Ik heb nog voor U prima gezonde Kuikens, R I.L. 13 w. f 6.-, R.I.L gekruisd met P L. 13 w. t 6.-, Leghorns 12 w. f 5.75. Voor Zaïerdags 1 uur besteld levering Dinsdags. Oude Kippen worden tegen marktprijs geruild. Heeft U last van Kippenluis bestel dan een flesje MELOED. J. van der Velde Winkelhoek 16 of Winkelhoek 50. In een tent achter het café Staalstra is de gebruikelgke jaarlijk- se Floralia-tentoonstelling gehouden, waaraan werd deelgenomen door leer- lingen van de echolen te Harkstede, Scharmer, Lageland en Woudbloem. Naast de vele inzendingen op het gebied van de fiera, waren or 00k te- kentngen van schoolkir-deren te be- zichtigen, alemede handwerken. Het geheel maakte een prettige lndruk. De ultelagen luiden School Scharmer. Vlijtige Lize: H. Knollema, A. Heeres, R. Heeres, G. Bouman, J. Leugs, A. v. Timmeren, R. v. d. Woude, T. Zwaneveld, H. Hee res, C. Ruben, A. Zwaneveld, B. Ru- ben, M. Pietersen. Fuchsia: S. Venema, J. Leugs, J. de Wit, L. de Wit, A. Tamminga, G. Be- geman, S. Dikkema, G. Hamminga, R. v. d, Woude, A. Begeman, T. de Wit. Sierkalebas: H. Knollema, M. Pie tersen, G. Fluks. Kochia: R. J. Groeneveld, M. Fluks, C. v. Hoogstraten, S. Jansen, J. Huisman. Oude plan-en: A. Tammenga, G. Kempinga, Bouquet G. Fluks, JVeenema, M. Fluks, G. ïïenkema, J. N^veen, A. Zwaneveld. Tekeningen M. Fluks, H. Knolle ma, R. v. d. Woude. S. Venema, G. Fluks, A. Tammenga, L Aalfs, A. Zwaneveld. Handwerken G. Eenkema, M. Dik kema, T. Rtjkens, A. Diephuis, G. Fluks School Harkstede. Géranium T. Knollema, G. Doornbusch. J. Blom, T. Kruier, E. Tepper, C. Kreutfer, D. van Costen, H. Iwema. Bégonia T. Knollema, H. Woltjcr, G. Doornbusch, E. Nanninga, H. Siek- mans, H. Iwema, T. Bos, M. Kuipers, A. Leugs, H. Maatjes, J. Blom, B. Knollema. Kochia J. Frefle, D. v. Oosten, M. Bos, R. v. d. Woude, A. Knollema, Rika v. d. Woude. Sierkalebas M. Bos, H. Siekman, E. Tepper, H. Woltjer, T. Dallinga, J. Kooi. Bouquet J. Kooi, T. Dallinga, J. Freije, P. Tepper, S. Bloemendal, J. Blom. Oude planten: H. Woltjer. Tekeningen H. Dikkema, R. Men- delts, M. Bos, H. Iwema, J. Blom. Handwerken T. Bos, H. Siekmans, F. v. d. Holt, T. Knollema, G. Doorn busch, H. Dikkema. School Lageland. Coleus M. Zwa neveld, R. Wayer, H. Wayer, C. Freije, J. Broeksema, F. Lode, A. Roelfsema, B. Veltman, J. Wayer, J. Kuipers, M. Veltman, J. Wieringa. Ster G. Broeksema, B. Woltjer, A. Wieringa, K. Wieringa, J. Wieringa, L. Woltjer, J. Broeksema, T. Schuur, E. Meçjer, E. Nieborg, H. Niestijl, J. Kuipers, M. Zwaneveld, G. Hamminga, P.. Wayer, L. Schuur. Kochia L. Schuur, L. Dgk, H. Messchendorp. Bouquet E. Nieborg, A. Wierir.ga, G. Broeksema, K. Wieringa, L. Dgk.- Tekeningen N. Wicherts, C. Velt man, B. Veltman, M. Zwaneveld, G. Broeksema, T. Bontsema, T. Streur- ma. Handwerken T. Bontsema, T. Streurma, A. Wieringa, L. Schuur, K. Kuipers. School Woudbloem. Bégonia G. Thoma, Gd. Thoma, J. Thoma, J. Thoma, J. Fluks, Joh. Fluks, G. Voorma. Ster J. Thoma, J. Thoma, Gd. Tho ma, P. Huisman, Gt. Thoma, Jac. Fluks. Kochia Gd. Thoma, Gt. Thoma, Jac. Fluks. Sierkalebas Gd. Thoma, Gt. Tho ma, Joh. Fluka. Bouquet Gd. Thoma. Tekeningen Gt. Thoma, Gd. Tho ma, Jac. Fluks, T. Ruben, J. Fluks. Handwerken A. Pelgrim, A. Pel- grim, J. Thoma, H. Buurma. Particulière inzendingen, Bladbe- gonia H. Friso, RoelfsemaAalfs, J. Freije, H. J. Freije, M. Fluks, A. Kempinga, J. Schutte. Gloxinia H. J. Freije, R. Thoma, F. Iwema, Mej. Staalstra, D. Freije, W. Kempinga, A. v. Djjken, J. Schut te, A. Staal Sr., J, Fluks, F. Olthof, M. Fluks, J. Maatjes, T. Gunster. Knolbegonia J. Fluks, M. Fluks, B. Nijburg, T. Veltman, B. Hammin ga, H. Keizer, H. Fluks, J. Leugs, H. .f riso, j. Blom. Bouquet T. Streurman, A. Kem pinga, H. Danes, A. Kempinga, Q. Kuipers, H. Wit, B. Knollema, H. Zo- merman, H. Landman, P. Wouda, W. Broeksema, J. Lubben, H. Zomerman, P. Tepper. -Handwerken G. Alting, A. Njjveen, Broeksema, A. Bosma, D. Venema Snuck, A. Gunster, J. Siekman, Bron- sema—v. d. Fiji,, H. v. Oosten, G, een moord, die de procureur generaal inr. A. A. L. F. van Dulleman later in zijn requisitoir „de afschuweljjjk- ste" werd genoemd, die hij ooit in zijn jarenlange practijk had meege- maakt. B. en O. hadden des avonds met Welp zitten dammen en daarna deden zij het voorstel eens een ander spelletje te gaan doen. B. en O. zon- derden zich af om even af te spre- ken wat er zou gebeuren zoals het bij spelletjes wel eens meer gebeurd en de geheimzinnigheid, die daarbij betracht werd mocht voor Welp waarschynlijk wel de spanning van het spel verhogen, doch mocht bij hem geen enkele verdenking doen rijzen. Er werd afgesproken, dat het drietal zou gaan ..sterrenschieten", een spelletje, waarbij Welp aan zijn stoel moest worden vastgebonden en een laken over het gelaat zou krij- gen. Toen dit geschied was, snoerden B. en O. de niets vermoedende Welp een koord om de hais en samen trok- ken zy dit gedurende enkele minu- ten aan totdat het hoofd van Welp opzij viel. Vervolgens brachten zij hem naar de schuur, waar zij hem aan een balk ophingen om de schijn te wekken, dat hij zelfmoord had gepleegd. Verdachte B. voerde aan, dat zij het koord niet had aangetrok- ken en zich had beperkt tôt het as- sisteren van O., die de leiding had. De procureur-generaal zeide in zijn requisitoir, dat deze zaak in de annalen van de geschiedenis bekend zal blijven als een der afschuwelijk Fluks, G. Kempinga, J. Oomkens, G. ste> 20 n*et de afschuwelijkste moord Alting, T. Tepper, A. Wieringa, J. Bronsema—v. d. Pjjl, G. Beenema, M. Wouda, J. Driesens, M. v. Oosten, H. Knollema, Zr. Dusseljee, Zr„ Si lenga. VROUW HIELP HAAR ECHTGENOOT WURGEN BIJ „EEN SPELLETJE" Ook in hoger beroep 12 jaar geëist Op 19 Januari 1937 heeft de toen- maals 26-jarige M. C. B. te Heems- kerk, samen met een zekere O. haar Dinsdag 6 September 1949 Kalf- en melkkoeien f 775800, f 650725, f 475600; Kalfvaarzen f 625—700, f 375450; Vroegm. koei- en f 650750, f 475500; Vare koei- en f 525—575. f 375—450; Kalveren en pinken f 140—400; Weideschapen f 65—76; Vette lammeren f 4046; vette schapen f 80—90; Biggen f 40 f 47. f 27—37. Aanvoer 320 runderen, 94 kalveren, 1014 schapen, 7 varkens. 626 biggen, 26 bokken en geiten, totaal 2087. Door de markt te Norg was het aanbod van vee te Groningen zeer klein. in het gebruiksvee liet ook he- den de handel weer veel te wensen over. Alleen enkele beste herfstkal- vende koeien, die voor de export in aanmerking kwamen, trokken vrjj goed de aandacht en waren in prjj- zen niet lager. Overigens verliep de handel zeer slecht. Versgekalfde koei en waren met moeite te plaatsen. Het B.V.V. nom de aangevoerde kalveren, zeventig runderen en een groot aantal schapen over. Voor de weideschapen was de kooplust van weinig of geen betekenis. De handel in biggen was wederom zeer langzaam De biggen waren zeer moeiljjk te plaatsen. Paarden waren in verband met de Norgse markt niet aange- voerd. Dinsdag 0 Sept. 2949. Rode Tarwe f 18.2021.90; Wltte Tarwe f 18.2021.90 Inlandse Rog- heid te noemen. Zij hebben met to-j 182o—20 10* Wintergerst f 19.20 I voor het men.l K_f Zomergerst f 19.20—25.20; Witte Haver f 19.20f 22.45; Blauw- peulerwten f 30.2540.25; Groene Erwten f 27.25—30.25; Koolzaad f 56.3065.80; Karwjjzaad f 55.40 f 65.90. Maandag 5 Sept 1949 Platglaskomkommers 1 f 1520; Idem 2 f 12—16; Idem 3 f 11—17; Bloemkool 1A f 4954; I lem 1 f 29 42: Idem 2 f 2030; Me] renen f 12— 74 per 100 stuks. Andijvie f 610; Augurken A f 7287; Idem B f 53—71; Druiven f 6580; Kroten 1 f 58; Postelein f 58; Pronkbonen f 1215.60; Rode kooi f 67-50; Sav. kooi geel f 10—11.50; Spinazie f 0.30—5.30; Spekbonen f 2328; S :amslabon<m z. dr. f 37.20; Stokslabonen z. dr. f 3643; Tomaten A f 1628; Idem B f 19—29; Idem C f 16—23; Veense bonen f 2123; Waspeen 1 f 611.60; Witte kooi f 7.7010.90: Komkom- mers f 822 per 100 kg. Kropsla 1 f 7.10—11.90; Idem 2 f 6-909 per 100 krop. Bos Prei f 1316 per 100 bos. die ooit werd gepleegd. De wyze waarop verdachte tezamen met de man, waarmede zij naderhand ging trouwen zich hebben ontdaan van. een rustig en behoorlijk medemens is beneden elke menselyke waardig taie onverschilligheid voor het men-l selijk leven hun afgrijselijke daad volbracht na er rustig en kalm over te hebben nagedacht. Mr. van Dulle man gaf te kennen, dat indien de zaak in 1937 dadelijk aan het licht was gekomen er slechts één straf <p haar plaats zou zijn, namelijk le geworgd en hem daarna opgehangen. Zij bracht de politie in de waan, dat haar echtgenoot, die aan zwaarmoe- digheid leed, zichzelf van het leven had beroofd. Deze opvatting werd door de justitie aanvaard en de vrouw ging vrijuit. Aan het begin van dit jaar bracht echter een huis- houdster de zaak aan het licht. De dood van Welp werd weer onder- zocht en B. en E. bekenden tezamen de man te hebben vermoord. De rechtbank te Haarlem veroordeelde beiden tôt gevangenisstraffen van 12 jaar, in aanmerking nemende, dat het delict zo lang geleden was ge beurd. Gisterochtend diende de zaak te- gen B. in hoger beroep voor het ge- rechtshof te Amsterdam, gepresi- deerd door jhr. mr. J. van der Does de Willebois. Op de vraag van de président waarom de verdachte in hoger beroep was gegaan, antwoord- de zij, dat zij de straf te hoog achtte. O. had haar, naar zij te kennen gaf, gedwongen mee te doen aan het ver- moorden van haar echtgenoot; zij had met hem een slecht leven geleid en kon geen weerstand bieden aan de pressie, die O. op haar uitoefende.j Hoogezand: Er waren geen getuigen gedag- vaard en de président las de verkla- ring voor, door O. voor de Haarlem- se rechtbank afgelegd. Deze verkla- ring werd door de verdachte beves- tigd. Samen met O. had zij overlegd op welke wijze zij zich het beste van de ongewenste echtgenoot zouden kunnen ontdoen en zij kwamen tôt spraak erkent echter enigszins de opvatting „de tijd heelt aile wonden" en een misdrijf, dat jaren geleden is begaan, kan als' verjaard worden be- schouwd. Dit is echter niet mogelijk bij een misdaad, die zo ernstig is ils dez,e en de procureur-generaal be- sloôt zijn requisitoir met een straf te eisen, gelijk aan die welke door fie rechtbank was opgelegd. De verdediger, mr. H. J. Sluiter, voerde aan, dat de roi van yerdach-i te door de rechtbank te groot was voorgesteld. Zij heeft vijf kinderen, die zij tijdens haar gevangenschan zou moeten missen, en dit maakt voor haar de straf zwaarder dan voor O-, die zich dan ook bij het vonnis van de rechtbank heeft neergelegd. Hij verzocht het Hof de verdachte een. aanmerkelijke lichtere straf op te leggen. Uitspraak volgt op 20 September. Woensdag. Bioscoop 8.30 uur „Het meisje van de Veenhoeove". Donderdag. Hoogezand: Bioscoop 8.30 uur „Het meisje van de Veenhoeove", Vrtfdag. Hoogezand: Biooscoop 8.30 U. „Han- dige Jongens". NOORDDIJK 1 t.m. 31 Aug. 1949 Geboren Kornelis Aldershoff, z- v. Jan Aldershoff en Alberdina Jan- tina van der Meer; Rijfiena Filip- stiena. Veenstra, d. v. Wessel Veen- stra en Johanna Aaltina Mulder. Ondertrouwd: Harm Meinds, 37 j. en Alida Zorgdrager, 24 j., b. v. Noorddijk; Louis Jean Chrétien van Es, 32 j., 's-Gravenhage en Hillegon- da Jantiena Schaap, 31 j., Noorddijk. Getrouwd: Sijtse Visser, 55 j. en Elizabeth Bouwman, 53 j., b. v. Noorddijk; Harm Meinds, 37 j. en Alida Zorgdrager, 24 j., b. v. Noord dijk. Overleden: Jantje Westerhof, 52 J., echtg. v. Berend Greving. De grootste sortering vindt U bij Het aanbod van granen was vrjj ruim. De stemming was vast, zodat de prijzen voornamelijk van gerst ho ger gingen. Voor rode en witte tarwe werd in de goede monsters f 21.85 en f 21.95 bedongen. Niet droge mon sters bedongen van f 21.2521.50. Rogge was plus minus 40 et. duur- der Sappemeer naast Hôtel „Struvé" Telefoon 2351 Desgewenst maken wij de kaartjes geheel postklaar, dus geadresseerd, voorzien van postzegels en gepost illOTSIISIIMa nODODPK 3D PROGRAMMA R O.N. Woensdag 7 Sept.: 18.45—19.00 Landbouwkwartier. Ir. G. Frieling De droge partijen werden met van Cultuurtechnische Dienst te f 20-10 betaald, afwijkende kwaliteit van f 19.30—20.20. Winter- en zo mergerst was belangrijk duurder. Aan het begin van de beurs werden nog enkele partijen verkocht voor f 23.95, doch later werd f 24.20 en f 24.45 be taald. Veel zomergerst werd voor f 24.95 uit de markt genomen, terwtfl sommige mooie partijen f 25.20 op- brachten. Voor Mansholt-gerst was nog meer te bedingen. De mooie blan- ke monsters witte haver werden ver- handeld van f 22.45, soms nog iets hoger, terwijl tweede soort naar hoe- ûanigheid van f 21.2021.70 op- u-aohl. In rozijnerwten was practisch lien handel. Blauwpeulen bedongen ,tot f 41.Hala-capucijners werden weinig aangeboden. De aanvoer van groene erwten was klein, met iets vastere stemming werd hiervoor van f 28.2530.25 betaald. Bij uitzonde- ring f 30.75. Van koolzaad waren maar enkele partijen meer ter markt. De prijs was iets hoger dan de vorige week. Goed zaad kon f 65.80 opbren- gen. Karwijzaad met weinig veran- dering werd van f 60.4065.90 uit de markt genomen. Groningen spreekt over de ontwate- ring van landbouwgronden; 19.15 19.30 De Stem van het Noorden. Donderdag 8 Sept.: 19.0019.30 Optreden van het Chr. Muziekgezel- schap De Harmonie te 2e Exioër- mond o.l.v. L. Dol. Dit corps wordt ingeleid door de heer Y. Woudstra, voorzitter van de bond van Chr. Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Nederland en secretaris van de bond „Groningen Zuid" (uitgestelde uitzending van 30 Junij 19.3020.J0 Grunneger programma. „Op raais deur Grunnen" (V). 'n Bezuik aan de pollers bie de Dollard. Vrijdag 9 September: 18.4519.00 Literaire uitzending door Willem Diemer: twee Groninger debuten. a. Annie Spanjer: Aan U gewijd; b. Mein van Hessen: In mij eensame hof; 19.1519.30 De Stem van het Noorden. Zaterdag 10 September: 18.15—18.30 ôroeten uit Indonesië en Noordelijk luisteraars: 19.15—19.30 Noordelijk Niwinnieuws: 19.0019.15 Fop. I. Brouwer beantwoordt brieveh van weekoverzicht. VOETBALVER. „H. S. C Wedstrijdprogramma voor Zater dag 10 Sept. 1949: HSC IAchilles I (vriendschappe- lijk), aanvang 4 uur, terr. Nieuwer- oord (Hoogeveen). Juniores: B4: HSC 3—HSC 4, Aanvang 3.30 u. térrein Noord. Wedstrijdprogramma voor Zondag 11 Sept. 1949: NOVO—HSC 3 Aanv. 2 uur Juniores: Al: FVV—HSC, Aanv. 10.30 u. A6: FroomboschHSC 10 u. Siddeburen—HSC 3 10 u. B2: FVV—HSC 9 u. Opstellingen: HSC 1 wordt nader bekend ge- maakt. HSC 3: J. de Haan, H. van Bies- sum, A. v. d. Haag, D, Roukema, .T. Schut, G. Watermulder, J. Smitten- berg, H. Vegter, J. Schuur, F. de Groot, G. Hekert. Res.: L. J. Kort- holt, W. Meijer, D. Deuntje. Vertrek per bus om 12.45 uur vanaf hote1 „Struvé". Al HSC: E. Luiken, H. J. Smit, C Huizing, H. Kolhek, W. Schut (a.;, G. Riemeijer, A. Blijham, J. Ploege: C. Wever, H. Huizing, J. Smedet Res-: W. Vos. Leider: J. C. Lakenve! Vertrek 9.45 uur hôtel „Struvé". A6 HSC 2: A. Hamminga, W. Por ringa, A. Overmars, A. Jager (a.), 1 v. Dam, J. Lahpor, R. Spoor, IV Hindriks, R. Knip, S. Klok, J. Ak kerman. Res.: A. Blaauw, H. Dijk huis. Leider T. Bakema. Vertre 9 uur hôtel „Struvé". A6 HSC 3: D. Hulsebos, K. Siliu: B. Kooi, E. Leutscher, J. Oosterwij (a.), L. Lukje, 6. v. d. Laan, G. d Wit, J. de Graaf, M. Ploeger, J. Wes man. Res-: N. Wold, J. Rensema. Leider: H. Barelds. Vertrek per fiets om 8.30 uur precies vanaf hôtel „Struvé". B4 HSC 2: E. Poelman, P. ten Ca- te, A. Smit (a.), G. Prijt, J. Moesker, S. Hakkeling, G. Uildriks, G. Spoor, H. Boekholt, E. Stuut, L. v. d. Schoot. Res.:" A. Luikinga, A. Ottens, H. Onnen. B4 HSC 3: H. Thoma, Jan v. d. Meer, Joh. Bos, K. Koers, H. v. d. Ark, K. Rijkens, P. Spakman, F; Kruizinga, J. G. Wever (a.), K. Snit- jer, K. Akkerman. Res.: K. Wolthuis. H. Blik, J. Koenes. Leider: J. Water mulder. B2 HSC: T. Werkema (a.), E. Ba kema, J. Tepper, H. Bijlsma, W. Eg- gens, Jimmy Smid, J. Kamphuis, E. Penning, H. Bruins, H. E. Huizing, Andries Blaauw. Leider Jac- Hel- mens. Vertrek* per fiets om 8.15 uur vanaf hôtel „Struvé" Eventuele bedankjes voor Vr dag- avonda 7 uur bij de aangeschreven leiders. Mofoj* Palace Sdiuifendie[i54 i.o.Podebrug het snelste middel tegen verwondingen, steenpuisten en/. voor direct 2 bekw. Tlmmer- Ueden. J. v. Delden, Gronin' gerweg 10, Westerbroek._ OOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO eea paar Personen voor ko ren inhalen door T. P. de Boer, borgercomp.sterstr. 76. Aardappeiroolers. H. H. Zwaneveld. Slochteren D 281 Aardappelrooiers onmiddelljk beginnen. J. A. Bos, Achter- diep 73, Sappemeer Wltte Leghorn Kulkens, 4 maanden en een Emaille.Kook- kachel Godin bl) S. Nleboer Zuiderlaan 5, Hoogezand 6 lsl. Kuikens 5 Langewljk 8. W. Wyandotte Kulkens aan de leg en enlge 1 jarige W. W. Kippen bij G. J. Haayer, Spltsbergen 1, Zuldbroek. wltte Lelles. R. Schreuder. kweker, Sappemeer. Kersappels, Moes- en Hand appels. A. Veenhuiien, la- gerswljk 44, Spm. Tel. 2324. 2 Lopers 75 p. en 20 Kui kens 4'/a- A. Hofkamp, Ne- velslaan 13. Voor direct Aardappelrooiers Olthof, Achteidiep 63, TE KOOP Aardappelrooiers om aan U nemen of in pand. Paard en wipkar erbi). W. Mulder Hzn., Kalkwljk Aardappelrooiers. J. Schel- tens. Kalkwljk West 25 voor direct Aardappelrooiers A. v.d. Dijk, Kolham E 450 week oud. Aardappelrooiers door j. Schrage. Stootshorn C 41, Noordbroek. VEKLOREN een Autoband van Hoofdsir, over van Royenstr. naar Kropswolde. T.b.t.b. bi) T), de Vries, Groentezaak bij de Bonthulzerbrug. GEVRAAGD een net net Dagmeisje. L. Mulder, Nieuwelaan 7, oogezand voor direct een Dagmeisje, zelfstandig kunnende werken v.g.g.v. Bodewes, Verlengde Hoofdstraat 2,^ioogezand_ een net Dagmeisje niet ben 18 jaar. J. A. Koeneman Hoofdstraat 109, Hoogezand voor direct wegens huiselijke omstandigheden een net Dag meisje voor de hulshouding niet ouder dan 20 jaar. Jansen, K. de Haanstraat 97 in klein gezln (1 meisje van 7 jaar) te Den Haag, een net Meisie voor- dag en nacht Loon f 60.— per maand Veel vrij. Hulp voor truwe werk. Br. onder no. 720 bur Meisje voor 's morgens of de gehele dag. Mevr. Grelner Zuiderstraat 11, Hoogezand voor direct een net Meisje plm. 18 jaar. Bos, Krulde- nier, Knijpslaan, Kolham. een Werkster door Mej. B Mulder, Noorderstraat 10, Sappemeer. TE HUUR Weide voor 2 3 Kalfkoeien of enige Kalfvaarzen moeten besllst T.B.C. vrij zijn bi) A. Kremer, Woortmansdijk 7, Westerbroek B1EDT ZICH AAN net R.K. Meisje voor dag of d. en n. als hulp in de huls houding. Leeftljd 23 jaar' Br. onder no. 718 bur. v. d. blad Jongedame, 20 jaar, b.z.a. voor Kantoorwerk liefst voor halve- of enkele voile dagen per week. Brieven onder no. 727 bureau van dit blad. Jongedame, ln het bezlt van H.B.S. dipl. A. zoekt Kan- toorwerkzaamheden v. plmi 22 uur per week. Brieven onder no. 721 bur. v.d. blad. DIVERSEN aangeboden Zit- en Slaap- kamer met voll. pension te Sappemeer. Brieven onder no. 719 bureau van dit blad Juffrouw b.h.b.h. zoekt per 1 Oclober een gettoffeerde Kamer met kookgelegenheid. Br. zo spoedig mogelijk on der no. 728 bur. v.d. blad. Dame zoekt in Hoogezand en Omgeving Kamer(s) met volledlg pension of ged. van Huis met kookgelegenheid. Ai of niet gem. Br. onder no. 729 bur. v. d. blad.

Het Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 4