Siddeburen jaat Winkelweek houden Reclame-Verkoop-Tentoonstelling Froombosch. PLAATSELIJK NIEUWS yc DE VERDACHTENBANK BURGERLIJKE STAND 2lat Là kofâtn Porcelein, Glas, en Huish. Artikelen SLOCHTEREN. rerwondingen aan «Un gazieht ba- kwam. Na geneezkundige blAande- ling kon hij naar hui» wordil ver- vo'erd. 1 VEILINGVERENIGING H.-S, MUNTENDAM 18 t.m. 21 Sept. 1949. Geboren t HUbrand. a. v. D. Hovlng A A A V.V.H.S. Vereniglngsmededelingen Kop en Schotels 1 38, Bt kers 55 et. Kinderkroezen met oor 66 et. Aile* mer décor. 6-delige glazen nesten Schalen 3.25 Gegalva' iseerde Emmers Verder nog vpldoende ln zeer mooie EmaiHe Wasketels 36 en 40 cm. Met het troepentransporttohipi „Kota Inten", dat op 1 October a.s. te Rotterdam v/ordt verwaeht aullen de1 volgende railitairen ult ona rayon repartiëren L. B. Koning, O. Imbos- atraat 13, Hoogezand; K. Buining, Kalkwijk Lula Oost 1; N. Hazelhott, Borgercompagnie 66 en H. J. v. d. Werlf, M. Venlngaatraat 94, Hooge zand. De volledige lyst met repatriëren- den per „Kota Inten" ligt op ons kan- toor en by de Openbare Leeabiblio- theek ter inzage. HOOGEZANDSAPPEMEER. Hier ter plaatse werd een comi té opgericht voor de Intern. Vredes- dag. In dit comité hebben zitting de heren Ds. J. A. v. d- Meiden, R. Schoemaker en Abbaa (Borgerc.straat 60, secretaris). De afd. H.S. van de Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond hield Donderûagavond een filmavond in „De Regenboog", waarvoor de be- langstelling goed was. Naast de film „Gebroken Boeien" werden nog en kele andere filmpjes vertoond. Het is 30 jaar geleden, dat de afd. H.S. van de bond werd opgericht, zo zei de voorz., de heer G. «leuring, in zyn openingswoord, het ligt niet in de bedoeling dit feit thans te her- denken, dit zal gebeuren in de jaar- vergadering, die in Januari of Febru- ari zal worden gehouden. De heer J. H. Spoelstra uit Haren, zoon van de oprichter van deze afd. behandelde in zijn rede de geschie- denis van aibeiders, die kans zagen om zich in de 30 jaar van het bestaan van de afdeling een behoorlyke rechtspositie te verschaffan. HOOGEZAND. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J H. J. Burema, thans agent van politie te Delfzijl slaagde op 16 Sept, te Amersfoort voor het politie- diploma met aantekening. In een byeenkomst van de Band Nederland- -Indonésie afd. H.S., gehouden Woensdagavond ia het hô tel Faber, werd het woord gevoerd door Ds. S. W. Teding van Berkhout. Het onderwerp van de inleiding was „Onder soldaten uit en thuis". Spr. wees op het feit dat de solda ten, die naar Indonesië gaan tydelyk in een mannengemeenschap komen te leven, hetgeen voor- en nadelen met zich brengt. Het is van belang voor de betrokkenen om met vrou- wen en meisjes te corresponderen, mede om verruwing te voorkomen. Na iets over zjjn eigen loopbaan te hebben verteld (spr. vertoefde 3 jaar in Indonesië als legerpredikant) becritiseerde spr. het optreden van de Engelsen in Indonesië. Door het tegenhouden van Nederlandse troe- pen hebben zij voor enige milliarden goederen uit Indonésie kunnen halen en naar Malakka zenden. Ds. Teding van Berkhout besloot met de vinger te leggen op een Ne- derlands verzuim. Wy hebben gedu- rende 300 jaar Indië bestuuvd en we hebben er welvaart gebracht. Java- nen uit de kampongs werden te werk gesteld bij grote bedryven. Er werd echter verzuimd bij deze mensen een geestelijk fundament te leggen, dat nodig is om voor deze Inheemsen ar- beid in Westers milieu mogelijk te maken. De wnd. voorz., de heer Boswijk, deelde mede, dat het in gevai van ernstige ziekte mogelijk is om door bemiddeling van de burgemeester gratis naar een militaire bloedver- want in Indonesië te telegraferen. De kruidenierstentoonstelling in het hôtel Faber heeft veel bezoek ge- trokken. Woensdagavond culmuneer- de de drukte, toen vele jongelui de expositie in ogensehouw gingen ne- men. KROP3WOLDE. Dipsdag hield de Ver, v- Platte- landsvrouwen haar eerste vergade ring na de vacantie. Spreekster was mef. H. M. Mulder over het onder werp: „Naar de zonnige hellingen der Vogezen" en „Een persoonlijke ontmoeting met Dr. Albert Schweit- zer. Mevr. SchreurSmid bracht ver- slag uit van de provinciale vergade- ring en Mevr. PaasOosterbrink van het zomeruitstapje naar Gaaster- land. Bij stemming bleken 21 dames voor en 23 tegen een beter bondsblad te zijn. De vergadering gaf uiting aan haar wens tôt beterschap van de pré sidente Mevr. Groewold—Marring. WESTERBROEK. Door architect J. H. van der Mo- len te Noorddyk, werd, behoudens nadere goedkeuring, de bouw van 'n woning voor de bouwspaarder J. Eg- gens, alhier, als volgt gegund: Hoofd- bouw M. Schneider, Kolham f 9300; Schilderwerk enz. Fa. J. B. v- d. Werff, Westerbroek f 672; Electr Fa. Veenema en Bosch, Westerbroek f 190; Lood- en zinkwerken, waterl. enz. W. Kooi, Middelbert f 540. NOORDDIJK. De heer J. Bellinga te Appinge- dam werd benoemd tôt opzichter-te- kenaar in tydelijke dienst bij Bou-w- en Woningtoezicht der gemeenten Bedum en Noorddijk. RUISCHERBRUG. De heer H. W. Bergman, wacht- meester le kl. bij de Rijkspolltie, slaagde te Amersfoort voor het poli- tiediploma A. MIDDELBERT. Zondag 16 October om 2.30 uur zal Candldaat van der Ende in de Ned, Herv. Kerk alhier worden be- vestigd. HARKSTEDE. In „Ons Dorpshuis" werd de jaarvergadering gehouden van de Damclub „DIO". Er werd besloten om deze wlnter met dameluba uit de omgeving een eompetitie te spelen. De heren M, Penterman, voorz, en W. Weender, seer.-penn, werden als beituursleden herkozen, Voor de heer P, Ttpptr, die had bêdankt werd ge- kozen de heer H. Wayer Jr. Wegene ziekte van de competitleleider A. Doornbos zal deze functie worden waargenomen door de heer M. Pen terman. Uitslagen der gespeelde wedatry- den; H. Stel—G. Brink 0—2; J; Oom- kensJ. Leugs 20; M. Penterman H. Wayer 02; W. TepperK. Wie- renga, P. TepperH. Hamminga, M. OomkensG. Boerema en W. Ween derH. Alting, aile afgebroken. De Gymn.- en Athl.ver. „S.G. V." vergaderde Woensdagavond o.l.v- de heer G. H. Drese in het „Hooge- huis". De uitgebrachte jaarverslagen wezen op een gunstig verenigings- jaar. De leider, de heer Kappetein van Hoogkerk en de leidster Mej. de Vries van Assen werden wederorn voor een jaar benoemd. Besloten werd een hoofdelijke om- slag van f 1.per lid te heffen xn verband met het tekort ontstaan bij de jubileumuitvoering. Voorts werd besloten de contributie te verhogen. De aftredende bestuursleden wer den herkozen terwijl in plaats van de heer K- Snitjer als athletiekcomm. werd benoemd mej. Janssen. Tôt lid van de kascommissie werd benoemd de heer K. Huizinga. Het gemeentebestuur ontving van Ged. Staten van Groningen goed keuring op het gewijzigde uitbrei-| dingsplan. Met de oefeningen van de vry- willigers der Nationale Reserve in deze gemeente is een begin gemaakt. Bij de eerste „les" waren o.m. aau- wezig de overste de Boer, luitenant van Groenenbergh en een vertegen- woordiging van de Plaatselijke Com- missie „Steun Wettig Gezag". SCHILDWOLDE. De Coôp. Landbouwvereniging „Ons Belang" vergaderde Dinsdag- avond in hôtel Wijchgelsheim o.l.v. de heer Rademaker. Er werden vele ingekomen stukken behandeld, w.o. koopbevestigingen van Kali en Tho- masmeel. Voorts werd medegedeeld dat de levering van stikstof in Dec. a.s. zal plaatsvinden. Hierna volgde bestelling magnesium-sulfaat en ger- misan. De agenda voor de Hoofdbe- stuursvergadering van de V.B.B. werd behandeld en aan de afgevaar- digde ter hand gesteld. De afd. Schildwolde van de A. N.L.B. hield Woensdagavond een huishoudelyke vergadering in 't café Spanninga, ahier, o.l.v. de heer A. Speelman. Na afhandeling van enige interne aangelegenheden kwam het voornemen van de afdeling aan de orde om, in samenwerking met de Slochter Bestuurdersbond. in het a.s. winterseizoen 4 cursusavonden te houden. Woensdagmiddag was een zoon- tje van timmerman Mossel op een aanhangwagentje van een stilstaande luxe auto geklommen. Toen de wa- gen zich in beweging zette kon hij ar niet zo gauw meer afkomen met het gevclg dat hij me& moest rijden. Het gelukte hem er af te komen doch durfde de auto niet loslaten. Doordat de snelheieLte groot werd was er voor het ventje geen lopen meer aan en liet hij zich vallen. Hij gleed nog een eind over de grond waarby hy o.m. HELLUM. 0.1.v. do heer F. Koater verga derde Woensdagavond de Coëp. Landbouwvereniging ..Eendracht" in café van Dalen. Voor de bestelling nieuwe aardappelen bestond. geen animo, Ben parti) mengstikstoffen alsmede een parti] stikstof werd op- gegeven voor levering November a.s. Er werd besloten om in de a.s. win- ter op een der vergaderingen een spreker uit te nodigen. Het door één der afdelingen ingediende voorstel op de Hoofdbestuursvergadering te Veendam om vergoeding wegens ver- bouwverbod van aardappelen op be- smette percelen voor aardappelmoe- heid, kon de goedkeuring der verga dering niet wegdragen. Voor ver- plichte opname in de Bedrijfspensi- oen-regeling bleek men voorstander te zijn. ZUIDBROEK. Door het Dept. Zuidbroek van het Nut werd een jaarvergadering gehouden in het hôtel Dost. Uit de jaarverslagen bleek, dat het aantal leden 95 bedraagt. De inkorasten be droegen f 466.38 en de uitgaven f 358.43 (batig saldo f 107.95). De he- ren E. H. Garstman en R. Zwiers werden als bestuursleden herkozen, terwijl in de vacature van de heer L- Steenhuis werd gekozen de heer J. Boeien. De mogelykheid* van de oprichting van een kleuterschooj, zal worden on- derzocht. Omtrent de samenstelling van het winterprogramma werd aan het bestuur vry mandaat gegeven, alleen werd vastgesteld dat voor de eerste avond een toneelgezelschap zal worden uitgenodigd. Tôt leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk z;jn verkozen Mevr. SmithRath en de heren A. J. Poelstra en L. Steenhuis. Ter vervanging van de burge meester by event. afwezigheid werd tôt loco-burgemeester benoemd de heer P. Kuiters, wethouder dezer ge meente. i -f DE MOTOR- KOZAKKEN IN ACTIE. Met een aanloopje springen motor en beryder door een papieren scherm en ver 13 op de grond liggende personea. Vrydag 23 Sept. 1949. Kaskomk. 1 f 21; idem 2 f 7; Plat- glaskomk. 1 f 1010; idem 2 f 7 f 10; idem 3 f 67; Bloemkool 1A f 27—50; idem 1 f 11—38; idem 2 f 1230; Knolselderij 1 f 68; Me- loenen f 744; Perziken A, B en C f e16. Per 100 stuks. Aardappelen f 4-104.90; Andyvie f 6—11; Druiven f 71—73; Prei 1 f 1316; Pronkbonen f 23.1025.40; Rode kool f 5.506.30; Spekbonen f 2527; Stamslabonen z. dr. f 43.30 f 44; Stokslabonen f 2239; t0" maten A f 2126; idem B f 23; idem C f 16—18; Waspeen 1 f 6—10.50; Komkommers f 79; Appelen f 7 16. Per 100 K.G. Kropsla 1 f 5.708-10; idem 2 f 3.20—5. Per 100 krop. Bos Prei f 1017. Per 100 bos. (Van een onzer verslaggevers) Evenals het vorige jaar gaan ook dit jaar de Siddebuurster winkeliers gedurende een week reclame maken. Al jaren lang vormt Siddeburen het winkelcentrum van de streek er om heen. En in de 'oorlogsjaren is de trek naar Siddeburen nog toegeno- men, vandaar dat men er naar ver- houding van de grootte van het dorp veel winkels aantreft. De plaatsetyke winkeliersvereniging heeft niet min- der dan 120 leden I En nu zyn de winkeliers van Sid deburen van plan te laten zien tôt wat zy in staat zyn in dit vierde jaar na de bevryding. Daarom organise- ren zy in de week van 18 October een winkelweek. (Gedurende d> Jkin- kelweek van 1948 werd een omtfet bereikt van een ton). Het spreekt vanzelf dat het kopen gedurende de ze week aantrekkeiyk moet worden gemaakt. In de eerste plaats krygt ieder die by een der deelnèmende winkeliers koopt evenveel genum- (Van een onzer verslaggevers) Het vorige jaar staken een aantal winkeliers te Froombosch de hoofden by elkaar. Zy wilden laten zien, dat de winkelstand te Froombosch heel wat in zyn mars had. De heer Rij- kens nam de leiding van het comité, dat zich uit de winkeliers had ge- vormd- Het resultaat was, dat er een reclame-verkoop-tentoonstelling werd georganiseerd, welke is gehou den in de schuur van de Zaadcen- trale Slochteren, welke voor dat doel bereidwillig was afgestaan. Het comité, dat intussen iets ge- wyzlgd is (de heren Rykens, voorz.; Bos, secr.; Schuur, penn. Blauw en Wolda, leden) is nog steeds actiet, en heeft ook voor dit jaar een recla- me-verkoop-tentoonstelling op stapel gezet, welke zal, worden gehouden op 5, 6, 7 en 8 October a.s. De opzet is groter dan het vorige jaar. Vermoedelyk zullen thans on- geveer 25 winkeliers deelnemen. Dat betekent, dat de ruimte, welke de schuur van de Zaadcentrale Slochte ren biedt, thans niet groot genoeg is. In verband daarmede zal achter het café Scheltens een tent geplaatst worden, welke een lengte heeft van plm. 50 meter. Het ligt in de bedoeling goederen te verkopen op deze tentoonstelling van prima kwglite.it, welke in de handel nog moeiiyk te krygen zyn, alsmede verschillende schaarse goe deren. Ter stimulering van de verkoop krygt men voor iedere gulden, die men op de tentoonstelling besteedt een genummerde bon, terwyl ook ge- nummerde folders worden verspreid. Hierop zullen een aantal pryzen, be- staande uit waardebonnen, te beste- den by de deelnemende winkeliers, worden verloot. Zo mogelyk zal de opening van de tentoonstelling plaats vinden door de heer O. J. Scherphuis, burgemeester van de gemeente Slochteren. Het staat reeds vast dat Harry Die- trich en zyn mannen in de tent aan- wezig zullen zyn om het geheel op te luisteren, terwyl nog andere at- tracties in bespreking zyn. merde bonnen als hy guldens heeft besteed. Woensdag 12 October zullen door trekking enige nummers aange- wezen worden, op vertoon waarvan men aantrekkeiyke pryzen zal kun nen krygen. Ook worden er genum merde strooibiljetten verspreid, waar op later pryzen worden verloot. 's Avonds zal Siddeburen een licht- vlek vormen in de Woldstreek, want er zal een verlichting worden aange- bracht, die een lengte heeft van 3 kilometer. Het behoeft eigeniyk niet eens ge- zegd te worden dat de winkelweek om zo te zeggen met een smakeiyk sausje zal worden opgediend. En dat smakeiyke sausje bestaat dan uit ge- variëerde attracties. Die attracties beginnen Zaterdag- morgen (1 October) al vroeg; want om 8 uur start een gemotoriseerde optocht, bestaande uit ongeveer 30 wagens, die door de wyde omgeving zal trekken. Om 2 uur arriveert burgemeester O. J. Scherphuis van Slochteren in 't café Wieringa, om met een officiëel tintje de winkelweek te openen. Een half uur later vindt een demonstratie plaats met tractoren en landbouw- werktuigen. Ten slotte worden de feesteiykhe- den van die dag besloten met het op treden van de motorkozakken op het sportterrein. Maandagavond zal vermoedelyk in het teken van de muziek staan. De leden van de muziekvereniging „Con- cordia" zullen plaats nemen op een vrachtwagen, en deze zal hen naar verschillende punten in het dorp brengen. Nadat Dinsdagavond vuurwerk op het sportterrein gebracht heeft, zal de Woensdagmiddag bestemd zyn voor de jeugd. Op het programma staat een vlieger- en balônwedstryd. Donderdagavond wordt een herha- ling van Maandagavond, met dien verstande, dat nu niet leden van „Concordia" maar van „Halelujah" op de auto plaats nemen, en een avond later staat een verrassing op het programma, welke nog niet gepu- bliceerd kan worden. En dan worden de festiviteiten Zaterdag besloten met een turndemonstratie verzorgd door 150 175 leden van de gymnas- tiekvereniging „S.G.V." HOOGEZAND—SAPPEMEER 15 t.m. 21 Sept. 1949. Geborén: Jantje, d. v. P. Hazen- berg en T. Walters, Martenshoek; Lena Martje, d. v. J. de Wind en E. Bergman, Sappemeer; Harmina, d. v. F. Wubbeling en M. L. Nieborg, Kalkwyk; Albertus Jacobus A. H., z. v. A. Roose en S. de Lange, Sappe meer; Freerk, z. v. J. A. Menzinga en J. Dodde, Sappemeer; Klaas, z. v. G. Blaauw en M. Mooibroek, Hooge zand; Wibbechien, d. v. J. Visscher en G. Haayer, Martenshoek: Klazi- na Derkina, d. v. D. de Boer en F. J. Woltman, Kropswolde. Ondertrouwd: Gerrit den Held, 24 j., Meppel en Jacoba Kooistra, 22 j., Martenshoek; Hindrik Blaauw, 23 j., Klelwindeweer en Anna Woldendorp, fl j., Wlnschoten; Harmannus J. Vis- ker, 28 j., Klelwindeweer en Anna A. Ahlers, 24 j., Veendam; Jan Abee, 28 J., Muntendam en Jantje Pool, 31 J,, Sappemeer; Bastiaan Hollander, 28 j., Hoogezand en Gerritdlna J. Duurken, 21 j., Hoogezand; Jan He- ling, 28 j„ Sappemeer en Fenna Swalve, 28 j„ Hoogezand, Getrouwdi Poppo Groeneveld, 24 j,, Sappemeer en Margaretha J. Edens, 20 j., Kolham; Johanne# Ver klel, 34 j., Hoogezand en Jantje Mei schendorp, 23 j., Foxhol; Slebe A -3 j» - korringa!"24"j„ Hoogezand en trUrv tje Messchendorp, 25 j., Foxhol; Dirk J. Aeilkema, 46 j., Sappemeer en He- lena Schoemaker, 39 j., Sappemeer. Overleden: Alida Westra, 64 j., echtg. v. S. Seip, Sappemeer. SLOCHTEREN 15 t.m. 21 Sept. Geboren: Dievertje, d. v. H. Even- huis en C. Larkens, Schildwolde; Casper, z. v. R. Noordman en J. Teis- man, Schildwolde; Johanna Anne- chiena,. d. v. W. van der Deen en A. S. Beuker, Harkstede; Johannes, z. v. T. Rademaker en S. Cannegieter, Slochteren. Ondertrouwd: T. Hoven, 26 j., Wa- genborgen en M. Hoeksema, 32 j., Harkstede; J. Holthuis en N. G. Groot b, v, Siddeburen; A. ten Kate, 58 j. en C. de Bis, 54 j„ Borgweg. Getrouwd: K. Wildeboer, 30 j., Slochteren en G. R. Veenema, 29 j., Scharmer. Overleden: J, Schuitema, 61 j., echtg. van W. Rumpff, Siddeburen (overl. te Groningen); B. Bos, 77 j., wedn. van R, Brouwer, Kolham (overl, te Groningen); D. Borgeld, 75 j.. wed. van E, Degenhart, Slochteren (overl. te Smilde); L. Visscher, 72 j.,' echtg. van E. Moedt, TJuchem (overl. te Groningen); J. Poker, 85 j,, echîg. van B. Wolthuis, Schildwolde. ZUIDBROEK 12—17 Sept. 1949. Geboren: Geert, z. v, Fillppus Daanje en Geesjen Kruize; Herma, d. v. Roe- lof Berend» en Aaltje Veldman, Averaeit, en J. Martena; Anie. d. v. E. Meyer en G. Westerhof: Hendrik. z. v. E. iHoltjer en G. Kerstholt; Frederik, z. v. F. Meuken en T. Schuuring; Jantina Geertruida, d. v. S. Lukje en B. Hoving; Klaasina Herena, d. v. H. Wiechers en C. Veldman. Ondertrouwd: C. Roossien, 24 j., Muntendam en A. Porrenga, 22 j., Muntendam. Getrouwd: H. Kortholt. 20 j., Hoo gezandSappemeer en B. Zwik, 20 j., Muntendam. VEENDAM 14 tm, 20 Sept. 1949. Geboren: Hendrika Willemina, d. v- F. P. Meiierink en N. Hulleman; Annechiena Jantiena, d. v. B. Roos sien en L. F. v. d. Heide; Jan Geert, z. v. A. Bleeker en A. Bosscher; Eg- bert Andries, z. v. K. Klein en G. P. Bos; Hendrikje, d. v. H. Koning en H. Weites, Wildervank; Jantina Geer truida, d. v. S. Lukje en B, Hovingh, Muntendam; Grietje, d. v. K. Staal en J. Huizenga; Janna, d. v. H. Borg en E. Nleboer; Hendrik, z. v. E. rena, d. v. H. Wiechers en G. Veld- Drenth en F. Meerru; Klaasiena He- man, Muntendam. Ondertrouwd: H. J. Vlsker, 28 j., Klelwindeweer en A. A. Ahlersk 24 J„ Veendam; H. J. Sterenborg, 21 j. en L. G. Well, 19 J„ b, v. Veendam; F. Plk, 24 j., Rotterdam en G. v, d. Heide, 22 ,1„ Veendam. Getrouwd: J. C. H. Begeman, Wil dervank en J, I. de Boer, Veendam; P, Westerhof en K, Weisenbach, b, v. Veendam. Overleden: J. Brouwer. 78 j., echtg. van H. Klaasiem. POLITIEKE KANTONRECHTER- Uitspraak: H. Speelman, Noord- broek, 2 j. internering, welke straf niet ten uitvoer zal worden gelegd met een proeftijd van 3 jaar, met byz. voorw. zich onder toezicht te stellen van de Stichting Politieke delinquenten, verder ontz. uit het kiesrecht voor 10 J. (Verd. wyst erop dat hy niet by een executie van de landwacht zoals wy schreven maar by een exercitie aanwezig is geweest). POLITIERECHTER GRONINGEN. Diefstal. Egbert W., Steendam, werd wegens diefstal van kippen veroordeeld tôt 4 maanden met af- trek voorarrest sinds 30 Mei j.L Erfvredebreuk. Gerrit W., arbeider te Slochteen kocht in Dec. 1948 een woning, welke hy volgens de ver- koper in Febr. kon betrekken. Toen de bewoner in Febr. weigerde te ver- trekken is- W. het erf opgetrokken en heeft de grond, waarin reeds boon- tjes waren gepoot, omgespit. Later bleek dat de vorige eigenaar had ver zuimd de huur op te zeggen, zodat de bewoner het recht had tôt 1 Mei in het huis te blyven. W. werd veroordeeld tôt f 15 boe- te of 15 d. h. Mishandeling. Harmina O. te En- gelbert heeft haar man, met wie ze in onmin leeft, terwyl een echtschei- dingsprocedure tussen man en vrouw hangende is, een ragebol naar het hoofd gegooid, waardoor hy bloedend werd gewond. Verd. beweerde dat de man haar eerst met een bezem had geslagen, maar ze wist niet waar hy haar geraakt had, en de man ont- kende. Conform de eis werd de vrouw veroordeeld tôt f 10 b. of 10 'd. h., waarop zy uitriep „Dat zal myn man dan moeten betalen; die heeft geld genoeg en ik heb geen cent". KANTONGERECHT ZUIDB&OEK. Kiekjes. Vele ongelukken zyn het gevolg van wegmisbruik van lieden die dronken op de fiets of motorrywiel of achter een autostuur zitten. Zo had een motorryder uit Foxhol na een echteiyke twist 6 borrels gedronken. Vervolgens had hij de motor van zyn zoon genomen en was daarmede iy de richting van Zuidlaren gereden, hoewel hy geen ryvergunning bezat. Onderweg stapte hij af en zette de motor aan de kant van de weg. Toen hy het voertuig later weer wilde ge- bruiken viel hij er over heen. Op datzelfde moment hield een politieagent iemand aan wegens bal- dadigheid. Die agent maakte ook pro- ces-verbaal op tegen de motorryder. Hy werd veroordeeld tôt 7 dagen hechtenis en ontzetting uit de be- bevoegdheid een motorrytuig te be- sturen gedurende 1 jaar. Een lompensorteerder is met zyn vrouw, zoons en dochters naar le Muntendammer kermis gegaan. Ze hebben er geestrfjke vocht naar bin- nen laten vloeien en hebben tenslot- te een gebakken visje naar binnen gewerkt. Daarna zyn ze naar huis gegaan, maar dicht by zyn woning werd de vader aangehouden wegens openbare dronkenschap. „Laten ze dan maar geen feesten houden", mop perde hy tegen de kantonrechter, „als je niet eens een potje bier mag drinken I" Straf f 7.50 b. of 4 d. h. Een inwoner van Kolham had met 3 achter elkaar gekoppelde wipkar- ren op de openbare weg gereden, en hy kon zich niet voorstellen waarom de kantonrechter hem f 4 b. of 2 d. h. oplegde, terwyl tegen bestuurders van vrachtwagens met aanhangwa- gen, die niet stapvoets ryden, zoals hy, geen procès verbaal wordt opge- maakt. Het is erg verleidelijk als je aar- dige kennisjes hebt plus een bestel- wagen, om dan niet gezamenUjk een rit je te gaan maken. Een inwoner van Sappemeer kon de verleiding niet weerstaan. Met zijn winkeljuf- frouw plus haar verloofde en nog enige andere kennisjes ging hy aan het toeren. Het ritje koste hem ech ter f 10 b. of 4 d. h. Prei moet voortaan aangevoerd worden in kisten van uitsluiïend 10 kg. netto, dus geen bosprei meer aanvoeren. Sappemeer, 23 Sept. 1949. R.K. VOETBALVER. „KWIEK". Zaterdag SGVKwiek 3.30 uur. Zondag KwiekWildervank 2 u. SiddeburenKwiek II 2 uur. VeendamKwiek 2 uur. Opstelling Kwiek I: R. Scholtens, N. Mulder, A. Helmers, H. Drent, B. Scholte Jr., A. Mulder, F. v. d. Werf, G. Scholte, H. Mulder, P. Drent, N. Nagengast. Res.: J. Bakker. Terrein klaarmaken Zaterdagmiddag om 4 u. A. Mulder, G. Scholte, N. Nagengast. Opstelling Kwiek II; J. Hylkema, T. Clobus, H. Haverkort, H. Haver- kort, J. Koeneman. H. Lockhorn, U. v. d. Werf, W. v. Hoeven, L. Galder- mans, L. Mulder, H. Geling. Res.: C. Stege, J. Gibcus. Vertrek per fiets om 12.30 vanaf hôtel ..Struvé". Opstelling A Jun.: G. de Wit speelt mee en Th. Scholte is reserve, verder als vorige week. Vertrek per fiets om 12.30 vanaf hôtel ..Struvé". Opstelling B Jun-: H. Bakker speelt mee en G. Scholte is reserve, verder als vorige week. Leider H. Drent. Vertrek per fiets om 2.30 vanaf hô tel ..Struvé". Aanvoerders als vorige week. Aanvrage om kaarten voor de wed- stryd HollandBelgië op 8 Nov. a.s. vôôr 5 Oct. bij de Secr. Latere aan- vragen hebben geen zin meer. De of- ficlële mededelingen worden in het vervolg des Woensdagsavonds by de volgende adressen gepubliceerd Sigarenmagazijn Bakker. Sigaren- magazyn H. Breurken. Martesnhoek en W. J. Scholte. Zuiderstraat, Sap pemeer. Neemt hiervan goede nota, dus in het vervolg geen off. medede lingen meer via -,Het Nieuwsblad". GYMN- EN ATHL VER. „H.S." Morgenvroeg 9.30 uur op ons eigen terrein onderlinge athletiekwedstry. den en vaardigheidsproeven voor ai le leden van 14 jaar en ouder. De loten f 0.50 worden op de les uitgegeven. Er worden 10 aardige pryzen beschikbaar gesteld voor hen, die de meeste loten verkopen. Nog juist voor de devulatie ontvingen wij enige grote Buitenlandse zendingen w.o Wij bieden U Porcelein Theeservlezen 15 dlg. vanaf 22.50 Bruodtrommels 6,50. Nog zijn onze voorraden groot en kunnen wij U voorlopig rustlg bedienen Due dezekweeklnatuurlljk even near Dt LUXE IflPK PU UlTNjMCNPHÊyu W PS UUICMOUDBOZflO BINDQ iniiiiil/iimi m '.mi MIIIMHl'ilUII K lu

Het Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 2