Eén day geheel gratis kopen! „geheel gratis gekleed zonder dat II 't weet" Gebr. Meijer, Verkoping VE.ILING ten Behuizing, Dit Najaar bestaat onze zaak 12% jaar „Kwaliteits-kleding" Sappemeer. Schoolschoonmaakster een Behuizing Helderziende ANTH0N1E Psychometris Kerstpakketten-actie Verplaatsen wij onze zaak Stoofperen grote Winkelbehuizing1 Kvu-atit&Ltà-(cte<dLnty Gedurende de komende période van heden 22 OCTOBER 1949 tôt en met 5 NOVEMBER 1949 kunt U bij ons Te koop 1949 1937 dubbele Behuizmg 0,p iueAtyodk Là NlWlN- WOENSDAG a.s. MaqeAij, H. FELLINGER Gfirfifitbcfiaipn OceaanzeileM 2 stult op moeilijkheden Zondag 23 October cu a s. hopen onze lieve j. Leugs-Scholten, 0ud"sEenpEGR,°°;°K',der8 en H. W. PERDOK- DE JAGEk hun 30-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Sappemeer, Oct. 1949. Zuiderstraat 29. Hun dankbare Kinderen Kleinkinderen. J. Leugs en geven kennis van de ge boorte van hun Zoun HINDRIK. Borgweg F 191, 17 October 1949 Met biijdscbap geven wij kennis van de ge- boorte van ons Zoontje en Broertje WILLEM GEERT. Sappemeer, 18 Uct. 1949 Kees de Haanstr. 90a Th. H. Hassing T. Hassing-Damhofi jan rijd. St. Jozef-Stichting Sappemeer EDDY Met grote blijdschap ge- Ven wij kennis an de geboorte van on- :e Zoon EVERT.' îuidbroek, 19 Oct. '49. /laslaan 1. j. Dijk. E. Dijk-Klat. 'ijd. St. Jozef-Stichting, Sappemeer. Jan de Vries en Fenny A. Meijer ebben de eer U, namens /ederzijdse Ouders, ken- 1s te geven van hun oorgenomen Huwelijx, /aarvan de voltrekking al plaats vinden op aterdag 29 October a.s. m 11.30 uur te Hooge- and. Zuidbroek, Oct. 1949. Haltepad 14. Hoogezand, Kaikwijk Oost 31. eceptie van 45 uur. Dinsdag 25 October a.s. nopen onze lieve Ouders en Grootouders P. Roggen A. Roggen-Westerdiep hun 30-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Hoogezand, Oct. 1949. Spoordijk 15. H. J. Roggen. F. Roggen-Spaak. J. E. Roggen. A. Roggtn-Vrieze en Louisjî. Henk A. Schomaker en Martha A. Smit even U namens weder- jdse Ouders. kennis van m voorgenomen Huwe- k waarvan de voltrek- ng zal plaats vinden Maandag 7 NoveniDer 149, des voormiddags ilf tien in de ,H. Wiin- rorduskerk te Sappem. Meppel, October 1949 Emmastraat 51. Sappemeer, Kees de Haanstreat 50 'eceptie van 3.304.30 ur in Hôtel Lap, Kees e Haaustraat Sappem. Toekomstig adres: tationsweg 33, Meppel. Hindrik Folche rtGlas Mede namens mijn Ou ders, zeg ik iedereen har- telijk dank voor de vele blijken van belangstelling mdervonden bij miji terugkeer uit Indonésie. Scharmer, Oct. 1949., K. V.D. LA AN Hiermede breng ik mijn hartelijke dank aan al- len die blijk hebben ge- geven van medeleving Di mijn terugkomst uit Indo nésie K. Buining,; Kaikwijk Lula Oost 1. Vrijdag 21 Oct. '49 werd tôt onze grote vreugde geboren onze Dochter Pieterdiena Fenna. Foxhamsterhoofdweg 141 E. de Vries. J. de Vries-Moesker. Najaar Voorjaar ALBERT, Zondagsdlenst Doktoren iplaats van kaarten. J. SCHOMAKER en K. A. KRU1JER, lebben de eer U, mede ïamens wederzijdse Ou- lers, kennis te geven van run voorgenomen Huwe- ijk, waarvan de voltrek- ring zal plaats hebben op /rijdag 28 October 1949 s nam. 3 uur te Hooge- tand. Sappemeer, Oct. 1949 Klelnemeersterstr. 38 Achterdiep N.z. 43 Receptie van 4.30 tôt 5.30 u. Achterdiep N.z. 43 Abraham Begeman en Embiena A. Olthoff hebben de eer U, namens wederzijdse Ouders, ken nis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Za- terdag 29 October a.s., voormiddags om 11 uur te Hoogezand. October 1949. Siddeburen, Stationsweg 1 Hoogezand, Kielsterstraat 71 Receptie om 4 uur. GR1ETJE ZUURD, Grietje Zuurd, Sappemeer Op DINSDAG 25 OCT. 1949, des avonds 7 uui in het Café van de Heer D1JKHU1S te bappemeei zullen ten verzoeke vari de Heer P. KLiPHUIS, aldaar, publi^k worden verkocht I. Een nieuwe met erf en tuin aan de agerswijk nummers 29 en 30 te Sappemeer, zijnde stadsgrond. Aanvaarding en beta ling 1 December 1949 onder gestanddoening der lopende huurovereenkom- sten. J. L. L. C. Hoogenboom Notaris Hoogezand Sappemeer Vlr. P. H. VELSEN, No taris te Sappemeer zal Of Dinsdag 1 November 1949, 's avonds 7 uur in hetCaféDIjKHUlS aldaar ten verzoeke van het „Waterschap Jagerswijk ^pitsbergen en Kostver- loren", publiek verkopen w.i. vroeger winkel, met erf en tuin, staande en iig- gende te Sappemeer, aan de Jagerswijk no. 3, groo* 8 are in huur bij H. Mes- schendorp voor f 5.— p. w. excl. w., zijnde stads grond. Aanvaarding en huur- genot en betaling 1 Ja jnuari 1950. Een feit, welk niet onopgemerkt moet worden gepasseerd. Wij betuigen dan ook onze er- kentelijkheid voor het in ons gestelde vertrouwen, gedurende deze 12'/a jaar. Dochook hebben wij nog een aardige verrassing voor U. De data van deze onbekende dag ligt verzegeld ten kantore ^ân de Weledel Gestrenge Heer Mr. P. H. VELSEN, Notaris, Noorderstraat 3, Sappemeer. BEWAAR dus Uw Cassa-bon, want vertoont Uw Cassa-bon de gelUkkige datum, dan... ontvangt U't voile bedrag in waarde-bonnen terug DUS ■■■■.ha DINSDAG 1 NOVEMBER zijn wij gesloten, deze datum doet vanzelfsprekend niet mee. Burgemeester en Wet- houders der gemeente Hoogezand-Sappemeer roepen sollicitanten op voor de betrekking van aan de "OPENBARE SCHOOL SCHOOL te FOXHOL Beloning f 660.- per jaar. Indlensttreding zo spoe- dig mogelijk. Nadere inllchtingen zijn te verkrijgen ter gemeen- te-secretarie (afd. onder- wijs). Sollicitaties binnen 7 iagen na de verschijning van dit blad te zenden aan de Burgemeester Verloting Bazar Rehoboth Prijzen vielen op 89 452 533 429 138 273 306 466 526 122 483 278 401 358 334 544 571 492. Uit de nand te koop: met |5.31.29 H A. land, staande en gelegen aan het Siepkanaa! te Sloch- terveld D 369 Te bevra^en Kl. VOS, Gockinga'slaan A 133 te Noordbroek Maatpatronen I KOUSEN,, SOKKEN,'. Wollen GAREN A. Holtrup Kleinemeer2 Tel. 793 SAPPEMEER te spreken a.s. Maandag 24 en Dinsdag 25 Oct. van 10-9 uur ln HOTEL FABER Hoofdstr. 155, Hoogezand, Tel. 800. Hij voorspelt Uw toekomst, ook over Fam. o! Vrienden in 't buitenland, Behandelt aile zaken, vermlssingen. Hij is degene die in Sept. 1.1. aan- wijzingen heeft gegeven in Twello tôt terugvinden van vermiste gouden voorwerpen en 27 Sept. 1.1. in Deventer tôt terugvinden van een kostbare brillante ring. Meerdere dankbetuigingen terinzage Ook per brief met loto onder no. 791 bur. v.d. blad. Denkt U aan de Etiketten f 5.— en Coupons f 2.50, f 1.— en f 0.50 verkrljgbaar bij het Niwin-comité. naar ons nieuw gebouw Winkelpand t.o. het Station H.-S. (naast de oude winkel) %lj nodigen U uit eens te komen kljken. 5 MATTH KROON HOOGEZAND HOOGEZAND vier verschillende soor- ten, rood in de kook. R. A. Jongman, Frultkwekerij Knljpslaan - KOLHAM. waarin Kruideniers- xaak, eventueel met wonlngrull. K. VENEMA Uiteiburen, Zuidbroek. De in Nederland gearriveerde oceaanzeiler Collin Smith bleek bij aankomst in Hoek van Holland, thans op een „gewone boot", zijn paspoort vergeten te hei)ben. Zijn internationale idealen stuitten hier op formele tegenstand en Smith moest enige uren wachten voordat de autoriteiten toestemming konden geven voor het voortzetten van de reis, Zijn paspoort zal overigens worden nagezonden. Collin Smith hoopt enkele dagen in Nederland te verblijven. Espéranto als middel tôt wereldvrede Wij waren in de gelegenheid met mr. Smith een praatje te maken om te informeren naar het doel van zijn bezoek aan Nederland. „Mijn bedoeling i»", aldu« mr. Smith, „meer bekendheid te geven aan een reeds tien jaar oud idee". „Ik ben aangesloten bij de univer- sele bond. Dit is een bond, die even- als de wereldfederalisten beweging, waar de bond dan ook bij is aange sloten, wereldvrede wil. Wij willen als middel om dit te bereiken van espéranto gebruik maken. Het is nu de bedoeling, dat mijn broer Stanley en ik in Februari weer naar Canada gaan. Enige vrienden zullen zich bij ons aansluiten en deze kleine ge- meenschap wil een voerderij en een kwekerij in Nova Scotia gaan exploi- teren. Wanneer dit gelukt, en daar- van ben ik overtuigd, willen wij deze groep uitbreiden tôt ongeveer vier- honderd mensen. Mensen uit aile de- len van de wereld en van aile rassen zijn wèlkom". „En als dit eerste aantal bereikt is, wat dan?" „Dan gaan wij een tweede ge- meenschap opzetten ln' British Co- lumbia. Aanbiedingen van grond zijn reeds binnengekomen. ledere ge- meenschap, die dan te veel mensen krijgt sticht dan weer een nieuwe en zo gaat het maar steeds door." „Is het dan de bedoeling de taal- moeilijkheden door middel van Espé ranto op te lossen, mr. Smith?" „Ja, in het begin zullen al die mensen Engels als voertaal gaan ge- bruiken, doch wij willen dan gelei- delijk over gaan op Espéranto." „Dus uw idee Hjkt veel op die van de wereldfederalisten?" „Ja", zo vervolgde mr. Smith, „wij gaan echter verder, omdat wij naast een wereldregering één neutrale we- reldtaal willen, zodat geen enkele taal de suprématie krijgt" „Wat denkt u van samenwerking met Garry Davis, wereldburger no. één?" „Volgens mijn elgen mening", zo besloot mr. Smith, „is het een moe- dig man en heb ik veel bewonde- ring voor hem." MAÏSTEELT IN NEDBRLAND BIEDT PERSPECTIEVEN De vorderingen, welke de laatste jaren zijn gemaakt met het kweken van vroegrijpe en productieve ras sen, hebben voor Nederland grote mogelijkheden op het gebied van de maïsteelt geopend. Ook de teelt van de hybridenmaïs, waarmee vooral in Amerika gunstige resultaten wor den bereikt, kan voor ons land van grote betekenis blijken. De maïsteelt was voorheen in Ne derland weinig populair, voorname- lijk tengevolge van het feit, dat het gewas te laat afrijpte. Ook na het invoeren van meer vroegrijpe rassen bleven echter tegen deze teelt be- zwaren bestaan. Vooral de moeilijk heden, welke zich bil het oogsten voordoen en voorts de behandeling van het geoogste product vormden een belemmering voor de uitbrei- ding van de maïsteelt. Nu het ma- chinaal oogsten ook in ons land toe- passing kan vinden, zal echter een groot deel varf deze moeilijkheden kunnen worden opgelost. Het staat vast dat maïs voor de lichte gronden een zeer productief voedergraan is, hetwelk in het bij - zonder voor vervoedering aan de pluimveestapel is geschikt. Wanneer men de opbrengstcijfers van maïs vergelijkt met die van rogge, blijkt, dat die van maïs belangrijk hoger liggen. Zo werd op de proefboerderij te Heino gedurende de jaren 1937 1947 van maïs een opbrengst verkre- gen van 4270 kg per ha, terwijl die van rogge 3060 per ha bedroeg. Bo- vendien heeft maïs een zetmeel- waarde van 81, terwijl die van rogge 71 bedraagt, Voorts kan de verbouw van maïs een welkome vruchtwisseling in het bouwplan op de zandgronden bete- kenen, daar dit product zich in vele opzichten als een hakvrucht ge- draagt. De inlandse maïsteelt kan tenslotte, gezien de grotere op brengst ten opzichte van de andere voedergranen, de voederbasis op eigen bedrijf helpen verstevigen en daarmede strekken tôt een beper- king van de graan-importen, hetgeen met het oog op het valuta-vraagstuk een niet te verwaarlozen factor is. Ondanks de vele voordelen, welke de maïsteelt voor ons land biedt, geeft het areaal dit jaar een achter- uitgang te zien. Bedroeg de met maïs bebouwde oppervlakte in 1948 ca. 4722 ha, dit jaar is deze terug- gelopen tôt 4499 ha. Heden overleed nog on- verwaclits, onze llive Man. Vader. Behuwd- e Groot- vader in de ouderdom van 69 jaar. Sappemeer, 18 Oct. '49, Slochterstraat t. G. Glas-van der Veen. Canada P. F. Mac. Donald-Glas. J. E. A. Mac. Donald, en Kleinkind. Sappemeer F. Glas. De teraardebestelllng zal plaats vinden heden Zater- dag 22 October 1249, des namiddags 3 uur. Zlj, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden aan het sterfhuls verzocht. Heden overleed, zacht en kalm. na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Stervenden, in de ouderdom van ruim 79 jaar, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over- grootmoeder Tecla Plagge, sedert 22 December 1899 Weduwe van Klaas Patje. Groningen, 19 Oct. 1949. Maria-pension. Groningen G. Slichter-Patje. G. Slichter. Hoogezand A. Patje. Sappemeer G. Patje. T. Patje-Grasmeijer. Hoogezand K. Patje. Klein- en Achter- kleinkinderen. Heden overleed in het Aca- demlsch Ziekenhuls te Groningen, ons innlg ge- liefd Zoontje en Broertje in de leeftljd van ruim 8 maanden. Slochteren, D 178, 19 October 1849, I. Kljf. j. A. Kljf-Kostwinder. en Kinderen. De begrafenis heeft plaats Maandag 24 Oct. 's nam. 2,30 uur. Volgen vrl). Gem. Slochteren. 23 Oct. Dr. Kok, Slochteren. Dr. Kuipers, Slddeburen. Heden overleed, na een langdurig doch geduldlg gedragen lijden, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in de ouderdom van 59 iaar. Sappemeer, 21 Oct. '49. Slochterstraat 56. Sappemeer J. Palland. A. A. Kruijer-Palland. A. Kruijer. Hoogezand E. Zeven-Huizinga. H. C. Zeven. Sappemeer K. Palland. G. Palland-Buurke. IJmuiden R. Prins-Palland. M. Prins. Sappemeer |D. Palland. E. Lemain, Verloofde L. J. H. jaburg [en Kleinkinderen. De begrafenis zal plaats vinden Dinsdag 25 Octo ber 1949, 's nam. 2 uur. Zij, die overledene de laatste eer wensen te be wijzen worden aan het sterfhuls verzocht. Heden overleed onze ge- Bchte buurvrouw gellefde echtgenote van J. PALLAND. Sappemeer, 21 October. Hare Buren i W. HUIZING. Fam. BARTELS. Zondagsdlenst Doktoren Hoogezand-Sappemeer. 23 Oct. Dr. de Vries. l BEENKER'S IJZERHANDEL Id leveren we weer als vroeger het ..alterbeste" voor aile bedrljven en ambachten Baldur Vulkachel, partij ko- peren en ijzeren Gewichten, Cocosloper, eiken Bloemtafels Petroleumstel, Karpetschuier, Inmaakpotten, Pannen en Melkkokers. Verl. Hoofdstr. 7, Hoogezand. 1 Bedstel kapok bedpeluw, 2 kussens, 1 dbl. h. Garba- dinejas, 4 meter Cocosloper 70 cm. en 6 m. Papiercocos 1 meter br. Jager, Kolham E 500. 1 Wlntermantel z.g.a.n. z.p., 1 Am. Jekker nieuw z.p., 1 Box (elken) en een Kook- kachel. Verl. Zulderstr. 34, Hoogezand. 2 Fauteuils en 4 Stoelen eiken met leer f 60.een ronde Tafel f 7.50, 1 Lin- nenrek f 10.een Plusfour Pakje leeftljd 14 jaar z.g.a.n. f 17.50, 1 Damesmantel m. 42 f 17.50, J. de Vries, Foxham 13. Hoogezand. wegens afschaffing 1 prima Radio pracht toestel. Kruit, Nieuwelaan E 262, Kolham. GEVRAAGD Morgenmeisje wegens hulse- lijke omstandigheden der tegenwoordige. Mevr, de Vrles-Dljkhuls Stationsweg 32 Hoogezand. net Dag- of Morgenmeisje. Meubelmagazljn E. Huizlng, Verl. Hooldstraat 5, Hoogez, BEENKER'S IJZERHANDEL Voor Asphalt, Ma3tiek, Dakleer Concurrerende prijzen Morgenmeisje Vrijdags de gehele dag. J. Hendrlks, Soorderstraat 124, Sappem. Bakkersbedlende. A. Streuper, Kielsterstraat 14, Hoogezand. een Jongen. Levensmiddelen- bedrijl G. Gelling, Martens- hoek. één of twee Arbeiders voor sloten schoonmaken, A. Oosterbeek, Werfkade 38, Hoogezand. Kwekersknecht. P. J. Sloots, Spoordijk 19, Hoogezand. TE KOOP Sorteerders. P. Kroon, Boom- kweker Sappemeer. Aanmel- den bij J. Oosterwijk, Bor- gercompagnie 25 wegens afschaffing 6 vroeg melkte Koelen, een Kalfvaars en zesjarige Pinken. B. v. d. Hulzen, v. Royenstraat 6, Hoogezand. ca. 80 tôt 100 M2 Pakhuis- rulmte. Brleven onder no. 792 vette Schapen. Zaterdag na 1 uur, K. de Vries p.a. E. Snltjer, Nieuwelaan, Kol ham. een Meisjesschoen vanaf Wes- terpark tôt W". A. Scholten- weg. Bodewes, W. A. Schol- tenweg 3, Foxhol een toom tijdlge dikke Blg- gen bij H. Knevelbaard, Kiel- windeweer. een donkerbl. Windjack om- gevlng Nutsgebouw Wever, Noordersingel 6, Hoogezand. 2 bevleesde Schapen bij H. Pienlng, Sluisweg 94, Klel. 1-jarige Kippen bij B. Ge- ling, Verl. Hoofdstraat 62, Hoogezand 6 gekr. Legh. Kuikens bl) J. Pluis, Kolham E 464 een snelle Siephond en een z.g.a.n. Kinderwagen. F. Kempinga, Froombosch D 311. Slochteren. Noordellng Eetaardappelen f 4.^per hl. T. A. Edzes. Zuiderstraat 190, Sappemeer, Telefoon 2055, beste Eetaardappelen (Liber- tas) f 3.50 per 70 kg. franco thuls tevens een partij Voer- aardappelen. T. G. Knlp, Wilhelminastraat 36, S'meer. puike Noordellng Eetaardap pelen f 3.— hl. H. Schuur, Kolham. Nog af te geven Record A, AB, Voran A, AB en B Noord. A, Frumôile A. Directe be- stelling gewenst. Lage prijzen Tevens te koop een 1 jaar gebruikte speclaal Aard.sor teerder, op proef. Selectiebedr, H. Frlje, Harkstede G 283 een Vulkachel. Westelnd 140 Zuidbroek. een Kookkachel zonder ge- breken bij H. Kempinga, Kolham E 478. een Hulshoudkachel met pljp compleet. Julianastraat 66, Martenshoek. beste Haardkachel bl] N Mennes, Klelnemeer 206, Sap pemeer een goed onderhouden Vul kachel. v. Royenstr. 152b Hoogezand. TE HUUR GEVRAAGD VERLOREN VERM1ST voor Parkstraat 27, een kistje Grammofoonplaten. T.b.t.t.b. Parkstraat 27, Sappemeer. TE HUUR Schuur met opslagplaats aan de Borgercompagniesterstra at H.H. Geling, Zuiderstr. 1 24 WONINGRUIL wie ruilt Woning voor klein gezin te Noordbroek tegen ets grotere te Hoogez.-Sap pemeer. Brieven onder no. 789 bureau van dit blad. DIVERSEN ong ech'paar z.k. vraagt een aette Woonschip. Brieven onder no. 790 bur. v.d. blad te koop een perceel Bouw- terrein ln de Luth. Kerkstraat en een perceel ln het Magriet- park te Sappemeer. Te bevr. bij R. Schreuder, Aannemer te Wildervank A 69 te koop een van ouds bekende Nleuwjaarsrolletjes-bakkerij. Brieven onder no. 793 bur. te koop deelname ..Rohyp" groot f 5000.—. Br. onder no. 787 bur. van dit blad te koop een stenen Schuurtje 8 x 5 m. afgedekt met span ten en pannen bl) M. Lut- terop. Aannemer, Torenstr, 19, Zuidbroek. aangeboden op eerste stand in het centrum van Sappem. een zonnlge Zit-Slaapkamer voorzien van stromend water en voll. pension. Br. onder no. 794 bur. van dit blad. aangeboden net Kosthuls zo nodlg met vrlje Zlt- en Slaap- kamer(s) voor 1 of 2 pers. Luth. Kerkstraat 99.

Het Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 5