Vandaag beginnen de fe est en in Sappemeer PLAATSELIJK NIEUWS Kinderspelen in Froombosch Het grootse programma belooft veel Werkbaas D. J. Mulder nam afscheid van de Groninger Scheepsbouw Concours van Harmonie- en Fanfarecorpsen te Kloosterburen ,,NERO" is ontstemd inzake nieuwe Badinrichting COASTER DREEF HULPELOOS ROND MET GEBROKEN SCHROEFAS AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. EXAMENS. Veilingsvereniging H.S. Vandaag, Donderdag 26 Juni 1952 beginnen in Sappemeer weer de grote traditionele zomerfeesten met kermis op het terrein achter de gasfabriek. De komende dagen zal de plaats weer in het centrum Van de bèlangstelling staan, hon- derden zullen zich verdringen pondom de geurende oliebollen- kramen, de donderende slagen op ,de kop van Jut, de gierende sirè nes en de vrolijke wijsjes spuiende [draaimolens. Sappemeer gaat op \traditionele wijze feestvieren, ge- rganiseerd door de actieve Ver- eniging voor Volksvermaken. Kermis. iOp het trrein achter de gasfabriek Is men de laatste dagen reeds druk aar het werk geweest om de Jçêrmig H doen verrijzen. Velen hebbei. reeds een kijkje genomen bij de vele kramen, de autoscooter, de cake-walk, de draai- en zweef- molens, „de rups" en vele andere vermakelijkheden. Het geheel be looft weer de gezellige kermis te worden waarom Sappemeer reeds lang belcend staat. Muzikale rondgang. Na de opening van deze kermis, marcheren de muziekverenigingen Çartona en H.-S. door Sappemeer. Het eerstgenoemde corps begint de rondgang in Sappemeer-Oost en volgt de volgende route Noorderstr., Slochterstr., renbaan. H.-S. heeft als uitgangspunt het Veilingsterrein en marcheert langs de volgende route naar de ren baan Kees de Haanstraat, Noor- derstraat en Slochterstraat. Concert. Op de renbaan aangekomen ver- zorgen de beide muziekcorpsen een concert. De toegang hievoor is vrij. Vrijdag. Vrijdagmiddag om half twee begint het feest voor de kinderen. In de avonduren is het weer de beurt aan de ouderen, die niet hun vermaak zoeken op de kermis. Zij kunnen in hôtel Struvé genieten van een bont programma, gebracht door het variété RinketFaveur. Het jubilerende gezelschap zal be- staan uit Lou Bandy, de 3 Rubat- ti's en vele anderen, die de bezoe- kers ongetwijfeld in een jolige kermissfeer zullen brengen. Voetbal. Ook voor de voetballiefhebbers la een plaats je op het programma ingeruimd, en wel op Zaterdag- middag a.s. 3.30 uur. Dan zal de wedstrijd H.S.C, IRotterdams Politie Elftal worden gespeeld, met in de pauze een demonstratie met model zweefvliegtuigen. In de avonduren wordt in hôtel Struvé weer een j-ubileumvoorstel- ling van het variété RinketFa veur gegeven. Langebaandraverijen. Zondagmiddag om 2 uur worden weer de traditionele langebaan draverijen gehouden. Bij de in- schrijvingen treffen we weer en- kele favoriete paarden aan, zoals Oda, die verleden week in Gro- ningen won, Quick Magowan S en Marum's Gregor, die nog niet eer- der gedraafd heeft in Sappemeer en voor velen een openbaring zal zijn. Het is een lofwaardige près tatie dat men, ondanks Hilversum, waar een sweep-stake wordt ver- Als gevolg van het feit dat een schroefas brak, dreef de op de werf van de N.V. Bodewes te Mar- tenshoek gebouwde coaster Jan Herman Dinsdag hulpeloos op zee rond ter hoogte v. Kaap Finisterre. Een andere coaster, de Swallow, snelde te hulp en bracht de Jan Herman naar Ferrol in Spanje. Verkoping Kiel-Windeweer. Ten overstaan van notaris J. L. L. C. Hoogen- boom te Hoogezand en notaris D. G. Swanenburg de Veye te De- demsvaart, vond Dinsdagavond j.L in Kiel-Windeweer de publieke verkoping plaats van: 1. Een burgerbehuizing met erf en tuin, stadsgrond, aan de Sluis- weg 104, groot 3 are 50 c.a. 2. Een dubbele behuizing met erf en tuin, stadsgrond, aan de Sluisweg 45 en 47, groot 11 are 10 c.a. 3. Een dubbele behuizing met erf en tuin, stadsgrond, aan de Sluis weg 49 en 51, groot 8 are 90 c.a. 4. Een bouwterrein, stadsgrond, gelegen tussen de percelen 2 en 3, groot 8 are 18 centiare. Kopers waren resp. de heren J. Piest q.q. voor f 7100, R. Moedt voor f 2800. H. Muurman voor f 3000 en H. Muurman voor f 400. reden, een respectabel aantal paarden heeft kunnen inschrijven. Als extra attractie voor het pu- bliek bestaat in Sappemeer voor het eerst dit jaar in het Noor- den de mogelijkheid koppel en covercall te spelen. De inschrijvingen luiden als volgt: 1. Kermis-prijs (2.00 uur). Prij- zendraverij voor 3- en 4-jarige paarden, welke nog geen f 1000. hebben gewonnen. Afstand 1900 meter. 1. Quicklooper, 2. Paul, 3. Polly B, 4. Quick Horsey, 5. Pom- péa, 6. Quick Karel, 7. Peter de Grote. 2. V.V.V-prijs. (2.30 uur). Prij zendraverij voor paarden van 6 jaar en ouder, welke f 1.500, doch nog geen f 3.500 hebben gewonnen Afstand 2100 M. 1. Lieveling, 2. Nonja Fried, 3. Meerkol S, 4. K Valsugana, 5. Lentebloempje B, 6. Leidstar, 7. Lucienes B, 8. Milly Dynamic, 9. Mustang, lf Keen- witted, 11. Nelly Scott, 12. Moes- kops, 13. Majoor Scott B, 14. Mientje O, 15. Leonidas Scott, 3. Sappemeer-prijs. (3.00 uur). Prijzendraverij voor paarden van 5 jaar en ouder, welke nog geen f 1.500.hebben gewonnen. Af stand 2100 M. 1. Olyphia, 2. Ol- ly B Bommel, 3. O Brewer, 4. Oda, 5. Origin Heny, 6. O Béatrix, 7. Opveger, 8. Oscar. 4. Sportpark-prijs. (3.30 uur]). Heat-prijzendraverij voor paarden welke f 4.500 of meer hebben ge wonnen. Afstand 1640 M. 1. Little Monty, 2. Karel Pluto, 3. Over Again, 4. Louis FH, 5. Marry Si- mons, 6. Myrtilus, 7. Mr. Fried, 8. Lord van Fresena, 9. Lady Hespe- vus. 5. Hoogezand-prijs. (4.30 uur). Prijzendraverij voor paarden, welke f 1000, doch nog geen f 4.500 hebben gewonnen. Afstand 2400 M. 1. Quick Magowan S, 2. Nes tor B, 3. Nonja Fried, 4. Meta Dynamic, 5. Nelly Major, 6. Milly Dynamic, 7. Marum's Gregor, 8. Lieneke, 9. Oeke, 10. Ludwina, 11. Nelly Scott, 12. King Scott. Vuurwerk. De grote zomerfeesten worden Zondagavond besloten met het af- steken van een groot vuurwerk. Dit zal plaats vinden op de ren baan, waar weer het gedonder van uit elkaar spattende ballen zal weerklinken en kleurige bal len het luchtruim zullen verlich- ten. Zoals U ziet, de V.v.V. heeft weer voor een groot programma gezorgd. Sappemeer zal de ko mende dagen ongetwijfeld weer honderden belangstellenden uit de gehele omgeving trekken en een centrum worden van vrolijkheid en vermaak. Zaterdagavond j.l. nam de heer B. J. Mulder tijdens een feestelij- ke bijeenkomst afscheid van per- soneel en directie van E. J. Simt Zn.'s Scheepswerven N.V. te Westerbroek en daarmee verliet een bekende figuur de Groninger Scheepsbouw. Op twaalfjarige leeftijd begon Jaarvergadering „Beatrixoord". Hoogezand—Sappemeer. De af- deling H—S. van „Beatrixoord" hield Maandagavond in ,,De Re- genboog" haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secre- taresse bleek, dat het afgelopen jaar een période van grote activi- teit was geweest. Er is door de afdeling met veel enthousiasme deelgenomen aan de grote actie om geld bij een te brengen voor een nieuw sanato rium. Voor dit doel werden enkele suc- cc«3volle feestavonden gehouden, waaraan een groot aantal plaats- genoten meewerkten. Ook de be- drijven werden ingeschakeld. Op vele daarvan werkte men voor het goede doel een uur over. Daarbij vond ook nog een ver- loting plaats. Al met al wist men in onze gemeente een bedrag van f 7000 bij elkaar te brengen. De totale opbrengst van de actie in Oost-Groningen bedroeg f 20.000. De penningmeesteresse werd dé charge verleend. Wegens vertrek van mevrouw de Wit naar Gro- ningen werd mevr. Roelfsema in het bestuur gekozen. Mevr. Gisch- ler werd bij acclamatie herkozen. DE AVONDVIERDAAGSE Ongeveer 200 deelnemers(sters), waaronder voor het eerst ook vele jongens en meisjes, volbrachten de avondvierdaagse, die van Woens- dag t.e.m. Zaterdag in Hoogezand- Sappemeer werd gewandeld. De deelnemers werden Zaterdag avond na afloop toegesproken door de voorzitter van de Wandel-Sport- commissie, de heer Molter. Namens de politie, die tijdens de tochten een prima indruk maakte, sprak inspecteur Bosveld een dankwoord. Groepsprijzen ontvingen bij de ouderen: Gemeentepolitie, H.S., WIK, Chemica. SVH en SES, en bij de jeugd: school Martenshoek, HS, SVH en WIK. de heer Mulder zijn loopbaan op een der scheepswerven en na en kele omzwervingen kwam hij ten slotte bij deze N.V., waar hij veertig jaren in dienst bleef. In die tijd wist hij dank zij zijn gro te werkkracht en zijn goede kijk op de scheepsbouw op te klimmen tôt werkbaas. Dat zijn werk op prijs werd gesteld blijkt wel uit het gouden horloge met inscriptie, dat hij hij op de jubileumdag van de directie ontving en ook uit de vele toespraken die Zaterdagavond bij het afscheid tôt hem gericht werden. Ir. J. Smit opende de avond en tekende de heer Mulder als een bekwaam en plichtsgetrouw vak- man. Hij liet zijn toespraak ver- gezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Namens het personeel bood de heer E. Luiken een klok aan, waaraan door de heer P. Wester- diep de ingeljjste handtekeningen van aile personeelsleden werd toegevoegd. Ook Ir. E. Smit wees op de prettige manier, waarop hij de scheidende werkbaas had sa- mengewerkt. Hij overhandigde een boek over scheepsbouw. Het bureau Veritas en de scheeps- vaartinspectie offreerden de heer Mulder tôt steun op de oude dag een wandelstok. De avond, die bijgewoond werd door aile personeelsleden verge*- zeld van hun dames, werd verder gevuld met een programma, ver- zorgd door een variétégezelschap van Herman Rinket en besloten met een gezellig bal. Al was het niet warm, tochhad- den de Ouden van Dagen van HoogezandSappemeer Zaterdag uitstekend weer bij hun jaarlijks uitstapje. Het was een praehtige tocht, die was uitgezet door het organiserend comité. Dwars door de bossen waar men anders niet zou komen trok de lange sliert van personenauto's en bussen. Veel rollend materiaal was no- dig om de ruim 700 ouden met de verschillende begeleiders te ver- voeren. Er waren 68 personenwa- gens en 12 b.ussen in gebruik ter- wijl er bovendien een voldoende hoeveelheid mondvoorraad in een spéciale wagen op de reis werd medegevoerd. Na een rondje door de plaats vertrok de stoet om plm. kwart voor twee over 4c van Royen- straat in de richting van Zuidla- ren, van hier ging de reis over Annen door de Staatsbossct op Borger aan. Via Schoonlo ging de reis weer door de bossen, waarbij het woonoord Schattenberg werd gepasseerd. Vandaar ging de reis naar Rolde. Hier werd in twee ge- legenheden 2 uur gepauseerd, in welke tijd de oudjes werden ge- tracteerd. Hoewel het droog was lokte het weer toch niet aan zich nog een tijdje in de speeltuin te vermaken, zodat dit tôt uitzonde- ringen beperkt bleef. Via Loon en Zeegse werd de terugreis flver Zuidlaren aanvaard. Op de Wold- weg werd de stoet door de mu ziekverenigingen T.S.I.D.S. en Ju- liana opgewacht, die haar bege- leiden op haar rondgang door de plaatsen. Op het veilingterrein werd de stoet weer ontbonden en konden de oudjes weer terugzien op een prettige dag die hun was mogelijk gemaakt door de zeer ruime op brengst van de collecte en het geheel belangeloos ter beschikking stellen van de vele luxe wagens. Daar de groep te groot was om nadien tôt een gezellig samenzijn over te gaan zal dit in de loop van de winter nog eens aan de deelnemers aangeboden worden. MULO-examens Groningen Diploma A: G. Landman. Diploma B: J. A. Vegter, j. Vonk en L. A. Wolthuis te Sappemeer en J. H. Hooyer te Muntendam. Geslaagd voor het examen Kin- derverzorgster aan de Chr. Indu strie- en Huishoudschool Prinses Juliana, de dames: H. A. Brand, Hoogezand en C. de Jonge. Geslaagd voor het einddiploma H.B.S. B aan het Winkler Prins Lyceum te Veendam. de heren A. E. Glas en K. O. Prins te Veendam. Hoogezand. Onze plaatsgenoot de heer J. F. M. Wajon slaagde een dezer dagen aan de Rijksuni- versiteit voor het doctoraal exa men wis- en natuurkunde (scheid- kunde). Siddeburen. Na haar opleiding te hebben ontvangen aan de Kweekschool te Groningen slaagde Mej. G. Nipperus voor de akte A Kleuterleidster. Noordbroek. Voor het onderwij- zersdiploma is geslaagd de heer H. Koning, voor dat van kleuter- onderwijzeres mej. D. E. Nieuwold. Hoogezand. Geslaagd voor het onderwijzersdiploma mej. G. Zijl- man te Hoogezand. Het jaarlijks wteedaags concours van de Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in de Prov. Gro ningen, welke dit jaar werd ge houden op Zaterdag 23 en Zondag 24 Juni te Kloosterburen, is even- als andere gebeurtenissen, in het water gevallen, doch door aanwe- zigheid van een grote feesttent kon het concours toch nog door- gang vinden. Jammer genoeg wer den de optochten afgelast. Zondag na 3 uur waren de weersomstan- digheden van dien aard dat de resterende muzieknummers buiten Sappemeer. Dinsdagavond ver- gaderde de Zwemver. ,,Nero" in het hôtel „Struvé", waar o.a. werd besloten tôt aanvulling van art. 2 der statuten, waarbij de vereni- ging weer voor de tijd van 29 jaar, dus tôt 18 Juli 1981 wordt aange- gaan. Koninklijke goedkeuring hierop zal worden aangevraagd. Uit het financieel verslag van de penningmeester bleek dat de exploitatierekening over de jaren 1949 en 1950 een klein batig saldo vertoont, terwijl die over 1951 een opgeleverd, de verbete- Froombosch. De V.v.V. organi- seerde Zaterdagmiddag Volks- en Kinderspelen waarvoor, zowel van de zijde der deelnemers als van het publiek, goede belangstelling bestond. De uitslagen waren: Meisjes 6 en 7 j. Talhoutjes ra- pen: le pr. Trijntje Veenema; 2e pr. Alie Westerkamp; 3e pr. Geesje Dekker. Jongens 6 en 7 j. Talh. rapen: le pr. Gerrit Watsing; 2e pr. Wieger Wilthof. Meisjes 8 en 9 j. Vlagjes steken: le pr. Betsie Veldman; 2e pr. Rika de Jong; 3e pr. Martje Wolda. Jongens 8 en 9 j. Tonnetjes kruien: le pr. Harry Vink; 2e pr. Bert Heringa; 3e pr. Koosje Bos. Meisjes 10 en 11 j. Wasgoed op- hangen: le pr. Geertje Wiltjer; 2e pr. Weike v. d. Laan; 3e pr. Corrie Wiltjer. Jongens 10 en 11 j. Zaklopen: le pr. Jan Dekker; 2e pr. Pieter Reit- sema; 3e pr. Eildert Drent. Meisjes 12 en 13 j. Stoelendans: le pr. Ineke Schut; 2e pr. Mina Kolhek; 3e pr. Boukje Buitenkamp Jongens 12 en 13 j. Hindernislo- pen: le pr. Heinie Dekker; 2e pr. Meint Mulder; 3e pr. Harm Ko ning. Dames Stoelendans: le pr. K. JansenKlunder; 2e pr. Aaltje Uildriks; 3e pr. Aaltje Koning; 4e pr. Hennie Westerkamp. Heren Kruiwagen schuiven: le pr. J. Jansen en H. Jongsma; 2e pr. G. Bos en J. Spakman; 3e pr. K. Bos en J. Munnik; 4e pr. H. Dij- kema en J. Hartman. nadelig saldo heeft mede als gevolg van ring van de toegangsweg, dieruim f 500.— heeft gekost. Het verslag van de secretaris sprak van diepe teleurstelling over het feit dat nog steeds van dezelf- de inrichting gebruik moet worden gemaakt, een inrichting die ver- ouderd en vervallen is. Reeds sinds 1946 ijvert het be stuur voor de bouw van een ceri- trale badinrichting. In 1947 zijn voor „Nero" de heren De Grooth en Kamphuis benoemd in een ge- meentelijke commissie, die de stichting van dit bad zou voorbe- reiden. Deze commissie heeft di verse malen het collège van B. en W. geadviseerd, maar nog steeds is er niets gebeurd. Wonderlijk is het daarom, de heer Burgemeester op een raadsvergadering te horen opmerken, dat het bestuur van „Nero" te laat is met een protest, aldus het verslag. Het bestuur werd aangevuld met de heren W van Hal en R. Fled- derman. Er zullen nog enkele ver- beteringen aan de inrichting wor den aangebracht. 516e STAATSLOTERIJ 3e klasse - le lijst f 25.000: 3823. f 2000: 1042. f 1500: 8999. f 1000: 14794 18988. f 400: 16401 17353 18340. f 200: 8149 13915 20524 21701. f 100: 2717 3528 4897 5354 7240. in de muziektempel konden wor den afgewerkt. De muziekverenigingen in ons rayon behaalden de volgende be- kroningen le afd. Fanfare „Ons Genoe- gen", Wagenborgen 151 pt. le pr. 4e afd. Harmonie „Concordia", Siddeburen 141 pt. 2e prijs. 2e afd. Fanfare „Geluk door Vrijheid", Sappemeer 119 pt. 3e pr. le afd. Harmonie „Cartona" Sappemeer 146 pt. 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare „H.S.", Sappemeer 128 pt. 2e pr. „Kunst en Strijd", Muntendam 150 pt. le prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Voorwaarts", Veendam 126 pt. 2e pr.; Noord en Zuidbroek, Noord broek 151 pt. le prijs, waarmede dit corps promoveerde naar de Ere-afdeling. OPENLUCHTVOORSTELLING IN ZUIDLAREN Op 1 en 2 Juli a.s. zal men in het fraaie openlucht-theater Laarwoud in Zuidlaren weer van een open- lucht?«oel kunnen genieten. Onder regie van de heer H. P. van Dam zal ditmaal het spel: Van Ander Ras worden opgevoerd, dat han- delt over de strijd tussen kleur- lingen en blanken in Amerika. WEDVLUCHTEN De Postduivenvereniging „De Luchtstormers" te Hoogeznnd Sappemeer hield een wedvlucht vanaf Sittard. In concours 284 vo- gels, welke om 6 uur gelost wer den met Westenwind. Aankomst le duif 9 u. 51 pi. 28 sec., snelheid 1074.6 m p. min.; aankomst 57e duif 10 u. 18 m. 56 sec., snelheid 960.69 m p. min. 1 12 21 43 H. de Boer; 2 16 28 50 W. K. Limberger; 3 6 10 15 25 41 H. Scheen; 4 9 11 35 37 44 T. Smit; 5 13 W. Kruijer; 7 45 G. Koops; 8 36 54 J. Woldring; 14 18 32 38 H. de Vries, Kl.m.; 17 34 Westerbaan; 19 30 46 55 R. Boekholt; 20 29 J. Bakker; 22 47 51 E. Heijs; 23 G. Tillema; 24 39 53 H. Seif; 26 B. Jansen; 27 Klazema en Zn.; 31 56 de VriesBakema; 33 D. Wilthof; 40 M. v. Duinen; 42 J. Bosma; 43 G. Velthuis; 49 F. Romp; 52 K. Ve- nema; 57 W. Akkerman. Poule A: W. K. Limberger no. 2. Poule B: H. de Boer no. 1. Lek in de waterleiding. Sappemeer. Aan de Noorder- straat kwam Maandagmorgen bij het huis van de heer Schaaphok plotseling water boven de grond. Bij onderzoek bleek, dat de pak- king tussen twee buizen van de waterleiding onder het trottoir lek was geraakt. Door het aanbrengen van een nieuw zadel werd het euvel ver- holpen. Dodelijke val. Hoogezand. Zaterdagmiddag viel in het Westerpark het 7-jarige zoontje van de familie Haayer uit de Heemskerckstraat te Hooge zand uit een boom en kwam daar bij zo ongelukkig terecht, dat hij door voorbijgangers in bewustelo- ze toestand werd aangetroffen. De onmiddellijk gewaarschuwde ge- neesheren v. d. Kooi en Meihuizen achtten overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis in Groningen noodzakelijk. De jongen bleek een schedelbasisfractuur en enkele an dere verwondingen te hebben op- gelopen en overleed 's nachts, zon- der nog bij kennis te zijn gekomen. ,>Loof den Heer" won 2 prijzen Hoogezand. Ook de Chr. Zang- vereniging Loof den Heer heeft op het concours in Appingedam de vorige week prijzen behaald. Met 63 punten werd in de derde afde ling de eerste prijs behaald. Dit was het hoogste aantal punten dat in deze afdeling over beide dagen behaald werd, zodat de vereniging uit Hoogezand tevens de extra-prijs mee naar huis kon nemen. Breedste weegbrug van Nederland Foxhol. Op het terrein van de N.V. Simons aan het Winschoter- diep, dat momenteel voor de nieuwe opslagplaatsen in gereed- heid wordt gebracht, zal de fa. M. van Hoogenhuizen te Hoogezand 'n weegbrug bouwen, die de grootste zal zijn in Nederland. De brug zal 16 meter lang en 3.20 breed zijn en een gewicht van 60 ton kunnen dragen. Schoolreisje Kolham. De tweede, derde en vierde klasse der o.l. school te Kolham maakten Zaterdagmiddag een schoolreisje naar Norg. Ook werd Haren nog aangedaan, waar de boortorens werden bekeken. Daar het goed weer was, is het voor de kinderen een intéressante en genotvoîle reis geworden, waar- van ze moe, maar toch heel opge- ruimd, terugkeerden, te meer om- dat ze ruimschoots onthaald waren. Geitenkeuring Kolham. Vrijdagavond j.l. orga- niseerde de Geitenfokvereniging „Kolham en Omstreken" bij café Braam een geitenkeuring. De prijzen werden als volgt toe- gekend: Overjarige geiten: 1A prijs Gebr. Maatjes, Kolham; 1B prijs A. Vos, Froombosch; 2A pr. J. P. Braam, Kolham; 2B pr. Gebr. Maatjes, Kol ham; 3e pr. Gebr. Heringa, Kol ham. Genummerde jonge geitjes: le prijs J. Iden, Slochteren; 2e pr. Gebr. Maatjes, Kolham; 3e pr. A. Vos, Froombosch. Ongenummerde jonge geitjes: 2A prijs J. P. Braam, Kolham; 2B prijs H. Hooites, Kolham; 3e prijs J. Cock, Kolham. Wegverharding. Slochteren. Met het aanbrengen van de wegverharding in het uit- breidingsplan is de afgelopen we- ken goede voortgang gemaakt, zo dat dit werk zeer tôt genoegen van de aanwonenden thans bij- na gereed is. Het geheel heeft door deze voorzieningen een aanmer- kelijk fraaiere aanblik gekregen. Kosterswoning bijna gereed. Slochteren. Aan de bouw van 'n nieuwe kosterswoning bij de Ned. Herv. Kerk, alhier, wordt momen teel de laatste hand gelegd, zodat het oude z.g. diaconiehuis zeer binnenkort ontruimd zal kunnen worden. Dit oude gebouw zal dan gesloopt worden, waardoor het ter plaatse in het uitbreidingsplan ge- projecteerde plantsoentje en het Torenplein", als hoofdtoegang tôt de K. ter Laanstraat, tôt uitvoe- ring zal komen, waardoor tevens een belangrijke verfraaiïng van het dorpsbeeld zal ontstaan. Paard op hol. Schildwolde. Door nog onbeken- de oorzaak sloeg op de Hoofdweg, nabij café Veenhoven, het paard van de melkventer J. N. op hol. N. die enkele honderden meters op de wagen meereed zag geen kans het paard tôt staan te brengen. Bij de woning van de heer Plieger sprong hij van de wagen doch doch kwam tegen het voor de wo ning staande hek aan. Enkele E. H.B.O. leden verleenden de eer ste hulp hierbij spoedig bijgestaan door Dr. Jensema. Deze liet de patient eerst naar zijn woning vervoeren doch achtte in de mid- dag overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk. Het paard holde Woensdag 25 Juni 1952 Kaskomkommers A f 1617; idem B f 15; idem C f 13; Plat- glaskomkommers A f 1821; idem B f 17—19; idem C f 16—19; Bloem- kool A f 2840; idem B f 2131; idem C f 16—20 per 100 stuks. Aardappelen f 13—16; Andijvie f 17—28; Postelein f 30—33; Rabar- ber 1 f 916; Rode kool f 2124; Rode bessen f 46—48; Spitse kool f 45.60; Stamslabonen f 119134; Tomaten A f 6971; idem B f 62 65; idem C f 68—70; idem D f 40— 46; Tuinbonen f 25—31; Waspeen A f 1829; Witte kool f 7.308.30 per 100 kg. Kropsla A f 3.70—5.40 p. 100 krop. Kroten f 8—13 per 100 bos. met de wagen achter zich verder. In een laan raakte het paard ds wagen kwijt en vloog verder door een tuin en een boomgaard. Hoe het paard hierdoor kwam is een raadsel want dikke takken hingen op borsthoogte. In een brede heg bleef het beest met zijn achter- benen vastzitten. Een hoeveelheid melk, pap en margarine ging ver- loren terwijl een rijwiel werd be- schadigd. Paardenkeuring Hélium. Uitslagen gehouden jaar- lijkse keuring warmbloed paarden: Aangegeven waren 5 hengstveu- lens; 7 merrieveulens; 8 entermer- ries en 8 twentemerries. Bij de hengstveulens werden 2 geprimeerd van J. v. d. Broek, Slochteren en K. J. Holtkamp, Schildwolde. Bij de merrieveulens ontvingen 2 een 2e premie ni. van Gebr. de Boer, Schildwolde en Tj. Jager, Noordbroek. De entermerries van Gebr. de Boer v.n. en K. J. Holtkamp v.n. ontvingen een 3e premie terwijl een enter van J. Tepper, Sappe meer teisgeld ontving. De twentermerries van Tj. Jager v.n. en T. Tonkens, Noordbroek ontvingen reisgeld, terwijl res. reis- geld werd toegekend aan een twenter van Gebr. de Boer. Chr. Nat. School jubileert Siddeburen. De Chr. Nationale School, viert Dinsdag 1 Juli a.s. haar 50-jarig bestaan. Het ieest zal op 11 Juli worden herdacht. Een hiertoe in het leven geroepen comité heeft de plannen reeds klaargemaakt. In de middaguren viert n de idn- deren feest, terwijl in de avond uren in een tent op het sppr''ter rein een herdenkingsfeest vioVcit gevierd. Opgevoerd wordt een re vue uitbeeldende de oprichting ri verdere belevenissen van de schoolvereniging. Als soreker treedt op ds. W. J. Smit. f.xerel. Predikant te Naaldwijk. Het Chr. Muziekcorps „Hallelujah" zs' deze avond medewerkin? verlenen. De Siddebuurster polder Siddeburen. De Noordelijke Sid- debuursterpolder hield een a'ge- mene ledenvergadering. De ver schillende verslagen en de begro- ting werden goedgekeurd. Als lid der controlecommissie werd be noemd de heer J. Niestijl. De hoof- delijke omslag werd bepaald op f 14,per H.A. Besproken werd de verplichte weideafrastering langs de watergangen. Het Water- schap Duurswold zal verzocht worden tôt het nemen van maat- regelen indien bij hoge waterstan- den niet op' het buitenwater ge- loosd kan worden. Motorgezelligheidsritten Siddeburen. De Motorclub „Sid- deburen" vergaderde onder voor- zitterschap Van de heer Gunnink. Uit de verslagen bleek o.a. dat het aantal leden de 80 reeds is gepas seerd. Het bestuur werd uitgebreid met de heren K. Drijver en J. Mos- sel. Plannen werden ontworpen voor te houden ritten waarvoor de goedkeuring van het Bondsbestuur zal worden gevraagd. Op 5 Juli zal een gezelligheidsrit voor motor*r en bromfietsen worden gehouden naar Bellingwolde. Traditiegetrouw wordt de dag vôôr de T.T. een ge zelligheidsrit over het circuit ge houden. Motor-wedstrijden Siddeburen. Op verzoek van de V.v.V. organiseerde de Motorclub ..Siddeburen" Zaterdagmiddag mo- torwedstrijden te Meedhuizen. Er waren in totaal 150 deelnemers. De uitslagen waren o.a.: Behendigheidswedstrijden voor motoren: le pr. T. Doornbos, Sid deburen; 4e pr. Prins, Siddeburen, 5e pr. Pieterman, Siddeburen. Oriënteringsrit motor-duo: 2e pr. E. Sebens, Overschild 6 s.p.; 3e pr. B Hommes, Siddeburen 7 s.p.; 4e pr K Drijver, Siddeburen 9 s.p.; 4e pr A. Bos, Siddeburen 9 s.p.; 5e pr. W. H. Hazenhoek, Siddeburen 13 s.p.; 5e pr. Ritsema, Engelbert 13 s.p. T Oriënteringsrit Autos: le pr. J. Koster, Wagenborgen 12 s.p.; 5e pr. D Doornbos, Siddeburen 20 s.p.; 5e pr. H. Pleiter, Siddeburen 20 s.p. Dank zij de goede orgamsatie hadden de wedstrijden een vlot verloop. Uitstapje Ouden van Dagen Zuidbroek. Vrijdag maakten de ouden van dagen hun jaarlijks uit stapje. De tocht ging deze keer over Groningen naar Norg, waar het middagmaal werd gebruiku Vandaar ging men naar Rolde en over Zuidlaren weer huistoe. On danks het minder goede weer, was de stemming uitstekend en ver- maakte men zich opperbest. In het hôtel Dost was men daarna nog enige tijd gezellig bijeen. Onderscheidingen uitgereikt Muntendam. Zaterdagmiddag heeft de burgemeester op het gemeente- huis het Ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt aan: L. J. Boiten, G. Imminga; J. Maathuis; G. R- Meijer; J. J. Ruzius en W. Zijl. Oriënteringsrit Muntendam. Zaterdag werd door de bromfietsclub ..Muntendam en omgeving een oriëntatierit gehou den, uitgezet door de heer Schalen. De afstand was 36 km, gemiddelde snelheid 18 km. De uitslag was: 1. O. Prummel, 0 strafp.; 2. E. Gru- ben, 2 strafp.; 3. 4. 5. 6. 7. na loting H. Veenhuizen; H. Keizer; A. Pat- je- L. J. Veenhuizen; P. Pentinga 4 strafp.; 8. J. Schrage 6 Hoogst aantal strafpunten was 72. De kermis die Zaterdag en Zon dag op het sportterrein is gehou den, is in het water gevallen Het traditionele vuurwerk trok ook nu weer veel belangstelling.

Het Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 2