J. J. BOS VEILÏNG Het eeuwfeest van de Postzegel Zuidbroek in vroegere tijden Verregende Jongveekeuring in Noordbroek ZITTING GOOSEN AFWEZIG SAPPEMEER ELAD" FA D. POELSTRA SPORT V erenigingsmededelingen Graanbeurs Groningen Overzicht Graanmarkt INGEZONDEN Desondanks goede belangstelling De jongveekeuring welke op Vrijdag 20 Juni te Noordbroek werd gehouden en welke werd georganiseerd door de Fok- en Controlever. Noord- en Zuidbroek en de K.I.ver. Noord- en Zuid broek, had ernstig te lijden van het slechte weer. Vooral de* jongere dieren werden hiervan de dupe en deze waren dan ook moeilijk te beoordelen. n Toast met Plantenboter en Koffie réclamé 1 PHILATELIE [EN NUTTIBE HOBBY (Van een spéciale medewerker) Zoals de duivenliefhebber Zondagsmiddags het liefst tegen- over zijn duivenhok zit, en de aquariumhouder niets liever doet dan te ki.jken naar de zwemmende bewoners, zo zoekt de philatelist zijn genot in de postzegels. Wie hem in zijn vrije tijd ziet zitten, gebogen over zijn album, met loupe en pincet in de hand, die zal beamen, dat dit een rustige hobby is, een der rustigste, die men ként. Wordt de duivensport in veel lan- den niet beoefend en vindt men b.v. in Noorwegen en Zweden practisch geen aquariums, de philatelist komt u tegen in Ne- derland, in Cambodja en op IJsland, in de Sovjet-Unie en op de Philippijnen, in Perzië en op Nieuw-Guinea. Want philaté lie wordt overal ter wereld bedreven Dit bleek b.v. weer eens in de achter ons liggende oorlogsjaren, toen de Amerikanen op het eiland Guam kwamen en een jongen van oa. 12 jaar bij het luchtmachtperso- neel kwam informeren, of er ook postzegelverzamelaars onder waren en zo ja of hij met hen kon ruilen. De 12-jarige bleek over een kleine, doch kostbare verzameling te be- schikken van Hawaiï Maken we een voorzichtige schat- ting, dan is één op de duizend mensen in de wereld philatelist. Het in de verzamelingen geïnves- teerde kapitaal is niet te schatten. In een Amerikaans philatelistisch blad werd onlangs beweerd, dat dit kapitaal over de hele wereld tezamen nog niet is uit te drukken In een cijfer met 100 nullen (dol lars). Tienduizenden mensen ver- dienen zelfs hun brood in de post- zegelhandel. Als we vaststellen, dat alleen in ons land ca. 500 post- zegelhandelaren zijn, dan kan men zelf uitrekenen, hoeveel er in de gehele wereld zijn. Daarnaast vindt men nog eens tienduizenden, de hun boterham verdienen in de vervaardiging of de verkoop van philatelistische benodigdheden, zo als albums, insteekboeken, pincet- ten, loupes, gomstrookjes, tijd- schriften, catalogi, enz. 100 jaar postzegels in Nederland Dit jaar bestaat de postzegel in ons land 100 jaar. Ter gelegenheid van dit feit wordt er van 28 Juni tôt en met 8 Jull a.s. in enkele Jaarbeursgebouwen te Utrecht de ..Internationale Telegraaf- en Post- zegeltentoonstelling" (ITEP) ge- houden. Daar zal men o.a. kunnen zien, hoe de moderne postzegel ge- drukt wordt; daar zal men een sé rié spéciale ITEP-zegels kunnen kopen en daar zal men een klein gedeelte van de grootste verzame ling ter wereld kunnen aanschou- wen, namelijk die van de Koningin van Engeland. In 1852 verscheen in ons land de eerste postzegels, vertonen- de de beeltenis van Koning Willem III. Toen bestond de postzegel al 12 jaar in de we reld: in 1840 verschenen de eerste in Engeland. Verschil- lende andere landen volgden al dra, en in 1852 bestonden er naar aile waarscîiijnlijkheid al enige honderden postzegels in de wereld. Maar van verzamelen was toen officieel nog geen sprake. Het is wel bekend, dat de Engelse staat sedert 1840 een archief aanlegde van de verschenen postzegels en naar aile waarschijnlijkheid is dit archief de basis geworden voor de huidige verzameling van het Britse Koningshuis, welke verzameling in de wereld bekend staat als de grootste en een, die het meest com- pleet is. Het ontstaan der philatélie Dit ligt in het grijze verleden verborgen. Niemand zal kunnen zeggen: die mijnheer of die dame was de eerste postzegelverzame- laar(ster) in de wereld. Maar vast staat evenwel, dat in 1860 het ver zamelen van postzegels in verschil- lende landen al als liefhebberij werd beoefend. De oudste verza melingen zijn bekend in Duitsland. Ongeveer gelijktijdig met Neder land verschenen in Duitsland de eerste postzegels. Pruisen begon in 1850 met zegels van zijn vorst Frederik Wilhelm IV, Wurttemberg kwam eind 1851 met een serie, de Noordelijke staten enkele maanden later, op de voet gevolgd door de Zuidelijke en Saksen. Iedere Duit- se staat gaf gedurende 20 jaren eigen postzegels uit en dit veran- derde in 1871 toen voor het gehele Duitse keizerrijk één soort zegels werden uitgegeven, voorzien van de Duitse adelaar, gedrukt in relief. Hoewel er in de loop der jaren als gevolg van diverse oorlogen vele kostbare verzamelingen verloren zijn gegaan, konden er, zelfs in de jongste wereldoorlog, nog zeer oude verzamelingen gered worden. Er zijn verzamelaars in Duitsland, die beschikken over meer dan 10.000 verschillende zegels van hun land, uiterlijk zeer gespecialiseerd in typen, kleur-afwijkingen, rari- teiten, watermerken en tanding- verschillen. Zo werd onlangs nog een verzameling Duitsland geveild in Hamburg, waarin de 2 kreutzer, uitgave 1872 (Yvert no. 21) voor- kwam in liefst 36 variëteiten! De gehele verzameling werd aange- kocht door een Amerikaan, die er bijna een half millioen voor neer- telde. (Wordt vervolgd) MOTORGRASBAANRACES TE SAPPEMEER. Hoewel het weer ook nu weer ook nu weer buitengewoon on gunstig was, zijn de motorgras- baanraces, georganiseerd door de Moterclub „De Tourist" te Sappe- meer Zondag j.l. toch doorgegaan. De baan was 's morgens goedge- keurd maar verkeerde later door de regen in een zodanige toestand, dat valpartijen niet uitbleven. Ge- lukkig deden zich geen ongeluk- ken voor. Het programma was zeer ver- kort, doordat het aantal baanron- den was ingekort, ieder nummer in twee manches werd verreden en de handicaprace verviel. Zodoende konden in korte tijd de nummers in korte tijd worden afgewerkt. In de 125 cc klasse wist K. Prum- mel uit Stadskanaal op zijn K.P. speciaal in beide manches te win- nen. Windt uit Veendam op H.Z. W. bezette de tweede plaats. De 250 cc. klasse werd een Velo- cette aangelegenheid. Westerbaan uit Dedemsvaart op Velocette, die in beide manches aanvankelijk de leiding nam, werd beide keren onttroond door A. v. d. Warff uit Sappemeer, die eveneens op Ve locette reed. Vooral in de tweede manche heerste nogal wat span- ning. De 350 cc. leverde een dubbele zege voor J. Visser uit Wildervank op met Vissers speciaal, M. v. d. Warff uit Sappemeer op Matchless eindigde beide keren als tweede. Bij het laatste nummer, de 500 cc. klasse, zegevierde H. Swalve uit Hoogezand op Norton in beide manches. Zijn snelste tijd over de 4 baanronden was 2.57.4. In de eerste manche namen D. J. van Ekris uit Dedemsvaart op Sarolea en B. Kuipers uit Scheemda op Matchless resp. de tweede en de derde plaats in, doch in de twee de manche waren de rollen juist omgekeerd, zodat de tijd hier de beslissing moest brengen, Kuipers werd nu met 2.58.4 twee de en v. Ekris met 3.2 derde. Ook in dit nummer heerste veel span- ning. De slechte toestand van de baan blijkt ook wel uit het feit, dat er bij iedere manche minder rijders binnen kwamen, dan er gestart waren. BEDRIJFS V OETB AL Uitslagen BSMCartona 24 Chemica—Atlanta 3—1; Beukema- Cartona II 51 Red, BoysRed Star 5—0 NIV II—KVC II 1—6 NIV—KVC 2—5 DEG—Suurmei- jer 63. Programma Maandag 30 Juni DEG terr. NIVCartona (A. Raspe) Chemica terr. WAS Suurmeijer (E. Schut). Dinsdag 1 Juli DEG terr. v. d. WerffCartona II (L. Zuur, v. d. Werff in wit) KVC terr. KVC II—HGE II (A. de Bondt). Woensdag 2 Juli DEG terr. BTC—BSM II (D. de Boer); Chem. terrein Chemica IINIV II (H. Overzet). Donderdag 3 Juli DEG terrein Red BoysBSM (H. Moesker) KVC terr. KVC—Atlanta (R. Swiers) 4 T,11"npr; Red StarChemica (S. v. d. Laan). Aanvang 's avonds om 7 uur. Zaterdag 5 Juli DEG terrein 3 uur: HGE—DEG (J. Faber, HGE in wit). VOETBALVER. H.S.C. Zaterdag 28 Mei a.s. aanvang 3.30 uur wordt de wedstrijd ge- speeld HSC IR'dams Politieelftal. De politiemannen komen met een zeer sterk elftal uit. Opstelling P. L. Zonruiter (Overmaas), M. Wulff (Xerxes), R. de Boer (HSC), J. v. d. Linden (WAC), B. de Bruin (Lekkerkerk) J. Ruitenberg (CVV), D. Ovendeel (Feyenoord), J. L. Prinsens (Uni- tas), J. v. d. Schoot, S. B. Visser (De' Mussen). J. Seip (Neptunus). Practisch al deze spelers zijn uit het eerste elftal van genoemde clubs. Opstelling HSC I A. Hammin- ga, J. Pruisman. J. Stuut, B. Pool, H. Schut, W. Schut, G. B. Scholte, A. Blijham, A. Smit, Tj. Kuitse, D. Eleveld. Reserve's J. Hylkema, A. v. d. Haag, H. Schuur, H. Holtman. Dringend verzoek aan aile spe- lende leden, dus ook spelers le en 2e elftal, om voor Woensdag 2 Juli a.s. f 1.50 te willen storten bij de heer H. Barelds, Kees de Haan- straat te Sappemeer. Deze gelden zijn bestemd voor de medische keuringen, Zoals bekend is het verplicht dat iedere speler ge- keurd moet worden voor het a.s. seizoen. Secretaris van HSC wordt vrien- delijk verzocht in het vervolg dui- delijker te schrijven. GYMN.- EN ATHL.VER. H.-S. Zaterdag a.s. is er geen les. Vertrek kleuters naar Zeegse 1.30 uur, terug plm. 7 uur. De kosten moeten vooraf zijn betaald. Jeugddag Winschoten. Vertrek vanaf de Gado om 8 uur precies. De reiskosten f 0.75 moeten voor af zijn betaald. Gymnastiekpakje thuis aantrekken (ster links) brood neenemen. Bondswandeldag 6 Juli Zuid- broek, Aanmelding de volgende week op de les. Deelname vanaf 12 jaar. Inschrijfgeld voor adsp. f 0.70, voor leden f 0.90. R. v. d. LAAN. D. O. S. Met ingang van Maandag 30 Juni a.s. komt er voor de groepen wel ke 's Maandags les krijgen een kleine verandering fn de lesuren, dit is op de les reeds medegedeeld. De heren komen dan met ingang van Vrijdag 27 Juni a.s. van 8 tôt 9 in de turnhal te Sappemeer. De secretaris. Dinsdag 24 Juni 1952. Wintergerst Zomergerst Witte Haver Karwijzaad Blaauwmaanzaad Kanariezaad f 30.50—36.75 f 30.50—37.75 f 29.25—31.85 f 50.40—62.00 f 80.50—100.50 f 30.35—38.35 Aanvoer Witte Haver groter. Verdere aanvoer klein. Stemming iets gemakkelijker. Gerst van 50 75 et. lager. Maanzaad duurder. Volgende week in verband met beursvacantie geen notering. DAMMEN Uitslagen Chr. Damclub D.G.Z. (HoogezandSappemeer) O. ScholtensS. Kaspers 20 K. SnakenborgH. Niemeijer 20 W. de Jonge—H. Blik 20 J. H. WehrmeijerJ. Knoop 20 P. Grozema-K. Snakenborg 11 S. KaspersP. Grozema 02 O. ScholtensH. Scheper 20 J. KnoopO. Scholtens 02 H. ScheperJ. Knoop 02 Naar aanleiding van het vorige ingezonden artikel nog het volgen de: Het haringhappen is niet ge- schied zij de vroegere volksfeesten, maar bij de opening van de spoor- lijn. Nu de verkiezingen weer hebben plaats gehad, wil ik nog even ver- melden, welk aardig incident zich voordeed, toen de vrouwen voor de eerste keer naar de stembus gingen. Het stemlokaal was in de school Heiligelaan, voorzitter van het stembureau was de heer H. Tuin. Er waren geen kiezers aanwezig toen Engbert en Aantje binnen stapten. Ze ontvingen ieder hun stemkaart en Engbert ging een van de hokjes binnen. Aantje liep van het ene hokje naar het andere. De voorzitter zeide: Zuik ie wat, Aantje? Joa, zei ze, Schoaper, woar is dij nou? Gelukkig kwam haar man uit het stemhokje die haar toen te- recht hielp. Oud-Zuidbroekster. Aan „Een oud-Zuidbroekster", schrijver van het ingezonden stuk in het no. van 21 Juni j.l. Met genoegen heb ik kennis ge- nomen van uw ingezonden stuk en dit, terwille van de gegevens over vroeger, bij het archief ge- voegd. Nu wil ik daarover graag enkele opmerkingen maken. De bedoeling van het Gemeente- bestuur met de uitgaaf van het boekje was om op aantrekkelijke wijze te tonen, hoe gunstig Zuid broek is komen te liggen voor de vestiging van industrie. Terwille van de hoge drukkosten moest veel, dat toch wel in het boekje paste, worden weggelaten. En dan is er bovendien nog heel veel intéressants over de geschie- denis van Zuidbroek te vertellen. B.v. ook over Ol Geeske. die hier opgehangen zou zijn. Maar nu is hier al weer iets bij. Ik heb ëen dag lang in de Protocollen van de Criminele Zaken, die bewaard worden op het Rijks-archief te Groningen, gezocht naar haar ver- oordeîing. In de vonnissen van 1785 tôt 1812 komt zij niet voor. De vraag komt daarom op, of de over- leveringen over haar wel juist is. Maar hoe dit ook is, overlevering en geschiedenis worden zorgvul- dig bewaard en geordend op het gemeentehuis. Er is reeds een prachtverzameling foto's, oude an- sichten, knipsels uit bladen, uit- treksels uit boeken enz.. een ver zameling die zich nog steeds uit- breidt. Nu stelt het Gemeentebestuur gaarne ailes ter inzage van be- langstellenden. Komt u ook maar eens kijken. (Ik wil ook wel bij u komen, maar weet uw adres niet). Dan kunnen wij ook eens praten over de door u geuite wens om een groter werk over Zuidbroek uit te geven. Geachte Redactie, mag ik nu nog aan al uw lezers vragen of zij nog iets hebben over oud-Zuid- broek b.v. oude ansichten of foto's. Ik houd mij zeer aanbevolen ten behoeve van het gemeente-archief. H. Antonides, Gemeentesecretaris. Wie met te grote snelheid rijdt Die kan niet stoppen meer op tijd Veilig Verkeer H. J. v.d. Werff H. A. M. v.d. Werff— v.d. Werff geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon TONNY die bij het H. Doopsel de namen ontving Antonius Johannes Westerbroek, 22 Juni 1952 Groningerweg 59 Tijd.: St. Jozef-Stichting, Sappemeer. Rubriek 1 geb. I Oct. '501 Jan, FREDERIK J. GOLS en SUSANNA F. M. van PETEGEM hebben de eer U, mede na- mens wederzijdse Ouders, kennis te geven van hun Voorgenomen Huwelijk, Waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 3 Juli a.s., des namiddags om 2 uur. Kerkelijke inzegening in de Kerk der Vrije Evange lische Gemeente, JE-straat te Veendam, 's nam. 2.30 uur, door de Weleerwaarde Heer Ds. E. van der Bij. Kielwindeweer, Juni 1952 Dorpsstraat 23 Veendam, Boven Oosterdiep 25 Receptie van 4.306 uur te Veendam, Boven Ooster diep 25. Toekomstig adres: Boven Oosterdiep 251, Veendam. '50: le pr. Rienje 32, Vader Anne's Olivier, eig. P. E. Diddens, Noord broek; 2e pr. Sieska, V. Gustaaf, eig. P. E. Diddens, Noordbroek; 3e pr. Rika 18, V. A.O., eig. Gebr. Hommes, Noordbroek; 4e pr. Ada 3, V. A.O., eig. E. Engels Jzn., Zuidbroek; eerv. verm. Letta 8, V. A.O., eig. E. E. Hamster, Noord broek; eerv. verm. Aaltje 7, V. A.O. eig. E. Engels Jzn., Zuidbroek; eerv. verm. Rika 6, V. A.O., eig. E. E. Hamster, Noordbroek; eerv. verm. Hilleke 9, V. A.O., eig. O. E. Huisman, Noordbroek. Rubriek 2, geb. 1 Jan. '511 Juli '51: le pr. Renske 3, V. Duurswol- der Eduard, eig. K. Doddema, Noordbroek; 2e pr. Witzij's Ada II, V. Witzij's Jan, eig. J. J. Radema- ker, Noordbroek 3e pr. Gretha 7, V. Pietje Adema, eig. H. Greven, Oude Pekela; 4e pr. Hilda 21, V. Duursw. Eduard, eig. Gebr. Hom mes, Noordbroek; eerv. verm. Rika 20, V. Pietje's Adema, eig. Gebr. Hommes, Noordbroek; eerv. verm. Hilda 22, V. Pietje's Adema, eig. Gebr. Hommes, Noordbroek. Rubriek 3 geb. 1 Juli '51—1 Febr. '52: le pr. Paulina 3, V. Sudhoek- armen Met uitgestrekte snelde Monte- zuma op de redders van zijn kinderen toe en dankte hen bewo- gen voor hun dappere daad. ster Leopold Eduard, eig. H. Gre ven Hzn., O. Pekela; 2e pr. Martha 26, V. Sudhoekster Leopold Eduard eig. A. M. Rademaker, Noordbroek; 3e pr. Rienje 36, V. Pietje's Adema, eig. P. E. Diddens, Noordbroek; 4e pr. Franzi, V. Pietjes Adema, eig. G. Luinge, Zuidbroek; 5e pr. Rika 41, V. Sudh. Leopold Ed., eig. Gebr. Dallinga, Nw. Scheemda; eerv. verm. Hilleke 10, V. A. Oli vier, eig. O. E. Huisman, Noord broek; eerv. verm. Rika 7, V, Pietje's Adema, eig. E. E. Hamster, Noordbroek; eerv. verm. Giertje 10 V. P. Adema, eig. A. Taay, Noord broek. Rubriek 4 geb. 1 Febr. '521 Mei '52: le pr. Eduard, V. Sudh. L. Ed., eig. H. Greven Hzn., O. Pekela; 2a pr. Hilda 24, V. Sudh. L. Ed., eig. Gebr. Hommes, Noordbroek; 2b pr. Albertha, V. Sudh. L. Ed., eig. S. H. de Groot, Nw. Scheemda; 3e pr. Hilda 23, V. Sudh. L. Ed., eig. Gebr. Hommes, Noordbroek; 4e pr. Ma rianne 12, V. Jantje's Eduard, eig. A. Zijlker, Noordbroek. Rubriek Oudere ongeregistreerde dieren: le pr. Grietje 7, V. A.O., eig. A. Taay, Noordbroek; 2e pr. N. N„ V. A.O., eig. F. de Jonge, Zuidbroek. Rubriek Jonge ongeregistreerde dieren: le pr. N. N., V. P.A., eig. H. Blaauw Azn., Noordbroek; eerv. verm. N. N., V. P.A., eig. E. H. Ep- pens, Noordbroek. Een prijs, uitgeloofd door de heer Jac. Boerema voor het beste dier der keuring, waarvan een lid der Fok- en Controlever. eigenaar is, werd toegekend aan Rienje 32, eig. P. E. Diddens. Een médaillé uitgeloofd door de heer J. J. Rademaker te Noord broek voor de beste afstammeling van Pietje's Adema werd gewon- nen door Rienje 36, eig. P. E. Did dens. De weersomstandigheden in aan- merking genomen was de belang stelling van het publiek goed. Ook de burgemeester van Noordbroek, de heer Omta, toonde zijn medele- ven. Na de keuring was er nog ge legenheid de stieren Sudhoekster Leopold Eduard, Jantje's Eduard en Pietje's Adema te bezichtigen. Getrouwd: G. SMIT en J. C. STOKKING Econ. dra Apeldoorn, 25 Juni 1952 De Heer en Mevrouw G. SMIT—STOKKING bedanken, mede namens wederzijdse Familie, voor de betoonde belangstelling, Heden overleed zacht en kalm, nog zeer on- verwachts onze innig geliefde Moeder, Be- huwd-, Groot- en Over- grootmoeder Tekkeliena Koekkoek in de ouderdom van ruim 78 jaar, sedert 14 Juli 1923 weduwe van JAN BOS. Kielwindeweer, 23 Juni 1952. Borgercompagnie G. Hulshof-Bos H. Hulshof Oosterhogebrug K. Brouwer-Bos H. Brouwer Slochteren: A. Kalk-Bos H. Kalk Zuidbroek: T. Hovenkamp-Bos L. Hovenkamp Kielwindeweer: J. Kling-Bos P. Kling Kielwindeweer R. Bos N. Bos-Kerlien Klein- en Achterkleinkinderen. Zij, die de overledene de laatste eer, wensen te bewijzen worden heden Donderdag 26 Juni, des nam. 2 uur, aan het sterfhuis verwacht. Vertrek 2.30 uur. DANKBETUIGING. De Ouden van Dagen in de gemeente Hoogezand- Sappemeer betuigen hier- mede hun liartelijke dank voor de prachtige tocht hun op 21 Juni aangeboden In het bijzonder aan het comité voor de voortref- felijke organisatie en de automobilisten voor het beschikbaar stellen van hun auto's. De gezamenlijke Ouden van Dagen Hoogezand-Sappemeer. D.V. Zaterdag 28 Juni a.s hopen onze lieve Ouders, Behuwd- en Grootouders J. Groendqk J. Groendijk-Scheepvaart hun 40 jarige echtvereni- ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Thuis van 4 tôt 6 uur. Sappemeer, Juni 1952. Kees de Haanstraat 59. Zondag 29 Juni hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Jan Hollander en Martje Hollander-Djjk hun 45 jarige echtvereni- ging te herdenken. Hoogezand, Juni 1952. Burg. v. Royenstr. O. 141, Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinde ren, Behuwd- en Kleinkin deren. Heden overleed zacht en kalm, onze trouwe Medewerker A. v. d. Laan in de ouderdom vàn 62 jaar. Noordbroek, 22 Juni '52 Fam. Hamster en Personeel. Heden overleed na een korstondige ziekte in het Diaconessenhuis te Groningen, onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder WILLEMTJE SLOOT, in de ouderdom van 77 jaar, sedert 17 Juni '44 Wed. van GERRIET SCHOLTENS. Sappemeer, 21 Juni '52. Achterdiep N.z. 1. H. Scholtens. A. Scholtens-Smit. B. Olthoff-Scholtens E. Olthoff. G. Broekema-Scholtens. R. Broekema en Kleinkinderen. De begrafenis heeft Woensdag plaats gehad. Voetspecialist VEENDAM houdt a.s. VRIJDAG 27 JUNI In het Hôtel „STRUVE" van 912 en 25 uur. Heden overleed zeer on- verwachts mijn Huis- genote GEESSIEN ADDENS, in de leeftijd van 82 j. Hoogezand, 25 Juni '52 Zuiderlaan 26 T. Schiltkamp-Swalve De gezamenlijke Ouden van Dagen van de Buurt- ver. „Het Oosteind" betui gen hiermede hun liarte' Hjke dank aan allen, die Zaterdag 14 Juni tôt een onvergetelijke dag voor hun hebben gemaakt. TANDARTS vanaf a.s. Zaterdag tôt Maandag 21 Juli Heden overleed na een ziekte van slechts enke le dagen, onze beste Tante GEESSIEN ADDENS, in de gezegende ouder dom van ruim 82 jaar. Hoogezand, 25 Juni '52 Zuiderstraat 26 Amsterdam: G. Addens Kees de Haanstraat: A. Addens K. Addens A. C. Addens-de Grooth Hoogezand: K. W. de Grooth G. de Grooth-Addens De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 28 Juni te Kropswolde. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden verzocht om 2 uur in Café Klooster- huis aanwezig te willen zijn. Op Vrijdag 4 Juli 1952 ,s nam. 2 uur in het café „De Gouden Zon" (W. Ho- man) aldaar zal ten ver- zoeke van de Erven van de Echtelieden C. DE VRIES en M. GROENEWOLD pu bliek worden verkocht: I. EEN PLAATS LAND, in de Morke aan h. Noord - broeksterdiep, onder Zuid broek, groot 5.75.70 ha. II. De vaste en onopzeg- bare beklemming van 2.41.20 ha LAND in de Morke aan h. Noord- broeksterdiep, onder Zuid broek, doende jaarlijks op 1 Mei tôt vaste huur f 15.-. Beide percelen zijn ver- pacht aan D. H. Middel te Stootshorn. Aanvaarding in pachtgenot vanaf de toewijzing. Betaling uiterlijk 1 Sep- tember a.s. met bijbetaling van 4% rente. Inlichtingen worden ver- strekt door Notaris Mr. P. H. Velsen. Mr. A. W. Westra van Holthe, Notaris te Zuidlaren Mr. P. H. Velsen, Notaris te Sappemer. VVAARSCHUWING. Een ieder wordt in zijn eigen belang aangeraden geen goederen of geld aan mijn vrouw Elizabeth PostemaBrust af te geven daar door mij geen betaling zal geschie- den. B. POSTEMA, Hoogezand UITSLAG VERLOTING Chr. Muziek Vereniging Muntendam. Hoofdprijs 6659, 2e prijs 17989, 3e prijs 22268. Verdere prijzen op no 19687 4757 2578 20723 1081 22478 9548 18820 20697 20199 23349 22016 20074 20014 4907 13864 12981 17481 7322 5071 17683 2609 24229 25426 11002 13261 7360 12410 12320 18802 22934. Prijzen af te halen bij E. Jager, N.weg 43, Munten dam. Prijzen een maand na trek king niet afgehaald verval- len aan de vereniging. 17556 19352 11137 3881 22257 19170 6658 11664 22064 5063 Deze week wordt iedere klant die in de win- kel komt uitgenodigd GRATIS TOAST MET PLANTENBOTER te eten. Tevens bieden wij iedere klant aan gratis een heeiiqk kopje SANTOS KOFFIE te drinken om zich zelf te overtuigen van de pittige smaak en heerlijke aroma van deze koffie. De prijs ligt 28 et. lager dan andere merken. Onze Santos kost 250 gram GEBROKEN RIJST 500 gram De beste geglansde RIJST 500 gram CHOCOLADE VLOKKEN 150 gram VRUCHTENGRIES m, veel vruchten 100 gram KAAS 40 machinaal gesneden 100 gram 3 ZUURSTOKKEN voor 6 LOLLY's voor 3 grote FRUITROLLEN voor Pakken BESCHUIT per roi SPINAZIE per gr. blik ROZIJNEN zonder pit 250 gram SAPPEMEER Telefoon 2505 1.76 0.38 0.52 0.35 0.20 0.26 0.10 0.25 0.25 0.24 0.53 0.30

Het Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 3