Kan een mens 160 jaar worden? s BLOEMBOLLEN IN DE KAMER BURGERLIJKE STAND m IN DE NATUUR Floralia in Harkstede Russen nemen belangrijke experimenten De beste leeftijd i SANAPIRIN jaagt kou en pijn uit Uw body WAT GEEFT DE RADIO 't Begon met een scheut of steek „Uw man behoort ons'' De Russen hebben de stclling geponeerd, dat zelfs 150 of 160 jaar niet de grens is van het leven van de mens. In een radio - lczing voor de Maatschappij ter verspreiding van de politieke en wetenschappelijke kennis, heeft Lepesjinskaja, de Sovjet- cytologiste gezegd, dat het g een zin heeft om de kwestie van de onsterfelijkheid aan de or de te stellen de ouderdom en de dood kunnen niet vermeden worden maar dat de rapporten, die door Dr. Shapiro zijn opgesteld over 40.000 mensen van honderd jaar en ouder, die alleen al in de Oekraine worden aangetroffen, hebben aangetoond, dat de ieertijd van 150 en 160 jaar niet de grens is van het leven van een mens. Deze rapporten omvatten talloze gevallen van mensen, die 150 jaar en ouder zijn en wier levendigheid, geheugen en werkvermo- gen nog steeds in tact zijn, aldus „The Manchester Gundian". sodaoplossing dagelijks in kippen- eieren gedaan. Kuikens uit derge- lijke eieren kwamen een dag eer- der uit dan uit normale eieren en de kuikens waren veel sterker. Bij een bewerking van beetwortel- zaad met eenzelfde soort oplossing was de oogst 40 procent hoger dan normaal. Al deze ontdekkingen stimuleerden ons om nu de protf Waarom sterft dan de meerder- heid van de mensen op 80- of 70- jarige leeftijd en zelfs vroeger Om dit te begrijpen, aldus Lepe sjinskaja, is het noodzakelijk om de veranderingen, die in het men- selijk organisme optreden van de geboorte tôt aan de dood, te bestu- deren en daarbij de afhankelijk- heid van de uitwendige oorzaken ln het oog te houden. De verande ringen kunnen gedeeltelijk ver- klaard worden door de werkzaam- heid van de eiwithoudende mole- culen, die tegen elkaar botsen en samensmelten, waarbij zij de helft van hun electrische iading verlie- zen en dichter worden. Hierbij wordt de stofwisseling verminderd en worden de eiwitten ouder, een procès, dat zich op zichzelf vol- trekt, maar dat versneld of ver- traagd kan worden door invloeden van buitenaf. Dit procès tast onge- twijfeld de cellen en organen aan, maar men kan het niet als een vol- ledige verklaring aanvaarden voor de ouderdom en de seniliteit. De fout van aile voorgaande theorieën over de oorzaken van de seniliteit ls geweest, dat men heeft Ver- zuimd om de algemene oorzaken, die aile cellen en het hele orga nisme aantasten, in ogenschouw te nemen. Al deze theorieën echter houden zich met één enkele factor bezig en geven geen verklaring Voor de fundamentele veranderin gen, die in een ouder wordend or ganisme plaats vinden of van de uitwerking van deze veranderin gen op het organisme als een ge- heel. Een van de voornaamste ken- merken van de ouderdom is de toename van de ontwikke- ling van bindweefsel, met als gevolg verkalking van de bloedbanen en van aile orga nen. Een dergelijk verschijnsel kan men vinden in de lever en in de hersenen. De groeiende dichtheid van de eiwitten en het vermindersn van de stof- - wisseling hangt ook van een ^n'aantal andere factoren af, zo- als allerlei soorten vergif, in- fectieziekten, teveel aan voed- sel, overspanning, alcoholisme, of nerveuze storingen. Hoe kan men nu een vroegtijdi- ge ouderdom voorkomen? In de eerste plaats kan men het ouder worden van de eiwitten en de groeiende dichtheid hiervan voor komen en de verdichtingen, die reeds hebben plaatsgevonden, be- strijden. In dit verband hebben we intéressante proeven genomen, aldus de Russin, op de membranen van de rode bloed- lichaampjes. Nadat wij in een droppel bloed een éénprocentige oplossing van soda hadden gedaan, hebben wij onder de microscoop de uitwerking gadegeslagen. Wij constateerden, dat onder invloed hiervan de membranen jonger werden. Wij hebben deze proeven ook op kikkers genomen. Soda werd onderhuids ingespoten en het resultaat was hetzelfde. Wij heb ben verder een aantal kikker- visjes in een éénprocentige oplos sing van soda gedaan en de ont- wikkeling van de diertjes was sneller dan in zuiver water. We hebben twee druppels van een met het menselijk organisme te nemen. Ik begon met mezelf en nam 2 of 3 maal per week soda- baden, waarbij ik 60 tôt 70 gram soda gebruikte in water van 34 tôt 35 graden. In totaal nam ik 15 baden, waarbij ik telkens 20 min. in het bad bleef en mijn collega's begonnen met dezelfde proef. De positieve invloed van soda op de stofwisseling werd bevestigd. We krègen b.v. tôt resultaat, dat het overtollige vet, vooral bij de buik, s.nel vtrdween, dat oude lidtekens snel verdwenen en de lichamelijke fitheid aanzienlijk toenam. Maar lif t gebruik van sodabaden ver- eist nog steeds een grondig k.'i- nisch onderzoek. Men kan ze slechts nemen op voorschrift van de dokter. Er moet eerst een onderzoek plaahsvinden van de toestand van de rode bloed- lichaampjes. Na 10 of 15 baden moet het bloed opnieuw onder- zocht woruen. Het is tenslotte me- gclijk, dat niet alleen soda, ma îr ook allerlei andere stofien ge- bruikt Kunnen worden om de stof wisseling te stimuleren. 179. Intussen had het nieuws van Don Rit- zo's nederlaag en de inneming van het fort Martelli het garnizoen te Allenso bereikt. En terwijl kapitein Gay en Hal over de rots gluur- den, zagen ze het garnizoen er op uit trekken, om het fort weer te bezetten. 180. Met een rustige giimlach sioeg kapitein Gay de Spanjaarden gade, tôt ze uit het ge zicht verdwenen waren. Toen wees hij met z'n vinger een van de grootere schepen aan en zei: ,„Daar de Spanjaarden de „Zeewolf" verbrand hebben. is het dunkt me niet meer dan billijk, dat ik dat schip er voor terug neem." ADVERTENTIE I.M. PROGRAMMA R.O.N. Zondag 14 Sept. 18.3018.55 Ina Odink, viool en Gérard Froh- ling, piano o.a. Sonate, Debussy 18.5519.00 Sportuitslagen 19.00- 19.15 „Sport van vandaag", com- mentaar op de belangrijkste sport- gebeurtenissen. Maandag 15 Sept. 18.4519.00 Sportpraatje door Henk Oostinga 19.0019.15 De Stem van het Noorden. Dinsdag 16 Sept. 18.0018.02 Noteringen van de korenbeurs te Groningen 18.0219.00 Fryske utstjûring a. „Mei rju achtinge", brieven fan bikinden en ûnbikin- den b. „It kin de master misse", fragen oer tael en stavering wur- de biantwurde fan Prof. Dr. J. H. Brouwer, Dr. W. Kok en M. H. Scholten, Foarsitter is Sake Bou- ma c. „It Skot", harkspul yn fjouwer dielen fan Hein F. Faber. Tredd diel. (Earder utstjûrd 7 De- simber 1948) d. Keatspraetsje fan C. S. Roersma. Woensdag 17 Sept. 18.4519.00 Landbouwkwartier. De heer D. Steenbeek, Assistent bij het Rijks- veeteeltconsulentschap te Leeu- warden, spreekt over het onder- werp „Schapenfokkerij" 19.15 19.30 De Stem van het Noorden. H. De geprepareerde Hyacinten, die een spéciale behandeling op de kwekerij hebben ondergaan ko- men het vroegst in bloei reeds met de Kerstdagen kunnen deze vrij dure bollen bloeien. Goedko- per, maar later bloeiend, zijn de gewone soorten, grootbloemige en miniatuur hyacinten. Deze laatste geven kleinere bloemen, die ech ter het grote voordeel hebben, dat ze niet zo gauw omvallen als de grotere trossen van de eerste. Een zevental in een pot of schaal is een lust voor 't oog. Ze zijn in prach- tige kleuren verkrijgbaar rood, rose, blauw, wit, geel, oranje. Eni- ge mooie grootbloemige variëteiten zijn Bismarck en Perle brillante (blauw), l'Innocence en Arentine Arendsen (wit), Oranjeboven, Be au ty en Generaal de Wet (rose), Jan Bos en Tubergen's scariet (rood), Hon. Mr. Balfour (paars). Van al deze soorten kunnen we bollen kopen van de eerste, tvveede of derde grootte. De laatsten z.jn aanmerkelijk goedkoper dan de eersten. Ze geven kleinere bloe men wat echter niet altijd een na- deel is. Evenals bij de miniatuur hyacinten is het dan overbodig ze op te binden. Vanzelfsprekend ge ven de zware bollen van eerste grootte, prachtige gevulde trossen, die veel bewondering wekken. Tulpen zijn hier in 't midden van de 16e eeuw ingevoerd uit de Levant en honderd jaar later, tij- dens en na de bloeitijd der Gouden Eeuw, werd de tulpenhandel ge- dreven, zo dwaas en onzinnig dat velen in korte tijd van schatrijk, straatarm werden. Tijdens deze windhandel werden bollen ver- kocht voor duizenden guldens. Ze werden niet per stuk verhandeld, maar per gewicht, n.l. per aas (1 decigram is ongeveer 20 aas). Op een goudschaaltje werden de bol len gewogen en voor grote som- men verkocht. Bekend is o.a. dat er op een boeldag 11 tulpenbollen van eigenaar veranderden voor de som van bijna f 70.000.Geluk- kig maakten de Staten van Hol- land een einde aan deze dwaze handel. Doch 100 jaar later, onge veer in 1725 werd er een wind handel gevoerd in hyacinten, die slechts enige jaren duurde. In la- tere jaren is er niet weer zo'n bol- lenspeculatie geweest. Thans wor den vele duizenden hectares be- teeld met allerlei bollen, die veel geld opbrengen in binnen- en bui- tenland. De beste soorten voor de kamer zijn Duc de Berlin, Duc van Toi, Brillant Star, aile drie vroegbloei- ende, laagblij vende en kelbloemi- ge soorten in de kleuren rood, wit en geel. Later bloeiende soorten zijn o.a. Mon Frésor en Mr. van der Hoef El Toréador (oranje), Will. Cop- (geel), Prins van Oostenrijk en land (paars), Witte Valk en nog tal van andere. Ook zijn er gele en gevlamde soorten. Muscari of Blauwe Druifjes zijn eveneens geschikt voor de kamer, als we er maar aan denken dat we de botrygoïdesvariëteiten bestel- len, in de kleuren blauw of wit. ken. Ook deze bollen kunnen slecht te gen droge lucht. Een mooie laag- blijvende kamer iris is de Iris re- ticulata, met een aparté purper- blauwe kleur. Tenslotte noemen we nog de Scilla of milde boshyacint, waar- van de sibricagroep geschikt is voor potcultuur. Ze geven veel bloemen, die wekenlang goed blij- ven. Aile uitgebloeide bollen kunnen in de tuin gepoot worden, waar ze de volgende jaren kunnen blijven staan en zullen bloeien (behalve de hyacinten). De volgende week zullen we de bloembollen voor de tuin bespre- K. HOOGEZAND—SAPPEMEER 4 t/m 10 Sept. 1952. Geboren Lucas Berend, z. v. E. H. Appelbrij en J. Vos, Sappe- meer Reina Cornelia, d. v. G. R. Westra en C. Remkes, Hoogezand; Tonny, z. v. H. Steenhuis en G. T. Daling, Sappemeer Elizabeth, d. v. E. van Kalsbeek en A. de Graaf, Hoogezand Edo Gerrit, z. v. A. Kampen en K. Kruijer, Slochteren Ondertrouwd Jakob Wester- diep, 28 j., Westerbroek en Har- mina J. Bos, 22 j., Groningen Bernardus van Duinen, 21 j., Sap pemeer en Alida M/ de Vries, 19 j., Hoogezand. Getrouwd: Jan Nieuwold, 23 j., Sappemeer en Aaltje Staal, 21 j., Hoogezand Evert Molema, 27 j., Sappemeer en Geerttruida Brugge, 29 j., Hoogezand Roelf Hut, 26 j., Delfzijl en Jacoba U. de Muinck, 22 j., Sappemeer Evert T. Holle- mans, 32 j., Groningen en Janna Lambeck, 36 j., Foxhol. Overleden Geessien ter Borgh, 83 j., Sappemeer, wed. van J. J. Smedes. SLOCHTEREN 4 t/m 10 Sept. Geboren Everhardus Martinus Jacob, z. v. G. M. Smit en H. Fluks, Schildwolde Reint, z. v. R. Wildeman en D. Stoter, Slochte ren Hilje, d, v. J. Poort en A. Wijngaard, Harkstede Dirk, z. v. J. H. Westerkamp en H. Stuts, Siddeburen Grietje, d. v. H. van Dam en G. Engelage, Hélium Alida Johanna, d. v. Joh. D. Hout- man en N. van Dijk, Overschild. Ondertrouwd J. Bennema, 32 j., Ten Boer en A. Dijkema, 23 j., Lageland E. Huisman, 29 j., Ter- munten en M. W, Dusseljee, 24 j., Siddeburen. Getrouwd M. Mulder, 21 j., Dwingeloo en F. K. Degenhart, 21 j., Tjuchem J. J. Terwel, 37 j., Apeldoorn en A. W, Voorthuis, 39 j., Slochteren. Overleden H. Blaauw, 71 j., wedn. van E. Kort, Slochteren. ZUIDBROEK 3 t/m 10 Sept. 1952. Geboren Jacoba Margaretha, d. v. Berend Leugs en Allegonda .V~'ting Hemmechien Derkien, «l. v. Jan Munneke en Antje Kruit- hof. Overleden Klaassina Beishui- zen, 51 j., echtg. van Willem Klad. MUNTENDAM 3 t/m 10 Sept. 1952. Geboren Tijtje, d. v. T. Lemain en J. H. Abee. Ondertrouwd L. Jager, 21 j. en J. Scholtens, 20 j. Overleden R. I. Mulder, 44 j., echtg. van D. Kuiper. DRONKEN EZELRIJDER. In Kaapstad is Jacob Louw ver- oordeeld tôt 20 gulden boete, om- dat hij dronken op een ezelwagen zat. De ezel wilde netjes recht over de weg lopen, maar Jacob Louw, de voerman, trok hem tel kens de verkeerde kant op. Vol- gens de agent van politie die Louw arresteerde had de ezel hem kwaad aangekeken, toen hij tôt arrestatie overgingOf zou die agent ook onder invloed geweest zijn Bekroonde inzendingen. Met groot succès zijn in de scho- len Harkstede, Lageland, Woud- bloem en Scharmer weer Floralia- tentoonstellingen gehouden, waar- voor veel belangstelling bestond. Aan de tentoonstelling was een verloting verbonden, waarvan de hoofdprijzen vielen op de no.'s 1129, 361, 1149 en 792. Een aller- aardigst gezicht was het toen on geveer 100 ballonnen werden op- gelaten. Wegens te weinig wind moest de vliegerwedstrijd worden uitgesteld. Bekroonde inzendingen op de tentoonstelling waren School Harkstede. Géranium J. Thoma, A. J. Staal, J. Thoma, B. J. Hovinga, T. Tonkens, H. Koers, A. Tonkens, J. Pietersen, T. v. d. Deen, O. v. d. Holt. Bégonia K. Knollema, H. Wolt- jer, A. Knollema, E. Meijer, O. v. d. Holt, H. Fluks, H. Iwema, E. Baptist, G. Freije, S. Penterman, B. J. Heringa, A. Woltjer. Kochia P. Tepper, P. Bats, B. Bos; T. Bos. Sierkalebas M. Pietersen, W. Woltjer, T. Bos. Bouquet J Thoma, P. Tepper, J. Thoma, N.N. Tekeningen T. Dallinga, B. Knollema, J. Thoma, A. Woltjer, W. Woltjer. Handwerken T. Bos, C. Brink, C. Bartelds, J. Thoma, H. Koers, C. Brink, D. van Dam. School Lageland. Ster A. Oomkens, R. Erk, T. Schuur, J. Wieringa, H. Waijer, K. Veltman, K. J. Doornbusch, H. v. Oosten, B. Veltman, J. Kampen, I. Kuipers, H. J. Veltman, J. van Leggelo. ADVERTENTIE I.M. Kruschen Salts bracht de bevrijding. Maar anders... Er zijn talloze gevallen ook on der Uw bekenden waar de we- reldberoemde Kruschenkuur op korte termijn verlossing bracht van die slopende rheumatische pijnen. De aansporende werking van Kruschen op de bloedzuiverende organen kan ook bij U dat wonder te weeg brengen. Begin daarom vandaag nog de heilzame Kru schenkuur. Dan smoort ge Uw rheumatiek in de kiem, in plaats van te komen van kwaad tôt erger. FEUILLETON Naar de R.K.O.-Film I want You 14) Op hetzelfde ogenblik dat zich de idylle in het park voltrok, wa ren moeder Sarah en Nancy druk in de weer om de koffer van Mar tin in te pakken. Nancy vertelde onder het inpakken dat Martin die zelfde avond om tien uur met een vliegtuig zou vertrekken. Jack zou hem naar het tation rijden. Ga jij niet mee, vroeg Sarah. Nancy vertelde dat ze besloten hadden om in huis afscheid van elkaar te nemen, omdat Nancy bij de kinderen zou blijven. Af en toe streek ze even met haar hand over haar voorhoofd. Het was ailes zo moeilijk, het ging ailes zo vlug. Een paar dagen geleden was ailes nog zo gewoon, wisten ze nog van niets. Morgen zou ze weer alleen zijn, voor hoelang Nancy Ja moeder De verhouding tussen de beide vrouwen was na het gebeuren met Jack nog steeds niet goed. Ze waren beleefd tegen elkaar maar meer ook niet. Daar kwam nu een eind aan. Sarah stapte op Nancy toe en kus- te haar. Woorden waren voor hen beiden niet nodig. Beiden dachten aan Jack en Martin, beiden waren één in hun verdriet dat binnen in hen knaagde, ook al hielden zij zich uiterlijk goed. Aan dit ailes moet ik terugden- ken, nu ik, op de avond van mijn vertrek bij de bedjes van de kin deren zit. Het is begonnen op de avond van het eerste familiediner, toen Kress en George me kwamen opzoeken. Het eindigt nu met mijn eigen vertrek. Beneden in de hall zitten vader, moeder, Jack en Nan cy. Straks zullen we afscheid van elkaar nemen. Het zal niet gemak- kelijk zijn en de tijd die voor ons ligt evenmin, maar dit is beter dan een onzuiver geweten. Er zijn be- langrijker dingen op dit ogenblik dan hôtels bouwen. Er zijn be- langrijker dingen dan voor eigen zaak te zorgen. Ook al menen ve len dan op dit ogenblik dat ze met vacantie zijn in de wereld, ik voel dat het anders is. Ik heb eens ge- hoord „De wereld heeft geen wachtkamer". Zo is het. We moe- ten in de toekomst kijken. Zo zie ik het tenminste, zo ziet Nancy het ook. Het heeft ons heel veel strijd gekost om hiertoe te komen. Maar kom, niet dromen nu. De kinderen luisteren naar het ver- haaltje dat ik hun vertel, voordat ze gaan slapen. Natuurlijk over een prinsesje. Was ze mooi vader? Annie kijkt me met dromerige oogjes aan. Ja meisje, ze leek precies op haar moeder, die was ook zo mooi en zo lief, het mooiste meisje van de klas, vroeger. De kinderen waren ingeslapen. Nu moet ik gaan. Het is tijd. Wan- neer zal ik ze weerzien?zal ik ze weerzien? Het is moeilijk om afscheid te nemen. Het spreek- woord zegt nog altijd: „Partir, c'est mourir on peu", vertrekken is een beetje sterven Maar kom, nu niet sentimenteel worden. In de gang staat vader, hij wil iets zeggen, iets bekennen, dat zie ik aan zijn ogen. Martin, jongen, ik moet je iets zeggen. Ik weet het, vaderals je het kunt bewegenneem het opals je het niet kunt bewe genverf het Hij glimlacht eens maar valt me in de rede. Hij wil me iets anders vertellen. Je herinnert je dat ik in mijn kamer al die helmen had enzo, je weet wel, die souvenirs. Ja. Wat zou hij willen? Ik weet het nog niet. Vermoedelijk zul je de laat ste tijd al die dingen wel gemist hebben. Eh, ja, inderdaad. Ik kijk hem geamuseerd aan want moeder heeft me de hele geschiedenis verteld. Ik heb ailes weggegooid, Mar tin, en weet je waarom? Ik denk dat ze teveel stof veroorzaakten. Ik kan toch moei lijk zeggen, dat ik de hele schande ken Nee, Martin, ik heb ailes weg gegooid, omdat ik er geen recht op had. Ik ben namelijk helemaal niet in de oorlog geweest. Ik was oppasser van een generaal en was de hele eerste wereldoorlog in Parijs.... in een hôtel. Kom, ik zal de man maar eens helpen. Ik weet er ailes van, pa, al heel lang En dat heb je me nooit ver teld Pa kijkt me verschrikt aan. Och, er zijn zekere leugens waarvoor een zoon zijn vader nooit ter verantwoording kan roe- •pen. Ik hoop dat Tony later het zelfde met mij doet. Zichtbaar opgelucht gaat hij voor me uit, de trap af. Ik moet hem toch nog maar even troosten, anders zal hij zich tegenover mij toch erg belachelijk voelen, als ik straks weg ben. Ik vertel hem dat hij zeker een eerste klas soldaat zou zijn geweest, als hij inderdaad aan het front zou zijn geweest. Denk je ook? Zijn rug recht zich, hij is gerehabiliteerd Wees maar niet bang voor de zaak, Martin. Hij wil kennelijk iets terug doen, na mijn woorden. Ik zal dubbel zo hard werken, jongen, ook al wordt ik een dagje ouder. Jack en ik zullen vast de zaak drijvende houden. Nu is het ogenblik van afscheid gekomen. Moeder huilt. Het lijkt wel of ik mijn hele leven lang afscheid moet nemen van mijn zoons, snikt ze. Het is voor haar ook zo moei lijk. Riley gesneuveld, Jack in dienst en nu ik. Nancy kijk ik nog eens aan. Stil kussen we elkaar. Wat gezegd moet worden, is al gezegd. Zwijgend ne men we afscheid van elkaar. Heer- lijk is het als je elkaar zo goed be- grijpt. Nu is het voorbij. Dag va der dag moeder. Jullie bent zo - F. goed voor ons geweest altijd zor- -r wwin'<« A Re^et gen, zelden vreugde. Dag Nancy, Coleus A. Oomkens, H. J. Velt man, K. H. Veltman, R. Waijer, I. Kuipers, H. Messchendorp, H. v. Oosten, S. Slager, R. Erk, J. Kui pers, A. Waijer, H. Blauw. Kochia R. Nieborg, J. Wieringa, G. Klootsema, R. Erk, K. H. Velt man. Sierkalebas A. Oomkens, R. Nieborg, G. Klootsema, M. Velt man. Bouquet M. Veltman, B. Velt man, K. H. Veltman, R. Erk, J. Broeksema, T. Schuur, J. Wierin ga, R. Waijer. Tekeningen A. J. Hopman, J. Freije, J. Kuipers, K. H. Veltman, H. Slager. Handwerken B. Woltjer, R. Veltman, E. Doornbos, A. Tamme- ling, G. Hopman, R. Nieborg, J. v. Leggelo, L. Spithorst, J. Kampen. School Woudbloem. Bégonia A. Huisman, A. Bloem, T. Kunst, G. Zomer, G. Noordman, G. Rensema, J. Zomer. Ster T. Kunst, A. Bloem, J. Be- geman, M. Fluks, A. Noordman, J. Heidema. Kochia J. de Vries, G. Noord man, A. Noordman. Sierkalebas A. Noordman, J. de Vries. Bouquet G. Noordman, J. de Vries, A. Noordman. Tekeningen H. Heidema, G. Zomer, M. Fluks, J. Begeman. Handwerken T. Wagenaar, L. Heidema, T. Kunst, A. Noordman, G. Rensema, J. Heidema, J. de Vries, L. Postema, F. Kunst T. Wagenaar. School Scharmer. Vlijtige Lize J. de Wit, G. icu Kate, R. Heeres, H. Kempinga, J. Folkersma, P. Heeres, A. Aalfs, G. Nieborg, S. J. Kok, G. Ham- minga, M. de Wit, J. Broekema. Fuchsia T. Zwaneveld, A. Fol kersma, H. Niemeijer, P. Meije- ring, P. Roelfsema, P. Heeres, A. Fluks, J. Roelfsema, C. Zandstra, K. Nijveen, T. de Wit, H. J. Keizer, A. Aalfs, G. Tabak, G. Dikkema. Kochia T. Hulshof, T. de' Wit, K. Eenkema, S. J. Kok, A. Broek sema, G. ten Kate. Sierkalebas S. J. Kok, A. Aalfs, A Aalfs. Bouquet I. Wieringa, T. van Oosten, G. ten Kate, H. Knollema, J. Folkersma, A. Aalfs, F. Gras- dijk, T. Hulshof, K. Eenkema, G, Begeman, G. Hamminga. Handwerken M. Dikkema, R. Rath, A. Fluks, J. Leugs, F. Poort, G. Begeman, A. Folkersma, R. Wieringa. Tekeningen R. Heeres, J. de Wit, T. Hulshof, A. Begeman, J. Veenema, G. Hamminga. Particulieren. Knolbegonia H. Wit, J. Fluks, H. Tammeling, H. Zomerman, J. Veltman, L. Knollema, Ds. Ver- baas, J. Freije, H. Kuipers, J. v. d. Deen, R. v. d. Schuur, J. Dikkema. Bladbegonia M. Kunst, Wed. ik ben danbaar dat ik jouw heb, vrouwtje. Jij helpt mij het leven licht maken, ondanks de verre af- stand die er straks weer tussen ons ligt, zullen we bij elkaar blijven. Jack rijdt me naar het vliegveld. Nog één handdruk. Het is voorbij. Een nieuwe taak wacht A Een paar dagen later staat er weer een auto voor het huis van de familie Greer. In de deur staan de heer en mevrouw Turner en de heer en mevrouw Greer Sr. Jack en Carrie zijn getrouwd en gaan een huwelijksreis maken. Turner doet geforceerd vrolijk. Ook zij moeten afscheid nemen, zij het dan in andere zin als Nancy, nie vanuit haar deur het toneeltje gadeslaat. Turner vertrouwt zijn dochter toe dat hij net zo eigenwijs was, toen hij trouwde. als zij nu is. Hartelijk neemt het jonge paar af scheid. Voor een korte tijd zullen ze bij elkaar zijn, dan moet Jack naar Europa. Nagewuifd door iedereen start Jack de wagen, schokkend komt het vehikel in beweging. Even ver- trekt het gezicht van de rechter, maar dan komt de lach weer bo- ven. Die auto, die auto Als Carrie en Jack verdwenen zijn, komen Annie en Tony weer naar moeder. Zwijgend sluit ze hen in haar armen, gedrieën gaan ze naar binnen. Een nieuwe tijdperk is aangebroken. EINDE Mekken, R. Wieringa, A. Begeman, T. Heidema, A. Nijborg, A. Kem pinga, B. Grimberg. Gloxinia H. Zomerman, K. ZwaneveldKazemier, D. Bakker, H. WitGanzeveld, K. Alting, H. J. Freije, H. Kreuijer, C. Dusseljee, H. G. Heidema, J. K. Grasdijk. Bouquet: H Wit, E. Pietersen, K. Wieringa, H. Freije, H. Kreuijer Kuipers, Alida Kempinga (2), J. Kempinga, K. Tepper, H. Timmer- 'man, G. Koopman, J. Lubbers, B. Knollema. Drijfschalen R. Iwema, A. Kempinga, T. Nijborg—Kleef ma (2), H. Koerts, L. Bosma, M. Kunst, L. Knollema. Handwerken E. Bakker, J. Slachter, G. Fluks—Wieringa, A. Landman, G. Alting, A. Zwane veld, J. Oomkens, A, Prins, G. Entjes—Mekkes, H. Streurma— Sluis, R. Waijer, I. Bakker, T. Wiersema, J. Oomkens, G. Alting, J. de Vries, H. Tepper—Sluis, G. Broeksema, M. v. Oosten, J. Erk. Tôt onz grote schrik hebben we deze week ontdekt dat we nog even geduld moeten hebben voor dat we rijk kunnen worden. Vol® gens Amerikaanse psychologer. heeft men namelijk de beste kan- sen om 1 millioen of meer dollars inkomen te hebben als men tut- sen de 80 en 89 jaar is.

Het Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 4